1

Téma: B tým - referáty ze zápasů

Referáty ze zápasů

2

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice "B" - Chomutice 1:1 (0:1)

Branky: J. Vestfál

ČK: 1:1 (50.min D. Trávníček)

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
M.Marx - J. Stuchlík, M. Macák, P. Ruml, J. Antoš - J. Vestfál (80. M. Fajgl), D. Trávníček (50. ČK), J. Trejbal, Z. Minich (45. F. Langr) - Jindřich Kulhánek (60. L. Oláh), O. Hudek

Na střídání dále připraven: R. Šafařík

Referát:
Úvodní zápas sezóny přinesl hektické utkání, z kterého vzešly 2 červené karty a 6 žlutých. Bohužel rozhodčí nedokázal první projevy včas podchytit, a tak se mu zápas vymkl z rukou a to na obě strany. Myslím, že vzhledem k vývoji zápasu je nakonec dělba bodů spravedlivá.

Úvod utkání patřil hostům, kteří byli aktivnější. Ačkoliv jsme věděli, že problémy je možné čekat ze standardních situací, tak hned první z nich skončila brankou v naší síti a to už ve 12. minutě, kdy se odražený míč dostal k volnému hráči a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě 0:1. O několik minut později měli hosté další šanci na zvýšení skóre, ale míč skončil pouze na tyči.

Postupně se hra vyrovnala, ale průběh ovlivnily časté fauly a debaty s rozhodčím. Naše akce většinou skončily nepřesnou finální přihrávkou. Do šaten se tak odcházelo za pro nás nepříznivého stavu.

Druhý poločas ovlivnila dvě vyloučení, která však přinesla více prostoru na malém hřišti, což mělo více vyhovovat naší hře. Přibližně v 65. minutě se nám konečně vydařila akce, kdy po centru z pravé strany dorážel do sítě Kuba Vestfál 1:1.

Další příležitosti se na obou stranách neujaly, a tak zápas skončil nejspíše spravedlivou remízou.

Za týden zajíždíme na půdu Lužan, které si z úvodního kola přiváží cennou remízu z Železnice.

3

Re: B tým - referáty ze zápasů

Lužany - Hořice "B" 1:3 (1:2)

Branky: A. Vávra 2, J. Antoš

Realizační tým: J. Vydra, Z. Langr

Sestava:
M.Marx - J. Stuchlík, M. Macák, F. Langr, P. Ruml - P. Novotný (85. Z. Langr), J. Šlambera, J. Trejbal, Z. Minich - A. Vávra, J. Antoš

Referát:
Tento zápas se dá hodnotit po všech stránkách kladně. Chválit se nemá, ale všichni odvedli přesně to, co jsme si řekli před zápasem, každý bojoval, hrál zodpovědně i směrem dozadu a to nám přineslo tři body.

Od začátku utkání jsme se snažili hrát aktivně a zároveň pokrývat střed hřiště. Aktivní hra přinesla první branku, kterou vstřelil Aleš Vávra 0:1. Bohužel vedení jsme udrželi přibližně minutu, kdy se po zaváhání Žváry dostal sám před branku Ulvr a tuto šanci v pohodě využil 1:1. Tato branka nás však nezlomila a hrálo se dál stejným stylem jako od začátku. V prvním poločase jsme měli více příležitostí než domácí, ale ujala se jen jedna, kdy domácí obránci nechali proniknout do vápna Aleše Vávru, který asi na třetí pokus prostřelil golmana, aniž by mu v tom obránci zabránili 1:2. Protože jsme domácím moc nedovolili a sami už další branku nevstřelili, tak se do poločasu nic nezměnilo.

Začátek druhého poločasu patřil spíše domácím, kteří chtěli zápas zvrátit, ale po trochu ospalejším začátku jsme se opět dostali do naší hry a zápas kontrolovali. Důležitou uklidňující třetí branku vstřelil Anti, který využil nahrávky do volného prostoru a před domácím brankařem se nemýlil 1:3. Konec utkání jsme si již pohlídali.

Za tento zápas je třeba všechny pochválit, ale zároveň varovat, abychom neusnuli na vavřínech a v těchto výkonech pokračovali i v dalších utkáních. Za týden nás čeká těžké utkání s Miletínem a je třeba potvrdit body z Lužan.

4

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice "B" - Miletín 2:1 (0:1)

Branky: J. Antoš, Z. Minich

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
M. Filák - J. Stuchlík, M. Macák, P. Ruml, J. Žáček (45. F. Langr) - M. Vondra (55. J. Vestfál), J. Šlambera, D. Trávníček (85. J. Kulhánek), Z. Minich (80. P. Novotný) - J. Antoš, J. Trejbal

Referát:
Zápas dvou různých poločasů. Stejně jako v úvodním utkání s Chomuticemi, tak i včera jsme po prvním poločase prohrávali.

Úvod utkání byl opatrnější a hra vyrovnaná. Postupem času bylo k vidění několik akcí na obou stranách. Zlom přišel přibližně v patnácté minutě, kdy hosté kopali tři rohy za sebou a pokaždé z toho bylo ohrožení naší branky. Naši nedůslednost v obraně potrestali hosté právě při třetím rohu 0:1 (20min). Od této chvíle to z naší strany nebylo moc vydařené, kazili jsme přihrávky a špatně si přebírali hráče. Hosté byli rychlejší a vypracovali si několik šancí, některé tutové! Ale naštěstí pro nás to nedokázali dotáhnout do gólového efektu. Poločas byl pro nás tak trochu vysvobozením.

V druhém poločase se ale naše hra zlepšila, více jsme pokrývali hráče hostí, zlepšili kombinaci a postupně se dostávali i k brance hostí. To, že jsme měli v tomto zápase štěstí se potvrdilo i v druhém poločase při vyrovnávací brance. Na pravé straně se dostal k míči Anti, který z velké vzdálenosti překonal centr/střelou hostujícího golmana 1:1 (60min). Miletín v této fázi zápasu jako by přestal hrát, čehož jsme využili asi za deset minut, kdy svůj první gól za muže vstřelil Minich 2:1 (70.min). Třetí gól se nám už ale vstřelit nepodařilo. Největší šanci měl Kuba Vestfál, který prokličkoval polovinu hřiště, dostal se až před hostujícího brankaře, ale zakončení se mu nepodařilo.

Hosté měli šanci na vyrovnání v poslední minutě utkání, kdy kopali trestný kop, ale Filák byl proti. Následný roh jsme již odvrátili bez větších problémů a tři body zůstali doma.

5

Re: B tým - referáty ze zápasů

Robousy - Hořice "B" 2:1 (2:0)

Branky: J. Antoš

Realizační tým: J. Vydra, Z. Langr

Sestava:
M.Filák - R. Palm, M. Macák, F. Langr, P. Ruml - Z. Minich, J. Šlambera, D. Trávníček, J. Vydra (60. A. Vávra) - O. Hudek, J. Antoš

Referát:
První prohra sezóny. Zbytečná se soupeřem, který byl paradoxně zatím nejhorší, se kterým jsme dosud hráli. Domácí měli tři střely na branku - dva góly, jedna tyčka. My začali hrát až od druhého poločasu.

Vývoj utkání ovlivnil už začátek, kdy jsme cca ve třetí minutě obdrželi první branku. Nedostatečně jsme pokryly domácí hráče, kdy jeden z nich tečovanou střelou překonal Filáka 1:0. Úvodní dvacetiminutovku završila druhá branka domácích, tentokrát z trestného kopu na hranici vápna 2:0. I přes nepříznivý stav jsme stále věřili, že zápas můžeme otočit, ale v prvním poločase jsme si vypracovali jen jednu šanci z rohového kopu.

Druhý polačas byl již plně v naší režii, domácí nestíhali, pouze odkopávali míče, zdržovali a přihrávali fauly. Hlavně jejich pravý obránce by si zasloužil nominaci na Oskara. I přes zlepšení se nám stále nedařilo vstřelit kontaktní gól. Snížení tak přišlo asi 15 minut před koncem. Po levé straně se dostal do vápna Vávra, po odraženém míči od tyče ho do sítě dostal bezproblémů Anti 2:1. Závěr se hrál pouze na jedné polovině hřiště. Gól se nám sice vstřelit podařilo, ale domácí laik nečekaně odmával ofsajd... Protože se neujaly ani další příležitosti, skončilo utkání vítězstvím domácích.

Zápas jsme si prohráli v prvním poločase, v Robousích se mělo minimálně remizovat. Šťastně získané body s Miletínem jsme tak ztratili hned v dalším utkání.

Neuznaný gól jen potvrzuje i stížnosti dalších oddílů. Jakmile je na zápas nominovaný pouze jeden rozhodčí, je ohrožena regulérnost zápasů, protože jen málo z laiků se nesnaží pomoci svému týmu. To ale nemění nic na tom, že tento zápas jsme si prohráli sami.

Ve středu je na programu vložené kolo, kdy zajíždíme do Žlunic a je třeba ztracené body získat zpět.

6

Re: B tým - referáty ze zápasů

jen doplním, že zápas bezchybně řídil hlavní sudí Materna a asistent z řad domácích hráčů

7

Re: B tým - referáty ze zápasů

TK Žlunice - Hořice "B" 0:4 (0:2)

Branky: J. Trejbal 2, T. Nálevka, A. Vávra

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
M.Filák - J. Rubeš, M. Macák, F. Langr, P. Ruml - Z. Minich (75. L. Oláh), J. Trejbal, D. Trávníček, J. Šlambera - T. Nálevka (70. J. Kulhánek), A. Vávra (60. P. Novotný)

Referát:
Ačkoliv výsledek hovoří za vše, nemůžeme být s výkonem spokojeni. Důelžité jsou však tři body a také to, že se po dlouhé době podařilo uhrát výsledek s nulou.

Utkání se hrálo za nepříznivého větru, který často ovlivňoval hru. Kromě toho ale byla naše hra plná nepřesností, což byla jediná možnost, jak se domácí mohli dostat do hry. Jinak byli ve všech směrech horším týmem. Bohužel jsme se jim často přizpůsobovali.

Spousta našich akcí končila nepřesnostmi, a tak chvilku trvalo, než jsme se dočkali vedoucí branky. Mezitím nám nebyl z rohu uznán nejspíše regulérní gól, ale videorozhodčí selhal smile Po první kolmé přihrávce, která se nám povedla, jsme se ujali vedení brankou Teimexe 0:1. Druhý gól padl ze standardní situace, kdy si domácí zeď srazila trestný kop Kuby Trejbala přímo do branky 0:2. V prvním poločase stojí za zmínku ještě pěkná střela Kuby Trejbala do břevna.

Druhý poločas byl již v naší režii. Postupně se zapomínalo na obranu, z čehož plynulo několik brejků domácích, ale bez gólového efektu. Třetí uklidňující branku vstřelil Aleš Vávra po střele z levé strany 0:3. Gólový účet uzavřel opět Kuba Trejbal, který dorazil do sítě míč poskakující na malém vápně 0:4.

Více se asi nemá cenu rozepisovat. Nyní nás čeká těžké utkání doma s momentálně druhým celkem tabulky Jičíněvsí, tedy souboj prvních dvou celků tabulky.

8

Re: B tým - referáty ze zápasů

krásně se na to dívá,jen tak dál. neusnout na vavřínech

Tabulka Doma Venku Podzim Jaro    Záp. v r p   Skóre Rozdíl   Body
1   Hořice B         5 3 1 1   11 : 5 6   10
2   Jičíněves         5 3 1 1   10 : 5 5   10
3   Milíčeves         5 3 1 1   9 : 4 5   10
4   L.Bělohrad - Pecka B         5 2 3 0   15 : 5 10   9
5   Miletín         5 2 2 1   11 : 8 3   8
6   Chomutice         5 2 2 1   8 : 8 0   8
7   Železnice         5 2 1 2   13 : 13 0   7
8   Kopidlno B         5 2 1 2   9 : 11 -2   7
9   Robousy         5 2 1 2   11 : 15 -4   7
10   Podhradí         5 1 2 2   10 : 11 -1   5
11   Lužany         5 1 2 2   7 : 8 -1   5
12   Libuň         5 1 1 3   10 : 16 -6   4
13   Valdice         5 1 0 4   8 : 11 -3   3
14   Žlunice         5 1 0 4   7 : 19 -12   

je vidět že když nehraju, tak to šlape. :)a smile

9

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice "B" - Jičíněves 1:1 (0:0)

Branky: M. Macák

Realizační tým: Z. Langr

Sestava:
M. Filák - M. Haman (40. J. Šedivý), M. Macák, F. Langr (65. J. Vestfál), P. Ruml - Z. Minich, J. Šlambera, D. Trávníček, J. Vydra  - J. Antoš, P. Novotný (45. J. Kulhánek)

Referát:
Druhá remíza doma tuto sezónu znamená ztrátu dvou bodů. Vzhledem k vývoji utkání je však tento výsledek asi spravedlivý pro oba týmy.

Celé utkání bylo ve znamení bojovnosti, která tentokrát převládala nad fotbalovostí. I když jsme hráli na velkém hřišti, tak se nám nedařila kombinace tak, jak jsme si představovali. Naopak několika špatnými přihrávkami jsme darovali soupeři možnost brejku.

První poločas mnoho zajímavého nepřinesl. Hosté většinou nakopávali míče za obranu a my se často této hře přizpůsobili. Za zmínku tak stojí jedna z mála vyvedených kombinací, která skončila naší brankou, ale pro ofsajd nebyla uznána. Hosté měli největší šanci ke konci poločasu, ale střela šla mimo tyče Filákovi branky.

Prozatím se nám vždy druhé poločasy dařily, ale v tomto utkání to moc neplatilo. První velkou šanci jsme však měli opět my, když Anti z vyložené šance minul branku. Hosté zahrozili přibližně v 60. minutě, kdy po naší špatné rozehrávce šli sami na Filáka, ale ten se překonat nenechal. Z následného rohu se k odraženému míči dostal hostující hráč a dostal hosty do vedení - 0:1.

Následující minuty moc o fotbale nebyly. Hra byla rozkouskovaná a často jsme se více věnovali výkonu rozhodčích než tomu, abychom vstřelili vyrovnávací branku. Uklidnění přišlo asi v 80. minutě, kdy jsme zahrávali trestný kop. Po milimetrové přihrávce Jindry Kulhánka vyrovnal hlavou Macák - 1:1.

Konec zápasu byl již v naší režii, ale vedoucí branku se nám vstřelit nepodařilo.

Osobně bych chtěl poděkovat Zbyškovi Langrovi, který se nás pro tento zápas ujal. Jen je škoda, že jsme mu to neoplatili třemi body.

Za týden nás čeká těžké utkání ve Valdicích.

10

Re: B tým - referáty ze zápasů

to si střelce vyrovnávací branky moc nepochválil.
kdyby tohle věděl dopředu Robert, tak odjel v neděli směr HUN  smile

11

Re: B tým - referáty ze zápasů

Valdice - Hořice "B" 2:1 (1:0)

Branky: J. Šlambera

Realizační tým: Z. Langr

Sestava:
M. Filák - P. Novotný, M. Macák, M. Haman (25. L. Oláh), J. Antoš - Z. Minich, J. Šlambera, D. Trávníček, J. Vydra - J. Kulhánek, O. Hudek

Referát:
Utkání s posledním celkem tabulky a další ztráta bodů, opět zbytečná. Ačkoliv Valdice rozhodně nejsou nejhorším celkem okresního přeboru, jak naznačovala tabulka před utkáním, tak se zde bodovat mělo.

Hořický Jánošík a střelecká nemohoucnost však pokračuje. Když se k tomu ještě přidá chyba v obraně, tak je vymalováno. Jestli to někomu pomůže, tak prohru vezmu klidně na sebe, situace z poslední minuty se měla řešit úplně jinak. Nicméně s podobným výkonem vyhrávat nebudeme, nedokážeme soupeře zatlačit a donutit k chybám, spíše se přizpůsobíme a více než hře samotné se věnujeme výkonu rozhodčích...

Už při naší rozehrávce došlo k první chybě, kdy jsme nahráli přímo na kopačku domácích útočníků, kteří však šanci nevyužili. V podobném duchu se pokračovalo i dále. Zbytečně složité přihrávky a ztráty míče pouze pomáhaly domácímu týmu, který si sám nic nevymyslel a těžil pouze z našich chyb. Mezi jejich největší zbraně patřily standardky, a tak jsme jim nadělili hned několik... Přitom když už se podařila kombinace, tak domácí nevěděli, koho dřív bránit, ale podobných akcí bohužel moc nebylo a většinou skončily před vápnem domácích.

Další problém nastal cca v 25. minutě, kdy se zranil Michal Haman. Obrana byla rozhozená, přišel zbytečný faul na hranici vápna a následný trestňák skončil v naší síti - 1:0. Po vynuceném střídání nám chvíli trvalo, než jsme si zvykli na nové rozestavení hráčů. Domácí po zbytek zápasu spíše nakopávali míče na důrazné útočníky, ale větší šanci si nevytvořili. Z naší strany stojí v prvním poločase za zmínku tyčka po tečované střele Šlambika.

Druhý poločas jsme začali lépe, ale stále se nám nedařilo dostat se do koncovky. Vyrovnání přišlo po rohovém kopu, kdy se odražený míč dostal ke Šlambikovi, který z velké dálky vymetl šibenici domácí branky - 1:1. Bohužel další branku se nám již vstřelit nepodařilo a v podstatě ani nebylo z čeho. Naše hra se po vyrovnávací brance nezlepšila, a tak jsme nechali soupeře, aby se vrátil do zápasu. V další fázi jsme nedokázali udržet míč na polovině hostů a spíše se bránili přečíslení při jejich brejcích. Žádný z nich se však neujal, vše se dokázalo včas pokrýt. Bohužel v poslední minutě zápasu přišla chyba při nakopnutém míči za naší obranu, která znamenala pro domácí zisk tří bodů (zápasu bych ale slušela spíše remíza, výkon domácích si tři body také nezasloužil). Gól padl po nedorozumění mezi mnou a Filasem, kdy jsem míč včas  neodkopl, Matějovi míč vypadl přímo na kopačky domácího útočníka a ten ze strany uklidil míč do sítě.

12

Re: B tým - referáty ze zápasů

Podskalan Podhradí - Hořice "B" 1:0 (0:0)

Realizační tým: Z. Langr

Sestava:
M. Filák -  J. Šedivý, M. Macák, F. Langr, L. Oláh (45. P. Novotný) - J. Stuchlík, Z. Minich, J. Šlambera, J. Vydra - J. Kulhánek, J. Antoš

Referát:
Musel bych se opakovat, další zápas s celkem ze dna tabulky, opět prohra. Tímto stylem tam brzy skončíme my... Jestli někdo neví, tak máme 5bodů "náskok" na posledního.

Zápas nebyl nijak divácky zajímavý, spíše šlo o nakopávané míče, protože na tomto terénu to ani nijak nejde. Vyhrál tým, který vyhrát chtěl. Domácí byli důraznější a více bojovali. My to odchodili.

První poločas se odehrával spíše na naší polovině, nedařila se rozehrávka, vepředu se neudržel míč. Z naší strany prakticky bez šance. Domácí si naproti tomu nějaké šance připravili, ale jejich zakončení bylo žalostné. Poločas bez branek.

Druhý poločas a tím i celý zápas rozhodl rychle vhozený aut a nepokrytí hráče na hranici vápna 1:0. Po vstřelené brance jsme se aspoň trochu zvedli, ale žádný tlak to nepřineslo. I přes tu hrůzu jsme měli dvě šance, jednou minul Jindra, podruhé vytáhl střelu Honzy Stuchlíka domácí gólman na roh.

"Hezky se na to dívá"
http://ofsjicin.unas.cz/lmo/lmo.php?fil … 010-11.l98

13

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice "B" - Milíčeves 3:1 (2:1)

Branky: T. Nálevka, J. Kulhánek, vlastní

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
M. Filák - V. Kulhánek (45. J. Šlambera), M. Macák, F. Langr, D. Trávníček - J. Stuchlík, Z. Minich, A. Pour, J. Vydra (70. J. Kulhánek) - T. Nálevka (45. A. Vávra), O. Hudek

Referát:
Důležité a řekl bych že zasloužené vítězství po třech kolech. Oproti výkonům ve Valdicích nebo na Podhradí byla vidět vůle vyhrát a to i po vyrovnávací brance. Za tento zápas si zaslouží pochvalu celý tým. Teď je důležité, aby se takové zápasy opakovaly, jedině tak se vrátíme zpět do popředí tabulky.

Zápas pro nás začal velmi dobře. Už ve třetí minutě si zaběhl do prostoru Trávníček, který našel ve vápně volného Nálevku a ten střelou pod břevno poprvé rozvlnil branku hostujícího golmana 1:0. V této fázi zápasu jsme byli lepším týmem, ale druhou branku se nám vstřelit nepodařilo. Milíčeves hrozila zejména ze standardních situací, které měla dobře secvičené. Důraz hostů při rohových kopech se jim vyplatil cca v 30 minutě, kdy míč doletěl až na zadní tyč, kde již měl hostující hráč snadnou úlohu 1:1. Do konce poločasu se hrál vyrovnaný zápas, a tak to vypadalo, že se již stav nezmění. V 44. minutě však získal míč na pravé straně Vydra a jeho centrovaný míč si hostující obránce hlavou srazil do vlastní branky 2:1.

Druhý poločas byl plný brankových příležitostí, většinou na naší straně. Nicméně i hosté několikrát zahrozili, ale Filák byl pozorný a další míč už za svá záda nepustil. Oproti jiným utkáním jsme měli několik gólovek, ale třetí rozhodující gól stále nepřicházel. Asi největší šance měli Hudek a Pour, ale neuspěli. V posledních deseti minutách se hosté stále více tlačili před naši branku a přibývalo standardních situací na jejich straně. Naštěstí se žádná z nich neujala. Rozhodnutí padlo v poslední minutě, kdy dostal míč za obranu Jindra Kulhánek a své sólo zakončil přesnou střelou 3:1.

Ve středu je na programu odložené utkání s rezervou Kopidlna.

14

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice "B" - Kopidlno "B" 2:1 (1:1)

Branky: P. Ruml 2

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
M. Filák - D. Trávníček, M. Macák, P. Ruml, J. Žáček - Z. Minich, J. Rubeš, J. Šlambera (88. L. Oláh), J. Antoš - P. Novotný (45. M. Vondra), O. Hudek

Referát:
I druhý zápas na domácí půdě v řadě nám přinesl tři body a tím i posun zpět na přední příčky tabulky (momentálně páté místo). Výhra se nerodila lehce, rozhodnutí padlo až v posledních minutách zápasu...

Začátek utkání patřil našemu mužstvu. Soupeře jsme přehrávali a k ničemu ho nepustili. Postupně přicházeli i první možnosti k ohrožení hostující branky, ale finální fáze se nám stále nedaří podle našich představ. Své šance nevyužil Hudek ani Rubeš. První branka zápasu padla ze standardní situace okolo 25. minuty. K jejímu rozehrání jsme přemluvili Pavla Rumla a ten s ní naložil ukázkově. Tvrdá střela "zaplavala" před brankářem, kterému následně míč propadnul za záda 1:0. Bohužel místo toho, abychom svoji převahu potvrdili další brankou, tak jsme nechali soupeře dostat se do zápasu.

Poslední čtvrthodina prvního poločasu tak patřila spíše hostům, nám se nedařilo udržet míč. Po jedné z akcí na naší levé straně, přišla nahrávka pod sebe na vápno, kde jsme nepokryli hostujícího hráče a Machačný srovnal skóre 1:1. Do konce poločasu bylo ještě po jedné šanci na každé straně, ale bez gólového efektu.

Druhý poločas byl vyrovnanější, hosté hrozili zejména z rychlých protiútoků po naší ztrátě míče a nakopávanými balony. Jednu z velkých šancí si hosté paradoxně zkazili sami, kdy námi vypíchnutý míč šel přímo na kopačku volného útočníka, který se však domníval, že je v ofsajdu a odmítl samostatný nájezd na Filáka.

I na naší straně bylo několik možností k ohrožení branky, ale většinu z nich jsme si nechali utéct vlastní nepřesností v zakončení či finální přihrávce. S blížícím se koncem zápasu zahrozili hosté dvěma střelami z dálky, které skončily na břevnu Filákovi branky. Nám naopak nebyl uznán gól Antoše pro ofsajdové postavení.

Rozhodnutí tak padlo v posledních minutách. Nejprve se hra na několik minut přerušila kvůli ošetřování hostujícího hráče. Po pauze jsme se dostali k míči my...na pravé straně se vydařila kombinace, na jejímž konci byl Minich, který vyslal centr do vápna...na něj "naštěstí" smile nedosáhly nůžky Vondry, a tak se míč dostal až na volného Rumla, který měl střelecký den a v souboji poslal míč k tyčce hostujícího golmana 2:1. V nastaveném čase se již nic důležitého nestalo a tak tři body zůstaly doma.

V neděli zajíždíme na půdu Železnice, souseda z tabulky.

15

Re: B tým - referáty ze zápasů

Železnice - Hořice "B" 4:2 (0:1)

Branky: J. Antoš 2

Realizační tým: Z. Langr

Sestava:
M. Filák - J. Šedivý, M. Macák, F. Langr, J. Stuchlík - J. Antoš (85. P. Novotný), J. Šlambera, J. Trejbal, M. Vondra (55. M. Fajgl) - J. Kulhánek (50. L. Oláh), D. Trávníček

Referát:
Zápas se hodnotí dost těžko, protože se jednalo o dva zcela rozdílné poločasy. V prvním jsme byli jasně lepší, měli více ze hry, byla vidět chuť i pohyb...ale bohužel pouze s jedním gólových úspěchem. Po pauze jsme přestali hrát a soupeř trestal...

Začátek zápasu byl opatrnější z obou stran, ale postupně jsme se začali prosazovat hlavně my. Domácí často nevěděli, jak si naše hráče přebírat a zejména po stranách jsme měli dost prostoru na rychlé akce. Gól ale stále nepřicházel. Domácí měli v prvním poločase asi dvě šance, zejména z centrovaných míčů do vápna. První branku jsme ale dali my. Centr Vondry si zpracoval na druhé straně hřiště Antoš a z otočky usměrnil míč ke vzdálené tyči Šukovi branky 0:1. Gól nás ještě více povzbudil a přišla i druhá gólová šance, kterou však Jindra Kulhánek nedává. Poločas tak skončil pouze jednogólovým vedením.

Přestávka pomohla domácím, nás naopak dostala nepochopitelně ze hry. Všude jsme byli pozdě, nedařila se rozehrávka a v obraně se špatně pokrývali domácí hráči. Již v prvních minutách přišel první centrovaný balón skrze naše vápno a nekrytý domácí útočník srovnal skóre 1:1. Na tento gól jsme ještě dokázali reagovat rychlou akcí po levé straně, kterou zakončil opět Antoš křižnou střelou 1:2. Gól nás ale tentokrát do hry nevrátil, naopak... Po odvráceném rohovém kopu a následném centru do vápna přišel další trest, opět hlavička a bylo srovnáno 2:2.

Rozhodující branku vstřelili domácí. Při protiútoku došlo ke střetu domácího útočníka s Langrem, míč se dostal k dalšímu hráči, který byl v ofsajdu a svou šanci využil 3:2. Rozhodčí gól uznal s tím, že nahrávka šla od našeho hráče, což asi nejlépe mohou posoudit nestranní mimo hřiště. Posledních 15 minut jsme hru otevřeli, ale tutovou šanci jsme si již nevytvořili. Poslední branku vstřelil v závěrečné minutě bývalý hořický hráč Vik, po brejku do otevřené obrany 4:2.

Výsledek je pro nás zejména po výborném prvním poločase zklamáním, ale za druhý poločas jsme si tři body nezasloužili.

Za týden jedeme opět ven na půdu Libuně, kde se pokusíme konečně protrhnout šnůru venkovních utkání bez bodu, která trvá již tři kola.

16

Re: B tým - referáty ze zápasů

Libuň - Hořice "B" 3:3 (2:2)

Branky: J. Šlambera 2 (1x pen), V. Kulhánek

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
M. Filák - V. Kulhánek (55. D. Palm), M. Macák, R. Palm, D. Trávníček - J. Stuchlík, J. Šlambera, J. Trejbal, M. Vondra - A. Vávra, Z. Minich

Referát:
Špatné výkony proti týmům ze spodku tabulky pokračují, tentokrát jsme ztratili dva body, čímž se v tabulce vytvořila propast mezi prvními čtyřmi celky, na které již ztrácíme 5 bodů (aktuálně jsme šestí po dvanácti kolech - všechny zápasy OPM se hráli v sobotu).

Začátek byl zcela v naší režii, domácí dokazovali, proč jsou poslední a nic nenaznačovalo tomu, že bychom neměli zápas vyhrát. První branka padla již asi v 7 minutě, kdy se do dobré šance dostal Vávra, jeho střela se odrazila až za hranici velkého vápna, kde stál Šlambera a propálil vše, co mu stálo v cestě včetně golmana, který dostal ukázkové jesle 0:1. V 15. minutě již vedeme o dvě branky, Víťa Kulhánek si z pozice obránce naběhl do volného prostoru a křižnou střelou nedal golmanovi šanci 0:2. Domácí byli na kolenou, ale jak je již našim zvykem, přestáváme hrát a necháme soupeře, aby se vrátil do zápasu. První varování jsme ještě zažehnali na brankové čáře. Další akce však již skončila brankou, když se na hranici velkého vápna snadno prosadil domácí hráč a střelou k tyči snížil na 1:2. Hra domácích byla celý zápas o nakopávaných balonech, prakticky bez kombinace, ale jak se ukázalo, na nás to stačí. Po jednom z takto nakopnutých balónů došlo ke střetu Trávníčka s domácím útočníkem na pravé straně vápna a rozhodčí Kolumpek odpískal pokutový kop, který znamenal vyrovnání těsně před odchodem do šaten 2:2.

Druhý poločas se odehrával zejména na polovině domácích, ale z naší strany chyběl důraz. Většina akcí končila před vápnem, nebo nepřesnými centry. Nicméně již asi v 50. minutě se po dalším střetu ve vápně kopala opět penalta, tentokráte byl faulován Vávra. Penaltu proměnil Šlambera 2:3. S blížícím se koncem zápasu to již vypadalo, že konečně získáme tři body. Bohužel kromě nepřesností, se nám nedařilo ani udržet míč a poslední minuty jsme nezvládli ani po taktické stránce. Místo udržení hry v bezpečné vzdálenosti od naší branky, často zbytečně centrujeme do vápna a dáváme šanci domácím nakopávat balony. Trest přišel tři minuty před koncem, nakopnutý míč na naší pravé straně odcentroval domácí hráč až na levou stranu vápna, kde jej útočník zpracoval a střelou pod břevno srovnal 3:3.

Další utkání se hraje již tento čtvrtek od 15:30 s vedoucím celkem, rezervou Lázně Bělohrad/Pecka.

17

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice "B" - Lázně Bělohrad/Pecka "B" 0:2 (0:0)

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
M. Filák - V. Kulhánek, M. Macák, J. Rubeš (80. F. Langr), P. Ruml - Z. Minich, J. Šlambera, J. Trejbal (30. M. Vondra), J. Antoš - A. Vávra (80. P. Novotný), O. Hudek

Referát:
Poslední zápas podzimní části znamenal první domácí prohru v této sezóně s vedoucím celkem tabulky. Po třinácti kolech nám tak patří 6. místo s pouhými 18body...

Začátek zápasu byl vyrovnaný a jak už to s Bělohradem bývá plný slovních přestřelek a strkanic. Dařilo se nám pokrývat hostující útočníky a vepředu jsme se dostali i do prvních šancí, ale žádnou z nich se nám nepodařilo proměnit, nebo dotáhnout do konce. Postupně se rozehráli i hosté a i oni si vytvořili několik příležitostí, většinou po kombinační akci. Naštěstí pro nás bez přesného zakončení. Ke konci poločasu byli hosté aktivnější, ale k ohrožení branky docházelo spíše jen ze standardních situací. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

I začátek druhého poločasu byl ve znamení vyrovnané hry a tak bylo jasné, že kdo dá první branku bude mít velkou šanci na zisk tří bodů. Bohužel pro nás se to podařilo soupeři, kdy využil naši ztrátu na polovině hřiště a rychlou kombinaci zakončil cca v 50min. Rychecký střelou k tyči 0:1. Svoji další šanci hosté zahodili, a tak bylo možné se pokusit alespoň o vyrovnání. Nejdříve měla být po souboji ve vápně hostů odpískána penalta, ale rozhodčí ji chybně vytáhl mimo vápno. Otázkou je, zda bychom ji dokázali využít. Nicméně zápas jsme si prohráli sami... Naše střelecké trápení pokračovalo i v tomto zápase. Největší šanci nevyužil Hudek, který se ocitl sám před hostujícím golmanem. Zanedlouho (cca 75min) bylo rozhodnuto, když z pravé strany centroval Mindl a míč zapadl přímo do naší branky 0:2.

Závěrečné minuty se už jen dohrávaly a na skóre se nic nezměnilo. V neděli musíme za každou cenu získat tři body se Žlunicemi, jinak se propadneme až k sestupovému pásmu...

18

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice "B" - TK Žlunice 2:2 (1:2)

Branky: J. Antoš, O. Hudek

ČK: 1:0 (68. J. Kulhánek)

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
M.Filák - J. Šedivý, M. Macák, F. Langr, D. Trávníček - J. Stuchlík (55. J. Kulhánek), J. Šlambera, M. Vondra, J. Antoš - A. Vávra (45. J. Rubeš), O. Hudek

Referát:
K tomu už snad ani není co dodat, první poločas byla totální tragédie, nepřesnosti, dvě hrubky znamenající dvě branky hostí...

První minela přišla již na začátku utkání, brejk hosté využili a dostali se poprvé do vedení 0:1. Zbytek poločasu byl ve znamení naší marné snahy a brejků hostí. I přes nepřesnosti jsme si pár příležitostí vytvořili, ale bez přesného zakončení. Vyrovnat se nám podařilo až ve 40. minutě, kdy si na roh Vondry naběhl Antoš a vstřelil naši první branku v zápase 1:1. Bohužel prakticky z rozehry přišla další chyba v rozehrávce, kterou hosté opět využili 1:2.

Druhý poločas byl o něco málo lepší, ale snaha o obrat byla často křečovitá. Hosté už se zaměřili hlavně na defenzivu a nakopávané míče. Když se nechal zbytečně vyloučit Kulhánek, vypadalo to, že se nám nepodaří ani vyrovnat. Konec zápasu jsme již hráli s otevřenou obranou, což se nakonec vyplatilo, když trestný roh Rubeše prodloužil hlavou Hudek a míč skončil v síti 2:2. V závěru jsme měli ještě několik dalších možností, abychom vstřelili vítěznou branku, ale bez gólového efektu. A protože ani hosté nevyužili brejky do otevřené obrany, skončil zápas dělbou bodů.

Pro nás je to další ztráta. Na čelo tabulky už můžeme zapomenout a spíše se začít strachovat, abychom se nepropadli ještě níž... Za týden nás čekají silné Chomutice a při takovýchto výkonech bychom šanci na body rozhodně neměli.

19

Re: B tým - referáty ze zápasů

Chomutice - Hořice "B" 4:1 (3:0)

Branky: A. Vávra

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
M. Filák - J. Šedivý, M. Macák, F. Langr (45. N. Ivakhnyuk), D. Trávníček - J. Stuchlík (55. L. Oláh), J. Šlambera, M. Vondra, J. Antoš - A. Vávra, J. Trejbal (75. P. Novotný)

Referát:
Katastrofální podzim je u konce, z 15 zápasů pouhých 19 bodů... Sice zůstáváme na 7. místě, ale je jasné, že na jaře to bude boj o záchranu, což je po posledních sezónách zklamání.

Dnešní výkon navázal na poslední zápasy, nedaří se nám, je málo pohybu, důrazu, chuti. Když se k tomu přidají i chyby, které soupeř dokáže narozdíl od nás trestat, tak je vymalováno. První branka v páte minutě, dva naši hráči nepokryli hostujícího útočníka při rohu 1:0. Druhá branka, nakopnutý míč za obranu 2:0. Ve třicáté minutě je to již 3:0 pro domácí... I přes špatnou hru máme i my v první poločase dvě tutovky, ale ani jednu z nich nedokážeme využít.

Z naší strany se dalo mluvit o fotbale pouze na konci prvního poločasu a začátku druhého. Těsně po pauze dorazil míč do sítě Vávra 3:1. O několik minut později se opět Vávra dostává do šance, je faulován a rozhodčí Kolumpek píská penaltu. Bohužel Trávníček střílí nad Kloutvorovu branku. Opět se ukázalo nedáš-dostaneš. Další z brejků domácí využívají a rozhodují zápas 4:1. Do konce již další branky nepadly.

Jestli budeme v tomto pokračovat i na jaře, tak nás čeká pád do okresní soutěže.

20

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice "B" - Lužany 1:2 (1:1)

Branky: O. Hudek

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
M. Filák - J. Šedivý, M. Macák, M. Haman, J. Šlambera - J. Stuchlík, D. Trávníček, A. Pour, M. Vondra - O. Hudek, J. Vydra

Na střídání připraven L. Košťál (zraněný)

Referát:
Zápas ukázal to, jaké máme letos ambice - udržet se v soutěži. Jediné, co nám nahrálo, je to, že prohráli soupeři ze spodu tabulky - Robousy a Libuň. Forma a výsledky nepřijdou samy od sebe, je třeba tomu jít vstříc minimálně tím, že se bude chodit trénovat ve větším počtu.

Zápas jako takový byl víceméně vyrovnaný, rozhodlo to, že Lužany byli důraznější v koncovce a při zakončení nic nevymýšleli, jakmile se dostali do střelecké pozice, tak to zkoušeli, což jim ve finále přineslo dvě branky. Na naší straně to bohužel bylo zcela jiné a většina šancí končila před velkým vápnem.

První velkou šanci měli hosté, ale v rozhodující chvíli jejich útočník zaváhal a místo střely volil přihrávku. První branka tak padla po hrubé chybě hostujícího golmana, který váhal s rozehrávkou, čehož využil Hudek a dostal nás do vedení 1:0. Bohužel další příležitosti jsme nevyužili a tak přišel trest. Po standardní situaci jsme prohráli hlavičkový souboj a k míči se dostal Ulvr, který zády k brance polonůžkami srovnal 1:1. Do poločasu již další branka nepadla. O vzrušení se postarala pouze sporná ofsajdová situace na naší polovině hřiště.

Druhý poločas byl spíše o naší snaze se prosadit proti obraně hostí. Hosté naopak využívali toho, že hráli po větru a nám komplikovalo situaci zacházející Slunce. Ve většině případů hosté nakopávali míče a snažili se důrazem prosadit proti naší obraně. Dlouho se nám dařilo toto eliminovat, až na jednu akci, kdy si hosté rychle vyměnili míč, přihrávkou se dostal za obranu Patřín a z halfvoleje nedal Filákovi šanci 1:2.

Zbytek utkání jsme se snažili utkání alespoň vyrovnat, ale největší šance skončila na tyčce. Hosté nám tak oplatili podzimní prohru a my jsme se ještě více zamotali do bojů o záchranu. Za týden nás čeká velmi těžké utkání na půdě Miletína, který nám má rovněž co vracet...

21

Re: B tým - referáty ze zápasů

Miletín - Hořice "B" 2:1 (2:0)

Branky: J. Trejbal

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
M. Filák - J. Šedivý, M. Macák, L. Košťál, D. Trávníček - J. Stuchlík, M. Haman (45. M. Vondra), J. Trejbal, J. Vydra (75. J. Šlambera) - A. Pour, J. Antoš

Referát:
Bohužel ani další utkání se nám nepodařilo zvítězit, a tak trvá už děsivá šňůra sedmi zápasů bez výhry! Dnes rozhodlo asi 20. minut v prvním poločase, kdy byli lepší domácí a zužitkovali dvě chyby v naší obraně, opět po standardní situaci...

Začátek utkání byl vyrovnaný, většinou se hrálo ve středu hřiště a čekalo se, kdo udělá první chybu. Podobně jako v podzimním utkání jsme to byli my a opět jsme obdrželi branku po rohu. První roh směřovaný do malého vápna se nám podařilo odvrátit, další prošel opět přes malé vápno až na zadní tyč, kde zůstal nehlídaný domácí hráč a otevřel skóre 1:0. Přibližně pět minut na to už domácí vedli o dvě branky, když odražený míč vrátili do našeho vápna, kde na zadní tyči zůstal znovu volný hráč a bez problémů umístil míč do branky 2:0. V této chvíli jsme byli jasně horším týmem. V posledních deseti minutách prvního poločasu jsme již hru opět vyrovnali.

Druhý poločas byl z naší strany výrazně lepší. Domácí ztráceli balony a my měli více ze hry. V 60. minutě nás vrátil do zápasu pěknou střelou Kuba Trejbal z trestného kopu 2:1. V dalších minutách jsme se snažili o vyrovnání, domácí nás často faulovali, ale do vyložené šance se nám dostat nepodařilo. Domácí nás v druhém poločase prakticky neohrozili, ale nám se již výsledek změnit nepodařilo, a tak dál klesáme tabulkou (minulý soupeř Lužany porazil doma dosud vedoucí tým z Bělohradu B, čímž se dostal před nás stejně jako remizující Jičíněves).

Příští týden nás čeká velmi důležité utkání s Robousy, které dnes prohráli s Železnicí 4:1.

22

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice "B" - Robousy 4:1 (2:0)

Branky: T. Nálevka 2, J. Šedivý, A. Pour

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
M. Filák - J. Šedivý (45. O. Kramule), M. Macák, L. Košťál, D. Trávníček - J. Stuchlík, M. Haman (45. T. Nálevka), J. Šlambera, J. Vydra (55. M. Vondra) - A. Pour, A. Vávra (60. Z. Minich)

Referát:
Po sedmi zápasech bez výhry jsme se konečně dočkali a získali povinné tři body s Roubosy, které společně s Libuní uzavírají tabulku okresního přeboru. Nás výhra a zaváhání některých soupeřů dostala na osmé místo. Bodové rozdíly ve spodní části tabulky jsou však i nadále minimální, odstum mají pouze Robousy a Libuň.

Od prvních minut bylo zřejmé, kdo bude lepším týmem. Vždy je to ale o první brance a ta dlouho nepřicházela, ikdyž jsme měli několik slibných šancí. Důležitou první branku vsítil pěknou střelou na zadní tyč Šedivý, který si naběhl do volného prostoru a nedal golmanovi hostí šanci 1:0. Hosty jsme v první půli prakticky k ničemu nepustili, jejich šance končili před naším vápnem. Jediné ohrožení tak bylo ze standardních situací, ale bez golového efektu. Druhá branka padla po individuální akci Vávry, který prokličkoval vápnem a naservíroval míč volnému Pourovi, který míč s přehledem umístil do branky 2:0. Do konce poločasu se již nic významného nestalo.

Úkolem pro druhý poločas bylo vstřelit co nejdříve třetí branku, aby nedošlo k nějakému zbytečnému zdramatizování utkání ze strany hostí. Úkol se podařilo splnit již v prvních minutách druhého poločasu, kdy se dvakrát trefil Nálevka. Poprvé opět po pěkné akci Vávry, která jakoby kopírovala naši druhou branku s tím, že se jen vyměnil střelec 3:0. Čtvrtou a bohužel poslední naši branku vstřelil Nálevka střelou na zadní tyč 4:0. V té chvíli běžela cca 60. minuta a my se zbytečně přizpůsobili hře hostí, začali chybovat a spíše jen čekali na závěrečný hvizd. Nejblíže pátému gólu měl Minich, ale jeho dorážku hosté odkopli z branky. Deset minut před koncem fauloval ve vápně Macák hostujícího hráče. Penaltu Robousy s přehledem proměnili, a tak konečné skóre zápasu bylo 4:1.

Za týden nás čeká další důležitý zápas na půdě Jičíněvse, souseda z tabulky.

23

Re: B tým - referáty ze zápasů

Jičíněves - Hořice "B" 2:1 (2:0)

Branky: J. Vydra

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
M. Filák - J. Stuchlík, M. Macák, L. Košťál, R. Šafařík - J. Antoš, M. Vondra, J. Šlambera, J. Vydra - O. Hudek, J. Kulhánek (55. J. Vestfál)

Referát:
Tento zápas se hodnotí špatně, jsou to ztracené tři body s týmem, který byl minimálně na jaře naším nejhorším soupeřem. O to horší je, že nám byl schopný ze tří brejků dát dva góly... Vše už ale začalo před zápasem, kdy nás po tréninku je 14 nominovaných a do rána se tři hráči omluví... Tímto chci poděkovat Robertovi, že s námi nakonec jel a pomohl nám, ikdyž se mu to vůbec nehodilo.

Od úvodních minut bylo vidět, jak se bude zápas vyvíjet. Domácí hráli v devíti lidech na svém vápně a čekali na naše chyby. Naše převaha byla ale pouze po velké vápno, do finální akce jsme se nedostali, pouze k několika střelám z dálky, které však minuly branku domácích. Naopak první odkopnutý míč a první brejk skončil rohovým kopem, což je další naše bolest této sezóny a jak už je bohužel zvykem, tak i v tomto utkání z rohu inkasujeme 1:0. I nadále ale pokračuje stejný styl hry, tedy v naší režii a většinou na půlce soupeře. Nejblíže vyrovnání byl Hudek, který šel z pravé strany sám na brankaře, ale zakončení se mu nezdařilo. Druhým šokem byla poslední minuta prvního poločasu, kdy ztrácíme míč před vápnem domácích, nakopnutý míč se odrazí k domácímu útočníkovi a ten svůj brejk dotáhne do úspěšného konce 2:0 a rozhodčí ihned píská konec poločasu...

Druhý poločas už se domácí nesnažili ani o brejky, kromě konce zápasu, kdy jsme nebránili, ale naši branku již nijak neohrozili. Hned v úvodu jsme měli dvě šance na snížení stavu, ale brankaře nepřekonal ani Hudek, ani Stuchlík, ikdyž u těchto šancí měl golman spíše štěstí a doteď neví, jak se mu podařilo branku uchránit. Svoji šťastnou a v tomto zápase jedinou minutu jsme si vybrali asi v 65 minutě, kdy z pravé strany centroval Vydra a míč skončil za zády domácího golmana 2:1. Čím blíže byl závěr utkání, tím více přibylo zbrklosti na naší straně a zavládla spíše beznaděj. Vyrovnat mohl ještě Vondra, ale jeho průnik do vápna domácí odrazili. Následně již přišel jen závěrečný hvizd rozhodčího Novotného a šťastné a dle mého názoru nezasloužené tři body zůstaly Jičíněvsi.

Vzhledem k tomu, že v tomto kole není o překvapení nouze (výhra Valdic a Roubos nad prvními dvěma celky tabulky), tak opět klesáme na 10 (po neděli nejspíš 11) místo v tabulce a za týden nám nezbývá nic jiného než porazit právě Valdice. Tedy pokud se najde 12, 13 hráčů, kteří si vůbec budou chtít jít zahrát...

24

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice "B" - Valdice 0:2 (0:0)

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
P. Jahelka - V. Kulhánek (45. J. Stuchlík), M. Macák, P. Ruml, J. Antoš - Z. Minich, M. Vondra, J. Šlambera (45. M. Haman), J. Vydra - J. Trejbal, A. Vávra

Referát:
Katastrofální výsledky jara pokračují a padáme stále dolů v tabulce. Opět podobný zápas jako v Jičíněvsi, většinu zápasu soupeře přehráváme, vytvoříme si i nějaké šance, ale bez gólového efektu. Tentokrát jsme nedali branku ani z penalty, kterou jsme kopali na začátku prvního poločasu. Hosté v prvním poločase zahrozili pouze ze standardních situací. V druhém poločase využili dva brejky a o výsledku bylo rozhodnuto.

Víc asi ani nemá cenu psát, musíme jen doufat, že se nám podaří do konce jara získat alespoň nějaké body, jinak nás nemine prales. Třeba už za týden v Kopidlně. Jediná možnost je chodit trénovat, bojovat a některé situaci řešit jednoduše, ne vše za každou cenu dovést až do branky, nebo naopak v obraně vymýšlet kraviny, z kterých jsou jen brejky...

25

Re: B tým - referáty ze zápasů

Kopidlno "B" - Hořice "B" 3:1 (1:0)

Branky: M. Filák

ČK: 1:0 (55 min.)

Realizační tým:

Sestava:
P. Jahelka - J. Stuchlík, M. Macák, M. Haman, D. Trávníček - J. Vydra, J. Šlambera, J. Antoš, M. Šafránek - P. Novotný, M. Filák

Referát:
Další prohra a ani tentokrát jsme nebyli horším týmem. Scénář je prakticky totožný celé jaro. Šance si dokážeme vypracovat, ale zakončení je žalostné. Na druhou stranu každý zápas vymyslíme v obraně nějakou hrubku, kterou soupeř na rozdíl od nás dokáže využít. I přes prohru jsme ostudu neudělali, bojovalo se a některé fáze zápasu byly plně v naší režii. Jen ty body chybí a situace v tabulce je hrozivá. Je to ale jen sport, jsou důležitější věci...

Úvod zápasu dle očekávání patřil spíše domácím, ale všechny jejich náznaky akcí se nám podařilo odvrátit. Naše hra se postupně zlepšovala, využívali se krajní záložníci, ale většinou naše akce skončily před velkým vápnem nebo ne příliš razantní střelou. První branka padla opět po standardce, kdy míč propadnul do našeho vápna přímo mně na stehno, od kterého se odrazil do naší branky 1:0. I přes obdrženou branku jsme dále byli aktivnější my. Největší šanci poločasu měl Fox, který šel sám na brankaře, ale střela šajtlí šla mimo branku. Do konce poločasu se už skóre neměnilo.

V druhém poločase jsme byli stále aktivnější my, měli jsme míč více na kopačkách, ale stále bez větší brankové příležitosti. Další nájezd na golmana nevyužil Houska, když volil střelu do prostřed branky. Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Na krátko rozehraný roh si pokryl domácí útočník, proklouzl mezi našimi obránci a načechral míč volnému spoluhráči, který se nemýlil 2:0. Ikdyž docházely síly, chtěli jsme s výsledkem něco udělat. Branka padla ale až pět minut před koncem, kdy se ve vápně prosadil Mates (tentokrát nominován ne za brankaře, ale za útočníka) 2:1. Bohužel další a poslední branku vsítili domácí, po našem nepřesném odkopu 3:1.

Musíme jen doufat, že se nám v příštích zápasech konečně podaří i bodovat, snad i za cenu toho, že nebudeme hrát fotbal, ale jen nějakou nakopávanou, ono to bohužel často stačí... Na druhou stranu je to i o přístupu některých hráčů, kteří nás v tom nechali pěkně vykoupat. Ono se chce podívat na tabulku, jak na tom jsme, kdo to NEVÍ! Ale tady je to samý mistr světa, který se musí na zápas zvát a trénovat nepotřebuje.