1

Téma: B tým - referáty ze zápasů

Nová sezona 2017/2018

2

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Stará Paka 1:2 (1:0)

Branky: M. Skalský

ŽK: 5:3 (A. Šlambera, J. Rubeš, P. Hátle, M. Ernst, M. Skalský)

Sestava: D. Dufek - R. Brant (60. D. Šubr), T. Lacina, J. Kočí, J. Stuchlík - J. Šedivý, A. Šlambera (30. J. Rubeš), J. Trejbal, M. Sláma (65. P. Hátle) - M. Ernst, M. Skalský

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák, J. Antoš, T. Nálevka

Referát:
Úvod nové sezóny nám nevyšel a zůstali jsme bodově naprázdno. I přes snahu a několiv velkých šancí v závěru utkání se nám vyrovnat nepodařilo, takže tři body odvážejí hosté ze Staré Paky.

V 3. minutě zahrává tretný kop Šlambera, ale míří nad branku. V 8. minutě se poprvé ukázali hosté, jejich rychlý brejk zachránil Brant odkopem na roh. V 11. minutě vyrazil na výlet stoper Kočí a dostal se až ke střele, kterou golman srazil na roh. V 14. minutě se již radujeme z první branky, která padla po rohu na přední tyč, ale rozhodčí nakonec gol pro faul neznává. V 16. minutě střílí z dálky Trejbal, jeho střela je tečovaná, nicméně i tak si s ním golman hostí poradil. V 20. minutě střílí z dálky i hosté, ale ani v jejich případě se rána nevešla mezi tři tyče. O dvě minuty později se míč nekolikát odráží v našem vápně a vše končí naštěstí střelou mimo Dukfovu branku. Nad brankou končí i střela z 24 minuty. První branka padla v 37. minutě, kdy míč vybojoval Rubeš, posunul jej na Skalského a ten se nemýlil 1:0. Brzy poté mohlo být srovnáno, ale velkou šanci zmařil hostům Lacina. Do kabin se tak odcházelo s příznivým skóre pro naše barvy.

Hned v úvodu druhé půle chybujeme, ale se slabou střelou si Dufek poradil. V 48. minutě se do šance dostával Šedivý, ale těsně před ním stihl míč polapit golman hostí.  O minutu později zahrávají hosté trestný kop, který končí hlavičkou do náruče brankáře Dufka. Stejně končí i hlavička Rubeše na druhé straně. V 54. minutě zahrává Stará Paka trestný kop, odražený míč se dostal k volnému hráči za hranicí vápna a jeho tečovaná střela končí v síti 1:1. V 61. minutě necháváme trestuhodně několik volných hráčů soupeře, kteří mohli v klidu nacentrovat, vystřelit a i přes dobrý zákrok Dufka nakonec jdou hosté do vedení, protože k odraženému míči se dostal další volný hráč, který měl před sebou odkrytou branku a snadnou úlohu 1:2. Následující minuty patřili našemu mužstvu, ale gól nám nepřál nikdo, ani sudí... V 65. minutě střílí z otočky Ernst, ale po teči končí těsně mimo. V 67. minutě vybojoval i přes faul míč Hátle, k míči se dostal Skalský, který mohl jít sám na brankaře, ale rozhodčí bohužel neponechal výhodu a akci zastavil. Následný trestný kop Rubeše byl sražen pouze na roh. I z něj ale přišla naše šance, teč Laciny však skončila pouze na tyčce. V 73. minutě se po pravé straně prosadil Šubr, jeho střílený centr prošel vápnem, kde se jej pokusil odkopnout hostující obránce, ale tak nešťastně, že to již vypadalo na vyrovnávací branku. Bohužel i tentokrát vše končí tyčkou. V 74. minutě zahráváme další roh a po hlavičce Kočího hostující obrana zachraňuje na brankové čáře. V 75. minutě jdou do brejku hosté, ale zde nás podržel dobrým zákrokem Dufek. V 76. minutě máme další velkou šanci, po rohu se k tradičnímu zakončení nůžkami dostává Skalský, ale golman hostů skvěle chytá. Po našem tlaku se hostům podařilo dostat na naši polovinu hřiště a takticky udržet dlouho balon mimo nebezpečí. Poslední šance tak přichází těsně před koncem z trestného kopu. Ten míří Šedivý do vápna, ale jen těsně míjí naše hráče, jejichž teč by mohla ohrozit branku. To se nestalo, a tak začínáme sezonu minus třemi body do tabulky pravdy.

Za týden nás čeká Wartburg aréna a to již v sobotu dopoledne od 10:00!

3

Re: B tým - referáty ze zápasů

Podhradí - Hořice B 1:5 (0:2)

Branky: J. Šedivý 2, M. Skalský, J. Kuneš, M. Ernst

ŽK: 1:1 (F. Kubát)

Sestava: J. Tomášek - D. Šubr, T. Lacina, J. Kočí (55. J. Trejbal), J. Stuchlík - J. Šedivý, D. Melaga, F. Kubát (65. M. Ernst), J. Kuneš - P. Kolovrátník, M. Skalský (75. M. Sláma)

Realizační tým: V. Tlustý

Referát:
Utkání jsem osobně neviděl a prozatím se nenašel nikdo, kdo by zápas nějak blíže popsal. Využiji tedy to, co bylo zasláno do fotbalových deníků smile ze strany Podskalanu.

I když výsledek hovoří jasně, diváci viděli vyrovnaný zápas, ve kterém hosté vyučovali efektivitu při proměňování šancí. Začátek patřil hostům, kteří v 18. minutě skórovali, ale poté měl domácí tým po zbytek poločasu převahu, ovšem místo sítě trefoval tyče, nejprve Balcar a dvě minuty nato po krásné střele z voleje Pluhař. Ovšem do kabiny padl po brejku do domácí sítě ještě jeden gól. Po přestávce pokračoval pěkný fotbal, ale opět se radovali hosté. Podskalan měl chvíli nato velkou šanci, ale Veselý přestřelil. Poté se při souboji nepěkně zranil Pluhař a musel být odnesen na nosítkách. Poslední dvě branky hostí padly po hrubých chybách obrany a v posledních vteřinách utkání vstřelil  čestný úspěch domácích Milan Veselý.

4

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Žlunice 4:3 (2:2)

Branky: M. Skalský 2, P. Kuneš, A. Šlambera (pen)

ŽK: 4:0 (M. Skalský, J. Kuneš, P. Kuneš, A. Šlambera)

Sestava: J. Tomášek - R. Brant (25. A. Šlambera - 75. J. Kněžourek), D. Šubr, J. Rubeš, J. Stuchlík - P. Kuneš, J. Šedivý, M. Ernst, J. Kuneš (63. F. Kubát) - M. Skalský,  M. Sláma

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák

Referát:
Pokud chcete vidět hodně branek a napětí do posledních vteřin tak si nelze vybrat jiné utkání než Hořice - Žlunice. V loňské sezoně výsledky 4:4 doma, 3:3 venku a ani letos se tento trend nezměnil. Výsledek 4:3 a nejistota do poslední vteřiny zápasu. Tentokrát se ale hostům vyrovnat nepodařilo, ikdyž v závěru měli několik šancí, které po brance volaly.

Začátek utkání nebyl podle našich představ. Často jsme volili dlouhé přihrávky, nebo o míč přišli. První šance tak přišla ze strany hostí ve 4. minutě. Závar před brankou Tomáška, ale skončil odkopem do bezpečí. V 6. minutě se podařila první akce. Pája Kuneš potáhl míč po levé straně, předal míč na bráchu Kubu a ten z první nacentroval na nabíhajícího Skalského, který hlavou minul.  Ve 14. minutě opět postupuje po pravé straně Kuba Kuneš, ale tentokrát místo nahrávky volí střelu přímo do golmana. O minutu později chybujeme a Žlunice nás trestají. První střelu sice ještě Tomášek dokázal vyrazit, ale odražený míč doklepl do odkryté branky Szamko 0:1. O tři minuty se hosté radují znovu, nicméně pro ofsajd nemohla být branka uznána. V 21. minutě střílí hosté z větší vzdálenosti nad Tomáškovu branku. V této fázi zápasu se konečně začínáme prosazovat kombinačně. Vše vyústilo vyrovnávací brankou. Ernst našel za obranou volného Kubu Kuneše, ten přihrál Skalskému a bylo srovnáno 1:1. O tři minuty později se radujeme podruhé. Rubeš vyvezl míč z pozice stopera, jeho střela byla zblokovaná, ale pouze k nohám Kuby Kuneše. Jeho střílený centr vyrazil před sebe golman hostí a dal tak možnost Skalskému ke skórování 2:1. Ve 40. minutě přišel náš faul za hranicí vápna. Míč si postavil J. Roman a trefil levou tyč naší branky. O minutu později měl dobrou šanci Šedivý, po přihrávce Šlambery, ale míč netrefil ideálně, takže branku neohrozil. Ve 44. minutě přišla kombinace Ernst - Kuba Kuneš - Sláma, ale jeho střela šla nad. V poslední minutě přišla naše klasika a nepozornost. Po ztrátě jdou hosté do přečíslení a J. Roman nedává Tomáškovi šanci 2:2.

Druhý poločas jsme začali mnohem lépe a téměř 30 minut diktovali hru. Ale ty závěry... Ve 47. minutě má šance Pája Kuneš, střelu však obrana srazila na roh. Centr z rohu šel na zadní tyč, kde stál volný Pája Kuneš a hlavou nás dostal opět do vedení 3:2. V 50. minutě posunul Sláma chytře do náběhu Skalského, ale i jeho střelu dokázali Žlunice odvrátit na roh. Stejně skončila i kombinace Ernsta se Šlamberou. A do třetice roh i po trestném kopu Rubeše. V 55. minutě centruje Kuba Kuneš, ale míč prošel malým vápnem až vedle branku. V 57. minutě střílí Šlambera, jeho střelu obránci zblokovali na Rubeše, který z první míří vedle pravé tyče. V 70. minutě jdeme do brejku. Skalský nahrává na volného Šlamberu, který byl při kličce na golmana faulován a kopala se penalta (naše první asi po roce a půl). Míč si postavil Šlambera a zvýšil na rozdíl dvou branek 4:2. Podobně to vypadalo i na jaře, kdy jsme deset minut před koncem vedli 3:1, ale nakonec nechali Žlunice trestuhodně vyrovnat. A včera nechybělo moc, aby se to opakovalo. V 76. minutě jsme nedůrazní ve středu hřiště, ke střele se dostal volný Fiala a propálil vše co mu stálo v cestě 4:3. V 78. minutě mohlo být rozhodnuto, ale Skalský sám před golmanem hattrick nedokonal. Konec zápasu tak patřil hostům. V 80. minutě naštěstí obrana stihla uklidit míč alespoň na roh. V 82. minutě mohl srovnat Sajdl, ale v dobré šanci mířil nad. V 85. minutě nedáváme pozor a necháváme hosty rychle rozehrát TK, velká šance ale skončila opět jen střelou vedle. Když jsme přežili i 5 minut nastavení, mohli jsme se po dlouhé době radovat ze zisku tří bodů proti týmu ze Žlunic.

Nyní nás čekají dvě utkání na hřištích soupeřů.

5

Re: B tým - referáty ze zápasů

Milíčeves - Hořice B 0:1 (0:0)

Branky: O. Hudek

ŽK: 1:2 (P. Hátle, M. Ernst)

Sestava: D. Dufek - A. Zapalač (45. O. Kolář), T. Lacina (90. V. Tlustý), R. Machek, M. Ernst - P. Hátle, J. Šedivý, J. Trejbal, M. Sláma - M. Skalský,  O. Hudek

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák, R. Brant

Referát:
Utkání v Milíčevsi rozhodl Ondra Hudek, díky jehož trefě vezeme šťastné tři body. Na nedělní odpoledne bude asi dlouho vzpomínat. Vzhledem k tomu, že po zápase pospíchal na autobus do Práglu, potřeboval, aby utkání neskončilo penaltovým rozstřelem, takže i tato myšlenka mu asi pomohla seřídit mířidla. Vše začalo už cestou na zápase, kde jsme nepodchytili zasedací pořádek a jako Slávistu ho umístili vedle Sparťana, takže o téma bylo vystaráno. Při rozcvičce se seznámil s týmem a nejprve si okusil roli útočníka. V druhé půli už musel doplnit obrannou čtyřku, ale jeho chvíle přišla i tak. V 61. minutě sice zapomněl, kde jeho post při našem rohu, takže až důrazný pokyn našeho kouče odstartoval jeho běh za jedinou brankou utkání big_smile

Od prvních minut nebylo k vidění zrovna pohledné utkání a to na obou stranách. První střela přišla v páté minutě z kopačky domácího hráče, ale mířila nad. V 6. minutě zahrávají domácí roh, který prolítne malým vápnem... V 10. minutě přichází po TK domácích závar před naší brankou, ale naštěstí naše obrana míč odkopla do bezpečí. V 19. minutě se konečně prosazujeme i my a to pěknou střelou Hátleho, který napřáhl z první a jen díky teči brankaře míč neskončil v síti. Páťa "Horst" Hátle měl další velkou šanci v 24. minutě, ale v souboji byl úspěšnější domácí golman, který jeho střelu dokázal vyrazit. V 30. minutě se odráží míč za hranici velkého vápna, kde stál Hudek, ale i jeho střela z první mířila vedle branky. V 35. minutě chybujeme a domácí jdou do brejku, který naštěstí končí slabou střelou. V 37. minutě postupuje do vápna Rejha, ale jeho šanci zmařil dobrým zákrokem Lacina. V 38. minutě se po rohu dostal míč na zadní tyč, ale domácí hráč jej poslal vysoko nad Dufkovu branku. V 43. minutě nás podržel Dufek, který si poradil s nebezpečnou akcí domácích.

Do druhé půle bylo co zlepšovat, ale bohužel, z důvodu nuceného střídání jsme museli opět improvizovat v obranné čtyřce. Většina druhého poločasu se tak odehrávala na naší polovině. V 50. minutě střílí z dálky Hátle, ale jen do náruče. V 55. minutě mají domácí možnost zakončení, ale Hudek byl na místě včas a míč odkopl na roh. V 60. minutě střílí z otočky z hranice velkého vápna Sláma, jeho střelu vyráží golman na roh. A tady přichází rozhodnutí. Hudek nabíhá do vápna na poslední chvíli, na což domácí obrana nedokázala reagovat a hlavičkou nás posílá do vedení 0:1. Na tento gol už domácí nedokázali reagovat. Je vidět, že jsou aktuálně v křeči a zahazují i ty největší šance. Posledních 20 minut bylo z naší strany hlavně o bojovnosti a vůli. V tomto směru hráči nezklamali a udělali maximum proto, abychom neobdrželi vyrovnávací branku a došli si tak k cennému ikdyž hodně šťastnému vítězství.

Dík patří i dorostencům, kteří nám v zápase pomohli a Ráďovi, který nás v tom také nenechal a vydržel zápas až do konce!

Příští týden nás čeká utkání v Dětenicích.

6

Re: B tým - referáty ze zápasů

Dětenice - Hořice B 1:3 (1:2)

Branky: P. Kolovrátník 3

ŽK: 2:3 (R. Brant, O. Hudek, M. Ernst)

Sestava:
D. Dufek - R. Brant, D. Šubr, J. Šeda, J. Stuchlík - M. Ernst, J. Šedivý, O. Hudek (80. M. Macák), P. Kolovrátník - M. Skalský, M. Sláma (70. J. Kněžourek)

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák

Referát:
100% bilance na hřištích soupeřů a 4 výhry v řadě. I tentokrát jsme měli problém se sestavou, ale základní "12tka" vše zvládla na výbornou, a tak si vezeme z Dětenic zasloužené tři body.

Již v páté minutě se mohl do dobré šance dostat Kolovrátník, ale na těžkém terénu mu míč utekl. V 7. minutě chtěl domácí záložník zaskočit technickou střelou vyběhnutého Dufka, ale naštěstí míč skončil pouze na břevně. V 9. minutě je na tyčky srovnáno, po trestném kopu se míč odrazil k Ernstovi, jehož střela skončila na levé tyčce. V 11. minutě jsme zatlačili domácí v jejich vápně, ale nikomu se nepodařilo protlačit míč přes obranný val domácích. Ve 13. minutě se míč dostal ke Kolovrátníkovi, který střelou pod břevno nedal domácímu brankaři šanci 0:1. V 15. minutě domácí centrují do našeho vápna, ale Dufek míč vyrazil na roh. V 17. minutě přichází nešťastná chvilka na naší straně, centr do vápna chtěl Stuchlík odkopnout před nabíhajícím útočníkem, ale po odrazu míč skončil v naší síti 1:1. O minutu později jsme nechali volného hráče na vápně, ale jeho střela skončila nad naší brankou. V 21. minutě jsme sehráli výborně rychlý protiútok - Skalský postrčil míč na Šedivého, který našel volného Ernsta, ale jeho velkou šanci golman srazil na roh. Z následného rohu hlavičkuje Skalský mimo. V 30. minutě jdeme opět do vedení. Skalský vyhrál hlavičkový souboj na hranici vápna, k míči se dotal Kolovrátník, který jej stihl přehodit před vyběhnuvšího golmana domácích, míč skončil na břevnu, ale náš hráč jej vleže stačil dotlačit do branky 1:2. Další slibná akce se nám podařila v 42. minutě - Stuchlík našel Skalského, jehož střelu z první vyrazil domácí brankař opět na roh. V poslední minutě zkouší pozornost Dufka domácí hráč, ale nic vážného z toho nebylo.

Druhý poločas začínáme aktivně. Šedivý se prosadil po straně, našel volného Kolovrátníka, ale ten zamířil ze strany nad. V 48. minutě mohlo být srovnáno. Domácí střílí z dálky a po teči míč končí na tyčce. 49. minuta znamenala rozhodnutí zápasu. Brant našel přesným centrem Kolovrátníka, který se štestím prošel přes obránce i domácího brankaře a do prázdné branky vsítil svůj třetí gól v zápase 1:3. V 52. minutě se aktivní Kolovrátník dostal do další příležitosti, ale míč mu utekl ke golmanovi, kterému na mokrém terénu míč propadnul na roh. V 57. minutě zkouší střelu z dálky Hudek, ale míří mimo. V 63. minutě střílí domácí vedle naší branky. Poslední fáze utkání se víceméně dohrává a je zde spousta nepřeností, které ovlivnilo počasí a těžký terén. Výhru jsme si v pohodě pohlídali a mohli se opět radost ze zisku tří bodů, které bude třeba potvrdit i doma v dalším zápase, ve kterém hostíme rezervu Železnice.

7

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Železnice B 8:0 (3:0)

Branky: J. Šedivý 3, T. Lacina, A. Vávra, A. Šlambera (pen), P. Kolovrátník. J. Kuneš

ŽK: 1:1 (J. Stuchlík)

Sestava:
D. Dufek - R. Brant (70. D. Šubr), T. Lacina, O. Hudek, J. Stuchlík - J. Kuneš, A. Vávra, A. Šlambera, J. Šedivý (75. P. Hátle) - P. Kolovrátník, M. Skalský (45.  M. Sláma)

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák

Referát:
Jednoznačné vítězství nad rezervou Železnice. Hosté se drželi pouze do té doby, než padla první branka. Následně to bylo již jen o konečném skóre.

V sedmé minutě se díky důrazu dostal do šance Kolovrátník, ale jeho lob přes golamana skončil vedle. V 10. minutě kope Kuneš roh, míč nachází Hudka, ale ten z první netrefil ideálně, takže se střelou neměl hostující brankař žádné potíže. Stejně si poradil i s hlavičkou Šedivého, na kterého centroval Stuchlík. V 14. minutě zkouší střelu z dálky Šlambera, ale míří nad. V 19. minutě nám pomáhá standardní situace. Po rohu se hlavou prosadil Lacina a vedeme 1:0. V 20. minutě prošel obranou hostí Brant, ale jeho křižná střela trefila golmana hostí. V 29. minutě napřáhl z dálky Kolovrátník, ale trefil jen tyč, odražený míč se však dostal k volnému Šedivému a ten se již nemýlil 2:0. V 36. minutě prošel středem hřiště Vávra a technicky umístil svoji "střelu" k tyči 3:0. V poslední minutě poločasu mohl zvýšit Kolovrátník, kterého našel J. Kuneš, ale ve skluzu zamířil nad.

Hned v první minutě druhého poločasu se prosadil přes obranu Kolovrátník, odražený míč se dostal k Šlamberovi, ale jeho střelu dokázala obrana umístit na roh. Změna skore tak přišla v 50. minutě, kdy Šlambera zahrával pokutový kop za faul na Vávru. V zakončení se nemýlil a tím zvyšujeme na rozdíl čtyř branek 4:0. V 52. minutě zahrává J. Kuneš trestný kop, který ale golman vyrazil, odražený míč se dostal k Hudkovi, ale jeho střela z první šla mimo. V 54. minutě zakončuje akci střelou Sláma, ale i tentokrát byl míč sražen na roh. V 57. minutě již svítí na ukazateli "bůro". Trestný kop rozehrál Šedivý a střelou do šibenice nedal golmanovi šanci 5:0. V 59. minutě napřáhl z dálky Hudek a rozezvnoněl břevno. V 62. minutě centruje do vápna Šedivý, ale Kolovrátník hlavičkuje vedle. V 64. minutě jdeme do rychlého protiútoku, J. Kuneš nahrává na Šlamberu, ale střela míří jen do brankaře hostů. V 66. minutě se již Kolovrátníkovi zakončení vydařilo a střelou k tyči zvyšuje na 6:0. V 70. minutě je na světě hattrick, když si Šedivý naběhl na centrovaný míč a hlavou přidal svoji třetí branku v utkání 7:0. V 73. minutě střílí na branku hostí Vávra, ale míč končí vedle. V 82. minutě pronikl do vápna Hudek, ale jeho tvrdou střelu srazil branář hostí hlavou na roh. Po následném rohu zamířil Kolovrátník hlavou mimo. Tečku za utkáním udělal J. Kuneš, který odražený míč umístit do sítě 8:0.

Aktuálně držíme druhou příčku v tabulce. Do konce podzimu nás ale čeká ještě dost těžkých utkání. V sobotu zajíždíme do Libáně a bylo by dobré pokračovat v bodovém zisku.

8

Re: B tým - referáty ze zápasů

Libáň - Hořice B 1:1 (0:0) 3:4 na penalty

Branky: M. Ernst

ŽK: 4:2 (P. Hátle, A. Šlambera)

Sestava:
J. Tomášek - D. Šubr, T. Lacina, O. Hudek, J. Stuchlík - M. Ernst, A. Vávra, A. Šlambera, P. Hátle - P. Kolovrátník, M. Sláma

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák, R. Brant

Referát:
První bodová ztráta venku v této sezoně. Z různých důvodů nakonec do utkání nastoupilo pouze 11 hráčů, kteří nakonec vybojovali v posledních minutách zápasu remizu a následně přidali další bod za dobře zvládnuté pokutové kopy. Dík patří klukům z dorostu, kteří museli odehrát v jeden den dva zápasy. Stejně jako na jaře se hrálo na nerovném terénu, který nám nevyhovuje. Když se k tomu přidala "přátelská" atmosféra, tak byl k vidění spíše podprůměrný fotbal bez šancí.

První střelecký pokus si připsali domácí v druhé minutě, ale pokus o lob našeho brankaře skončil vedle. V 15. minutě jdou domácí do brejkové situace, ale Tomášek vyběhnul a míč odkopnul na roh. V 18. minutě ztrácíme míč, po centru se do šance dostává domácí útočník, ale hlavou zamířil hodně mimo. První náznak šance na naší straně přišel v 27. minutě. Trestný kop Šlambery se ale nepodařilo tečovat do branky. V 35. minutě centruje Sláma, Hátle však netrefil hlavou ideálně, a tak míč končí na brankou domácích. O minutu později střílí z otočky Sláma, ale střela se mezi tyče nevešla. V 40. minutě opět ztrácíme míč, nicméně domácí toho využili pouze slabou střelou do Tomáškovi náruče. V 43. minutě se po rohu dostal k hlavičce Hátle, ale i tentokrát mířil vedle.

Druhý poločas přinesl alespoň dvě branky, ale jinak se toho moc nedělo, tedy na hřišti... V 48. minutě střílí Šubr nad. V 52. minutě máme asi největší šanci zápasu. Šlambera posunul míč za obranu na Kolovrátníka, ten našel centrem volného Ernsta, ale jeho hlavička mířila přímo do domácího brankaře. V 60. minutě udeřili domácí. Odražený míč od naší obrany šel do prostoru, který jsme nepokryli a domácí toho využili a šmudlou se ujali vedení 1:0. Na šance se čekalo až do konce utkání. V 85. minutě hlavičkuje Kolovrátník, ale golman vyráží na roh. V poslední minutě přichází zasloužené vyrovnání, kdy se míč dostal na zadní tyč na Ernsta, ten si zpracoval do protipohybu obránce a míč umístil k tyči 1:1. Pro něj to bylo zadostiučinění, protože domácí fanoušci jej celý zápas vulgárně napadali, takže jim tímto alespoň na chvíli zavřel ústa smile

V penaltovém rozstřelu jsme byli úspěšnější, a tak si odvážíme dva body. Penalty proměnili Šlambera, Vávra, Hátle a Hudek. První mečbol nevyužil Ernst.

9

Re: B tým - referáty ze zápasů

Kopidlno - Hořice B 4:1 (1:0)

Branky: A. Šlambera

ŽK: 3:5 (M. Ernst 2x, A. Šlambera, M. Skalský, O. Hudek)

ČK: 0:1 (65. M. Ernst)

Sestava:
D. Dufek - V. Kulhánek, T. Lacina, O. Hudek, R. Brant - J. Stuchlík, J. Šedivý, A. Šlambera, M. Sláma (45. J. Antoš) - M. Ernst, M. Skalský

Na střídání dále připraveni J. Trejbal, R. Machek

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák

Referát:
Bohužel jsem se dostal na zápas až v 70. minutě, takže těžko hodnotit. Bohužel je to klasický zápas našeho týmu v Kopidlně. Minimálně vyrovnané utkání, ve kterém se dlouho sahalo po bodech, ale nakonec z toho je prohra o tři branky.

Domácím se podařilo otevřít skóre již v šesté minutě. Naši hráči na to dokázali zareagovat vyrovnávací brankou, ale ta nebyla pro faul na golmana uznána (neviděl jsem, nemůžu objektivně hodnotit). Vstup do druhého poločasu byl naopak golově lepší pro náš tým. Pěkným golem na 1:1 se blýskl Šlambera. Utkání tak rozhodla 65. minuta, kdy se domácím podařilo vsítit druhou branku a za protesty obdržel Ernst druhou žlutou kartu. I v deseti lidech jsme se pokoušeli o vyrovnání, ale toho jsme se bohužel nedočkali. Domácí naopak využili naší otevřenější obrany a upravili skóre na konečných 4:1.

Za týden nás čeká derby s Bělohradem, tak je třeba na tento zápas zapomenout a naplno bodovat, abychom se udrželi na druhém místě.

10

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Lázně Bělohrad/Pecka B 3:2 (0:0)

Branky: J. Šedivý, T. Lacina, M. Skalský

ŽK: 2:2 (A. Vávra, J. Antoš)

Sestava:
J. Tomášek - V. Kulhánek (55. M. Sláma), T. Lacina, O. Hudek, M. Tomáš - P. Kuneš (55. J. Stuchlík), J. Šedivý, A. Vávra, J. Antoš - P. Kolovrátník, M. Skalský (90. R. Brant)

Na střídání dále připraveni J. Trejbal, D. Šubr

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák

Referát:
Zajímavé utkání s dramatickou koncovkou, díky které jsme získali tři body s týmem, proti kterému se nám dlouhodobě nedaří.

První poločas jsme začali lépe a hned v první minutě se po levé straně prosadil Kolovrátník, ale místo nahrávky volil střelbu z těžkého úhlu, z kterou si Turek poradil. V páte minutě vykopává Turek a nastřeluje důrazně hrajícího Skalského. Odražený míč nakonec ale v brance neskončil. V 10. minutě je opět důrazný Skalský, díky čemuž se dostává přímo před Turka, ale ten dobrým vyběhnutím šanci zlikvidoval. Ve 12. minutě centruje Skalský z pravé strany, na míč si nabíhá Antoš, ale jeho rybička končí těsně mimo. Hostům se poté podařilo hru vyrovnat, ale většinou se hrálo hlavně ve středu hřiště. V 30. minutě tak zkouší střelu z dálky Kulhánek, ale ta míří nad. Vedle končí i střela Vávry z 42. minuty. V poslední minutě poločasu zahráváme rohový kop, ale hlavička Laciny opět končí mimo tyče Turkovi branky.

Druhý poločas začal lépe pro hosty. Prakticky první vážnější šance skončila brankou. Po rohu v 51. minutě se míč dostal k volnému hráči, který hlavičkou přeloboval Tomáška a hosté se tak ujali vedení 0:1. To naštěstí netrvalo dlouho. V 60. minutě zahrává Šedivý trestný kop, který si hostující obrana sráží do branky. Je vyrovnáno 1:1. Ani tento stav na tabuli nevydržel dlouho. Hned v 65. minutě se hosté prosadili kombinační akcí, na jejímž konci byl Novák 1:2. O vyrovnání se pokoušel v 70. minutě Šedivý, ale jeho trestný kop srazila obrana hostů na roh. Vyrovnání přišlo v 73. minutě, po centru do vápna se k míči dostal Skalský, jeho pokus ještě obrana odvrátila, ale pouze k volnému Lacinovi, který si s šancí poradil 2:2. Otočit skóre mohl Skalský v 79. minutě, ale jeho šanci chytil Turek. O minutu později střílí Loner, ale Tomášek střelu vyráží na roh. Z něj přišla další šance hostů, ale hlavička mířila vedle. V 88. minutě byl na pokyn asistenta rozhodčího odpískán pokutový kop, po faulu na Hudka. Ten však Antoš nezahrál ideálně a Turek opět své mužstvo podržel. Nakonec ale tři body přecijen zůstaly doma, když se v 89. minutě prosadil ve vápně Skalský a rozhodl derby třetí domácí brankou 3:2.

Poslední dvě kola nás čekají týmy z konce tabulky. Je důležité se na oba zápasy připravit a získat plný počet bodů, díky čemuž bychom měli o dva body více než po loňském podzimu a udrželi bychom si minimálně druhou příčku.

11

Re: B tým - referáty ze zápasů

Lužany - Hořice B 2:8 (0:5)

Branky: M. Sláma 4, T. Lacina, A. Šlambera (pen), P. Kolovrátník, P. Kuneš

ŽK: 0:0

Sestava:
D. Dufek - R. Brant, T. Lacina, D. Melaga, J. Stuchlík - P. Kuneš, J. Antoš, A. Šlambera (45. V. Kulhánek), J. Šedivý (45. P. Kolovrátník) - M. Skalský, M. Sláma (70. T. Nálevka)

Realizační tým: M. Macák, R. Machek

Referát:
Jednoznačná záležitost, kdy rozdíl mohl být mnohem vyšší. Druhý poločas se víceméně jen dohrával, a tak domácí alespoň upravili debakl na 2:8.

Již v 6. minutě domácí obrana chybuje a dává prostor Slámovi, který bodýlkem dostává náš tým do vedení 0:1 a odstratuje tím svoje gólové představení smile V 9. minutě chybujeme i my, ale domácí míří z vápna vysoko nad. V 15. minutě se tlačí domácí do útoku z levé strany, ale střela končí jen v boční síti. V 16. minutě zahráváme rohový kop, na který si dobře naběhne Lacina a krásnou hlavičkou na zadní tyč zvyšuje na 0:2. V 19. minutě jde sám na golmana Skalský, ale vše končí jen rohem. Z něj se ke střele dostane Antoš, jehož střela končí na ruce domácího obránce. K penaltě se postavil Šlambera a nemýlil se 0:3. Ve 24. minutě míří domácí z vápna opět nad. V 28. minutě měl dvojitou šanci Šedivý, ale míč do sítě neprotlačil, nicméně pobavil zaplněný stadion v Lužanech... O minut později zahrává Sláma rohový kop a ten končí přímo v brance 0:4. Ve 40. minutě hlavičkuje Lacina, ale golman chytá. V 41. minutě jdou do brejku domácí, Stuchlík však dokázal odkopnout na roh. V 42. minutě se opět prosadil Sláma po centru Šedivého 0:5. Další branku mohl přidat ještě Skalský, ale jeho pokus skončil na tyči.

V 50. minutě zkouší střelu z dálky Kulhánek, ale golman ji chytá. V 55. se zastřelují i domácí, ale opět vedle. V 57. minutě posouvá Kuneš míč na Kolovrátníka, ale jeho střelu zastavila tyč a dorážka šla již mimo. V 59. minutě centruje Skalský, Stuchlík ale mířil nad. V 62. minutě se vydal za dobrodružstvím Brant, prokličkoval až do vápna, ale bohužel se střela nevydařila a zamířila mimo, kde ji obrana ještě odrazila na Slámu, ten však branku netrefil. To se mu ale podařilo v 63. minutě, kdy zvyšuje již na 0:6.  V 65. minutě nahrává Skalský na Kolovrátníka a ten přidává sedmou branku 0:7. V 68. minutě se vysunul do útoku další z obránců Lacina, na poslední chvíli ještě ve skluzu nahrává na volného Kuneše a ten střílí gol č.8. V 71. minutě se podařilo skorovat i domácím, když využili naší nepozornosti 1:8. V 78. minutě měli další velkou šanci na přidání druhé branky, ale Dufek si se střelou poradil. V 80. minutě zkouší z vápna technickou střelu Melaga, ale golman domácích ji zneškodnil. Poslední slovo tak mají domácí, kteří v 83. minutě snížili na končených 2:8.

Za týden snad zakončíme sezonu dohrávkou s Valdicema a pokud se podaří získat tři body, tak si upevníme druhou příčku a oproti minulému podzimu si polepšíme o 2 body!

12

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Valdice 1:1 (1:1) 4:3 na pen.

Branky: M. Ernst (penalty proměnili M. Skalský, J. Antoš, D. Melaga, M. Ernst)

ŽK: 0:1

Sestava:
D. Dufek - R. Brant, O. Hudek, D. Melaga, J. Stuchlík - P. Kolovrátník (50. V. Kulhánek), J. Antoš, J. Šedivý, M. Ernst - M. Skalský, M. Sláma (85. T. Nálevka)

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák

Referát:
Poslední utkání se herně moc nevydařilo, zejména v druhém poločase se nám nepodařilo dostat do herní pohody, a tak bylo k vidění dost nepřesností. Na "domácím" hřišti se nám nakonec podařilo uválčit 2 body za výhru na penalty, díky čemuž po podzimu končíme na druhé příčce ze ziskem 25 bodů.

Zápas se odehrál v komorní atmosféře na umělé trávě v Nové Pace. Utkání bylo zahájeno minutou ticha za zesnulého Jindřicha Kolumpka, bývalého rozhodčího. Upřímnou soustrast všem pozůstalým.

Do první šance se dostali hosté, ale jejich střela z boku mířila vedle. V 5. minutě máme první velkou šanci. Kolovrátník nahrává zpětna do vápna na nabíhajícího Stuchlíka, ale jeho střela šla bohužel vysoko nad. V 10. minutě centruje Stuchlík do dobré pozice na nabíhajícího Antoše, ale obrana hostí stihla odvrátit na roh. V 16. minutě zahrávají hosté trestný kop z dálky, míč vypadává Dufkovi z náruče, čehož využil Volšička a dostal Valdice do vedení 0:1. Nám se podařilo vyrovnat hned v 18. minutě. Skalský svým důrazem vybojoval míč pro Ernsta, který z vápna do prázdné srovnal na 1:2. V 21. minutě jdeme do rychlého brejku, Kolovrátní centruje na Skalského, ale jeho hlavička míří nad. V 29. minutě se prosazuje Skalský, ale jeho pokus chytil hostující brankař. Stejně tak si poradil na druhé straně Dufek při šanci hostí z 35. minuty. V 38. minutě jsme mohli jít do vedení. Stuchlík vysunul Slámu, který šel sám na brankaře, jeho zakončení však skončilo pouze na tyčce. O minutu později zkouší štěstí z trestného kopu Antoš, ale střela do středu branky nedělala golmanovi žádné potíže.

Druhý poločas začal střelou Ernsta, kterou však golman vyrazil. Další šance přišla po rohu z 57. minuty, kdy se míč dostal až k volnému Ernstovi, jehož střelu blokuje obrana hostí na roh. 59. minuta mohla přinést vedoucí branku pro náš tým. Stuchlík však v dobré příležitosti zakončil nepřesně a netrefil branku. V 61. minutě končí pokus Antoše vedle. V 70. minutě zahrává trestný kop Melaga, který tečuje obrana a padáček končí těsně za břevnem Valdické svatyně. V 81. minutě neodhadl nakopnutý míč Hudek a hosté šli sami na Dufka, ten nás však skvělým zákrokem podržel. Utkání tak skončilo výsledkem 1:1. Z naší strany se exekutoři ani jednou nezmýlili, takže si připisujeme o bod víc než soupeř.

13

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Milíčeves 4:4 (2:1) 3:4 pen.

Branky: M. Skalský 2, R. Brant, J. Antoš

ŽK: 2:3 (M. Skalský, J. Šeda)

Sestava: J. Tomášek - J. Stuchlík, J. Šeda, T. Lacina, R. Brant (45. D. Šubr) - M. Ernst, J. Šedivý, J. Antoš, J. Kuneš (60. P. Kolovrátník) - M. Skalský, M. Sláma

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák

Referát:

První minuty nepřinesly nic moc zajímavého, oba soupeři se spíše oťukávali. Domácí byli lepším týmem, ale do šance se dostali až v 15. minutě, kdy se po rohu dostal míč k Šedivému, který těsně minul. Minutu poté se z obrany vydal R. Brant a střelou k pravé tyči zaskočil brankaře hostů 1:0. V 28. minutě mohli domácí zvýšit na rozdíl dvou branek, Skalský ale nakonec místo střely volil nahrávku, kterou zachytila hostující obrana. Soupeř se vydal do brejku, který však skončil nepřesnou střelou. V 34. minutě ztrácíme míč a hosté toho využívají k vyrovnávací brance. V 37. minutě zkouší střelu Ernst, ale i jeho zakončení nebylo přesné. V 40. minutě zahrál Sláma rohovoý kop, na ten si naběhl Antoš a hlavou nedal golmanovi šanci 2:1. Podobně mohla skončit situace z 43. minuty. Roh kopal z druhé strany Šedivý, ale Antoš v pádu tentokrát hlavou netrefil branku.

Úvod druhého poločasu patřil opět domácím. V 50. minutě si na centr naběhnul Antoš, ale zakončení hlavou skončilo v náruči hostujícího brankaře. V 60. minutě střílí z dálky Šedivý, ale branku netrefil. Směrem ke třem bodům nás nasměroval Skalský, který nejprve v 61. minutě ustál souboj s golmanem a zvýšil na 3:1. Minutu poté jdeme do brejku, Šedivý nahrál Skalskému a ten se opět nemýlil 4:1. V 63. minutě trefuje Sláma hlavou břevno. Řada hostujících hráčů se již smiřuje s prohrou, ale... V 67. minutě střílí Sláma vedle. O minutu déle mají příležitost brejku hosté, ale šanci zmařil odkopem Šeda. V 71. minutě ztrácíme míč, hosté akci tentokrát vykombinovali až k brance a snižují na 4:2. V 74. minutě faulujeme za hranicí vápna. Následný TK znamená snížení už jen na rozdíl jedné branky 4:3. Rozhodnutí mohlo přijít v 77. minutě, kdy byl na hranici vápna faulován Ernst a kopal se pokutový kop, ten však Ernst neproměnil, brankař vystihl směr střely. V 84. minutě byl v dobré šanci Sláma, ale golman šanci zneškodnil. V 85. minutě tečuje centr Slámy Sklaský, ale bohužel mimo branku. A tak přichází poslední 93. minuta a TK hostů, na který jde do vápna i brankař Bursa. Jasně vyhraný  zápas ztrácíme v poslední vteřině utkání tím, že necháme brankaře hostů zpracovat míč na prsa a zakončit... 4:4.

V penaltovém rozstřelu jsou úspěšnější hosté a odváží si dva body. Za nás proměnili Antoš, Skalský, Sláma, neproměnil Šeda.

14

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Dětenice 13:1 (7:0)

Branky: J. Šedivý 5, M. Skalský 4, M. Sláma 3, J. Antoš

ŽK: 1:2 (J. Rubeš)

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák

Sestava: D. Dufek - D. Šubr (45. P. Hátle), J. Šeda (60. A. Zapalač), T. Lacina (45. D. Pour), J. Stuchlík - J. Šedivý, J. Rubeš (70. J. Tomášek), J. Antoš, P. Kuneš - M. Skalský, M. Sláma

Referát:
14 branek, 3x hattrick - dnes spadlo do branky snad všechno, co mohlo a odnesly to Dětenice. Do utkání nás doplnili hráči z A týmu a čtyři dorostenci, kteří nám odehráli předzápasové utkání.

Dětenice zlobily pouze na začátku utkání, ale dvě naše nepřesnosti v obraně nedokázaly využít, a tak přišla řada na nás. Ve 13. minutě se opět podařil rohový kop Šedivého, který si srazila hostující obrana do vlastní branky 1:0. O dvě minuty později nedává šanci vyběhnutému golmanovi Sláma a zvyšuje na 2:0. V 17. minutě dostává míč za obranu Skalský, který vyzrál v souboji i na brankaři hostí, čímž se dostal do ne zrovna ideální střelecké pozice, ale ze strany zamířil přesně na zadní tyč 3:0. Šestiminutovku hrůzy z pohledu Dětenic završil Šedivý, který zůstal osamocený ve vápně a střelou k tyči navýšil skóre na 4:0. V 21. minutě měli hosté šanci snížit z pokutového kopu, ale Dufek střelu vystihl. V 28. minutě střílí z dálky Antoš, jeho tečovaná střela však končí těsně nad. V 30. minutě se díky rychlé kombinaci dostáváme do další šance, kterou zužitkoval střelec zápasu Šedivý 5:0. ve 34. minutě rozebíráme obranu hostů, finální přihrávka na Skalského znamenala snadnou úlohu, zakončením do prázdné se zrodil tenisový kanár. O minutu později se přecijen dostali do šance opět i Dětenice, ale Dufek střelu vyrazil a Lacina stihl odkopnout na roh. Po rohu se ke střele dostali opět hosté, ale Dufek stihl vyrazit na tyč. V 37. minutě napřáhnul z dálky Šedivý a s pomocí teče upravil na poločasových 7:0!!! V poslední minutě poločasu totiž Dufek nenechal hosty vstřelit první branku v zápase a vyrazil míš na roh.

Druhý poločas se gólově opět vydařil. Hned ve 49. minutě si Sláma vychutnává golmana hostů a na tabuli už svítí osmička. V 53. minutě si Šedivý udělala z obránců slalomové tyče, posunul míč na Skalského, ten našel pod sebou ještě volného Slámu a desítka se přiblížila... 9:0. Té jsme se dočkali po hodině hry, kdy si na centrovaný míč naběhl Antoš a hlavou upravil na 10:0!!! O dvě minuty se čestného gólu přecijen dočkaly i Dětenice T. Jenda upravil na 10:1. V 77. minutě střílí svoji pátou branku zápasu Šedivý 11:1. O minutu později trefuje Skalský tyč. Třetího hattricku v zápasu jsme se ale přecijen dočkali a to v 85. minutě, kdy Skalský zvyšuje na 12:1. A kapitán týmu si vzal slovo ještě jednou v 87. minutě, kdy hlavou uzavřel skóre na 13:1, což znamenalo problémy na hořické legendární "časomíře", kde jsou čísla pouze do 12. Nicméně Pavel "Zub" Procházka si s tím poradil smile

Výsledek je to krásný, ale není třeba z toho dělat velké závěry, podařilo se prakticky vše a hosté po čtvrté brance zcela rezignovali. Již za týden nás čeká těžké utkání v Železnici a je třeba na tento výkon navázat i přesto, že budeme hrát ve stejný den, co A tým.

15

Re: B tým - referáty ze zápasů

Železnice B - Hořice B 0:2 (0:1)

Branky: M. Ernst, T. Nálevka

ŽK: 1:1 (M. Ernst)

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák, J. Antoš

Sestava: D. Dufek - J. Stuchlík, D. Šubr, J. Kněžourek, R. Brant (45. A. Zapalač) - M. Ernst (75. T. Nálevka), P. Hátle, A. Šlambera, P. Kolovrátník - M. Sláma, M. Skalský (88. J. Tomášek)

Referát:

V Železnici se nám náramně vyvedl začátek utkání, když jsme se prosadili již ve třetí minutě. Hátle vysunul za obranu Kolovrátníka, ten poslal ze strany centr do vápna, na který si naběhl Ernst a vstřelil první branku zápasu 0:1. Následovala pasáž, ve které jsme drželi míč a domácí jasně přehrávali, ale do větší šance jsme se nedostávali. V 28. minutě zahrává roh Sláma, míč míří do branky, ale brankař domácích jej vyráží na další roh. Ve 34. minutě to zkoušíme střelou z dálky, ale Ernst míří pouze do golmana. V 36. minutě přichází šance domácích, kteří šli do rychlého brejku, po kterém se domácí hráč dostal sám před Dufka, ten však dobrým vyběhnutím šanci zmařil. V 44. minutě kopou TK domácí hráči, Šubr jej však odkopává na roh.

Ve druhém poločase jsme mohli jít do dvoubrankového vedení hned ve 46. minutě, ale střela Kolovrátníka šla jen do boční sítě. V 50. minutě se dostával do šance Hátle, ale obrana jej zastavila jen za cenu faulu. Následný TK však poslal Šlambera nad branku. V 52. minutě ukázal svůj důraz Hátle, ale jeho šanci nakonec obrana dokázala odvrátit na roh. Ten poslal do vápna Sláma, ale střela Kněžourka nakonec trefila jednoho z bránících hráčů. V 64. minutě se dostali opět do dobré šance domácí, ale i tentokrát vzešel ze souboje s útočníkem lépe náš brankař. V 67. minutě se vydal do útoku Stuchlík, ale jeho střela byla opět sražena asi na 20. roh v zápase... V 68. minutě se k odraženému míči dostal Kněžourek, ale nezamířil přesně. V 70. minutě se domácí dostali ke střele, ale pouze do boční sítě. V 74. minutě si naběhl na nahrávku do vápna Skalský, ale i tam se obránci včas postavili do střely a srazili ji na roh. Rozhodnutí přišlo v 88. minutě, kdy se k míči dostal Nálevka a střelou z velkého vápna udělal tečku za utkáním, které jsme díky jeho brance vyhráli 2:0.

16

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Libáň 2:1 (1:0)

Branky: P. Kolovrátník, J. Šedivý

ŽK: 0:2

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák, J. Antoš

Sestava: J. Tomášek - P. Kolovrátník, D. Melaga, R. Brant, A. Hlaváček (60. A. Pour) - M. Ernst, J. Rubeš, A. Šlambera (80. J. Trejbal), P. Kuneš (45. J. Šedivý) - M. Sláma (75. T. Nálevka), M. Skalský

Referát:
Další vítězné utkání, které bylo nejzajímavější až ve svém samotném závěru. Po většinu zápasu jsme byli lepším týmem, ale tentokrát se nám nedařilo dostat se do finálního zakončení.

V první minutě se do šance dostali hosté, ale centrovaný míč do vápna odkopl Hlaváček na roh. V desáté minutě rozehrává TK Sláma, nachází volného Rubeše, ten se uvolnil a přihrávkou do vápna nabídl šanci Melagovi, jeho střela však byla zblokována na roh. Na roh si naskočil Kolovrátník, ale hlavou mířil vedle. V 17. minutě jsme měli veliké štěstí, hostující hráč vyhrál souboj s Kolovrátníkem a pod vyběhnutým Tomáškem prostrčil míč na branku, kterou však těsně minul. V 20. minutě kopeme roh, míč se dostal k Ernstovi, ale jeho střela byla opět sražena na roh. Toho se ujal Sláma, našel volného Kolovrátníka, který svoji druhou šanci využil a otevřel skóre utkání na 1:0. Stejný hráč zkouší střelou z dálky pozornost brankaře hostí v 29. minutě, ale míč zamířil pouze do náruče. O minutu později měl dobrou šanci Sláma, ale bohužel v záklonu vysoko přestřelil. V 34. minutě si počkal na centrovaný míč na zadní tyči Rubeš, ale střela šla do golmana hostí. Poločas zakončila šance Slámy, který ve vápně z otočky trefil opět náruč hostujícího brankaře.

Ve 49. minutě se poprvé zastřeluje Šedivý, ale i on mířil do středu branky. V 65. minutě si na dlouhý míč za obranu nabíhá Šedivý, ale jeho lob přes golmana končí i nad brankou hostí. V 79. minutě jde z pravé strany na branku Šedivý, snaží se obstřelit brankaře, ale míč těsně míjí zadní tyč. Nakonec se však gólové radost přecijen dočkal. Pour vybojoval míč, nachází Šedivého, který napřáhl na hranici vápna a střelou do šibenice zvýšil na 2:0. Paradoxně až v tuto chvíli přišli šance i na druhé straně. V 86. minutě se individuální prosadil ve vápně hostující Srb a snížil na 2:1. Hned o minutu později přichází další střela na Tomáška, po jehož teči končí míč na břevně. V 90. minutě se do šance dostává Kolovrátník, ale obrana hostí stihla míč zblokovat. Třetí branku domácích mohl vstřelit Nálevka, ale jeho tvrdá střela skončila na břevně a tím bylo utkání ukončeno.

17

Re: B tým - referáty ze zápasů

Valdice - Hořice B 1:1 (0:0) 2:3 na pen.

Branky: A. Šlambera

ŽK: 3:1 ( J. Stuchlík)

Realizační tým: V. Tlustý, J. Tomášek

Sestava: M. Němeček - R. Brant, A. Zapalač (60. T. Nálevka), J. Kněžourek, J. Stuchlík (70. J. Trejbal) - M. Ernst, J. Rozsévač, P. Palm, P. Kolovrátník - A. Šlambera, M. Skalský

Referát:
Jarní utkání skončilo stejně jako to na podzim. I tentokrát se kopaly penalty a hosté byli úspěšnější. Zápas se odehrával na ne zcela ideálním povrchu, což nám dělalo problémy při snaze o kombinace po zemi. V prvním poločase se diváci žádné branky nedočkali. Změna nastala až po přestávce, kdy se nejprve prosadil domácí Kalenda, který tak dostal Valdice do vedení 1:0. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, po střele Šlambery chyboval domácí brankař a míč skončil v síti 1:1. O vítězi utkání tak rozhodovaly až pokutové kopy, které se lépe vydařili nám a z Valdic odvážíme dva body.

18

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Kopidlno 2:3 (1:2)

Branky: J. Šedivý, M. Skalský

ŽK: 4:3 (D. Pour, J. Šedivý, A. Šlambera, P. Hátle)

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák

Sestava: J. Tomášek - A. Hlaváček, J. Kněžourek, J. Antoš, J. Stuchlík - M. Ernst (60. F. Šafka), A. Šlambera, D. Pour (45. P. Hátle), J. Šedivý - P. Kolovrátník (80. Z. Nečesaný), M. Skalský

Referát:
Utkání prvních dvou celků tabulky OPM zajímalo, bohužel, více hostujících fanoušků než našich. Tři body nakonec odvezli hosté a potvrdili tak svoji vedoucí pozici.

Již ve třetí minutě píská rozhodčí sporný pokutový kop, který hosté proměňují a jdou do vedení 0:1. Ve 14. minutě postupuje do vápna Pour, nachází Ernsta, ale jeho střela šla mimo. V 15. minutě centruje Kolovrátník do vápna, kde si na míč naskakuje Skalský, ale jeho zakončení hlavou šlo vysoko nad. V 18. minutě je ve vápně důrazný Skalský (postranní rozhodčí zvedá praporek a hra pokračuje), míč se dostává k Šedivému a ten nedal golmanovi hostí šanci 1:1 na góly i na sporné situace ze strany rozhodčích. Hned o minutu později centruje do vápna Ernst, ale ani Kolovrátník nebyl hlavou přesný. Hosté se dostali znovu do vedení v 22. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil osamocený Klaban 1:2. V 29. minutě postupují hosté z pravé strany, ale střela skončila pouze v boční síti. V 31. minutě hlavičkují ve vápně opět hosté, ale počínají si stejně, jako my a bránu netrefují. V 38. minutě dostal míč za obranu Šedivý, ale jeho střela šla nad. Poslední zajímavá situace v prvním poločase přišla v 39. minutě, kdy Kněžourek našel z trestného kopu Skalského, ale i jeho druhá hlavička šla mimo.

V 47. minutě vybojoval míč Hátle, odražený míč se dostal za hranicí vápna k Šedivému, jehož pěknou střelu ale vyrazil Kovář na roh. V následujících minutách přišlo na naší straně k několika nepřesnostem, které pomohli hostům a ti tak byli v této fázi utkání nebezpečnější. Z několika brejkových situací se ujala ta v 55. minutě, kdy Poutík obstřeluje Tomáška a zvyšuje na rozdíl dvou branek 1:3.  V poslední půlhodině jsme se již dostali opět více do hry. V 61. minutě se do dobré příležitosti dostal Šedivý, ale obrana srazila jeho střelu na roh. V 74. minutě si na centr nabíhá Hátle, ale jeho hlavička jde těsně nad. O minutu později jde sám na brankaře Kolovrátník, ale s míčem se dostal až na levou stranu velkého vápna, kde už nebylo možné střílet, centr do vápna už obrana hostí stihla odkopnout do bezpečí. V 80. minutě zahráváme trestný kop, Antoš posílá míč na Hátleho, ten šikovně prodlužuje do vápna, kde se osvědčil důraz Skalského, který snižuje opět na rozdíl jedné branky 2:3. Více se nám bohužel nepodařilo a tak tři body putují do Kopidlna.

19

Re: B tým - referáty ze zápasů

Lázně Bělohrad/Pecka B - Hořice B 2:0 (1:0)

ŽK: 3:2 (J. Rubeš, J. Kněžourek)

ČK: 1:0 (81. T. Nezbeda)

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák

Sestava: J. Tomášek - R. Brant (56. A. Zapalač), J. Rubeš, J. Antoš, J. Stuchlík (70. A. Hlaváček) - J. Kuneš, A. Šlambera, J. Šedivý, J. Kněžourek - P. Kuneš, M. Skalský

Referát:
Poprvé v sezoně bez vstřelené branky. I přes velmi dobrý začátek utkání, kdy jsme domácí k ničemu nepustili, jsme v utkání nebodovali. Ukončit sérii utkání bez tříbodového zisku se pokusíme v dalším kole doma proti Lužanům.

Od prvních minut jsme převzali otěže utkání a domácí k ničemu nepustili. Ve druhé minutě zkouší pozornost golmana domácích Šlambera. Ve 4. minutě posílá přesný centr za obranu Rubeš, tam jej zpracovává Kuba Kuneš a centrem nachází Šedivého, jeho střelu však golman domácích opět chytá. V 8. minutě zahrává Šedivý roh přímo do branky, ale Věchet i tentokrát vyráží. V 15. minutě posílá centr do vápna Kněžourek, míč míří na volného Páju Kuneše, ale těsně před ním stihla obrana domácích odvrátit na roh. V 17. minutě zkouší střelu z voleje  Kuba Kuneš, ale míč zamířil vysoko nad. Tlak byl přerušen naší chybou v 25. minutě, díky které se domácí dostali do brejku a prakticky z ničeho šli do vedení 1:0. O minutu později mohlo být srovnáno, na centr do vápna si naběhl Skalský, ale jeho hlavička skončila na břevně. Ve 33. minutě zahrávají roh i domácí, ale volný hráč hlavou minul. V 35. zahrávají domácí TK, který skončil hlavičkou opět mimo naši branku. V 38. si naběhl na přihrávku za obranu Pája Kuneš, ale v souboji s golmanem vyšel lépe Věchet a pro nás z toho byl pouze roh. Po jeho rozehrání se míč odrazil na vápnu ke Kněžourkovi, ale jeho střela byla nepřesná. V 40. měli domácí velkou šanci, po brejku a vyběhnutí Tomáška z branky, se míč dostal na hranici vápna, ale útočník domácích odkrytou branku nevyužil ke skórování, protože Rubeš stihl našeho brankaře zastoupit a míč odkopl. V 41. minutě nachází Šlambera Kubu Kuneše, ale jeho střela šla vedle pravé tyče.

Druhý poločas již tolik šancí nepřinesl. V 49. minutě měl šanci po individuálním průniku Šedivý, ale obrana míč stihla odkopnout. V 52. minutě zahrává TK Kuba Kuneš, Rubeš hlavou prodloužil na Kněžourka, ale ten se hlavou neprosadil. V 60. minutě končí naše naděje v zápase. Odražený míč se dostal k Mindlovi a ten z první obstřelil Tomáška 2:0. V 74. minutě zachraňoval před třetí brankou domácích Hlaváček. Deset minut před koncem jdou domácí do deseti, ale my z toho již nic nevytěžili, a tak z Pecky opět odjíždíme bez bodů.

20

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Lužany 3:3 (1:1) 2:1 na penalty

Branky: J. Kočí, M. Skalský, J. Kněžourek

ŽK: 2:1 (R. Brant, M. Ernst)

Realizační tým: M. Macák

Sestava: D. Dufek - R. Brant (45. A. Hlaváček), J. Kočí, J. Antoš, J. Stuchlík - M. Ernst, A. Šlambera, P. Palm, P. Hátle (65. J. Šedivý) - J. Kněžourek, M. Skalský

Referát:
Tři body s Lužany byly blízko, ale náš "klasický" závěr znamenal nakonec pouze remízu a bod navíc za penaltový rozstřel.

Lužany vstoupily do utkání lépe, čemuž jsme jim pomohli i my naší nepřesnou hrou. V páté minutě tak Tománek jde sám na brankaře a střílí první branku zápasu 0:1. V 9. minutě hosté střílí nad naši branku. V 25. minutě se poprvé dostáváme alespoň ke střele, ale Palm míří vedle. O minutu později opět ztrácíme míč, ale tentokrát to hosté nedokázali využít a střílí mimo tyče Dufkovi branky. V 30. minutě střílí Kněžourek, ale jeho střela je sražena na roh. Po něm se k míči dostává Hátle, ale i jeho střela byla nepřesná. V 36. minutě byla k vidění konečně první podařená kombinace, Ernst se prosadil po levé straně, posunul míč na Kněžourka, který obstřelil brankáře a míč už většina z nás viděla v brance, bohužel, se od tyče odrazil po brankové čáře mimo. V 37. minutě hrozí hosté další brejkovou situací, ale bez přesného zakončení. V 39. minutě má velkou šanci Skalský, který si naběhl na rohový kop Kočího, hlavou však zamířil do golmana. Vyrovnání jsme se přeci jen dočkali v poslední minutě poločasu, Palm rozehrál rohový kop na hranici vápna, kde si jej zpracoval Kočí a střelou o břevno nedal brankaři hostí šanci 1:1.

Druhý poločas už byl z naší strany mnohem lepší, tedy jeho úvodní část... Hosté se prakticky k ničemu nedostali a bylo to čekání na gól z našich kopaček. Toho jsme se dočkali v 65. minutě. Palm rozehrával roh, ve vápně našel volného Skalského a ten nás dostal do vedení 2:1. Když pět minut na to, navýšil naše vedení Kněžourek (3:1), málokdo věřil, že zápas dokážeme ztratit. V 74. minutě postupuje na brankaře Skalský, míč na poslední chvílí stihne zahrát přes golmana, který jej rukou vyráží mimo branku, ale zároveň Skalského zbourá, nicméně bez penaltového efektu. Roh zahrával Šedivý a hostující brankař si jej srazil na břevno, od něj se míč odrazil na Skalského, který jej hlavou opět trefil pouze do spojnice. Trest přišel v 77. minutě, kdy se z vápna trefil šibenici 2:3. Za další dvě minuty chybujeme ve vápně a je vyrovnáno 3:3. Do konce utkání se již nic nestalo a tak přišly na řadu penalty. V nich se střelci zrovna moc neukázali, a tak z deseti pokusů byly proměněny jen tři. Rozhodující vstřelil Patrik Palm, a tak máme alespoň dva body. Při ztrátě Bělohradu v Železnici jsme získali v boji o druhé místo alespoň jeden plusový bod.

21

Re: B tým - referáty ze zápasů

Stará Paka - Hořice B 2:4 (0:2)

Branky: M. Skalský, T. Nálevka, P. Hátle, M. Ernst

ŽK: 1:4 (M. Ernst, M. Skalský, A. Hlaváček, A. Zapalač)

Realizační tým: V. Tlustý

Sestava: D. Dufek - J. Stuchlík, J. Antoš, A. Zapalač, A. Hlaváček - P. Kolovrátník, M. Ernst, A. Šlambera, P. Hátle - T. Nálevka (88. R. Machek), M. Skalský

Referát: Pokud dodá trenér smile

22

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Podhrádí 9:2 (3:0)

Branky: M. Skalský 4, T. Nálevka, P. Hátle, J. Šedivý, A. Šlambera, M. Němeček (pen)

ŽK: 0:0

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák

Sestava: M. Němeček - J. Stuchlík, J. Antoš, J. Kočí, A. Zapalač (45. P. Palm) - P. Kuneš, J. Šedivý, A. Šlambera, P. Hátle (55. P. Kolovrátník) - M. Ernst (63. T. Nálevka), M. Skalský

Referát:
Jednostranná záležitost v poklidném tempu. Hostům se podařilo skórovat až ve druhém poločase za rozhodnutého stavu, kdy se často zapomínalo i na to, že je třeba bránit v určitém počtu.

Hosté dokázali uzdržet bezbrankový stav pouze deset minut. Šedivý poslal dlouhý míč na Kuneše, jeho střelu golman vyrazil, ale jen ke Šlamberovi, který tak měl snadnou úlohu 1:0. Na druhý gól se muselo čekat dlouhých 28 minut, během kterých se nedařilo zejména ve finální přihrávce a zakončení. Hosté se do ničeho nepouštěli, takže v prvním poločase z jejich strany stojí za zmínku jen střela v 23. minutě, kterou ale Němeček bez problémů chytil. Ve 24. minutě měl dobrou šanci Hátle, ale zblízka zamířil jen do prostřed brány, takže golman vyrazil na roh. Ve 32. minutě se dostal do šance Skalský, ale brankář hostů byl opět úspěšnější. V 34. minutě již kapitán domácího týmu zvyšuje se štěstím na 2:0, když se míč po střele odrazil od brankaře a tam v souboji o míč nejspíše od něj zpět do branky. Stejný hráč se nemýlil ani ve 37. minutě, po centru Kočího si zpracoval míč za vápnem a dělovkou o břevno nedal brankáři žádnou šanci 3:0. Další gól si mohl Skalský připsat o dvě minuty později, ale po rohu Šedivého zamířil hlavou nad. Velkou šanci pak měl ještě Kuneš ve 42. minutě, ale golman byl úspěšnější. Stejně tak i při střele Hátleho na konci poločasu.

Druhý poločas byl gólově štědrý, vše začalo již v 53. minutě, kdy po rohu nejdříve Skalský zamířil do břevna, odražený míč se dostal ke Kočímu, jehož střela mířila do branky, ale Skalský ji stihl ještě tečovat a tím padl gól opět na jeho účet 4:0. V 56. minutě nedal šanci golmanovi hostů Hátle a střelou k tyči zvýšil na 5:0. V 62. minutě necháváme jít hosty poprvé sami na brankaře a Obrmajer snižuje na 5:1. Hned minutu poté využívá Skalský chybného vyběhnutí hostujícího brankaře a do prázdné zvyšuje na 6:1. V 67. minutě se prosazuje střídající Nálevka (jeho letošní statistika je asi tak jeden gól na dvacet odehraných minut big_smile) a skóre narůstá na 7:1. V 67. minutě napřáhl z dálky Palm, ale golman vyráží na roh. V 76. minutě střílí do boční sítě opět Palm. V 81. minutě dostávají hosté druhou šanci na brejk a ani tentokrát nezaváhají 7:2.  V 84. minutě si naběhl za obranu Skalský, prošel s míčem do vápna a naservíroval míč na nabíhajícího Šedivého, který doklepl do prázdné 8:2. Tečku za utkání udělal penaltový zákrok na Šlamberu. Penaltu v 86. minutě proměnil brankař Němeček 9:2.

Díky zisku tří bodů máme již jasnou druhou příčku v letošní tabulce okresního přeboru mužů.

FOTO: https://www.zonerama.com/KateEs/Album/4391096

23

Re: B tým - referáty ze zápasů

Žlunice - Hořice B 0:1 (0:1)

Branky: M. Skalský

ŽK: 0:0

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák

Sestava: J. Tomášek - J. Stuchlík, J. Antoš, A. Zapalač, A. Hlaváček - T. Hradecký, A. Šlambera, M. Ernst, P. Hátle -  T. Nálevka (75. M. Macák), M. Skalský

Referát:
Poslední utkání ve Žlunicích se odehrálo v trochu slepované sestavě, ale i přesto se podařilo získat tři body a potvrdit druhé místo v tabulce. Ikdyž druhý poločas a závěr utkání nebyl ideální a domácí měli několik možností na vyrovnání včetně pokutového kopu.

Již v šesté minutě zkouší střelu z dálky Hátle, ale mimo. V 7. minutě se po rohu dostal míč k domácímu útočníkovi, ale ten zamířil hodně nad. V desáté minutě si naběhl na míč za obranu Hátle, zkoušel přehodit domácího brankaře, ale míč zamířil mimo zadní tyč. V 14. minutě měl tutovku Skalský, když šel sám na brankaře, ale jeho střelu stihl vyrazit na roh. V 19. minutě zahrává TK Ernst na Šlamberu, ten centruje míč do vápna a Skalský jen těsně míjí. V 20. minutě se již Skalský prosadil a z brejku vstřelil první a poslední branku utkání 0:1. V 35. minutě napřáhl ke střele Hlaváček, ale náš golman se nenechal zaskočit a střelu vlastního obránce chytil smile

Druhý poločas začal šancí ve 49. minutě, kdy se po straně prosadil Hátle, ale jeho centrovaný míč do vápna Skalský nedokázal umístit do sítě. V 51. minutě střílí Stuchlík jen do náruče domácího brankaře. V 60.minutě se opět prosadil Hátle, ale vše dopadlo jako přes kopírák a Skalský opět nedal wink V 62. minutě míří roh na Hátleho, který hlavou míří mimo. V 70. minutě mají domácí tutovku, po naší ztrátě se dostali do brejku, domácí útočník obešel i našeho brankaře, ale proti vyrovnání byl Hlaváček, který stihl míč mířící do branky odkopnout na naši tyč a tam se míč odrazil k Tomáškovi. V 75. minutě opět chybujeme, i tentokrát je prázdná branka, ale čisté konto jsme udrželi díky Antošovi, který dokázal odrazit střelu před sebe, kde ji další hráč domácích poslal vysoko nad.  V 80. minutě mají domácí šanci pokutového kopu, ale Tomášek střelu vystihl. V posledních minutách zahráváme roh, ale hlavička Antoše jde nad.

Z utkání si tak odvážíme tři body, pohár za druhé místo v soutěži a výzvu pro další sezonu. Takže hoši, ať se daří a snad se najde někdo na psaní referátů wink