26

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Nemyčeves 4:1 (3:0)

Branky: J. Antoš, J. Stuchlík, O. Hudek, M. Skalský

ŽK: 0:5

Realizační tým: M. Vondra

Sestava:
M. Marx - M. Tomáš, V. Rychtera (85. J. Erben), M. Macák, P. Ruml - J. Stuchlík (75. M. Filák), M. Vondra, A. Vávra, J. Antoš - M. Skalský, O. Hudek

Referát:
Zasloužené vítězství, které se zrodilo již v prvním poločase. Po přestávce jsme zvolnili, což přineslo i gól hostů, nicméně výhru jsme si v pohodě pohlídali.

Utkání se hrálo na mokrém těžkém terénu, a tak každá střela byla pro brankaře nebezpečná. Od prvních minut jsme měli více ze hry, hosté hráli spíše na brejky a nakopávané míče. Jejich útočné snahy se však dařilo včas eliminovat. První uklidňující branka přišla již v 15. minutě, na pravé straně si naběhl Antoš a střelou na zadní tyč otevřel skóre 1:0. Hosté se zlobili na pomezního, že neodmával ofsajd, ale ten pravděpodobně nebyl. Přicházely i další šance, ale naše střely šly vysoko nad, neujaly se ani rohové kopy... Druhý gól přišel po dlouhé nahrávce Rychtery za obranu, tu převzal Stuchlík a vedli jsme 2:0. V 38. minutě to již bylo o tři branky. Dlouhý míč prošel přes hostující stopery, toho využil Hudek a bylo rozhodnuto 3:0.

V druhém poločase se již nehrálo tak aktivně, vedení o tři branky znamenalo zvolnění naší hry, což přineslo i branku hostí. Z pravé strany si naběhl na přihrávku Brett a střelou na zadní tyč zaznamenal čestný úspěch hostí 3:1. Více se ale hostům nepodařilo. Tečku za utkáním udělal Skalský, který po přihrávce z levé strany doklepl do prázdné branky 4:1.

Po 17. kole držíme pátou pozici o skóre před rezervou Kopidlna. Za týden nás čekají Valdice.

27

Re: B tým - referáty ze zápasů

Valdice - Hořice B 0:2 (0:1)

Branky:
M. Skalský 2

ŽK: 2:1 (R. Brant)

Realizační tým: na autodromu smile

Sestava:
M. Marx - M. Tomáš, M. Macák, J. Antoš, R. Brant (75. P. Kuneš) - J. Stuchlík (60. M. Filák), M. Vondra, D. Pour (80. P. Novotný), D. Michálek - M. Skalský, O. Hudek

Referát:
Přepište dějiny...vyhráli jsme ve Valdicích smile Historický moment viděli dva naši diváci, online přenos nebyl zajištěn smile

Úvod utkání jsme měli v naší režii, domácí ztráceli balony a my se tlačili dopředu. Důležitá první branka přišla již v cca 15 minutě, kdy si Skalský podržel míč a z levé strany se prodral do vápna ala Robben a křižnou střelou nás dostal do vedení 0:1. Od té doby jsme trochu polevili a nedařilo se nám udržet míč vepředu, nicméně domácí se stále trápili. V prvním poločase poprvé zahrozili po přímém kopu z hranice vápna, ale Marx byl pozorný. Když nedokázali využít ani naši chybnou rozehrávku, šlo se do kabin za našeho vedení.

V druhém poločase jsme chtěli hlavně udržet čisté konto a pokud možno vstřelit druhý gól, který by zápas rozhodnul. To se nakonec podařilo do puntíku. Důležité bylo, že zápas nikdo nevypustil a bojovalo se až do konce. V druhém poločase měli domácí snad jen dvě šance, opět po našich chybách v rozehrávce, ale víc než břevno z toho nebylo. Postupem času jsme se opět začali prosazovat i my. Druhá branka v cca 70. minutě přišla po akci Vondra - Filák - Skalský, který využil nahrávku a doklepl do prázdné branky 0:2. V posledních minutách jsme měli několik dalších šancí na navýšení skóre, ale gól již nepadl, a tak jsme si připsali cenné tři body.

Tentokrát to nebylo až tak o kráse, třeba v Kopidlně jsme odehráli určitě lepší utkání, ale na to se nehraje. Z Kopidlna jsme nepřivezli ani bod, nyní máme tři. I tak jsme si ale vyhrát zasloužili, byli jsme po většinu zápasu lepší než domácí.

Příští týden je anglický. Již ve středu nás čekají Robousy (od 13:00 v Bříšťanech), o víkendu pak vedoucí Podhradí!

28

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Robousy 1:5 (0:3)

Branky: M. Skalský

ŽK: 1:1 (M. Skalský)

Realizační tým: V. Vondra

Sestava:
D. Krejčí - P. Kuneš, V. Rychtera (65. R. Šafařík), M. Macák, R. Brant - J. Stuchlík, M. Vondra, J. Antoš, O. Hudek - M. Skalský, M. Filák

Referát:
Tak na tento zápas radši co nejdříve zapomenout. Sváteční popoledne nám očividně nesvědčilo a kromě úvodních cca 15 minut to byla katastrofa, bída a trápení, z kterého jsme se už nedokázali dostat...

Začátek zápasu vypadal dobře, hráli jsme aktivněji a naopak hosté poměrně kazili... Jenže pak to přišlo. První rádoby akce hostů, odražená střela a míč si sráží do sítě Macák. Druhá branka přišla za chvíli, kdy nepříliš tvrdá střela prošla pod Krejčím... A když už jsme si mysleli, že to nemůže být horší, tak jsme si dali i třetí branku, tentokrát se o ni postaral Rychtera. Poločas 0:3...

Hned na začátku druhé půle přišla čtvrtá branka, když zůstal osamocený hráč hostí ve vápně a měl hodně času na to vsítit branku. To už byl konec a čekalo se jen na závěrečný hvizd rozhodčího. To byla ale dlouhá doba trápení a beznaděje.

Doufejme, že se to nebude opakovat, protože se silnějším soupeřem by to mohlo být výraznější. Již v neděli nás čeká Podhradí, které i po vloženém kole vede tabulku. Překvapivě ztratila Železnice, která doma dostala čtyři branky od Nemyčevse.

29

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Podskalan Podhradí 4:2 (2:0)

Branky: M. Skalský 3, J. Šedivý

ŽK: 0:1

Realizační tým: V. Vondra, V. Rychtera

Sestava:
M. Marx - M. Tomáš, J. Antoš, M. Macák (55. P. Novotný), P. Ruml - J. Šedivý, M. Vondra, D. Palm, O. Hudek - M. Skalský (85. R. Šafařík), A. Pour (45. M. Filák)

Referát:
Domácí utkání se z důvodu nepříznivých podmínek nakonec odehrálo opět v Bříšťanech a i zde nás čekal těžký terén. Do zápasu nastoupilo několik hráčů z A týmu a cíl byl jasný. Zvítězit a napravit si tak reputaci po domácí nadílce od Robous. Nakonec se vše podařilo, ale lehké to rozhodně nebylo.

Hosté zlobili a první poločas byl vyrovnaný. Naštěstí se nám dařilo vše zažehnat včas, a tak branky padaly na druhé straně. První gól připravil po rychlé rozehrávce Marxe Aleš Pour, který dal finální nahrávku na volného Skalského a šli jsme do vedení 1:0. Druhá branka přišla ke konci prvního poločasu a opět se prosadil Skalský 2:0. Více se již do poločasu neudálo. Hosté zlobili hlavně ze standardních situací a rychlých brejků po stranách, ale nic se neujalo.

Druhý poločas začal naší třetí brankou, netradičně z rohového kopu. Odražený míč se dostal k Šedivému, kterému hosté nechali spoustu času na to, aby propálil vše před sebou 3:0. Hosté se ale nevzdali a naopak my trochu polevili, což přineslo nejdříve penaltu pro hosty, tu ale vychytal Marx. Slabou chvilku jsme si vybrali u prvního gólu hostí, kdy míč prošel přes celé malé vápno, kde jej do branky dotlačil Voldán 3:1. Naštěstí jsme další slovo měli my. Na odražený míč si naběhl Novotný, jehož tvrdou ránu Kracík pouze vyrazil k volnému Skalskému, který tak dovršil svůj první hattrick v našich barvách!!! 4:1. Tečku za utkáním udělal deset minut před koncem Mereneus, který snížil na končených 4:2.

V tabulce jsme si tak upevnili páté místo. Za týden nás čeká další těžké utkání v Železnici.

30

Re: B tým - referáty ze zápasů

Železnice - Hořice B 4:2 (3:0)

Branky: M. Skalský, A. Vávra

ŽK: 1:1 (P. Novotný)

Realizační tým: V. Rychtera

Sestava:
M. Marx - J. Stuchlík (40. J. Šedivý), J. Antoš, V. Rychtera, D. Pour - D.Michálek, A. Pour, A. Vávra, P. Kuneš (65. P. Novotný) - O. Hudek, M. Skalský

Na střídání dále připraven R. Šafařík

Referát:
Na utkání jsem nebyl, ale co mi bylo řečeno, tak zejména první poločas nic moc, nedařilo se, dělaly se chyby, asi podobný průběh jako s Robousy. Závěr již byl lepší a kdyby smile se hrálo o půlhodiny dýl, mohlo být vyrovnáno smile

V novinách píšou:
"Oboustranně velmi pěkné utkání, kterému dominoval parádní výkon domácího Beránka, který oslavil pětadvacetiny hattrickem za první poločas a připravil i čtvrtý úspěch domácích. Hosté se prosadili za stavu 4:0 dvěma brankami rovněž velmi dobře hrajícího Skalského."

Za týden nás čekají doma Lužany a chtělo by to zase body, abychom si udrželi páté místo, lepší už to nebude wink

31

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B – Lužany 4:4 (3:2)

Branky: O. Hudek, J. Antoš (pen.), R. Brant, M. Tomáš

ŽK: 3:4 (V. Rychtera, D. Michálek, J. Antoš)

Realizační tým: V. Vondra

Sestava:
M. Marx - R. Brant, V. Rychtera (65. P. Kuneš), J. Antoš, M. Tomáš - J. Stuchlík, M. Vondra, O. Hudek, D. Michálek - P. Novotný (45. J. Erben), O. Kramule

Referát:
Zápas jsem neviděl, tak jen zprostředkovaně. Bohužel se nepodařilo dvakrát udržet dvoubrankové vedení. Na 3:2 dávali hosté přímo do šaten, což je škoda. Další naše obdržené branky přišly po chybách, z hostů zlobil tradičně Miloš Fejfar.

Za týden se jede do Milíčevse a další bodová ztráta nás může stát páté místo.

32

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B – Lázně Bělohrad/Pecka B 1:1 (1:1)

Branky: D. Michálek

ŽK: 2:3 (J. Antoš, O. Hudek)

Realizační tým: V. Vondra

Sestava:
M. Marx - R. Brant, V. Rychtera, J. Antoš, M. Tomáš - J. Stuchlík, M. Vondra, O. Hudek, D. Michálek (65. P. Novotný) - P. Kuneš (85. D. Krejčí), O. Kramule (75. R. Šafařík)

Referát:
Sobotní derby skončilo spravedlivou remízou. Obě mužstva ale mohla v závěru rozhodnout a získat tři body. Zápas se povedl zejména po defenzivní stránce, kde se blýskl skvělým výkonem Žváro.

Utkání se odehrálo v letos netradičním horkém počasí, což bylo občas na obou stranách znát. Úvod zápasu přinesl větší aktivitu na našich kopačkách, kdy jsme hodně využívali hlavně pravou stranu. A právě jedna z akcí po pravé straně vedla i k úvodní brance. Dominik Michálek zatáhl míč po straně a poslal střílený centr do vápna, kde došlo k nedorozumění mezi golmanem a stoperem, který si míč srazil do vlastní branky 1:0.  Hosté se postupně oklepali a začali být také nebezpeční, ale jejich šance zastavila obrana v čele s Rychterou. Co prošlo přes obranu, pochytal Marx. Hosté se ale i tak dočkali vyrovnání, kdy se míč vrátil zpět do mírně rozhozené obrany, Suchánek měl dostatek času na přípravu střely a nedal Marxovi šanci 1:1.

Druhý poločas již branky nepřinesl, ale to neznamená, že by nebyl zajímavý. Nejprve jsme mohli jít do vedení my, ale Stuchlík hlavou minul. Dobrou šanci měl i Kramule, kterému však nevyšlo zpracování, tak jak by chtěl. Šance měli i hosté, největší asi opět Suchánek, kterého nejprve zbrzdil skluzem Antoš a poté ho vykryl výborným vyběhnutím Marx. Hostující útočník tak musel nakonec zvolit přihrávku, kterou však Petr Jezbera nevyužil a přestřelil branku. Jeho další nebezpečnou střelu z dálky vykryl Marx.

Na obou stranách došlo ke sporným zákrokům ve vápně, ale rozhodčí ani v jednom případě penaltu nezapískal. Naši poslední šanci měl střídající Dominik Krejčí, ale i jeho střelu pokryl hostující golman. Utkání tak skončilo remizou 1:1.

33

Re: B tým - referáty ze zápasů

Milíčeves - Hořice B 1:0 (0:0)

ŽK: ?:3 (J. Antoš, O. Hudek, M. Tomáš)

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
M. Filák - R. Brant, V. Rychtera (45. P. Ruml), J. Antoš, J. Stuchlík (65. J. Erben) - M. Tomáš, M. Vondra, O. Hudek, J. Šedivý - Z. Nečesaný, M. Skalský (75. R. Šafařík)

Referát:
Uktání, které si zasloužilo spíše remízu nakonec dopadlo vítězně pro domácí, když se deset minut před koncem zápasu trefil Rejha.

Z důvodu drobných komplikací při transferu jsem se na zápas dostal později, takže úvodní minuty nemohu komentovat. Nicméně prý jsme byli aktivnější a připravili si i šance, které jsme bohužel neproměnili. Druhá část poločasu a obecně celý zápas byl spíše průměrné úrovně, čemuž přispěl jak terén, tak i počasí. Kazilo se hodně přihrávek a to na obou stranách. Domácím se nedařila ani koncovka, ale i tak mohli jít do kabin s jednogólovým vedením, když po rohu nastřelili břevno.

Druhý poločas se hrál hlavně ve středu hřiště a čekalo se na chyby, nebo na nějakou vydařenou akci. Když už to vypadalo na remízu, tak přišla branka domácích, prakticky z ničeho. Po naší chybně šli domácí do brejku, který jsme na polovině zastavili faulem. Následující cent padal na hranici velkého vápna, kde se v pádu "polonůžkami" trefil Rejha a přehodil našeho golmana 1:0. Domácí se pak zatáhli a chtěli tento stav udržet až do konce. Naši poslední a v druhém poločase největší šanci měl Erben, ale jeho střela šla bohužel mimo.

Tím ztrácíme další pozici a klesáme na sedmou příčku, na výhru již čekáme čtyři zápasy. V sobotu nás čeká Češov, kde to rovněž nebude jednoduché, i kvůli tomu, že je spousta omluvenek, takže kdo může, tak ať si na sobotní odpoledne udělá čas a jede!

34

Re: B tým - referáty ze zápasů

Češov - Hořice B 0:7 (0:5)

Branky: M. Skalský 4, M. Tomáš, V. Rychtera (pen), R. Palm

ŽK: 0:0

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
M. Marx - J. Erben, V. Rychtera, J. Rubeš, R. Palm - J. Šedivý, M. Vondra, D. Palm, M. Tomáš - J. Stuchlík, M. Skalský (70. M. Macák)

Referát:
Před zápase byly dlouho problémy se sestavou, aby nás vůbec bylo jedenáct. Díky několika hráčům z A týmu, kteří dopoledne odehráli zápas na Olympii a následně jěli i s námi, se to nakonec podařilo dát dokupy. Zápas byl jednoznačně po celou dobu v naší režii, a tak se před zraky našich hooligans (A. Pour v čele, R. Bartoníček a V. Kulhánek) zrodilo největší letošní vítězství.

Od prvních minut jsme měli míč na kopačkách a domácí se prakticky k ničemu nedostali. Dlouho se nám ale nedařila finální přihrávka a tak byl stav neustále 0:0. Až po příjezdu našich fans začly padat i branky. U první byl kdo jiný, než kanonýr Skalský, který se prosadil proti obránci, obešel golmana a do prázdné dával na 0:1. Druhou branku vstřelil Tomáš, který se prosadil střelou k tyči 0:2. Další tři branky zařídil opět Michal Skalský, ta poslední s přispěním domácího obránce, který si centrovaný míč srazil do vlastní sítě. Poločas byl tak pro domácí hrozivých 0:5.

Druhá půle se odehrála v poklidném tempu. Prosadili se i naši gardisté smile Nejdříve po odpískané penaltě Rychtera 0:6. Na to zareagoval Radek Palm, který nechtěl zůstat pozadu a lobem přehodil domácího golmana 0:7. V té době již zápas koučoval Aleš Pour, který si svou premiéru chtěl okořenit i prvním střídáním v roli trenéra. Ze hřiště jsme tak stáhli Michala Skalského. Utlumit naši útočnou fázi přišel Macák. Další šance už zůstaly nevyužity, a tak se mohlo jet domů (tedy až na fanoušky, kterým se tam zalíbilo wink).

V posledním utkání nás čekají Chomutice.

35

Re: B tým - referáty ze zápasů

Chomutice - Hořice B 0:4 (0:2)

Branky: M. Skalský 2, O. Hudek 2

ŽK: 1:2 (R. Brant, M. Skalský)

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
M. Marx - P. Ruml (45. R. Brant), J. Rubeš, J. Antoš, J. Šedivý (45. M. Tomáš) - D. Michálek, M. Vondra, D. Palm, O. Hudek (75. P. Novotný) - M. Skalský, T. Nálevka (60. J. Stuchlík)

Referát:
Na utkání jsem, bohužel, nebyl, takže bližší informace nemám. Z dostupného pouze vím, že jsme celý zápas měli pod kontrolou a domácí si prakticky nic nevypracovali. Střelecky se prosadil tradiční střelec Skalský, kterého dvěma brankami doplnil Ondra Hudek.

36

Re: B tým - referáty ze zápasů

Konečně jsem se dostal k tomu udělat statistiky za jaro a celou sezónu, takže zde jsou. Klobouk dolů před Michalem 31 gólů!!!

Jaro 2013
http://horickyfotbal.cz/wp-content/uploads/jaro-2013.jpg

Sezona 2012/2013
http://horickyfotbal.cz/wp-content/uploads/sezona-2012-2013.jpg