26

Re: A tým - referáty ze zápasů

Porážka po vymyšlené penaltě......

FC Vrchlabí – TJ Jiskra Hořice 3:2 (2:2)

Rozhodčí: Podhajský - Fryš, Rychtár
STŘELCI: 3. Mejsnar Lubor, 23. Žďárský Petr, 58. Fink Jan (pen.) – 16. Melichar Jiří, 19. Kuneš Pavel
SESTAVA: Žižka – Tomáš (71. D. Palm), Melaga, Pour, Kočí (76. Šeda) – P. Kuneš (64. Šedivý), Vávra, Rozsévač, P. Palm (64. J. Kuneš) – Melichar, Nečesaný (46. Rubeš)
ŽK: 6:4 (55. P. Palm, 58. Rozsévač, 63. Vávra, 90. Melaga)
Diváků: 115

Důležité utkání v boji o záchranu nás čekalo na Vrchlabské umělce. První čtvrtina zápasu přinesla brankovou přestřelku, pak se obrany na obou stranách konsolidovaly a čekalo se kdo udělá zřejmě rozhodující chybu. Tu bohužel udělali rozhodčí a tak odjíždíme bez bodu a s pocitem velké křivdy. Teď se musíme soustředit na další utkání a ukradený minimálně bod získat jinde.
Utkání začalo za deště a krup a pro nás nedobře. Už ve druhé minutě po trestném kopu domácích předskočil Mejsnar Žižku a domácí velice rychle vedou 1:0. Tento gól je povzbudil a agresivní hrou se tlačili před naší branku. Další tlak jsme přestáli celkem v pohodě a zhruba po čtvrthodince se dostali do hry. Pomohla nám k tomu i chyba v rozehrávce domácích v 16. minutě.
Melichar se prosadil rychlostí a důrazem přes obránce a perfektní střelou pod břevno vyrovnává na 1:1. Za další tři minuty dává přesný míč od lajny za obranu Rozsévač - Pavel Kuneš uteče obránci a k tyči obrací výsledek 1:2. Bohužel se z vedení neradujeme dlouho - ve 23. minutě se k prodlouženému centru dostává Žďárský a z bezprostřední blízkosti vyrovnává na 2:2. Poté se hra přece jen trochu uklidňuje a větší šance už nejsou ani na jedné straně. Domácí jsou důraznější a také do poločasu inkasují 3 ŽK. Naše šance přichází v 28. minutě - trestný kop Nečesaného do šibenice likviduje Šulc v domácí brance. První poločas končí nerozhodným stavem a dalo by se říci, že i rozhodčí důležitý zápas zvládají velmi dobře.
To už nelze říci o druhém poločase. Hra se odvíjí mezi vápny a zdá se, utkání zřejmě spěje do nerozhodného konce. Pak přichází kontroverzní situace v 57. minutě - Mejsnar se po souboji s Pourem dostává ke střele a po ní úplně sám padá. Rozhodčí k překvapení všech (i domácích) píská pokutový kop. Ten proměnil Fink a rozhoduje o výsledku utkání na 3:2. Zbytek utkání domácí dobře brání a nás do větších šancí nepouštějí. Následuje několik dalších ostřejších zákroků za které již karty nepřicházejí a naopak za protesty inkasujeme naštěstí jen žluté my. Utkání končí v emocích naší nespravedlivou porážkou. Teď musíme zmobilizovat síly - čekají nás těžcí soupeří. V sobotu zajíždíme do Náchoda a další neděli přivítáme Nový Bydžov.

27

Re: A tým - referáty ze zápasů

Náchod byl nad naše síly......

FK Náchod – TJ Jiskra Hořice 7:1 (5:1)

Rozhodčí: Junek - Kubec, Krucký
STŘELCI: 6. Malý Martin, 13. Hlava Lukáš, 17. Rojšl Michal, 22. Rojšl Michal, 32. Moravec Michael, 60. Malý Martin, 83. Simon Patrik – 24. Rubeš Josef
SESTAVA: Žižka – Tomáš, Melaga, D. Palm (65. Šeda), Pour – P. Palm, Vávra, Rubeš (71. Hátle), Šedivý – Nečesaný – P. Kuneš
ŽK: 2:2 (24. Šedivý, 42. Melaga)
Diváků: 250

Do Náchoda jsme odjížděli bez několika stabilních hráčů (Rozsévač, Melichar, Kočí, Kuneš J.) a tak se dočkal prvního startu za muže i dorostenec Hátle. Snahou bylo pokud možno co nejdéle udržet čisté konto. To se však nepodařilo ani trochu. Domácí nás přehrávali po všech stránkách a ve 22. minutě to bylo 4:0 a bylo po nadějích na slušný výsledek. Sice se ještě podařilo vstřelit čestný úspěch když Rubeš využil vyběhnutí domácího brankáře a lobem z 35 metrů snížil na 4:1. Do poločasu domácí ještě upravili na 5:1 a pro druhý poločas to nevěštilo nic dobrého.
V druhém poločase naštěstí domácí trochu povolili a tak jsme měli i dvě  velké šance. Šedivý ani P. Palm však neuspěli a naopak domácí dvě šance využili a tak konečný výsledek byl 7:1. Nezbývá než rychle se oklepat a říkat si, že nejtěžšího soupeře máme za sebou.

28 Naposledy upravil: Pepino (2018-04-23 17:26:29)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Nečekaná, ale zasloužená výhra nad favoritem......

TJ Jiskra Hořice  :  RMSK Cidlina         3:0  (1:0)

Rozhodčí: Janeček - Pálka, Vitvar
STŘELCI: 21. Melichar, 46. Palm D., 70. Nečesaný
SESTAVA: Žižka - Šeda, Pour, Palm D., Tomáš - Kuneš P. (64. Kuneš J.), Rozsévač, Rubeš (80. Vávra), Šedivý (77. Palm P.) -
               Nečesaný, Melichar (83. Melaga)
ŽK: 3:1 (50. Kuneš P., 59. Rozsévač, 90. Melaga).
Diváků: 260

Po debaklu v Náchodě jsme přivítali dalšího velmi kvalitního soupeře a to Nový Bydžov. Cidlinští po špatném začátku chytili formu a z posledních 10 zápasů 9 x vyhráli. To znamenalo posun na přední příčky tabulky. Naše situace v tabulce není nijak komfortní a tak jsme potřebovali bodovat. Za velmi teplého počasí a před slušnou diváckou kulisou se podařilo získat tři cenné body po poměrně jasném výsledku. To znamená, že se nám podařilo odskočit Novému Městu i Bělohradu a naopak přiblížit mužstvům před námi.
Mužstvo se podařilo na zápas dobře připravit a když hráči své úkoly zodpovědně plnili tak jsme hostím toho moc nedovolili. Bydžovští sice zahájili sebevědomě, ale dobrá obrana je do šance nepustila. Branka po dobře sehraném rychlém protiútoku byla velmi důležitá, stejně jako druhá na začátku druhé půle. Potom už jsme utkání s přehledem dotáhli do zdárného konce a dokonce výhru ještě vyšperkovali třetí brankou. Druhý jarní zápas na domácí půdě znamená druhou výhru a opětovné potvrzení, že když se hraje s nasazením a zodpovědně dá se hrát téměř s každým.
Jak již bylo řečeno hosté zahájili lepším držením míče, ale první šance se narodila před jejich brankou. Hlavičku D. Palma odkopl obránce před brankou a po následném dlouhém autu střela Rubeše po teči skončila v Průchově náručí. V 21. minutě se povedl rychlý protiútok po ose Rubeš - Kuneš - Nečesaný. Jeho centr si zpracoval Melichar a na dvakrát překonal brankáře - 1:0. Do poločasu se hrálo v tempu, ale větší brankové šance už nebyly k vidění.
Druhý poločas začal skvěle. Trestný kop Poura našel hlavu Dominika Palma a míč končí u tyče - 2:0. Tato branka nás uklidnila a pokračující zodpovědný výkon znamená, že cenná výhra se blíží. A to ještě v 70. minutě po chybě v obraně hosti prochází až před branku Nečesaný a s jistotou k tyči zvyšuje na 3:0. Zbytek zápasu už si užíváme a máme ještě dvě další velké šance. Po krásném křížném pasu Rubeše střílí J. Kuneš vedle a v závěru ještě hlavičkuje nebezpečně Melaga. Stav se však už nemění a můžeme slavit cennou výhru.
Všem hráčům slouží vyseknout velkou pochvalu. K tradičním oporám a ose mužstva se tentokráte přidali i ostatní a i střídající hráči dokázali dobře zapadnout. Pro další zápasy je to velké povzbuzení, ale je potřeba stále tvrdě pracovat a podobné výkona co nejčastěji zopakovat. Pak by záchrana v KP nemusela být nemožná.

29 Naposledy upravil: Pepino (2018-05-07 14:44:20)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Zlepšený výkon ve druhém poločase nestačil.....

FK Jaroměř  :  Jiskra Hořice       2 : 1  (1:0)

Rozhodčí: Rychtár - Pešava, Junek
STŘELCI: 14. Knap, 65. Škoda - 59. Rozsévač (p.k.)
SESTAVA: Žižka - Šeda, Pour, Palm D., Tomáš (60. Palm P.) - Kuneš P. (66. Vávra), Rozsévač, Rubeš (75. Melaga), Kočí -
                Šedivý (75. Kolovrátník), Nečesaný.
ŽK: 4:1 (Rubeš)

Po výborném výkonu doma proti Bydžovu šel náš výkon v utkání venku opět (už klasicky) dolů. Zvláště v prvním poločase jsme hráli ustrašeně a jednobrankový náskok domácích byl ještě milosrdný. V druhém poločase se výkon zlepšil, dokonce se podařilo vyrovnat, ale domácí brzo dokázali odpovědět a těsné vedení už do konce udržet.
Domácí v prvním poločase měli převahu a nám se dopředu nedařilo téměř nic. V 10. minutě byl ve velké šanci Jirásek - střela však končí vedle. Ve 14. minutě napřáhne ke střele Knap a ta končí v šibenici naší branky - 1:0. Naše jediné ohrožení branky domácích zařídil střelou z dálky Šedivý - brankář vyráží na roh. Ve 38. minutě šanci Kilevníka likviduje Žižka na roh a v poslední minutě přežijeme ještě dvojitou šanci domácích.
Druhý poločas začíná naší velkou šancí- Kuneš postupuje sám na branku , ale trefuje jen Ondráčka. V 58. minutě je faulován ve vápně Rubeš. Nařízenou penaltu proměnil Rozsévač a vyrovnal na 1:1. Dlouho se však neradujeme. V 65. minutě necháme vystřelit Holuba - Žižka ještě stačí vyrazit, ale dobíhající Škoda míč vrací do branky - 2:1. Domácí si pak výsledek hlídají a zatahují se na vlastní polovinu. Naše šance přišla v 77. minutě kdy Pourův trestný kop nachází hlavu D. Palma, ale domácí  brankář míč vytlačil na roh. Domácí tak zaslouženou výhru už ubránili. Bohužel jeden dobrý poločas na body nestačil.

30 Naposledy upravil: Pepino (2018-05-07 15:26:16)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Zápas blbec se vším všudy.....

MFK Nové Město  :  Jiskra Hořice      4 : 0  (3:0)

Rozhodčí: Filip - Kudláček, Matula
STŘELCI: 8. a 12. Nožka, 15. Zákravský, 65. Borůvka.
SESTAVA: Žižka - Kočí, Palm D. (22. Vávra), Pour, Tomáš - Kuneš J., Rozsévač, Nečesaný, Kuneš P. (61. Palm P.) -
                Melaga (61. Šeda), Melichar.
ŽK: 2:7 (14. a 84. Pour, 64. Kuneš J., 73. Rozsévač, 79. Žižka, 88. Šeda, 89. Melichar)
ČK: 84. Pour

Utkání na neoblíbené umělce posledního mužstva tabulky jsme hrubě nezvládli. Hrůzostrašný začátek - v 15. minutě jsme prohrávali 3:0 a bylo po zápase. Pak musel odstoupit pro zranění stoper D. Palm, ve druhém poločase jsme dostali ještě jednu branku, vyloučit se nechal druhý stoper Pour a domácí ještě nedali penaltu. Nám se naopak nepodařilo branku domácích i přes značnou územní převahu téměř ohrozit.
Přitom první šanci mělo naše mužstvo. Ve 2. minutě po dlouhém autu hlavičkoval D. Palm, ale míč šel těsně vedle. V 8. minutě se nechal lehce obejít Pour, Nožka míč v zakončení netrefil a ten přeskočil padajícího Žižku - 1:0. Ve 12. minutě se naši obránci trefují při odkopech navzájem a několikrát odražený míč dokopává do branky opět Nožka - 2:0. A v 15. minutě po faulu Poura trefuje z 25. metrů trestný kop Zákravský do šibenice - 3:0. Poté se domácí zatáhli a naše územní převaha k ničemu nevedla.
V druhém poločase pokračovala naše převaha s brejky domácích. V 65. minutě chybuje Rozsévač a Borůvka může jít sám na branku - k tyči zvyšuje na 4:0. V 73. minutě ještě chytá penaltu Srubjanovi Žižka. V 84. minutě se ještě nechá vyloučit po druhé žluté Pour.......   
Rychle zapomenout a doufat, že v dalších utkáních předvedeme úplně jiný výkon.

31 Naposledy upravil: Pepino (2018-05-08 14:43:34)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Cenná výhra v nekompletní sestavě....

TJ Jiskra Hořice - FK Vysoká n. L. 2:0 (1:0)

Rozhodčí: Vítek - Linhart, Franěk
STŘELCI: 44. Melichar Jiří, 57. Kuneš Jakub
SESTAVA: Žižka – Tomáš, Melaga, D. Palm (47. Kočí), Šeda – P. Kuneš (90. Stuchlík), Vávra, Rubeš, J. Kuneš (80. P. Palm) - Nečesaný, Melichar (85. Kněžourek)
ŽK: 4:2 (62. Nečesaný, 74. Šeda, 75. Melichar, 86. Žižka)
Diváků: 290

Po zpackaném utkání v Novém Městě jsme k dalšímu domácímu zápasu s kvalitní Vysokou nastupovali s obavami. Absence Poura s Rozsévačem a taktéž zdravotní omezení D. Palma narušili osu mužstva. Kouzlo domácího prostředí však opět zapůsobilo a hráči předvedli naprosto diametrálně jiný výkon než v úterý. Když jsme hlavně v úvodu utkání přestáli i se štěstím několik šancí hostí, postupně jsme se dostávali do hry a branka do šatny byla sladkou odměnou. Ve druhém poločase jsme už Vysokou do ničeho nepustili a druhým gólem pojistili cennou výhru.
Již ve druhé minutě pronikl lehce z pravé strany záložník Vysoké až před branku, ale jeho střela - nahrávka skončila vedle branky. Hosté nás v úvodu zatlačili a jen stěží jsme odkopávali. V 10. minutě jsme se dostali vlastně poprvé za půlku a hned to byla šance - Rubeš našel P. Kuneše a jeho centr Melichar hlavičkoval vedle. Tím jsme vyrovnali hru a další dobrý průnik předvedl v 19. minutě Nečesaný - před prázdnou brankou však nebyl nikdo kdo by jeho nabídku využil. Ve 24. minutě při nás stáli všichni svatí - centr před branku jsme s pomocí několika tečí dostali na tyč branky a odtud do zámezí. Hned z protiútoku vysunul Vávra Melichara, ale Menšl v brance Vysoké zakročil dobře. Když už se zdálo, že poločas skončí bez branek přišla rychlá kombinace zakončená brankou. Rubeš dal mezi obránce na Melichara, ten jím utekl, obešel i Menšla a do prázdné branky nám zajišťuje vedení - 1:0.
Do druhého poločasu jsme museli vystřídat stopera Palma, ale na stoperech hrající Rubeš s Melagou si počínali velmi dobře. Hra se odehrávala většinou uprostřed hřiště. V 57. minutě poslal dlouhý míč na Tomáše Melaga - střílený centr ještě stačili obránci před Melicharem uklidit, ale odražený míč se dostal k J. Kunešovi a ten se nemýlil - 2:0. Pak už jsme hru velmi dobře kontrolovali a podnikali brejky, které byly nebezpečné. Zvláště v 84. minutě kdy šel sám na branku opět Melichar, ale Menšl tentokráte dobře a daleko vyběhl s míč ukopl.
Třetí domácí jarní zápas přinesl třetí výhru nad silným soupeřem. Škoda, že podobné výkony nedokážeme zopakovat i venku. Teď budeme mít v týdnu dvě šance to změnit - v úterý Libčany a v neděli Červený Kostelec jsou však velmi silní soupeři.

32 Naposledy upravil: Pepino (2018-05-14 17:09:45)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Favorita jsme potrápili, ale nemáme ani bod.....

SK Libčany - TJ Jiskra Hořice 2:1 (2:1)

Rozhodčí: Buchta - Fišer, Franěk
STŘELCI: 2. Rompotl Patrik, 26. Blažej Michal - 6. Melichar Jiří
SESTAVA: Žižka – Pour, Melaga, Rozsévač, Šeda (70. Tomáš) – P. Kuneš, Vávra, Rubeš (66. P. Palm), J. Kuneš (86. D. Palm) - Nečesaný, Melichar
ŽK: 1:1 (27. Rubeš)
Diváků: 260

Ve svátek se dohrával zápas 17. kola KP, kdy jsme zajížděli na hřiště druhého mužstva tabulky. Tentokráte jsme se na venkovním hřišti předvedli v úplně jiném světle a většinu zápasu byli lepším mužstvem. Bohužel neproměnění několika šancí včetně penalty v konečném efektu znamená ztrátu bodů. Obdržená branka v první minutě zápasu a druhá v době naší převahy po zaváhání v obraně stačily na tři body pro domácí. Libčany si další šance vytvořily až v závěru zápasu kdy jsme hráli vabank a pokoušeli se o vyrovnání. I přes porážku panovala konečně s výkonem na cizím hřišti spokojenost.
V 1. minutě zahrávali domácí rohový kop - míč prošel přes malé vápno až na zadní tyč kde byl úplně volný Rompotl a Libčany rychle vedou 1:0. Odpověď přišla velmi rychle - po ose Melaga - Pour se míč dostal k Melicharovi a jeho přízemní střela ke vzdálenější tyči znamená vyrovnání na 1:1. Ve 14. minutě předběhl Melichar Fenze ten ho ve vápně podrazil a kopeme pokutový kop. Bohužel Rubeše vychytal Rolejček a tak se vedení neujímáme. Z rychlého protiútoku byl v šanci Hubička, střílí však nad branku. V další minutě krásná kombinace - Nečesaný pouští Rubešovi  ten však proti domácímu brankáři opět neuspěl. Ve 24. minutě nebezpečnou střelu Šejvla vyráží Žižka na roh. V 26. minutě přichází rozhodnutí. Zbytečnou zpětnou přihrávkou dostává Pour Rozsévače pod tlak, ten se snaží situaci  uhrát, míč mu však bere Hubička a po krásné kombinaci s Blažejem dává druhý jmenovaný rozhodující branku - 2:1. Ve 40. minutě trestný kop J. Kuneše hlavičkuje Melichar - bohužel těsně vedle. Ještě v 43. minutě P. Kuneš posílá střílený centr na bratra Jakuba, tomu na zadní tyči chybí před prázdnou brankou několik centimetrů.
I ve druhém poločasu pokračuje naše mírná převaha. V 58. minutě si centr sráží obránce Libčan jen těsně vedle branky. Po následném rohovém kopu zakončuje Rozsévač - jeho tečovaná střela končí na břevně. V závěru ještě více otevíráme obranu ve snaze pokusit se o vyrovnání. Toho využívají domácí k brejkům a mají šance vedení pojistit. V 79. minutě Blažejova střela končí také na břevně a z dorážky Hubička přestřeluje. V 84. minutě opět Blažejovu křížnou střelu vyráží Žižka na roh. Pak si už domácí těsnou výhru pohlídají a jsou za ní velice rádi. Škoda, že dobrý výkon nestačil na nějaký bodový zisk.

33 Naposledy upravil: Pepino (2018-05-21 21:30:45)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Další porážka - venku se nedaří.....

TJ Červený Kostelec - TJ Jiskra Hořice 2:0 (0:0)

Rozhodčí: Kánská - Trejbal, Linhart
STŘELCI: 65. Čáp Kristián, 76. Hlava David
SESTAVA: Žižka - Tomáš, Melaga, Pour, Kočí - P. Kuneš (77. Šeda), Rubeš, Vávra, Kněžourek - Nečesaný, Melichar
ŽK: 0:0
Diváků: 165

Po úterním kvalitním výkonu v Libčanech přišel další zápas venku a to v Červeném Kostelci. Tentokráte jsme uspokojivě hráli zhruba do 55. minuty a pak se opakovala venkovní klasika a domácím jsme cestu za třemi body značně usnadnili. Projevilo se i to, že jsme na střídačce měli pouze jednoho hráče. Je to opět škoda, protože při všem respektu k soupeři byl tentokráte velmi hratelný.
První poločas se hrál vyrovnaný a opatrný fotbal bez šancí. Dalo by se říci, že jsme v defenzivě v pohodě vše zvládli a domácím nic nepovolili. V začátku druhého poločasu jsme byli dokonce lepší a v 50. minutě po centru Tomáše byl sám před brankářem Nečesaný, bohužel se neprosadil. Naše dobrá hra trvala jen 10 minut a pak naše záloha přestala hrát a nedokázali jsme udržet míč. Tím se domácí hráči dostali do tlaku a začali si i vytvářet šance. V 56. minutě ještě Hlava v čisté šanci uklouzl a ještě fauloval Žižku. V 63. minutě je v další šanci Srkal - střílí vedle. v 64. minutě střílí z otočky Čáp, těsně před Žižkou míč ještě tečuje Pour a domácí vedou 1:0. V 76. minutě se trefil přímo z rohu Hlava a je po zápase. Zbývající čas už se jen dohrává. Doufejme, že ve zbývajících zápasech (hrajeme čtyřikrát doma) ještě nějaké body uhrajeme.

34

Re: A tým - referáty ze zápasů

Domácí neporazitelnost trvá, ale teď jen za bod.....

TJ Jiskra Hořice - Sokol Třebeš 1:2pp (1:0)

Rozhodčí: Franěk - Vítek, Odvárko
STŘELCI: 13. Nečesaný Zbyněk - 79. Zeman Jakub
SESTAVA: Žižka – Tomáš, Melaga, D. Palm, Šeda – P. Kuneš (90. P. Palm), Vávra, Nečesaný, J. Kuneš (83. Kočí) - Šedivý (86. Šlambera), Rubeš
ŽK: 4:2 (16. Tomáš, 53. Žižka, 54. Vávra, 56. Rubeš)
Diváků: 160

Do dalšího zápasu jsem šli bez tří tradičních opor (Rozsévač, Pour a Melichar) a tentokráte to bylo znát daleko více než v minulých zápasech. Začátek zápasu nám vyšel a je jen škoda, že se nepodařilo kromě vedoucí branky vstřelit i druhý pojišťovací gól. První poločas jsme byli lepší, ve druhém hosté hru nejen vyrovnali, ale byli i nebezpečnější a nakonec zaslouženě vyrovnali. Pomohla jim k tomu naše nedobře vyřešená situace po rohovém kopu. V penaltovém rozstřelu byla Třebeš neomylná a tak nám zůstal pouze bod.
V začátku utkání jsme hned v první minutě měli šanci. Po závaru ve vápně hostí střílel Vávra - trefuje však jen obránce Třebše. Ve 12. minutě po rohovém kopu další závar před brankou končí jen dalším rohovým kopem. Ten Nečesaný zahrává přímo do branky a míč končí u zadní tyče - 1:0. V 18. minutě po rychlé akci bratří Kunešů se Rubeš nestačí před brankou včas zorientovat a slabá střela končí mimo. Ve 24. minutě poprvé zahrozí hosté, ale střela z malého vápna končí nad. Ještě ve 34. minutě je v šanci po dlouhém nákopu za obranu Kosyak, ale opět míří nad branku. Do druhého poločasu tak jdeme s jednobrankovým náskokem.
Druhý poločas je z naší strany už horší. Hosté začínají lépe kombinovat a některým naším hráčům docházejí síly. Přesto statečně odoláváme a stopeři Melaga s Palmem všechny nakopávané míče spolehlivě likvidují. Velké šance tak nepřicházejí ani na jedné straně a jde spíše o boj více na naší polovině. V 75. minutě zahráváme rohový kop, ale po špatné kombinaci jdou tři hráči hostí na osamoceného obránce Šedu. Situaci vyřeší dobře a tak Zeman do poloodkryté branky vyrovnává na 1:1. Třebeš se pak trochu stáhne, ale přesto si vytvoří i další šance. My odpovídáme v 88. minutě. kdy D. Palm předskočí brankáře a Rubeš posílá míč před opuštěnou branku. Zde se však nepodaří míč dorazit a tak utkání končí asi zaslouženou remízou. V penaltách tentokráte neuspěl Melaga a P. Palm a protože jsou hosté stoprocentní odvážejí si i druhý bod.
Příští neděli nás čeká derby s Lázněmi Bělohrad o posun z předposledního místa tabulky.

35 Naposledy upravil: Pepino (2018-06-05 21:54:57)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Debakl v derby.....

TJ Jiskra Hořice - TJ Lázně Bělohrad 0:4 (0:2)

Rozhodčí: Miškař - Dujsík, Mucha
STŘELCI: 18. Odvárko Jiří, 45. Lánský Jakub, 80. Rejman Tomáš, 88. Rychecký Miroslav
SESTAVA: Žižka – Tomáš (46. Šeda), Melaga, D. Palm, Pour – P. Kuneš (66. Vávra), Rozsévač, Nečesaný, J. Kuneš (59. Kočí) - Šedivý (84. Kněžourek), Melichar
ŽK: 0:0
Diváků: 450

V očekávaném derby se sešla pěkná divácká návštěva v očekávání zajímavého utkání. To se bohužel vyplnilo jen fanouškům hostujícího Bělohradu. Hosté se na utkání dokázali připravit daleko lépe a opět se potvrdilo, že podobné zápasy většina našich hráčů nezvládá. Zápas samozřejmě ovlivnil první gól, který jsme jim doslova darovali a pak v poslední minutě první půle životní střela Lánského. Pak už bylo těžké se zápasem něco dělat a druhý poločas dohrával soupeř v euforii a nakonec ještě můžeme být rádi, že branek v naší síti nebylo více. Porážka nás s největší pravděpodobností odsoudila k předposlednímu místu. Ještě to nemusí znamenat sestup - v divizi se všichni zástupci kraje již zachránili a tak pokud nedojde k nějakému odhlášení či neakceptaci postupu Náchoda pak budeme hrát KP zřejmě i v příští sezoně. Podobné zápasy jako tento či v Novém Městě však budiž velkou výstrahou.
Utkání začalo z obou stran opatrně přesto hosté byli přesnější v kombinaci naopak naše ztráty byly často fatální. V 18. minutě váhal s odkopem Melaga až mu míč sebral Odvárko a překonal Žižku - 0:1. Zdálo se, že bychom mohli zareagovat - dvakrát se prosadil Melichar. Nejdříve jeho průnik od lajny zastavil Šebesta a v 21. minutě jeho střela z 16. metrů skončila na břevně. Ve 25. minutě šanci Lonera vyráží Žižka nad sebe a pak ještě stačí míč vyrazit z brankové čáry na roh. Ve 39. minutě Melaga vrací hlavou na Palma a jeho křížná hlavička končí vedle šibenice. Ve 45. minutě obírá na půlce hřiště Lánský o míč Rozsévače, neatakován se dostává zhruba na 30. metrů od branky a jeho rána končí přímo v  šibenici - 0:2.
Ve druhém poločase hosté kontrolují hru a vypracovávají si několik dalších šancí. V největší střílí Odvárko v 60. minutě vedle. My ohrožujeme branku až v 74. minutě kdy hlavičku Kočího vyráží Šebesta na roh. V 78. minutě křížná střela Poura končí opět jen rohovým kopem. Tím naše naděje na korekci výsledku končí a v závěru hosté dokonávají naší potupu. V 80. minutě zahráváme rohový kop a přichází brejk - Rejman s míčem proběhne až před Žižku a stav je 0:3. V 88. minutě trestný kop zakroutí Rychecký opět přímo do šibenice a je to 0:4.
V posledních dvou zápasech bychom měli ukázat, že proti kvalitním soupeřům dokážeme zahrát a trochu napravit reputaci.

36

Re: A tým - referáty ze zápasů

Po derby napravená reputace......

FK Chlumec nad Cidlinou - TJ Jiskra Hořice 0:0 (0:0) 2:4 PK

Rozhodčí: Franěk - Škoda, Vítek
STŘELCI: ---
SESTAVA: Žižka - Tomáš (60. Kočí), D. Palm, Pour, Šeda - P. Kuneš, Rozsévač, Rubeš, Vávra, J. Kuneš (72. P. Palm) - Šedivý
ŽK: 3:4 (23. Rozsévač, 38. Rubeš, 43. P. Kuneš, 57. J. Kuneš)
ČK: 1:1 (30. Bráborec - 80. D. Palm)

Po výsledkově nepodařeném derby jsme zajížděli na půdu na jaře velmi dobře hrajícího Chlumce. V tomto utkání hráči zodpovědně plnili danou taktiku a odvezené dva body jsou příjemnou náplastí na pochroumané sebevědomí. I když v zápase nepadla ani jedna branka bylo se na co dívat a šancí bylo dost na obou stranách. Červená karta po půlhodině hry domácí nabudila, neboť do té doby se hra odehrávala většinou mezi vápny. Chlumec hrál na větší riziko a tak se vytvářel prostor i pro nás. Více šancí měl sice domácí Chlumec, ale obrana pracovala dobře a za ní byl výborný Žižka, pro kterého je další čisté konto zaslouženou odměnou.
V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal bez větších šancí. Zlomem byla zmíněná 30. minuta, kdy Bráborec v roli posledního fauloval dost zbytečně Šedivého a šel pod sprchy. Přesto se do šancí dostávali domácí. V 37. minutě nastřelil Hartman tyč a v 41. minutě tentýž hráč nepřekonal Žižku z bezprostřední blízkosti. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.
Druhý poločas začal velkým závarem v 48. minutě, kdy jsme se štěstím několikrát na poslední chvíli odkopávali z malého vápna. Následoval rychlý brejk - Šedivý  dal před branku na J. Kuneše, ale lehká teč obránce znemožnila dorážku do prázdné branky. V 62. minutě naše klasika z posledních zápasů - náš rohový kop a rychlý brejk domácích - proti Hartmanovi předvádí skvělý zákrok Žižka. V 67. minutě další náš rohový kop a další rychlý brejk - končí střelou Labíka nad. Další rychlý útok v 80. minutě řeší D. Palm skluzem na Labíka a také odchází předčasně do šaten. V 84. minutě máme obrovskou šanci utkání rozhodnout - P. Palm nachází na velkém vápně volného Vávru, tomu míč uskakuje a Kukal stačí včas vyběhnout a míč vyrazit. Dobíhající Rubeš je u míče první a jeho oblouček do prázdné branky stačí obránce vyhlavičkovat. Utkání tak končí bezbrankovou remízou. Druhý bod získáváme dobře zvládnutou penaltovou loterií. Z našich hráčů uspějí Vávra, Kočí, P. Kuneš a rozhodl Šedivý. Pouze střela Šedy končí na tyči. Žižka chytá střelu Hartmana a když třetí penalta domácích končí na břevně a je rozhodnuto.
V posledním zápase sezony přivítáme v neděli silný Kostelec nad Orlicí.

37

Re: A tým - referáty ze zápasů

Výhra v posledním zápase a posun v tabulce.......

TJ Jiskra Hořice - FK Kostelec n. O. 1:0 (0:0)

Rozhodčí: Nymsa - Buchta, Škoda
STŘELCI: 68. Melichar Jiří
SESTAVA: Žižka - Tomáš, Melaga (66. P. Palm), Pour, P. Kuneš - Šedivý (79. Kočí), Vávra, Rubeš, Nečesaný, J. Kuneš (76. Kněžourek) - Melichar
ŽK: 2:1 (73. P. Palm, 90. Žižka)

Poslední zápas jsme výsledkově zvládli a díky zisku tří bodů se posunuli v konečné tabulce na třinácté místo před Bělohrad a Rychnov. Z tohoto pohledu nelze sezónu hodnotit jako neúspěšnou i když se ziskem 33 bodů jsme se oproti loňskému ročníku pohoršili. I přesto však budeme působit v nejvyšší krajské soutěži třetí rok za sebou což je historicky nejúspěšnější období  hořického fotbalu.
Zápas s Kostelcem, který usiloval o konečné druhé místo jsme tentokráte zvládli velmi dobře. Uhráli jsme devátou nulu čímž se řadíme k nejlepším v celém KP. Brankář Žižka si tak vysloužil podle krajského regionálního deníku pozici nejlepšího brankáře KP v celé sezóně - velká gratulace. Utkání bylo opatrné s minimem šancí a tak bylo postupem času jasné, že kdo dá první branku bude ve velké výhodě. Nakonec se podařilo jeden útok dotáhnout nám a tak jsme se mohli po utkání radovat ze tří bodů.
V prvním poločase stojí za zmínku štěstí v 19. minutě. Po nepříliš dobré rozehrávce od branky získal míč Kollár a ranou  z 18. metrů trefil tyč. Ve druhém poločase jsme se dostávali před branku Kostelce častěji a v 69. minutě i utkání rozhodli. Jakub Kuneš se prosadil od lajny, nahrával před branku kde se po teči P. Palma prosadil Melichar - 1:0. Jirka zaokrouhlil počet branek na 15 a to je velmi pěkný počinek - škoda, že tento nadějný útočník chce končit....... Ve zbytku utkání jsme si již výsledek pohlídali i za cenu častého kouskování a přerušování hry, ale účel světí prostředek a u soupeřů to nebývá jinak.  Hráčům poděkování za úspěšný konec a spoustu zdaru v přípravě na nový ročník.