26

Re: B tým - referáty ze zápasů

Lužany - Hořice "B" 2:2 (0:1)

Branky: M. Vondra, J. Rubeš

Realizační tým: J. Vydra, L. Nečesaný

Sestava:
M. Marx - P. Ruml, M. Macák, J. Žáček, R. Šafařík - J. Stuchlík, D. Trávníček, J. Trejbal, M. Vondra - J. Kulhánek (15. J. Rubeš), R. Palm (55. D. Palm)

Referát:
Popravdě ani nevím, co napsat. Bylo to naše nejhorší utkání v této sezóně. Nedařila se kombinace, rozehra, zakončení...nic. A to v době, kdy už o nic nejde. Jak říkal Miloš Fejfar, už se nehraje o body k záchraně či k postupu, tak by se mělo hrát v klidu a hlavně by se měl hrát fotbal... To ale včera rozhodně nevyšlo a diváky musí bolet oči ještě dnes.

Již v první patnáctiminutovce jsme svojí nepřesností nedokázali přejít na půlku domácích. Paradoxně první tutovku jsme měli na kopačkám my, když šel Radek sám na domácího brankaře, ale gól nevstřelil. Z následující akce zahrozili domácí, míč se odrazil do vápna, kde přese mě útočník spadnul a byla to penalta, ale oprávněná. Penaltu si postavil domácí stoper Ulvr, ale Žváro ho vychytal. Odražený míč dostali domácí do branky, která nebyla uznána pro ofside. Těchto sporných situací bylo v zápase více na obou stranách, ale je to tím, že na zápas byl nominován pouze jeden rozhodčí, což podle mě není správné, ať už je kvalita rozhodčích v okrese jakákoliv.

První branka padla do sítě domácích, kdy se do brejku dostal Míša Vondra a míč dovezl až do branky 0:1. Branka nám trochu pomohla, měli jsme i další šance, např. střídající Pepa Rubeš trefil břevno, ale nic se neujalo, tak se šlo do kabin za našeho vedení.

Druhý poločas začal opět naší šancí, Tráva šel sám na branku, ale jeho "dělovka" změnu stavu nepřinesla. A tak přišel trest v podobě obratu ze strany domácích. Nejprve využil naši ztrátu míče ve středu hřiště Fejfar a ze strany prostřelil Žvára 1:1. Během dalších asi tří minut již domácí vedli, kdy závar před brankou využil Wedlich 2:1.

Do konce zápasu to byl už spíše boj, domácí hrozili zejména z brejků. My se snažili hrát kombinačně, ale nešlo to, byla zde spousta nepřesností. Jediné, za co je možné trochu chválit je konec utkání, kdy jsme chtěli alespoň vyrovnat, což se nakonec podařilo v poslední minutě, kdy nám bod zajistil Pepa Rubeš 2:2.

No bod dobrý, hra hrozná...

Nejlepší hráči: Asi tuto část referátu zruším, zatím to je tak, že buď se nedaří nikomu, nebo to jde všem...

27

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice "B" - Dětenice  5:2 (4:1)

Branky: A. Vávra 2, D. Palm, J. Stuchlík, J. Trejbal

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
M. Marx - D. Trávníček, M. Macák, R. Palm, R. Šafařík - J. Stuchlík, J. Trejbal, D. Palm (65. J. Kulhánek), M. Vondra - A. Pour, A. Vávra

Referát:
Po předchozích dvou nevydařených utkáních jsme si chtěli napravit reputaci, zahrát si fotbal a získat tři body. Co se týče fotbalu, tak to platilo zejména v prvním poločase.

Už od začátku utkání bylo vidět, že pokud se nám bude dařit kombinace, tak by neměl být problém vyhrát. Paradoxně však jako první šli do vedení hosté, kteří využili nakopnutého míče za obranu, který následně hostující útočník trefil z halfvoleje přímo k pravé tyči naší branky 0:1. Gól nás nesrazil a pokračovali jsme ve svoji hře. Kombinace a hra po stranách postupně přinesly i gólové momenty a několik dalších šancí, které však nebyly proměněny. Vyrovnání zařídil Dominik Palm, který zužitkoval nahrávku z levé strany 1:1. Druhý gól vsítil Aleš Vávra, když prostřelil hostujícího brankaře 2:1. I třetí branka padla v rychlém sledu. Z pravé strany nakopl míč Míša Vondra, který minul hostující brankař a na brankové čáře ho dorazil Honza Stuchlík 3:1. Do konce poločasu se nám podařilo vstřelit i čtvrtou branku, když Carda našel ve vápně Kubu Trejbala a ten zavěsil pod víko (nejtvrdší střela na za celou sezónu smile) 4:1.

Druhý poločas byl tradičně horší a to jak kvůli jasnému výsledku, tak i kvůli počasí. Zpočátku se nám přestala dařit kombinace, čehož hosté několikrát využili, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Pátou branku vstřelil opět Aleš Vávra 5:1, který pak měl spolu se střídajícím Jindřiškem další šance, ale tentokrát už bez gólového efektu. Od naší páté branky to začalo být utkání bez obran, na obou stranách často docházelo k tomu, že útočníci chodili sami na brankaře. Hosté měli dokonce před sebou už i prázdnou branku, ale střely šly mimo. Z naší strany jsme polevili až moc a do konce zápasu se nám z toho nepodařilo dostat. Protože útočníci na obou stranách nedokázali dát gól, vzal jsem to do svých rukou já a tradičně zužitkoval centr do vápna nechytatelnou hlavičkou. Jedinou výjimkou bylo to, že se jednalo o naše vápno... 5:2.

Nyní nás čeká anglický týden - středa Jičíněves, neděle Žlunice a další středa Stará Paka B.

Nejlepší hráči: Myslím, že nejvíc se zápas podařil Aleši Vávrovi, škoda jen, že to nedotáhnul do hattricku.

28

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice "B" - Jičíněves  3:0 (1:0)

Branky: J. Kulhánek 2, D. Trávníček

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
M. Marx - V. Kulhánek, M. Macák (do 60. - neměl kdo střídat), R. Palm, J. Žáček (45. R. Šafařík) - J. Stuchlík, J. Trejbal, D. Trávníček, A. Vávra - A. Pour (45. J. Kulhánek), O. Kramule

Referát:
Poměrně jednoznačné utkání, které mohlo a mělo skončit větším brankovým rozdílem. Více branek ale nepadlo zejména díky naší koncovce (kromě několika šancí - 2x tyčka, jedna neproměněná penalta).

V prvním poločase to byla hra na jednu branku. Dopředu se tlačili všichni, a tak jsme vzadu často zůstávali sami na několik hráčů hostí, kteří se nevraceli a čekali na nakopávané balóny. Z toho pramenilo pár náznaků šancí a asi jedna střela vedle. Víc jsme hostům v prvním poločase nedovolili. Na druhé straně byla branka ohrožována častěji, ale dlouhou dobu se nám nedařilo zakončit mezi tyče. Oproti minulým utkáním se nám dařila kombinační hra, ikdyž i v tomto zápase bylo dost nepřesností a ztrát míče. Před prvním gólem dobře zapracoval Honza Stuchlík a Carda, kteří vybojovali odražené míče od hostujících obránců, míč se dostal na pravou stranu, odkud jej Aleš Vávra poslal do vápna. Tam už číhal Tráva a nedal gólmanovi šanci 1:0. Další šance jsme již nevyužili a tak se šlo do kabin pouze s jednogólovým vedením.

Do druhé půle jsme vystřídali oba hráče z lavičky. První minuty byly tradičně ospalé, čehož hosté využívali k brejkům, ale bez gólového efektu. Na 2:0 zvyšoval hlavou Jindřišek, který tak zužitkoval centr Honzy Stuchlíka. Od 60.minuty jsme hráli o deseti, když jsem musel pro zranění odstoupit (nalomené žebro, takže Stará Paka se nemusí bát, góla jim tentokrát určitě nedám...). Přibližně v tu samou dobu vsítil Jindřišek svoji druhou branku, střelou k tyči 3:0. Zbytek poločasu už moc nemůžu hodnotit, stihl jsem vidět ještě neproměněnou penaltu (Jindřišek odmítl hattrick) a pak dvě tutovky hostí v posledních minutách, ale pokaždé netrefili branku.

V neděli nás čekají Žlunice, takže kdo může, musí jet...

Nejlepší hráči: J. Stuchlík, D. Trávníček, J. Kulhánek (ukázal ostatním, jak se má zakončovat ve vápně) smile

29

Re: B tým - referáty ze zápasů

TK Žlunice - Hořice "B" 3:3 (3:1)

Branky: J. Kulhánek 2, R. Šafařík

Realizační tým: M. Macák, Z. Langr

Sestava:
M. Marx - J. Duplinský, P. Ruml, F. Langr, R. Šafařík - Z. Minich, D. Trávníček, J. Trejbal, L. Oláh - J. Kulhánek, M. Fajgl

Referát:
V první řadě bych chtěl poděkovat klukům z dorostu a jejich trenérovi Zbyškovi Langrovi za výpomoc v tomto zápase. Do utkání nastoupilo celkem šest dorostenců.

Začátek utkání se odehrával zejména ve středu hřiště bez větších šancí. Do vedení jsme se dostali po akci na pravé straně, kdy Láďa Oláh našel ve vápně Jindřiška a ten potvrdil svoji střeleckou formu 0:1. Dlouho jsme se však z vedení neradovali. Žváro podcenil "střelu" z levé strany, která nakonec skončila v naší brance 1:1. Od tohoto okamžiku byli více nebezpeční domácí, kteří zanedlouho po rohu zvýšili hlavou na 2:1. Nám se nedařilo dotáhnout kombinace ze středu hřiště až do zakončení, a tak jsme branku domácích vůbec neohrozili. Naše pasivita pomohla domácím k třetímu gólu, který padl tentokráte po střele z pravé strany 3:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin a nevypadalo to nejlépe...

Druhý poločas se nám vydařil mnohem lépe, více se bojovalo a bylo cítit, že chceme zápas otočit. Druhá branka padla po sólovém úniku Jindřiška, který dostal balon na polovině hřiště a v zakončení se nemýlil 3:2. Ikdyž jsme měli v druhém poločase více ze hry, tak více gólových šancí měli domácí, kteří však už žádnou ze svých šancí využít nedokázali. Trest přišel asi pět minut před koncem, kdy míč na levé straně vybojoval Mára Fajgl, jehož střela se odrazila na druhou stranu malého vápna, kde již čekal na svůj premiérový gól novopečený kapitán Robert Šafařík 3:3. Dokonalý obrat nám zhatil domácí asistent rozhodčího, který chybně odmával ofside při závaru před brankou domácích, a tak gól Ládi Oláha uznán nebyl.

Vzhledem k vývoji celého zápasu je asi bod spravedlivý, ale určitě bylo v našich silách získat tři body a pokusit se ještě zabojovat o celkové druhé místo v tabulce. Nyní máme ještě teoretickou šanci na třetí příčku, pokud zaváhá Podskalan a zvítězíme nad rezervou Staré Paky.

Nejlepší hráči: Ikdyž jsme obdrželi tři branky, tak dobré utkání, zejména v druhém poločase odehrál Pavel Ruml. Dále byl vidět (a někdy i slyšet) Kuba Trejbal a náš brankostroj Jindra Kulhánek. Za bojovnost v druhém poločase si však pochvalu zaslouží celé mužstvo.

30

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice "B" - Stará Paka "B" 5:1 (2:0)

Branky: P. Žižka 2, T. Nálevka, O. Kramule, R. Šafařík

Realizační tým: J. Vydra, M. Macák

Sestava:
P. Žižka (45. O. Kramule) - R. Šafařík, J. Rubeš, F. Langr, P. Novotný - Z. Minich, D. Trávníček, O. Kramule (45. P. Žižka), L. Oláh - J. Kulhánek, T. Nálevka (55. M. Fajgl)

Referát:
Poslední zápas sezóny s posledním celkem tabulky měl být jednoznačnou záležitostí. Ačkoliv konečný výsledek jednoznačný je, tak je to celkově zklamání. Předvedená hra vůbec neodpovídala tomu, jaký rozdíl byl mezi oběma celky v tabulce. Naše hra byla ospalá a plná nepřesných a někdy až zbytečných přihrávek za obranu. V prvním poločase byl často zmatek i v rozestavení.

První branka padla asi v páte vteřině, kdy rychlý útok zakončil střelou Tomáš Nálevka 1:0. Od té doby toho moc k vidění nebylo. Za zmínku snad stojí jen dvě hlavičky nad Filipa Langra po rohových kopech Jindry Kulhánka. Hosté se snažili hrát fotbal, ale většinou jen ve středu hřiště. Přesto i oni měli dvě šance, jednou hlavou mimo, po druhé skončila střela na břevně Žižiho branky. Před koncem poločasu přišel konečně další gól v síti hostí, když Kramča ukličkoval obránce a prostřelil i golmana 2:0.

Začátek druhého poločasu naznačil zlepšení v podobě tří rychlých gólů. Žiži se posunul do útoku a v brance ho nahradil Kramča. Právě Žiži po přihrávce Jindřiška vstřelil třetí branku 3:0. Na 4:0 zvyšoval Robert Šafařík, hlavou po rohu Jindry Kulhánka. Poslední naši branku vstřelil opět Žiži 5:0. Od té doby to už zase ke koukání nebylo. V posledních minutách se už přestalo i bránit a tak hosté začali zlobit. Nejprve po nejhezčí akci utkání, kdy hostující hráč prošel přes polovinu hřiště až před Kramču a nemýlil se ani při zakončení 5:1. Následně měli hosté ještě další šance, ale více než břevno z toho nebylo.

Asi to nemá cenu rozebírat, kdo tam byl, tak si o tom udělá obrázek sám. Pro nezúčastněné může být výsledek úspěchem.

Nejlepší hráči: Snad jen oba naši golmani...