26 Naposledy upravil: Pepino (2016-03-19 20:48:50)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Výborný vstup do jarní části.....

Sokol Nepolisy  :  Jiskra Hořice    0  :  3  ( 0 : 2 )

Rozhodčí: Filip - Kudláček, Jehlička
Branky: Rozsévač 2 (obě p.k.), Pour.
ŽK: 5:4 (Kuneš, Šeda, Kulhánek, Pour).

Sestava: Žižka - Tomáš, Lacina, Šeda, Kulhánek - Nečesaný, Rozsévač, Melaga (72. Melichar), Kuneš (78. Šedivý) -
              Skalský (89. Antoš), Pour.

Po zpackané přípravě jsme odjížděli do Nepolis s obavami. Utkání jsme však zvládli nad očekávání a výsledek je velice příznivý. Rozhodl výborný vstup do zápasu a dvoubrankové vedení po první čtvrthodině. Druhý poločas nás sice domácí zatlačili, ale příliš velkých šancí jsme jim nepovolili. V závěru jsme ještě skóre vylepšili.
Začátek utkání na hrbolatém hřišti nám vyšel. Dobře jsme kombinovali a míči za obranu ohrožovali domácí obranu. Ve 13. minutě po dlouhém výkopu Žižky chyboval domácí stoper a důsledný Pour podél brankáře otevírá brankový účet- 0:1. O dvě minuty  později posílá míč za obranu Kulhánek, Kuneš postupuje do vápna a je mu přišlápnuta noha - pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Rozsévač a vedeme 0:2. I potom se držíme častěji na míči a další velkou šanci má ještě Skalský - tentokráte byl domácí brankář u míče dříve. Od 30. minuty domácí hru vyrovnávají a i oni se snaží o ohrožení naší branky. Do poločasu však udržíme dvoubrankový náskok bez potíží.
Druhý poločas je o ničem jiném. Domácí se dostávají do velkého tlaku i díky tomu, že často jen odkopáváme a nedokáže vepředu míč udržet. Naše obrana však pracuje spolehlivě a když už něco projde je připraven spolehlivý Žižka. Čas se pomalu posunuje k závěru a nám se několikrát díky střídajícímu Melicharovi podaří dostat se před domácí branku. V 87. minutě domácí vyrobí velikou hrubku. Rozehrávají od vlastní branky tak nešikovně, že se míč odrazí k Nečesanému a ten je faulován - pokutový kop číslo dva a opět Rozsévač pečetí na konečných 0:3. Pak už můžeme slavit tři body. Tentokráte hráči zaslouží pochvalu. Žižka v brance byl spolehlivý a sebral hodně vysokých míčů. Obrana bez zraněného Palma si poradila zodpovědně a nekomplikovali si na těžkém terénu život. Velmi dobré utkání odehráli Kuneš a Pour, ale i ostatní zaslouží uznání.
Výhra budiž pozvánkou pro nedělní zápas doma se Sobotkou.

27 Naposledy upravil: Pepino (2016-03-28 13:42:25)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Konečně výhra nad Sobotkou v zápase se 17. kartami.....

Jiskra  Hořice  :  SK  Sobotka    2  :  1  ( 0 : 1 )

Rozhodčí: Hlaváč - Horský, Junek
Branky: 48. a 66. Melichar - 3. Vích
ŽK: 5:8 (Šedivý 2, Lacina, Kuneš, Žižka)
ČK: 1:3 (89. Šedivý - 50. Halbych, 80. Vích, 91. Škopán).

Sestava: Žižka - Kulhánek, Lacina, Šeda, Tomáš - Kuneš (90. Šlambera), Rozsévač, Melaga (46. Skalský),
             Nečesaný (46. Šedivý) - Melichar (75. Antoš), Pour.

Utkání s neoblíbeným soupeřem přineslo naše vítězství po dlouhé době. Hosté se představili jako důrazné mužstvo (což se vědělo) a v prvním poločase byli nebezpečnější a zaslouženě vedli. V druhém poločase ukázali i svou druhou nedisciplinovanou tvář a i díky našemu zlepšenému výkonu se výsledek podařil otočit.
Začátek zápasu byl zajímavý. Hned v první minutě vysunul Melichar Poura, ale jeho zakončení skončilo pouze na tyči. Téměř z protiútoku dlouhý míč za obranu využil Vích a pod Žižkou dal vedoucí branku - 0:1. Tento vývoj nás zaskočil a dlouho jsme se nemohli dostat do hry. Sobotka naopak z rychlých protiútoků byla velice nebezpečná a v 18. minutě jen výborný zákrok Žižky zabránil další katastrofě. Do konce poločasu se nám hra nedařila, u většiny míčů jsme byli později a hosté hru kontrolovali.
Do druhé půle jsme i díky změnám v sestavě vstoupili daleko aktivněji a už v 48. minutě  Šedivý po uličce Rozsévače je sám před brankářem hostí. Jeho nepovedené přehození Taneček vyráží před Melichara a ten i s přispěním obránce vyrovnává na 1:1. Hosté téměř na každé rozhodnutí rozhodčího reagují podrážděně a tak karty na jejich straně přibývají. V 66. minutě posílá za obranu Šedivý Melichara a ten podél brankáře otáčí výsledek - 2:1. Za dvě minuty může Melichar dokončit svůj hattrick, ale ani na třikrát se mu nepodaří míč do sítě dotlačit. V 77. minutě další přečíslení obrany hostí nevyužijí Šedivý se Skalským a tak místo pojištění náskoku se strachujeme o výsledek až do konce. I díky oslabení však hosté až do konce zápasu branku Žižky vůbec neohrozí. Utkání končí další nechutnou strkanicí a nakonec i naším těsným vítězstvím. Do dalších zápasů musíme však naší hru zkvalitnit, protože na další soupeře (Černilov a Bělohrad) by tento výkon asi nestačil.

28 Naposledy upravil: Pepino (2016-04-03 22:16:12)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Jasná výhra v Černilově.....

FK  Černilov  :  Jiskra Hořice    0  :  3  ( 0 : 1 )

Rozhodčí: Kalaš - Fišer, Linhart
Branky: Kulhánek, Melichar, Skalský
ŽK: 2:2 (Skalský, Palm)

Sestava: Žižka - Šeda, Palm, Lacina, Kulhánek - Antoš (61. Tomáš), Pour (85. Fátor), Rozsévač, Kuneš - Skalský (68. Melaga),
              Melichar (79. Kolovrátník).

Utkání o třetí místo se překvapivě hrálo na náhradním velice úzkém hřišti. Tento fakt však paradoxně svědčil spíše nám a daleko lépe než domácí jsme se s hrací plochou vyrovnali. Zápas jsme měli většinu času pod kontrolou a domácím povolili jen dva náznaky šancí.
Prvních deset minut zápasu se odehrávalo na polovině domácích a výsledkem tohoto počínání byl rohový kop v 10. minutě. Kulhánek ho precizně zatočil přímo do branky a vedeme 0:1. Po brance jsme se více zatáhli a domácí se přece jen dostávali více na míč. Vše se však odehrávalo poměrně v bezpečné vzdálenosti od naší branky. Škoda, že několik nadějných brejků jsme pokazili a tak jen ve 40. minutě zahrozil Melichar. Nedařilo se nám podržet míč a dobře zakombinovat, ale obranná fáze fungovala naprosto precizně na čemž měl velký podíl návrat Palma po zranění.
Druhý poločas jsme odehráli opět výborně vzadu a navíc protiútoky byli daleko nebezpečnější než v prvních 45. minutách.
Definitivní rozhodnutí přišlo po hodině hry. V 63. minutě krásným lobem za obranu poslal Kulhánek Melichara a ten po přehození brankáře doslova donesl míč do sítě - 0:2. V 68. minutě po akci Poura dotlačil míč do branky důrazný Skalský a je to 0:3. Zbytek zápasu si zkušeně pohlídáme a domácí už se jen vztekají (včetně trenéra). Za předvedený zodpovědný výkon zaslouží hráči opětovně pochvalu a je to ta nejlepší pozvánka na středeční dohrávku v Miletíně s Bělohradem.

29

Re: A tým - referáty ze zápasů

Smolná porážka v derby......

FK  Lázně Bělohrad  :  Jiskra  Hořice      1  :  0  ( 1 : 0 )

Rozhodčí: Čejchan - Vítek Pavel, Janeček
Branka: Rychecký
ŽK: 1:2 (Tomáš, Šedivý)

Sestava: Žižka - Šeda, Palm, Lacina, Tomáš - Kuneš, Rozsévač, Pour, Šedivý (78. Nečesaný) - Melichar, Melaga (76. Skalský).

Dlouho očekávané derby v náhradním termínu přineslo takticky vedený zápas s minimem šancí a pro diváky nebylo příliš záživné. Vycházeli jsme ze zajištěné obrany a chtěli hrát na rychlé protiútoky. Zatímco obranná fáze vycházela výborně, hra dopředu se příliš i díky dobré hře domácích nedařila. Rozhodla poslední minuta prvního poločasu a akce, která vyvolala vlnu emocí.
Zápas začal velmi opatrně. Bělohradští drželi častěji míč, ale do naší konsolidované obrany se nemohli dostat. Za první poločas stojí za zmínku tři momenty. Ve 20. minutě vystihl domácí rozehrávku Rozsévač a z úhlu postupoval na branku - technické zakončení však skončilo vedle. Ve 42. minutě po naší ztrátě zakončoval Loner střelou nad. V poslední minutě přišel rozhodující moment. Dlouhý pas za naší obranu lehce tečoval Lacina. Rychecký, který stál daleko za naší obranou šel za míčem  a pod Žižkou míč propasíroval do branky. Branka tedy podle pravidel se dala uznat, ale naše hráče zmátl vehementně mávající asistent, který i hlasitě upozorňoval na ofsajd a ti tak na chvilku přestali hrát. Toto kratičké zaváhání zřejmě zapříčinilo, že Žižka byl u míče později než domácí útočník a ten tak dal gól. Je to trpké poučení, že hrát se opravdu musí dokud hlavní nezapíská.
Druhý poločas přinesl sice naší snahu o vyrovnání, ale domácí nám příliš nepovolili a naopak měli dvě velké šance náskok pojistit. Naše velká šance přišla v 65. minutě kdy po rohovém kopu vrací míč před branku Tomáš a Palmova hlavička trefuje obránce na brankové čáře. Do konce zápasu si už domácí výsledek pohlídali.
Škoda, k remíze nebylo daleko, ale dopředu jsme tentokrát byli málo nebezpeční. Co je nám platné, že rozhodčí přiznali svůj podíl na rozhodujícím okamžiku utkání. Rozhodující zápasy pro splnění našeho cíle máme ještě před sebou. Bělohrad má dobré mužstvo a vlastně už teď postupuje do krajského přeboru. Proto si myslím, že komentáře pana Velicha z posledních zápasů jsou hodně zbytečné. Tři poslední výhry byli pro ně dost šťastné, ale reakce na komentáře soupeřů jsou velice ubohé.
V neděli přivítáme doma Úpici a té máme také co vracet.

30 Naposledy upravil: Pepino (2016-04-11 18:41:49)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Vysoká výhra se nerodila lehce....

Jiskra  Hořice  :  Sparta  Úpice        5  :  1   ( 1 : 1 )

Rozhodčí: Kubišta - Šlezingr, Janata
Branky: Melichar 2, Kuneš, Nečesaný, Skalský - Kejzlar
ŽK: 1:2 (Antoš)

Sestava: Žižka  - Šeda, Palm, Lacina, Antoš - Kuneš (68. Šedivý), Rozsévač, Pour, Nečesaný (73. Tomáš) - Melichar,
              Melaga ( 60. Skalský).

Anglický týden jsme zakončili domácím zápasem s Úpicí. Chtěli jsme dát zapomenout na nešťastnou porážku s Bělohradem a výhrou pojistit třetí místo v tabulce. To se nakonec podařilo, ale výpadek zhruba od 20. minuty do konce poločasu se nemusel vyplatit. Druhý poločas jsme už utkání měli plně pod kontrolou a výhra mohla být ještě vyšší.
Utkání jsme zahájili aktivně a šance stíhala šanci. Už ta první skončila brankou. Ve 4. minutě vysunul Rozsévač Kuneše a ten
s přehledem zakončil - 1:0. V 7. minutě opět postupuje sám Kuneš, obchází i brankáře, ale obránce míč vyhlavičkoval. V 10.
minutě rychlá kombinace - Nečesaný - Pour - Melichar končí jen rohovým kopem. V 17. minutě rohový kop Rozsévače tečuje hlavou Lacina a míč končí těsně vedle. Ve 20. minutě dlouhý odkop nachází zapomenutého Melichara na středové  čáře. Postupuje sám na branku, ale pokus o lob hostující brankář vyráží na roh. Po něm hlavičkuje Palm, brankář míč tečuje a z brankové čáry odvrací obránce. Tyto nevyužité šance podle fotbalové logiky znamenaly trest v podobě vyrovnávací branky v 26. minutě. Hostím se podařila první přímočará akce a Kejzlar po zemi k tyči vyrovnává na 1:1. V této fázi se obraz hry změnil. Najednou Úpice měla více ze hry a nám se vůbec nedařilo. Naštěstí se už do poločasu stav zápasu nezměnil.
V poločasové přestávce bylo v kabině hlučněji a pro druhý poločas to zřejmě pomohlo. Už ve 47. minutě Melichar tentokráte svojí šanci využívá a dostává nás znovu do vedení - 2:1. V 56. minutě postupuje zprava na branku Nečesaný a z úhlu se trefuje fantasticky do růžku - 3:1. Tím se definitivně uklidňujeme a vytváříme si další šance. V 78. minutě vysouvá Palm Šedivého a ten ještě v jasné šanci dává pod sebe Skalskému a ten do prázdné uklízí na 4:1. V 83. minutě Melichar prostřeluje brankáře a stav je už 5:1. Ještě v 87. minutě Skalský hlavičkuje do spojnice tyče a břevna. Utkání končí vysokou výhrou a už se můžeme těšit na nedělní zápas v Roudnici, která má na jaře dobré výsledky a teď dokonce vyhrála v Libčanech.

31 Naposledy upravil: Pepino (2016-04-18 22:43:01)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Důležité další tři body na pískovišti v Roudnici.....

Sokol  Roudnice  :  Jiskra  Hořice     1  :  3   ( 0 : 1 )

Rozhodčí: Andrýs - Buchta, Klečka
Branky: Stozsek - Rozsévač, Pour, Melichar
ŽK: 1:3 (Kuneš, Lacina, Melichar)

Sestava: Žižka - Šeda, Palm, Lacina, Tomáš - Kuneš (69. Šedivý), Rozsévač, Pour, Nečesaný (90. Antoš) - Melichar,
              Skalský (60. Melaga).

Utkání s na jaře úspěšnou Roudnicí se hrálo na silně zapískovaném hřišti takže nám chvíli trvalo než jsme si na zvláštní podmínky zvykli. Přesto se první poločas odehrával v naší režii a zaslouženě se i ujali vedení. V druhém poločase domácí přidali a po naší neproměněné šanci z penalty vyrovnali. Závěr zápasu jsme zvládli skvěle o nakonec i odvážíme důležité tři body.
Utkání jsme zahájili aktivně, ale domácí poctivě bránili a tak šancí bylo poskrovnu. Roudnice za celý poločas zahrozila jen jednou a to v 17. minutě kdy tečovaná střela skončila mimo. Potom jsme se tlačili na polovinu domácích a pěknou střelou zahrozil Pour. V 39. minutě jsme se již dočkali. Přetažený rohový kop vrátil Nečesaný na Rozsévače a ten střelou s mírnou tečí pod břevno otevírá skóre - 0:1.
Druhý poločas začal velikou šancí. Melichar obral o míč domácího stopera a postupoval sám na brankáře. Zakončení se příliš nepodařilo a vyražený míč posílá Nečesaný nad prázdnou branku. Druhá branka by zápas pravděpodobně definitivně rozhodla, ale takhle domácí stále cítili šanci. V 64. minutě přišla jediná chyba v naší defenzivě. Po několika tečích se míč dostal k zapomenutému Koudelkovi a ten se ocitl sám před Žižkou. Lacina mu míč sice ukopl, ale domácí útočník přes něho upadl a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten proměnil Stozsek a vyrovnal na 1:1. Ve zbytku utkání jsme se snažili strhnout vítězství na naší stranu a domácí už jen bránili remízu. Když už se zdálo, že tak i utkání skončí podařilo se nám náš tlak korunovat v závěru. V 86. minutě vybojoval míč Melaga, posunul na Poura a ten s pomocí teče nám vrací vedení 1:2. V poslední minutě ještě po příhře Šedivého pojišťuje Melichar na konečných 1:3.
Zasloužené vítězství po kvalitním výkonu potěší. Hráči opět zaslouží pochvalu, že bojovali až do konce a nakonec i výhru urvali.
V neděli přivítáme Nový Hradec.

32

Re: A tým - referáty ze zápasů

Nepovedený zápas nám neumožnil dotáhnout se na druhé místo.

Jiskra  Hořice  :  FC  Nový Hradec    0  :  1  ( 0 : 1 )

Rozhodčí: Šedivý - Kalaš, Stejskal
Branka: Vopálka (p.k.)
ŽK: 3:5 (Šeda, Kuneš, Lacina)

Sestava: Žižka - Šeda, Palm, Lacina, Kulhánek - Kuneš (63. Tomáš), Rozsévač, Pour (72. Skalský), Šedivý (46. Nečesaný) -
              Melaga, Melichar.

Další zápas s o záchranu hrajícím Novým Hradcem nám nevyšel. První poločas byl velice špatný a dobře hrající soupeř byl lepší a zaslouženě vedl. Ve druhém poločase došlo k určitému zlepšení, ale šancí bylo málo a dobrá a úporná obrana hostí pro nás byla velkou překážkou. Je to velká škoda, protože s ohledem na ostatní výsledky jsme se mohli dotáhnout na druhé místo a odskočit
čtvrté Třebši již na sedm bodů.
Utkání začalo z obou stran opatrně což jsme ale z naší strany nechtěli. Hosté se představili jako dobrý protivník a jejich umístění hře vůbec neodpovídalo. V 17. minutě jsme se dostali do jediné větší šance za první poločas. Po centru Šedivého hlavičkoval Melaga sice vedle brankáře, ale i přes celou branku. Odkopnutý míč napálil zpět Rozsévač a brankář Sedláček vyškrábl na roh.
Pak už z brejků hrozil spíše Nový Hradec. Zvláště Matějka svou rychlostí velmi zlobil. Ve 22. minutě ještě zachránil Žižka na roh, ale v 37.  minutě po faulu Šedy dostali hosté výhodu penalty. Tu proměnil Vopálka a do poločasové přestávky jdeme s jednobrankovou ztrátou. Nutno říci, že zaslouženě protože za bezkrevný a pomalý fotbal jsme si více nezasloužili.
Druhý poločas jsme se zlepšili, zatlačili pasivní hosty před jejich vápno, ale branka nepřišla. Nejblíže k vyrovnání jsme byli v 56. minutě kdy jsme po faulu na Melichara dostali šanci kopat pokutový kop i my. Rozsévače tentokráte vychytal Sedláček. Do konce zápasu jsme hosty zatlačili před jejich branku, ale nervozita a křečovitost nám vzala veškeré šance.
Náprava může přijít už v sobotu v Třebechovicích.

33 Naposledy upravil: Pepino (2016-05-02 17:19:23)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Branka v nastavení brala alespoň bod......


SK  Třebechovice  :  Jiskra Hořice    1  :  1  ( 0 : 0 )   p.k. 4:1

Rozhodčí: Mucha - Martínek, Kout
Branky: Mindek - Palm
ŽK:  3:1 (Kuneš)

Sestava: Žižka - Šeda, Palm, Lacina, Tomáš - Kuneš (81. Melaga), Rozsévač, Pour (90. Nečesaný), Antoš (62. Šedivý) -
              Melichar - Skalský (60. Vávra).

Utkání s mužstvy z dolní poloviny tabulky nám zatím nevycházejí. Opět chybělo více snahy ve hře dopředu, převládaly alibistické přihrávky a když už jsme se před branku domácích dostali absence důrazu a snahy vstřelit branku usnadnila soupeři obranu.
Naše obrana fungovala celkem spolehlivě, ale dopředu to bylo špatné. Většina utkání se tak odehrávala ve středu hřiště a brankových příležitostí bylo minimum.
V prvním poločase stojí za zmínku situace ve 23. minutě. Podařilo se nám domácí přečíslit, Rozsévač vysunul Melichara, ale jeho obstřel brankáře skončil na břevně. Začátek druhého poločasu přinesl branku domácích. Naše pravá strana obrany zaváhala a zpětnou přihrávku využil střelou k tyči Mindek - 1:0. Potom jsme už více tlačili, ale bez důrazu v pokutovém území. V 53. minutě rozezvučel břevno domácí branky střelou z dálky Rozsévač. V 81. minutě z nadějné pozice střílel nad Melichar. Když už  se zdálo, že podruhé za sebou prohrajeme 0:1, přišel v první minutě nastavení trestný kop zhruba z 35. metrů. Do vápna šel i Žižka, centr Rozsévače tečoval ve skrumáži Palm a míč zapadl za Cejnara - 1:1. V následných pokutových kopech uspěl pouze Palm.
Vávra a Šedivý nedali a protože domácí byli čtyřikrát úspěšní připisují si bonusový bod.
V neděli přivítáme poslední České Meziříčí a musíme ve hře dopředu hodně změnit abychom se nedočkali ještě větší blamáže.

34

Re: A tým - referáty ze zápasů

Utrápená výhra s posledním....

Jiskra Hořice  :  FC České Meziříčí   2  :  0   ( 1 : 0 )

Rozhodčí: Fišer - Hofman, Hron
Branky: Pour, Skalský
ŽK 1:5 (Tomáš)

Sestava: Žižka – Šeda, Palm, Lacina (46. Melaga), Tomáš – Nečesaný, Vávra (83. Kolovrátník), Rozsévač, Pour – Melichar
              (46. Skalský), Šedivý (63. Kuneš).

Proti poslednímu týmu tabulky jsme se trápili v koncovce a o výsledek se strachovali až téměř do konce. V začátku utkání jsme si vytvořili minimálně tři stoprocentní šance, ale branka nepadla a nervozita se zvyšovala. Naštěstí jsme vstřelili do poločasu alespoň jednu branku. Do druhé půle jsme museli nuceně dvakrát vystřídat a protože i přes další šance nedáváme pojišťující druhou branku snaživý soupeř cítí šanci a i on se dostává před naší branku. 7 minut před koncem přichází konečně druhá branka a utkání už dovedeme do zdárného konce. Opět se potvrdilo, že proti soupeřům tohoto ražení neumíme zahrát. Důležité jsou tři body, které nám upevnily třetí pozici, ale pro další zápasy je potřeba výkon zlepšit.
Už po několika vteřinách se dostal do velké šance Melichar, ale trefil jen brankáře. V 5. minutě ještě větší šance - Šedivý našel před prázdnou brankou opět Melichara - ten si však šlápl na míč a obránce míč ukopl. V 16. minutě minul před poloprázdnou brankou míč i Rozsévač. Až ve 31. minutě vystřelil Pour z vápna bodlem a míč skončil u tyče - 1:0. První poločas se odehrával v naší režii, ale představovali jsme si lepší výsledek.
V druhém poločase už šancí ubylo a naopak hosté se také pouštějí do útočení. V 59. minutě máme trojitou vyloženou šanci. Nečesaný trefuje nejdříve obránce, potom brankáře a odražený míč posílá Vávra vedle. V 70. minutě mají hosté velkou šanci a jen jejich zbrklost zabránila trestu v podobě vyrovnání. V 83. minutě se prosazuje důrazem Skalský a dotlačí míč do branky -  2:0. Zbytek zápasu je konečně v klidu a nakonec jsme spokojeni s výsledkem, což se bohužel o hře říci nedá. Ale po dvou zápasech bez výhry jsme alespoň plně bodovali a utekli čtvrté Třebši už na osm bodů. V sobotu nás čeká derby v Miletíně.

35

Re: A tým - referáty ze zápasů

Ostuda v Miletíně....

SK  Miletín  :  Jiskra Hořice    2  :  0   ( 1 : 0 )

Rozhodčí: Miškář - Slavíček, Bačo
Branky: Urban 2
ŽK: 2:1 (Vávra)
ČK: 0:1 (29. Palm)

Sestava: Žižka - Šeda, Palm, Rubeš, Tomáš (62. Šedivý) - Nečesaný, Rozsévač, Vávra, Kuneš - Skalský (80. Kolovrátník), Pour.

Utkání v Miletíně jsme nezvládli a zaslouženě odjíždíme poraženi. První poločas byl velice špatný a skóre 1:0 bylo ještě milosrdné. Bohužel při brance z penalty přišlo i přísné vyloučení a po zraněném Lacinovi vypadl i druhý stoper. V druhém poločase sice přišlo zlepšení, ale vyrovnání jsme se nedočkali a v závěru domácí po další chybě pojistili výsledek.
V prvním poločase jsme si vypracovali dvě příležitosti, ale Skalský a Pour mířili vedle. Domácí byli nebezpečnější a dvě šance nevyužili, jednou trefili tyč a dočkali se i branky. Ta přišla v 29. minutě a byl to rozhodující okamžik zápasu. Po zaváhání Rubeše šli domácí  do přečíslení a míč doráželi do opuštěné branky. Střela však trefila na čáře stojícího Palma do ruky u těla a následovala penalta a přísné vyloučení. Domácí penaltu proměnili Urbanem. Až po tomto oslabení se naše hra začala zlepšovat a domácí jsme zatlačili. Bohužel mnoho šancí jsme si nevypracovali a domácí se snažili o brejky. Ty se jím moc nedařili, ale bránili zodpovědně a obětavě. V době největšího tlaku a blížícího se závěru chyboval Nečesaný a brejk na dvakrát zužitkoval opět Urban na 2:0. V pátek s Libčany nás vzhledem k absencím nebude čekat lehký úkol.

36

Re: A tým - referáty ze zápasů

Cenná výhra po výborném výkonu.....

Jiskra  Hořice  :  SK  Libčany     5  :  3   ( 2 : 1 )

Rozhodčí: Svoboda - Slavíček, Vojtěch
Branky: Nečesaný 2 (1 x p.k.), Lacina, Pour, Skalský - Friedl, Karanský, Hubička
ŽK: 2:4 (Pour, Žižka)

Sestava: Žižka - Šeda, Lacina, Rubeš, Kulhánek - Nečesaný, Rozsévač, Vávra, Šedivý (51. Tomáš) - Skalský (74. Melaga), Pour (87. Palm P.).

Po nepříliš podařených zápasech a v neúplné sestavě jsme šli do zápasu s hlavním favoritem soutěže s respektem, ale i s odhodláním dokázat, že fotbal hrát umíme. Proti kvalitním mužstvům d se nám tradičně daří a to se potvrdilo i tentokrát.
S Libčany máme v této sezoně 6 bodů a skóre 7:3!!
Zabezpečená obrana a rychlé brejky byly základem úspěchu. Už v 7. minutě zahrál dobře rohový kop Nečesaný a Lacina hlavou dává první branku -1:0. Další rychlý brejk v 18. minutě mohl vést ke zvýšení náskoku - na dlouhý nákop reagoval Pour, hlavou přehodil vyběhnutého brankáře, ale obránce míč na brankové čáře dostihl a vykopl! Ve 26. minutě měli první velkou šanci i hosté, ale míč i s pomocí teče skončil těsně vedle. V této fázi byli Libčany lepší a v 33. minutě zaslouženě vyrovnali. Dlouhý nákop za obranu si perfektně do běhu zpracoval Friedl a podél Žižky upravil na 1:1. Naše to nepoložilo a dále se pokoušeli o brejky a v 44. minutě  s chutí hrající Pour utekl Kabeláčovi a prostřelil Tošovského - do kabin jdeme s vedením 2:1.
Druhý poločas nezačal dobře - ve 49. minutě Šedivý vrací míč hlavou na Žižku ten má k míči daleko a protože naši obránci míč neodkopli, prosazuje se Karanský - 2:2. V 55. minutě zasekává míč ve vápně Rozsévač, Kabeláč ho podráží a máme penaltu. Tu proměňuje Nečesaný a potřetí a definitivně se ujímáme vedení - 3:2. V 60. minutě po pěkném uvolnění od Rozsévače šel sám na brankáře Tomáš - Tošovský však zareagoval rychle a míč vykopl. O dvě minuty později stejná kombinace, ale tentokrát přichází ještě přihrávka na Skalského a ten k tyči zvyšuje na 4:2. Brankové dostihy však pokračují a v 67. minutě přichází centr na naše malé vápno a volný Hubička lehce snižuje hlavou na 4:3. Naštěstí za chvíli - v 73. minutě - tentokráte chybuje Tošovský a Nečesaný do odkryté branky pojišťuje na 5:3. Zbytek zápasu si už ohlídáme a užíváme si cenné vítězství. Snad jsme i všem pochybovačům, kteří nás po posledních výsledcích zase zatracovali dokázali, že na fotbal se vyplatí chodit i když se ne vždy úplně daří. V zápase s Bílou Třemešnou si už můžeme definitivně zajistit třetí místo.

37

Re: A tým - referáty ze zápasů

Tentokráte dva body po spoustě nevyužitých šancí....

Jiskra Hořice  :  Sokol Bílá Třemešná     1  :  1   ( 1 : 1 )   p.k. 4:2

Rozhodčí: Svoboda - Kalaš, Fišer
Branky: Kulhánek - Novák
ŽK: 0:2

Sestava: Žižka – Šeda, Lacina, D. Palm, Kulhánek (56. Šedivý) – Tomáš, Rozsévač, Rubeš, Nečesaný –
              Skalský (65. Melaga), Pour

V dalším domácím zápase jsme nedokázali navázat na produktivitu z minulého zápasu a po množství nevyužitých šancí jsme tentokráte brali jen dva body. První půlhodinu jsme jasně dominovali a vytvářeli si šance bohužel bez brankového efektu a náš krátký útlum využil soupeř k vyrovnání. Druhý poločas byl zase v naší režii, Třemešná už bránila bod a to se jí nakonec díky naší nepřesné koncovce podařilo. Penaltový rozstřel jsme zvládli i díky dvou výborným zákrokům Žižky. Konečné třetí místo se tak opět více přiblížilo.
Začali jsme velice aktivně a vytvářeli si i šance. Už ve druhé minutě Pour hlavou přehodil vyběhnutého brankáře, ale obránce míč odkopl skoro z brankové čáry. V 7. minutě zakroutil rohový kop podobně jako v Černilově přímo do branky Kulhánek a vedeme 1:0. V 19. minutě další rohový kop přinesl závar, ale ani na třikrát jsme míč do branky nedotlačili. Ve 22. minutě po nepřesné střele Nečesaného se k míči dostal Tomáš - trefil jen brankáře hostí. Po půlhodině přišel útlum a hosté se dostávali i před naší branku. Trest za pasivitu přišel ve 44. minutě - po rohovém kopu hlavičkoval úplně volný Novák na zadní tyč a vyrovnal na 1:1.
Druhý poločas hosté úporně bránili, přesto jsme měli několik dalších dobrých šancí utkání rozhodnout. V 55. minutě Rozsévačův lob skončil těsně nad. O tři minuty později stejný hráč střílí opět nad. V 67. minutě po perfektním vysunutí od Nečesaného je ve velké šanci Rubeš - střela končí těsně mimo. V 74. minutě Rozsévač v dobré příležitosti na dvakrát neprostřelil obránce hostí.
Nakonec došlo na penalty. Za nás byli úspěšní Rozsévač, Rubeš, Palm a Šeda. Nečesaný trefil tyč. A protože Žižka dvě penalty hostím chytil druhý bod zůstal v Hořicích. Příští týden zajíždíme do Kunčic.

38

Re: A tým - referáty ze zápasů

Bezkrevný výkon a zasloužená porážka......

Bystřian  Kunčice  :  Jiskra  Hořice     3  :  1   ( 1 : 0 )

Rozhodčí: Franěk - Krotil, Jansa
Branky: Laštovička 2, Koza - Pour
ŽK: 2:3 (Skalský, Vávra, Tomáš)

Sestava: Žižka - Šeda, Palm (36. Melaga), Lacina, Kulhánek - Tomáš, Rozsévač, Vávra, Nečesaný - Skalský (77. Vodnárek),
             Pour.

Některé zápasy raději nekomentovat a tento patří v tomto ohledu hodně vysoko. Náš bojácný a odevzdaný výkon a proti tomu bojovnost a nasazení domácích. Tyč nastřelená domácím mužstvem již v první minutě nás nevarovala  a Kunčice byli většinu zápasu lepší. Přesto jsme bezbrankovou remízu drželi téměř do poločasu - v poslední minutě však jsme neuhlídali rohový kop a domácí šli do vedení. V druhém poločase přidali další dvě branky a teprve za stavu 3:0 jsme se trochu vzpamatovali a krásnou střelou Poura kosmeticky upravili výsledek. S podobným nasazením bychom neuspěli ani proti podstatně slabším mužstvům. Proti Vrchlabí v posledním domácím zápase máme co napravovat.

39 Naposledy upravil: Pepino (2016-06-14 16:51:11)

Re: A tým - referáty ze zápasů

Exhibice na závěr....

Jiskra  Hořice  :  FC  Vrchlabí     4  :  0   ( 2 : 0 )

Rozhodčí: Hlaváč - Horský, Mucha
Branky: Pour 2, Tomáš, Skalský
ŽK: 1:2 (Rozsévač)

Sestava: Žižka - Šeda, Palm (33. Vodnárek), Lacina, Rubeš (70. Kočí) - Nečesaný, Rozsévač, Vávra, Tomáš - Pour, Skalský.   

V posledním domácím zápase jsme měli co napravovat po předešlých nevýrazných výkonech a udobřit si fanoušky. Hosté přijeli pouze s jedenácti hráči a hlavně v druhém poločase už rezignovali a tak jsme si mohli v klidu zaútočit. I přes 4 branky odjížděli hosté ještě s výsledkem spokojeni, protože spoustu dalších super šancí včetně penalty jsme neproměnili. V závěrečném utkání v Třebši se už nemůže nic na našem třetím místě změnit a tak budeme čekat zda to stačí na postup do krajského přeboru.
Začali jsme aktivně a první branka na sebe nenechala dlouho čekat. V 10. minutě vysunul Vávra Poura a ten střelou podél brankáře otevírá skóre - 1:0. I nadále jsme byli aktivnější a hosty k ničemu vážnému nepouštěli. Ve 33. minutě opět Vávra našel uličkou Tomáše a tentokráte přehozením brankáře zvyšuje na 2:0. Další šance už zůstávají nevyužity.
Druhý poločas opět útočíme a v 54. minutě se dostal za obranu Rozsévač - ještě posunul na volného Poura a ten do prázdné branky nemá problém - 3:0. Po této brance hosté odpadají a vytváříme si jednu šanci za druhou. V 67. minutě po faulu na Poura kopeme penaltu, ale Rubešovu střelu Rodr v brance Vrchlabí vyráží. V 73. debutant Kočí nachází Skalského - jeho střela trefuje na brankové čáře obránce. V 76. minutě se Skalský trefuje do šibenice a upravuje na konečných 4:0. O dvě minuty později ještě náš nejlepší střelec trefuje tyč. To je přehled jen největších šancí, spousta dalších dobrých příležitostí ještě následovala a tak je konečný výsledek pro Vrchlabí ještě milosrdný. Fanouškům děkujeme za podporu a věřím, že jsme je potěšili.

40 Naposledy upravil: Pepino (2016-06-21 16:19:19)

Re: A tým - referáty ze zápasů

I přes vysokou porážku se vracíme do KP

Sokol  Třebeš  :  Jiskra  Hořice      5  :  0  ( 3 : 0 )

Rozhodčí: Martínek - Kout, Hlavsa
Branky: Zeman 2, Vlkanova 2, Sobotka
ŽK: 2:0

Sestava: Tlustý - Tomáš, Rubeš, Šeda, Kočí - Pour D., Rozsévač, Vávra, Nečesaný (66. Prokůpek) - Skalský,
              Pour A. (46. Kulhánek)

Poslední zápas sezóny přinesl ofenzivní fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Rozdíl byl v efektivitě zakončení kdy domácí
více než polovinu šancí proměnili kdežto nám branka souzena nebyla. Co jsme zahodili to je román.
Prvních deset minut zápasu se odehrávalo na polovině domácích, ale první protiútok ve 12. minutě znamenal hned pro Třebeš vedení. Opět následuje náš tlak - Vávrovi se nepodaří brankáře přehodit, další šance mají Nečesaný a Rozsévač. Po faulu na Skalského se penalta nepíská. A tak přišel trest - ve 33. minutě brejk a domácí zvyšují na 2:0. Ve 38. minutě necháme domácího Sobotku projít lehce po naší pravé straně až před Tlustého a je to 3:0. Ve druhém poločase útočný fotbal pokračuje ovšem v zakončení jsme stále bezzubí. V 53. minutě Vávra sám na brankáře - ten vykopává míč nohou. V 62. minutě střela z velké dálky končí u tyče naší branky. V 65. minutě šance Skalského končí pouze rohovým kopem. V 68. minutě další nedůraz v naší obraně a domácí už upravují na 5:0. Další naše šance ještě následují - Kulhánek trefuje břevno, D. Pour samostatný nájezd opět neproměnil. Mezitím domácí trefují ještě tyč a utkání končí.
Na utkání byla znát neúčast defenzivních hráčů - Žižka, Lacina, Palm - a i přes vysokou porážku na závěr musíme sezónu hodnotit pozitivně. Konečné třetí místo znamená návrat do krajského přeboru po dvou letech.