26

Re: A tým - referáty ze zápasů

Výhra v derby po 5 letech....

TJ Jiskra Hořice – TJ Lázně Bělohrad 1:0 (1:0)

Rozhodčí: Bačo - Junek, Trejbal

Branka: 7. Ruml

Sestava: Žižka – Kulhánek (74. Šeda), Ruml, Vodnárek, Pour – J. Kuneš (90. Rubeš), Rozsévač, Palm P., P. Kuneš (85. Tomáš) – Vávra (80. Kolovrátník), Melaga (67. Nečesaný).
ŽK: 6:5 (39. Vodnárek, 46. Melaga, 70. Pour, 71. P. Kuneš, 82. Šeda, 93. Žižka)
Diváků: 315

V dohrávce 16. kola jsme před velikonočními svátky přivítali v derby Lázně Bělohrad - tedy soupeře, proti kterému se nám dlouhodobě výsledkově nedaří. Proto jsme do utkání šli s taktikou dobré defenzívy, snahou o rychlé brejky a samozřejmě s maximální koncentrací a bojovností. Musíme konstatovat, že toto hráči splnili v míře vrchovaté a po utkání  mohli propuknout oslavy nejen z cenného vítězství, ale i z pohledu na tabulku. Upevnili jsme si 10. místo a na soupeře za námi získali i pěkný náskok.
Utkání začalo dramatickými momenty na obou stranách a tato fáze nakonec i rozhodla o konečném výsledku. V 5. minutě se objevil sám před Žižkou Berger, ale náš brankář famózním zákrokem vytěsnil přízemní střelu na roh. V 7. minutě byl v úniku faulován Vávra. Trestný kop napálil Ruml a míč s tečí ve zdi se zastavil až v síti - 1:0. Takový začátek nám ještě více umožnil dodržovat stanovenou taktiku. Hosté byli silní na míči a dobrou kombinací se tlačili na naší polovinu. Ovšem chyběla jim finální fáze a do velkých šancí se prakticky nedostali. I když jsme se většinu zápasu spíše bránili byli šance k vidění spíše před brankou Bělohradských. Ve 36. minutě po Pourově vysunutí se pokusil obstřelit Galla Vávra, ale slabou střelu brankář hostí lehce zneškodnil. Další velké šance přišli ve druhém poločase. Ve 49. minutě zblízka nastřelil brankáře Vodnárek. Blízko pojistky byl 5. minut před koncem střídající Kolovrátník, ale po dobrém průniku Pavla Kuneše netrefil před brankou míč. Závěr zápasu i s pětiminutovým prodloužením jsme už zvládli a mohlo se jít slavit.
V neděli jedeme do Provodova a uvidíme co nás tady bude čekat.

27

Re: A tým - referáty ze zápasů

Hody, hody, do Provodova pro tři body.........

Sokol Provodov – TJ Jiskra Hořice 1:2 (1:1)

Rozhodčí: Rychtár - Dujsík, Ježek
Branky: 18. D. Hlava – 9. Nečesaný, 75. Pour

Sestava: Žižka – Kulhánek, Ruml, Vodnárek, Tomáš – J. Kuneš (30. Kněžourek, 87. Melichar), Rozsévač, P. Palm (89. Vávra), P. Kuneš (55. Šeda) – Nečesaný, Pour (76. Rubeš)
ŽK: 2:3 (25. P. Kuneš, 88. Žižka, 90. Tomáš)

Úspěšná série pokračuje. Prodloužený velikonoční víkend nám přinesl 6 bodů a momentálně dostatečný odstup od týmů na sestupových příčkách. Ještě zdaleka není vyhráno, ale důležité kroky jsou učiněny. Do Provodova jsme jeli posíleni výhrou v derby a snahou posíleným domácím nedat nic zadarmo. To se podařilo nad míru a domácí dlouho nemohli uvěřit, že odvážíme všechny body. V prvním poločase jsme sice dali brzkou branku, ale potom jsme už odolávali tlaku domácích. Naštěstí se Provodovu podařilo jen vyrovnat a v druhém poločase jsme hru nejen vyrovnali, ale dokázali jsme být i nebezpečnější. Čtvrt hodiny před koncem se podařilo dát rozhodující branku a cesta domů byla veselá.
Zápas jsme zahájili z dobré obrany se snahou o brejky. V 9. minutě zahráváme trestný kop zhruba z 20. metrů. Nečesaný zatočil míč přímo do šibenice a ujímáme se vedení - 0:1. Domácí se tlačí do útoku a nebezpečný je především David Hlava a jeho jedovatá levačka. Tou také v 18. minutě prostřeluje Žižku a vyrovnává na 1:1. Zbytek poločasu se odehrává za převahy domácích, ale několik závarů se podaří odvrátit a tak do kabin se jde za nerozhodného stavu.
V druhém poločase se dostáváme s postupem času stále více do hry. Velkou šanci jsme přečkali v 54. minutě - trestný kop skončil na tyči a Kulhánek v  tísní posílá míč na roh. Převaha domácích se tímto končí a na polovině domácích se dějí také zajímavé věci. Daří se kombinace a ohrožujeme domácí branku. V 75. minutě přichází rozhodnutí. Tomáš krásně centruje mezi stopery, Pour si míč zpracovává a střelou pod břevno nedává brankáři domácích šanci -1:2. Zbytek utkání zvládáme excelentně a mohli jsme vedení ještě pojistit. Ale i tak odvážíme cenné a důležité body.
Teď nás čekají dva domácí zápasy s Kostelcem nad Orlicí a Chlumcem. Poslední výsledky jsou určitě dobrou pozvánkou.

28

Re: A tým - referáty ze zápasů

Konec série za velkého přispění rozhodčího....

TJ Jiskra Hořice – FK Kostelec n. O. 0:1 (0:1)

Rozhodčí: Koutník, Šlezingr, Odvárko

Branka: 25. Hašek
Sestava: Žižka – Kulhánek, Ruml, Vodnárek, Šeda – Kuneš Jakub, Rozsévač, Palm P. (79. Melaga), Kuneš Pavel (79. Kněžourek) – Pour (45. Melichar), Vávra (43. Tomáš).
ŽK: 4:2 (33. Šeda, 43. Žižka, 43. Vodnárek, 45. Pour)
ČK: 2:0 (42. Ruml, 63. Šeda)

K utkání se mi ani nechce nic psát. Kdo viděl udělá si obrázek sám. Nemám ve zvyku stěžovat si na rozhodčí, ale to co dělo v tomto zápase se skutečně jen tak nevidí. Tolik omylů a chyb - bohužel všechny v náš neprospěch - to je trochu moc. I když se
rozhodčí dlouho po zápase omluvil nám už moc nepomůže. To že jsme prohráli není tragédie - po 4 výsledkově výborných zápasech to zase přijít mohlo. A musíme uznat, že soupeř byl velice kvalitní. To také prokázal vedoucí brankou Haška v 25. minutě. Až do 42. minuty se hrál poměrně dobrý fotbal a pak to přišlo. Nesmyslné vyloučení Rumla strhlo vlnu emocí a korunu všemu nasadil rozhodčí o dvě minuty později. Pour po zásahu paží do obličeje krvácí, přesto dostává žlutou kartu a po protestech je vykázán i trenér. Ještě, že přišel poločas jinak by asi došlo k inzultaci.....
V druhém poločase přišlo v 62. minutě druhé vyloučení Šedy. Mělo přijít však po druhé žluté a nikoliv ihned. Zbytek zápasu hosté nedokázali pojisti vedení a našich 9 statečných bojovalo až do konce o zázrak. Ten se nakonec nekonal a tak si tři body odváží Kostelec.
V neděli přivítáme opět doma Chlumec a uvidíme, které hráče budeme mít k dispozici.

29

Re: A tým - referáty ze zápasů

Další těsná porážka....

TJ Jiskra Hořice – FK Chlumec n. C. 1:2 (0:0)

Rozhodčí: Bačo - Arnošt, Bečvář

Branky: 85. Melichar Jiří – 60. Jelínek Jakub, 86. Kučera Jiří

Sestava: Tlustý – Tomáš, Ruml, Vodnárek, Vávra – Kněžourek (75. Kolovrátník), Rozsévač, P. Palm (64. Rubeš), P. Kuneš – Pour, Melaga (64. Melichar)
ŽK: 1:1 (41. Rozsévač)

Před zápasem jsme měli trochu obavu z defenzivní činnosti - chyběli Žižka, Šeda a Kulhánek. Alespoň, že byl omilostněn Ruml a k zápasu obětavě dorazil. Zvláště náhradní brankář Tlustý odvedl dobrý výkon a mužstvo několikrát podržel. Po našem dobrém začátku bohužel bez brankového vyjádření začínali zhruba od 25. minuty přebírat iniciativu hosté. Okolo 60. minuty přišel trochu chaos v naší hře a Chlumec šel do vedení. Potom se naši hráči snažili o vyrovnání a to se 5. minut před koncem podařilo. Ovšem šťastný nákop o minutu později znamenal bohužel další prohru. Ve zbývajících zápasech se tudíž musí ještě nějaké body uhrát. Již v neděli jedeme do Červeného Kostelce a tam to lehké určitě nebude.
Ale zpět k zápasu. Začátek byl velmi dobrý. Přesnou a rychlou kombinací jsme se dostávali do šancí. V 5. minutě zakončuje Rozsévač - jeho přízemní střelu vykopává za již překonaným brankářem z branky obránce. V 7. minutě dává uličkou Rozsévač na Kněžourka a jeho zakončení končí na břevně. Ve 23. minutě se ve vápně otáčí Kuneš jeho obstřel však končí mimo. Tím náš tlak končí a začínají se prosazovat hosté. V 36. minutě běží sám na Tlustého Hartman - náš brankář však předvádí excelentní zákrok a tak se jde do kabin za bezbrankového stavu.
Druhý poločas začali lépe hosté a zhruba po čtvrthodince nás uzamkli v našem vápně a gól byl ve vzduchu. V 59. minutě nás ještě zachránila tyč. Než jsme stačili zareagovat střídáním uvolnil se Jelínek  a střelou k tyči otevírá brankový účet - 0:1.
Pak se začínáme tlačit za vyrovnáním, ale šance nepřichází. Naopak v 80. minutě nás podruhé zachraňuje branková konstrukce po brejku Chlumce. V 85. minutě vystřelil Rozsévač, jeho střela je sražena a nejrychleji zareagoval Melichar a je u míče dříve než Kukal - 1:1. Bohužel téměř po rozehrání je odpískán u lajny zhruba 30 metrů od branky faul. Nákop Kučery i s pomocí větru končí v protějším horním rohu - 1:2. Na další odpověď jsme se už nezmohli a tak si Chlumec odváží tři body. Škoda, alespoň bodík by se jistě hodil, tak snad příště.

30

Re: A tým - referáty ze zápasů

Statečný výkon u lídra soutěže......

TJ Červený Kostelec – TJ Jiskra Hořice 3:1 (2:1)

Rozhodčí: Kánská - Bačo, Junek

Branky: 3. Barták, 24. Škoda, 89. Martínek – 29. P. Kuneš
Sestava: Tlustý – Tomáš (84. Melaga), Ruml, Vodnárek, Šeda – J. Kuneš, Rozsévač, P. Palm, P. Kuneš (76. Kolovrátník) – Pour, Vávra (62. Kněžourek)
ŽK: 1:0

Utkání s vedoucím mužstvem soutěže jsme podali sympatický výkon a donutili domácí se strachovat o výsledek až do 89. minuty.
Bohužel dobrý výkon body nepřinesl. Domácí byli důraznější v koncovce a i když hra v poli byla vyrovnaná opět rozhodl důraz  v obou pokutových územích a potvrdilo se, že na branku se hodně nadřeme.
Už ve třetí minutě po rohovém kopu se prosadil Barták a domácí rychle vedou 1:0. V 17. minutě se dostal za obranu Pavel Kuneš, ale jeho slabé zakončení končí v náručí brankáře. Nedáš - dostaneš - v 24. minutě další rohový kop a po teči se na zadní tyči prosadil Škoda - 2:0. V 27. minutě po kombinaci Jakub Kuneš - Pour končí střela těsně mimo branku. V 29. minutě se po centru Jakuba Kuneše prosazuje hlavou Pavel Kuneš a snižuje na 2:1. Do poločasu tak odcházíme s nadějí na dobrý výsledek.
Ve druhém poločase se sice snažíme o vyrovnání, máme více ze hry, ale bohužel do šancí se nedostáváme. Domácí hrozí brejky, které však v koncovce nedokáží zakončit brankou i když to kolikrát byla vyložená pozice. V závěru hru ještě více otvíráme a tak v 89. minutě další brejk zakončuje zblízka na 3:1 Martínek a potvrzuje pro Červený Kostelec první místo.

31

Re: A tým - referáty ze zápasů

Odevzdaný výkon a prohra v důležitém utkání......

TJ Jiskra Hořice – MFK Nové Město n. M. 0:2 (0:2)

Rozhodčí: Kubišta - Bačo, Styblík

STŘELCI: 33. Růžička Pavel, 45. Srubjan Pavel (pen.)
Sestava: Tlustý – Kulhánek (67. Melaga), Ruml, Vodnárek (27. Tomáš), Šeda – J. Kuneš, Rozsévač, Pour, P. Kuneš (46. P. Palm) – Melichar (46. Kněžourek), Vávra (86. Šlambera)
ŽK: 4:2 (29. Tlustý, 29. Melichar, 47. Ruml, 71. Rozsévač)

Utkání proti Novému Městu se nám hrubě nepovedlo. Odevzdaný a chaotický výkon zvláště v prvním poločase byl nejhorším za dlouhou dobu našeho účinkování v soutěžích. Hosté si vytvářeli jednu šanci za druhou a jen díky naprosté střelecké nemohoucnosti hlavně Klikara nebyl výsledek po prvním poločase ještě výrazně vyšší. Ve druhém poločase se hra o něco zlepšila, ale kromě dvou nebezpečných střel jsme branku dobře bránícího soupeře neohrozili a tak se boj o záchranu velmi komplikuje.
Už v 1. minutě Klikar postupuje sám na branku - míří však mimo. V 19. minutě opět sám Klikar před Tlustým, tentokrát náš brankář zachraňuje na roh. Za chvíli se v souboji zranil stoper Vodnárek a nucené střídání bylo další ranou do naší i tak špatné hry. Ve 33. minutě zahrávají hosté trestný kop na který vyskočil nejvýš Růžička a posílá hosty do vedení - 0:1. Ve 37. minutě do třetice Klikar ve stoprocentní šancí opět selhal. V poslední minutě prvního poločasu po dlouhém autu padá míč na ruku Pavla Kuneše a píská se přísná penalta. Tu proměnil Srubjan a hosté jdou do kabin s dvoubrankovým vedením.
O poločase probíhá v kabině velká bouřka, hra se trochu zlepšila, ale bohužel se nepodařilo ani snížit. Hned na začátku druhého poločasu střelu Rozsévače vyráží brankář hostí na roh. V 68. minutě Klikar završuje své selhání v koncovce když téměř z brankové čáry hlavičkuje neskutečně vedle. V 81. minutě ještě střílí pěkně na zadní tyč Jakub Kuneš, ale Šebesta opět vytahuje na roh.
Pro zbývající zápasy se musí změnit hodně věcí jinak je setrvání v krajském přeboru pro příští sezonu zřejmě ztraceno.

32

Re: A tým - referáty ze zápasů

Výhra pod novým trenérským vedením pravý čas.....

FC Slavia HK – TJ Jiskra Hořice 1:2 (1:0)

Rozhodčí: Nádeník -Horáček, Vokřínek

STŘELCI: 13. Brázda Michal – 51. Palm Patrik, 55. Melichar Jiří
Sestava: Tlustý – Kulhánek, Ruml, Melaga, Šeda – J. Kuneš (88. Tomáš), Rozsévač (54. Rubeš), Pour (92. Kolovrátník), P. Palm (83. Vávra), P. Kuneš – Melichar
ŽK: 2:3 (23. Ruml, 31. Kulhánek, 75. Pour)

Po čtyřech porážkách v řadě jsme se dočkali výhry v utkání kde se moc nečekalo. Slavie má kvalitní kádr a doma často body neztrácí. Pod vedením nové trenérské dvojice Zbyněk Bareš - Radek Palm se však hráči vyhecovali k velice dobrému výkonu zvláště v druhém poločase a příjemné překvapení tak bylo na světě.
Začátek utkání nám příliš nevyšel. Ve 13. minutě centroval do vápna Brázda a míč proletěl přes několik hráčů až před Láďu a skončil za jeho zády - 1:0. Poté se hra odehrávala většinou mezi vápny téměř bez šancí. Výjimkou byl trestný kop Kuby Kuneše ve 25. minutě. Melagovi chyběl jen kousek aby míč tečoval do branky.
Druhý poločas jsme zahájili aktivně se snahou výsledek vyrovnat. A v prvním 10 minutách se to podařilo nadmíru. V 51. minutě Melichar vybojoval míč a posunul na Palma. Ten si obhodil domácího stopera a pak nedal domácímu brankáři pěkným obstřelem k tyči šanci - 1:1. O 4 minuty později zahrává trestný kop do vápna Kuba Kuneš - domácí brankář míč vyboxoval za vápno kde Rubeš rychle vrací míč před branku. Zde se důrazně prosazuje vysoký Melichar a když domácí obránce po míči máchl rukou přesto se ujímáme vedení 1:2. Potom se soustředíme více na obranu a do velkých šancí domácí nepouštíme. Vysoké míče odvrací bezchybně hrající Melaga za pomoci Rumla a i ostatní defenzivní hráči nepouštějí domácí na dostřel Tlustého branky.
Naopak se snažíme o brejky - v 72. minutě uniká domácí obraně Melichar, jeho kličku domácí brankář lehce tečuje a znemožňuje tak zakončení do prázdné branky. Melichar tak vrací míč zpět na Rubeše a jeho střelu pod břevno brankář reflexivně vyráží na roh. Tato neproměněná šance nás mohla mrzet v poslední minutě kdy obrovský závar skončil na tyči a dvěma zablokovanými střelami z bezprostřední blízkosti. Pak už můžeme slavit důležitou výhru a odjet na pouť a závody.
Všichni hráči zaslouží velkou pochvalu, ale vyzvedl bych v defenzivě bezchybného Melagu, v záloze Palma a bratry Kunešovi a hlavně v útoku Melichara, který odehrál nejlepší zápas v této sezoně a byl pro domácí velmi nebezpečný.
V neděli přivítáme vedoucí Nový Bydžov a doufáme, že nás fanoušci podpoří a ukážeme jim dobrý výkon i na domácí půdě.

33 Naposledy upravil: Pepino (2017-05-29 19:22:34)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Krutá porážka s vedoucím mužstvem přeboru.....

TJ Jiskra Hořice – RMSK Cidlina 1:4 (1:3)

Rozhodčí: Kalaš - Fišer, Odvárko

STŘELCI: 24. Palm Patrik – 21. Žalman Radim, 29. Pokorný Pavel, 34. Matějka Jaroslav, 55. Holec Martin
Sestava: Tlustý – Tomáš (46. Šeda), Ruml, Melaga, Kulhánek – Pour – P. Kuneš, P. Palm, Vávra (46. Rubeš), J. Kuneš (69. Nečesaný) – Melichar (76. Kolovrátník)
ŽK: 1:1 (70. Melaga)

Po úspěšném zápase na Slavii nás čekal další ještě těžší soupeř - vedoucí Nový Bydžov. Do utkání jsme šli s cílem pokusit se soupeře potrápit a to se částečně dařilo. Rozdíl byl však v některých činnostech značný. I když našim hráčům nelze až na výjimky nic zásadního vytknout hosté vyhráli zaslouženě. Hlavně standardní situace soupeře byly velice nebezpečné. I v kombinaci byla vidět sehranost soupeře. Nám se podařilo dostat do několika šancí, ale pro lepší výsledek byla jediná proměněná opravdu málo.
Začátek utkání přes větší držení míče zkušeným protivníkem byl poměrně vyrovnaný. V 16. minutě odebral míč poslednímu hráči Bydžova Melichar, ale Strýhal v brance vyběhl a velikou šanci zmařil. Ve 21. minutě už hosté otevřeli brankový účet. Přetažený rohový kop vrátil do branky Žalman - 0:1. Vyrovnání přišlo za 3 minuty. Melichar rychle vhodil aut na Palma, stoper hostí zaváhal a samostatný únik náš záložník s jistotou proměnil střelou po zemi - 1:1. Bohužel v následujících minutách se rozhodlo o osudu utkání. Ve 29. minutě unikl Šorm - jeho střela skončila na tyči a pro dorážejícího Pokorného už nebyl problém trefit prázdnou branku - 1:2. Ve 34. minutě další rohový kop - na přesný centr si naskočil Matějka a hlavou pojišťuje vedení hostí - 1:3. V této chvíli bylo jasné, že se tentokráte bodů nedočkáme. Přesto jsme se až do konce utkání snažili alespoň o korekci výsledku. Velikou šanci do poločasu však měli opět hosté ve 40. minutě - Matějkovu hlavičku tentokráte Tlustý zlikvidoval.
V 55. minutě nám nevyšel ofsajd systém a střídající Holec měl dost času na zakončení - 1:4. Potom už hosté zkušeně kontrolovali zbytek zápasu. Přesto jsme měli několik dobrých příležitostí - největší v 69. minutě Rubeš, který byl sám před Strýhalem, ale na zakončení neměl dostatek času ani klidu. I přes výraznou porážku utkání ukázalo jaké věci musíme ještě zlepšit. Ve zbývajících zápasech s kvalitními soupeři snad ještě nějaké body získáme - potřebujeme je ještě pro jistotu záchrany.
Již tuto neděli zajíždíme do Rychnova na zápas s televizními hvězdami.

34 Naposledy upravil: Pepino (2017-06-07 19:18:51)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Proti nejlepšímu útoku KP jsme neměli šanci....

Rychnov – Hořice 3:1 (3:1)

Rozhodčí: Kánská - Junek, Rychtár

STŘELCI: 16. Kráčmer Matěj, 27. Počtýnský Jiří, 33. Počtýnský Jiří (pen.) – 41. Kuneš Pavel
SESTAVA: Tlustý – Šeda, Ruml (46. Tomáš), Melaga, Kulhánek – Pour (79. Rozsévač) – J. Kuneš (46. Kněžourek), P. Palm, Nečesaný (72. Kolovrátník), P. Kuneš (72. Vávra) – Melichar
ČK: 1:0 (89. Bárnet)
ŽK: 0:2 (33. Tlustý, 45. Pour)

Utkání v Rychnově ukázalo jak hraje nejlepší útok krajského přeboru. Rychlá kombinace a náběhy obou útočníků nám dělali velké problémy a tak konečný výsledek ještě není tak špatný. Zvláště v prvním poločase jsme se v určitých fázích bránili jen zuby nehty a z tohoto pohledu je výhra domácích naprosto zasloužená. K tomu přispěla i absence několika našich hráčů - Žižka, D. Palm, Vodnárek, Rozsévač a v průběhu zápasu i Ruml. I když se ostatní hráči snažili neúčast těchto stabilních 5 hráčů byla více než citelná. Do utkání nastoupil i čerstvý otec Dominik Pour a tak jemu i prarodičům Ditě a Alešovi blahopřejeme.
V začátku utkání již ve 4. minutě zahrozili Melichar  s Pavlem Kunešem - zakončení však skončilo mimo. Potom už diktovali tempo hlavně domácí a nestačili jsme reagovat na rychlé a přesné kombinace a náběhy obou útočníků Počtýnského a Kráčmera. V 16. minutě se natřikrát odrazil míč ke Kráčmerovi a jeho střela k tyči stačí na vedení 1:0. Ve 25. minutě opět Kráčmer postupuje sám, ale míjí branku. O dvě minuty později opět pas za obranu a tentokráte Počtýnský sám proti Tlustému - 2:0.
Ve 29. minutě trestný kop do šibenice skvěle vyráží náš brankář. Ve 33. minutě další velká šance končí Tlustého faulem a následuje penalta s kterou si Počtýnský poradí - 3:0. V těchto chvílích to vypadalo na velký debakl. Domácí potom trochu ubrali a nám se dařilo již další útoky Rychnova ubránit. Ještě do poločasu se nám podařilo i výsledek korigovat. Ve 41. minutě se skvěle uvolnil Melichar a brankářem nadzvednutý míč poslal hlavou do sítě P. Kuneš - 3:1.
Ve druhém poločase se již tolik zajímavých situací neudálo. Nám se dařilo dobře bránit a domácí se zdálo už dvoubrankový náskok uspokojil. A tak nejzajímavější situace přišla v poslední minutě. Melichar unikl obraně a fauloval ho Bárnet. Ten musel pod sprchy o něco dříve a z následného přímého kopu nastal závar před brankou domácích který zakončil střelou nad Kolovrátník.
Ve zbývajících zápasech s Jičínem a v Broumově bychom potřebovali ke klidu ještě 2 body. Proto budeme v neděli v posledním domácím zápase potřebovat podporu fanoušků.

35

Re: A tým - referáty ze zápasů

Excelentní poločas dal jistotu KP......

Hořice – Jičín 4:1 (4:0)

Rozhodčí: Janeček - Vítek, Kubišta

STŘELCI: 25. Ruml Pavel, 34. Melichar Jiří, 41. Rubeš Josef, 43. Palm Patrik – 53. Ulvr Jakub (pen.)
SESTAVA: Tlustý (88. Tomášek) – Šeda (46. Tomáš), Ruml, Melaga, Pour – P. Kuneš (61. J. Kuneš), P. Palm, Rozsévač, Nečesaný (72. Vávra) – Melichar (80. Kolovrátník), Rubeš
ŽK: 0:0

Derby zápas s Jičínem byl pro nás důležitý, protože pro jistotu a klid před posledním zápasem jsme potřebovali 2 body. I když se později ukázalo, že Broumov prohrál tak nás výkon i výsledek velice potěšil. Zvláště první poločas byl jedním z nejlepších za dlouhou dobu a určitě nejlepší v celém letošním ročníku. Za stavu 4:0 jsme druhý poločas již kontrolovali, ale hosté se snažili výsledek korigovat a nechali vyniknout Tlustého v brance.
Začali jsme aktivně, ale první velkou šanci měl Jičín. V 7. minutě po průniku Kocourka zakončoval Vacek, jeho přízemní střelu však vykopl Šeda. Ihned z protiútoku krásně pronikl Melichar, kterého fauloval Miler a kope se penalta. Ruml však trefuje pouze nohy padajícího Puše. Tento moment nás trochu přibrzdil, ale zhruba od 20. minuty se začínáme prosazovat a přichází excelentních 25 minut. Ve 23. minutě se po centru Poura a hlavičce P. Kuneše vyznamenal skvělým zákrokem Puš. O dvě minuty později si na Nečesaného roh naskočí nejvýš Ruml a odčiňuje neproměněnou penaltu - 1:0. Ve 34. minutě další roh rozehrává Rubeš na Nečesaného a ten centruje do vápna. Zde dochází k souboji Melichar - Puš a náš útočník brankáře hostí přeskočí snad o půl metru a zvyšuje na 2:0. V posledních pěti minutách první půle přichází definitivní rozhodnutí. Nejprve ve 41. minutě centr P. Kuneše posílá koníčkem do sítě Rubeš - 3:0. O dvě minuty později přichází akce, která byla dokonce vybrána do celostátní soutěže výkonnostního fotbalu o gól snů. Patrik Palm rychle atakuje Milera a využívá jeho krátkého zaváhání a míč mu sebere. Samostatný postup na Puše zakončuje panenkovským dloubákem a vedeme 4:0.
V druhém poločase začínají lépe hosté a po faulu Melagy snižuje z penalty Ulvr na 4:1. Útoky se pak střídají na obou stranách, ale více se do zakončení dostává Jičín. Proti další korekci výsledku je však Tlustý, který předvádí několik skvělých zákroků. Naše největší šance v 70. minutě končí Melicharovou dorážkou do obránce stojícího na brankové čáře. Utkání tak končí naším přesvědčivým vítězstvím a i výkon potěšil fanoušky, kterým jsme po několika porážkách předvedli, že i doma umíme vyhrát. V posledním kole nás čeká dlouhý výlet do Broumova, který už nás naštěstí ohrozit nemůže.

36 Naposledy upravil: Pepino (2017-06-21 20:51:29)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Poslední zápas se moc nepovedl.....

Broumov – Hořice 5:2 (2:2)

Rozhodčí: Filip - Bečvář, Čejchan

STŘELCI: 33. Novák, 41. Hanzlík, 55. Hanzlík, 82. Gago PK, 90. Novák – 6. Melichar, 24. Rozsévač
SESTAVA: Tlustý (69. Tomášek) – Šeda, Ruml, Melaga (46. Vodnárek), Pour – P. Kuneš, Vávra, Rozsévač, Nečesaný (46. Tomáš) – Melichar, Rubeš (63. Kolovrátník)
ŽK: 2:3 (12. Ruml, 58. Rozsévač, 62. Šeda)

Poslední kolo KP nás zavedlo do dalekého Broumova a to k zápasu, v kterém už prakticky o nic nešlo. Domácí již byli jistým sestupujícím (i když stále věřili v přihlášku Rychnova do divize) a naopak náš tým měl jistotu i příští sezony v nejvyšší krajské soutěži. Domácí v zápase měli větší touhu se rozloučit výhrou a v utkání to bylo hodně vidět. I když se nám podařilo přes převahu domácích odskočit do dvoubrankového vedení, vyrovnání do poločasu nalilo Broumovu značné sebevědomí a druhý poločas už byli jasně lepší a zaslouženě vyhráli.
Domácí začali velkým náporem a před naší brankou ta doslova hořelo. Náš první útok skončil jsme však využili bezchybně. Na Šedovu střelu či přihrávku si naběhl Melichar a prostřelil brankáře domácích - 0:1. Broumov to trochu zaskočilo a hra se poměrně vyrovnala. Ve 24. minutě se k odraženému míči dostal na vápně Rozsévač, zasekl si míč na levačku a střelou na zadní tyč zvýšil na 0:2. Bohužel dobře rozehraný zápas se ve zbývajícím čase odehrával v režii domácích k čemuž přispěli naše chyby a nevýrazný výkon několika hráčů. Ve 33. minutě dostal míč za obranu Novák a bezpečně snížil na 1:2. Ve 41. minutě dlouhý pas od střídaček našel úplně volného Hanzlíka, který využil špatného postavení stoperů a vyrovnal na 2:2.
Druhý poločas už hráli jen domácí. V 55. minutě po otočeném faulu uprostřed hřiště se dostal míč k Hanzlíkovi a ten otočil výsledek - 3:2. V 69. minutě se zranil brankář Tlustý a do branky zaskočil dorostenec Tomášek. V 82. minutě čelit penaltě (byla přísná - k faulu Vodnárka došlo evidentně před pokutovým územím) a Gago bezpečně zvýšil na 4:2. V nastavené čase centr téměř od rohového praporku neznatelně tečoval Novák a dokonal debakl - 5:2.
I přes nepovedený poslední zápas musíme sezonu hodnotit pozitivně. Jako podceňovaný nováček se nám podařilo soutěž zachránit a to byl hlavní cíl. Příští sezona však bude velice těžká a musíme se na ní kvalitně připravit.