26

Re: A tým - referáty ze zápasů

Porážka po vymyšlené penaltě......

FC Vrchlabí – TJ Jiskra Hořice 3:2 (2:2)

Rozhodčí: Podhajský - Fryš, Rychtár
STŘELCI: 3. Mejsnar Lubor, 23. Žďárský Petr, 58. Fink Jan (pen.) – 16. Melichar Jiří, 19. Kuneš Pavel
SESTAVA: Žižka – Tomáš (71. D. Palm), Melaga, Pour, Kočí (76. Šeda) – P. Kuneš (64. Šedivý), Vávra, Rozsévač, P. Palm (64. J. Kuneš) – Melichar, Nečesaný (46. Rubeš)
ŽK: 6:4 (55. P. Palm, 58. Rozsévač, 63. Vávra, 90. Melaga)
Diváků: 115

Důležité utkání v boji o záchranu nás čekalo na Vrchlabské umělce. První čtvrtina zápasu přinesla brankovou přestřelku, pak se obrany na obou stranách konsolidovaly a čekalo se kdo udělá zřejmě rozhodující chybu. Tu bohužel udělali rozhodčí a tak odjíždíme bez bodu a s pocitem velké křivdy. Teď se musíme soustředit na další utkání a ukradený minimálně bod získat jinde.
Utkání začalo za deště a krup a pro nás nedobře. Už ve druhé minutě po trestném kopu domácích předskočil Mejsnar Žižku a domácí velice rychle vedou 1:0. Tento gól je povzbudil a agresivní hrou se tlačili před naší branku. Další tlak jsme přestáli celkem v pohodě a zhruba po čtvrthodince se dostali do hry. Pomohla nám k tomu i chyba v rozehrávce domácích v 16. minutě.
Melichar se prosadil rychlostí a důrazem přes obránce a perfektní střelou pod břevno vyrovnává na 1:1. Za další tři minuty dává přesný míč od lajny za obranu Rozsévač - Pavel Kuneš uteče obránci a k tyči obrací výsledek 1:2. Bohužel se z vedení neradujeme dlouho - ve 23. minutě se k prodlouženému centru dostává Žďárský a z bezprostřední blízkosti vyrovnává na 2:2. Poté se hra přece jen trochu uklidňuje a větší šance už nejsou ani na jedné straně. Domácí jsou důraznější a také do poločasu inkasují 3 ŽK. Naše šance přichází v 28. minutě - trestný kop Nečesaného do šibenice likviduje Šulc v domácí brance. První poločas končí nerozhodným stavem a dalo by se říci, že i rozhodčí důležitý zápas zvládají velmi dobře.
To už nelze říci o druhém poločase. Hra se odvíjí mezi vápny a zdá se, utkání zřejmě spěje do nerozhodného konce. Pak přichází kontroverzní situace v 57. minutě - Mejsnar se po souboji s Pourem dostává ke střele a po ní úplně sám padá. Rozhodčí k překvapení všech (i domácích) píská pokutový kop. Ten proměnil Fink a rozhoduje o výsledku utkání na 3:2. Zbytek utkání domácí dobře brání a nás do větších šancí nepouštějí. Následuje několik dalších ostřejších zákroků za které již karty nepřicházejí a naopak za protesty inkasujeme naštěstí jen žluté my. Utkání končí v emocích naší nespravedlivou porážkou. Teď musíme zmobilizovat síly - čekají nás těžcí soupeří. V sobotu zajíždíme do Náchoda a další neděli přivítáme Nový Bydžov.

27

Re: A tým - referáty ze zápasů

Náchod byl nad naše síly......

FK Náchod – TJ Jiskra Hořice 7:1 (5:1)

Rozhodčí: Junek - Kubec, Krucký
STŘELCI: 6. Malý Martin, 13. Hlava Lukáš, 17. Rojšl Michal, 22. Rojšl Michal, 32. Moravec Michael, 60. Malý Martin, 83. Simon Patrik – 24. Rubeš Josef
SESTAVA: Žižka – Tomáš, Melaga, D. Palm (65. Šeda), Pour – P. Palm, Vávra, Rubeš (71. Hátle), Šedivý – Nečesaný – P. Kuneš
ŽK: 2:2 (24. Šedivý, 42. Melaga)
Diváků: 250

Do Náchoda jsme odjížděli bez několika stabilních hráčů (Rozsévač, Melichar, Kočí, Kuneš J.) a tak se dočkal prvního startu za muže i dorostenec Hátle. Snahou bylo pokud možno co nejdéle udržet čisté konto. To se však nepodařilo ani trochu. Domácí nás přehrávali po všech stránkách a ve 22. minutě to bylo 4:0 a bylo po nadějích na slušný výsledek. Sice se ještě podařilo vstřelit čestný úspěch když Rubeš využil vyběhnutí domácího brankáře a lobem z 35 metrů snížil na 4:1. Do poločasu domácí ještě upravili na 5:1 a pro druhý poločas to nevěštilo nic dobrého.
V druhém poločase naštěstí domácí trochu povolili a tak jsme měli i dvě  velké šance. Šedivý ani P. Palm však neuspěli a naopak domácí dvě šance využili a tak konečný výsledek byl 7:1. Nezbývá než rychle se oklepat a říkat si, že nejtěžšího soupeře máme za sebou.

28 Naposledy upravil: Pepino (2018-04-23 17:26:29)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Nečekaná, ale zasloužená výhra nad favoritem......

TJ Jiskra Hořice  :  RMSK Cidlina         3:0  (1:0)

Rozhodčí: Janeček - Pálka, Vitvar
STŘELCI: 21. Melichar, 46. Palm D., 70. Nečesaný
SESTAVA: Žižka - Šeda, Pour, Palm D., Tomáš - Kuneš P. (64. Kuneš J.), Rozsévač, Rubeš (80. Vávra), Šedivý (77. Palm P.) -
               Nečesaný, Melichar (83. Melaga)
ŽK: 3:1 (50. Kuneš P., 59. Rozsévač, 90. Melaga).
Diváků: 260

Po debaklu v Náchodě jsme přivítali dalšího velmi kvalitního soupeře a to Nový Bydžov. Cidlinští po špatném začátku chytili formu a z posledních 10 zápasů 9 x vyhráli. To znamenalo posun na přední příčky tabulky. Naše situace v tabulce není nijak komfortní a tak jsme potřebovali bodovat. Za velmi teplého počasí a před slušnou diváckou kulisou se podařilo získat tři cenné body po poměrně jasném výsledku. To znamená, že se nám podařilo odskočit Novému Městu i Bělohradu a naopak přiblížit mužstvům před námi.
Mužstvo se podařilo na zápas dobře připravit a když hráči své úkoly zodpovědně plnili tak jsme hostím toho moc nedovolili. Bydžovští sice zahájili sebevědomě, ale dobrá obrana je do šance nepustila. Branka po dobře sehraném rychlém protiútoku byla velmi důležitá, stejně jako druhá na začátku druhé půle. Potom už jsme utkání s přehledem dotáhli do zdárného konce a dokonce výhru ještě vyšperkovali třetí brankou. Druhý jarní zápas na domácí půdě znamená druhou výhru a opětovné potvrzení, že když se hraje s nasazením a zodpovědně dá se hrát téměř s každým.
Jak již bylo řečeno hosté zahájili lepším držením míče, ale první šance se narodila před jejich brankou. Hlavičku D. Palma odkopl obránce před brankou a po následném dlouhém autu střela Rubeše po teči skončila v Průchově náručí. V 21. minutě se povedl rychlý protiútok po ose Rubeš - Kuneš - Nečesaný. Jeho centr si zpracoval Melichar a na dvakrát překonal brankáře - 1:0. Do poločasu se hrálo v tempu, ale větší brankové šance už nebyly k vidění.
Druhý poločas začal skvěle. Trestný kop Poura našel hlavu Dominika Palma a míč končí u tyče - 2:0. Tato branka nás uklidnila a pokračující zodpovědný výkon znamená, že cenná výhra se blíží. A to ještě v 70. minutě po chybě v obraně hosti prochází až před branku Nečesaný a s jistotou k tyči zvyšuje na 3:0. Zbytek zápasu už si užíváme a máme ještě dvě další velké šance. Po krásném křížném pasu Rubeše střílí J. Kuneš vedle a v závěru ještě hlavičkuje nebezpečně Melaga. Stav se však už nemění a můžeme slavit cennou výhru.
Všem hráčům slouží vyseknout velkou pochvalu. K tradičním oporám a ose mužstva se tentokráte přidali i ostatní a i střídající hráči dokázali dobře zapadnout. Pro další zápasy je to velké povzbuzení, ale je potřeba stále tvrdě pracovat a podobné výkona co nejčastěji zopakovat. Pak by záchrana v KP nemusela být nemožná.