26

Re: Dorost - referáty ze zápasů

24. kolo - 2.5.2015 - VČ přebor U19

TJ SOKOL TŘEBEŠ U19 - TJ JISKRA HOŘICE U19 1:0 (1:0)

SESTAVA: Krejčí - Fátor (60. Kolovrátník), Šeda, Vodnárek, Prokůpek - Kuneš, Šlambera, Palm, Hlušička - Pečenka, Hrdlička
   
BRANKY: 39. Fischer

K dalšímu zápasu jsme jeli do Hradce Králové, kde jsme se utkali se Sokolem Třebeš.

První poločas jsme začali velice vlažně a v podstatě jsme se jen bránili. Měli jsme i trochu štěstí, několikrát nás podržel gólman Krejčí. V 18. minutě má první šanci Fischer, ale jeho slabou střelu lapil Krejčí. Ve 24. minutě střílel šajtlí do břevna Kollár. Ve 34. minutě měli další šanci domácí, ale Tošovský ve 100% šanci netrefil. Ve 39. minutě přišlo zaváhání Krejčího. Jeho laxní výkop zblokoval Fischer, obešel vyběhnutého Krejčího a do prázdné dával na 1:0. Ve 44. minutě mohli domácí navýšit vedení, ale Krejčí skvělým zákrokem byl proti. Ve 45. minutě jsme konečně zahrozili i my, ale s Pečenkovou střelou si domácí gólman poradil. V prvním poločase jsme zaostali za domácími ve všech ohledech - hlavně v bojovnosti, nasazení a touze po vítězství.

Po domluvě v kabině jsme hru v druhém poločase vyrovnali a po přeskupení řad jsme začali na hřišti dominovat. Přišel Kolovrátník, hráli jsme na tři útočníky a domácím jsme začali zatápět. První velkou šanci měl Kuba Kuneš, ale na poslední chvíli mu obránce zblokoval střelu do prázdné branky. Největší šance přišla v 67. minutě. Na Hrdličku už zívala prázdná branka, ale k nepochopení všech šla střela těsně nad! V 73. minutě se ve vápně míč odrazil k Patriku Palmovi, jeho střela už vypadala gólově, ale na brankové čáře reflexivně kryl gólman Blažek. 81. minuta a Pečenkova pumelice z přímáku končí na břevně! V 90. minutě šel sám na brankáře Kolovrátník, ale mířil mimo. Domácí po celý druhý poločas spoléhali jen na brejky, se kterými si ale skvěle poradil Krejčí.

Veliká škoda, že se nám nepovedlo v druhém poločase alespoň vyrovnat. Šance na to byly. Hrál se velmi kvalitní fotbal, který musel všechny přítomné potěšit.

Statistiky z utkání (údaje z Třebše):
střely na bránu: 10:7
Střely mimo: 7:5
Rohy: 4:4
Ofsajdy: 3:6
Fauly: 17:13

Komentář k zápasu od trenéra Třebše:
V utkání nadprůměrné úrovně jsme v prvním poločase byli jasně lepší a je škoda, že do kabin jsme šli pouze s jednobrankovým náskokem. Ve druhém poločase Hořice postupně hru vyrovnali, aby následně oni byli tím lepším týmem. Abych pravdu řekl, tak náš dnešní soupeř si za druhý poločas zasloužil vyrovnat. Ale všechny tři body zůstali ve Třebši a to díky neproměnění spousty gólovek na obou stranách.

27

Re: Dorost - referáty ze zápasů

20. kolo - 7.5.2015 - VČ přebor U19

FK ČESKÁ TŘEBOVÁ U19 - TJ JISKRA HOŘICE U19 1:0 (1:0)

SESTAVA: Krejčí - Kočí, Šeda, Vodnárek, Prokůpek - Kuneš, Pečenka, Palm, Hlušička - Rosputniak (35. Kolovrátník), Hrdlička
   
BRANKY: 3. Nešický

Bohužel, naše krize se stále více prohlubuje. Pátý venkovní zápas, ve kterém jsme prohráli o gól. Nedaří se nám v útočné fázi, dva zápasy jsme už nevstřelili ani gól.

Prvních 15 minut jsme klasicky zaspali. Soupeř se už ve 3. minutě dostal do vedení zásluhou Nešického, který technickou střelou na zadní tyč překonal Krejčího - 1:0. Poté ani není co ze zápasu vyzdvihnout. Domácí hráli celý zápas ze zabezpečené obrany, nijak si nekomplikovali situaci a dlouhými nakopávanými míči zaměstnávali naši obranu. My jsme se ale po většinu zápasu dostávali pouze k vápnu soupeře a žádné velké šance jsme si nevytvořili. Výjimkou byla střela Pečenky zpoza vápna, kterou domácí brankář vyškrábl na rohový kop. To bylo v prvním poločase od nás vše.

Místo abychom přidali na bojovnosti a zvýšili touhu po vyrovnání, tak jsme byli postupem času víc a víc nervózní, nechali jsme se rozhodit protihráči a stěžovali jsme si na špatný výkon rozhodčího, z čehož vzešly tři žluté karty. Jedinou šanci ve druhém poločase jsme si vytvořili až v samotném závěru. Honza Kočí prošel obranou domácích, ale gólovou radost mu zhatil dobrým zákrokem brankář.

Nedaří se nám, musíme si v klidu sednout, vše si vyříkat a začít makat jako na podzim, kdy se nám velmi dařilo. Všechno to začíná už u disciplíny, tréninkové docházce. Nezbývá nám nic jiného než hodit všechno za hlavu a jít do dalšího zápasu s čistou hlavou.

Zbyněk Bareš - trenér (hosté):
Prvních 15 minut jsme asi zůstali v autobuse. Kdybychom prohrávali 3:0 nikdo by se nemohl divit. Předvedli jsme bídný výkon, bez pohybu a vůle poctivě pracovat. V 2. půli jsme hodně chtěli, ale byla to křeč.

28

Re: Dorost - referáty ze zápasů

25. kolo - 9.5.2015 - VČ přebor U19

TJ JISKRA HOŘICE U19 - MFK TRUTNOV U19 3:2 (3:0)

SESTAVA: Krejčí - Prokůpek, Vodnárek, Šeda, Kočí - Hlušička (88. Kněžourek), Palm, Šlambera, Kuneš - Neumann (46. Hrdlička), Kolovrátník (62. Rosputniak)   
BRANKY: 28., 42. Kolovrátník, 39. Kočí - 53. Švorc, 60. Bartůněk

V pouťovém utkání jsme hostili soupeře z čela tabulky, MFK Trutnov.

Na našeho soupeře jsme hned od začátku utkání vlétli. Konečně byly na hřišti vidět staré dobré Hořice. Předvedli jsme bojovný výkon na hranici svých možností. Ve 28. minutě jsme se ujali vedení. Hlušička vystřelil, jeho střela byla zblokována a dopadla přesně na břevno, od kterého se odrazila metr před prázdnou branku, kde už na míč čekal Kolovrátník a hlavičkoval doklepl do branky - 1:0. Ve 39. minutě jsme vedli už o dvě branky. Obranou hostí se prohnal Honza Kočí, ustál několik osobních soubojů a svou individuální akci zakončil přízemní střelou na zadní tyč - 2:0. Do poločasu jsme ještě odskočili na rozdíl tří branek. Na půlce vybojoval míč Neumann, potáhl do křídla a centrem našel osamoceného Kolovrátníka, a ten pravačkou překonal brankáře Votočka - 3:0.

Do druhého poločasu jsme nastoupili vlažně a soupeř z Trutnova nás zatlačil. V 53. minutě soupeř snížil. Po centru Vošanoviče se hlavou prosadil Švorc - 3:1. O 7 minut později to bylo už jen o jednu branku. Bartůněk se protáhl po naší levé straně a jeho střela Krejčímu prošla mezi nohama - 3:2. Poté bylo utkání asi na sedm minut přerušeno kvůli bouřce. Když se počasí umírnilo, tak se pokračovalo dál. Trutnov chtěl samozřejmě vyrovnat a místy jsme byli i pod velkým tlakem. V několika situacích nás podržel gólman Krejčí. Silou vůle jsme utkání dohrávali a nakonec jsme měli i trochu štěstí - konečně! smile

Myslím, že jsme si vítězství za první poločas zasloužili. Mohli jsme vidět, že když se bojuje, tak můžeme porazit úplně každého.
Příští týden hrajeme opět v týdnu a bude to zase fyzicky náročné utkání. Naším soupeřem bude ve čtvrtfinále poháru RMSK Cidlina (středa 17:30!!!)

Zbyněk Bareš - trenér (domácí):
Po čtvrtečním ostudném výkonu v Č.Třebové jsme předvedli v 1. půli výborný fotbal - rychlý, kombinační, plný osobních soubojů, obrana pracovala pružně a zaslouženě jsme vedli. Po dlouhé době se trefil Kolovrátník a krásnou individuální akci předvedl obránce Kočí. O poločase jsme museli střídat Neumanna, očekávali jsme tlak Trutnova, který přišel a poměrně rychle se hosté dostali do kontaktu. Po dvou hubených prohrách si výhry nad atraktivním soupeřem ceníme.

29

Re: Dorost - referáty ze zápasů

ČTVRTFINÁLE POHÁRU JUTAGRASS - 13.5.2015

TJ JISKRA HOŘICE U19 - RMSK CIDLINA U19 0:5 (0:2)

SESTAVA: Krejčí - Prokůpek, Šeda, Vodnárek (46. Hrdlička), Kočí - Hlušička (62. Kněžourek), Palm, Šlambera, Kuneš - Pečenka, Kolovrátník (46. Rosputniak)
BRANKY: -

Zb.Bareš-trenér (domácí):
Podali jsme matný výkon. Soupeř byl do ofenzivy nebezpečnější. Kdyby zápas skončil 5:8, nikdo by se nedivil.

30

Re: Dorost - referáty ze zápasů

26. kolo - 16.5.2015 - VČ přebor U19

FC HLINSKO U19 - TJ JISKRA HOŘICE U19 2:1 (1:1)

SESTAVA: Krejčí - Kočí, Vodnárek, Šeda, Prokůpek - Hlušička, Palm, Šlambera, Kněžourek - Kuneš (75. Fátor), Kolovrátník. Připraven Zapalač.
   
BRANKY: 8., 55. Cach - 13. Kočí

Můžeme se opakovat stále dokola. Šestá venkovní porážka o gól. Nedáme gól ani z té nejvyloženější šance, poté dostaneme dva zbytečné góly, a to, že jsme celý zápas jasně lepším a nebezpečnějším týmem, je nám k ničemu.

Po celý zápas jsme měli více míč na svých kopačkách. První šanci měl hned ze začátku zápasu Kolovrátník. Hlušička mu předložil do výborné pozice, kdy už stačilo jen doklepnout do odkryté branky, ale Kolouš trestuhodně minul branku. Poté přišla 8. minuta. Prokůpek nešťastně zahrál rukou pět metrů před vápnem a z této standardky se domácí ujali vedení zásluhou pěkné střely Cacha - 1:0. Ve 13. minutě přišlo rychlé vyrovnání. Přetažený roh Kuby Kuneše na zadní tyč našel Patrika Palma, ten ještě hlavou předložil lépe postavenému Kočkovi a ten se zblízka nemýlil - 1:1. V prvním poločase ještě nebezpečně hlavičkoval Petr Kolovrátník, ale branku jen těsně minul. Soupeř měl v prvním poločase ještě dvě nebezpečné situace, s kterými si naše obrana poradila.

Druhý poločas jsme začali dobře. Nejdřív střílel asi z dvaceti metrů Patrik Palm, ale bohužel jen do břevna. Ve 49. minutě asi přišel nejdůležitější moment, kdy nám rozhodčí neodpískal jasnou penaltu na Šlamberu. Samozřejmě jsme neudrželi nervy a Šlambera ještě za kecy vyfasoval žlutou kartu a na hřišti se začalo přiostřovat. V 55. minutě přišel dlouhý nákop za naší obranu, Cach v souboji s naší obranou vyšel podruhé vítězně a vyběhnutého Krejčího přehodil - 2:1. Po tomto gólu zaznělo od asistenta rozhodčího "A máš to.", které bylo směřováno na našeho brankáře Krejčího, tak nevím, co si o tom mám myslet, ale stávat by se to nemělo... Poté už začal festival našich zahozených šancí. Své šance nedali Šlambera, Palm, Kočí, Kuneš a další a další... Kdybych měl vše rozepisovat, tak by se to sem těžko vešlo.

Domácí tedy berou tři body díky naší střelecké nemohoucnosti. Nevím, proč jsme v takové křeči. V zápase jsme byli jasně lepším, do šancí jsme se dostali, ale to zakončení...
No nic, snad se nám bude dařit v předposledním domácím zápase proti Dvoru Králové - v neděli od 14:15 !!!

Zbyněk Bareš - trenér (hosté):
Po ruce Prokůpka šli domácí z trestňáku do vedeni již v 9. minutě. Nám se podařilo ve 13. minutě po rohu Kočím vyrovnat. Od té doby jsme byli herně lepší, vytvářeli si šance. Domácí hráli pouze na brejky - jeden takový proměnili na začátku 2. půle a to jim stačilo, aby plně bodovali. Střelecká jarní nemohoucnost pokračuje - z venku jsme na jaře nepřivezli ani bod. Potřebujeme 10 šancí na 1 gól, což nás pak stojí body.

31

Re: Dorost - referáty ze zápasů

27. kolo - 24.5.2015 - VČ přebor U19

TJ JISKRA HOŘICE U19 - TJ DVŮR KRÁLOVÉ U19 9:1 (5:1)

SESTAVA: Krejčí (67. Plachetka) - Prokůpek (46. Fátor), Vodnárek, Šeda, Kočí - Hlušička, Kuneš (55. Kněžourek), Šlambera, Palm (46. Pečenka) - Kolovrátník (67. Krejčí), Rosputniak           
BRANKY: 2x Rosputniak, 2x Krejčí, Kuneš, Hlušička, Palm, Kočí, Kolovrátník - Mertlík PK

Splnili jsme povinnost proti poslednímu celku tabulky. Výsledek mohl být klidně i vyšší, avšak gólman Matula podal v brance hostů výborný výkon.
Musíme se dobře připravit na nedělní zápas s vedoucím týmem tabulky, protože to bude možná jeden z nejnáročnějších zápasů sezony.

Zbyněk Bareš - trenér (domácí):
Utkání splnilo svůj cíl. Prostor dostali všichni hráči. Příští týden v Pardubicích to bude jiný oříšek...

Čeněk Celler, trenér (hosté):
Náš hodně mladý kádr hráčů na velmi dobře hrající domácí zřetelně nestačil.

32

Re: Dorost - referáty ze zápasů

28. kolo - 31.5.2015 - VČ přebor U19

FK PARDUBICE "B" U19 - TJ JISKRA HOŘICE U19 4:1 (3:0)

SESTAVA: Kněžourek - Prokůpek, Šeda, Vodnárek, Kočí - Kuneš, Pečenka, Šlambera, Hlušička - Rosputniak (60. Fátor), Kolovrátník
   
BRANKY: 26. a 35. Dvořák, 28. Mayer, 49. vlastní Šeda - 87. Hlušička

V neděli jsme jeli do Pardubic, kde jsme se utkali s tamní rezervou, vedoucím týmem VČ přeboru. Před zápasem jsme registrovali několik ztrát v našich řadách, ale hlavně nám chyběl gólman Krejčí. Nakonec jsme do Pardubic odjeli s jedním hráčem na střídání, což nám v úmorném vedru příliš nevyhovovalo.

Od začátku zápasu jsme tahali za kratší konec provazu, ale domácí tým se do velkých šancí nedostával. Dokonce jsme prvně hrozili my. Svou šanci promarnil Kuba Kuneš, který pálil z voleje, ale brankář Pšenička byl připraven a vyrazil na roh. Domácí poprvé vystřelili v 26. minutě a byl z toho hned gól. Po rohovém kopu se míč ve skrumáži odrazil k Dvořákovi a ten nekompromisně zavěsil pod břevno Kněžourkovi branky - 1:0. O dvě minuty později kopeme standardní situaci z dobré pozice, ale zahrání se nám nepovedlo, a tak domácí šli do otevřené obrany. Mayer šel úplně sám na Kněžourka, udělal kličku a pohodově doklepl do prázdné branky - 2:0. Ve 35. minutě už to bylo o tři branky. Domácí rozehráli roh nakrátko a na zadní tyči číhal sám Dvořák, který měl už lehkou práci s doklepnutím do poloprázdné branky - 3:0.

Druhý poločas pro nás začal špatně. Už ve 49. minutě Pardubice vedli 4:0. Brož pronikl po levé straně a přihrával na své dva volné spoluhráče, Honza Šeda se snažil míč na poslední chvíli odvrátit, ale bohužel se trefil do nesprávné branky - 4:0. Už to s námi vypadalo zle, ale nic jsme nevzdali, i když domácí 5x kvalitně vystřídali. Nejvíce nás v druhém poločase zlobil rychlonohý Brož, ale jeho střely pochytal Kněžourek. V 87. minutě jsme se dočkali čestného úspěchu. Rychlý brejk rozehrál Kuba Kuneš do strany na Tomáše Fátora, který nacentroval na Hlušičku, ten si míč ještě zpracoval a poslal ho křižnou přízemní střelou za záda domácího brankaře - 4:1.

Byl to veliký skok oproti minulému utkání proti Dvoru Králové. Viděli jsme, že musíme ještě hodně potrénovat přebírání míče, první dotek - v tom byl největší rozdíl mezi námi a Pardubicemi.
Nemyslím si, že jsme odehráli zlé utkání. V brance si výborně poradil hráč z pole - Kuba Kněžourek. Pochvala ale patří celému týmu, který za stavu 4:0 nic nevzdal a bojoval dál!

33

Re: Dorost - referáty ze zápasů

29. kolo - 7.6.2015 - VČ přebor U19

TJ LANŠKROUN U19 - TJ JISKRA HOŘICE U19 3:6 (1:2)

SESTAVA: Kněžourek - Kočí, Šeda, Vodnárek, Prokůpek - Hlušička, Šlambera, Pečenka, Fátor - Kuneš, Kolovrátník
   
BRANKY: 2x Pečenka, Kuneš, Hlušička, Šeda, Kolovrátník

Divoký zápas byl k vidění v neděli v Lanškrouně. Pro nás tento zápas konečně dopadl dobře, a tak slavíme první jarní body z venkovního zápasu!
Vítězství se nerodilo lehce. Do Lanškrouna odjelo pouze jedenáct hráčů! Za stavu 1:3 byl zbytečně po druhé žluté (2. ŽK za kecy..) vyloučen Honza Prokůpek a v posledním zápase nám tedy bude chybět i on. Domácí ale za stavu 1:4 dokázali během dvou minut snížit na 3:4, ale nakonec to pro nás konečně dobře dopadlo a prolomili jsme venkovní smůlu. Tři branky jsme soupeři vstřelili v početním oslabení, což nám může do posledního zápasu zvednout sebevědomí. Utkáme se totiž proti silnému soupeři ze Svitav, který stále ještě bojuje o druhou příčku tabulky! Utkání se odehraje v neděli 14.6. od 10:15!!!

Zbyněk Bareš, trenér:
"První jarní body z venku. V 1. poločase padaly laciné góly. Druhý poločas připomínal hokej. Paradoxně v deseti jsme dali 3 branky."

34

Re: Dorost - referáty ze zápasů

30. kolo - 14.6.2015 - VČ přebor U19

TJ JISKRA HOŘICE U19 - TJ SVITAVY U19 2:3 (1:2)

SESTAVA: Krejčí - Kočí, Vodnárek, Šeda, Fátor - Hlušička (65. Kněžourek), Šlambera, Pečenka, Kuneš - Kolovrátník, Rosputniak           
BRANKY: 3. Kolovrátník, 83. Pečenka - 11. Juřík, 16. Czechowsky, 82. Svoboda

V posledním zápase sezóny jsme hostili Svitavy, 3. tým tabulky VČ přeboru, a tak nás nečekalo nic lehkého.

Utkání jsme začali výborně. Ve 3. minutě z hranice vápna vypálil Petr Kolovrátník, brankář na jeho přízemní střelu po mokrém terénu byl krátký - 1:0. Hosté ale po naší chybě ve středu hřiště rychle vyrovnali, když Jiřík pěknou střelou k tyči nedal Krejčímu šanci - 1:1. O 5 minut později už hosté vedli. Inkasovali jsme po dobře zahraném rohovém kopu. Míč si ve vápně našel Czechowský a hlavou zakončil do horní poloviny branky - 1:2. Hrál se dobrý fotbal, řekl bych, že jsme měli několik šancí na vyrovnání. Asi největší šanci měl Rosputniak, když jeho střela nebezpečně před brankářem zaplavala, a tak jen před sebe vyrazil, ale k dorážce jsme se těsně nedostali. Hosté prakticky hrozili jen ze standardních situací a využívali tedy svou výškovou převahu.

V druhém poločase jsme se nemohli dostat na dostřel branky. Postupem času hosté byli lepším týmem a zaslouženě dali třetí branku. Po centru z naší levé strany se prosadil přízemní střelu na zadní tyč Svoboda - 1:3. Netrvalo dlouho a zodpovědnost na sebe vzal Pečenka. Nádherně prošel přes čtyři bránící hráče a levačkou obstřelil brankáře - 2:3. Na vyrovnání ale času moc nezbylo, a tak si Svitavy odvážejí hubenou výhru 2:3.

Svitavy byly o ten gól lepší, takže si vyhrát zasloužili. Nicméně jsme s nimi odehráli vyrovnané utkání, což nás může těšit.

Sezónu jsme tedy zakončili na 8. místě, což jsme na začátku sezóny nečekali. Po výborném podzimu jsme ale čekali asi lepší umístění. Na jaře se nám přestalo dařit střelecky, v několika zápasech jsme mohli rozhodnout, ale nakonec to byl soupeř, který bral tři body. Skončila sezóna plná nových zkušeností. V dorostu končí několik hráčů r. 96 - Šeda, Pečenka, Palm, Hrdlička, Neumann. Sezónu můžeme hodnotit jako úspěšnou. Umístili jsme se v první polovině tabulky a odehráli jsme spoustu skvělých utkání. Naším nejlepším střelcem byl Jirka Pečenka s 25 góly.

Zbyněk Bareš - trenér (domácí):
"Do posledního utkání sezóny jsme vstoupili velmi dobře, bohužel jsme po naší ztrátě ve středu hřiště dovolili soupeři vyrovnat a po RK jsme od 16. minuty prohrávali, což se ukázalo jako klíčové pro další vývoj. Ve 2. půli jsme hodně ztráceli ve středu hřiště a nedokázali se dostat do tlaku. V závěru symbolicky uzavřel skóre i velmi slušnou sezónu Pečenka. Soupeř byl o gól lepší. Všem hráčům r. 96 přeji úspěšný přechod do mužského fotbalu."

Tímto se loučím s psaním referátů, budu rád, když se toho někdo ujme po mně smile

35

Re: Dorost - referáty ze zápasů

A ještě přikládám týmové foto smile
http://img7.rajce.idnes.cz/d0701/10/10351/10351823_e5394bc18d2e290251e5b3009ffe21b0/images/100_a2889.jpg?ver=0