1

Téma: SEZONA 2007/2008

Sezona 07/08 je za námi, proto jsem udělal úklid na Foru.
Fotografie z Referátů jsem přeposlal do Galerie

Děkuju Martině, wusovi, safovi, Patrikovi, Doktorovi, Dominikovi, Houdinimu, fillimu, Robbenovi,Pepinovi....
a všem dalším, kdo pomáhali a dávali sem pro ostatní informace o odehraných zápasech našich týmů
mrzí mě, že od určité doby, jsme o dorostu nečetli prakticky vůbec nic

tímto jsem založil nové Foru SEZONY 2008/2009
budeme zde stručně sumarizovat odehrané sezony, samozřejmě prostor pro vaše názory, připomínky

děkuju ale i všem ostatním diskutujícím, že svými názory obohatili web Hořického fotbalu

2

Re: SEZONA 2007/2008

AČKO
Pavel Žižka si držel dobru formu a skvělé zákroky vytáhl vždy v pravém momentě a mužstvo několikrát podržel.Velkou devizou je i jeho klid a vyrovnanost.Je velmi dobrý na branové čáře, umí chytit i penaltu.O svých rezervách jistě ví.Ale jinak je jedním z pilířů mužstva.

Obrana hrála v několika složeních. Středová dvojice Vašek Rychtera a Láďa Kočí se vhodně doplňovala. Na krajích obrany hrál Lukáš Košťál , Jirka Urban a na obou stranách podle potřeby alternoval Radek Palm. Podzimní část odehrál i Martin Morks, který v zimní pauze odešel zpět do Chomutic. Po příchodu Marka Jančáka se obrana ještě zpevnila a byla opravdu pevnou hrází pro soupeřovy útoky. Obranný val patřil stejně tak jako loni, k nejlepším v soutěži.V některých podzimních zápasech hrál i Jan Antoš.Dobrá obrana je vždy základ k úspěchu. Navíc naši beci stříleli i branky.

V záloze se vystřídalo během soutěže asi nejvíc hráčů. Příčinou byly různé problémy a „problémy“ jednotlivých hráčů. Nejčastěji jsme v záloze viděli Aleše Poura, Tomáše Dvořáka, Tomasze Raszku, v jarní části pak Michala Pospíšila. Podle možností naskakoval do zálohy i Ondřej Kramule, Danek Trávníček , Zbyněk Nečesaný a v některých zápasech i Jiří Urban na levé straně. Do mužstva nastupoval i dorostenec Aleš Vávra.V jarní části se hra zálohy rapidně zvedla.Dvořák, Raszka, Pospíšil dávali branky a jsou to hráči do kombinace.
http://img291.imageshack.us/img291/5919/keepiq9.jpg
Zpočátku soutěže hrál v útoku Aleš Pour, někdy i Jakub Kulhánek. Své místo tam má Tomáš Nálevka a v jarní části hrál Tomáš Neppl a Boris Dufek.Na podzim mužstvo ztrácelo body, jelikož nebyli schopni vstřelit branky, ač si šance ke vstřelení vypracovávali.Střelecká potence se příchodem Neppla zlepšila, branky střílí i Nálevka.

Již v zimní přípravě se zranil Tomasz Raszka a toto se projevilo jako klíčové. Škoda, že z mužstva „odešli“ Danek Trávníček, Zbyněk Nečesaný a Jakub Kulhánek. Často chyběl v mužstvu i Ondřej Kramule, kterému studie udělaly stop. Se zraněními se potýkal i Jakub Kulhánek, zdravotní problémy se držely i Danka Trávníčka.Hned ve druhém zápase utrpěl vážné zranění kolenní vazů  Láďa Kočí.Podrobil se operaci a vrátil se v době, kdy musel mužstvo opustit Vašek Rychtera, kterého čekala operace nosní přepážky. I Tomáš Nálevka měl operaci s kolenem. Tomasz Raszka odmítal operaci a snažil se dát dohromady a být mužstvu prospěšný. Ač nebyl úplně fit tak naskočil na jaře do zápasů a pomohl.Bohužel v zápase s Bydžovem se koleno opět ozvalo…

Po příchodu Neppla, Pospíšila a Jančáka s Dufkem, se kádr stabilizoval a hra dostávala svůj řád. A konečně jsme začali proměňovat i golové šance a vyhrávat i vysokým skore.(6:0, 5:0, 5:1)… A nejen to, mužstvo hrálo kvalitní fotbal. Předvedlo několik pěkných fotbalových akcí, které byly korunovány i pěknými brankami.
Přes zimní přestávku se uklidnilo i ovzduší v šatně a mančaftu to jednoznačně prospělo.Ač naše záložní řada je složená fyziologicky z hráčů drobných postav, tak dokáží toto eliminovat technikou.Laďa Kočí s Markem Jančákem tvrdí v zadních řadách muziku a Vašek Rychtera a Radkem Palmem mají i ofenzivnější úkoly.Tomášové Neppl a Nálevka si také na sebe zvykli a na počtu branek to bylo hodně znát. Svou střeleckou potenci potvrdil i Tomáš Dvořák a Michal Pospíšil.Na levé straně zálohy pak nastupoval Jirka Urban a snažil se svou rychlostí podporovat útočnou fázi.

Do mužstva se zapojí Roman Tlustý z dorostu. Měl se zapojit i Lukáš Morks z dorostu, ale bohužel utrpěl vážné zranění ramenního kloubu. Takže jeho návrat bude chvíli trvat.Do mužstva by se rád vrátil i Martin Morks.
Hořice mají ve svých dorostencích kvalitní herní potenciál a je už na čase, aby byli hráči pomalu, ale jistě zapojováni do hry, třeba i v Btýmu. Přece jenom „dospělá“ kopaná, je o něčem jiném než dorostenecký fotbal.Je potřeba, aby si mladí hráči na ty změny zvykali.
Chci věřit, že z onoho kádru současného dorostu, se zapojí do hlavního mužstva co nejvíce hráčů. A ne že to dopadne tak, že ze silného ročníku 1987, zůstal v Atýmu pouze Jirka Urban a Láďa Kočí.

Poděkování za dobrou práci patří Miroslavu Černému, jako trenérovi a vedoucímu mužstva Josefu Vydrovi. Velký dík patří též  Jindřichu Kulhánkovi juniorovi za jeho pomoc a přístup. Při některých zápasech pomáhal i Aleš Kobr.
Poděkování směrem k Josefu Lacinovi,Oldovi Gotvaldovi, Radku Machkovi, Josefu Koňákovi , Jaroslavu Paulovi. Dík samozřejmě i veliteli Luďku Nečesanému a jeho partě pořadatelů. A také Josefu Klapkovi za práci komentátora.

Díky letí samozřejmě i směrem k hořickým fandům. Početnost diváků, nám v širokém okolí závidí.Takže díky za podporu, i za kritiku a dobrý slovo. Těm, co umějí jen nadávat a urážet, těm do svědomí zasahovat nijak nebudu.

1.B třída ročník 2007-2008
http://www.khfotbal.cz/index.php?option … p;Itemid=2
http://img518.imageshack.us/img518/7/kickdy9.jpgBČKO
Už jsem psal, že tým prošel jakousi renesancí. Doba, kdy se uvažovalo o zrušení tohoto mančaftu, je dávno pryč. A v době, kdy budou přicházet dorostenci, aby se etablovali do fotbalu „dospělého“, nabírá Bčko ještě většího významu. Sestava Bčka je prakticky ustálená, někdy byla posílena o hráče Ačka. Nicméně přístup lidí kolem mužstva, jako je Josef Vydra, nebo Jindřich Kulhánek junior, zaslouží metál. Samozřejmě, že i všichni hráči, co hrají stabilně za Bengo, zaslouží dík. A i na jejich zápasy, si hořický fanoušek najde čas a chuť.Takže pánové, výsledky Bčka, mají vzrůstající tendenci.Tedy příští rok, zase o ten stupínek výš. Jak řekl Jindřich, cíl je pátá příčka.
http://img207.imageshack.us/img207/8074/goalsoc1oo4.gif

DOROST
Ten hraje již 3 sezony za sebou Krajský přebor. A nutno dodat, že v kategorii staršího dorostu, patří ke špičce soutěže.Je často diskutované, zda má smysl, aby tato soutěž měla kategorii mladší a starší, jelikož nejenom v Hořicích, se oddíly potýkají s potřebným počtem hráčů. Pak to má za následek přetěžování organizmů dorostenců, jelikož jsou někteří nuceni nastupovat i za oba týmy.Takže nejenom z pohledu výsledků a z pohledu celkového umístění, ale i z pohledu startů několika hráčů za MD a SD, opět velký dík za přístup.
Trenér Vladimír Táborský a jeho asistenti Josef Černý a Jan Střížka, odvedli s oběma týmy kus práce.A čas ukáže, jak a kolik hráčů vychovali pro hlavní mužstvo. Já osobně se o budoucnost hořických odchovanců vůbec neobávám. Ten, kdo chodíte sledovat dorostenecký fotbal, mi dáte za pravdu, že tam je naprostá většina hráčů, jak se říká „použitelných“. I když po přechodu do dospělé kopané sami poznají, že je to poněkud jiné. A bude jenom na nich, jak se s tím rozdílem popasují a vyrovnají.Mrzí mne pár věcí u dorostu, ač nejsem soudce.To že v mužstvu došlo n nějakým slovním excesům, je myslím interní záležitostí hráčů a trenéra.
Myslím i tyto věci, měly za následek, že jsme se o dorostu zde nedočetli už vůbec nic, což je obrovská škoda.
Nicméně, mne osobně mrzí konec spolupráce mezi Táborským a Střížkou.ŽÁCI
Jiří Šafařík a Václav Lubich si dali před sezonou za úkol, pokusit se o návrat do Krajského přeboru. Tak jako o dorostu platí, že je tam hodně kluků,co mají fotbal rádi a umějí ho, totéž platí i pro žáky. Ve SŽ jsou tahouni mužstva a ostatní je vhodně doplňují.Totéž je i v MŽ, kam byli zařazování i kluci ze starší přípravky.SŽ pak jeli k veledůležitému zápasu do Hradce Králové na Slavii. Věděli o důležitosti tohoto zápasu a dle slov trenérů a i Josefa Rubeše, odjezdili tento zápas po prdeli, tedy tak, jak se má takový zápas odehrát. Krajský přebor bude klukům slušet a věřme, že i oni budou v příští sezoně dělat čest fotbalu v Hořicích.
http://img518.imageshack.us/img518/5562/15124soccerballbreakinghz0.jpg

PŘÍPRAVKA
Jak jistě víte, máme mladší a starší přípravku. V té mladší to je zatím ještě o nadšení, obrovském elánu, ale i zde samozřejmě se již učí fotbalové abecedě. Tak, jak to již bývá, je velikou podporou i účast rodičů. A ta je v případě mladší přípravky  Hořic mimořádně veliká. Děcka v této věkové kategorii absolvovala sezonu se střídavými úspěchy, ale to není až tak podstatné. Podstatnější je to, že je chuť. Takže vytrvejte a těšte na další sezonu.

Starší přípravka byla suverénem Okresního přeboru. Tým prošel vlastně bez prohry celou soutěží. Má tedy možnost jít hrát Krajský přebor. Nyní se diskutuje o tom, zda se soutěž absolvuje, nebo zda zůstanou v Okresním přeboru. Z pohledu nabrání zkušeností, je zcela jistě lepší hrát soutěž vyšší. Ale o tom já nerozhoduji.V souvislosti s dorostem a pak i žáky, jsem psal o tom, že nemám obavu o budoucnost hořického fotbalu. A to platí i pro kluky z přípravky. Už v tomto věku je na nich vidět, že fotbaloví jsou a už v tomto věku se profilují jejich schopnosti.Takže držím palce všem těm, co odcházejí do MŽ, jelikož to bude pro některé veliká změna.
http://img518.imageshack.us/img518/8800/bounc234vo8.gif

Nechtěl jsem, aby těchto mých pár postřehů, bylo nějakou diplomovou prací o projevení díků a oslavných slov.Ale pohybuji se i kolem fotbalu v našem městě už více jak 15 roků. Takže jsem ledacos viděl, slyšel a i zažil. A věřím, že si ty následující roky ještě s fotbale, pěkně užiji.
Není jednoduché kočírovat oddíl s tolika mužstvy. Respektive problém by to až takový nebyl, kdyby bylo na provoz více peněz. Věřme ale, že dobré časy nás ještě čekají. Ale fotbal je hra, kdy jste jednou nahoře, jedou dole. Příklad zápasu ČR  –  TURECKO , je toho jasným důkazem. Proto máme ten fotbal všichni tak rádi.

Ponechám na zvážení realizačních týmů všech našich mančaftů, aby zhodnotili sezonu ze svých pohledů, třeba i jmenovitě o svých hráčích.

Re: SEZONA 2007/2008

Dobré a pravdivé zhodnocení, pane Kočí, díky!

4

Re: SEZONA 2007/2008

Sezona 2007/2008

Starší přípravka…vítěz Okresního přeboru….21 zápasů…z toho 20 vítězných a 1 remíza…úctyhodné skore…158 : 9..takže příští rok doufám, uvidíme Krajský přebor s kvalitnějšímu soupeři


Mladší a Starší žáci…vítězové 1.A třídy…Starší tedy zvítězili s počtem 56 bodů, za 18 vítězství, dvě plichty a dvě prohry…skore 108 : 21.. Mladší skončili na šestém místě..i zde se můžeme těšit na Krajský přebor a věřím, že v něm budeme hrát důstojnou roli


Mladší a Starší dorost….ti již hrají 3 sezony důstojnou roli…a i zde tomu jistě bude v nové sezoně stejně, možná ještě lépe, protože kádr věkově neopouští moc hráčů…snad je pouze dva ze Staršího dorostu…Starší skončili svou sezonu na skvělém čtvrtém místě, 73 bodů na kontě..23 vítězství…4 remízy a 7 proher…Mladší, pak obsadili velmi dobrou desátou příčku…15 vítězství, 14 proher a 5 remiz…KP dorostu má 18 týmů, takže to je dlouhý maratón, nejednou na hráče čekal i tzv.“anglický týden“..a to ještě někteří naskakovali do zápasu starších i mladších

Btým…nyní ještě zápas v Libuni k dobru, ale i tak , pokud se nemýlím, tak  mají více bodů  na svém kontě, než loni..bilance taková vyrovnaná..bez posledního zápasu v Libuni…7 místo ze 14ti týmů….11 vítězství…12 proher…2 plichty…a i skore je téměř vyrovnané…46:41…cíl na příští rok je jasný…do 5. místo celkově

Atým…díky super výsledkům v jarní části a díky odstoupení Předměřic…postup do 1.A třídy, tedy soutěže, kam náš tým minimálně patří…ambice jsou, aby se po kádr stabilizoval, doplňoval o vlastní dorostence..ti aby naskakovali do zápasů A i B týmu, aby se pomalu začleňovali do dospělých týmů…a po nabrání fotbalových sil a umu, se pokusit o postup do Krajského přeboru…cíl to je možná smělý, ale v horizontu 2-3 roků..proč ne..
Takže Ačko skončilo na druhém místě o bod za N.Bydžovem“B“, 17 vyhraných zápasů, 2 remízy a 7 proher..tedy 53 bodů…64 : 30 skore
Soutěž začali tak, že byli i na prvním místě…pak ale přišla šňůra proher..z části zaviněná i zraněními, o kterých píši jinde, z části i přístupem některých hráčů a z části i následnou nervozní atmosférou…zimní příprava byla kvalitní…přišli dva hráči…jakž takž se nám vyhýbalo i zranění…a mužstvo chytlo fazonu…a vyhrabalo se z nelichotivého sedmého místa skoro až na vrchol…1.A třídu chceme hrát v horní polovině soutěže…hrát dobrý fotbal s vizí…že ten Krajský přebor….by mohl, nebo měl být

záměrně, jsem zde nepsal o jednotlivcích...
předně mi to ani nepříslučí hodnit jednotlivé hráče
to je parketa trenérů

ale pokud chodíte na zápasy všech našich mužstev, tak víte, že v každém našem týmu jsou ti tzv.tahouni, kterým je zhůry dáno, kteří třeba na sobě i více pracují a mají před svými spoluhráči nějaký ten náskok...
jednotlivá mužstva mají i své střelce
mají i své tvrdé bodygardy v obraně
nebo své hračičky ze zálohy

takže by nebylo fér až tak vyzdvihovat, že ten a ten je lepší než ten a ten
všichni tvoří jeden mančaft a výsledky týmu jsou směrodatné

přeju honě zdaru VŠEM našim hráčům do sezony 2008 - 2009
méně nervozity na hřišti a v kabině
více úsměvů a spokojenosti

a taky...
více si ten fotbal užívejte
naučte se i radovat
dát branku soupeři a vyhrát...to přece je to "pravý vořechový"
a pak fotbalová radost z golu...i to je psychologická zbraň proti soupěři

Re: SEZONA 2007/2008

http://jicinsky.denik.cz/fotbal_region/ … 80718.html