1

Téma: A tým - referáty ze zápasů

Sezóna 2016/2017

2

Re: A tým - referáty ze zápasů

Příprava s 12 brankami.....

Jiskra  Hořice   :   Sokol  Dobříkov     5  :  7  ( 2 : 2 )

Rozhodčí: Střížka
Branky: Tomáš 2, Rubeš, Skalský, Palm D.

Sestava: I. poločas - Žižka - Vodnárek, Palm D., Lacina, Kulhánek - Tomáš, Rozsévač, Vávra, Kuneš P. - Ruml, Timkovič.
             II. poločas - Žižka - Palm P., Lacina (70. Vodnárek), Palm D., Antoš - Kuneš J., Rubeš, Melaga, Nečesaný -
                               Ruml (70. Timkovič), Skalský.

V přátelském utkání s soupeřem z Pardubicka se vystřídalo všech 18 hráčů. Soupeř byl ve hře dopředu velice silný, ale nutno
přiznat, že k nejméně čtyřem brankám jsme mu pomohli hrubými chybami a ztrátami míčů. V  našem mužstvu se představili nové nebo staronové tváře. Pavel Ruml po dvouletém hostování v Jaroměři, na zkoušku Igor Timkovič z Ukrajiny a loňští dorostenci Martin Vodnárek a Jakub Kuneš. Kromě již zmíněných 18. hráčů ještě absentovali Pour D., Melichar, Šeda, Kolovrátník a Prokůpek. Tudíž momentálně máme 23. hráčů, kteří by se měli ucházet o sestavu A týmu.
Sled branek: 4. minuta - po akci Rumla Tomáš do poloprázdné branky - 1:0
                   6. minuta - penalta hostí a 1:1
                 28. minuta - průniková přihrávka Timkoviče a opět Tomáš - 2:1
                 39. minuta - ztráta míče na půlce a 2:2
                 49. minuta - Rubeš z dálky do horního rohu - 3:2
                 56. minuta - 3:3
                 63. minuta - 3:4
                 69. minuta - 3:5
                 73. minuta - 3:6
                 80. minuta - po průniku J. Kuneše Skalský na třikrát - 4:6
                 86. minuta - nepřímý kop - Nečesaný  Melaga a dorážející Palm D. - 5:6
                 90. minuta - střela od tyče - 5:7
I přes divoké skóre zápas splnil svůj účel a už ve středu nás prověří divizní Dvůr Králové. Začátek v 18. hodin.

3 Naposledy upravil: Pepino (2016-07-28 10:05:26)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Cenná remíza s divizním Dvorem Králové.....

Jiskra  Hořice  :  TJ  Dvůr  Králové     1  :  1   ( 0 : 0 )

Rozhodčí: Medlík - Střížka, Šotek
Branka: Ruml

Sestava: Žižka - Šeda (70. Kuneš P.), Palm D., Vodnárek, Vávra - Pour (65. Kuneš J.), Rozsévač, Rubeš (65. Kulhánek), Tomáš
              (46. Nečesaný) - Ruml (70. Antoš), Timkovič (46. Skalský).

Další přípravné utkání jsme odehráli s divizním Dvorem Králové, který vede náš bývalý trenér Pavel Matějka. Utkání mělo úplně jiný charakter než nedělní zápas a také větší kvalitu. První poločas, ve kterém hosté nastoupili v takřka kompletní divizní sestavě se odehrál v dobrém tempu a s maximálním nasazením. My jsme vycházeli ze zajištěné obrany a snažili se o protiútoky, kterých nakonec bylo více než jsme čekali. Naše zodpovědná obrana dovolila hostím minimum šancí a tak největší příležitostí ke vstřelení branky byl náš rychlý protiútok kdy Ruml vybojoval míč u postranní čáry a přes Rozsévače se dostal míč na Poura, který trefil tyč.
Ve druhém poločase hosté vyměnili celou jedenáctku a i u nás došlo postupně k vystřídání. Hosté se ujali vedení v 50. minutě, ale o deset minut později po uličce Vávry střelou podél brankáře vyrovnal Ruml. I když potom hra ztrácela tempo bylo k vidění několik dobrých akcí na obou stranách. Branka však už nepadla a tak si můžeme připsat povzbuzující výsledek se silným soupeřem. V sobotu nás čeká krajský superpohár na našem hřišti kdy semifinále odehrajeme od 11.00 s Náchodem B.
Dalšími účastníky jsou Bydžov a Jičín B.

4

Re: A tým - referáty ze zápasů

Krajský superpohár - 2 x 0:1....

V sobotu 30.7. se na našem hřišti odehrál první ročník krajského superpoháru zároveň jako oslava 15. let od založení KFS.
Semifinále: Jičín B - Cidlina  0 : 1  ( 0 : 0 )
                 Hořice - Náchod B  0 : 1 ( 0 : 0 )
V utkání jsme měli více ze hry bohužel několik šancí jsme nevyužili a tak po jednom zaváhání Náchodští vstřelili branku na kterou jsme již nedokázali odpovědět.

O třetí místo: Hořice - Jičín B  0 : 1  ( 0 : 0 )
Opět jako přes kopírák. Máme více šancí, ale v koncovce se nedaří. V největší šanci trefuje Ruml pouze tyč a tak hosté z ojedinělé šance trestají a nám zbývá poslední místo. Přesto je možno turnaj považovat za dobrou přípravu s kvalitními mužstvy.
V zápasech se vystřídali: Žižka , Vávra, Šeda, Melaga, Rozsévač, Antoš, Rubeš, Palm D., Pour, Timkovič, Melichar, Tomáš, Nečesaný, Kuneš P., Kuneš J., Vodnárek, Ruml, Palm P.
Finále: Cidlina - Náchod B    8 : 1  ( 4 : 1 )
V sobotu sehrajeme první kolo poháru od 17.30 v Hostinném, které v předkole vyhrálo v Nové Pace 3:2.

5

Re: A tým - referáty ze zápasů

1. kolo poháru

Tatran  Hostinné  :  Jiskra  Hořice   1  :  3   ( 1 : 1 )

Branky: Rodr - Ruml 3
Rozhodčí: Gereg - Šiling, Havlík
ŽK: 2:2 (Kuneš, Šeda)

Sestava: Tlustý - Šeda, Palm D., Lacina, Kuneš P. - Tomáš, Melaga, Vávra (63. Rubeš), Nečesaný - Rozsévač, Ruml
              (75. Melichar).

Utkání s nováčkem IA. třídy přineslo naše vítězství po dvou rozdílných poločasech. První se nám moc nevydařil a nerozhodný výsledek byl šťastný. V druhém jsme už jasně dominovali a zaslouženě získali výhru, která znamená, že v dalším kole se utkáme s mužstvem Cidlina Nový Bydžov.
Začátek zápasu byl velmi nepodařený a už ve třetí minutě nás zachránilo břevno. Domácí dlouhými nakopávanými míči se dostávali za naší obranu a na tuto taktiku jsme nedokázali reagovat vlastně celý poločas. Úsek mezi 15. a 25. minutou byl z naší strany nejpovedenější v první půli a z toho vzešel i vedoucí gól. Tomáš nastřeli obránce domácích do ruky a nařízenou penaltu proměnil Ruml -  0:1. Potom se zase přidala spousta nepovedených přihrávek, po kterých jsme nabízeli domácím šance na protiútoky Ve 36. minutě se po jedné z chyb prosadil Rodr a vyrovnal na 1:1. A aby toho nebylo málo v poslední minutě jsme měli velké štěstí když míč skončil na tyči naší branky.
Druhý poločas byl už podstatně lepší a přispěla k tomu i 49. minuta, kdy se střelou od tyče prosadil znovu Ruml a dostal nás opět do vedení - 1:2. Když se v 74. minutě trefil Ruml střelou z dálky potřetí bylo rozhodnuto. Zbytek utkání jsme již v pohodě kontrolovali a zaslouženě postoupili do dalšího kola.

6 Naposledy upravil: Pepino (2016-08-15 20:47:33)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Vysoká porážka v derby.....

TJ Lázně Bělohrad  :  Jiskra Hořice      5  :  1   ( 3 : 1 )

Rozhodčí: Šiling - Nývlt, Žerovnický
Branky: Hrnčíř, Berger, Odvárko, Jezbera, Loner - Nečesaný
ŽK: 3:4 (Lacina, Šeda, Ruml, Kuneš J.)

Sestava: Žižka - Šeda (34. Pour D.), Lacina (78.Kuneš J.), Palm, Vodnárek - Tomáš (75. Kuneš P.), Melaga, Rozsévač, 
                         Rubeš, Nečesaný - Ruml (83. Skalský)

Premiéra v krajském přeboru po dvouleté pauze se nám výsledkově nevydařila. Domácí byli důraznější a vyšel jim začátek utkání. I když byli fáze utkání kdy jsme byli domácím více než vyrovnaným soupeřem právě začátek utkání a pak konec kdy jsme
obdrželi čtyři branky stanovili možná až příliš krutý výsledek.
Prvních deset minut bylo jako ze špatného snu. I když jsme se připravovali na nástup domácích výsledkem byly dvě inkasované branky a to ovlivnilo celý zápas. Ve 4. minutě se trefil životní trefou Hrnčíř a v 9. minutě jsme nechali volného Bergera a ten střelou k tyči zvýšil na 2:0. Potom jsme se přece jen trochu oklepali a podařilo se nám i ohrožovat domácí branku. Ovšem trestný kop Rumla v 15. minutě skončil těsně mimo a následná šance Tomáše skončila též mimo branku. Ve 39. minutě se dobře uvolnil u lajny Tomáš a jeho přesnou přihrávku zakončil k tyči Nečesaný - 2:1. Když se zdálo, že bychom se mohli dostat do zápasu hned v následující minutě dlouhý centr Bergera nechali naši obránci bez povšimnutí a pro Odvárku nebyl problém hlavou vrátit domácím dvoubrankový náskok - 3:1. Další kontroverzní situace nastala dvě minuty před poločasem - Ruml se otočil kolem Kazdy a vypadalo to, že bude postupovat sám na branku. Kazda ho však zezadu přišlápl a k našemu překvapení rozhodčí nechali pokračovat ve hře. Zřejmě se zalekli, že by domácí stoper musel do šatny do dříve.....
Druhý poločas se odehrával za naší mírné převahy, ale bez vyložených šancí. Domácí se spoléhali na defenzivu  snažili se hru kouskovat a nikam nepospíchali. Bohužel, když už se zdálo, že se utkání v klidu dohraje, v posledních pěti minutách jsme hloupými chybami domácím umožnili vstřelit ještě dvě branky a výsledek se blíží debaklu. V 86. minutě byl za obranou zapomenutý Jezbera a po kličce Žižkovi dává do prázdné na 4:1. V nastavení ještě lehce projde Loner a je to 5:1.
Do dalších zápasů musí dojít ke změně přístupu a  myšlení některých hráčů a dají se čekat i změny v sestavě. V neděli přivítáme od 17.00 mužstvo Libčan.

7

Re: A tým - referáty ze zápasů

Porážka i v domácí premiéře.....

Jiskra  Hořice  :  SK Libčany    0  :  2   ( 0 : 1 )

Rozhodčí: Vítek Pavel - Janeček, Stejskal
Branky: Friedl, Kabeláč
ŽK: 4:3  (Vodnárek, Žižka, Ruml, Kuneš P.)   

Sestava:  Žižka - Pour (71. Šeda), Palm, Vodnárek (46. Lacina), Vávra - Kuneš P., Rozsévač, Melaga, Tomáš (82. Kuneš J.) -
               Ruml, Rubeš.

Úvodní domácí zápas jsme s mužstvem Libčan prohráli po vyrovnaném průběhu. Rozhodla zkušenost hostí a lepší zakončení.
V utkání mnoho šancí nebylo, ale hosté s nimi naložili zkušeně zatímco naše útočná fáze zatím není příliš kvalitní. Obě branky padly v závěrech poločasů a tak už nebylo moc času na odpověď. Zároveň se neustále potýkáme s nedisciplinovaným chováním, čímž se odreagováváme od hry a zároveň inkasujeme zbytečné karty.
Utkání začalo z obou stran opatrně a tak se hrálo většinou od vápna k vápnu. Hosté se prosazovali zvláště z pravé strany kde Jiřík přehrával naše hráče. Jeho centry byly velice nebezpečné, ale někdy i se štěstím jsme si s nimi poradili. Ve 40. minutě jsme šli do slibného útoku, Rubeš si příliš neporozuměl s Rumlem a následoval rychlý brejk do naší otevřené obrany. Právě Jiřík unikl Vodnárkovi a ve vápně našel dobře se pohybujícího Friedla, který do protipohybu Žižky otevírá účet - 0:1. Z naší strany stojí za zmínku snad jen střela Melagy, kterou na dvakrát zlikvidoval Mašek.
V druhém poločase jsme se více tlačili do útoku a byly pasáže, kdy jsme Libčany zatlačili před jejich vápno. Bohužel do koncovky jsme se moc nedostávali a ještě museli dávat pozor na rychlé brejky. V 69. minutě centr vrací hlavou Tomáš na Rubeše a jeho střelu z otočky zneškodnil skvěle Mašek. Potom ještě hlavičkoval Melaga těsně vedle levého horního rohu branky. V době našeho závěrečného tlaku v 88. minutě odpískal rozhodčí před naším vápnem sporný faul a Kabeláč se trefil výstavně do šibenice - 0:2. Tím skončili naše šance na bodový zisk a tak si musíme počkat na další zápasy. A nečeká nás nic lehkého - příští sobotu hrajeme jedním z favoritů KP ve Vysoké a potom přivítáme exdivizní Jaroměř.

8

Re: A tým - referáty ze zápasů

Cenný bod z Vysoké, ale druhý byl na dosah....

FK  Vysoká n. L.  :  Jiskra  Hořice      0  :  0   p.k. 5:4

Rozhodčí: Horský - Peševa, Vojtěch
ŽK: 3:2 (Ruml, Rozsévač)

Sestava: Žižka - Vodnárek (73. Lacina), Ruml, Palm D., Šeda - Kuneš P., Melaga (66. Kuneš J.), Rozsévač,
             Tomáš (78. Šlambera) - Nečesaný, Vávra.

Ve Vysoké jsme odehráli dobře takticky zvládnutý zápas a odvezli si i první bod do tabulky. Absence ofenzivních hráčů (Pour,
Melichar, Skalský, Rubeš) nám velel soustředit se na obranu a pokoušet se domácí ohrozit z brejků. Defenziva pracovala dobře a domácí se sice dostali do několika málo dobrých příležitostí, ale ty vychytal výborně chytající Žižka. Dopředu to už bylo horší a několikrát jsme protiútok pokazili špatnou přihrávkou. Přesto jsme domácího favorita drželi v napětí až do konce zápasu. První poločas Vysoká hrozila nakopávanými a přesnými míči za obranu a hrozili hlavně z naší pravé strany, ale někdy i se štěstím jsme odolali. I zhruba do 65. minuty měli domácí více ze hry, ale tentokráte čaroval hlavně Žižka, který chytil tři výborné šance domácích. Zbytek zápasu za řízení vynikajícího rozhodčího Horského (takto by se měl pískat KP) jsme už zvládli celkem s přehledem a získali první bod do tabulky. O nadstavbový bod se hrálo v penaltové loterii a tu jsme rozehráli skvěle. V prvních třech sériích se naši střelci (Ruml, Rozsévač a Nečesaný) nespletli a protože Žižka dva pokusy domácích chytil, už ani domácí nevěřili v konečný úspěch. Další dvě penalty domácí se štěstím proměnili a protože Palma vychytal brankář a Pavel Kuneš netrefil branku byl stav 3:3 a pokračovalo se. V šesté sérii proměnil jak domácí hráč tak Vávra, ale v další domácí dali a Jakub Kuneš nepřekonal domácího brankáře a tak si druhý bod připisují domácí.
V neděli přivítáme exdivizní Jaroměř.

9

Re: A tým - referáty ze zápasů

Krutá domácí porážka....

Jiskra Hořice  :  FK Jaroměř       0  :  4   ( 0 : 1 )

Rozhodčí: Bačo - Trejbal, Medlík
Branky: Korenčík 2, Bano, Bohm
ŽK: 1:3 (Vodnárek)

Sestava: Žižka - Lacina (51. Vodnárek), Palm D., Ruml, Šeda - Nečesaný, Rozsévač, Rubeš (32. Melichar), Kuneš P. (64. Tomáš)
              - Pour (75. Kuneš J.), Vávra (82. Palm P.).

Výsledek s Jaroměří vypadá naprosto jednoznačně, ale herně to zase takový rozdíl nebyl. Krutý výsledek byl dán našimi chybami před oběma šestnáctkami. Zatímco naše šance skončili nezdarem tak naše chyby dokázal soupeř tvrdě potrestat. Bohužel si stále nemůžeme zvyknout na úroveň a tempo krajského přeboru a zkušená mužstva, s kterými jsme doposud hráli toho dokáží využít.
Zápas jsme začali až s příliš velkým respektem a soupeř nás zatlačil. Ve 12. minutě odcentroval prudce Knap a Korenčíkovi stačilo nastavit hlavu - míč končí u tyče - 0:1. Brzo jsme se oklepali a ve zbytku poločasu jsme dokonce byli lepším mužstvem. Ve 21. minutě propadl dlouhý aut k Vávrovi a jeho střelu z otočky zázračně vytáhl ze šibenice Ondráček. Ještě ve 33. minutě lob Rozsévače z dálky skončil s pomocí brankáře na břevně. Z následného rohu hlavičkuje Ruml nad.
Druhý poločas začínáme opět odvážně a v 57. minutě po rohu Kuneše hlavičkuje Palm těsně vedle. Rozhodnutí utkání přišlo v 65. minutě. Nejprve se nám nedaří míč ukopnout z hranice šestnáctky, ten se dostává se štěstím k Banovi a jeho střela končí v šibenici naší branky - 0:2. Ihned po rozehrání ztrácí míč Vávra a rychlý brejk zakončuje volný Korenčík - 0:3. Je vlastně po zápase a utkání se vlastně dohrává. Přesto máme ještě šanci výsledek upravit - v 81. minutě jde sám na branku Melichar, ale trefuje jen brankáře. Naopak v poslední minutě Vodnárkův nepovedený odkop zpracuje na vápně Bohm a završuje debakl - 0:4.
Nezbývá než poctivě pracovat - důležité zápasy nás teprve čekají.

10 Naposledy upravil: Pepino (2016-09-09 16:44:59)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Čestná porážka v osmifinále poháru.....

Jiskra  Hořice  :  RMSK  Cidlina      0  :  2   ( 0 : 1 )

Rozhodčí: Fišer - Čejchan, Franěk
Branky: Mejstřík, Obermajer

Sestava: Žižka - Šeda, Palm, Ruml, Vodnárek (54. Kulhánek) - Tomáš (46. Palm), Nečesaný (79. Antoš), Rubeš, Kuneš P.
             - Melichar (66. Skalský), Vávra.

V osmifinále poháru KFS jsme přivítali posledního vítěze - mužstvo z Nového Bydžova. Hosté byli velkým favoritem, ale hlavně v druhém poločase jsme odehráli vyrovnané utkání. Obě mužstva nastoupila v neúplném složení a tak dostali šanci další hráči, kteří v mistrovských zápasech nenastupují tak často. Lépe se s tím vypořádali hosté a tak zaslouženě postoupili do čtvrtfinále.
V prvním poločase se hrálo výhradně na naší polovině, ale příliš velkých šancí si hosté nevytvořili. Naše obrana dirigovaná stopery Palmem a Rumlem pracovala spolehlivě. Bohužel dopředu to bylo podstatně horší. Když už jsme měli možnost zaútočit snahu zhatila buď špatná přihrávka nebo utonutí jednotlivce v kličkách. Přesto se zdálo, že se štěstím poločas dohrajeme. Ve 42. minutě se však prosadil hlavou Mejstřík a do poločasu máme jednobrankovou ztrátu.
Ve druhém poločase se náš výkon výrazně zlepšil a hrála se vyrovnaná partie, ve které jsme měli i více šancí. V 55. minutě se uvolnil Melichar, ale jeho samostatný nájezd zlikvidoval brankář hostí Strýhal. V 65. minutě jsme nepohlídali rozehranou standardku hostí a úplně volný Obermajer opět hlavou pojišťuje na 0:2. Potom už si vytváří šance jen naše mužstvo, ale koncovka je zatím naší velkou slabinou. V 71. minutě nastřeluje Šeda tyč a v 84. minutě Kuneš jde sám na branku, ale jeho zakončení opět bravurně řeší Strýhal.
V sobotu nás čeká jedno z klíčových utkání podzimu v Dobrušce.

11 Naposledy upravil: Pepino (2016-09-12 17:36:59)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Důležité tři body z Dobrušky.....

SK  Dobruška  :  Jiskra  Hořice     1  :  3   ( 1 : 2 )

Rozhodčí: Miškař - Kubišta, Vítek Pavel
Branky: Mikušík - Melichar 2, Nečesaný
ŽK: 1:3 (Palm D., Melichar, Žižka)


Sestava: Žižka - Šeda, Palm D., Ruml, Tomáš - Kuneš P. (72. Palm P.), Rozsévač, Rubeš (90. Vodnárek), Nečesaný (86. Antoš)
             - Melichar (79. Kolovrátník), Vávra.

K utkání do Dobrušky jsme jeli s cílem konečně naplno bodovat. To se po velmi dobrém poločase podařilo i když v druhém poločase jsme se o výsledek velmi strachovali. Nakonec se podařilo z  brejku výhru potvrdit a další šance ještě zůstali nevyužity. Z tohoto pohledu je naše vítězství zasloužené a všichni hráči zaslouží pochvalu za zodpovědný výkon.
Utkání jsme zahájili aktivně a dobrou kombinací se dostávali před branku domácích. V 9. minutě kopal rohový kop Nečesaný. Rubeš centr na přední tyč prodloužil a volný Melichar rychlou reakcí míč usměrnil k tyči - 0:1. Daří se nám hru kontrolovat, ale ve 21. minutě ztrácí míč na polovině Rozsévač a protiútok domácích zakončuje střelou k tyči z 20. metrů Mikušík - vyrovnáno 1:1. Naštěstí už o dvě minuty později získáváme jednobrankový náskok zpátky. A akce to byla skutečně pěkná - Šeda si dvakrát narazil s Nečesaným, předkládá míč před branku Melicharovi a ten se opět neplete  - 1:2. Dobře kombinujeme máme další šance a naopak domácím nepovolujeme vůbec nic. Bohužel ve 32. minutě Vávra po Rubešově centru zakončuje nad. Ve 40. minutě Nečesaného zpětná přihrávka na Rozsévače končí jen rohovým kopem. Z něho hlavičkuje Palm těsně vedle.
Druhý poločas už je horší. Nedaří se nám míč podržet a domácí  velkou bojovností získávají převahu. V 55. minutě po jednom z mála našich protiútoků dává Rubeš před branku - brankáři míč vypadl, ale Melicharovi se nepodařilo míč do branky dotlačit. V 58. minutě zachraňuje Žižka včasným vyběhnutím před nejnebezpečnějším domácím hráčem Mikušíkem. V 63. minutě trefuje Rubeš z velkého úhlu tyč. Domácí se stále tlačí před naše pokutové území, ale naše obrana pracuje spolehlivě. V 82. minutě přichází potvrzení a rozhodnutí zápasu. Tomáš dává míč za obranu, Nečesaný uniká obráncům a s přehledem podél brankáře zvyšuje na 1:3. Pak máme ještě další šance potvrdit náskok - Nečesaného brejk chytá domácí brankář. Pak ještě Vávra má dvě dobré šance, ale místo zakončení ještě kličkuje a obránci mu míč berou. Pěkný zákrok si ještě v nastavení připisuje Žižka a už se můžeme radovat z výhry.
V neděli zveme naše příznivce - čeká nás další důležitý zápas s Provodovem.

12

Re: A tým - referáty ze zápasů

Jasná a zasloužená výhra nad Provodovem....

Jiskra  Hořice  :  Sokol  Provodov     3  :  0   ( 2 : 0 )

Rozhodčí: Gereg -Kalaš, Novotný
Branky: Rubeš, Skalský, Melichar
ŽK: 3:1 (Kulhánek, Melichar, Kuneš P.)

Sestava: Žižka - Šeda, Palm D., Ruml, Kulhánek - Kuneš P. (78. Šlambera), Rozsévač (56. Palm P.), Rubeš,
              Nečesaný (72. Vodnárek) - Melichar (61. Kolovrátník), Skalský.

Po losu soutěže bylo jasné, že první čtyři kola budou těžká a každý bod bude velkým ziskem. Další dvě kola pak budou důležitá a zde naopak body více než potřebné. Tyto dva klíčové zápasy se podařilo zvládnout nad míru a šest bodů a skóre 6:1 jsou nad očekávání. Po dobrém zápase v Dobrušce jsme domácí zápas s Provodovem zvládli vysokým nasazením všech hráčů a dobrou produktivitou. Je to ještě více potěšitelné i proto, že do utkání museli naskočit i dosud méně vytěžovaní hráči širšího kádru, kteří nahradili řadu zraněných (Pour, Vávra, Melaga, Tomáš a další....) Tito však zvládli utkání perfektně a prokázali, že pro KP máme skutečně široký kádr.
Nedělní zápas jsme začali aktivně a tlačili se před branku soupeře. Zvláště rychlý Melichar zlobil stopery Provodova a už ve třetí minutě po Rozsévačově vysunutí v dobré příležitosti mířil mimo. Ve 22. minutě roh Nečesaného tečoval Rubeš do hlavy obránce hostí a od něj se míč odrazil do sítě - 1:0. Ve 26. minutě obešel Melichar i Vacha v brance, ale zakončení ještě vykopl obránce na roh. Ve 32. minutě jsme měli i trochu štěstí když střela hostujícího hráče se zastavila o tyč Žižkovi branky. Ve 37. minutě Rozsévač uvolnil Skalského - jeho přehození Vacha skončilo nad brankou. Po rozehrávce od branky se hosté dopustili hrubé chyby když právě Skalskému přihráli na vápno a ten pohotově vrací míč do branky - 2:0. Hosté mají ojedinělou šance ve 43. minutě, kdy po nedorozumění Palma se  Žižkou útočník soupeře jen těsně míjí opuštěnou branku.
Druhý poločas už máme pod kontrolou a i střídající hráči zapadnou do dobře fungujícího mužstva. V 58. minutě po dobré kombinaci je před brankou Melichar, ale ve výborné šanci střílí nad. V 66. minutě Kuneš prudce centruje do vápna a Kolovrátník, který je na hřišti necelých pět minut hlavou trefuje šibenici - 3:0. Ve zbytku zápasu už Provodov k ničemu nepustíme a naopak několik našich slibných akcí už další brankou nekončí. Za výkon zaslouží všichni hráči velkou pochvalu, ale už musíme hledět na další "anglický týden" kdy postupně jedeme do Kostelce nad Orlicí, přivítáme Broumov a týden zakončíme v Chlumci nad Cidlinou.

13

Re: A tým - referáty ze zápasů

Vysoká porážka přišla po standardních situacích......

FC  Kostelec n. O.   :   Jiskra  Hořice       4   :   0   ( 2 : 0 )

Rozhodčí: Trejbal -Fryš, Slavíček
Branky: Hašek, Klouda, Šrámek, Švandrlík
ŽK: 2:0

Sestavy: Žižka - Tomáš, Palm D., Ruml, Šeda - Kuneš P. (81. Kuneš J.), Palm P. (74. Vodnárek), Rubeš (82. Pour), Nečesaný -
             Skalský, Melichar (61. Kolovrátník).

Do Kostelce jsme odjížděli bez zraněného kapitána Rozsévače a s cílem vycházet ze zajištěné obrany a pokoušet se o rychlé brejky. Domácí však mají výborně zvládnuté standardní situace a bohužel se nám je nepodařilo ubránit. Z těchto situací padly tři branky a Kostelec tak rozhodl o pohodové výhře. I když se nám v  poli dařilo hrát poměrně vyrovnanou hru v pokutových územích byli domácí jednoznačně lepší. Pramenilo to hlavně z většího důrazu a z výborné kopací techniky kapitána Řeháka.
Po opatrném začátku z obou stran přišel ve 20. minutě rohový kop domácích. Přetažený centr jsme nedokázali odvrátit, míč se dostal zpět před branku a Hašek potvrdil své střelecké kvality - 1:0. Ve 30. minutě zahrával trestný kop Řehák a přesný centr na zadní tyč lehce tečoval Klouda a domácí vedou 2:0. Jinak se první poločas odehrával více méně mezi vápny a bez velkých brankových šancí.
Druhý poločas probíhal v podobném duchu. V 60. minutě však přišel další trestný kop Řeháka a tentokrát Šrámek byl u míče první a lehce definitivně rozhoduje zápas - 3:0. Velkou šanci měli domácí v 78. minutě kdy po pěkné kombinaci šel sám na Žižku Hašek, ale tentokráte výborně zakročil náš brankář. V 87. minutě po rozehrávce před naším vápnem chybuje Nečesaný, který přesnou přihrávkou našel domácí Švandrlíka a ten neměl problém míč dopravit do prázdné branky. Je z toho poměrně jednoznačný výsledek 4:0 a nezbývá než rychle zapomenout a soustředit se na středeční stěžejní zápas s Broumovem.

14

Re: A tým - referáty ze zápasů

Šťastná výhra nad posledním Broumovem......

Jiskra  Hořice  :  Slovan  Broumov       1   :   0   ( 0 : 0 )

Rozhodčí: Pešava - Filip, Miškař
Branka: Melichar
ŽK: 2:1 (Melichar, Žižka)

Sestava: Žižka - Šeda (46. Vodnárek), Palm D., Ruml, Tomáš - Palm P. (46. Kuneš P.), Rubeš (53. Kuneš J.),
              Pour (60. Skalský), Nečesaný - Vávra (46. Kolovrátník), Melichar.

Ve středečním vloženém kole nás čekal veledůležitý zápas s zatím posledním Broumovem. O hostech šli zprávy, že hrají dobrý fotbal, ale nedávají branky a tak mají na kontě stále 0 bodů. Tato pověst se potvrdila  a když k tomu přidáme náš nejhorší výkon v sezóně tak není divu, že k vidění byl zápas velice nervózní a pro nás i nervově velice vyčerpávající. Naši hlavně mladí hráči si asi uvědomovali důležitost zápasu, a tak většina z nich podala velice bojácný a nervózní výkon. Hosté naopak bojovali jako lvi, u většiny míčů byli dříve, vyhrávali osobní souboje a tak po většinu zápasu měli herní převahu. Pro nás naštěstí jejich převaha končila před naším pokutovým územím a za celý zápas neměli vyloženou brankovou příležitost.  Když už se dostal míč do našeho vápna zasáhl jistý Žižka a oba vysocí stopeři Palm s Rumlem.
První poločas se odvíjel za převahy i když velice platonické hostí. Naše hra postrádala téměř vše. Paradoxně jsme měli největší brankové šance my. V závěrečné pětiminutovce první půle nejprve Nečesaný po uličce Poura neprostřelil brankáře hostí a o chvíli později nezkrotil skákající míč v dobré pozici Melichar.
Do druhého poločasu jsme udělali několik změn a díky dalším nuceným změnám jsme měli všech pět možností ke střídaní vybráno už po hodině hry. Přece jenom se alespoň zvýšila bojovnost a i když měl stále Broumov optickou převahu k ohrožení branky jsme se přece jen párkrát dostali. Rozhodující moment přišel 20 minut před koncem. Dlouhý aut propadl až k Melicharovi a jeho střela z otočky končí u tyče - vedeme 1:0. Ve zbytku zápasu se většinou bráníme, ale do šance hosty nepouštíme. Naopak v 85. minutě má velkou šanci na potvrzení výsledku Skalský, jeho podstřel brankáře však obránce stačí vykopnout z brankové čáry. Někteří naši hráči dohrávají se sebezapřením - střídání máme vybrána, ale velkou bojovností důležité tři body uhrajeme.
V sobotu nás čeká zápas v Chlumci a věříme, že s kvalitním soupeřem poroste i náš výkon.

15 Naposledy upravil: Pepino (2016-10-02 12:52:50)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Zlepšený výkon body nepřinesl....

FK  Chlumec   :   Jiskra  Hořice     1  :  0   ( 1 : 0 )

Rozhodčí: Filip - Martínek, Krotil
Branka: Kučera M.
ŽK 2:0

Sestava: Žižka - Kulhánek, Palm D., Ruml, Vodnárek (60. Tomáš) - Kuneš J., Rozsévač (84. Šeda), Palm P. (73. Kolovrátník),
              Kuneš P. - Vávra, Melichar (61. Timkovič).

Po středeční utrápené výhře nad Broumovem jsme nejeli do Chlumce jako favorit, ale se snahou domácí alespoň potrápit. To se povedlo a k bodům tentokráte chybělo snad jen trochu štěstí. Domácím jsme byli více než vyrovnaným soupeřem a byli pasáže (hlavně v druhém poločase), kdy jsme byli lepší a domácí zatlačili před jejich branku. Vytvořili jsme si i několik šancí, ale koncovka není stále naší silnou stránkou.
Začátek utkání nám vyšel. Už v první minutě dobře hrající Jakub Kuneš prošel do vápna a s jeho zakončením měl domácí brankář problémy. Domácí zahrozili v 11. minutě - Ruml včas zakončení zablokoval. Jinak jsme si udržovali mírnou převahu a největší šance přišla v 15. minutě. Vávra se dobře uvolnil a jeho zakončení ve vyložené šanci skončilo těsně nad brankou. Mezi 20. a 30. minutou přišel slabší úsek v naší hře a zde se bohužel utkání rozhodlo. Ve 26. minutě ztratil na středové čáře míč Vávra a rychlý brejk zakončil Kučera střelou do šibenice - 1:0. V závěru první půle jsme se trochu vzpamatovali a začali domácí opět přehrávat, ale do koncovky se už nedostali.
V druhém poločase se domácí více zatáhli a snažili se hrát na brejky. Dostali jsme se místy i do výrazného tlaku a Chlumci moc šancí na brejky nenabídli. Naše šance se však rodili poměrně těžko - přesto přišli. V 55. minutě Melicharovi ukopl obránce míč v poslední chvíli. Při závěrečném tlaku v závěru jsme v 83. minutě kopali trestný kop. Míč do vápna byl prodloužen na Rumla a jeho hlavička skončila opět kousek nad. Dále jsme se snažili nakopávanými míči dostat do vápna, ale domácím se podařilo vše ubránit. Je to škoda, za výrazně zlepšený výkon jsme si nezasloužili prohrát. Je to paradox - ve středu jsme hráli špatně a získali tři body v sobotu kvalitní zápas a jedem s prázdnou.
V neděli hrajeme doma s vedoucím Červeným Kostelcem.

16 Naposledy upravil: Pepino (2016-10-10 19:36:10)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Smolná porážka s lídrem přišla v závěru......

Jiskra  Hořice  :  TJ  Červený Kostelec     1  :  3  ( 1 : 1 )

Rozhodčí: Horský - Kudláček, Kubišta
Branky: Pour - Hlava L., Bárta, Svoboda
ŽK: 1:0 (Vodnárek)

Sestava: Žižka - Kulhánek, Palm D., Ruml, Vodnárek (65. Melichar) - Kuneš J., Rozsévač, Palm P. (86. Timkovič),
              Tomáš (70. Kuneš P.) - Vávra - Pour (88. Kolovrátník).

Proti vedoucímu mužstvu tabulky jsme kromě začátků obou poločasů podali srdnatý výkon a body nebyly daleko. Po dvou velkých šancích za stavu 1:1 ve druhém poločasu přišel direkt v závěru a bohužel přišla dost krutá porážka. Nemáme se opět za stydět, ale dobrý výkon v posledních dvou utkáních paradoxně body nepřinesl. Jsme však na správné cestě a pokud budeme takto pokračovat tak se určitě výsledkově bude dařit.
Začátek utkání se našemu mužstvu příliš nevydařil. Hosté dobře kombinovali, byli důraznější, rychlejší a míč nám prakticky nepůjčili. Naštěstí naše defenziva fungovala dobře a velkou šanci jsme soupeři nedovolili. Zhruba od 20. minuty jsme se začali osmělovat a první šance se zrodila ve 22. minutě před brankou hostí. Prakticky první dobrý útok zakončil zpětnou přihrávkou na vápno, ale střela úplně volného Vávry neměla potřebnou razanci. Ve 38. minutě zkušený Havlíček rozehrál přímý kop obloučkem na Lukáše Hlavu a ten střelou z úhlu na zadní tyč otevírá účet - 0:1. V závěru poločasu se snažíme o vyrovnání a v předposlední minutě se to podaří. Agilně hrající J. Kuneš nachází přetaženým centrem Tomáše. Na jeho přihrávku před branku zareagoval nejrychleji Pour a pod Kobosem vyrovnává na 1:1.
Ve druhém poločase jsou na začátku opět aktivnější hosté. Šance však přicházejí v závěru na druhé straně. V 74. minutě uniká Melichar před brankou hledá J. Kuneše, ale obránce zasahuje a před prázdnou brankou v posledním okamžiku míč ukopává na roh. V 77. minutě trefuje pěknou střelou Rozsévač břevno!!! Když už se zdá, že se nám podaří favorita obrat přichází v 83. minutě rohový kop hostí. Ten se nedaří odvrátit do dostatečné vzdálenosti a zpětný centr trefuje hlavou do sítě Bárta a posílá hosty do vedení - 1:2. Závěr hrajeme vabank, ale šance mají z brejků Kostelečtí. 2. minuty před koncem ještě Svobodu Žižka vychytá, ale další akce hostí končí třetí brankou. Svoboda se ve vápně otočí a střelou do horního růžku potvrzuje tři body hostí. Velká škoda - bod byl velice blízko. Za výkon však musíme hráč pochválit. V brance Žižka sbírá spolehlivě všechny vysoké míče a před ním oba stopeři pracují jistě. V záloze podal po kratší pauze svůj vysoký standard Rozsévač a vedle něho sed velmi dobře rozehrávají P. Palm a J. Kuneš. Potřebujeme ještě zlepšit produktivitu. 9 branek  v 10 utkáních je málo a na branku se hodně nadřeme. Vyhrávat na jednu branku v KP bude velice těžké. Přesto jsme optimista a věřím, že do konce podzimu určitě další body přijdou. Už v sobotu se to může podařit v souboji se sousedem v tabulce v Novém Městě.

17

Re: A tým - referáty ze zápasů

Vybojované vítězství v nefotbalovém prostředí.....

MFK  Nové  Město n. M.  :  Jiskra  Hořice       1  :  3  ( 1 : 1 )

Rozhodčí: Kubišta - Koutník, Kánská
Branky: Klikar - Tomáš, Palm D., Rozsévač
ŽK: 2:2 (Rubeš, Rozsévač) 

Sestava: Žižka- Tomáš, Palm D., Ruml (51. Lacina), Vodnárek - Kuneš P. (46. Melichar), Rozsévač, Palm P, (90. Šeda), Kuneš J.
             - Vávra (40. Rubeš) - Pour D.

Utkání v Novém Městě se hrálo na umělce malých rozměrů což už před zápasem předurčovalo minimum fotbalovosti a spoustu osobních soubojů. Očekával se spíše boj a to se potvrdilo. Na konci zápasu se na hřišti v modrých dresech potácelo několik kulhajících a unavených hráčů, ale rány se budou lépe hojit, protože vezeme cenné tři body. Fotbalu opravdu k vidění moc nebylo, ale kdyby se hrálo na travnatém hřišti asi by to lepší nebylo. Hřiště tam spíše připomíná rozkvetlou louku po odchodu stáda býků. Když k tomu připočteme naprostou absenci diváků (naši fanoušci z jednoho auta byli v převaze) je s podivem v čem se odehrává KP.
První poločas se nám nepovedl. Domácí byli důraznější a nám se prakticky nedařilo nahrát si třikrát za sebou. Šancí přesto bylo pomálu, protože alespoň defenziva nám fungovala dobře. Když jsme se dostali k míči chtěli jsme přechod do útoku řešit fotbalově což nešlo. Domácí hrozili křížnými nakopávanými míči a z takové akce se také ujali v 37. minutě vedení. Klikar se uvolnil přes Tomáše a nedal Žižkovi šanci. Nám se podařilo dostat před branku hostí velmi sporadicky, ale ve 42. minutě jsme zahrávali rohový kop. J. Kuneš centroval před branku domácímu brankáři vypadl míč a Tomáš dorazil z blízka do branky - 1:1.
Výsledek byl pro nás velice lichotivý. Do druhého poločasu jsme udělali několik změn a hráči si hlavně uvědomili, že musí zvýšit bojovnost. Povedl se nám i začátek druhé půle. Hned na začátku kopeme další roh a úplně volný D. Palm hlavou posílá míč do sítě - 1:2. Domácí se snažili nakopávanými míči si vynutit tlak a nám se naopak vytvářel prostor pro brejky. K vidění tak bylo několik zajímavých situací na obou stranách. V 58. minutě nás zachránilo po rozehraném trestném kopu břevno. V rozmezí od 63. do 65. minuty jsme měli tři velké šance, ale postupně J. Kuneš, Rubeš a Melichar neuspěli. V 70. minutě opět Klikar utekl Tomášovi, ale Žižka vytáhl dva bravurní zákroky a tím nám zřejmě zachránil tři body. S blížícím se závěrem domácí stále více riskovali a naše brejky si říkali o potvrzení výsledku. V 86. minutě Rozsévač otírá svou střelu o břevno. Rozhodčí nastavuje 5. minut a už po uplynutí této doby kopou domácí ještě rohový kop, na který si vybíhá i brankář. Nám se podaří míč odvrátit a Rozsévač téměř z poloviny hřiště do prázdné branky pojišťuje na 1:3. Podařilo se nám i čtvrtého soupeře ze spodku tabulky porazit a poslední trojice v tabulce se na nás dívá už se značným odstupem. Ve zbývajících 4 zápasech s celky z horní poloviny tabulky se asi dočkáme lepšího fotbalu a věříme, že se naše konto podaří ještě rozšířit. Všem hráčům velká pochvala zvláště za odmakaný druhý poločas.

18

Re: A tým - referáty ze zápasů

Výhra nad Hradeckou Slavií......

Jiskra  Hořice  :  Slavia HK       1  :  0  ( 0 : 0 )

Rozhodčí: Buchta - Vítek, Novotný
Branka: Palm D.
ŽK: 3:3 (Palm P., Žižka, Ruml)

Sestava: Žižka - Kulhánek, Palm D., Ruml, Vodnárek (90. Lacina) - Kuneš J. (83. Tomáš), Rozsévač, Palm P. (65. Vávra),
              Kuneš P. (92. Šeda) - Pour D. - Melichar (73. Timkovič). 

Po výhře v Novém Městě jsme tajně doufali, že i proti Slavii bychom mohli bodovat a opět se více vzdálit konci tabulky. Na těžkém terénu se to povedlo i když jsme v úvodu utkání měli štěstí. Tyč hned po několika vteřinách zápasu nás zachránila a kdyby se hosté ujali vedení asi by se zápas vyvíjel jinak. Na to se však historie ptát nebude a tak jsme díky velké bojovnosti získali další tři body a v tabulce poskočili na 11. místo před rivala z Bělohradu.
Hosté začali velice aktivně a nám se začátek opět nepovedl. Hned v první minutě trefil Brázda jen tyč naší branky a i v dalších minutách hosté z Hradce hrozili. Měli však velmi vychýlenou mušku a tak střely končily vedle. Postupně jsme se také dostávali hlavně díky dobře hrajícímu Rozsévačovi do hry. Ve 42. minutě vybojoval míč Melichar a z jeho zpětné přihrávky střílí pod břevno Pour. Doposud zmrzlý Moník však předvedl skvělý zákrok a po rohu netrefil z dobré pozice J. Kuneš. A tak se do kabin šlo za bezbrankového stavu.   
Druhý poločas se vývoj změnil. Dostávali jsme se více k ohrožení hostující branky a dobře fungující obrana a brankář Žižka si s hostujícími útoky poradili. V 58. minutě přišlo rozhodnutí. Rohový kop zahrával Kulhánek na zadní tyči se prosadil D. Palm a vedeme 1:0. Hosté se sice snažili o vyrovnání, ale hrozíme z brejků a jsme nebezpečnější. Bohužel pojišťovací branka nepřichází - nejblíže k ní asi máme v 88. minutě kdy střela Timkoviče z trestného kopu ze 30. metrů končí po teči na břevně branky. I v 5. minutovém prodloužení se už hosté neprosadí a můžeme se radovat ze tří bodů. 
Příští neděli hrajeme na Chudonické umělce s asi největším favoritem na postup Cidlinou.

19

Re: A tým - referáty ze zápasů

Čestná porážka s favoritem přeboru......

RMSK  Cidlina  :  Jiskra  Hořice       2  :  0   ( 1 : 0 )

Rozhodčí: Vítek - Kalaš, Franěk
Branky: Stránský, Zich
ŽK: 0:4 (Kulhánek, Palm D., Rozsévač, Vodnárek)

Sestava: Žižka - Kulhánek, Ruml (13. Šeda), D. Palm, Vodnárek - P. Kuneš (70. J. Kuneš), Rozsévač, P. Palm,
              Tomáš (80. Vávra) - Pour, Melichar (64. Timkovič)

Utkání v Novém Bydžově mělo velkého favorita v domácím mužstvu, které by určitě rádo postoupilo do divize. I když nakonec Cidlina vyhrála, nebyl to z naší strany špatný výkon a utkání rozhodně jednoznačné nebylo. Obě branky padly ze standardních situací a tady citelně chyběl zraněný stoper Ruml, který musel nuceně střídat už po několika minutách. Škoda, že se nepodařilo v poslední minutě prvního poločasu vyrovnat - střela Poura jen těsně minula branku domácích. Utkání se mohlo vyvíjet ještě zajímavěji a možná bychom si odvezli i nějaký bodík.
Domácí v začátku utkání častěji drželi míč, ale velkou převahu si nevytvořili. Bohužel musel po pár minutách odstoupit Ruml a došlo k přeskupení obrany. Možná i proto se po rohovém kopu v 18. minutě prosadil Stránský a domácí se ujali vedení 1:0. Poté se hra poměrně vyrovnala a hrálo se hlavně od vápna k vápnu bez větších šancí. Nám se dařilo dobrou obranou držet domácí na uzdě, ale dopředu jsme toho moc nevytvořili. Výjimkou byla poslední minuta první půle, kdy se po dlouhém autu ve vápně otočil Pour a jeho křížná střela po zemi lízla tyč domácí branky.
Druhý poločas jsme zahájili ještě aktivněji. Ve 49. minutě postupoval sám na branku po průnikové přihrávce Palma Tomáš, ale byl trochu přísně zastaven zvednutým praporkem pomezního. V 58. minutě hlavičkuje Pour těsně mimo. V 64. minutě domácí měli velikou šanci pojistit vedení, po faulu D. Palma se kope penalta. Střela Blažeje však končí vedle Žižkovi branky. S blížícím se závěrem cítíme šanci na vyrovnání a domácí se začínají strachovat o výhru. Naštěstí pro ně v 80. minutě dlouhý aut propadá až k Zichovi a ten hlavou zvyšuje na 2:0. Pak už se zápas jen dohrává.
Domácí nás nijak nepřeválcovali (v minulém domácím zápase to odnesl Provodov 11 brankami), naopak jsme sehráli poměrně vyrovnanou partii. Poslední utkání podzimu na domácím hřišti sehrajeme v neděli s Rychnovem a určitě nejsme bez šancí na případný další bodový zisk.

20 Naposledy upravil: Pepino (2016-11-08 23:29:34)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Cenné dva body s kvalitním soupeřem....

Jiskra  Hořice  :  Spartak Rychnov      0   :  0    p.k. 4:2

Rozhodčí: Krucký - Rychtár, Odvárko
ŽK: 2:3 (Rozsévač, Ruml)
ČK: 0:1 (67. Reichl)

Sestava: Žižka - Kulhánek (39. Šeda), Palm D., Vodnárek (61. Ruml), Vávra - Kuneš J. (74. Tomáš), Rozsévač,
              Palm P. (78. Rubeš), Kuneš P. - Melichar (86. Timkovič), Pour.

V neděli přijel kvalitní soupeř ze špice tabulky z Rychnova nad Kněžnou. Po nočním dešti byl těžký terén a v sychravém dušičkovém počasí se očekával spíše boj. Přesto se hrál dobrý fotbal se šancemi na obou stranách a byli i fáze zápasu - zvláště po vyloučení stopera hostí - kdy jsme hosty přehrávali. Při troše štěstí a klidu v koncovce jsme klidně mohli brát i body tři.
V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal kdy obě mužstva vycházela ze zajištěných obran. Přesto byly k vidění i šance. Ve 25. minutě nás zachránila tyč. Ve 32. minutě vybojoval míč u pomezní čáry Pour a jeho postup na branku skončil křížnou střelou těsně vedle. Ve 40. minutě prošel z půlky Vávra a po naražení od J. Kuneše se zdá, že půjde sám na branku. Těsně před vápnem je faulován, ale hraje se dál.
Ve druhé půli nejdříve hrozí hosté, ale dvě jejich příležitosti likviduje spolehlivá obrana a jistý Žižka. V 67. minutě uniká prostředkem Rozsévač, před vápnem je stažen Reichlem a následuje červená karta. Od této chvíle už si vytváří šance jen náš tým. V 75. minutě po centru Šedy hlavičkuje Melichar jen doprostřed branky. Hrozíme i po rohových kopech, ale hlavička Palma končí těsně vedle a další příležitosti pochytá brankář hostí. Velká šance je ještě v 88. minutě. Po přihrávce P. Kuneše v dobré pozici Timkovič trefuje jen do brankáře. Zápas končí asi zaslouženou remízou a následují penalty.
Z našich se postupně trefují Rozsévač, Ruml a Rubeš. Žižka chytá hned první kop a tak po třech sériích vedeme 3:2. Potom nedává Šeda, ale Žižka vzápětí opět skvěle zakročil. D. Palm s jistotou proměňuje a tak získáváme zaslouženě bonusový bod.
Velmi dobrou podzimní bilanci 18. bodů můžeme ještě vylepšit v sobotu od 11.30 v Jičíně.

21

Re: A tým - referáty ze zápasů

Na závěr podzimu bod z Jičína......

SK  Jičín  :  Jiskra  Hořice       2  :  2  ( 1 : 1 )

Rozhodčí: Rychtár - Fryš, Bečvář
Branky: Míka, Ulvr (p.k.) - Rozsévač, Ruml (p.k.)
ŽK: 4:3 (Kuneš J., Vávra, Pour)
ČK: 65. Macháček

Sestava: Žižka - Vávra, Palm D., Ruml, Vodnárek (20. Šeda) - Kuneš J. (46. Tomáš), Rozsévač, Palm P. (90. Rubeš),
              Kuneš P. (70. Skalský) - Pour D., Melichar (83. Timkovič).

Poslední zápas podzimní části se odehrál na Jičínské umělce. Utkání bylo plné osobních soubojů, velmi vyhecované a mladý rozhodčí s tím měl spoustu práce a ne vždycky si s tím dokázal poradit. Remíza po základní době však byla spravedlivá, obě penalty v druhém poločase byly velice přísné a domácí byli lepší v nadstavbě. Musíme poděkovat i fanouškům, kterých tentokráte přicestovalo na derby dost a proti Jičínským byli ve velké převaze.
Domácí začali velice důrazně a už ve třetí minutě si vykoledoval žlutou kartu Macháček. Ten měl být vyloučen už v prvním poločase, protože přidal několik dalších zákroků na hraně. Paradoxně byl ve druhý půli vyloučen za jeden z nejjemnějších zákroků. I ostatní hráči Jičína nás předčili v důrazu a vytvářeli si tím převahu. V 18. minutě obral Miler u brankové čáry o míč Rozsévače, zpětnou nahrávkou našel na vápně Míku a ten trefil šibenici - 1:0. Odpověď přišla za tři minuty - Vávra nacentroval za obranu domácích a Rozsévač byl u míče dříve než Puš a obloučkem vyrovnává na 1:1. Tím napravil své zaváhání u vedoucí branky Jičína. Ve zbytku poločasu se hra vyrovnala a velké šance už k vidění nebyly.
Druhý poločas zahájili velkou šancí domácí, ale neuspěli. V 54. minutě v dobré pozici pálil Rozsévač těsně nad. Ostrých zákroků přibývalo a na to doplatil Macháček vyloučením a další hráči inkasovali žluté karty. V poslední čtvrthodině zápasu přišli dvě přísné penalty. Nejprve  v 73. minutě Miler zakopl o Rumlovu nohu a Ulvr si s penaltou poradil - 2:1. V 80. minutě po souboji ve vápně domácích rozhodčí posoudil zákrok na Rozsévače jako nedovolený a Ruml vyrovnává na 2:2. V závěru se díky početní převaze usazujeme na polovině domácích, ale zápas končí zaslouženou remízou.
V penaltách se trefují Ruml a Rubeš, bohužel neuspějí Rozsévač a Skalský. Domácí se nepletou  a tak získávají bonusový bod. Za úspěšný podzim v kterém jsme získali 19. bodů patří hráčům poděkování. V jarní části bychom mohli hrát v klidu a bez starostí o záchranu.

22 Naposledy upravil: Pepino (2017-03-18 23:19:08)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Těsná a nespravedlivá porážka v prvním jarním zápase.....

SK Libčany – TJ Jiskra Hořice      3:2   (1:2)

Rozhodčí: Horský - Martínek, Mucha
Branky: 2. Kabeláč Tomáš, 59. vlastní, 84. Mokrý Josef – 21. Kuneš Pavel, 36. Kuneš Pavel

Sestava: Žižka – Tomáš, Ruml, Vodnárek, Šeda – P. Kuneš (74. J. Kuneš), P. Palm, Rozsévač, Nečesaný – Vávra (64. Melichar), Pour
ŽK: 3:2 (38. Šeda, 89. Vodnárek)

První jarní zápas se odehrál na pokraji regulérnosti. Těžký podmáčený terén a silný vítr hru velmi ovlivňovaly, ale hráči obou mužstev se s tím poměrně dobře vypořádali. Po inkasované brance jsme se rychle otřepali a do poločasu dokonce otočili vývoj zápasu. Ve druhém poločase se nám vymstilo pravidlo nedáš - dostaneš a hrubá nedůslednost 5 minut před koncem znamenala, že odjíždíme bez bodu. Je to velká škoda, minimálně bod jsme si zasloužili a při troše štěstí jsme mohli i vyhrát. Přesto musíme hráče pochválit za kvalitní výkon a další potvrzení, že se můžeme měřit s kýmkoli.
Domácí na nás vlétli a v první minutě po trestném kopu se štěstím vstřelil první branku Kabeláč. Domácí i nadále tlačili, ale postupně jsme hru začali vyrovnávat a dostávat se také k ohrožení domácí branky. V 9. minutě rohový kop Nečesaného skončil na bližší tyči. Vyrovnání přišlo ve 20. minutě - centr Kuneše srazil vítr na zadní tyč - 1:1. Od tohoto okamžiku jsme byli dokonce lepším mužstvem. Domácí měli jedinou velkou šanci - ve 34. minutě po brejku v dobré pozici mířil domácí útočník nad poloprázdnou branku. O minutu později se uvolnil ve vápně Kuneš, ale Mašek jeho střelu chytá. O další minutu později dobře unikl po křídle Vávra, prudký centr nadělal spoustu problémů domácímu obránci a brankáři a tak Kuneš dorazil do prázdné branky - 1:2. Ve 39. minutě dobře zahraný trestný kop Friedla vytáhl Žižka na břevno.
Druhý poločas se přece jen domácí dostávali do tlaku, ale naše brejky byly nebezpečné. V 57. minutě vysunul Pour Vávru a ten šel sám na Maška. Bohužel si míč předkopl a domácí brankář byl u míče dříve. To byl jeden z důležitých momentů, protože v případě třetí branky bychom už zápas určitě vyhráli. Naopak v 59. minutě ostrý přízemní míč se odrazil od Vodnárka do naší branky a bylo místo 1:3 - 2:2. Potom jsme dobře bránili, ale do brejků se už moc nedostávali. Když už se pomalu začínalo přemýšlet o penaltách přišel v 85. minutě dlouhý aut. Prodloužený míč jsme nechali trestuhodně propadnout k Mokrému a ten si mohl zpracovat a utkání rozhodnout - 3:2.
Velká škoda - body z Libčan byly na dosah a hodně by se hodili. Příští neděli snad konečně budeme moci hrát doma a to s Vysokou nad Labem.

23 Naposledy upravil: Pepino (2017-03-27 18:54:29)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Lekce ze zkušenosti.....

Jiskra  Hořice  :  FK  Vysoká  nad Labem        1  :  3   ( 0 : 2 )

Rozhodčí: Čejchan - Fišer, Hron
Branky: 50. Vodnárek Martin – 23. Bělka Vojtěch, 40. Ptáček Martin (pen.), 78. Haken Michal

Sestava: Žižka – Tomáš, Ruml, Vodnárek, Šeda (82. Kulhánek) – P. Kuneš (72. Kněžourek), P. Palm, Rozsévač, Nečesaný (46. J. Kuneš) – Vávra (65. Melichar), Pour (80. Kolovrátník)

ŽK: 5:3 (48. P. Palm, 54. Vávra, 57. Pour, 75. Ruml, 91. Rozsévač)
ČK: 36. Ptáček

Důležité utkání proti Vysoké jsme výsledkově nezvládli. Výkon nebyl špatný, ale rozhodla zkušenost hostí - několik hráčů má zkušenosti z vyšších soutěží a 7 hráčů starších 30 let (i více) - to je proti našim mladíkům velký rozdíl. Také v koncovce byl velký rozdíl. Naše šance většinou zůstali nevyužity a naopak hosté byli velice produktivní. Tentokráte i přes téměř hodinovou přesilovku bylo k bodům podstatně dále než minulý týden v Libčanech. Netřeba však truchlit, důležitější zápasy jsou před námi a už příští neděli v Jaroměři se pokusíme soupeři vrátit podzimní vysokou porážku.
V začátku zápasu jsme z dobře postaveného bloku podnikali rychlé kontry a v 11. minutě se dobře uvolnil Vávra, přesně našel Poura před brankářem, bohužel veliká šance skončila zbrklou střelou nad. Hosté hrozili hlavně ze standardních situací, které skvěle zahrával velezkušený Samek. Ve 24. minutě také této situace využili a přesný míč Samka prodloužil hlavou Bělka do branky - 0:1. Ve 29. minutě náš trestný kop znamenal velké ohrožení branky. Palmovu střelu obránce Vysoké vyhlavičkoval a Vávrova dorážka končí mimo. Ve 36. minutě udeřil ve zdi Růžička  loktem Kuneše a jde se sprchovat. Bohužel se tím hosté více zatáhli a pokoušeli se o brejky. Hra do plné obrany nám nevyhovuje a tak jsme se do šancí dostávali velice obtížně. Naopak ve 40. minutě fauloval v rohu pokutového území Šeda a z penalty Ptáček pojišťuje vedení - 0:2.
Druhý poločas začal nadějně - ve 48. minutě zahrává trestný kop za obranu Rozsévač a úplně volný Vodnárek štastně snižuje na 1:2. Naši hráči se tlačí na polovinu hostí, ale do zakončení se téměř nedostáváme. Naše snaha dostává definitivní ránu v 78. minutě. Trestný kop odvracíme za vápno a tam necháváme příliš mnoho času Hakenovi a ten střelou k tyči pojišťuje na 1:3.
Zápas musíme brát jako školu. Proti takovému soupeři musíme šance využít a udělat minimum chyb. To se tentokráte nepovedlo a tak na první jarní body si musíme ještě počkat.

24 Naposledy upravil: Pepino (2017-04-03 20:45:44)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Šťastné, ale vybojované tři body.....

FK Jaroměř – TJ Jiskra Hořice 0:1 (0:1)

Rozhodčí: Kubišta - Miškař, Prokůpek
Branky: 23. P. Kuneš
Sestava: Žižka – Tomáš (46. Nečesaný), Ruml, Vodnárek, Šeda – Kuneš Jakub (46. Melichar (90. Kněžourek)), Rozsévač, Palm P. (81. Rubeš), Kuneš Pavel (90. Kolovrátník) – Vávra, Pour.
ŽK: 1:3 (88. Rozsévač, 88. Nečesaný, 90. Pour)

V dalším zápase se utkali celky, které na jaře ještě nebodovali a nebezpečně se začali přibližovat sestupovým pozicím. Důležitost utkání byla cítit a zápas mnoho fotbalové krásy nepřinesl. Byl to spíše boj, domácí měli většinu zápasu převahu, ale festival vyložených šancí to určitě nebyl. Nám se povedlo několik brejků a když se jeden podařilo vyřešit až do branky cenné body jsou na cestě do Hořic. Tím se podařilo soupeře v tabulce přeskočit a udržet na sestupové příčky malý náskok.
Domácí začali tlakem, ale do střeleckých pozicí jsme je odpovědnou obranou nepustili. Zhruba v 10. minutě se začala hra vyrovnávat a i obrana Jaroměře si musela dávat pozor. Ve 23. minutě přišlo po akci já na bráchu rozhodnutí celého utkání.
Jakub Kuneš se dobře uvolnil u lajny a poslal střílený centr na malé vápno. Zde se nejlépe zorientoval Pavel Kuneš a svým třetím jarním gólem zajistil Hořicím tři body - 0:1. Domácí se chvíli vzpamatovávali, ale v závěru poločasu si vynutili velký tlak i s několika šancemi. Ty se nám však podařilo díky velkému nasazení a spolehlivosti Žižky vyřešit.
Druhý poločas byl ve znamení tlaku domácích, ale šance se už téměř nerodili. Vysoké míče spolehlivě odehrála stoperská dvojice Ruml - Vodnárek s přispěním ostatních hráčů. Nám už se povedl jen jeden dobrý protiútok. V 57. minutě se dobře uvolnil Melichar, ale před brankářem mu míč skočil a střela ohrožovala spíše rohový praporek než branku. Další protiútoky jsme řešili velice zbrkle a domácí branku už vlastně neohrozili. S přibývajícím časem byli domácí stále více nervózní a i naše branka žádnému velkému nebezpečí čelit nemusela. Závěr jsme zvládli velice dobře takticky a tak si odvážíme cenné tři body. Všechny hráče musíme pochválit za velkou bojovnost i když se hra příliš nedařila. Teď nás čeká domácí zápas s Dobruškou, která na jaře hojně sbírá body.

25 Naposledy upravil: Pepino (2017-04-10 21:18:23)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Dva důležité body po špatném prvním poločase.....

TJ Jiskra Hořice – SK Dobruška 1:1 (0:1) 5:3 PK

Rozhodčí: Miškař - Dujsík, Stejskal
Branky: 71. Kolovrátník – 35. Mikušík

Sestava: Žižka – Tomáš (68. Kulhánek), Ruml, Vodnárek, Šeda – Nečesaný, Rozsévač, Palm P., Kuneš P. (82. Kuneš J.) – Vávra (70. Kolovrátník), Pour (82. Melaga).
ŽK: 5:4 (5. P. Palm, 42. Vodnárek, 56. Pour, 60. Šeda, 88. Ruml)
ČK: 0:1 (57. Týfa po 2. ŽK)

V dalším důležitém zápase o záchranu jsme hostili poslední Dobrušku. Ta přes zimu doplnila kádr a ve čtyřech jarních zápasech získala 8 bodů a se záchranou to myslí vážně. To potvrdila hlavně v prvním poločase i u nás. Naše mužstvo potřebovalo potvrdit
výhru z Jaroměře a odskočit mužstvům za námi. I to možná přineslo do našich řad nervozitu a velmi dobrý výkon soupeře znamenal v prvním poločase místy velkou herní převahu Dobrušky. Nám se nedařilo téměř nic a branku hostí jsme v první půli  ohrozili jen sporadicky. Vlastně jen jednou - v 10. minutě Rozsévačův obstřel skončil těsně vedle. Jinak se více prosazoval soupeř. V této části zápasu si vypracoval několik dobrých příležitostí, ale naštěstí pro nás ve finální fázi zklamal.
Největší jasná šance přišla ve 33. minutě - Valášek těsně minul tyč Žižkovi branky. O tři minuty později už se hosté prosadili. Na levé straně jsme zaváhali a dovolili nacentrovat do vápna kde míč tečoval hlavou Mikušík a hosté zaslouženě vedli - 0:1. Do poločasu jsme se k ničemu nedostali a v pohodě hrající hosté ještě mohli svůj náskok navýšit. Za stav 0:1 jsme byli ještě hodně rádi.
Po důrazné promluvě o poločasové pauze jsme šli na hřiště s cílem alespoň hru i výsledek vyrovnat. Dobruška v druhém poločase už tolik nebezpečná nebyla a když se v 57. minutě nechal zbytečně vyloučit Týfa, obraz hry se začal radikálně měnit. Postupně jsme získávali převahu a v 71. minutě střelu Poura jen vyrazil hostující brankář a dobíhající Kolovrátník dorazil do branky - 1:1. Střelec byl na hřišti po střídání několik vteřin. Další střídání hru ještě více oživila a další střídající hráč Jakub Kuneš mohl být u rozhodnutí. V 85. minutě se dobře uvolnil  a dal před téměř opuštěnou branku Nečesanému. Ten však poloprázdnou branku netrefil a tak se šlo na penalty. V nich byli postupně úspěšní Ruml, Rozsévač, Nečesaný a Kulhánek. Ve čtvrté sérii Majer trefil břevno a Melaga mohl rozhodnout o dalším bodu. To se podařilo a tak se můžeme radovat alespoň z dvoubodového zisku.
Po průběhu zápasu musíme být spokojeni.
Už tento čtvrtek od 17.00 hodin přivítáme v dohrávce Lázně Bělohrad. V derby se utkají nejen velcí rivalové, ale momentálně i sousedi v tabulce.