26 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-02-17 23:45:40)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

http://img5.rajce.idnes.cz/d0505/4/4491/4491476_4761e0c587a2e9219ff2c6670c914731/images/LogoSP.jpg

V sobotu 12.2.2011 jsme se zúčastnili turnaje v České Skalici pro ročník narození 2002 a mladší za účasti sedmi družstev, která se utkala systémem každý s každým při hrací době 1x13 min.
V průběhu týdne nám postupně odpadávali všichni kluci, kteří hrají na postu obránce, takže na turnaj odjíždíme pouze s jedním hráčem, který pravidelně nastupuje na tomto postu. V důsledku těchto absencí obsazujeme tato místa útočníky Martinem HAVELKOU, Ondrou POUREM a do útoku stavíme brankáře Honzu VAVŘINKU.

Sestava:
brankář: Filip KRUPIČKA
obrana: Kuba ČERNÝ, Martin HAVELKA, Ondra POUR
útok: Marek BANGO, Filip SEDLÁK, Tomáš OUŘEDNÍČEK, Honza VAVŘINKA

JISKRA HOŘICE - FK TRUTNOV                 1 : 0             Marek BANGO

Dobře odehrané utkání. Z neustálé převahy, kterou jsme si v průběhu celého utkání vypracovali se ujmula pohotová střela Marka BANGA a zaslouženě toto utkání vyhráváme.

JISKRA HOŘICE - FC HRADEC KRÁLOVÉ    0 : 5

Ač je výsledek jednoznačný, tak samotná hra s ním nekoresponduje. Sice se soupeř ujímá vedení, ale z následné akce po rozehře následují stoprocentní šance z naší strany, kdy se nám dvakrát nepodaří dorazit míč pohybující se po brankové čáře. Otřepané nedáš dostaneš na sebe nenechá dlouho čekat a soupeř přidává další dvě branky. I nadále se kluci snaží vstřelit branku, ale bohužel nám opět při dvou příležitostech chybí kousíček štěstí v zakončení. Soupeř disponuje velice produktivním útočníkem, který nám opět přidává další dvě branky. Herně jsme se s družstvem FC srovnali, ale v produktivitě nám dal pořádnou školu. Pozitivním jevem tohoto utkání byl fakt, že kluci i za nepříznivého stavu nesložili zbraně a měli snahu se soupeřem hrát, jen škoda, že se nám nepodařilo nějakou branku vstřelit.

JISKRA HOŘICE - RSCM ROZKOŠ               1 : 1       Ondra POUR

Smolné utkání. Kluci nadále pokračují v aktivní hře, kterou se presentovali v předešlém utkání. Ujímáme se vedení po dobré obranné práci a následné střele Ondry POURA. I nadále pokračujeme v aktivní hře, ale k další brance se nemůžeme dopracovat. Ke konci utkání si Filip vybírá slabší chvilku a sráží si autové vhazování do vlastní branky. Utkání končí 1 : 1 i přes fakt, že si soupeř nevypracoval žádnou příležitost.

JISKRA HOŘICE - SK ČERVENÝ KOSTELEC   1 : 0      Filip SEDLÁK

Utkání, ve kterém nevyhrál lepší, ale šťastnější. Přesně jak jsme s tímto soupeřem prohráli minulí týden ve Rtyni, kdy jsme měli herně navrch, ale branku vstřelil on. Tentokrát má soupeř  více ze hry, ale nám se podaří úspěšně zakončit jeden z brejků Filipem SEDLÁKEM a dovést utkání do úspěšného konce. Dokonalá odplata, kdy jsme se s trenérem Kostelce špičkovali, že jim to tady vrátíme.

JISKRA HOŘICE - TJ SLOVAN BROUMOV         1 : 1       Filip SEDLÁK

Nečekaný, ale velice cenný bod. Soupeř v dosavadním průběhu turnaje nepoznal ztrátu jediného bodu, nevěřil vlastním očím. Mezi řečmi rodičů družstva soupeře jasná záležitost v jejich prospěch. Ale to co naši kluci předvedli na hřišti, to soupeře velice zaskočilo a nevěděl co s nastalou situací dělat. Převážná část utkání se hrála na jejich polovině, a když jsme se po nezištné přihrávce Marka BANGA a neméně efektivní teči Filipa SEDLÁKA ujali vedení, tak najednou soupeř ztratil lehkost, s kterou procházel turnajem. V samém závěru se soupeři přece jenom podařilo vstřelit branku, ale do další příležitosti ho nepouštíme.

JISKRA HOŘICE - JISKRA JAROMĚŘ               1 : 0         Marek BANGO

Naše závěrečné utkání a zároveň závěrečné utkání celého turnaje nám přisuzuje přímí souboj o třetí místo. Velice vypjaté utkání před bouřlivou kulisou, kterou klukům připravili rodiče svým nepřeslechnutelným povzbuzováním, ve kterém kluci konečně prolomili smůlu z některých předešlých turnajů, kdy byly postaveni do stejné situace a zodpovědnou kolektivní hrou nadali soupeři šanci a utkání vyhráli. Rozhodující branku vstřelil Marek BANGO, při které si vyměnil roli s Filipem SEDLÁKEM z předešlého utkání a zaslouženě obsazujeme třetí příčku.

Všem klukům patří veliké dík, za předvedenou hru a za odhodlání poprat se se vzniklou situací, kdy nemohli jet kluci, kteří hrají na svých postech pravidelně a obětavou hrou je nahradili. Dnes by nebylo potřeba nikoho vyzdvihovat, protože všichni dřeli a zasloužili se o tento krásný výsledek, ale přece jenom jeden hráč vyčníval od utkáni s RSCM ROZKOŠ nad všechny kluky a to Martin HAVELKA, který byl coby útočník v obraně nepřekonatelný.

CELKOVÉ POŘADÍ:
1. TJ SLOVAN BROUMOV
2. FC HRADEC KRÁLOVÉ
3. JISKRA HOŘICE
4. JISKRA JAROMĚŘ
5. SK ČERVENÝ KOSTELEC
6. RSCM ROZKOŠ
7. FK TRUTNOV

FOTOGALERIE:

http://www.rajce.net/a4491476

27 Naposledy upravil: ZdenekR (2014-01-11 23:40:59)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

http://img99.rajce.idnes.cz/d9903/4/4520/4520243_e42ba7e092761ce79a08ca68aedc5148/images/HYGIECUP2011.jpg?ver=0
HYGIE CUP 2011 1.ročník Slavie Hradec Králové 20.2.2011

V neděli  jsme se zúčastnili 1.ročníku HYGIE CUPu v Hradci Králové pro ročník narození 2002 a mladší, za účasti sedmi družstev.
Podle původního plánu jsme byli nalosováni do skupiny B, po nedostavení se slovenského družstva ŠK SFM SENEC pořadatel změnil hrací systém na zápasy každý s každým, což znamenalo odehrání 21 zápasů po šesti pro každého účastníka, při hrací době 1x15 min., rozestavení 5+1 .

SESTAVA:
brankář: Filip KRUPIČKA
obrana: Vašek CHLÁDEK, Martin HAVELKA, Ondra ČERNÝ, Kuba ČERNÝ
útok: Filip BŘEZÁK, Filip SEDLÁK, Marek BANGO, Honza VAVŘINKA, Ondra POUR, Ondra BANGO


JISKRA HOŘICE - FC SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ               5 : 0     Marek BANGO, Vašek CHLÁDEK, Ondra POUR, Filip SEDLÁK, Filip BŘEZÁK.

Vysoké a zcela zasloužené vítězství našich kluků. Soupeř se sporadicky dostával k naší brance, a pokud se dostal k zakončení, tak si s těmito pokusy poradila naše obrana v čele s brankářem.

JISKRA HOŘICE - SK TŘEBECHOVICE A                           1 : 4       Filip SEDLÁK

Soupeř byl lepším družstvem a zaslouženě zvítězil. Což jsme mu usnadnili svojí nesoustředěnou hrou v úvodu utkání, kdy se po našich třech chybách ujal vedení dva nula. Poté se podařilo Filipovi SEDLÁKOVI prostřelit brankáře, když vybojoval téměř ztracený míč střelou z brankové čáry k tyči. Když už se zdálo, že se hra začíná vyrovnávat, tak soupeř pěknou akcí odskočil na tři jedna. Zkušený soupeř nepřipustil zodpovědnou hrou našim klukům něco udělat s výsledkem, a naopak v závěru po naši další chybě pečetil na konečných 4 : 1. Klukům nelze odepřít snahu, ale do kolen nás srazili naše chyby. Druhou branku jsme si vstřelili sami, když se nedohodl brankář s bránícím hráčem.

JISKRA HOŘICE - SOKOL HOŘINĚVES                              2 : 1       Filip SEDLÁK 2x

Naše třetí utkání jsme začali úvodním tlakem, z kterého jsme se ujali vedení. I nadále pokračujeme v náporu, který jsme přetavili v dvoubrankové vedení. Po této brance jsme nepochopitelně polevili, čehož soupeř využívá ke vstřelení kontaktní branky. Při této brance nepomohl obránce odclonit hráče před vybíhajícím brankářem, kterého přehazuje a sám dobíhá balón a zakončuje do prázdné branky. Od tohoto okamžiku jsme se strachovali o nabyté vedení.

JISKRA HOŘICE - SK TŘEBECHOVICE B                            3 : 0       Filip BŘEZÁK 2x, Vašek CHLÁDEK

Utkání s Třebechovickým béčkem začínáme náporem a od samého začátku soupeři nedáváme sebemenší šanci na dobrý výsledek. První naše šance sice nekončí brankou, ale ze stejné druhé, kdy Marek zatahuje balón po lajně do rohu a následně servíruje balón před prázdnou branku, kde se Filip BŘEZÁK nemýlí a otevírá účet utkání. I druhá branka v síti soupeře je po naši pěkné akci, kdy opět Filip BŘEZÁK prostřeluje soupeřova brankáře. Třetí branku přidává Vašek CHLÁDEK, kdy střelou z vápna trefuje prázdné místo v soupeřově brance. Při této brance odvedl perfektní práci Honza VAVŘINKA, když odclonil nejblíže stojícího hráče soupeře i s brankářem.

JISKRA HOŘICE - FC OLYMPIA HK                                    0 : 0

Výsledkově i herně vyrovnané utkání, když si obě družstva vypracovali po dvou brankových příležitostích. Na naši straně při jedné příležitosti smolně trefuje Filip SEDLÁK po samostatném úniku brankáře, což byla ze všech vypracovaných šancí z obou stran ta největší. Na druhé straně si s šancemi soupeře poradil Filip KRUPIČKA v brance. Jinak se hrálo převážně ve středu hřiště.


JISKRA HOŘICE - SOKOL TŘEBEŠ dívky                            0 : 3

Souboj o konečné druhé místo jsme nezvládli především psychicky, kdy bylo na klucích vidět, že po vzájemných soubojích, který jsme vetšinou prohrávali si přestali věřit a začali se zbavovat balónů, aby nemuseli podstoupit další střet. Soupeřky se ujali vedení asi tak v polovině utkání, po nedorozumění brankáře s obráncem. Poté jsme se vrhli do útoku, ale v rozhodujících chvílích jsme prostě nestačili fyzicky na hru soupeřek, které hráli dost tvrdě a v soubojích nás někdy i nedovoleně odstavovali od balónů, k čemuž přispěl i dost nepřesný rozhodčí, který absolutně nepískal držení a strkání ze strany děvčat. Všechny souboje jsme prohrávali, protože hráčky soupeře byly větší a mnohem silnější což je dáno i tím, že děvčata mohou být o rok starší. I tak jsme si nějaké šance vypracovali, ale bohužel neproměnili. V závěru nám soupeřky přidali další dvě branky. Nejlépe se s tvrdou hrou děvčat vypořádal Honza VAVŘINKA, který se jako jeden z mála mohl s děvčaty srovnávat postavou a v žádném souboji neuhnul, a překvapivě Ondra ČERNÝ, který sváděl souboje s nejméně o dvě hlavy vetší dívkou. Přesto jsme toto utkání do obdržené branky hráli dobře.  Po zápase přiznala trenérka soupeřek, že nevyhrálo lepší, ale šťastnější družstvo.

Celkově obsazujeme třetí místo s 10 body a skórem 11 : 8, a náš brankář Filip KRUPIČKA byl vyhlášen nejlepším brankářem celého turnaje.

CELKOVÉ POŘADÍ:
1. SK TŘEBECHOVICE ,,A,,
2. SOKOL TŘEBEŠ dívky
3. JISKRA HOŘICE
4. FC OLYMPIA HK
5. SK TŘEBECHOVICE ,,B,,
6. FC SLAVIA HK
7. SOKOL HOŘINĚVES

FOTOGALERIE:
http://www.rajce.net/a4520243

28 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-03-11 06:13:23)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

http://img5.rajce.idnes.cz/d0508/4/4540/4540808_8d5cdfaad5bf68b1e31e07b70c42eed6/images/DKNL2011.jpg

DKNL 2011 Dvůr Králové nad Labem 26.2.2011

V sobotu jsme se zúčastnili turnaje ve Dvoře Králové pro ročník narození 2003 a mladší, kterého se zúčastnilo 7 družstev, která hrála sistémem každý s každým, při hrací době 1x14 min v rozestavění 1+4. Z důvodu nemoci nedorazilo osmé družstvo AFK CHRUDIM.

Po řadě omluv z důvodu nemoci jsme na turnaj odjelížděli se sedmi hráči, z původních devíti a hlavně obsazení postu brankáře pro nás bylo největší dilema.

SESTAVA:
brankář:
obrana: Kuba ČERNÝ, Tomáš RATHOVSKÝ, Ondra PÁCALT
útok: Marek BANGO, Martin HAVELKA, Ondra BANGO, Šimon PROCHÁZKA

JISKRA HOŘICE - HSM                              2 : 4      Kuba ČERNÝ, Marek BANGO

V našem prvním utkání jsme do branky postavili Ondru BANGA (2005). Začátek utkání  jsme nezačali dobře a po třech střelách na branku prohráváme dva nula. Po těchto brankách se kluci zvedli a během třech - čtyřech minut utkání srovnali. Poté jsme přebrali iniciativu do vlastních rukou a soupeři téměř nedovolili ohrozit naši branku a sami si připravili dvě velice dobré příležitosti, které jsme bohužel neproměnili. Ke konci utkání soupeř přece jenom naši obranu přehrál a vstřelil dvě branky. Po utkání jsme se shodli, že pokud by jsme proměnili jednu z výše popsaných situací a měli v brance Filipa KRUPIČKU, tak by jsme toto utkání neprohráli, protože soupeř, který točil více hráčů, si nevěděl s naší hrou rady. Za branky, které Ondra obdržel se mu nedá nic vyčítat, zaprvé stál v brance poprvé a zadruhé se svoji postavou nebyl ani pomalu v brance vydět. Ale přes to jsme byli s výkonem všech kluků spokojeni.

JISKRA HOŘICE - OPOČNO                        1 : 3     Marek BANGO

Do druhého utkání jsme udělali změnu na postu brankáře, kdy se do branky postavil Šimon PROCHÁZKA. V tomto utkání jsme se presentovali dobrou hrou všech kluků a především se ujali vedení. Poté se soupeři podařilo stav utkání srovnat, kdy tato branka byla z těch hodně šťastných. V závěru se začalo projevovat, že nás je málo, protože v průběhu utkání se udělalo nevolno Martinovi, takže nám zbyl pouze jeden hráč na střídání a soupeř toho využil a přidal další dvě branky. Soupeř za celé utkání vystřelil pouhé čtyři přímé střeli na branku, které nebyli nechytatelné, ale těžko něco vyčítat Šimonovi, když stál v brance poprvé. V tomto případě platí naprosto stejný komentář, jako v předešlém utkání co se týče brankáře.

JISKRA HOŘICE - FK TRUTNOV                   0 : 4

Jednoznačná záležitost v podání soupeře. Do branky se opět postavil jiný hráč a to Martin HAVELKA. Ačkoliv obdržel čtyři branky, tak dalším nejméně čtyřem zabránil. Při pohledu na jeho výkony, jsme jenom litovali, že jsme tuto variantu nezvolili od prvního utkání. Ale s Martinem se spíše počítá jako s hráčem do útoku, nebo obrany. Ale i toto je pro nás dobrá zpráva, pokud by nám vypadl některý z brankářů, tak máme kam sáhnout. Aby nebylo naší smůly dost, tak se ke konci zranil Kuba ČERNÝ.

JISKRA HOŘICE - NOVÉ MĚSTO                  1 : 1     Marek BANGO

Velice dobré utkání. Kluci makali na všech postech nadoraz a především do obrany se kluci z útoku snažili hodně pomáhat a ulehčovat Kubovi jeho práci, který i přes zranění kotníku do utkání nastoupil. V průběhu celého utkání jsme měli více ze hry, ale soupeř se ujal z jedné z mála svých šancí vedení. Nám se podařilo srovnat po dobré práci Marka BANGA.

JISKRA HOŘICE - RSCM ROZKOŠ                1 : 0      Ondra BANGO

Utkání s našim oblíbeným big_smile soupeřem jsme rozhodli premiérovou turnajovou brankou Ondry BANGA, který zužitkoval práci svého bráchy Marka. Toto utkání odehráli všichni kluci ve velkém tempu a svojí zodpovědnou hrou opět nedovolili tomuto soupeři vstřelit branku a sami si ještě vypracovali další šance, které jsme bohužel nedotáhli. V brance nás opět podržel Martin, který vychytal dvě dobré příležitosti soupeře.

JISKRA HOŘICE - TJ DVŮR KRÁLOVÉ            0 : 1

Smolná prohra, kdy soupeř vstřelil vítěznou branku třicet vteřin před koncem utkání, po menším zaváhání Martina. I přes to si kluci zasloužili potlesk a uznání od fanoušků, protože do konce utkání makali a soupeři nedovolili vstřelit branku a sami je ohrožovali povedenými brejky. Jen škoda, že se nám nepodařilo alespoň jeden zužitkovat. Soupeři jsme nic nedovolili především svojí obětavou a zodpovědnou hrou, kdy jsme k hráčům včas přistupovali a konečně i hráli více do těla, s čímž jsme jim dělali asi největší problémy.

V konkurenci družstev která hrají krajskou soutěž jsme rozhodně neudělali špatný dojem a konečné páté místo je v našem podání veliký úspěch, když si uvědomíme s jakými problémy jsme se už od pátečního večera, kdy se začali omlouvat jednotliví hráči museli potýkat. Vždyť jsme neměli brankáře, od čtvrtého utkání hrál Kuba ČERNÝ s podvrtnutým kotníkem, Martin HAVELKA se od začátku potýkal s nevolností, Ondra BANGO byl jeden ze tří nejmladších hráčů turnaje a Ondra PÁCALT se Šimonem PROCHÁZKOU byly na svém vůbec prvním turnaji, a i přesto se presentovali velice dobrými výkony. I z těchto důvodů v posledních třech utkáních Tomáš RATHOVSKÝ s Markem BANGEM téměř neslezli ze hřiště.

KONEČNÉ POŘADÍ:
1. HSM
2. TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM
3. FK TRUTNOV
4. TJ SPARTAK OPOČNO
5. JISKRA HOŘICE
6. RSCM ROZKOŠ
7. MFK NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ

FOTOGALERIE:http://www.rajce.net/a4540808

29 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-03-06 00:57:14)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/4/4565/4565307_87be78b71c4e99bdaa2d589c2b999953/images/POHRSTAROSTYMSTAS.jpg

V sobotu 5.3.2011 jsme se zúčastnili turnaje mladších přípravek pro ročník narození 2003 a mladší v České Skalici. Turnaj byl pro 8 družstev, která byla rozlosována do dvou skupin po čtyřech. Naše družstvo bylo nalosováno do skupiny B, kde jsme se utkali s družstvi FC VRCHLABÍ, FK TRUTNOV B a TJ SLOVAN BROUMOV. Hrací doba 1x13, rozestavení 1+4

Sestava:
brankář: Martin HAVELKA
obrana: Tomáš RATHOVSKÝ, Vašek CHLÁDEK, Ondra PÁCALT, Ondra ČERNÝ
útok: Marek BANGO, Ondra BANGO, Šimon PROCHÁZKA, Erik KAREL

JISKRA HOŘICE - TJ SLOVAN BROUMOV           0 : 1

Co napsat k tomuto utkání? Naše neustálá převaha není podpořena gólovým efektem a soupeř z jedné ze dvou vážnějších akcí rozhoduje v závěru tohoto utkání. Klukům nelze odepřít snaha, ale co je nám platná převaha, když ve finální fázi namísto jednoduchého zakončení vymýšlíme nesmyslné kličky, kterými se sami vytlačujeme ze střeleckých pozic a ulehčujeme práci soupeřova obráncům, potažmo brankáři.

JISKRA HOŘICE - FC VRCHLABÍ                       0 : 3

Výsledek vypovídá o dění na hřišti. Soupeř je po celé utkání lepším družstvem a zaslouženě nás poráží. Slabší chvilky si vybírá Martin v brance, když mu při prvních dvou brankách zahráli na housličky, ale ani obránci mu v daných situacích moc nepomohli.

JISKRA HOŘICE - FK TRUTNOV B                      0 : 1

Pokud jsme v utkání s Broumovem dovolili skórovat ze dvou šancí, tak tentokrát měl soupeř pouze jednu jedinou, a ta mu stačila k vítězství. Opět jsme soupeře přehráli, ale stejně jako v prvním utkání jsme ani tentokrát neproměnili žádnou z vypracovaných příležitostí. Ve skupině obsazujeme poslední místo s nelichotivým skóre 0 : 5 a jsme odkázáni na boje o 5. - 8. místo.

O 5. - 8. místo

JISKRA HOŘICE - FK NÁCHOD                           0 : 1

Ohraná písnička. Soupeře přehráváme, šance si vypracováváme, ale opět neproměňujeme a soupeř z jedné z mála šancí utkání rozhoduje. Jak se ukazuje a ne jenom na tomto turnaji, tak mi nemáme asi tu sílu tyto vyrovnaná utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Jeden z důvodů je malá produktivita v zakončení, pokud soupeře neuděláme až do kuchyně, tak prostě gól nedáme.

JISKRA HOŘICE - FK TRUTNOV B                        1 : 0           Ondra ČERNÝ

Naprosto totožné utkání jako v základní skupině. Soupeře přehráváme, z mnoha šancí alespoň jednu proměňujeme, sami ho do žádné vyložené šance nepouštíme a naprosto zaslouženě vyhráváme.

JISKRA HOŘICE - SK ČERVENÝ KOSTELEC           3 : 1          Marek BANGO 2x, Ondra ČERNÝ

Po mnoha šancích z naši strany, kdy jdeme sami na brankáře se soupeř ujímá vedení z trestného kopu. Po rozehře se nám podaří srovnat, kdy Marek BANGO nepohrdá nahrávkou před prázdnou branku od Ondry ČERNÉHO. Nadále pokračujeme v tlaku na soupeřovu branku a po dalších šancích otáčíme výsledek ve svůj prospěch, kdy se po samostatné akci prosazuje Ondra ČERNÝ. Po této brance zvyšuje Marek BANGO opět po nahrávce Ondry ČERNÉHO do prázdné branky na 3 : 1. I nadále se tlačíme do zakončení, ale další branku již nepřidáváme. Obsazujeme konečné 6. místo se šesti body a skórem 4 : 2.
Vzhledem k předvedené hře je konečné šesté místo mírným zklamáním. Pokud by jsme lépe řešili zakončení našich šancí, a že jich vyjma utkání s FC VRCHLABÍ bylo, mohli jsme pomýšlet na lepší umístění.

CELKOVÉ POŘADÍ:

1. FC VRCHLABÍ
2. TJ SLOVAN BROUMOV
3. FK TRUTNOV A
4. RSCM ROZKOŠ
5. FK NÁCHOD
6. JISKRA HOŘICE
7. FK TRUTNOV B
8. SK ČERVENÝ KOSTELEC

FOTOGALERIE:
http://www.rajce.net/a4565307

30 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-03-23 12:42:56)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

http://img5.rajce.idnes.cz/d0501/4/4598/4598961_57f13977dbf1055bae2931281b16f85c/images/FOTTURJAROM13.3.2011.jpg
V neděli 13.3.2011 jsme se zúčastnili posledního halového turnaje v Jaroměři pod názvem FOTTUR JAROMĚŘ pro ročník narození 2003 a mladší. Nalosování jsme byli do skupiny B, kde nám byla za soupeře družstva MFK NOVÉ MĚSTO N/M, TJ SOKOL JIČÍNĚVES, AC SPARTA PRAHA, FTCK KRKONOŠE. Hrací doba 1x14 min,4+1.

SESTAVA:
brankář: Vašek CHLÁDEK
obrana: Kuba ČERNÝ, Tomáš RATHOVSKÝ, Ondra PÁCALT, Erik KAREL.
útok: Marek BANGO, Martin HAVELKA, Ondra BANGO, Šimon PROCHÁZKA

JISKRA HOŘICE - MFK NOVÉ MĚSTO N/M    3 : 1     Martin HAVELKA 2x, Marek BANGO

V naše prvním utkání, jsme se střetli se soupeřem , se kterým jsme se potkali před čtrnácti dny ve Dvoře Králové, kde naše vzájemné utkání skončilo nerozhodným výsledkem 1 : 1. Úvod utkání se vyvíjel stejný způsobem, kdy se hra odvíjela uprostřed hřiště s minimem šancí na každé straně. V polovině utkání jsme začínali přebírat iniciativu, ale po několika neproměněných šancích se soupeři podařilo otevřít skóre po chybě obrany. Kluci se z této branky rychle oklepali a opět se vrhli do útočení, z čehož pramenil vyrovnávací gól po pěkné střele Martina HAVELKY. Vzápětí jsme přidali druhou branku, kdy se trefil Marek BANGO a v závěru pečetil na konečných 3 : 1 opět Martin HAVELKA, kdy se nekompromisně protlačil do zakončení přes bránícího hráče. Zasloužené vítězství našich kluků. Konečně jsme soupeře přehrávali i pokutovém území, což nám dělalo na předešlých turnajích velké potíže a zakončovali i z větší vzdálenosti.

JISKRA HOŘICE - TJ SOKOL JIČÍNĚVES         0 : 0

Smolná dělba bodů. Soupeře jsme po celé utkání přehrávali a po jediné jejich šanci v úvodu utkání jsme je takřka nepustili přes půlící čáru. Soupeř se neustále bránil našim nájezdům a jen s těží odolával našim šancím, kterých bylo na dva zápasy. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit vítěznou branku ani z jedné z nich.

JISKRA HOŘICE - AC SPARTA PRAHA             2 : 1     Kuba ČERNÝ 2x

Do tohoto utkání jsme vstupovali s vědomím, že pokud zvítězíme máme jistý postup do semifinále. Podle toho jsme také toto utkání zahájili a soupeře od počátku zatlačili před vlastní branku. Po několika náznacích šancí jsme se ujali vedení brankou Kuby ČERNÉHO. I nadále jsme pokračovali v naši hře a přidali i druhou branku opět z kopačky Kuby ČERNÉHO. Po těchto brankách jsme trochu ustoupili od naši hry a soupeři se podařilo snížit na rozdíl jediné. Do konce utkání se soupeř vzepřel k velkému tlaku a při několika šancích při nás stálo velké štěstí. Přes to jsme tlak přestáli a dotáhli utkání do vítězného konce.

JISKRA HOŘICE - FTCK KRKONOŠE                0 : 3

Výsledek odpovídá za vše. Kluci nehráli vůbec špatně, ale na soupeře prostě nestačili. Toto družstvo není regulérní družstvo žádného města, je to projekt vytvořen pro vybrané talenty z Krkonoš. V jeho řadách jsou nejlepší hráči z JIČÍNA, VRCHLABÍ, TRUTNOVA, HSM atd., takže je to takoví výběr toho nejlepšího, což jasně předvedli i na tomto turnaji, kdy ani jednou neprohráli a měli uctihodné skóre 28 : 3. Jen nám přišlo, že jejich účast na tomto turnaji neměla pro kluky žádný smysl, a že se měli spíš zúčastnit turnaje pro 2002, což mimochodem potvrdil i sám jejich trenér. Ze základní skupiny postupujeme z druhého místa se 7 body a skórem 5 : 5.

SEMIFINÁLE:

JISKRA HOŘICE - TJ NERATOVICE                   4 : 4   pk 3 : 2  Marek BANGO 2x, Martin HAVELKA,  Filip SEDLÁK                pk: Vašek CHLÁDEK, Marek BANGO, Filip SEDLÁK

V semifinále jsme narazili na vítěze sk A, který se presentoval velice pěkným fotbalem. Po jistotě postupu do semifinále jsme si přesto přáli hrát právě s tímto soupeřem, který disponoval stejně rostlými hráči, jaké máme v družstvu mi. Samotné utkání se muselo líbit absolutně všem přihlížejícím, protože nepostrádalo nic z toho co dělá fotbal fotbalem (nasazení, souboje a především branky). V úvodu hráli naši kluci velice koncentrovaně a především Kuba ČERNÝ odehrál v celém utkání to co jsme mu dali za úkol, a to uhlídat a pokud možno nepustit nejlepšího hráče soupeře do zakončení, což se mu vyjma jedné situace podařilo. Toto utkání bylo tak strhující, že ani nenapíšu, kdo kdy z našich kluků vstřelil branku, ale jisté je, že jsme se ujali vedení, soupeř se ale nevzdal a vždy jednobrankové manko dohnal. Po těchto brankách nastala totální honička za vítězstvím, kdy jsme se opět ujali vedení, ale soupeř okamžitě srovnal a totéž se opakovalo i poté. V samém závěru mohlo přijít rozhodnutí na obou stranách, ale nejprve jsme neproměnili samostatný únik  a v posledních vteřinách neuspěl ani soupeř. Utkání tak skončilo spravedlivou remízou a muselo přijít rozhodnutí z pokutových kopů. Z této varianty jsme měli velké obavy, ale kluci to zvládli s bravurou a všichni určení své penalty proměnili, a když soupeř první neproměňuje postupujeme do FINÁLE.

FINÁLE

JISKRA HOŘICE - FTCK KRKONOŠE                  0 : 2

Předpokládaným soupeřem ve finále. Po utkání se stejným soupeřem v základní skupině jsme do tohoto utkání vstoupili s umyslem zodpovědně bránit a pokusit se o nějaký brejk. To první se nám dařilo dlouhou dobu plnit, kdy soupeř se ujímá vedení až po púlce utkání nešťastnou tečí. Druhé přání nám není dopřáno a soupeř nás nepouští do žádné šance a sám v závěru rozhoduje druhou brankou. I přes to jsme ve finále ostudu neudělali a snažili se soupeři jeho předpokládané vitězství co nejvíce stížit. 
V konečném součtu obsazujeme nečekané, ale po předvedené hře naprosto zasloužené druhé místo a náš hráč Marek BANGO je vybrán trenéry soupeřů za nejužitečnějšího hráče celého turnaje.
Potěšující byla jak hra celého družstva, tak předvedená hra Vaška CHLÁDKA, který musel nastoupit do branky a s nastalou situací se vypořádal nad očekávání, kdy se zapojoval do hry a pomáhal celému družstvu.

KONEČNÉ POŘADÍ

  1. FTCK KRKONOŠE
  2. JISKRA HOŘICE
  3. TJ NERATOVICE
  4. SK ŽEBĚTÍN - BRNO
  5. TJ JISKRA JAROMĚŘ
  6. TJ SOKOL JIČÍNĚVES
  7. AC SPARTA PRAHA
  8. SK TŘEBECHOVICE POD OREBEM
  9. MFK NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ
10. FC NOVÝ HRADEC KRÁLOVÉ

FOTOGALERIE:
http://www.rajce.net/a4598961

31 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-03-30 16:33:18)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

http://img5.rajce.idnes.cz/d0507/4/4654/4654606_e477069e61f9ea0bb06d2300e35266cd/images/POHRMSTAHOICE.jpg

O víkendu 26.3.2011 jsme se rozloučili se zimním obdobím posledním halovým turnajem, který jsme uspořádali za podpory města Hořice a TJ Jiskra Hořice v místní hale Gymnázia. Turnaje se zúčastnilo devět družstev, včetně našich dvou. Hrálo se systémem každý s každým, při hrací době 1x11 min v rozestavění 1+4. Bylo sehráno celkem 36 utkání, která s naprostým přehledem odřídil Jarda TOMÁŠEK a o časomíru se povětšinu času staral Matěj FILÁK a kluci ze starší přípravky a žáků, za což jim patří velké poděkování. Před zahájením turnaje došlo k předání nových dresů, na které dala sponzorský dar ZKUŠEBNA KAMENE A KAMENIVA s.r.o. v Hořicích

Účastníci turnaje:
JISKRA HOŘICE černí, JISKRA HOŘICE modří, SK MILETÍN, SK HOŠEK ROBOUSY, TJ SPARTAK RYCHNOV N.K., SK TŘEBECHOVICE P.O., 1.FK NOVÁ PAKA, TJ SOKOL ZÁHORNICE, TJ SOKOL HOŘINĚVES.

SESTAVY:
Jiskra Hořice černí
trenér: Tomáš BANGO
brankář: Honza VAVŘINKA
obrana: Jakub ČERNÝ, Dan SEDLÁČEK, Martin ZVONÍČEK, Filip BŘEZÁK
útok: Marek BANGO, Martin HAVELKA, Adam KEDROŇ, Ondra BANGO

Jiskra Hořice modří
trenér: Zdeněk RATHOVSKÝ
brankář: Vašek CHLÁDEK
obrana: Tomáš RATHOVSKÝ, Viliam BASTER, Ondra ČERNÝ
útok: Filip SEDLÁK, Tomáš OUŘEDNÍČEK, Ondra POUR, Erik KAREL, Šimon PROCHÁZKA

JISKRA HOŘICE modří - SK MILETÍN                  0 : 0

V zahajovacím utkání celeho turnaje jsme měli neustálou převahu, kterou jsme bohužel nedokázali vyjádřit brankou, kdy jsme neproměnili ani šance do prázdné branky. Soupeř se téměř nedostal k naší brance a neustále se bránil našim útočným výpadům.

JISKRA HOŘICE černí - TJ SOKOL HOŘINĚVES   0 : 0

I naše druhé družstvo mělo v celém utkání neustálou převahu, ale taktéž jako modří selhalo v zakončení, kdy jsme opět neproměnili i ty nej šance.

JISKRA HOŘICE modří - TJ SPARTAK RYCHNOV N.K.       0 : 4

Do poloviny naprosto vyrovnané utkání, kdy si obě družstva vypracovala několik šancí ke skórování, ale vždy byli proti oba brankáři. V již zmiňované polovině utkání jsme vyrobili hrubku, kdy jsme soupeři namazali před branku a soupeř nabídnutou šancí nepohrdl a otevřel účet utkání. Vzápětí jsme opět nepřesně rozehráli od vlastní branky a soupeř zvyšuje na 2 : 0. Po těchto brankách jsme se úplně sesypali, čehož soupeř využívá ke vstřelení dalších dvou branek.

JISKRA HOŘICE černí - SK MILETÍN             0 : 0

Naprosto totožné utkání, jaké sehráli v úvodu turnaje s tímto soupeřem modří. I naše druhé družstvo má neustálou převahu, ale stejně jako modří nedokážeme vstřelit branku.

JISKRA HOŘICE černí - JISKRA HOŘICE modří        0 : 0

Ve vzájemném utkání po celou hrací dobu tahá za kratší provaz družstvo černých. Družstvo modrých si vypracovalo jednu dobrou příležitost ke skórování, ale nedokázalo ji proměnit, a když si druhé družstvo nevypracovalo ani jednu, tak utkání končí spravedlivou remízou.

JISKRA HOŘICE modří - SK TŘEBECHOVICE P.O.    0 : 1

Smolné utkání. Po celé utkání si naše družstvo vypracovává spoustu brankových příležitostí, ale opět neproměňujeme ani ty nejvyloženější. Soupeř se za celé utkání dostává k třem střelám na branku. Při prvních dvou se vyznamenává Vašek skvělými zákroky, ale na třetí je bohužel krátký a soupeř rozhoduje ve svůj prospěch. Kluci se do konce snažili o vyrovnání, ale soupeř s vypětím všech sil své vedení ubránil.

JISKRA HOŘICE černí - SK HOŠEK ROBOUSY         3 : 1       HAVELKA, KEDROŇ, BŘEZÁK

Opět jsme po celou dobu soupeře přehrávali a konečně jsme svoji převahu vyjádřili brankově a zaslouženě vyhráli. I když jsme ještě spoustu příležitostí propásli.

JISKRA HOŘICE modří - 1.FK NOVÁ PAKA              2 : 0   SEDLÁK, POUR

Stejně jako černým v minulém utkání, tak i nám se podařilo svoji převahu vyjádřit brankami a zaslouženě soupeře porážíme. Konečně jsme se přestali bát vlítnout do pokutového území, což mělo za následek vstřelení vedoucí branky Filipem SEDLÁKEM, který se postaral svojí aktivitou i o druhou branku, kdy soupeře nenechal v klidu rozehrát a donutil  k chybě, které využil Ondra POUR ke vstřelení druhé branky. Po celé utkání jsme se presentovali kolektivním výkonem, a svojí hrou soupeři nedáváme žádnou příležitost ke vstřelení branky.

JISKRA HOŘICE černí - SK TŘEBECHOVICE P.O.         2 : 1       BANGO M, KEDROŇ.

Stejně jako modří, tak i černí s tímto soupeřem neproměnili spoustu dobrých příležitostí, ale na rozdíl od modrých se černým podařilo vstřelit dvě branky, které rozhodli o jejich vítězství. Velice dobrou hrou se presentovala především dvojice Adam KEDROŇ Marek BANGO, kteří si spolu vytvořili spoustu šancí a jen klid, nebo patřičné štěstíčko v zakončení je připravil o větší počet vstřelených branek.

JISKRA HOŘICE modří - TJ SOKOL ZÁHORNICE     5 : 0   SEDLÁK 2x, OUŘEDNÍČEK, RATHOVSKÝ, CHLÁDEK
 
Ač výsledek je jednoznačný, tak samotné utkání takto nevypadalo. Ještě asi čtyři minuty před koncem byl stav utkání  0 : 0. I když se hrálo pouze na jednu branku, tak se nám nepodařilo vypracovat si potřebnou šanci ke skórování. Bylo velice těžké se prosadit přez pět hráčů, kteří byli srovnáni v pokutovém území. Ke konci soupeři viditelně docházeli síly a nám se podařilo přehrát soupeřův val a vstřelit vedoucí branku, kterou zařídil Tomáš OUŘEDNÍČEK. Po této brance se prosadil střelou z poloviny hřiště Tomáš RATHOVSKÝ, a po jeho dobře rozehraném rohu přidává třetí branku Vašek CHLÁDEK, taktéž z půlky hřiště. To probíhala poslední minuta utkání, ale nám to nestačilo a přidáváme další dvě branky (Filip SEDLÁK) a zaslouženě získáváme tři body.

JISKRA HOŘICE černí - TJ SPARTAK RYCHNOV N.K.    2 : 0        KEDROŇ, BANGO M.

Naši kluci odehráli naprosto fantastické utkání, kdy soupeři, který do této chvíle nepoznal hořkost porážky, nedovolil vstřelit branku a naopak svojí kolektivní hrou dokráčeli k zaslouženému vítězství.

JISKRA HOŘICE modří - SK HOŠEK ROBOUSY            4 : 0  SEDLÁK 2x, OUŘEDNÍČEK, POUR

Jednoznačná záležitost našeho družstva. Konečně naplno zafungovala spolupráce mezi Filipem a Tomášem, kteří se postarali o tři naše branky. Jejich snaha byla podpořena výbornou obranou prací, kdy kluci nepustili včasným přistupováním soupeře do žádné brankové příležitosti.

JISKRA HOŘICE černí - 1.FK NOVÁ PAKA           0 : 0

Klukům se nepodařilo zopakovat předešlé utkání. Po předvedené hře je bod ztrátou, a tato remíza dala minulému soupeři jistotu prvního místa bez ohledu, jak dopadne jejich poslední utkání. Klukům nelze odepřít snaha, soupeře v posledních dvou minutách doslova melou, ale není nám přáno vstřelit vítěznou branku ani do prázdné branky.

JISKRA HOŘICE modří - TJ SOKOL HOŘINĚVES     1 : 0      SEDLÁK

Vcelku vyrovnaná partie, kdy si ani jedno družstvo není schopno vypracovat stoprocentní příležitost ke vstřelení branky. V závěru utkání naši kluci přeci jenom začínají přebírat iniciativu a po několika náznacích šancí, kdy soupeře přitlačíme před jeho brankoviště se podaří Filipovi šťastně překonat velice dobře chytajícího brankáře soupeře a strhnout vedení na naši stranu. Do konce utkání se soustředíme na pozorné bránění svého náskoku a nedovolujeme soupeři udělat nic s výsledkem.

JISKRA HOŘICE černí - TJ SOKOL ZÁHORNICE      3 : 0         ZVONÍČEK, BANGO M, KEDROŇ

Podobně se vyvíjející utkání, jako v případě modrých. Také nám dělá problémy prosadit se přes obraný val soupeře. S přibývajícími minutami zvyšujeme tempo a vypracováváme si několik příležitostí, kdy tři z nich využíváme a zaslouženě vítězíme. Obsazujeme celkově druhé místo a  Honza VAVŘINKA je vyhlášen dle hlasování trenérů zúčastněných družstev nejlepším brankářem celého turnaje.

Obě naše družstva se představila ve velice dobrém světle. Jak černí, tak modří se v úvodu turnaje sice nevyvarovali některých chyb, ale přes to dosáhli velice pěkných výsledků a svojí hrou nás trenéry a rodiče velice potěšili. V konkurenci devíti družstev jsme obsadili druhé a čtvrté místo, což je velice pěkný výsledek. Závěrečného vyhlášení výsledků a předání cen všem účastníkům se chopil starosta města Hořice pan Ivan DOLEŽAL.
Uspořádání tohoto turnaje by se samozřejmě nemohlo obejít bez pomoci všech, kteří se nějakým způsobem podíleli na jeho konání. Ať se jedná o místní firmy, město Hořice, oddíl kopané, pana Romana KOŘÍNKA, který se staral o občerstvení všech účastníků, tak samozřejmě také o rodiče kluků, za což jim všem patří velké dík.

CELKOVÉ POŘADÍ:

1. TJ SPARTAK RYCHNOV N.K.                       21 : 3            21 b
2. JISKRA HOŘICE černí                                10 : 2            16 b
3. SK TŘEBECHOVICE P.O.                            17 : 5            16 b
4. JISKRA HOŘICE modří                               12 : 5             14 b
5. SK MILETÍN                                             4 : 3             12 b
6. TJ SOKOL HOŘINĚVES                                4 : 4              9 b
7. 1.FK NOVÁ PAKA                                       5 : 9              7 b
8. SK HOŠEK ROBOUSY                                  5 : 18             6 b
9. TJ SOKOL ZÁHORNICE                                0 : 30             0 b

32 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-04-04 12:42:36)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

V sobotu 2.4.2011 jsme zajížděli na hřiště Sokola Jičíněves k předehrávce  14.kola Okresního přeboru mladších přípravek.

Sestava:
brankář: Honza VAVŘINKA
obrana: Viliam BASTER, Tomáš RATHOVSKÝ, Vašek CHLÁDEK, Ondra PÁCALT
útok: Marek BANGO, Martin HAVELKA, Ondra ČERNÝ, Tomáš OUŘEDNÍČEK, Filip SEDLÁK

JISKRA HOŘICE - TJ SOKOL JIČÍNĚVES  A       7 : 6  (3 : 3)  ČERNÝ 3x, HAVELKA, BANGO, SEDLÁK, OUŘEDNÍČEK

Úvod utkání nám nevyšel podle představ. Ač jsme měli více ze hry, tak soupeř se ujímá vedení 3 : 0, kdy jsme mu všechny tři branky věnovali vlastními chybami. Přesto jsme zbraně nesložili a nadále hráli vlastní hru, kluci v obraně a Honza v brance se vyvarovali předešlých chyb a do poločasu jsme srovnali stav utkání na 3 : 3. Po změně stran jsme se ujali vedení 5 : 3, ale opět jsme se dopustili chyb v obrané fázi a nechali Honzu na holičkách, čehož velice šikovný útočník soupeře využil a pokaždé naše vedení srovnal. V závěru utkání jsme hráli dost otevřený fotbal, čehož málem soupeř využil k vedoucí brance, ale proti byl Honza, který velice dobrým zákrokem zabránil brance, a z následné poslední akce jsme vstřelili vítěznou branku a uzavřeli stav utkání na konečných 7 : 6 a dokonale oplatili soupeři podzimní porážku, kdy nám taktéž dával vítěznou branku v závěru utkání. Přes zisk tří bodů jsme nebyli spokojeni s hrou některých kluků, zejména obránců, kteří dávali hráčům soupeře dostatek času na zpracování míče a nedůsledně je v některých pasážích obsazovali. Kluci v útoku někdy řešili své šance unáhleně a taktéž byli někdy nedůrazní v napadání soupeřových obránců.


JISKRA HOŘICE - TJ SOKOL JIČÍNĚVES B        8 : 0  (6 : 0) HAVELKA 3x, SEDLÁK 2x, BASTER, BANGO, ČERNÝ

Neustálou převahu jsme vyjádřili řadou pěkných branek. Kluci si vzali ponaučení z předešlého utkání a soupeře téměř k ničemu nepustili a co přes obranu prošlo s tím si poradil Honza v brance, který se zapojoval více do hry a ulehčoval svojí hrou práci klukům v obraně, kteří se mohli více zapojovat do útočné hry. Řadu branek jsme vstřelili po perfektním rozebrání celé obrany včetně brankáře a zakončovali do prázdné branky. V druhém poločase jsme se soustředili na pozornou obranu a neustále jsme se snažili o kombinační hru směrem do předu, z čehož plynula spousta šancí, které jsme bohužel neproměňovali.

33 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-04-14 22:39:34)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

14.4.2011 přátelské utkání v Hořiněvsi, hrací doba 4 x 15 min + pokutové kopy, rozestavění 4+1.

JISKRA HOŘICE - TJ SOKOL HOŘINĚVES        9 : 6   ČERNÝ 4x, POUR 3x, OUŘEDNÍČEK 2x.

SESTAVA:
brankář: Honza VAVŘINKA
obrana: Tomáš RATHOVSKÝ, Viliam BASTER, Vašek CHLÁDEK, Ondra PÁCALT
útok: Tomáš OUŘEDNÍČEK, Ondra POUR, Ondra ČERNÝ, Erik KAREL

První přípravné utkání na jarní sezonu jsme zvládli a zaslouženě zvítězili. Po celou dobu utkání jsme měli herní převahu, kterou jsme zúročili devíti brankami. Kluci předváděli místy pěknou kombinační hru, s kterou měl soupeř očividně problémy a pokud by kluci zakončovali ve větším klidu, mohlo utkání skončit větším rozdílem. Přesto jsme byli s jejich výkonem spokojeni, ale na druhou stranu  musíme ještě zapracovat na přesnějším zakončení a někteří jedinci na včasnějším obsazování hráčů soupeře. V závěrečném penaltovém rozstřelu jsme se výrazně zlepšili, kdy jsme neproměnili pouhých pět ze dvanácti a naopak Honza pochytal deset ze třinácti. Příští týden se s tímto soupeřem utkáme opět a to ve čtvrtek 21.4.2011 na Gotíku od 17'00 hod.

34 Naposledy upravil: ZdenekR (2014-01-12 00:03:12)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ.

Sestava:
brankář: Vašek CHLÁDEK
obrana: Kuba ČERNÝ, Ondra PÁCALT, Viliam BASTER, Martin HAVELKA
útok: Filip SEDLÁK, Ondra POUR, Ondra ČERNÝ, Ondra BANGO, David GABRIEL

JISKRA HOŘICE - TJ SOKOL HOŘÍNĚVES   11 : 3     O.ČERNÝ 4x,SEDLÁK 4x, O.POUR, K.ČERNÝ, O.BANGO

Hráno na 3X15 min + pokutové kopy, rozestavění  4+1

Úvod utkání nám nevyšel, a soupeř se ujal ze své první šance vedení. Poté jsme čtyřmi brankami vývoj utkání zcela otočili. Začátek druhého dějství jsme opět zaspali a dovolili soupeři snížit na rozdíl jedné branky. Poté jsme se opět probudili a vzali vývoj utkání do svých rukou a vstřelili další čtyři branky. Před úvodem třetí části jsme kluky nabádali k pozornějšímu bránění  začátku, což zvládli s přehledem a soupeři do konce utkání nedovolili vstřelit žádnou branku, sami přidali další čtyři a zaslouženě zvítězili. V penaltovém rozstřelu jsme byli opět úspěšní, kdy jsme neproměnili pouhé tři z deseti oproti soupeři, který z deseti proměnil pouhé dvě.
Mimo začátků prvních dvou dějství kluci odehráli kvalitní utkání se spoustou branek po pěkných kombinačních akcích, a konečně začali důrazněji napadat soupeře v před brankovém prostoru a dostávali se do dobrých příležitostí a především je proměňovali. V obraně musíme ještě zapracovat na včasnějším a důraznějším přistupování k hráčům a nedávat ji prostor k zakončení.

35 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-04-28 08:53:36)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

23.4.2011 jsme zajížděli na hřiště TJ Sokola Chomutice k 9.kolu okresního přeboru, kde jsme se utkali s družstvem domácích a družstvem FC VTJ Milíčeves.

Sestava:
brankář: Vašek CHLÁDEK
obrana: Kuba ČERNÝ, Ondra ČERNÝ, Ondra PÁCALT, Martin HAVELKA
útok: Marek BANGO, Adam KEDROŇ, Ondra POUR, Filip SEDLÁK

JISKRA HOŘICE - FC VTJ MILÍČEVES      6 : 5  (3 : 3)  Adam KEDROŇ 5x, Marek BANGO

Velice dramatické utkání se šťastným koncem pro naše kluky. Samotné utkání jsme začali velice dobře, ale po menším zaváhání a neproměnění několika příležitostí se soupeř ujímá vedení. Po inkasované brance jsme se i nadále presentovali kvalitní hrou, z čehož pramenili tři branky v síti soupeře. Nadějný výsledek jsme bohužel do poločasu neudrželi a dovolili soupeři vlastními chybami srovnat stav utkání na 3 : 3. Po změně stran jsme bohužel nenavázali na předváděnou hru z prvního poločasu a dovolili soupeři převzít otěže utkání do svých rukou, kdy nám dvěma brankami odskočil na 5 : 3. V posledních deseti minutách jsme se snažili s výsledkem něco udělat, což se nám nakonec podařilo a Adam Kedroň v posledních pěti minutách třemi brankami otočil vývoj utkání na naši stranu.

JISKRA HOŘICE - TJ SOKOL CHOMUTICE    6 : 1 (2 : 0)   A. KEDROŇ 2x, M. BANGO 2x, M.HAVELKA, F.SEDLÁK

Jednoznačná záležitost našich kluků. Soupeř měl pár šancí, s kterými si bez problémů poradil Vašek v brance. Jedinou branku nám soupeř vstřelil asi tři minuty před koncem za stavu 5 : 0. Naše hra byla velice pohledná a jen škoda některých nevyužitých příležitostí, ale i přes tyto šance jsme jednoznačně dominovali po celou dobu utkání a branky, které jsme vstřelili byli většinou po kombinačních akcích celého družstva. I trenér z Milíčevse uznal, že naši kluci byli nejfotbalovější. Velice dobrou hrou se presentovalo celé družstvo, ale největší překvapení pro nás byl výkon Ondry PÁCALTA, který zahrál v obou utkáních s naprostým přehledem a hráči soupeře měli s jeho obranou hrou velké potíže. A samozřejmě nesmím zapomenout na výkon Adama KEDRONĚ, který byl pro naše družstvo hlavně v prvním utkání nepostradatelný.

36 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-04-30 17:18:11)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

K 10.kolu Okresního přeboru jsme zajížděli na hřiště SK MILETÍN, kde nám byla soupeři družstva TJ SOKOL LIBÁŇ a TJ KOPIDLNO.

SESTAVA:
brankář: Honza VAVŘINKA
obrana: Tomáš RATHOVSKÝ, Vašek CHLÁDEK, Ondra PÁCALT, Kuba ČERNÝ
útok: Marek BANGO, Ondra ČERNÝ, Filip SEDLÁK, Martin HAVELKA

JISKRA HOŘICE - TJ SOKOL LIBÁŇ       4 : 2 (1 : 0)     Ondra ČERNÝ 2x, Filip SEDLÁK 2x

Utkání jsme začali velkým náporem a hned od začátku jsme přišpendlili soupeře k vlastnímu pokutovému území. Soupeř se osvobozoval pouze odkopáváním od vlastní branky, ale nám se bohužel nedařilo proměnit vytvořené šance. V polovině prvního poločasu se ujmula jedna z našich šancí. Soupeře jsme i nadále přehrávali, ale nedařilo se nám proměňovat další šance. Soupeř se k naší brance dostával pouze po dlouhých výkopech brankáře, s čímž měli někdy kluci v obraně problémy, ale se všemi těmito pokusy si poradil Honza v brance. Do druhého poločasu jsme kluci upozorňovali, aby si dali pozor na tyto výkopy, ale bohužel po jednom z nich soupeř srovnal stav utkání na 1 : 1. Po této brance soupeř vycítil šanci a začal se více tlačit do našeho brankoviště. Nám se podařilo soupeřův tlak přečkat a naopak sami jsme vstřelili dvě rychlé branky po pěkných akcích všech našich hráčů a definitivně soupeři sebrali naději na lepší výsledek. Opakovala se naprosto stejná situace jako v podzimním utkání, kdy jsme taktéž soupeřův odpor utnuli  dvěma rychlými brankami. Před koncem utkání jsme přidali čtvrtou branku a i přes to, že se soupeři podařilo po řadě rohových kopů vstřelit druhou branku, tak jsme zvrat nepřipustili a dovedli utkání do vítězného konce.

JISKRA HOŘICE - TJ KOPIDLNO  10 : 1 (8 : 0) Martin HAVELKA 4x, Filip SEDLÁK 4x, Ondra ČERNÝ, Marek BANGO

První poločas se hrál téměř po celou dobu  na polovině soupeře. Hráli jsme neustále v pohybu s mnoha přihrávkami, po kterých následovali šance, z kterých jsme vstřelili osm krásných branek a při troše štěstí nemuselo zůstat pouze u nich. Druhý poločas jsme si herně užívali a i přes to, že jsme vstřelili pouze dvě branky, tak jsme i nadále v utkání dominovali. Soupeř vstřelil branku po trestném kopu, kdy útočící hráč Honzovi stínil před balonem a on se k němu dostal pozdě. V jarní části jsme odehráli další vydařená utkání, kdy se nám podařilo ve všech šesti dosavadních utkáních vždy zvítězit.

37 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-05-05 23:13:48)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

JISKRA HOŘICE - TJ SOKOL DOHALICE      3 : 2    Tomáš OUŘEDNÍČEK 2x, Kuba ČERNÝ

SESTAVA:
brankář: Honza VAVŘINKA
obrana: Ondra PÁCALT, Kuba ČERNÝ, Viliam BASTER
útok: Tomáš OUŘEDNÍČEK, Ondra POUR, Ondra BANGO, David GABRIEL, Lukáš RATHOVSKÝ, Marek ČERVENÝ, Vojta POUR

Utkání hrané na 3x15 min, jsme začali velice dobře, když jsme si vypracovali tři slibné šance, které jsme bohužel nedotáhli do úspěšného konce. Ani soupeř se v první části neprosadil, takže první třetina skončila 0 : 0. Druhou jsme začli stejným způsobem, ale soupeř se po jedné z mála šancí ujal vedení. Do konce druhé části jsme dokázali srovnat stav utkání brankou Tomáše OUŘEDNÍČKA, který zužitkoval dobré vysunutí od našich obránců. Ve třetí části jsme pokračovali ve své hře, kdy jsme pozorně bránili a využívali každé příležitosti k ohrožení branky soupeře, což se nám vyplatilo a soupeři jsme odskočili na 3 : 1 po brankách Tomáše OUŘEDNÍČKA a Kuby ČERNÉHO, který krásnou střelou pod břevno nedal brankáři žádnou šanci. V závěru nás svými velice dobrými zákroky podržel Honza v brance. Soupeř snížil po menším zaváhání našich obránců na konečných 3 : 2. Velice dobře odehrané utkání našeho družstva, v kterém jsme dali především šanci  klukům, kteří ještě nehrajou (ročník 2004 a 2005), nebo klukům, kteří byli dlouho nemocní. V průběhu utkání jsme ještě neproměnili spoustu dalších příležitostí, zejména Ondra POUR 3x, Tomáš OUŘEDNÍČEK 3x, Marek ČERVENÝ, Vojta POUR.  Přes dvě obdržené branky zachytal velice spolehlivě Honza VAVŘINKA, který předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů, kdy pochytal soupeři 3 super šance a včasným vybíháním zamezil dalším. Ale pochvalu si zaslouží celé družstvo, které nepřestalo hrát ani za nepříznivého stavu, ba naopak ještě zvýšilo své úsilí a soupeře zatlačilo k vlastní brance. Potěšující bylo i to, že i ti mladší se snažili zapojovat do hry a nebáli se hrát ani proti těm starším a také se dostali k zakončení. V penaltovém rozstřelu jsme 2 : 1 prohráli, ale Honza v brance se proti střelcům soupeře činil a několik jim jich dobrým zákrokem zneškodnil.

38 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-05-07 16:11:20)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

11.kolo okresního přeboru mladších přípravek přivedlo naše hráče na hřiště SK SOBOTKA. Turnaje se, kromě domácích a JISKRY HOŘICE, zúčastnila ještě družstva SK JIČÍN a SK MILETÍN.

Naše družstvo se utkalo s SK JIČÍN a SK SOBOTKA.

Sestava:
brankář: Honza VAVŘINKA
obrana: Tomáš RATHOVSKÝ, Kuba ČERNÝ, Ondra PÁCALT, Viliam BASTER
útok: Ondra ČERNÝ, Ondra POUR, Filip SEDLÁK, Tomáš OUŘEDNÍČEK, Marek BANGO

JISKRA HOŘICE - SK JIČÍN             3 : 10  (3 : 4)   Filip SEDLÁK 2x, Tomáš OUŘEDNÍČEK

Začátek utkání jsme hráli se soupeřem vyrovnanou partii, kdy se do vážnější šance nedostalo ani jedno mužstvo. Poté jsme se dopustili dvou chyb a soupeř nabídnutými šancemi nepohrdl a obě potrestal. Poté jsme se dostali do dvou příležitostí mi, ale buď jsme nastřelili brankáře, nebo jsme nebyli dost důrazní a k přesnému zakončení se nedostali. K brance nám nepomohla ani penalta, kterou náš střelec poslal brankáři do náruče. Poté soupeř přidal třetí branku po brejkové situaci, kdy jsme propadly na polovině hřiště a soupeř nám ukázal, jak s takovou situací naložit. Přesto jsme se nevzdali a třemi brankami srovnali na 3 : 3. Poté jsme se tlačili do útoku, z čehož plynuli šance, ale bohužel jsme je neproměnili a soupeř po dalším brejku uzavírá poločasový výsledek na  3 : 4. Druhý poločas jsme naprosto nezvládli a soupeř nám uštědřil potupnou desítku. Za předvedenou hru ve druhém poločase jsme si nic jiného nezasloužili. Soupeř byl lepším mužstvem a téměř u všech balónů byl o krok dříve. Navíc jsme pozdním přistupováním k hráčům dávali soupeři prostor pro jejich hru čímž jsme mu ulehčovali situaci při zakončování svých šancí a Honzu nechávali na holičkách. Nebyli jsme schopni dát si ani jednu přesnou přihrávku a jenom jsme nakopávali a odkopávali balóny.

JISKRA HOŘICE - SK SOBOTKA      9 : 2  (6 : 2) OUŘEDNÍČEK 3x, SEDLÁK 2x, BASTER, K.ČERNÝ,   BANGO, POUR

Jednoznačná záležitost našich kluků. Sice jsme se v úvodu nevyvarovali chyb při bránění jednoho z hráčů soupeře, který vždy zůstával za našimi kluky a dvě tyto chyby soupeř využil, ale poté jsme si dali na tyto situace pozor a k ničemu ho nepustili a sami jsme nasázeli soupeři do poločasu šest branek po pěkných kombinačních akcích. Ve druhém poločase jsme kontrolovali hru, přidali další tři branky a dovedli utkání do vítězného konce. Ve druhém poločase se soupeř nedostal ani jednou před našeho brankáře.

39

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

Tuto sobotu jsme odehráli poslední dvě kola základní části okresního přeboru mladších přípravek, kdy jsme se postupně utkali s mužstvy SK HOŠEK ROBOUSY, TJ SOKOL LUŽANY a SK MILETÍN.

SESTAVA:
brankář: Honza VAVŘINKA
obrana: Tomáš RATHOVSKÝ, Vašek CHLÁDEK, Ondra PÁCALT, Ondra POUR, Viliam BASTER, Kuba ČERNÝ
útok: Marek BANGO, Martin HAVELKA, Ondra ČERNÝ, Tomáš OUŘEDNÍČEK, Filip SEDLÁK, Erik KAREL

Předem bychom chtěli poděkovat Kubovi ČERNÉMU a Erikovi KARLOVI, že byly ochotni hrát za TJ SOKOL LUŽANY, které se dostavili v malé počtu a předávám jim tímto i poděkování trenéra Lužan, který byl s výkony obou hráčů nadmíru spokojen.

JISKRA HOŘICE - SK HOŠEK ROBOUSY      8 : 0 (4 : 0)   Marek BANGO 2x, Tomáš OUŘEDNÍČEK 2x, Ondra ČERNÝ 2x, Martin HAVELKA, Filip SEDLÁK

Před tímto utkání jsme kluky upozornili na nejlepšího hráče soupeře Michala HALASZE. Na začátku utkání nám předvedl svoji sílu, kdy se dostal dvakrát k zakončení po předchozím obejití třech našich hráčů. V následujících minutách si kluci tohoto hráče začali přebírat a do žádné šance ho nepustili, což byl základní kámen našeho úspěchu, protože od tohoto okamžiku bylo pouze jedno mužstvo na hřišti. Poločas jsme vyhráli 4 : 0 po krásných akcích všech hráčů. Druhý poločas jsme pokračovali v nastolené hře, přidali další čtyři branky a zaslouženě vyhráli.


JISKRA HOŘICE - TJ SOKOL LUŽANY          10 : 2  (5 : 2) Filip SEDLÁK 4x, Martin HAVELKA 2x, Tomáš RATHOVSKÝ, Ondra ČERNÝ, Ondra POUR, Vašek CHLÁDEK

Za soupeře nastoupili naši dva hráči (Kuba ČERNÝ, Erik KAREL) a především Kuba nám dělal největší problémy, kdy nám dokonce vstřelil branku, kterou se soupeř ujal nečekaně vedení 2 :1. Po této brance se naši kluci konečně srovnali a začali hrát svoji hru založenou na kombinační hře všech hráčů, z čehož plynulo poločasové vedení 5 : 2. V úvodu druhého poločasu jsme se vyvarovali chyb, které vedli k oběma brankám soupeře, sami se čím dál častěji tlačili před branku soupeře a postupně navyšovali své vedení až do konečné podoby.


JISKRA HOŘICE - SK MILETÍN                     3 : 1 (2 : 1)  Tomáš OUŘEDNÍČEK, Martin HAVELKA, Filip SEDLÁK

Úvod utkání patřil hostům, kdy zejména Vráťa HAK nám svým pohybem dělal největší problémy. Také úvodní branku utkání vstřelili hosté po špatném pokrytí hráčů při vhazování. Ale netrvalo dlouho a nám se podařilo vyrovnat. Poté jsme obětovali vždy jednoho obránce na bránění Vráti, což se ukázalo jako dobrý tah, protože se soupeři od tohoto okamžiku nedařilo přejít do vhodné střelecké pozice a naopak nám se podařilo vstřelit vedoucí branku, kterou skončil i poločas. Druhý poločas jsme pokračovali ve stejné hře, jakou jsme hráli po většinu poločasu prvního a před koncem utkání jsme třetí brankou rozhodli toto vyhecované, ale především díky oběma mužstvům pěkné utkání. Ve všech třech dnešních utkáních jsme předváděli pěknou hru na všech postech, ale především Honza v brance odchytal svá nejlepší utkání, především s MILETÍNEM, kdy nás vždy podržel, když zneškodnil za stavu 2 : 1 několik brejkových situací soupeře a lapil i dvě pěkné střeli ze střední vzdálenosti, které mířili k tyči.
Uzavřeli jsme základní část okresního přeboru, kdy jsme se v jarní části presentovali velice pohlednou hrou celého mužstva s bilancí  deseti výher a jediné porážky a s celkovým pozitivním skórem 74 : 30. Obsadíme 4.místo a v závěrečných třech nadstavbových turnajích se utkáme nejspíš s oběma  JIČÍNĚVSKÝMI mužstvi o konečné 4. - 6. místo.

40 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-06-02 23:40:19)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

Přátelské utkání 2.6.2011.

Hrací Doba: 2x20+2x15+penalty, rozestavění 4+1.

Sestava: Honza VAVŘINKA, Tomáš RATHOVSKÝ, Vašek CHLÁDEK, Viliam BASTER, Ondra POUR, Marek BANGO, Ondra ČERNÝ, Filip SEDLÁK, Tomáš OUŘEDNÍČEK

JISKRA HOŘICE - FKM JAVORKA      7 : 9        Filip SEDLÁK 5x, Viliam BASTER, Tomáš OUŘEDNÍČEK

V úvodu utkání se hrálo celkem vyrovnaně. S přibývajícími minutami si začala obě mužstva vypracovávat brankové příležitosti. První branku utkání jsme vstřelili mi a po několika minutách přidali i druhou, což byl i výsledek první čtvrtiny. Druhou čtvrtinu jsme absolutně nezvládli, kdy nám soupeř vstřelil šest branek. V této části jsme se nezmohli na žádnou kloudnou akci. Důvodů bylo hned několik, a to především ztráta většiny balónů, upuštění od důrazného napadání soupeře, minimum nahrávek a  pouhé nakopávání, ale hlavně jsme neměli žádný pohyb, kdy soupeř byl u všech balónů dřív. Především někteří útočníci přestali pomáhat obraně, která byla pod neustálím tlakem všech čtyř hráčů soupeře, který nás jasně přehrával v předbrankovém prostoru a pohodlně zakončoval za záda bezmocného Honzy, který ještě pár dobrých příležitostí soupeře zneškodnil. Výsledek 2 : 6 po dvou čtvrtinách, byl pro nás krutý, ale naprosto zasloužený. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli 3 : 2, ale co bylo podstatné, tak to byl fakt, že jsme se vrátili ke hře z první. Ve čtvrté jsme se přiblížili soupeři na rozdíl jediné branky, byli jsme lepším mužstvem a při troše štěstí a většího klidu při zakončení jsme mohli stav utkání srovnat, bohužel v závěru po chybě v útočné fázi se soupeři podaří rozhodnout po pěkné kombinační akci všech hráčů brankou na konečných 9 : 7. Přesto jsme byli s utkáním mimo zaváhání ve druhé čtvrtině spokojeni, i když jsme se mohli přesvědčit, že se máme ještě co učit, protože soupeř hrál velice pěkný kombinační fotbal a hlavně před brankou, kde se jeho hráči nechrtili a dokázali si nahrát v brankové příležitosti do ještě vyloženější šance, našim klukům předvedli v plné kráse co po nich také chceme. Ale abych jen nekritizoval, tak i naše hra se zápas od zápasu zlepšuje, což jsme potvrdili také při našich některých brankách, kdy jsme taktéž konečně takovéto nahrávky předváděli. V penaltách jsme udělali taktéž pokrok, jak při proměňování, tak i v chytání, když Honza některé chytil velice dobrým zákrokem. Celkově se Honzova práce v brance zlepšuje, což potvrdil i v dnešním utkání, kdy nás častokrát podržel svými velice dobrými zákroky. Doufejme, že nám toto utkání pomůže do závěrečných třech turnajových bojů o konečné čtvrté místo, které zahajujeme tuto sobotu na hřišti TJ SOKOL JIČÍNĚVES, kde nám budou od 10'00 za soupeři mužstva TJ SOKOL JIČÍNĚVES B a SK SOBOTKA. Závěrem musíme poděkovat všem rodičům, kteří se postarali o přípravu hřiště a Jardovi TOMÁŠKOVI, který toto utkání s přehledem odřídil.

41 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-06-07 20:19:05)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

O víkendu jsme úspěšně vstoupili do nadstavby okresního přeboru.

Sestava:
brankář: Honza VAVŘINKA
obrana: Tomáš RATHOVSKÝ, Vašek CHLÁDEK, Viliam BASTER, Ondra PÁCALT
útok: Tomáš OUŘEDNÍČEK, Filip SEDLÁK, Ondra POUR, Ondra ČERNÝ, Marek BANGO

JISKRA HOŘICE - SK SOBOTKA      7 : 0  (2 : 0)   F.SEDLÁK 2x, T.OUŘEDNÍČEK 2x, O.POUR, M.BANGO, V.BASTER

Od úvodního hvizdu jsme byli jednoznačně lepším mužstvem, ale dlouho se nám nedařilo vstřelit branku. Šance jsme si vytvářeli, ale v mnoha případech jsme místo střeli volili ještě jednu přihrávku a sami se tím vytlačili z lepší pozice, nebo jsme na tyto nahrávky nedokázali vůbec zareagovat. Přesto jsme byli trpěliví a po zásluze se do poločasu ujali dvou brankového vedení. Druhý poločas jsme pokračovali v nastolené hře, ale na rozdíl od prvního poločasu jsme začali své příležitosti proměňovat a dočkali se jednoznačného vítězství
v poměru 7 : 0. Soupeř se za celé utkání nedostal ani k jednomu ohrožení naší branky.

JISKRA HOŘICE - TJ SOKOL JIČÍNĚVES B    8 : 5  (4 : 2)  F.SEDLÁK 3x, T.OUŘEDNÍČEK 2x, V.CHLÁDEK, O.POUR, O.ČERNÝ
Druhé utkání v nesnesitelném vedru jsme nezačali úplně nejlépe, kdy jsme přenechali iniciativu mužstvu domácích, které bylo povzbuzeno jednoznačným vítězstvím z úvodního utkání s SK SOBOTKA (14 : 2), ale ke své smůle a našemu štěstí své šance nedokázali proměnit. Postupem času se hra začala vyrovnávat, ale byl to právě soupeř, kdo se radoval z první branky. Nás tato branka nezlomila, ba naopak, během pěti minut jsme třemi brankami otočili výsledek v náš prospěch, což soupeře viditelně zaskočilo. Do poločasu obě mužstva vstřelila po jedné brance a stanovila poločasoví výsledek na 4 : 2. Do druhého poločasu jsme opět vstoupili jako do prvního, ale tentokrát soupeř své šance využil a srovnal stav utkání na 4 : 4. Ale naši kluci se včas vzpamatovali a po několika šancích se opět ujímáme vedení. To nám bohužel dlouho nevydrželo a soupeři se po naší chybě podařilo opět srovnat. Mužstvo domácích vycítilo šanci a začalo se více tlačit před naši branku, kde jsme s vypětím všech sil odolávali. V době sílícího tlaku domácích se nám podařilo z brejku vstřelit vedoucí branku, kterou jsme vzápětí podpořili druhou a nadobro tak utnuli soupeřův odpor. V závěru jsme přidali osmou branku a úspěšně tak ukončili první ze tří turnajů, které s těmito soupeři odehrajeme.

42 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-06-14 14:59:27)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

V sobotu 11.6.2011 jsme odehráli druhý nadstavbový turnaj, tentokrát na hřišti SK SOBOTKA.

Sestava:
brankář: Honza VAVŘINKA
obrana: Vašek CHLÁDEK, Tomáš RATHOVSKÝ, Ondra PÁCALT, Ondra POUR
útok: Filip SEDLÁK, Ondra ČERNÝ, Marek BANGO, Martin HAVELKA

JISKRA HOŘICE - TJ SOKOL JIČÍNĚVES     6 : 10  (3 : 7)   O.ČERNÝ 3x, F.SEDLÁK 2x, M.BANGO

Co k tomuto utkání napsat? Naprostý propadák, jasná záležitost lépe se pohybujícího soupeře.
Naše hra snesla přísnější měřítko pouze v posledních deseti minutách celého utkání, kdy jsme korigovali třemi brankami na konečných 6 : 10. Po celé utkání, vyjma již zmiňovaných závěrečných deseti minut jsme byli horším mužstvem, což jsme nejvíce pocítili v úvodu utkání, kdy jsme během pár minut prohrávali o čtyři branky. Soupeř nás přehrával, což jsme mu ulehčovali svojí neaktivní hrou, kdy zejména obrana nevěděla kudy kam, a když se k tomu všemu připočte i neaktivní hra útočníků směrem dozadu, není se co divit, že jsme opět vyfasovali desítku.

JISKRA HOŘICE - SK SOBOTKA    2 : 1 (1 : 0)   F.SEDLÁK, O.ČERNÝ

Hra v tomto utkání se o malinko zlepšila, ale jak ukazuje výsledek, tak jsme se na vítězství hodně nadřeli a do konce utkání se o něj strachovali. Sice jsme měli po většinu hrací doby míč pod kontrolou, ale naše zakončování těch pár akcí, které jsme si v prvním poločase vypracovali bylo žalostné. Ve druhém poločase se naše hra o moc nezměnila, čehož soupeř využil a pět minut před koncem srovnal stav utkání. V těchto chvílích byl našim nejaktivnějším hráčem brankář, který častokrát vyjížděl s balónem až na polovinu soupeře. Při těchto jeho výletech nám stoupali vlasy hrůzou, ale pokaždé je zvládl s bravurou. Nakonec se nám podařilo přece jenom vítěznou branku vstřelit, což nám udrželo naději na obsazení čtvrtého místa v celkové tabulce. Ale pokud chceme opravdu skončit čtvrtí, tak musíme v posledním turnaji na domácím hřišti v sobotu 18.6.2011 oba soupeře porazit.

43

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

Po skončení utkání na hřišti v Sobotce jsme se přesunuli na Gotík k přátelskému utkání s TJ JISKRA VRATISLAVICE nad NISOU.

V tomto utkání jsme postavili všechny kluky 2003 a mladší plus z 2002 (Kubu ČERNÉHO a Honzu VAVŘINKU)
Hrací doba 4 x 15 + penalty, rozestavění 5 + 1

Sestava:
brankář: Vašek CHLÁDEK
obrana: Tomáš RATHOVSKÝ, Martin HAVELKA, Kuba ČERNÝ, Tadeáš POUR, Ondra PÁCALT, Erik KAREL
útok: Marek BANGO, Honza VAVŘINKA, Marek ČERVENÝ, Vojta POUR, Ondra BANGO, Michal MORAVEC, Ondra KOVÁČIK

JISKRA HOŘICE - TJ JISKRA VRATISLAVICE n. N.        13 : 3   (3 : 3)  Kuba ČERNÝ 4x, Ondra BANGO 3x, Marek BANGO 2x, Martin HAVELKA 2x, Erik KAREL 2x.

Soupeř postavil dvě družstva A a B. V prvních dvou patnáctiminutovkách hrálo mužstvo A. Toto utkání skončilo zaslouženou remízou (3 : 3), kterou svou druhou brankou v utkání zařídil dobře hrající Ondra BANGO v samém závěru zápasu. Hra byla vyrovnaná, obě mužstva se snažila o útočnou hru, což přinášelo spoustu pěkných momentů před oběma brankami. První branku vstřelil soupeř po zaváhání naší obrany. Během chvilky jsme zásluhou důrazného napadání Ondrou BANGEM srovnali. Soupeři se ještě dvakrát podařilo jít do vedení, ale nakonec jsme již zmíněným momentem stav utkání srovnali. V dalších dvou patnáctiminutovkách hrálo soupeřovo mužstvo B. S tímto mužstvem jsme jasně dominovali po celou dobu utkání a jednoznačně vyhráli 10 : 0

44

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

Včera 18.6.2001 jsme odehráli poslední ze tří nadstavbových turnajů s TJ SOKOL JIČÍNĚVES a SK SOBOTKA.

Sestav:

brankář: Honza VAVŘINKA,
obrana: Kuba ČERNÝ, Viliam BASTER, Vašek CHLÁDEK, Ondra POUR, Tomáš RATHOVSKÝ
útok: Marek BANGO, Ondra ČERNÝ, Martin HAVELKA, Tomáš OUŘEDNÍČEK, Filip SEDLÁK

JISKRA HOŘICE - TJ SOKOL JIČÍNĚVES    6 : 4   (4 : 2)   Filip SEDLÁK 2x, Tomáš OUŘEDNÍČEK 2x, Martin HAVELKA, Marek BANGO

Zasloužené vítězství našeho mužstva. Kluci odčinili minulé utkání s tímto soupeřem (6 : 10). Od začátku se hrál útočný fotbal, kdy si obě mužstva vypracovala několik příležitostí ke skórování. Soupeř se ujal vedení po chybě Honzy, kdy netrefil balón, ale do poločasu jsme vývoj utkání otočili ve svůj prospěch. Druhý poločas jsme se snažili pohlídat si vedení a přidat nějakou branku. Ač se soupeři podařilo snížit na rozdíl jedné branky, tak jsme i nadále hráli svoji hru, přidali dvě branky a dovedli utkání do vítězného konce. Tímto výsledkem jsme si bez ohledu, jak skončí naše utkání s SK SOBOTKA pojistili konečné čtvrté místo okresního přeboru.

JISKRA HOŘICE - SK SOBOTKA     4 : 4   (2 : 3)  PK: 3 : 1      Filip SEDLÁK 2x, Tomáš Ouředníček, Honza VAVŘINKA                  penalty proměnili: Honza VAVŘINKA, Vašek CHLÁDEK , Marek BANGO

Do závěrečného utkání jsme udělali změnu na postu brankáře, kdy jsme Honzu dali do útoku a místo něj se do branky postavil Ondra POUR. Honza se odvděčil hned při svém prvním pobytu na hřišti brankou a i poté se snažil dobývat soupeřovu branku. Po minulém zápase s tímto soupeřem, kdy jako brankář taktéž útočil si splnil své přání a vstřelil branku v soutěžním utkání. Ani Ondra nebyl v brance špatný, ač nesl podíl na dvou brankách soupeře, ale poté předvedl několik dobrých zákroků. I přes to skončil první poločas 2 : 3 v náš neprospěch. Hned na začátku druhého se nám podařilo vyrovnat, ale soupeř se opět dostal do vedení. Naši kluci se snažili vstřelit vyrovnávací branku, což se jim nakonec podařilo a nechybělo málo a mohli strhnout vítězství na svou stranu. Nestalo se, a tak museli o vítězi utkání rozhodnout pokutové kopy. Hned první proměnil Honza, poté soupeř přestřelil, v druhé sérii dal Vašek a Honza soupeři chytá, třetí proměnil Marek i soupeř, ale to nezměnilo nic na tom, že jsme získali bod navíc. Závěrem chceme poděkovat všem klukům za předváděné výkony a popřát ročníku 2002 aby jim to šlapalo stejně i v příští sezoně, kdy přecházejí ke starším. Taktéž chci poděkovat za spolupráci Tomášovi BANGOVI , který s klukama přechází ke starší přípravce a popřát, aby se mu dařilo v příštích sezonách. Samozřejmě nesmím zapomenout na rodiče, kteří to všechno podstupovali s námi, za což jim patří velký dík.