1

Téma: SEZONA 2008/2009

Je tu poločas sezony 2008/2009

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA,
hraje Okresní přebor, i když tomu dost dobře neorzumím, proč tam jsou i mužstva z jiného, tedy HK okresu.Ale to je jedno.Podstatné je, že naši nejměnší dělají pokrok zápas od zápasu.Hrají soutěž, která je náročná.Má celkem 18 týmů a našim patří suprové čtvrté místo.Píši to v den, kde ještě mají před sebou poslední kolo.Ale ať už dopadne jakkoliv, dělají dospěláci s těmito malými fotbalisty dobrou práci.Takže poděkování směrem k vám všem.


STARŠÍ PŘÍPRAVKA,
má k dnešku podzim odehrán.Loni vyhrála Okresní přebor a možná žel, že v něm zůstali i pro letošní rok.Zápasy se stávají jednoznačnou záležitostí a dvouciferná vítězství asi nejsou zrovna fotbalovým přínosem.Takže už nyní není pochyb o vítězi letošního ročníku Okresního přeboru.Je zde hodně kluků, kteří mají fotbalový grif a když zůstanou, mohou být pokračovateli dobré fotbalové tradice a základny v Hořicích.

MLADŠÍ a STARŠÍ ŽÁCI
Vyhráli loni 1.A třídu a všichni byli zvědaví, jak si povedou ve třetí nejvyšší soutěži této kategorie v ČR. SŽ si vedou nadmíru dobře a od začátku sezony se pohybují mezi elitou KP.Prohraný domácí zápas se Dvorem, je dostal poněku níže v tabulce, ale i tak je postavení a i předvedená hra kvalitní. MŽ jsou sice až předposlední, ale budu se opět opakovat. Jjeich čas teprve přijde. Za MŽ nastupuje až 6 hrráčů z přípravky.takže samozřejmě při vší jejich snaze, nestačí fyzicky na své starší spoupeře.Ale to nyní nevadí. Příští rok to bude už o něčem jiném.

MLADŠÍ a STARŠÍ DOROST
Hořičtí dorostenci patří už několik sezon k těm pár kvalitním týmům Krajského přeboru. Ač se neustále potýkají s marodkou a i s laxností některých, tedy neustále někdo chybí, tak si drží svůj kvalitní image.Porazit Hořice v dorostu, to je pro soupeře vždy motivace.Trener Táborský se svými pomocníky, obětavými rodiči a samozřejmě i s obětavostí kluků, prakticky každý víkend řeší, jak mužstva postavit. Do MD jsou zařazování i SŽ.Je to sice nutnost, ale je to také o důvěře a je dobře, že hráči dostávají tyto možnosti.Takže klobouk dolů pánové.

B tým MUŽŮ
Vede Okresní přebor.Pryč je doba, kdy se nedařilo.Nyní Bčko dostalo novou dimenzi.Kluci mají chuť , dobrou partu. Nikdo se netají tím, že by chtěli postoupit do Btřídy.Musejí si ale uvědomit, že tam to bude zase o stupínek náročnější a že bude třeba ještě více zabrat.Bčko by mohlo a mělo splňovat opravdu rezervu pro Atým.Na konci sezony skončí v dorostu hodně kluků a ti mohou za Btým nastupovat a získávat tak praxi v dospělém fotbale a připravovat se tak pro Atým.Je to samozřejmě na každém z nich, jak se k tomu postaví.Šanci mají všichni stejnou.

A tým MUŽŮ
Byli "skeptici", kteří viděli účast v Atřídě negativně.Mužstvo posílili další dva přespolní, protože nebyla jiná volba.Výkony Ačka jsou zatím nevyrovnané.Po velmi dobrých výkonech, přijdou výkony průměrné, někdy i podprůměrné.Ale dle mého soudu převažují ty dobré výkony.Nemá cenu a ani mi nepřísluší to nějako hodnotit.I v Ačku panují až na malé vyjímky dobré vztahy mezi hráči.Takže věřím, že sezona bude jen dobrá a že hráči nepřipustí existenční starosti.Do týmu už nyní jsou zařazováni dorostenci a platí to samé jako u Btýmu.Tedy každý má možnost se prosadit.