1

Téma: B tým - referáty ze zápasů

Nová sezona 2017/2018

2

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Stará Paka 1:2 (1:0)

Branky: M. Skalský

ŽK: 5:3 (A. Šlambera, J. Rubeš, P. Hátle, M. Ernst, M. Skalský)

Sestava: D. Dufek - R. Brant (60. D. Šubr), T. Lacina, J. Kočí, J. Stuchlík - J. Šedivý, A. Šlambera (30. J. Rubeš), J. Trejbal, M. Sláma (65. P. Hátle) - M. Ernst, M. Skalský

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák, J. Antoš, T. Nálevka

Referát:
Úvod nové sezóny nám nevyšel a zůstali jsme bodově naprázdno. I přes snahu a několiv velkých šancí v závěru utkání se nám vyrovnat nepodařilo, takže tři body odvážejí hosté ze Staré Paky.

V 3. minutě zahrává tretný kop Šlambera, ale míří nad branku. V 8. minutě se poprvé ukázali hosté, jejich rychlý brejk zachránil Brant odkopem na roh. V 11. minutě vyrazil na výlet stoper Kočí a dostal se až ke střele, kterou golman srazil na roh. V 14. minutě se již radujeme z první branky, která padla po rohu na přední tyč, ale rozhodčí nakonec gol pro faul neznává. V 16. minutě střílí z dálky Trejbal, jeho střela je tečovaná, nicméně i tak si s ním golman hostí poradil. V 20. minutě střílí z dálky i hosté, ale ani v jejich případě se rána nevešla mezi tři tyče. O dvě minuty později se míč nekolikát odráží v našem vápně a vše končí naštěstí střelou mimo Dukfovu branku. Nad brankou končí i střela z 24 minuty. První branka padla v 37. minutě, kdy míč vybojoval Rubeš, posunul jej na Skalského a ten se nemýlil 1:0. Brzy poté mohlo být srovnáno, ale velkou šanci zmařil hostům Lacina. Do kabin se tak odcházelo s příznivým skóre pro naše barvy.

Hned v úvodu druhé půle chybujeme, ale se slabou střelou si Dufek poradil. V 48. minutě se do šance dostával Šedivý, ale těsně před ním stihl míč polapit golman hostí.  O minutu později zahrávají hosté trestný kop, který končí hlavičkou do náruče brankáře Dufka. Stejně končí i hlavička Rubeše na druhé straně. V 54. minutě zahrává Stará Paka trestný kop, odražený míč se dostal k volnému hráči za hranicí vápna a jeho tečovaná střela končí v síti 1:1. V 61. minutě necháváme trestuhodně několik volných hráčů soupeře, kteří mohli v klidu nacentrovat, vystřelit a i přes dobrý zákrok Dufka nakonec jdou hosté do vedení, protože k odraženému míči se dostal další volný hráč, který měl před sebou odkrytou branku a snadnou úlohu 1:2. Následující minuty patřili našemu mužstvu, ale gól nám nepřál nikdo, ani sudí... V 65. minutě střílí z otočky Ernst, ale po teči končí těsně mimo. V 67. minutě vybojoval i přes faul míč Hátle, k míči se dostal Skalský, který mohl jít sám na brankaře, ale rozhodčí bohužel neponechal výhodu a akci zastavil. Následný trestný kop Rubeše byl sražen pouze na roh. I z něj ale přišla naše šance, teč Laciny však skončila pouze na tyčce. V 73. minutě se po pravé straně prosadil Šubr, jeho střílený centr prošel vápnem, kde se jej pokusil odkopnout hostující obránce, ale tak nešťastně, že to již vypadalo na vyrovnávací branku. Bohužel i tentokrát vše končí tyčkou. V 74. minutě zahráváme další roh a po hlavičce Kočího hostující obrana zachraňuje na brankové čáře. V 75. minutě jdou do brejku hosté, ale zde nás podržel dobrým zákrokem Dufek. V 76. minutě máme další velkou šanci, po rohu se k tradičnímu zakončení nůžkami dostává Skalský, ale golman hostů skvěle chytá. Po našem tlaku se hostům podařilo dostat na naši polovinu hřiště a takticky udržet dlouho balon mimo nebezpečí. Poslední šance tak přichází těsně před koncem z trestného kopu. Ten míří Šedivý do vápna, ale jen těsně míjí naše hráče, jejichž teč by mohla ohrozit branku. To se nestalo, a tak začínáme sezonu minus třemi body do tabulky pravdy.

Za týden nás čeká Wartburg aréna a to již v sobotu dopoledne od 10:00!

3

Re: B tým - referáty ze zápasů

Podhradí - Hořice B 1:5 (0:2)

Branky: J. Šedivý 2, M. Skalský, J. Kuneš, M. Ernst

ŽK: 1:1 (F. Kubát)

Sestava: J. Tomášek - D. Šubr, T. Lacina, J. Kočí (55. J. Trejbal), J. Stuchlík - J. Šedivý, D. Melaga, F. Kubát (65. M. Ernst), J. Kuneš - P. Kolovrátník, M. Skalský (75. M. Sláma)

Realizační tým: V. Tlustý

Referát:
Utkání jsem osobně neviděl a prozatím se nenašel nikdo, kdo by zápas nějak blíže popsal. Využiji tedy to, co bylo zasláno do fotbalových deníků smile ze strany Podskalanu.

I když výsledek hovoří jasně, diváci viděli vyrovnaný zápas, ve kterém hosté vyučovali efektivitu při proměňování šancí. Začátek patřil hostům, kteří v 18. minutě skórovali, ale poté měl domácí tým po zbytek poločasu převahu, ovšem místo sítě trefoval tyče, nejprve Balcar a dvě minuty nato po krásné střele z voleje Pluhař. Ovšem do kabiny padl po brejku do domácí sítě ještě jeden gól. Po přestávce pokračoval pěkný fotbal, ale opět se radovali hosté. Podskalan měl chvíli nato velkou šanci, ale Veselý přestřelil. Poté se při souboji nepěkně zranil Pluhař a musel být odnesen na nosítkách. Poslední dvě branky hostí padly po hrubých chybách obrany a v posledních vteřinách utkání vstřelil  čestný úspěch domácích Milan Veselý.

4

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Žlunice 4:3 (2:2)

Branky: M. Skalský 2, P. Kuneš, A. Šlambera (pen)

ŽK: 4:0 (M. Skalský, J. Kuneš, P. Kuneš, A. Šlambera)

Sestava: J. Tomášek - R. Brant (25. A. Šlambera - 75. J. Kněžourek), D. Šubr, J. Rubeš, J. Stuchlík - P. Kuneš, J. Šedivý, M. Ernst, J. Kuneš (63. F. Kubát) - M. Skalský,  M. Sláma

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák

Referát:
Pokud chcete vidět hodně branek a napětí do posledních vteřin tak si nelze vybrat jiné utkání než Hořice - Žlunice. V loňské sezoně výsledky 4:4 doma, 3:3 venku a ani letos se tento trend nezměnil. Výsledek 4:3 a nejistota do poslední vteřiny zápasu. Tentokrát se ale hostům vyrovnat nepodařilo, ikdyž v závěru měli několik šancí, které po brance volaly.

Začátek utkání nebyl podle našich představ. Často jsme volili dlouhé přihrávky, nebo o míč přišli. První šance tak přišla ze strany hostí ve 4. minutě. Závar před brankou Tomáška, ale skončil odkopem do bezpečí. V 6. minutě se podařila první akce. Pája Kuneš potáhl míč po levé straně, předal míč na bráchu Kubu a ten z první nacentroval na nabíhajícího Skalského, který hlavou minul.  Ve 14. minutě opět postupuje po pravé straně Kuba Kuneš, ale tentokrát místo nahrávky volí střelu přímo do golmana. O minutu později chybujeme a Žlunice nás trestají. První střelu sice ještě Tomášek dokázal vyrazit, ale odražený míč doklepl do odkryté branky Szamko 0:1. O tři minuty se hosté radují znovu, nicméně pro ofsajd nemohla být branka uznána. V 21. minutě střílí hosté z větší vzdálenosti nad Tomáškovu branku. V této fázi zápasu se konečně začínáme prosazovat kombinačně. Vše vyústilo vyrovnávací brankou. Ernst našel za obranou volného Kubu Kuneše, ten přihrál Skalskému a bylo srovnáno 1:1. O tři minuty později se radujeme podruhé. Rubeš vyvezl míč z pozice stopera, jeho střela byla zblokovaná, ale pouze k nohám Kuby Kuneše. Jeho střílený centr vyrazil před sebe golman hostí a dal tak možnost Skalskému ke skórování 2:1. Ve 40. minutě přišel náš faul za hranicí vápna. Míč si postavil J. Roman a trefil levou tyč naší branky. O minutu později měl dobrou šanci Šedivý, po přihrávce Šlambery, ale míč netrefil ideálně, takže branku neohrozil. Ve 44. minutě přišla kombinace Ernst - Kuba Kuneš - Sláma, ale jeho střela šla nad. V poslední minutě přišla naše klasika a nepozornost. Po ztrátě jdou hosté do přečíslení a J. Roman nedává Tomáškovi šanci 2:2.

Druhý poločas jsme začali mnohem lépe a téměř 30 minut diktovali hru. Ale ty závěry... Ve 47. minutě má šance Pája Kuneš, střelu však obrana srazila na roh. Centr z rohu šel na zadní tyč, kde stál volný Pája Kuneš a hlavou nás dostal opět do vedení 3:2. V 50. minutě posunul Sláma chytře do náběhu Skalského, ale i jeho střelu dokázali Žlunice odvrátit na roh. Stejně skončila i kombinace Ernsta se Šlamberou. A do třetice roh i po trestném kopu Rubeše. V 55. minutě centruje Kuba Kuneš, ale míč prošel malým vápnem až vedle branku. V 57. minutě střílí Šlambera, jeho střelu obránci zblokovali na Rubeše, který z první míří vedle pravé tyče. V 70. minutě jdeme do brejku. Skalský nahrává na volného Šlamberu, který byl při kličce na golmana faulován a kopala se penalta (naše první asi po roce a půl). Míč si postavil Šlambera a zvýšil na rozdíl dvou branek 4:2. Podobně to vypadalo i na jaře, kdy jsme deset minut před koncem vedli 3:1, ale nakonec nechali Žlunice trestuhodně vyrovnat. A včera nechybělo moc, aby se to opakovalo. V 76. minutě jsme nedůrazní ve středu hřiště, ke střele se dostal volný Fiala a propálil vše co mu stálo v cestě 4:3. V 78. minutě mohlo být rozhodnuto, ale Skalský sám před golmanem hattrick nedokonal. Konec zápasu tak patřil hostům. V 80. minutě naštěstí obrana stihla uklidit míč alespoň na roh. V 82. minutě mohl srovnat Sajdl, ale v dobré šanci mířil nad. V 85. minutě nedáváme pozor a necháváme hosty rychle rozehrát TK, velká šance ale skončila opět jen střelou vedle. Když jsme přežili i 5 minut nastavení, mohli jsme se po dlouhé době radovat ze zisku tří bodů proti týmu ze Žlunic.

Nyní nás čekají dvě utkání na hřištích soupeřů.

5

Re: B tým - referáty ze zápasů

Milíčeves - Hořice B 0:1 (0:0)

Branky: O. Hudek

ŽK: 1:2 (P. Hátle, M. Ernst)

Sestava: D. Dufek - A. Zapalač (45. O. Kolář), T. Lacina (90. V. Tlustý), R. Machek, M. Ernst - P. Hátle, J. Šedivý, J. Trejbal, M. Sláma - M. Skalský,  O. Hudek

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák, R. Brant

Referát:
Utkání v Milíčevsi rozhodl Ondra Hudek, díky jehož trefě vezeme šťastné tři body. Na nedělní odpoledne bude asi dlouho vzpomínat. Vzhledem k tomu, že po zápase pospíchal na autobus do Práglu, potřeboval, aby utkání neskončilo penaltovým rozstřelem, takže i tato myšlenka mu asi pomohla seřídit mířidla. Vše začalo už cestou na zápase, kde jsme nepodchytili zasedací pořádek a jako Slávistu ho umístili vedle Sparťana, takže o téma bylo vystaráno. Při rozcvičce se seznámil s týmem a nejprve si okusil roli útočníka. V druhé půli už musel doplnit obrannou čtyřku, ale jeho chvíle přišla i tak. V 61. minutě sice zapomněl, kde jeho post při našem rohu, takže až důrazný pokyn našeho kouče odstartoval jeho běh za jedinou brankou utkání big_smile

Od prvních minut nebylo k vidění zrovna pohledné utkání a to na obou stranách. První střela přišla v páté minutě z kopačky domácího hráče, ale mířila nad. V 6. minutě zahrávají domácí roh, který prolítne malým vápnem... V 10. minutě přichází po TK domácích závar před naší brankou, ale naštěstí naše obrana míč odkopla do bezpečí. V 19. minutě se konečně prosazujeme i my a to pěknou střelou Hátleho, který napřáhl z první a jen díky teči brankaře míč neskončil v síti. Páťa "Horst" Hátle měl další velkou šanci v 24. minutě, ale v souboji byl úspěšnější domácí golman, který jeho střelu dokázal vyrazit. V 30. minutě se odráží míč za hranici velkého vápna, kde stál Hudek, ale i jeho střela z první mířila vedle branky. V 35. minutě chybujeme a domácí jdou do brejku, který naštěstí končí slabou střelou. V 37. minutě postupuje do vápna Rejha, ale jeho šanci zmařil dobrým zákrokem Lacina. V 38. minutě se po rohu dostal míč na zadní tyč, ale domácí hráč jej poslal vysoko nad Dufkovu branku. V 43. minutě nás podržel Dufek, který si poradil s nebezpečnou akcí domácích.

Do druhé půle bylo co zlepšovat, ale bohužel, z důvodu nuceného střídání jsme museli opět improvizovat v obranné čtyřce. Většina druhého poločasu se tak odehrávala na naší polovině. V 50. minutě střílí z dálky Hátle, ale jen do náruče. V 55. minutě mají domácí možnost zakončení, ale Hudek byl na místě včas a míč odkopl na roh. V 60. minutě střílí z otočky z hranice velkého vápna Sláma, jeho střelu vyráží golman na roh. A tady přichází rozhodnutí. Hudek nabíhá do vápna na poslední chvíli, na což domácí obrana nedokázala reagovat a hlavičkou nás posílá do vedení 0:1. Na tento gol už domácí nedokázali reagovat. Je vidět, že jsou aktuálně v křeči a zahazují i ty největší šance. Posledních 20 minut bylo z naší strany hlavně o bojovnosti a vůli. V tomto směru hráči nezklamali a udělali maximum proto, abychom neobdrželi vyrovnávací branku a došli si tak k cennému ikdyž hodně šťastnému vítězství.

Dík patří i dorostencům, kteří nám v zápase pomohli a Ráďovi, který nás v tom také nenechal a vydržel zápas až do konce!

Příští týden nás čeká utkání v Dětenicích.

6

Re: B tým - referáty ze zápasů

Dětenice - Hořice B 1:3 (1:2)

Branky: P. Kolovrátník 3

ŽK: 2:3 (R. Brant, O. Hudek, M. Ernst)

Sestava:
D. Dufek - R. Brant, D. Šubr, J. Šeda, J. Stuchlík - M. Ernst, J. Šedivý, O. Hudek (80. M. Macák), P. Kolovrátník - M. Skalský, M. Sláma (70. J. Kněžourek)

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák

Referát:
100% bilance na hřištích soupeřů a 4 výhry v řadě. I tentokrát jsme měli problém se sestavou, ale základní "12tka" vše zvládla na výbornou, a tak si vezeme z Dětenic zasloužené tři body.

Již v páté minutě se mohl do dobré šance dostat Kolovrátník, ale na těžkém terénu mu míč utekl. V 7. minutě chtěl domácí záložník zaskočit technickou střelou vyběhnutého Dufka, ale naštěstí míč skončil pouze na břevně. V 9. minutě je na tyčky srovnáno, po trestném kopu se míč odrazil k Ernstovi, jehož střela skončila na levé tyčce. V 11. minutě jsme zatlačili domácí v jejich vápně, ale nikomu se nepodařilo protlačit míč přes obranný val domácích. Ve 13. minutě se míč dostal ke Kolovrátníkovi, který střelou pod břevno nedal domácímu brankaři šanci 0:1. V 15. minutě domácí centrují do našeho vápna, ale Dufek míč vyrazil na roh. V 17. minutě přichází nešťastná chvilka na naší straně, centr do vápna chtěl Stuchlík odkopnout před nabíhajícím útočníkem, ale po odrazu míč skončil v naší síti 1:1. O minutu později jsme nechali volného hráče na vápně, ale jeho střela skončila nad naší brankou. V 21. minutě jsme sehráli výborně rychlý protiútok - Skalský postrčil míč na Šedivého, který našel volného Ernsta, ale jeho velkou šanci golman srazil na roh. Z následného rohu hlavičkuje Skalský mimo. V 30. minutě jdeme opět do vedení. Skalský vyhrál hlavičkový souboj na hranici vápna, k míči se dotal Kolovrátník, který jej stihl přehodit před vyběhnuvšího golmana domácích, míč skončil na břevnu, ale náš hráč jej vleže stačil dotlačit do branky 1:2. Další slibná akce se nám podařila v 42. minutě - Stuchlík našel Skalského, jehož střelu z první vyrazil domácí brankař opět na roh. V poslední minutě zkouší pozornost Dufka domácí hráč, ale nic vážného z toho nebylo.

Druhý poločas začínáme aktivně. Šedivý se prosadil po straně, našel volného Kolovrátníka, ale ten zamířil ze strany nad. V 48. minutě mohlo být srovnáno. Domácí střílí z dálky a po teči míč končí na tyčce. 49. minuta znamenala rozhodnutí zápasu. Brant našel přesným centrem Kolovrátníka, který se štestím prošel přes obránce i domácího brankaře a do prázdné branky vsítil svůj třetí gól v zápase 1:3. V 52. minutě se aktivní Kolovrátník dostal do další příležitosti, ale míč mu utekl ke golmanovi, kterému na mokrém terénu míč propadnul na roh. V 57. minutě zkouší střelu z dálky Hudek, ale míří mimo. V 63. minutě střílí domácí vedle naší branky. Poslední fáze utkání se víceméně dohrává a je zde spousta nepřeností, které ovlivnilo počasí a těžký terén. Výhru jsme si v pohodě pohlídali a mohli se opět radost ze zisku tří bodů, které bude třeba potvrdit i doma v dalším zápase, ve kterém hostíme rezervu Železnice.

7

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Železnice B 8:0 (3:0)

Branky: J. Šedivý 3, T. Lacina, A. Vávra, A. Šlambera (pen), P. Kolovrátník. J. Kuneš

ŽK: 1:1 (J. Stuchlík)

Sestava:
D. Dufek - R. Brant (70. D. Šubr), T. Lacina, O. Hudek, J. Stuchlík - J. Kuneš, A. Vávra, A. Šlambera, J. Šedivý (75. P. Hátle) - P. Kolovrátník, M. Skalský (45.  M. Sláma)

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák

Referát:
Jednoznačné vítězství nad rezervou Železnice. Hosté se drželi pouze do té doby, než padla první branka. Následně to bylo již jen o konečném skóre.

V sedmé minutě se díky důrazu dostal do šance Kolovrátník, ale jeho lob přes golamana skončil vedle. V 10. minutě kope Kuneš roh, míč nachází Hudka, ale ten z první netrefil ideálně, takže se střelou neměl hostující brankař žádné potíže. Stejně si poradil i s hlavičkou Šedivého, na kterého centroval Stuchlík. V 14. minutě zkouší střelu z dálky Šlambera, ale míří nad. V 19. minutě nám pomáhá standardní situace. Po rohu se hlavou prosadil Lacina a vedeme 1:0. V 20. minutě prošel obranou hostí Brant, ale jeho křižná střela trefila golmana hostí. V 29. minutě napřáhl z dálky Kolovrátník, ale trefil jen tyč, odražený míč se však dostal k volnému Šedivému a ten se již nemýlil 2:0. V 36. minutě prošel středem hřiště Vávra a technicky umístil svoji "střelu" k tyči 3:0. V poslední minutě poločasu mohl zvýšit Kolovrátník, kterého našel J. Kuneš, ale ve skluzu zamířil nad.

Hned v první minutě druhého poločasu se prosadil přes obranu Kolovrátník, odražený míč se dostal k Šlamberovi, ale jeho střelu dokázala obrana umístit na roh. Změna skore tak přišla v 50. minutě, kdy Šlambera zahrával pokutový kop za faul na Vávru. V zakončení se nemýlil a tím zvyšujeme na rozdíl čtyř branek 4:0. V 52. minutě zahrává J. Kuneš trestný kop, který ale golman vyrazil, odražený míč se dostal k Hudkovi, ale jeho střela z první šla mimo. V 54. minutě zakončuje akci střelou Sláma, ale i tentokrát byl míč sražen na roh. V 57. minutě již svítí na ukazateli "bůro". Trestný kop rozehrál Šedivý a střelou do šibenice nedal golmanovi šanci 5:0. V 59. minutě napřáhl z dálky Hudek a rozezvnoněl břevno. V 62. minutě centruje do vápna Šedivý, ale Kolovrátník hlavičkuje vedle. V 64. minutě jdeme do rychlého protiútoku, J. Kuneš nahrává na Šlamberu, ale střela míří jen do brankaře hostů. V 66. minutě se již Kolovrátníkovi zakončení vydařilo a střelou k tyči zvyšuje na 6:0. V 70. minutě je na světě hattrick, když si Šedivý naběhl na centrovaný míč a hlavou přidal svoji třetí branku v utkání 7:0. V 73. minutě střílí na branku hostí Vávra, ale míč končí vedle. V 82. minutě pronikl do vápna Hudek, ale jeho tvrdou střelu srazil branář hostí hlavou na roh. Po následném rohu zamířil Kolovrátník hlavou mimo. Tečku za utkáním udělal J. Kuneš, který odražený míč umístit do sítě 8:0.

Aktuálně držíme druhou příčku v tabulce. Do konce podzimu nás ale čeká ještě dost těžkých utkání. V sobotu zajíždíme do Libáně a bylo by dobré pokračovat v bodovém zisku.

8

Re: B tým - referáty ze zápasů

Libáň - Hořice B 1:1 (0:0) 3:4 na penalty

Branky: M. Ernst

ŽK: 4:2 (P. Hátle, A. Šlambera)

Sestava:
J. Tomášek - D. Šubr, T. Lacina, O. Hudek, J. Stuchlík - M. Ernst, A. Vávra, A. Šlambera, P. Hátle - P. Kolovrátník, M. Sláma

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák, R. Brant

Referát:
První bodová ztráta venku v této sezoně. Z různých důvodů nakonec do utkání nastoupilo pouze 11 hráčů, kteří nakonec vybojovali v posledních minutách zápasu remizu a následně přidali další bod za dobře zvládnuté pokutové kopy. Dík patří klukům z dorostu, kteří museli odehrát v jeden den dva zápasy. Stejně jako na jaře se hrálo na nerovném terénu, který nám nevyhovuje. Když se k tomu přidala "přátelská" atmosféra, tak byl k vidění spíše podprůměrný fotbal bez šancí.

První střelecký pokus si připsali domácí v druhé minutě, ale pokus o lob našeho brankaře skončil vedle. V 15. minutě jdou domácí do brejkové situace, ale Tomášek vyběhnul a míč odkopnul na roh. V 18. minutě ztrácíme míč, po centru se do šance dostává domácí útočník, ale hlavou zamířil hodně mimo. První náznak šance na naší straně přišel v 27. minutě. Trestný kop Šlambery se ale nepodařilo tečovat do branky. V 35. minutě centruje Sláma, Hátle však netrefil hlavou ideálně, a tak míč končí na brankou domácích. O minutu později střílí z otočky Sláma, ale střela se mezi tyče nevešla. V 40. minutě opět ztrácíme míč, nicméně domácí toho využili pouze slabou střelou do Tomáškovi náruče. V 43. minutě se po rohu dostal k hlavičce Hátle, ale i tentokrát mířil vedle.

Druhý poločas přinesl alespoň dvě branky, ale jinak se toho moc nedělo, tedy na hřišti... V 48. minutě střílí Šubr nad. V 52. minutě máme asi největší šanci zápasu. Šlambera posunul míč za obranu na Kolovrátníka, ten našel centrem volného Ernsta, ale jeho hlavička mířila přímo do domácího brankaře. V 60. minutě udeřili domácí. Odražený míč od naší obrany šel do prostoru, který jsme nepokryli a domácí toho využili a šmudlou se ujali vedení 1:0. Na šance se čekalo až do konce utkání. V 85. minutě hlavičkuje Kolovrátník, ale golman vyráží na roh. V poslední minutě přichází zasloužené vyrovnání, kdy se míč dostal na zadní tyč na Ernsta, ten si zpracoval do protipohybu obránce a míč umístil k tyči 1:1. Pro něj to bylo zadostiučinění, protože domácí fanoušci jej celý zápas vulgárně napadali, takže jim tímto alespoň na chvíli zavřel ústa smile

V penaltovém rozstřelu jsme byli úspěšnější, a tak si odvážíme dva body. Penalty proměnili Šlambera, Vávra, Hátle a Hudek. První mečbol nevyužil Ernst.

9

Re: B tým - referáty ze zápasů

Kopidlno - Hořice B 4:1 (1:0)

Branky: A. Šlambera

ŽK: 3:5 (M. Ernst 2x, A. Šlambera, M. Skalský, O. Hudek)

ČK: 0:1 (65. M. Ernst)

Sestava:
D. Dufek - V. Kulhánek, T. Lacina, O. Hudek, R. Brant - J. Stuchlík, J. Šedivý, A. Šlambera, M. Sláma (45. J. Antoš) - M. Ernst, M. Skalský

Na střídání dále připraveni J. Trejbal, R. Machek

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák

Referát:
Bohužel jsem se dostal na zápas až v 70. minutě, takže těžko hodnotit. Bohužel je to klasický zápas našeho týmu v Kopidlně. Minimálně vyrovnané utkání, ve kterém se dlouho sahalo po bodech, ale nakonec z toho je prohra o tři branky.

Domácím se podařilo otevřít skóre již v šesté minutě. Naši hráči na to dokázali zareagovat vyrovnávací brankou, ale ta nebyla pro faul na golmana uznána (neviděl jsem, nemůžu objektivně hodnotit). Vstup do druhého poločasu byl naopak golově lepší pro náš tým. Pěkným golem na 1:1 se blýskl Šlambera. Utkání tak rozhodla 65. minuta, kdy se domácím podařilo vsítit druhou branku a za protesty obdržel Ernst druhou žlutou kartu. I v deseti lidech jsme se pokoušeli o vyrovnání, ale toho jsme se bohužel nedočkali. Domácí naopak využili naší otevřenější obrany a upravili skóre na konečných 4:1.

Za týden nás čeká derby s Bělohradem, tak je třeba na tento zápas zapomenout a naplno bodovat, abychom se udrželi na druhém místě.

10

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Lázně Bělohrad/Pecka B 3:2 (0:0)

Branky: J. Šedivý, T. Lacina, M. Skalský

ŽK: 2:2 (A. Vávra, J. Antoš)

Sestava:
J. Tomášek - V. Kulhánek (55. M. Sláma), T. Lacina, O. Hudek, M. Tomáš - P. Kuneš (55. J. Stuchlík), J. Šedivý, A. Vávra, J. Antoš - P. Kolovrátník, M. Skalský (90. R. Brant)

Na střídání dále připraveni J. Trejbal, D. Šubr

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák

Referát:
Zajímavé utkání s dramatickou koncovkou, díky které jsme získali tři body s týmem, proti kterému se nám dlouhodobě nedaří.

První poločas jsme začali lépe a hned v první minutě se po levé straně prosadil Kolovrátník, ale místo nahrávky volil střelbu z těžkého úhlu, z kterou si Turek poradil. V páte minutě vykopává Turek a nastřeluje důrazně hrajícího Skalského. Odražený míč nakonec ale v brance neskončil. V 10. minutě je opět důrazný Skalský, díky čemuž se dostává přímo před Turka, ale ten dobrým vyběhnutím šanci zlikvidoval. Ve 12. minutě centruje Skalský z pravé strany, na míč si nabíhá Antoš, ale jeho rybička končí těsně mimo. Hostům se poté podařilo hru vyrovnat, ale většinou se hrálo hlavně ve středu hřiště. V 30. minutě tak zkouší střelu z dálky Kulhánek, ale ta míří nad. Vedle končí i střela Vávry z 42. minuty. V poslední minutě poločasu zahráváme rohový kop, ale hlavička Laciny opět končí mimo tyče Turkovi branky.

Druhý poločas začal lépe pro hosty. Prakticky první vážnější šance skončila brankou. Po rohu v 51. minutě se míč dostal k volnému hráči, který hlavičkou přeloboval Tomáška a hosté se tak ujali vedení 0:1. To naštěstí netrvalo dlouho. V 60. minutě zahrává Šedivý trestný kop, který si hostující obrana sráží do branky. Je vyrovnáno 1:1. Ani tento stav na tabuli nevydržel dlouho. Hned v 65. minutě se hosté prosadili kombinační akcí, na jejímž konci byl Novák 1:2. O vyrovnání se pokoušel v 70. minutě Šedivý, ale jeho trestný kop srazila obrana hostů na roh. Vyrovnání přišlo v 73. minutě, po centru do vápna se k míči dostal Skalský, jeho pokus ještě obrana odvrátila, ale pouze k volnému Lacinovi, který si s šancí poradil 2:2. Otočit skóre mohl Skalský v 79. minutě, ale jeho šanci chytil Turek. O minutu později střílí Loner, ale Tomášek střelu vyráží na roh. Z něj přišla další šance hostů, ale hlavička mířila vedle. V 88. minutě byl na pokyn asistenta rozhodčího odpískán pokutový kop, po faulu na Hudka. Ten však Antoš nezahrál ideálně a Turek opět své mužstvo podržel. Nakonec ale tři body přecijen zůstaly doma, když se v 89. minutě prosadil ve vápně Skalský a rozhodl derby třetí domácí brankou 3:2.

Poslední dvě kola nás čekají týmy z konce tabulky. Je důležité se na oba zápasy připravit a získat plný počet bodů, díky čemuž bychom měli o dva body více než po loňském podzimu a udrželi bychom si minimálně druhou příčku.

11

Re: B tým - referáty ze zápasů

Lužany - Hořice B 2:8 (0:5)

Branky: M. Sláma 4, T. Lacina, A. Šlambera (pen), P. Kolovrátník, P. Kuneš

ŽK: 0:0

Sestava:
D. Dufek - R. Brant, T. Lacina, D. Melaga, J. Stuchlík - P. Kuneš, J. Antoš, A. Šlambera (45. V. Kulhánek), J. Šedivý (45. P. Kolovrátník) - M. Skalský, M. Sláma (70. T. Nálevka)

Realizační tým: M. Macák, R. Machek

Referát:
Jednoznačná záležitost, kdy rozdíl mohl být mnohem vyšší. Druhý poločas se víceméně jen dohrával, a tak domácí alespoň upravili debakl na 2:8.

Již v 6. minutě domácí obrana chybuje a dává prostor Slámovi, který bodýlkem dostává náš tým do vedení 0:1 a odstratuje tím svoje gólové představení smile V 9. minutě chybujeme i my, ale domácí míří z vápna vysoko nad. V 15. minutě se tlačí domácí do útoku z levé strany, ale střela končí jen v boční síti. V 16. minutě zahráváme rohový kop, na který si dobře naběhne Lacina a krásnou hlavičkou na zadní tyč zvyšuje na 0:2. V 19. minutě jde sám na golmana Skalský, ale vše končí jen rohem. Z něj se ke střele dostane Antoš, jehož střela končí na ruce domácího obránce. K penaltě se postavil Šlambera a nemýlil se 0:3. Ve 24. minutě míří domácí z vápna opět nad. V 28. minutě měl dvojitou šanci Šedivý, ale míč do sítě neprotlačil, nicméně pobavil zaplněný stadion v Lužanech... O minut později zahrává Sláma rohový kop a ten končí přímo v brance 0:4. Ve 40. minutě hlavičkuje Lacina, ale golman chytá. V 41. minutě jdou do brejku domácí, Stuchlík však dokázal odkopnout na roh. V 42. minutě se opět prosadil Sláma po centru Šedivého 0:5. Další branku mohl přidat ještě Skalský, ale jeho pokus skončil na tyči.

V 50. minutě zkouší střelu z dálky Kulhánek, ale golman ji chytá. V 55. se zastřelují i domácí, ale opět vedle. V 57. minutě posouvá Kuneš míč na Kolovrátníka, ale jeho střelu zastavila tyč a dorážka šla již mimo. V 59. minutě centruje Skalský, Stuchlík ale mířil nad. V 62. minutě se vydal za dobrodružstvím Brant, prokličkoval až do vápna, ale bohužel se střela nevydařila a zamířila mimo, kde ji obrana ještě odrazila na Slámu, ten však branku netrefil. To se mu ale podařilo v 63. minutě, kdy zvyšuje již na 0:6.  V 65. minutě nahrává Skalský na Kolovrátníka a ten přidává sedmou branku 0:7. V 68. minutě se vysunul do útoku další z obránců Lacina, na poslední chvíli ještě ve skluzu nahrává na volného Kuneše a ten střílí gol č.8. V 71. minutě se podařilo skorovat i domácím, když využili naší nepozornosti 1:8. V 78. minutě měli další velkou šanci na přidání druhé branky, ale Dufek si se střelou poradil. V 80. minutě zkouší z vápna technickou střelu Melaga, ale golman domácích ji zneškodnil. Poslední slovo tak mají domácí, kteří v 83. minutě snížili na končených 2:8.

Za týden snad zakončíme sezonu dohrávkou s Valdicema a pokud se podaří získat tři body, tak si upevníme druhou příčku a oproti minulému podzimu si polepšíme o 2 body!

12

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Valdice 1:1 (1:1) 4:3 na pen.

Branky: M. Ernst (penalty proměnili M. Skalský, J. Antoš, D. Melaga, M. Ernst)

ŽK: 0:1

Sestava:
D. Dufek - R. Brant, O. Hudek, D. Melaga, J. Stuchlík - P. Kolovrátník (50. V. Kulhánek), J. Antoš, J. Šedivý, M. Ernst - M. Skalský, M. Sláma (85. T. Nálevka)

Realizační tým: V. Tlustý, M. Macák

Referát:
Poslední utkání se herně moc nevydařilo, zejména v druhém poločase se nám nepodařilo dostat do herní pohody, a tak bylo k vidění dost nepřesností. Na "domácím" hřišti se nám nakonec podařilo uválčit 2 body za výhru na penalty, díky čemuž po podzimu končíme na druhé příčce ze ziskem 25 bodů.

Zápas se odehrál v komorní atmosféře na umělé trávě v Nové Pace. Utkání bylo zahájeno minutou ticha za zesnulého Jindřicha Kolumpka, bývalého rozhodčího. Upřímnou soustrast všem pozůstalým.

Do první šance se dostali hosté, ale jejich střela z boku mířila vedle. V 5. minutě máme první velkou šanci. Kolovrátník nahrává zpětna do vápna na nabíhajícího Stuchlíka, ale jeho střela šla bohužel vysoko nad. V 10. minutě centruje Stuchlík do dobré pozice na nabíhajícího Antoše, ale obrana hostí stihla odvrátit na roh. V 16. minutě zahrávají hosté trestný kop z dálky, míč vypadává Dufkovi z náruče, čehož využil Volšička a dostal Valdice do vedení 0:1. Nám se podařilo vyrovnat hned v 18. minutě. Skalský svým důrazem vybojoval míč pro Ernsta, který z vápna do prázdné srovnal na 1:2. V 21. minutě jdeme do rychlého brejku, Kolovrátní centruje na Skalského, ale jeho hlavička míří nad. V 29. minutě se prosazuje Skalský, ale jeho pokus chytil hostující brankař. Stejně tak si poradil na druhé straně Dufek při šanci hostí z 35. minuty. V 38. minutě jsme mohli jít do vedení. Stuchlík vysunul Slámu, který šel sám na brankaře, jeho zakončení však skončilo pouze na tyčce. O minutu později zkouší štěstí z trestného kopu Antoš, ale střela do středu branky nedělala golmanovi žádné potíže.

Druhý poločas začal střelou Ernsta, kterou však golman vyrazil. Další šance přišla po rohu z 57. minuty, kdy se míč dostal až k volnému Ernstovi, jehož střelu blokuje obrana hostí na roh. 59. minuta mohla přinést vedoucí branku pro náš tým. Stuchlík však v dobré příležitosti zakončil nepřesně a netrefil branku. V 61. minutě končí pokus Antoše vedle. V 70. minutě zahrává trestný kop Melaga, který tečuje obrana a padáček končí těsně za břevnem Valdické svatyně. V 81. minutě neodhadl nakopnutý míč Hudek a hosté šli sami na Dufka, ten nás však skvělým zákrokem podržel. Utkání tak skončilo výsledkem 1:1. Z naší strany se exekutoři ani jednou nezmýlili, takže si připisujeme o bod víc než soupeř.