1

Téma: B tým - referáty ze zápasů

Sezóna 2012/2013

2

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hlušice - Hořice B 1:4 (1:2)

Branky: P. Kuneš 2, D. Pour, J. Antoš

Realizační tým: V. Vondra

Sestava:
M. Marx - P. Malach, V. Rychtera, M. Macák, J. Erben - J. Šedivý, M. Vondra, D. Pour, P. Novotný - P. Kuneš, J. Antoš - M. Šafránek

Referát:
Vítězství proti týmu, který hrál v kombinované sestavě. Vítězství mohlo být i vyšší, ale několik tutových šancí jsme bohužel nevyužili. Zároveň měl ale i soupeř pár šancí na zmírnění porážky, když jsme buď zbytečně ztratili míč, nebo naopak neodhadli nakopnutý balón - z toho pramenila i první branka domácích, kdy se po nakopnutí a našem podběhnutí dostal míč do vápna, kde Macák fauloval domácího hráče. Domácí penaltu proměnili, ale to bylo z jejich strany prakticky vše. Více ze hry jsme měli my a brzy zápas otočili. Ve druhém poločase jsme přidali další dvě branky a bylo rozhodnuto.

V týdnu nás čeká ještě generálka s Myštěvsí a za týden již velmi těžký zápas doma s Chomuticemi.

3

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Chomutice 1:2 (1:1)

Branky: J. Šedivý

ŽK: 1:4 (J. Šedivý)

Realizační tým: V. Vondra

Sestava:
M. Marx - V. Machek (45. R. Machek), V. Rychtera, M. Macák, P. Novotný (80. J. Stuchlík) - J. Antoš, J. Šedivý, M. Vondra, P. Kuneš (45. M. Filák) - M. Skalský, O. Rejfek (70. F. Langr)

Referát:
První zápas nové sezóny začal tradičně s nepříjemným soupeřem, proti kterému se nám v poslední době výsledkově vůbec nedaří. To se, bohužel, potvrdilo i v tomto zápase. Vyrovnaný zápas, kterému by spíše slušela remíza, rozhodli hosté přibližně deset minut před koncem.

Začátek zápasu patřil spíše hostům, kteří se snažili hrát kombinačně bez nakopávaných balónů. První větší příležitost nevyužili, kdy z hranice malého vápna přestřelili branku. O několik minut později však udeřili. Centr z pravé strany našel hostujícího útočníka, který hlavou tak trochu šťastně umístil míč do naší branky 0:1. Od obdržené branky se hra vyrovnala. Větší šance však nepřicházela, až do okamžiku, kdy se dostal do brejku Antoš, obhodil si golmana hostí a byl faulován. Rozhodčí však situaci posoudil pouze žlutou kartou, takže slibná šance pro nás skončila bez většího efektu. Do poločasu se nám podařilo vyrovnat, když si na centrovaný balón naběhl Šedivý a nedal Čapkovi v bráně Chomutic žádnou šanci 1:1.

Druhý poločas byl pro nás smolný, zejména kvůli jeho konečnému výsledku. Herně jsme byli spíše lepším týmem a měli i více šancí, z toho dvě tutové, ale bohužel Filák volil dvakrát nedůrazné zakončení. Další šanci měl Skalský, který si naskočil na rohový kop Vondry a jen těsně minul bránu hostí. Poslední slovo měli hosté, když deset minut před koncem využili našeho rozhozeného postavení v obraně. K míči se nakonec dostal Novotný, který narozdíl od nás zvolil důrazné zakončení a střelou na vzdálenější tyč nedal Marxovi šanci.

Z úvodního zápasu tak nemáme žádný bod, což je vzhledem k průběhu utkání škoda. Za týden nás čeká další těžký soupeř Robousy, které minulý rok skončily na druhém místě.

4

Re: B tým - referáty ze zápasů

Robousy - Hořice B 4:2 (2:0)

Branky: M. Skalský 2

ŽK: 1:0

Realizační tým: V. Vondra

Sestava:
M. Marx - M. Tomáš (55. F. Langr), Z. Minich, M. Macák, P. Novotný - J. Šedivý, M. Vondra, J. Šlambera, J. Antoš - M. Šafránek (45. M. Skalský), J. Stuchlík (70. M. Filák)

Referát:
Ani ve druhém zápase se nám nepodařilo bodovat. Tentokrát jsme nestačili na Robousy, které loni skončily na druhém místě. Výsledek však opět neodpovídá průběhu utkání.

Do začátku utkání jsme vstoupili aktivně my. Napadali jsme soupeře již při rozehrávce, což jim dělalo problémy a nemohli se dostat do hry. Z naší aktivity vzešly i šance, ale bohužel se je nepodařilo proměnit. A tak přišel nečekaný trest. Při standardní situaci dostal míč do nohy Tomášek, který si míč pokryl a z otočky prostřelil vše v cestě 1:0. I přes obdržený gól jsme se snažili hrát svoji hru ze začátku utkání, při zakončení nám ale chybělo trochu štěstí. To se opět přiklonilo na stranu domácích, když si s naší obranou pohrál Tomášek a z rohu vápna trefil šibenici 2:0. Pro nás krutý poločasový výsledek.

Vstup do druhého poločasu nám však vůbec nevyšel. Nejprve nás soupeř potrestal po špatně rozehraném autovém vhazování 3:0 a následně na hrozivých 4:0 zvýšil po rohovém kopu. V tuto chvíli jsme chtěli alespoň korigovat výsledek, který neodpovídal průběhu zápasu. To se nám podařilo, když si před golmanem hostí poradil Michal Skalský 4:1. Soupeř začal odpadat a my byli opět aktivnější. Přibližně dvacet minut před koncem svoji druhou brankou snížil Michal Skalský již na 4:2. Tím ale fotbal skončil. Domácí zdržovali, váleli se po hřišti a prakticky až do konce se nehrálo...

Po dvou kolech tak máme 0 bodů. Důležité zápasy nás ale čekají a pokud se nám podaří prolomit střelecká smůla, mělo by se začít dařit i výsledkově. Herně jsme v obou zápasech rozhodně nepropadli.

Na závěr si neodpustím výtku směrem k nasazování rozhodčích. Nepamatuji, že bychom někdy v Robousích hráli se třemi rozhodčími a nechápu, proč to tak je, když všude jinde se většinou tři do kupy dají. Výsledek rozhodčí nijak neovlivnil, ale chování některých hráčů domácích si zasloužilo minimálně žlutou kartu. Zejména hráč č.9 v závěru utkání, který za zády rozhodčího (domácí laik by jen těžko na něco upozornil) srazil na zem našeho hráče a následně vulgárními gesty "napadal" našeho trenéra. Ve vyhrocených utkáních se to stává, hráčům "rupnou" nervy, ale to je neomlouvá a měli by za to nést odpovědnost v podobě trestu. Toho se ale těžko můžeme dočkat v případě, kdy zápas řídí jen jeden sudí.

5

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Kopidlno B 4:0 (1:0)

Branky: M. Vondra, T. Nálevka, M. Tomáš, M. Skalský

ŽK: 0:1

Realizační tým: V. Vondra, V. Rychtera

Sestava:
M. Filák - V. Kulhánek, M. Macák, J. Antoš, M. Tomáš (75. J. Erben) - J. Stuchlík (55. T. Nálevka), M. Vondra, D. Palm, J. Šlambera (45. J. Šedivý) - M. Skalský, O. Rejfek (65. M. Šafránek)

Referát:
Jednoznačené a zasloužené vítězství nad rezervou Kopidlna. Vzhledem k tomu, že hlavní hřiště bylo po nočním lijáku pod vodou, hrálo se vzadu, z čehož jsme měli trochu obavy, ale nakonec to nevadilo a my získali první tři body.

Již od prvních minut bylo zřejmé, kdo bude aktivnější. Na křižnou nahrávku za obranu si naběhnul Honza Stuchlík, ale bohužel trefil jen levou tyč Kohútovi branky. To běžela teprve třetí minuta. Hráli jsme aktivně a soupeře k ničemu nepouštěli. První branku se nám podařilo vstřelit až ze standardní situace. K míči se postavil Michal Vondra, který překvapil golmana hostí střelou do středu branky 1:0. V následujících fázích utkání to bylo zejména o tom, zda se nám podaří vstřelit další branky. Bohužel, naše střelecké trápení pokračovalo. Největší šance měl Dominik Palm, ale gól mu dnes souzen nebyl. Vše si ale vynahradil důslednou defenzivní hrou ve středu hřiště. Největší šanci hostí za celý zápas jsme tak paradoxně zařídili my. Po autovém vhazování zahrál Macák malou domu, kterou však Filák minul. Naštěstí šel míč těsně vedle naší levé tyčky. Soupeř spíše vyčníval ve svém projevu vůči rozhodčím, nežli fotbalovostí. My ale další branku nepřidali, a tak do druhého poločasu se šlo pouze s jednobrankovým vedením.

Druhý poločas se brzy proměnil pouze v čekání na konečné skóre. Po naší rychlé akci si na centrovaný míč naběhl Tomáš Nálevka a vsítil důležitý a zlomový gól na 2:0. Třetí branku přidal po pěkné individuální akci po pravé straně Martin Tomáš, který nedal golmanovi hostí šanci a křižnou střelou navýšil na 3:0. Gólovou tečku za utkáním udělal Michal Skalský, který využil svůj přehled ve vápně a odražený míč umístil zpět do branky 4:0.

Za týden nás čeká těžké utkání v Jičíněvsi, která poslední dvě gola získala čtyři body proti silným soupeřům Milíčevsi (2:0 doma) a Lázním Bělohrad B (5:5 venku).

6

Re: B tým - referáty ze zápasů

Jičíněves - Hořice B 2:1 (2:0)

Branky: M. Skalský

ŽK: 0:3

Realizační tým: V. Vondra

Sestava:
M. Marx - D. Pour, V. Rychtera (65. P. Novotný), M. Macák, Z. Minich - J. Šedivý, M. Vondra, J. Rubeš (45. D. Palm), T. Nálevka - M. Skalský, O. Rejfek (80. J. Šlambera)

Na střídání dále připraveni: M. Filák, M. Šafránek, J. Erben

Referát:
Ztracené body v zápase, kde jsme byli lepší po většinu hry. Rozhodly dvě slepené branky v úvodu prvního poločasu.

Zápas se hodnotí dost těžce. Soupeř využil dvakrát našeho zaváhání a rychle se dostal do vedení 2:0. Aktivnější jsme však po většinu zápasu byli my, zejména v druhém poločase to byla hra prakticky na jednu branku. První poločas však nebyl moc vydařený, často jsme ztráceli balony, chybovali v přihrávkách i v rozehrávce, což soupeři dost usnadňovalo práci.

Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním utkání otočit. Více než kontaktní gól se však nepodařilo. Domácí prakticky jen čekali na konečný hvizd, na nic se nezmohli, ale nám se podařilo využít jen jednu šanci, kdy hlavou překonal golmana domácích Michal Skalský 2:1. To bylo ale vše, a tak si ze zápasu nevezeme žádný bod. Pro Jičíněves šťastné vítězství, my můžeme pouze litovat našich chyb a toho, že jsme v prvním poločase hráli často až moc zbrkle.

K sudímu Jílkovi se moc vyjadřovat nebudu, protože by to už vypadalo, že si dokola jen stěžuji na rozhodčí, ale to, co se letos děje, to je do nebe volající. Za chvíli snad bude lepší, když si to budeme pískat sami, než tohle. Na obě strany hrůza, nevím, od koho se ti mladí rozhodčí mají učit.

No nic, příští týden nás čekají dva zápasy se soupeři, které nutně musíme porazit, zvlášť, když se hraje na domácím hřišti. Lehké to ale rozhodně nebude, jak je vidět z výsledků, každý zápas může dopadnout jakkoliv.

7

Re: B tým - referáty ze zápasů

video
Jičíněves  -  Hořice B

8

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Češov 5:2 (1:0)

Branky: M. Skalský 2, A. Pour, P. Ruml, J. Erben

ŽK: 0:3

Realizační tým: V. Vondra, V. Rychtera

Sestava:
M. Filák - P. Novotný (35. R. Machek), M. Macák, R. Brant (65. J. Erben), P. Ruml - J. Šlambera, M. Vondra, A. Pour (75. F. Langr), M. Šafránek (45. V. Machek) - M. Skalský, J. Antoš

Referát:
První úkol v tomto týdnu splněn, ale výhra se nerodila až tak snadno, jak může vypadat z celkového skóre. Zejména v prvním poločase hosté několikrát zahrozili a naše hra nebyla ideální. Důležité jsou ale tři body, které musíme potvrdit i v dalším zápase v neděli se Žlunicemi.

První poločas byl z naší strany plný nepřesností a ztrát, což pomáhalo hostujícímu týmu dostávat se do brejkových situací. Přitom když se nám podařila kombinace, tak jsme se poměrně snadno dostali až k zakončení. Jak správně a v klidu zakončit gólovou šanci ukázal opět Aleš Pour, který tradičním dloubáčkem překonal hostujícího golmana a dostal nás do vedení 1:0. Do poločasu se již žádná změna skóre nekonala. Češov mohl srovnat skóre, ale víc jak břevno se naštěstí nezdařilo.

Rozhodnutí tak padlo v první čtvrthodině druhého poločasu, která se nám vydařila náramně. Konečně se nám dařila kombinace a akce jsme řešili v klidu, často na jeden dotek, což dělalo hostům problémy. Jednu z akcí zakončil Pavel Ruml, který tak navýšil na 2:0. Rozhodující třetí branku vstřelil Michal Skalský 3:0, to již hosty zlomilo natolik, že vzápětí obrželi čtvrtou branku opět z kopačky Michala Skalského 4:0. Tečku za úvodní čtvrthodinou udělali hosté z Češova, když dokázali využít svojí akci po pravé straně a centr umístil do branky Kubánek 4:1. Další průběh utkání byl ve znamení častých ofsajdových pozicí, zejména na naší straně. Po posledním střídání se do útoku vysunul náš mladík Pepe Erbenson, což se ukázalo jako skvělý tah. Zkušenost projevil chladnokrevným zakončením, když přeloboval golmana hostí 5:1. Poslední slovo měl ale Češov, který využil naši lehkovážnost v obranné činnosti ke konci utkání a Ouhrabka snížil na konečných 5:2.

9

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - TK Žlunice 4:0 (2:0)

Branky: M. Skalský 2, M. Filák, vlastní

ŽK: 0:1

Realizační tým: V. Vondra

Sestava:
M. Marx - V. Machek, V. Rychtera (85. F. Langr), M. Macák, J. Erben (65. R. Machek) - J. Šlambera (55. J. Šedivý), M. Vondra, J. Duplinský, J. Antoš - M. Skalský, M. Filák (75. P. Novotný)

Referát:
Důležitá dvě utkání doma jsme zvládli a do tabulky si tak připsali šest bodů. I tak jsme zatím ale v tabulce pravdy na minus třech bodech, je tedy třeba zvítězit i venku, třeba příští týden v Nemyčevsi.

Zápas jsme měli prakticky po celou hrací dobu pod kontrolou. Věděli jsme o Caltovi, kterého jsme však dobře pokryli a tentokrát se téměř k ničemu nedostal. Od prvních minut jsme byli jasně lepší a připravovali si jednu šanci za druhou. Pokud bychom proměnili jen zlomek z těchto šancí nebo byli klidnější v koncové fázi, mohl být zápas rozhodnutý daleko dřív. Hostům dělaly problémy zejména naše akce po stranách a následné centrované balony zpět do vápna. Jeden z nich skončil první brankou, když Filák našel Michala Skalského a ten nás dostal do vedení 1:0. Další šance však nepřicházeli. Hosté zahrozili jednou střelou z dálky, která proti slunci skončila na břevnu naší branky. Když už to vypadalo, že si do kabin přineseme pouze jednobrankové vedení, přišla akce po pravé straně, Anti zatáhnul míč a jeho střílený centr do vápna si hosté sami srazili do branky 2:0. Ihned po rozehrávce byl odpískán konec poločasu.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu. My byli aktivnější a kdybychom zvládli lépe zakončení, mohlo to být mnohem veselejší. Při třetí brance si vyměnili pozice aktéři z prvního gólu. Michal Skalský šel sám na brankaře hostí, viděl vlevo lépe postaveného Matese Filáka, který měl již jednoduchou úlohu a nemýlil se 3:0. Tečku za utkáním udělal opět Michal Skalský, který si naběhl na přihrávku mezi obránce a potvrdil svoji letošní střeleckou formu 4:0.

Další akce již zůstaly nevyužity. Hostům se nepodařilo vstřelit ani čestnou branku, a tak nadále zůstávají poslední v tabulce.

10

Re: B tým - referáty ze zápasů

Nemyčeves - Hořice B 1:5 (1:2)

Branky: M. Skalský 2, O. Rejfek 2, M. Filák

ŽK: 2:1 (M. Vondra)

Realizační tým: V. Vondra, V. Rychtera

Sestava:
M. Marx - J. Antoš, F. Langr, M. Macák, R. Palm (65. P. Malach) - J. Šedivý, M. Vondra, O. Rejfek (75. P. Novotný), J. Šlambera - M. Skalský, M. Filák

Referát:
Třetí vítězství v řadě a důležité tři body do tabulky hostí, které smazaly naši úvodní prohru na domácím hřišti s Chomuticemi. Zápas to nebyl tak jednoduchý, jak se může z konečného skóre zdát, ale pozitivní je, že nyní se nám daří v koncovce - 14 branek ve třech posledních utkáních!

Terén v Nemyčevsi nebyl úplně ideální, problémy dělal oběma stranám i vítr, který často nasměroval míč úplně jinam, než původně mířil. Nicméně aktivnější jsme byli my a to i přes velké množství nepřesností v rozehrávce. První branku utkání vstřelil Ota Rejfek 1:0. Z vedení jsme se však dlouho neradovali, když domácí dokázali využít naši nepřesnost při odkopu 1:1. I přes obdrženou branku jsme se dál snažili o útočnou hru, která se nám vyplatila v podobě branky z kopačky Michala Skalského 1:2. Tento stav vydržel až do konce prvního poločasu.

Cíl pro druhý poločas byl jasný, vstřelit co nejdříve třetí branku, která by nám nabídla větší klid do hry. Nakonec se nám to podařilo opět díky Otovi, který angličanem zvýšil na 1:3. V další fázi zápasu jsme se zaměřili zejména na to neinkasovat branku a využít některé z brejkových situací, což se nám ale dlouho nedařilo. Domácí měli největší příležitost na snížení stavu po našem nepřesném odkopu, který málem skončil v naší brance, ale na brankové čáře svoji chybu napravil Petr Novotný. Konec utkání už byl v naší režii a konečné skóre mohlo být i vyšší. Čtvrtou branku vstřelil Matěj Filák 1:4. Konečný stav utkání určit svoji druhou brankou v zápase Michal Skalský 1:5. Michal se mohl radovat i z hattricku, ale jeho výstavní gól nůžkami nebyl uznán pro předchozí faul.

11

Re: B tým - referáty ze zápasů

12

Re: B tým - referáty ze zápasů

Je třeba ocenit zejména trenérskou práci smile Hlavně ten poločasový rozbor big_smile

13

Re: B tým - referáty ze zápasů

po příjezdu do Nemyčeuse od Milíčeuse
sme s Ladisem a Rumlikem nevěděli, kde leží zdejší Sokol Arena
když jsme projeli Nemyčeusej, volali sme trenérovi
a prej u kostela doleva do kopce

kostel sme našli, to problém nebyl, jeli sme do kopce a najednou silnice končila v poli
jedem zpátky a ptáme se zdejších dam, že kde tu je hřiště
jeli sme tedy zpět do zákazu vjezdu, jak nám poradily ty dámy
a před námi sloupky a konečná

to už nás nějakou chvíli pozoroval nějakej strejda v teplákách
tak sem se ptal i jeho
na dotaz, kde tady je fotbalový hřiště, ten strejda odpověděl dotazem...
a který hřiště myslíte??....
netušil sem, že v Nemyčeusi mají hřišť víc

no nakonec jsme tedy intuitivně pokračovali mezi kukřičný latyfundie
pak jsem uviděl větrolamy, neklamný to atribut fotbalovýho hřiště

pivo, klobásy byly dobrý
hřiště vzorně upravený a kolem kukuřice

viděli sme 6 branek a další asi 3 (viz video) naši  nedali
na hřišti běhala i legenda s č.9 Palmex senior
v poločasový přestávce se lodivodi Vondrka a Vašek 003
zapomněli u buffetu, samozřejmě přísně dodržovali prohibiční Zákon
ale to nic neměnilo na skutečnosti
že druhá půlka patřila Trubičkám z Hořic

při střídání Palmexe seniora, šel na plac Jícha
tedy, ani nevím jeho jméno, ale je to házenkářský golman
no a Jícha hraje házenou....no a tento Jícha mohl dokonce i skorovat

škoda že střela Jíchy neskončila v síti
protože trener Vondrka prohlásil, že jestli Jícha dá gol
tak uteče do kukuřice


z videa je patrný, jak trenerský tandem procítěně koučoval naše hráče
velmi se líbil sudí, kterej zápas odpískal s naprostou gracií, v pohodě
bez nervů, řídil zápas opravdu suprově a to kartami zrovna nešetřil


jedinej, kterej nebyl s jeho výkonem spokojen, byl domácí laik na pomezí
který si jako sudí dovolil pokřikovat....běž do prdele s tím pískáním...:-))

během zápasu se do hlediště k buffetu dostavili místní rowdies
kteří na návsi zatahovali svatbu, byli v podroušeným stavu
a vtipně komentovali dění na hřišti

bylo to fajn fotbalový odpoledne

14

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Valdice 3:0 (1:0)

Branky: M. Skalský 2, D. Palm

ŽK: 2:1 (J. Šlambera, P. Malach)

Realizační tým: V. Vondra, V. Rychtera

Sestava:
M. Filák - M. Tomáš, J. Antoš, M. Macák, R. Brant (55. M. Šafránek) - J. Šedivý, M. Vondra, D. Palm (80. J. Erben), J. Šlambera (65. P. Malach) - M. Skalský, P. Novotný (45. D. Pour)

Referát:
Vítězná série pokračuje, ALE... Dnešní výkon zejména v prvním poločase nebyl optimální. Nicméně jsme zvládli čtyři zápasy s celky ze spodu tabulky a připsali si 12 bodů, které nás dostali na pátou příčku tabulky. Za týden nás čeká těžká prověrka ve Wartburg aréně s prvním celkem tabulky Podhradím.

Zápas tedy spíš náš výkon možná ovlivnila i první minuta zápasu, kdy se opět prosadil Michal Skalský 1:0. Oba celky si nejspíše vzpomněli na loňské utkání, které skončilo naší výhrou 8:0. Další minuty ale naznačily, že dnes tomu tak nebude. Zbytečně jsme se nechali zatáhnout dozadu, kazili přihrávky, v obraně jsme hráli chaoticky a několikrát hostům namazali. Naštěstí pro nás se střelecky trápí a tak z toho nebylo nic víc, než jedna tyčka. Celkově je třeba říct, že z posledních čtyř kol to byl určitě nejvyrovnanější zápas a Valdice při troše štěstí mohly náš tým více potrápit, ne-li obrat o body. I my jsme ale měli v prvním poločase další příležitosti, které však nebyly využity.

Nejdůležitější okamžiky přišly na počátku druhého poločasu, kdy jsme zlepšili hru a díky důrazu před brankou vstřelili brzo rozhodující dvě branky. Na dva nula zvýšil Michal Skalský, který si udržuje výbornou sérii dvou branek v zápase (doufejme, že mu to vydrží co nejdéle ťuk ťuk ťuk smile) 2:0. Poslední branka zápasu padla v 52. minutě, kdy se odražený míč dostal k Dominiku Palmovi a ten přízemní střelou k tyči dal zápasu konečné skóre 3:0. Je třeba říct, že při třetí brance zůstal ležet jeden z hostujících obránců a rozhodčí možná měl hru přerušit, ale míč neopustil velké vápno, navíc vše se odehrálo hodně rychle, takže to asi bylo správné rozhodnutí, které se hostům samozřejmě nelíbilo.

Do konce zápasu se již nic podstatného neodehrálo. Důležité jsou získané tři body, ale do příštích zápasů je třeba co zlepšovat.

15

Re: B tým - referáty ze zápasů

Podskalan Podhradí - Hořice B 3:0 (2:0)

ŽK: 0:0

Realizační tým: V. Vondra

Sestava:
M. Marx - M. Haman (55. J. Erben), V. Rychtera (80. F. Langr), O. Hudek (45. R. Brant) - M. Macák - J. Šlambera, M. Vondra, M. Fajgl (70. P. Malach) - O. Rejfek - M. Skalský, M. Filák

Na střídání dále připraven M. Šafránek

Referát:
Každá série jednou končí, bohužel to byla ta naše... Na Podhradí jsme jeli s cílem získat minimálně bod, ale to se nepodařilo a domácí zaslouženě vyhráli. Podobné zápasy, kdy nelze hrát kombinačně nám nesvědčí, a tak rozhodl důraz v soubojích nejen ve vápně, ale na celém hřišti. Co nás čeká jsme věděli, ale recept jsme nenašli.

Od prvních minut to bylo spíše bojovné utkání s mnoha souboji o míč. Snažili jsme se hrát po zemi, ale tady je to spíše na škodu. Nakopávané míče se nám většinou vracely zpět. První branka padla přesně ze situace, na kterou jsme se připravovali, dlouhý aut do vápna propadl a samozřejmě se dostal přesně na kopačku domácího Ramšáka, který prostřelil Marxe 1:0. Za tohoto stavu přišla naše jediná šance, kdy se do zakončení dostal Michal Skalský, ale jeho ránu, bohužel, skvěle vytáhl golman Kracík. Druhá branka padla přibližně v 37. minutě, kdy domácí zachytili náš útok a z rychlé brejkové akce vstřelil Ramšák druhý gól 2:0. Do konce poločasu se už odehrála jen jedna nefotbalová akce. Ondra Hudek zatáhl balon po pravé straně, míč mu trochu utekl, čehož chtěl využít domácí hráč, ale místo míče prošlápl Ondrovi nohu a kotník to nevydržel. Vyšetření v Jičíně naštěstí neukázalo žádnou zlomeninu.

Druhý poločas pokračoval takřka ve stejném duchu. Chtěli jsme vstřelit kontaktní branku, ale prostě to nešlo, dál než k vápnu jsme se nedostali, akce vždy skončila naší nepřesností, nebo neočekávaným odskokem. Co jsme nedokázali my, dokázali domácí. Ramšák se dobře zorientoval ve vápně a zkompletoval svůj hattrick 3:0. Zbytek utkání se spíše dohrával a nic moc zajímavého nepřinesl.

Příští týden nás čeká Železnice, aktuálně druhý tým tabulky, který si naposledy smlsnul na Bělohradu a lze očekávat ještě těžší utkání než nyní s Podhradím.

16

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Sokol Železnice 4:2 (2:2)

Branky: M. Skalský 2, J. Šedivý, O. Rejfek

ŽK: 0:2

Realizační tým: V. Vondra, V. Rychtera

Sestava:
M. Filák - M. Tomáš, Z. Minich, M. Macák, J. Antoš - J. Šedivý, M. Vondra, O. Kramule (45. A. Vávra), T. Nálevka (89. F. Langr) - M. Skalský (84. R. Brant), O. Rejfek (86. P. Novotný)

Na střídání dále připraven: M. Šafránek

Referát:
V zajímavém utkání, které bylo dramatické až do posledních minut, se nám nakonec podařilo získat tři body. Díky tomu se stále držíme v horní polovině tabulky. Do utkání nastoupilo několik hráčů z širšího kádru A týmu, ať hosté neříkají, že to tady tajíme... Celkově se jednalo o vyrovnaný zápas, který rozhodl dvěma brankami v závěru utkání náš ostrostřelec Michal Skalský.

Z důvodu nepříznivých podmínek se hrálo na zadním hřišti, kde není tolik prostoru, ale i tak bylo k vidění několik hezkých akcí a to na obou stranách. Úvod utkání byl vyrovnaný a soupeři se spíše oťukávali, hra se odehrávala zejména ve středu hřiště. První příležitost měli hosté, ale jejich útočník svoji šanci proti Filákovi nevyužil. V patnácté minutě si naběhl po levé straně Jirka Šedivý, míč si zatáhnul do vápna a střelou na zadní tyč nás dostal do vedení 1:0. Podobná akce se opakovala za dalších patnáct minut, po ose Vondra, Skalský se míč dostal k Otovi Rejfkovi, který podobně jako Šeďák (ale po zemi) umístil míč k zadní tyčce 2:0. V následujících minutách jsme měli více ze hry, ale další šance jsme nevyužili, v jednom okamžiku zachránili hosté míč až na brankové čáře. Závěr poločasu se nám ale vůbec nepodařil, zpátky do utkání se hosté dostali díky penaltě po zákroku Kramuleho. Penaltu využil Daniš a snížil na 2:1. Hosté se zvedli a začali být aktivnější. To se jim vyplatilo těsně před koncem poločasu, když po naší nevyužité šanci rychle přenesli hru do útoku a využili našeho chybného postavení v obraně. Hostující Crha si s šancí poradil a vyrovnal na poločasových 2:2.

Ve druhém poločase se dlouho nedařilo ani jednomu z týmů prosadit a vše směřovalo k dělbě bodů. Na šance jsme ale byli lepším týmem, což se nám nakonec vyplatilo dvěma slepenými góly. V 82. minutě ukázal svůj důraz ve vápně Michal Skalský a hlavou vstřelil vítěznou branku zápasu 3:2. Neuběhly ani dvě minuty a z podobné pozice dal Michal i svoji druhou branku zápasu, čímž stanovil konečné skóre zápasu 4:2.

Příští týden zajíždíme do Lužan.

17

Re: B tým - referáty ze zápasů

Lužany - Hořice B 0:0 (0:0)

ŽK: 1:1 (F. Langr)

Realizační tým: V. Vondra

Sestava:
M. Filák - M. Šafránek (55. P. Malach), F. Langr, M. Macák, P. Novotný - J. Stuchlík (65. J. Antoš), Z. Minich, O. Kramule, D. Michálek - M. Skalský, O. Rejfek

Referát:
V sobotním utkání jsme zajížděli na půdu Lužan, které nás v posledních třech utkáních vždy porazili. Zároveň jsme měli problémy se sestavou, ale i tak jsme odjížděli s cílem získat pokud možno tři body. To se nám nakonec nepodařilo, ale i bod ze hřiště soupeře se počítá. Pozitivní je, že se nám podařilo udržet čisté konto, což se na venkovním hřišti podařilo naposledy cca před rokem v Železnici.

První minuty zápasu byly vyrovnané a hrálo se zejména ve středu hřiště. Domácí se nám dařilo držet daleko od branky. Kombinační hru ale ovlivňoval hrbolatý terén a tak ani my jsme se zpočátku nedokázali více prosadit. První šance zápasu přišla z kopačky domácího Miloše Fejfara, který zakroutil přímý kop do břevna, od něj se míč odražil na záda Matese Filáka a následně od tyče mimo branku. Další šance už ale byly spíše na naší straně, ikdyž žádnou z nich nejde označit jako stoprocentní. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Cíl do druhého poločasu byl jasný, neobdržet branku a zároveň se vyvarovat faulů v blízkosti našeho vápna. A pokud možno se prosadit v útoku. Kromě posledního bodu se vše vydařilo. Domácí hrozili spíše střelami z dálky. Šancí na vstřelení vítězné branky jsme měli více my, bohužel, ani jedna z nich se neujala. Náš kanonýr Michal Skalský si tentokrát neobul střelecké kopačky, jednu branku sice dal, ale ta padla z ofsajdu. Nikdo další ho nezastoupil. Když se neujala ani střela Kramči, kterou vytáhl domácí golman na tyč, bylo zaděláno na bezbrankouvou remízu. V posledních minutách měli domácí rohový kop, ale ten se nám podařilo odvrátit. Tím zápas skončil a my si připsali jeden bod do tabulky.

Škoda, v případě výhry jsme si mohli v tabulce polepšit, takto zatím držíme čtvrtou příčku, ale dva týmy, které nás mohou ohrozit (Robousy a Chomutice) mají své zápasy teprve před sebou. Za týden nás čeká další těžký soupeř - Milíčeves.

18

Re: B tým - referáty ze zápasů

video z Lužanských hvozdů

19

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Milíčeves 2:1 (0:1)

Branky: M. Filák, M. Skalský

ŽK: 2:2 (M. Vondra, D. Krejčí)

Realizační tým: V. Vondra

Sestava:
D. Krejčí - M. Šafránek (30. D. Trávníček), V. Rychtera, M. Macák, P. Novotný (55. M. Haman) - J. Stuchlík (75. M. Fajgl), M. Vondra, J. Antoš, P. Kuneš - M. Skalský, M. Filák (85. J. Erben)

Referát:
V posledním domácím podzimním utkání nás čekal těžký soupež z Milíčevse. I tak ale bylo cílem získat tři body, což se nám nakonec podařilo díky zlepšené a bojovné hře ve druhém poločasu. Premiérové utkání za muže si odbyl Dominik Krejčí, který podal velmi dobrý výkon. Troufám si říct, že jsme vyhráli zaslouženě. V průběhu zápasu jsme měli více brankových příležitostí a zejména v druhém poločase i více chuti zápas nejen vyrovnat, ale dovést do vítězného konce.

Začátek utkání patřil našim barvám a přišly i šance. Svým důrazem se o ně staral zejména Mates Filák a jeho kolega v útoku Michal Skalský. Bohužel v prvním poločase jakoby se nás držela střelecká smůla z Lužan. Co se nepodařilo nám, vyšlo hostům. Po naší strátě se dostali do protiútoku, první střela ze strany sice skončila na tyči, ale odrazila se přímo k volnému Rejhovi, který se nemýlil 0:1. Branka nás trochu srazila, což přineslo do hry spoustu nepřesností, zejména v rozehrávce. Soupeř se tak dostával do hry hlavně díky nám samotným. Postupem času se hra opět zlepšila, ale bez gólového efektu. Blízko byl Honza Stuchlík, který se prosadil individuální akcí, ale jeho střela šla nad. Poločas tak skončil nepříznivým stavem pro domácí.

Porada v kabině pomohla. Druhý poločas se odehrál zodpovědně a to jak v obranné, tak i útočné fázi. Za svoji vytrvalost a bojovnost byl nejprve odměněn Mates Filák, který se prosadil z pravé strany, kdy jeho střela-centr smile překvapila hostujícího golmana a znamenala srovnání na 1:1. Gól nás nabudil a na všech hráčích bylo vidět, že chtějí zápas vyhrát. To se naknoec ukázalo jako rozhodující. Vítěznou branku vstřelil v závěru poločasu Michal Skalský 2:1. Poslední minuty jsme si pohlídali a do zbývajících dvou kol tak můžeme nastoupit s klidnou hlavou, že nemáme co ztratit.

Nyní nás čeká těžký dvouzápas na hřištích soupeřů, kde se nám dlouhodobě nedaří, a tak každý bod bude úspěchem. Nejprve zajíždíme na Pecku (aktuálně druhý tým soutěže), v posledním kole (prvním jarním) pak do Chomutic.

20

Re: B tým - referáty ze zápasů

předběhnu Doktorův koment k dnešnímu zápasu
zde je video

stínem zápasu je zranění mladého talentovaného golmana Hořic
Dominka Krejčího
ze zápasu odjel sanitkou

naprosto nechutný byly poznámky od domácích diváků
když po zákroku domácího hráče zůstal ležet

raději to nebudu ani nějak zvlášť komentovat
uvidíme, jak se bude , pokud se bude tento incident řešit
zda stejným způsobem jako zranění hráče Bělohradu
v utkání Amužstev v Hořicích
kdy "vyfasoval" hořický hráč 6 SU natvrdo

spoluhráč Dominika, Marek Macák alias Doktor
se ihned na hřišti ujal svých povinností
protože onm není Doktor jen přezdívkou
ale je skutečný a pravý MUDr.

21

Re: B tým - referáty ze zápasů

Lázně Bělohrad/Pecka B - Hořice B 5:1 (2:1)

Branky: O. Kramule

ŽK: 2:3 (M. Skalský, Z. Minich, D. Krejčí)

Realizační tým: V. Vondra

Sestava:
D. Krejčí - J. Antoš, V. Rychtera (45. F. Langr), M. Macák, Z. Minich - J. Stuchlík, O. Kramule, M. Vondra, P. Kuneš (65. M. Šafránek) - M. Skalský (75. P. Novotný), M. Filák

Referát:
Mírné zdržení na trase Pecka - Hořice znamenalo zpoždění v referátu smile Předně je třeba říci, že finální výsledek je až moc krutý, zejména s ohledem na první poločas, kde jsme byli většinu lepším týmem, ale bohužel se nám nepodařilo využít naše šance. Druhý poločas už byl o poznání horší, domácí byli lepší, a tak zůstaly body na Pecce. Stínem bylo zranění našeho mladého golmana Dominika Krejčího, kterému přejeme brzké uzdravení. Poslední zprávy jsou takové, že má slabý otřes mozku a zhmožděný krk, takže naštěstí snad nic vážného. Jinak do MUDra mám hooodně daleko wink a pomáhal jsem v rámci možností jako většina hráčů na hřišti. Tady je spíše na místě poděkovat místnímu "Zajdovi"?, který Dominika jako první ošetřil, než přijela záchranka.

Hodnotit zápas je složité. První poločas jsme sice prohráli 2:1, ale kdybychom dokázali využít naše šance, tak to mohlo být 4:2 pro nás. Na kdyby se ale nehraje, a tak rozhodla lepší koncovka a hlavně druhý poločas, kde jsme byli asi po všech stránkách horším týmem.

Jak jsem již psal, naše první šance se nám nepodařilo proměnit. Před začátkem zápasu jsme očekávali úvodní nápor domácích, ale spíše to bylo naopak. Bohužel se to projevilo jen jednou brankou v síti domácích, kterou vstřelil Ondra Kramule 0:1. Tím ale naše střelecké představení skončilo. Domácí se postupně dostali do hry a to zejména díky našim chybám v rozehrávce. Jeden z brejků proměnil Lukáš Jezbera, který tak srovnal na 1:1. Těsně před koncem poločasu přišel zbytečný faul na pravé straně hřiště a přímý kop skončil v naší brance 2:1.

Druhý poločas jsme chtěli odehrát bez dalších obdržených branek, ale to se vůbec nepodařilo. Nedokázali jsme udržet míč a vzadu jsme byli hodně nedůslední. K tomu se opět přidaly i chyby v rozehrávce, které způsobily další gólové situace pro domácí. Rozhodující asi byla třetí branka, která padla z pokutového kopu 3:1. Následovaly dvě podobné situace, kdy šli domácí sami na našeho golmana a v koncovce se nemýlili 5:1. Pak již, bohužel, přišly nefotbalové momenty, kdy došlo ke zranění našeho brankaře. V tomto momentu už nešlo o výsledek utkání, ale o to, aby zranění nebylo vážné. Poslední čtvrthodina se tak už dohrála jen z povinnosti.

Po podzimní části máme 22 bodů a patří nám pátá příčka. Vzhledem k posledním dvěma sezónám to lze označit jako úspěch, ale i tak zde byly rezervy a mohlo to být i o něco lepší. Doufejme, že to na jaře bude minimálně takové a po posledním kole zůstaneme mezi první pětkou okresního přeboru.

Dominiku, dej se brzy do kupy!

22

Re: B tým - referáty ze zápasů

Podzimní statistiky - do 13 zápasů nastoupilo 39 hráčů. Nejlepším střelcem s výrazným náskokem je Michal Skalský s 15 góly.

http://www.horickyfotbal.cz/wp-content/uploads/podzim2012.jpg

23

Re: B tým - referáty ze zápasů

Kopidlno B - Hořice B 4:3 (3:1)

Branky: O. Hudek 2 (1x pen), M. Skalský

ŽK: 3:0

Realizační tým: ...

Sestava:
M. Marx - R. Šafařík (70. N. Ivakhnyuk), M. Macák, J. Erben, P. Novotný - J. Stuchlík, O. Hudek, M. Vondra, J. Antoš - M. Skalský, M. Filák

Referát:
V Kopidlně se nám tradičně výsledkově nedaří. Nicméně i přes úvodní obavy se nemáme za co stydět, nebýt zejména nepodařené pětiminutovky na konci prvního poločasu, mohl zápas skončit úplně jinak. Zápas byl bohatý nejen na góly, ale i na brankové příležitosti, a tak mohli být spokojeni i diváci. Škoda jen, že si i přes vstřelené tři branky neodvážíme ani bod.

Úvodní minuty přinesly vyrovnanou hru. Bohužel v páté minutě přišel brejk domácích a bylo to 1:0. Branka nás ale nepoložila, spíše naopak, začali jsme být aktivnější, důraznější zejména v útočné fázi a domácí se dostávali do problémů. V těchto chvílích téměř každá naše akce končila ve vápně domácích. Přišlo i několik slibných šancích, ale ty vychytal tradičně skvělý brankář domácích Brodský. Vyrovnání jsme se přeci jen dočkali. Postaral se o něj Ondra Hudek, který prostřelil hráče před sebou a když míč brankařovi skočil, bylo jasné, že už to nezachrání 1:1. Je třeba říci, že i domácí měli několik slibných šancí, ale Žváro nás držel ve hře. Konec poločasu se již opět vyrovnal a bohužel pro nás skončil dvěma slepenými brankami domácích. Na 2:1 opět pro brejku a branka do kabin na 3:1 byla vůbec smolná. Žvárovi vypadl míč a domácí jej dorazili do sítě.

Ani za tohoto stavu jsme se nechtěli vzdát. Druhá půle byla vyrovnaná a ve chvíli, kdy jsme začali otevírat hru, přišly šance domácích. Jednu z nich se jim podařilo využít a dostali se tak do již hrozivého vedení 4:1. Naštěstí se nám podařilo velmi rychle snížit, když zaváhání domácích obránců využil Michal Skalský a hned bylo o co hrát 4:2. Poslední čtvrthodina patřila již nám. Gól se nám ale vstřelit nedařilo. Nejvíce vzruchu přinesl konec zápasu. Nejprve se při střetu hráčů zranil domácí golman a musel střídat. Při dalším kontaktu golmana a našeho útočníka (kdo jiný, než Michal Skalský smile) se již pískala penalta, kterou proměnil Ondra Hudek 4:3. Nastavení již domácí uhlídali, a tak zůstaly všechny body v Kopidlně. Je to škoda, remíza by možná byla spravedlivější.

Za týden nás čeká v Bříšťanech Jičíněves.

24

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Jičíněves 3:0 (1:0)

Branky: M. Skalský, A. Pour (pen), J. Stuchlík

ŽK: 0:3

ČK: 0:1

Realizační tým: M. Vondra

Sestava:
M. Marx - D. Pour, M. Macák, J. Antoš, M. Tomáš (70. P. Novotný) - A. Vávra (60. J. Stuchlík), M. Vondra, A. Pour - M. Skalský, T. Nálevka (45. M. Filák)

Na střídání dále připraveni: R. Šafařík, J. Erben, N. Ivakhnyuk

Referát:
Zasloužené vítězství, které se ale nezrodilo až tak lehce, jak vypadá konečný výsledek. Pomohlo odvolání trénéra po prohraném zápase v Kopidlně smile

Většina zápasu patřila nám, což bylo jasné již od prvních minut. Hosté se zaměřili zejména na bránění a brejky, což se jim mohlo vydařit, pokud by zachovali klid v koncovce - díky našim chybám měli v prvním poločase dvě tutovky, ale pokaždé to skončilo až lajdáckým zakončením. My jsme se možná až zbytečně chtěli dostat do vápna, chybělo zakončení z větší vzdálenosti. První branka padla po akci Dominika Poura, jehož střelu vyrazil golman hostí před sebe, kde čekal Michal Skalský 1:0. Podobná situace přišla i o několik minut později, ale Michal bohužel branku netrefil. Další velká šance se naskytla z pokutového kopu, který však Honza Antoš neproměnil. Stav tedy zůstal pouze 1:0 a přišly již zmíněné šance hostů, kterým jsme to značně ulehčili. Neujaly se ani naše šance, a tak první poločas další branky nepřinesl.

Druhý poločas byl již v naš režii, hosté se prakticky k ničemu nedostali. Hosté často museli tahat za záchranou brzdu, což přineslo i vyloučení jejich hráče. Ze hry se nám ale branku vstřelit nepodařilo. Po faulu na Aleše Poura přišla druhá penalta v zápase, kterou sám Aleš proměnil 2:0. Třetí branku a tečku za zápasem udělal Honza Stuchlík, který si naběhl na centr Dominika Poura a přehodil hostujícího golmana 3:0.

Za týden nás čeká Třešňový květ a lehké to určitě nebude.

25

Re: B tým - referáty ze zápasů

TK Žlunice - Hořice B 1:0 (0:0)

ŽK: 2:1 (V. Rychtera)

Realizační tým: M. Vondra

Sestava:
M. Marx - J. Šedivý, V. Rychtera, O. Kramule, R. Brant - J. Stuchlík (75. M. Filák), M. Vondra, M. Macák, J. Antoš - M. Skalský, O. Hudek

Na střídání dále připraveni: R. Šafařík, P. Novotný

Referát:
Zbytečná ztráta tří bodů ve Žlunicích. Domácí neměli během zápasu žádnou šanci a přesto vyhráli...

Utkání na těžkém terénu nám tradičně nevyšlo. Problémy se zpracováním míče nám brzdily snahu o kombinaci. Zejména v prvním poločase jsme měli několik příležitostí ke skórování, ale bohužel nic se neujalo a byly z toho pouze dvě tyčky a jedno břevno. Byli jsme aktivnější, domácí jen nakopávali balony dopředu na Caltu, který se ale tentorkát neprosadil.

Druhý poločas už byl spíše trápením, nedostávali jsme se tolik do hry, ale i tak jsme šance na vstřelení branky měli. Včera bychom ale asi gól nedali, ani kdyby se hrálo do půlnoci, a tak přišel trest cca v 75. minutě. Nejprve jsme centrovaný balón raději odkopli na roh. Na míč si naběhl domácí hráč, Marx jeho střelu vyrazil na břevno, ale míč se nešťastně odrazil zpět do něj a skončil těsně za brankovou čarou 1:0. V posledních minutách to byla již křeč, žádnou další šanci jsme si již nevytvořili.

Zápas se hodnotí těžko, domácí si vyhrát rozhodně nezasloužili, ale zápas jsme si prohráli sami neproměňováním šancí a asi i tím, že jsme se zejména v druhé půlce nechali otrávit terénem.

Příští týden hostíme Nemyčeves v Bříšťanech a pokud se chceme udržet do šestého místa, musíme vyhrát.