1

Téma: B tým - referáty ze zápasů

Sezóna 2016/2017

2

Re: B tým - referáty ze zápasů

Milíčeves - Hořice 2:3 (0:2)

Branky: J. Trejbal, J. Antoš, T. Nálevka

ŽK: 0:2 (2x V. Kulhánek)

ČK: 0:1 (76. V. Kulhánek)

Realizační tým: Z. Bareš

Sestava:
V. Tlustý - J. Kočí, V. Kulhánek, O. Kramule, R. Machek - J. Trejbal (46. J. Kněžourek), A. Šlambera, J. Antoš, J. Minčák (46. M. Sláma) - M. Skalský, T. Nálevka (65. R. Tlustý)

Rererát:

V třetí minutě postupuje Skalský z levé strany do vápna, jeho střela končí v boční síti. V desáté minutě vyjíždí po pravé straně R. Machek, následně centruje za obranu na Antoše, jehož střelu vyráží domácí golman přímo na Trejbala, který s tečí obránce vsítil první branku utkání 0:1. V 30. minutě si nabíhá za obranu Antoš, následně přihrává pod sebe na Skalského, ale i tato střela končí v boční síti. V 35. minutě ztrácí Kulhánek míč, ten získal domácí Rejha, který se prosadil až do vápna, ale místo zakončení ještě nahrává na zadní tyč, kde jeho spoluhráč netrefuje prakticky prázdnou branku hostů. V 37. minutě míří trestný kop domácích do zdi hostů. V 40. minutě fauluje Kulhánek Rejhu a vidi první žlutou kartu v utkání. Konec poločasu vychází hostům, Skalský nahrává pod sebe na Antoše, který si zpracoval do protipohybu obrany a zvyšuje na 0:2.
V 53. minutě postupuje Kněžourek po levé straně, na jeho centr šel důrazně do souboje Skalský, čehož využil Nálevka a odražený míč umístil do sítě 0:3. V 57. minutě přichází povedená akce, Šlambera dává křižný balon do leva na Kněžourka, který dává ostrý balon do vápna a Skalský z první zvyšuje na 0:4, ale gol rozhodčí neuznal pro ofside Kněžourka. V 70. minutě ztrácí hosté na pravé straně míč, domácí dávají rychlý balon za obranu na Rejhu, který snižuje na 1:3. V 75. minutě ztrácí míč Skalský a domácí opět rychle rozehrávají na levou stranu, kde chybí náš obránce a střelou od břevna snížují již na 2:3. V 76. minutě Kulhánek lehce škrtl o Rejhu v souboji a vidí druhou ŽK a následně je vyloučen. Poslední šance zápasu přichází v 85. minutě, kdy se domácí tlačí po pravé straně do vápna, ale Tlustý výběhem zachraňuje a hosté si odváží tři body.

Děkuji trenérovi Zbynďovi Barešovi a klukům z dorostu za výpomoc a celému týmu za tři body. Za týden nás čeká první domácí utkání proti Žlunicím.

3

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice - Žlunice 4:4 (2:3) na penalty 9:10

Branky: J. Kuneš, J. Antoš, M. Skalský, P. Kuneš

ŽK: 0:0

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
V. Tlustý - T. Fátor, J. Rubeš, J. Kněžourek, R. Machek (18. P. Kuneš) - M. Sláma (85. V. Machek), J. Antoš, P. Palm, J. Kuneš - M. Skalský, T. Nálevka  (75. D. Šubr)

Rererát:
Utkání se hodnotí velmi těžce, ikdyž jsme měli k optimálnímu výkonu daleko, tak jsme byli lepším týmem a jen díky vlastním chybám darovali Žlunicím dva body. Hosté za zápas vystřelili čtyřikrát na branku a i to jim stačilo ke vstřelení ČTYŘ branek!!! V závěrečném penaltovém rozstřelu se rozhodlo až v desáté sérii, kdy V. Machek přestřelil a hostující hráč následně poslal bod navíc do Žlunic. Velká škoda už jen z toho důvodu, že se nám podařilo otočit zápas ze stavu 1:3 na 4:3 a nedokázali jsme si to pohlídat...

Již v páté minutě poprvé inkasujeme. Trestný kop z větší vzdálenosti propadl Tlustému do sítě a hosté šťastně vedou 0:1. V 6. minutě zkouší pozornost hostujícího brankaře Palm, ale střela míří do náruče. V 17. minutě centruje Kuneš do vápna na Skalského, který ale obranu neprostřelil, nicméně míč se odrazil k Antošovi, který uklízí k tyči a srovnává na 1:1. V 23. minutě jsme nevystoupili proti hostujícímu hráči, ten z dálky napřáhl a míč bohužel opět skončil v naší síti 1:2. V 27. minutě kopeme roh, míč letí na Antoše, ale ten hlavou míří vedle. Podobná situace se odehrává i dvě minuty později, ale tentokrát hlavičkuje P. Kuneš. V 31. minutě ztrácíme balon a hosté jdou do rychlého brejku, který končí střelou k pravé tyči 1:3. V 33. zahrává trestný kop domácí Rubeš, ale míč letí mimo branku. V 39. minutě střílí z dálky Kněžourek, ale golman hostí chytá. V 40. minutě se konečně podařila hezká akce. Fátor postupuje po pravé straně, centrem nachází volného J. Kuneše, ten zpracovává do běhu a střelou do šibenice nedává golmanovi šanci 2:3. Do konce poločasu se snažíme ještě vsítit vyrovnávací branku, ale v tomto zápase se od nás štěstí odvrátilo... V 42. minutě postupuje Antoš, nahrává na volného Slámu, ten centruje do malého vápna a míč se od Skalského odráží bohužel vedle tyčky. V poslední minutě kopeme roh, kdy se opět prosadil hlavou P. Kuneš, ale hlavičkuje mimo.

Začátek druhého poločasu patřil opět nám. Hned v první minutě kopeme roh, ale míč se od Slámy odráží vedle. V 57. minutě se individuálně prosadil J. Kuneš po levé straně, míč zatáhl až do vápna, kde dává pod sebe na Skalského a ten k tyči srovnává skóre na 3:3. V 60. minutě centruje do vápna Palm, ale obrana hostů míč srazila na roh. Toho se ujal Sláma a opět našel volného P. Kuneše, který se na třetí pokus konečne prosadil a hlavičku nasměroval do sítě hostí 4:3. Zasloužený obrat a všichni jsme již věřili, že zápas dotáhneme do vítězného konce. Bohužel se neradujeme dlouho a hostům darujeme vyrovnání. V 65. minutě ztrácíme balon na polovině, hosté posílají míč do brejku mezi golmana a obránce, který se v souboji snaží vypíchnout míč a to tak nešťastně, že skončil v naší síti 4:4. V 80. minutě mohl být zápas BLBEC dokonán. Snad první šance, kterou si hosté sami vypracovali, ale tentokrát Tlustý zasáhl a zabránil další brance. Do konce zápasu se již nepodařilo prosadit ani jednomu mužstvu a tak se šlo na neoblíbené penalty. Prvních devět sérií vyznělo pro střelce - všichni se prosadili. V desáté překopává branku V. Machek. Hosté následně opět neomylní a berou si do Žlunic i druhý bod.

Velká škoda, i přes špatný vývoj utkání se nám podařilo otočit, ale bohužel ne na dlouho. Za týden nás čeká výlet do Wartburg arény, tak snad se štěstí přikloní zase k nám a zároveň zlepšíme naši hru a golman se na zápas lépe vyspí.

4

Re: B tým - referáty ze zápasů

Podhrádí - Hořice 1:1 (1:0) na penalty 2:3

Branky: A. Šlambera

ŽK: 0:1 (J. Antoš)

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
V. Tlustý - V. Kulhánek, R. Tlustý, J. Kočí, R. Machek - J. Minčák (55. V. Machek), J. Antoš, A. Šlambera, J. Kněžourek - M. Skalský, M. Sláma  (65. D. Šubr)

Rererát:
Z našeho pohledu ztráta bodu. Domácí jsou aktuálně v krizi, od začátku bylo vidět, že si moc nevěří i z důvodu, že v prvních dvou utkáních nevstřelili ani branku. Bohužel se nám nepodařilo pokrýt standardní situaci, což bylo jediné, z čeho domácí hrozili a i přes velký tlak v druhém poločase, jsme nakonec dosáhli pouze vyrovnávací branky. V penaltách jsme tentokrát získali zaslouženě alespoň ten bod navíc.

Do utkání jsme vstoupili aktivně. I přes těžký terén jsme byli více na míči a snažili se o kombinační fotbal, což bohužel s ohledem na trávník často končilo nepřesností. Již ve druhé minutě centruje z levé strany Kněžourek, ale bohužel jej v malém vápně nikdo netečoval. Ve čtvrté minutě zkoušel štěstí z otočky domácí Zelinger, ale míří vysoko nad. Ve 13. minutě kope standardní situaci Antoš. Míč letí do vápna, kde jej jen těsně minul Skalský. V 17. minutě byla k vidění podobná situace na druhé straně, ale na míč na zadní tyč žádný z hráčů Podskalanu nedosáhl. V 19. minutě se poprvé radujeme, na centrovaný míč si naběhl Skalský a rozvlnil síť - bohužel gól nebyl uznán pro ofsajd Kněžourka, který byl zřejmě v těsném ofsajdu a tím, že míč mířil do stejného prostoru, tak pomezní zvedl praporek. V 22. minutě kopeme roh, golman domácích jej jen vyráží před sebe, ale Minčák míč netrefil. Co se nepovedlo nám, vyšlo domácím. Roh na zadní tyč, kde zůstal volný Zelinger a hlavou i s mírnou tečí našeho hráče vsítil první branku utkání 1:0. Nás to nesrazilo, možná to bylo horší pro domácí, kteří se od té doby snažili už jen bránit výsledek... V 27. minutě střílí z dálky Sláma, ale jen do náruče domácího brankaře. V 36. minutě si nabíhá na centr Šlambery za obranu Kočí, bohužel však finální fáze nevyšla, míč netrefil ideálně a střela tak končí vedle branky. O minutu později se po levé straně prosazuje Kněžourek, ale i jeho střela šle vedle. V 43. minutě centruje R. Machek na Skalského, které hlavičkuje opět vedle.

Druhý poločas byl ve znamení hry na jednu branku. Domácí pouze odkopávali a byli pod velkým tlakem. Často se věnovali spíše zdržování hry, v průběhu poločasu postupně mizely hrací míče, aniž by je někdo vrátil, a tak se nebylo čemu divit, že rozhodčí nastavil tři minuty, ikdyž domácí chtěli utkání ukončit asi v 85 minutě, nevím, jaké hodinky sledovali...

V 48. minutě zahrává Kulhánek rohový kop, na který si naběhl Antoš a už to vypadalo na vyrovnání, ale golman míč tečoval na další roh. Z následného rohu mohl být vlastenec, ale míč od obránce šel nad branku. V 53. minutě střílí Kněžorek do golmana. V 60. minutě si nabíhá na dobrý míč za obranu Sláma, ale golman svým výběhem včas zabránil jeho zakončení. V 64. minutě střílí Antoš, ale i jeho střelu golman kryje. V 75. minutě se konečně radujeme. Trestný kop zahrává Šlambera a využívá nepřesného postavení domácího golmana, i s pádem se mu podařilo obstřelit zeď a vyrovnat 1:1. O minutu později kopou domácí roh, z něj je paradoxně brejková situace pro nás, Šlambera vyváží míč, dává zpětně na V. Machka, ale ten bohužel míří nad. V 78. minutě nachází dlouhým pasem Kulhánek Skalského, ale míč končí po obraném zákroku na rohu. Ten se pokouší zahrávat Kulhánek přímo do branky, bohužel bez golového efektu, ikdyž to bylo opravdu jen o kousek. Následuje další roh (v druhém poločase jsme jich kopali snad 12), který jde na domácího hráče a ten postaven čelem k vlastní bráně hlavičkuje vedle na další roh... V 84. minutě zkouší střelecký pokus i domácí, ale míří vedle. Ke konci zápasu, ani v nastavení se ani jednomu týmu nepodařilo skorovat, a tak nás po týdny čekaly další penalty. Hned první chytá Tlustý, z našich střelců se prosadili všichni, postupně Kočí, Antoš a Šlambera a tím se nám podařilo získat alespoň bod navíc.

Za týden nás čeká vedoucí celek OPM - Kopidlno!

5

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice - Kopidlno 2:0 (2:0)

Branky: P. Kolovrátník, M. Sláma

ŽK: 3:2 (V. Tlustý, M. Vodnárek, M. Ernst)

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
V. Tlustý - V. Kulhánek, T. Lacina, M. Vodnárek, J. Stuchlík (80. D. Šubr) - P. Kolovrátník (55. J. Kněžourek), J. Antoš, P. Palm (70. J. Kočí), J. Kuneš (15. P. Kuneš) - M. Skalský, M. Sláma (65. M. Ernst)

Rererát:
V neděli nás čekalo těžké utkání s týmem, který dosud neztratil bod a obdržel pouze jednu branku. O to více těší tři body a dvě vstřelené branky, to vše navíc s čistým kontem na naší straně. Základem úspěch byl zodpovědný výkon v obraně a neproměněná penalta hostí, kterou chytil Tlustý.

Ve čtvrté minutě se k odraženému míči dostal ve vápně Skalský, ale jeho střelu obránci zblokovali. V 16. minutě centrují nebezpečně do vápna hosté, ale vše si pohlídal Lacina a hlavou odráží mimo nebezpečí. V 20. minutě se poprvé radujeme. Z pravé strany postupuje Kolovrátník, prochází do středu před velké vápno, kde volí střelu, která končí v síti 1:0. Důležitý okamžik se odehrál tři minuty později. Vodnárek a útočník hostů se dostali s míčem až do vápna a po pádů hostujícího hráče přichází na řadu penalta. S tou si ale Tlustý poradil a udržel naše vedení. V 31. minutě centrují hosté za obranu, ale i zde byl pozorný Tlustý. V 33. minutě vytahuje střelu z dálky Tlustý na roh. O dvě minuty později se mohla pískat penalta i pro domácí, ale souboj obránce s Vodnárkem zůstal bez odezvy rozhodčího. Následovaly dva slepené rohy. V druhém případě si na míč naběhl Lacina, ale hlavička končí mimo branku. V 37. minutě se naopak mohla pískat druhá penalta pro hosty, ale i tentorkát nebylo posouzeno jako nedovolený zákrok. V 40. minutě nám vychází akce, kterou zakládal Antoš, následuje zpětná nahrávka na Skalského, který hned z první míří k tyči, ale golman hostů skvělým reflexem zachraňuje na roh. Z něj pramenila další hlavička, která ale opět nenašla místo mezi tyčemi. Ve 42. minutě se opět prosazujeme, nenápadná střela Slámy na přední tyč končí v síti a tím jsme si zajistili vedení o dvě branky 2:0. Ve 44. minutě kopou hosté roh, který končí na břevně. V poslední minutě poločasu pak hosté míří vysoko nad.

Druhý poločas byl méně zajímavý co se týče gólových situací. Hosté naopak přidali na důrazu a některé zákroky dohrávali po odehrání míče. Paradoxně ale více žlutých karet mají na kontě domácí. Jejich počáteční tlak branku nepřinesl a závěr utkání jsme si již pohlídali.

V 52. minutě postupuje ze středu Palm a na hranici vápna se dostává i ke střele, kterou ale chytá hostující golman. Podobně skončila i střela Skalského v 55. minutě. V 59. minutě vyboxoval Tlustý centr na vápno a následná střela hostů jde nad. V 61. minutě postupuje po straně Antoš, nahrává zpět na Palma, ale i tentokrát golman chytá. V 64. minutě byla k viděni nebezpečná situace v našem vápně, ale závar nakonec skončil odraženou střelou vedle naší tyčky. O minutu později mohl zvýšit Sláma, ale míč před ním uskočil a tak zamířil vysoko nad. V 69. minutě postupuje ze strany Skalský, zkouší střelu na zadní tyč, ale golman chytá. V 71. minutě střílí Ernst, ale pouze do náruče. Zbytek zápasu se víceméně kouskuje a dohrává. Hosté, ale ani domácí si již výraznější příležitost nepřipravili. Zápas tak končí třemi body pro domácí.

Za týden zajíždíme na Pecku a nebude to rozhodně lehčí utkání.

6

Re: B tým - referáty ze zápasů

Lázně Bělohrad/Pecka B - Hořice 5:0 (1:0)

ŽK: 1:2 (P. Kolovrátník, J. Antoš)

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
V. Tlustý - R. Machek, T. Lacina, R. Tlustý, J. Stuchlík - P. Kolovrátník (60. D. Šubr), J. Antoš, P. Palm (60. J. Prokůpek), J. Minčák - V. Machek (70. J. Šedivý), M. Sláma

Rererát:
Zejména z důvodu velmi špatného druhého poločasu si odvážíme z Pecky debakl 5:0. Po prvním poločase je to zklamání.

Úvod utkání přinesl vyrovnanou hru. Již ve čtvrté minutě zkouší střelu domácí, ale míří mimo. V sedmé minutě jdeme do rychlého brejku, Stuchlík posunul na volného Kolovrátníka, ale jeho křižná střela šla vedle zadní tyče. I další dvě akce vedl po levé straně Kolovrátník, ale střílené centry bohužel prošly pouze skrze vápno. V deváté minutě mířé domácí opět hodně mimo, stejně končí i jejich střela v 13. minutě. O minutu později přichází, bohužel, první branka utkání. Odražený míč na pravé straně z první vrací Černý do vápna a T. Nezbeda jej umisťuje hlavou do naší sítě 1:0. V následující minutě přichází sporný moment v našem vápně, ale penalta se nepískala. V 17. minutě máme podobnou šanci jako domácí, po centru Stuchlíka si na míč naskakuje V. Machek, ale jeho hlavička šla vedle. V 18. minutě se ve vápně prosadil Suchánek, dává zpětnou přihrávku na spoluhráče, jehož střelu ale zblokovala naše obrana. V 21. minutě pálí Antoš z dálky, ale pouze do náruče. V 25. minutě zahrávají domácí trestný kop, který končí na vrchní části břevna. V 33. minutě mohl využít chybného postavení domácího golmana Sláma, jeho lob však po odrazu končí pouze na břevně. V 34. minutě se na pravé straně prosadil Antoš, ve vápně volil střílenou přihrávku na zadní tyč, kde ji zužitkoval V. Machek. Gól však uznán nebyl pro ofsajd - z našeho pohledu těžkou soudit, zda tomu tak bylo. V 38. minutě ztrácíme lehce balon a domácí jdou do brejku, domácí útočník obstřeluje vyběhnutého Tlustého, ale míč končí na tyči, dorážce do prázdné branky zabránil Stuchlík odkopem na roh. V 44. minutě zahrávají domácí roh, ale hlavička končí na těle spoluhráče. V poslední minutě pálí Suchánek, ale Tlustý míč chytá.

Druhý poločas začínáme špatně a po nepřesnostech nás domácí hodně zatlačili, takže směrem dopředu jsme moc nebezpeční nebyli. Hned v první minutě se nedomluvili naši Tlustí smile míč se odrazil na hranici pokutového kopu, ale střelu do prázdné odvrátil Lacina. V 47. minutě se vytáhl Tlustý, když vyrazil hezkou střelu Suchánka. V 52. minutě střílí z dálky Antoš, ale vedle. V náruči pak končí i střela Slámy z 57. minuty. O minutu později přišel další sporný moment, kdy Stuchlík skluzem ve vápně obral o míč domácího hráče, ale penalta se nepískala. V 59. minutě inkasujeme podruhé, centr na zadní tyč zužitkoval hlavou P. Feix 2:0. Následuje nucené vystřídání našich dvou hráčů, což nám zkomplikovalo sestavu do poslední půlhodinky. V 67. minutě se již penalta píská. Zkušeně si pro ní došel Suchánek, kdy v souboji s R. Tlustým upadl a následnou penaltu proměnil Černý 3:0. Od té doby už jen čekáme na konečný hvizd a místo dohrání zápasu s "přijatelným" skóre, kupíme další chyby. V 70. Prokůpek nahrává domácím do rychlého brejku a T. Nezbeda jde sám na Tlustého. Ze souboje vzešel vítězně a zvýšil na 4:0. V 75. minutě vytahuje další střelu domácích Tlustý na roh. V 83. minutě se odrazil míč na hranici vápna a střelu mířící do branky tečuje Prokůpek na roh. Poslední branka padá opět po naší chybě ve středu hřiště, domácí jdou opět sami na našeho brankaře a Zahradník střílí poslední branku utkání 5:0.

Vítězství domácích je zasloužené. Naše sestava oproti předchozím zápasům přinesla několik změn a když jsme po 60. minutách museli ještě dvakrát vystřídat, tak jsme na některých postech museli zaimprovizovat. První poločas byl herně vyrovnaný, ale více šancí měli domácí. V druhém už domácí dominovali a my se pouze trápili.

Za týden nás doma čekají Chomutice a výkon je třeba zlepšit.

7

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice - Chomutice 6:2 (4:1)

Branky: P. Kuneš, M. Sláma, T. Nálevka, J. Minčák, V. Machek, V. Kulhánek

ŽK: 0:1

Realizační tým: M. Macák, V. Tlustý

Sestava:
P. Kuneš st. - V. Kulhánek, R. Machek (45. J. Prokůpek), T. Lacina (70. J. Trejbal), J. Stuchlík - J. Kuneš, J. Antoš, P. Kuneš ml. (55. P. Palm), J. Minčák - M. Sláma (65. J. Šedivý), T. Nálevka (45. V. Machek)

Rererát:
Jednoznačné vítězství nad aktuálně posledním celkem tabulky, který k zápasu přijel ve slepené sestavě bez možnosti střídání. Již v desáté minutě vedeme o dvě branky a tím byl dán další vývoj zápasu. V ne příliš velkém tempu jsme dali soupeři šanci až 15 minut před koncem, kdy nejprve snížili na 4:2 a poté další šanci chytil Kuneš. Nakonec jsme ale přidali další dvě branky a během zápasu zahodili několik slibných šancí, takže skore 6:2 bylo ještě milosrdné. Za zmínku jistě stojí i to, že si v jednom týmu zahrál otec se svými dvěma syny ala Kuneš kam se podíváš smile

V první minutě jsme asi ještě byli v kabině a pustili soupeře do šance, která naštěstí skončila vedle naší branky. Od té doby ale ihned přebíráme aktivitu a postupně přichází i šance. Ve 4. minutě hosté zblokovali centr P. Kuneše na roh. V sedmé minutě se poprvé mění skóre. Rychlý brejk končí přihrávkou za obranu na J. Kuneše, který postupuje po levé straně na golmana a pokouší se ho obstřelit. Míč ale míří vedle, kde ho do sítě doráží P. Kuneš 1:0. Podobně úspěšná byla i akce v desáté minutě. Tentokrát po pravé straně zatáhl míč Minčák, nahrává pod sebe do vápna na Slámu a ten zvyšuje na 2:0. O minutu později zkouší střelu J. Kuneš, ale ta končí pouze v náruči brankaře hostů. V 19. minutě se vydal na výlet R. Machek, z poloviny hřiště pak pěkným pasem našel nabíhajícího V. Kulhánka, jehož střílený centr ale ve vápně nikdo netečoval. V 25. minutě si za obranu zaběhl Nálevka, postupuje sám na brankaře a po kličce umisťuje potřetí míč do branky 3:0. V 30. minutě se radují i hosté. Tvrdou střelu Novotného ještě Kuneš chytá, ale dorážce Huráně již nikdo nezabránil 3:1. V 37. minutě zahrává trestný kop na zadní tyč Antoš, tam jej hlavičkuje Nálevka před branku, kde se míč odráží zpět na zadní tyč, kde jej volný Minčák umisťuje do branky 4:1. V 40. minutě má další velkou šanci Nálevka, kličku tentokrát golman vystihl, ale míč se odrazil opět k němu a následná střela mířící do branky skončila na hostujícím obránci. V 43. minutě zkouší pozornost golmana Antoš, ale bez golového efektu.

Na začátku druhého poločasu přišla akce J. Kuneše, který ještě volí přihrávku na Slámu, ale ten míři do golamana. V 52. minutě střílí z dálky hosté, ale vysoko nad. V 59. minutě potáhl po pravé straně míč Antoš a centrem našel volného J. Kunuše, který však v dobré pozici z první míří nad. V 63. minutě nahrává Sláma na J. Kuneše, ten ještě nachází P. Palma, ale jeho pokus byl zblokovaný na roh. V 65. minutě se ukázala opět dvojice Antoš - J. Kuneš, ale i tentokrát končí střela posledně jmenovaného vysoko nad. V 68. minutě minutě jde sám na golmana Šedivý, místo střely ještě vybízí ke skórování V. Machka, ale jeho střelu vytlačil golman na roh. Stejně skončila i další střela V. Machka a to opět zblokování hostující obrany na roh. V 72. minutě jsme nepokryli autové vhazování hostů a Lemberk snižuje na 4:2. V 75. minutě má dobrou šanci J. Kuneš, ale míč míří mimo. Další nepozornost v obraně mohli hosté potrestat v 76. minutě, ale proti byl P. Kuneš, který šanci Novotného skvěle chytil. Konec utkání už pak byl opět v naší režii. O minutu později jdeme do rychlého brejku, J. Kuneš posouvá na Trejbala, ten místo střely dává na pravou stranu na volného V. Machka, který střelou z hranice vápna zvyšuje na 5:2. V 81. minutě střílí Trejbal, ale ne příliš tvrdá střela končí v náruči golmana. V 82. minutě se pokouší z velkého úhlu o střelu P. Palm, tu ale golman hostů vyráží na roh. V 84. minutě jde po pravé straně na golmana J. Kuneš, ale dnes neměl golové kopačky a jeho oblouček končí nad. V 85. minutě přišla chvíle V. Kulhánka. Z pozice obránce se řítí z poloviny hřiště sám na golmana a volí "Cardův" dloubáček, který zapadá do sítě bezradného Šimberského 6:2! Poslední šanci utkání měli hosté, jejich roh na zadní tyč ale skončil po teči mimo branku.

Jednoznačné vítězství a mnoho zahozených šancí. Za týden nás ale čeká soupeř z opačného pólu tabulky, kde rozhodně tolik prostoru a času nebude!

8

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice - Nemyčeves 4:3 (2:0)

Branky: M. Skalský, T. Nálevka 2, vlastní

ŽK: 4:1 (V. Tlustý, J. Šeda, J. Antoš, M. Ernst)

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
V. Tlustý - P. Kuneš, R. Machek, J. Šeda, J. Stuchlík - P. Kolovrátník (80. J. Trejbal), J. Antoš, M. Ernst (55. T. Hradecký), M. Sláma (60. J. Kuneš) - I. Timkovič (60. T. Nálevka), M. Skalský (85. V. Machek)

Rererát:
Cenné tři body s prvním celkem tabulky, který do tohoto utkání všechny zápasy vyhrál a to se skóre 18:4. Jednalo se o vyrovnané utkání, které se nám nakonec podařilo dotáhnout do vítězného konce.

V osmé minutě centruje Sláma do vápna, kde dochází k souboji hostujícího golmana a Skalského, míč se odráží za hranici vápna, kde stojí volný Antoš, ale jeho střela končí v náruči brankaře. V 10. minutě ztrácí míč P. Kuneš, ale šanci hostů vyráží Tlustý na roh. Zde nutno podotknout, že hosté měli rohové kopy velmi nebezpečné a prakticky vždy mířily do malého vápna přípradně rovnou do brány. V tomto případě našel autor volného spoluhráče na zadní tyči, ale jeho hlavička šla mimo. Ve 12. minutě opět zbytečně ztrácíme balon, ale hosté míří vysoko nad. S další střelou hostů v 16. minutě si poradil dobře chytající Tlustý. V 18. minutě zahráváme trestný kop z levé strany. Míč si postavil Antoš a jeho centr našel přesně Skalského, jehož hlavička jen těsně minula soupeřovu branku. V 20. minutě se nám podařila rychlá akce. Míč potáhnul Kolovrátník, posunul na Skalského, ten dává pod sebe na Antoše, ale jeho slibná střela byla mírně tečovaná a skončila na břevně. V 23. minutě se již radujeme z první branky. P. Kuneš nachází centrem Skalského a ten hlavou nedává golmanovi šanci 1:0. V 27. minutě zahrávají hosté roh, na který si velmi dobře naběhl Sajdl, ale jeho zakončení patičkou skončilo těsně mimo. Sajdl se však dočkal o minutu později, kdy si opět naběhl na rohovový kop a nedal golmanovi šanci (do protipohybu téměř do šibenice). Naštěstí pro nás a naneštěstí pro hosty se ale jednalo o situaci v pokutovém území hostů, takže z gólu Sajdla se radujeme my 2:0. V 29. minutě mohli hosté srovnat, ale Tlustý byl proti. V 31. minutě mají hosté šanci z brejku, ale centrovaný míč do vápna Tomášek netrefil. O minutu později zkouší štěstí z dálky, ale míč chytá bez problémů Tlustý do náruče. V 37. minutě se individuální akcí dostla do vápna Timkovič, ale při zakončení jej zblokoval hostující obránce, takže střela skončila mimo. Do konce poločasu se již nic významného nestalo.

O poločase jsme se připravovali na to, že hosté budou chtít skóre otočit a že musíme vydržet počáteční tlak. Jak již to bývá, co si řekneme, to je naopak... Hned v první minutě se po odkopu Šedy dostává k míči Tomášek a snižuje na 2:1. V této fázi utkání je soupeř jednoznačně lepší a nám se nedaří dostat zpět do utkání. V 50. minutě střelu z dálky Tlustý chytá. Ale v 55. minutě se při souboji jeden na jednoho podaří hostujícímu hráči obejít Tlustého, ten jej fauluje a následnou penaltu proměnil hostující Janků 2:2. Náznak zlepšení přichází v 61. minutě, kdy se o střelecký pokus snaží Kolovrátník, ale míří nad. Důležitý okamžik se pak odehrál v 66. minutě. Centr hostů podbíhá Tlustý a míč se odráží na pravou stranu na volného Tomáška, který střílí na přední tyč, kde však skluzem zachraňuje Hradecký na roh. V 69. minutě vyráží do brejku J. Kuneš, posouvá míč na Nálevku, který jde sám na golmana a i přes kontakt s ním dokázal míč nasměrovat do branky a vrátit nám vedení 3:2. V 73. minutě se opět prosadil J. Kuneš a centr již mířil na Skalského. V tuto chvíli ale dobře vyběhl hostující golmana a míč chytil. V 76. minutě přišel sporný okamžik ve vápně hostů a po faulu na Skalského se měla pískat penalta, sudí však zákrok jako penaltový neviděl, a tak se pokračovalo dál. V 77. minutě zahrávají hosté tři nebezpečné rohy za sebou, ale naše obrana si vždy v čele s golmanem Tlustým poradila. V 79. minutě má příležitost ke skórování Kolovrátník, ale golmana chytá. V 84. minutě se podruhé prosadil náš dnešní "Žolík"! Nálevka jde z levé strany sám na golmana, volí kličku a následně míří z boku přímo do branky 4:2. V tuto chvíli už všichni věřili ve vítězství, ale hosté se nevzdali a v 88. minutě se jim podařilo snížit na rozdíl jedné branky. První střelu Tlustý ještě vyrazil, ale dorážku Koláře již chytit nemohl 4:3. Více se již na hřišti neodehrálo, tak hosté poprvé v sezoně prohrávají!

Příští týden nás čeká opět těžký soupeř z čela tabulky. Utkání ve Staré Pace se odehraje v neděli dopoledne (10:15)!!!!

9

Re: B tým - referáty ze zápasů

Stará Paka - Hořice 2:4 (2:2)

Branky: J. Antoš, I. Timkovič 2, P. Kolovrátník

ŽK: 3:3 (V. Tlustý, J. Antoš, J. Minčák)

ČK: 1:0

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
V. Tlustý (20. J. Tomášek) - R. Machek, O. Kramule, T. Lacina, J. Stuchlík - I. Timkovič (60. J. Minčák), J. Trejbal, A. Šlambera (45. T. Nálevka), J. Antoš - M. Sláma (65. V. Machek), P. Kolovrátník (75. D. Šubr)

Rererát:
Zasloužené vítězství po zodpovědném a bojovném výkonu. Domácím se podařilo 2x srovnat, ale potřetí jim to již nevyšlo, a tak získáváme důležité body i venku. Naprosto zaslouženě, zvlášť, když domácí dohrávali o deseti. Tady si neodpustím poznámku vůči vedení OFS, jak mohli vymyslet to, že se hráč vykoupí za červenou kartu. Sice po dvou žlutých, ale i tak je to nesmysl, který jen podpoří tvrdou hru. Vavřinec dostal červenou v minulém zápase a tím, že se vykoupil, tak mu to očividně neprospělo a i dnes si dělal co chtěl, oplácel a do sprch mohl klidně dřív.

Zpět k zápasu. Vstup do utkání se nám povedl, prvních 20 minut jsme byli jednoznačně lepším týmem. Naše aktivita vedla k chybám v domácí obraně. Ve třetí minutě jako první zkouší střelu z dálky domácí, ale Tlustý chytá. Hned v další minutě postupuje po pravé straně Kolovrátník, ale jeho pěkný centr do vápna jen těsně minul hlavou Timkovič. V páté minutě zahrává Timkovič trestný kop, který ale míří přímo na golmana. O minutu později střílí z dálky opět domácí, ale naštěstí těsně nad. V sedmé minutě jsme domácí zatlačili, Kolovrátník centruje z pravé strany na zadní tyč, kde zůstal volný Antoš a propálil vše před sebou 0:1. V 13. minutě centrují pro změnu domácí, ale útočník to měl na dlouhou nohu a vysoko přestřelil. V 20. minutě bohužel přichází chyba ve středu hřiště, po které jde domácí hráč sám na golmana Tlustého, který vyběhnul a kromě míče sebral i útočníka domácích, takže se pískala penalta. Zároveň se u toho zranil, takže do branky zaskočil dorostenec Jarda Tomášek. Domácí penaltou srovnali stav na 1:1. V 27. minutě střílí z dálky Kuba "Darida" Trejbal, ale míří nad. O minutu později si naskočil na centr Kolovrátník, ale hlavou minul. V 33. minutě střílí opět Trejbal, ale nejen nad, ale i vedle. O minutu později máme příležitost trestného kopu. Míč si postavil Timkovič a střelou po zemi k pravé tyči vedle zdi zvýšil na 1:2 pro hosty. Bohužel se neradujeme moc dlouho. V 36. minutě jdou domácí do rychlé akce pravé straně, kde dávají míč pod sebe a opět srovnávají na 2:2. V 37. minutě chytá Tomášek střelu z dálky bez větších problémů. O minutu pozdějí střílí domácí nad. Ve 40. minutě má tutovku Antoš, kličkou proti obránci se dostal sám před golmana, ale bohužel mu střela nevyšla a netrefil branku.

Do druhého poločasu nastupujeme opět aktivněji. V 49. minutě zahráváme trestný kop, Kolovrátník hlavou míří k tyči, ale golman vytahuje na roh. V 52. minutě kope trestný kop Nálevka. Střela míří skrz zeď opět k tyči, ale tentokrát skončila těsně vedle. O dvě minuty později jdeme opět do vedení. Antoš vybízí Kolovrátníka do útoku na levé straně, následuje střílený centr do vápna, který dotlačil do sítě Timkovič 2:3. V 56. minutě kopou domácí roh a míří jej přímo do branky. Síť se sice zavlnila, ale jen tím, že míč na ni spadl zezadu. V 60. minutě po dalším rohu mohlo být srovnáno, ale míč z malého vápna vykopává R. Machek. V 62. minutě střílí z dálky Nálevka, ale pouze do golmana. V 65. minutě zahrává nebezpečně roh Antoš, následný závar nakonec domácí bek zachránil odkopem z vápna. V 68. minutě střílí vedle Nálevka. V 71 minutě postupuje po levé straně Stuchlík, dává pod sebe na Kolovrátníka. Jeho tečovaná střela skončila v síti a tím se nám podařilo odskočit o dvě branky 2:4. V 72. minutě zahrávají domácí standardní situaci, ale Tomášek si s ní poradil. V 79. minutě (teprve!) odchází do kabin Vavřinec po druhé žluté za několikáté oplácení, vše pak vyšperkoval i urážkou rozhodčích, tak uvidíme, zda se to zase bude dát "smáznout" za litr.. Poslední šanci zápasu mají domácí, kdy po trestném kopu dochází k dalšímu závaru, ale domácí při střeleckém pokusu trefili spoluhráče a následně odražený míč uklízí do bezpečí Antoš.

Důležité, ale zasloužené tři body z venkovního zápasu. Na Staré Pace to rozhodně týmy nebudou mít lehké, protože hrají důrazně. Pokud by se během zápasu věnovali hráči více hře, než diskutování s rozhodčím, zvlášť, když jejich tvrdou hru správně neakceptoval, tak mohli z podobných zápasů mít i nějaké body.

Za týden nás čeká další těžké utkání s Železnicí.

10

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice - Železnice 0:2 (0:1)

ŽK: 1:3 (M. Skalský)

Realizační tým: M. Macák, V. Tlustý

Sestava:
J. Tomášek - J. Prokůpek (60. J. Minčák), R. Machek (75. V. Machek), J. Šeda, V. Kulhánek - J. Stuchlík, J. Antoš, M. Ernst (70. J. Trejbal), I. Timkovič (50. J. Šedivý) - M. Sláma (45. T. Nálevka), M. Skalský

Rererát:
Podruhé na podzim jsme v zápase nevstřelili branku a podruhé na podzim prohráli v základní hrací době. Tentokrát naprosto zaslouženě, hosté byli lepší, z naší strany došlo ke zvýšené aktivitě až ke konci utkání, když už si to hosté spíše hlídali. V utkání celkově nebylo moc šancí a zajímavých okamžiků.

V osmé minutě zahrávají hosté trestný kop, který ale končí v náruči Jardy Tomáška. Stejně tak si náš golman poradil i v 17. minutě, kdy hosté z levé strany centrovali do vápna na útočného hráče, ale Tomášek byl pozorný a míč před ním chytil do rukavic. V 19. minutě letí do vápna další centrovaný míč, ale hostující hráč hlavičkou branku netrefil. Naše nepřesná a pasivní hra směřovala k jedinému a to, že brzy obdržíme branku. To se stalo v 21. minutě, centrovaný míč ještě obrana odvrátila, ale pouze na hranici velkého vápna, kde zůstal volný Beránek a z první uklízí míč k tyči 0:1. V 23. minutě zkouší hosté střelu z dálky, ale míří vysoko nad. Až ve 31. minutě se pokoušíme o střelu i my, ale Ernst míří z dálky vedle branky. V 34. minutě se mohli hosté dostat do dvoubrankového vedení, ale závar před naší brankou skončil odkopem bránícího hráče. V 41. minutě zahrává trestný kop z levé strany Timkovič, ale i on míří nad branku hostujícího golmana. To bylo v prvním poločase vše.

V druhém poločase jsme se chtěli pokusit zlepšit hru, ale až na některé fáze utkání se nám to moc nedařilo. Navíc již v 47. minutě vystihli hosté nepřesnou rozehrávku R. Machka a rychlý brejk skončil druhou brankou utkání 0:2. V 63. minutě střílí hosté z dálky, ale po teči končí míč nad domácí brankou. V 68. minutě jsme měli první větší šanci. Centrovaný míč Šedivého našel ve vápně Skalského, které ale z otočky zamířil nad. Podobně skončila akce na druhé straně, kdy si na centrovaný míč naběhla Beránek, ale i jeho střela končí nad. V 75. minutě hosté střílí z dálky, ale pouze do Tomáškovi náruče. V 76. minutě zahráváme rohovový kop, následný závar ale brankou nekončí, po několika odrazech a pokusech o doklepnutí míče do branky jej hostující obránce odkopává do bezpečí. V 81. minutě kopeme další roh, ale Antoš míří hlavou nad. V poslední minutě mohl alespoň snížit Nálevka, ale jeho šance končí střelou mimo.

Na dnešní zápas je třeba co nejrychleji zapomenout a připravit se na poslední dvě kola, kde bychom chtěli opět bodovat, aby dobře nastartovaný podzim neskončil zbytečnými bodovými ztrátami.

11

Re: B tým - referáty ze zápasů

Lužany - Hořice 1:5 (0:1)

Branky: J. Kočí 2, A. Vávra, T. Nálevka, J. Antoš

ŽK: 0:0

Realizační tým: M. Macák, J. Tomášek st., R. Brant

Sestava:
J. Tomášek - R. Machek, J. Kočí, J. Prokůpek, J. Stuchlík (45. J. Kněžourek) - J. Antoš, J. Trejbal (55. M. Ernst), T. Hradecký, J. Šedivý - V. Machek (45. T. Nálevka), A. Vávra (55. I. Timkovič)

Rererát:
Začátek utkání nám nevyšel úplně ideálně, ale postupem času jsme přebrali iniciativu a byli lepším týmem. Domácí mohli srovnat před poločasem po naší hrubé chybě, ale stoper Prokůpek nás zachránil. Druhý poločas byla naše exhibice, domácí jsme prakticky k ničemu nepustili a to jsme z důvodu zranění hráli 30 minut o deseti, což možná někteří hráči a diváci ani nepostřehli, vypadalo spíš naopak, že v deseti hrají domácí.

Úvod utkání byl plný nepřeností, čemuž napomáhal i nerovný terén. V 2. minutě dostávají domácí šanci trestného kopu, ale míč míří hodně vysoko nad. Ve 4. minutě se po centru domácích odráží míč za hranici vápna, ale i tato střela byla velmi nepřesná. V 8. minutě se probouzíme i my, ale střela Vávry míří rovněž mimo branku. V této fázi už začínáme být lepším týmem a hra se přemisťuje na polovinu domácích. V 12. minutě zahráváme rohový kop. Antoš našel na zadní tyči volného Vávru, ale jeho hlavička končí mimo tyče. O minutu později posílá Antoš další nebezpečný roh do vápna, ale domácí obránci stačili míč odvrátit do bezpečí. V 18. minutě se dostáváme opět k vápnu domácích, centrovaný míč z pravé strany domácí odráží za vápna, kde se k němu dostal Kočí (vysunul se z pozice stopera do středu zálohy) a z první míří těsně nad. V 25. minutě rozehrává Tomášek míč na Hradeckého, kterému míč utekl, domácí jej rovnou z první zkouší umístit do sítě přes vyběhnutého brankaře, ale střela jde mimo. V 30. minutě zahrávají domácí další trestný kop, ale i ten končí vysoko nad. V 32. minutě kopeme další roh, opět z toho je nebezpečná situace, ale tentokrát se hlavou netrefil Šedivý. V 35. minutě se konečně dočkáváme zasloužené branky. Nakopnutý míč vybojoval v souboji s obráncem V. Machek, posunul na Vávru, který se individuálně prosadil do vápna a posílá míč podél pravé ruky golmana do sítě 0:1. V 38. minutě centrují domácí do vápna, ale žádný z útočníků jej netrefil. V 39. minutě jsme krásně vykombinovali akci po pravé straně, ale nebezpečný centr obrana domácích odvrátila. O minutu později centruje Hradecký do vápna, kde však míč minul V. Machek. Po dalším centru se ke střele dostal Stuchlík, ale golman střelu vyrazil na roh. V 42. minutě volí Hradecký nahrávku na Tomáška, který zaváhal s rozehrávkou, míč vystihl Tománek a už to vypadalo, že bude vyrovnáno, protože šel sám na prázdnou branku. Naštěstí skvěle zapracoval Prokůpek, který sprintem předběhl domácího útočníka a míč ukopl na roh!

Úvod druhé půle vyšel náramně. V 48. minutě zahrává Kočí trestný kop z pravé strany. Střelu na zadní tyč podběhl i golman domácích, a tak jdeme do vedení 0:2. V 49. minutě končí další naše střela v náruči golmana. V 52. minutě centruje do vápna Šedivý, míč se odráží k volnému Nálevkovi a ten nedává golmanovi šanci a zvyšuje na 0:3. Bohužel chvíli potom se při útočné akci zranil a vzhledem k tomu, že jsme již měli vystřídáno, tak jsme dohrávali cca 30 minut o deseti. Na naší hře to ale vůbec nebylo znát, všude jsme byli první a domácí k ničemu nepustili. Zvýšit skóre mohl v 60. minutě aktivně hrající Kočí, ale jeho střela skončila na tyči. V 65. minutě centrují do vápna domácí, ale ani tentokrát si na míč nikdo nenaběhnul. V 69. minutě využili domácí toho, že se více zaměřujeme na útok a jsme v deseti a dostali se do brejkové situace. Se střelou si však bez problémů poradil Tomášek. V 70. minutě posílá střílený centr do vápna Timkovič, ale razance byla tak vysoká, že jej zachytil až postranní rozhodčí Materna. V 75. minutě minutě Timkovič vymotal obránce, míč se následně odrazil ke Kočímu, jeho střelu ale obrana vyrazila na roh. Minutu poté se z levé strany dostává do vápna Antoš. Vzhledem k tomu, že měl poměrně dost času, tak si mohl rozmyslet, co s míčem. Všichni čekali centr včetně domácího golmana, ale míč zamířil na přední tyč přímo do branky 0:4. V 85. minutě zahráváme další roh, na který si naběhnul Kočí a bůro bylo dokonáno 0:5. Než jsem si udělal poznámku, tak byl míč i v naší síti. Z vyprávění jsem se dozvěděl, že to byla vydařená střela Tománka z velké vzdálenosti přímo do šibenice 1:5. A to bylo vše.

Zasloužené vítězství, zejména v druhém poločase jsme si se soupeřem dělali, co jsme chtěli. Nyní nás čeká poslední podzimní utkání doma s Libání, které by bylo dobré rovněž zvládnout a zakončit úspěšný podzim domácí výhrou.

12

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice - Libáň 4:0 (2:0)

Branky: A. Vávra, J. Stuchlík, R. Machek, J. Antoš

ŽK: 1:2 (I. Timkovič)

Realizační tým: M. Macák, R. Brant, V. Tlustý, T. Nálevka, O. Kramule

Sestava:
J. Tomášek - R. Machek, T. Lacina (65. V. Machek), J. Prokůpek (45. T. Hradecký), J. Stuchlík - J. Antoš, J. Trejbal (50. J. Minčák), A. Vávra (75. D. Šubr), J. Šedivý - I. Timkovič, M. Ernst (45. M. Sláma)

Rererát:
První poločas nám vyšel skvěle, tedy až na koncovku. Soupeře jsme jasně přehrávali a vytvořili si velké množství šancí, ale bohužel jsme vstřelili pouze dvě branky. Druhý poločas byl výrazně horší a jen díky neschopnosti hostujících útočníků nebyly potrestány naše hrubé chyby. Libáň se tak naštěstí nedostala do hry a po třetí brance se již jen dohrávalo.

Hned v první minutě zahrávají hosté trestný kop, ale střela míří mimo. V třetí minutě jsme se mohli poprvé radovat. Přesný roh Šedivého skončil na zadní tyči, ke stál volný Vávra, ale hlavou bohužel minul odkrytou branku. Ve čtvrté minutě posílá Antoš přesný pas za obranu na Ernsta, ale bohužel po zpracování do běhu míč odskočil a v souboji před brankou byl pak hostující brankář rychlejší. V šesté minutě byla vidět pěkná kombinace na levé straně. Trejbal si narazil míč s Vávrou, ale bohužel zamířil vedle. O minutu později posunul Timkovič míč na Vávru, ten nahrává před bránu na Ernsta, ale míč trefuje pouze na dlouhou nohu, a tak z toho byla pouze střela nad branku. V 11. minutě mohl jít sám na golmana Timkovič, ale i tentokrát golman včas vyběhnul. O minutu později se po přihrávce Timkoviče dostal ke střele Ernst, ale míč netrefil přesně. V 13. minutě jde Šedivý zcela sám z levé strany na golmana. Jeho oblouček ale golman vystihl a míč vyrazil na roh. V 20. minutě nahrává do vápna Timkovič, Ernst míří z první k tyči, ale golman skvělým zákrokem opět míč vyrazil. V 21. minutě jde sám na golmana Antoš, ale i jeho pokus k přední tyči golman vystihl. A tak jsme se dočkali až ve 23. minutě. Podařilo se nám rychle vykombinovat z naší obrany, Antoš poté posunul míč na Vávru, který šel z pravé strany sám na golmana a tentokrát už byl v zakončení přesný 1:0. V 26. minutě pokouší hosté štěstí střelou z dálky, ale ta končí pouze v náruči našeho brankaře. V 28. minutě si nabíhal na dobrý centr Vávra, ale hostující obrana stihla včas odvrátit na roh. V 30. minutě centruje do vápna Šedivý, ale Antoš míří pouze do golmana. V 32. minutě zachrává R. Machek trestný kop do vápna, tam se míč odráží k několika hráčům, Ernst jej dává zpět na vápno na nabíhajícího Stuchlíka a ten z první angličanem zvyšuje na 2:0. Poslední zajímavá akce prvního poločasu nastala v 43. minutě. Vávra posunul míč na Šedivého, ten centruje do malého vápna na Timkoviče, ale ten jej bohužel netrefil.

Druhý poločas už tak zajímavý nebyl... V 51. minutě postupoval po pravé straně Sláma, ale jeho střela skončila vedle. V 56. minutě jsme zbytečně ztratili míč ve středu hřiště, hosté se dostali do tutové šance, ale zakončení bylo naštěstní nepřesné. V 59. minutě opět chybujeme, ale naštěstí se podařilo střelu mířící do branky odvrátit na roh. O minutu později mají hosté další šanci, ale i tentokrát netrefují branku. Hosté své šance nevyužili, a tak přišel trest. V 72. minutě přišla akce brácha na bráchu, kdy V. Machek nahrává ve vápně zpět na R. Machka a ten zvyšuje na 3:0. V 80. minutě měl velkou šanci Šedivý, ale golman jej vytlačil včasným vyběhnutím. V 82. minutě se do šance dostali i hosté, ale ani v tomto případě to nemělo gólový efekt. Tečku za utkáním udělal Antoš, který využil přihrávku Šedivého a stanovil finální skóre zápasu na 4:0.

Podzim je třeba hodnotit jako velmi úspěšný. 24 bodů jsme po podzimu už hodně dlouho neměli. V tabulce jsme na děleném druhém až čtvtém místě se ztrátou tří bodů na vedoucí Nemyčeves. Dokonce máme nejvíce vstřelených branek. Negativní je určitě počet obdržených branek, ale s ohledem na počet bodů a pozici v tabulce se to dá odpustit wink Čau a díky big_smile

13

Re: B tým - referáty ze zápasů

Kopidlno - Hořice B 4:1 (2:1)

Branky: M. Skalský

ŽK: 0:2 (J. Stuchlík, T. Lacina)

Sestava: V. Tlustý - R. Brant, T. Lacina, R. Machek, J. Stuchlík - J. Šedivý, J. Antoš, J. Trejbal, M. Ernst (55. M. Vondra), M. Sláma (65. J. Minčák) - M. Skalský (70. V. Machek)

Realizační tým: M. Macák, T. Nálevka

Referát:
V Kopidlně to zkrátka neumíme, ikdyž to zpočátku vypadalo nadějně, nakonec je výsledek takový, jaký je. Rozdíl třídy tam rozhodně nebyl, domácí spíše využili našich chyb, my se na góly nadřeme, soupeř to má často jednodušší.

Úvodní část zápasu patřila našim hráčům a málokdo by tipoval, že utkání skončí výsledkem 4:1 pro domácí. První střela utkání přišla ve 4. minutě z kopačky domácích, ale šla mimo. V 7. minutě střílí ze strany Šedivý, ale pouze do náruče. V 10. minutě si výborně počínal Skalský. Osvědčil se jeho důraz při rozehrávce, kdy obral o míč domácího hráče a ve vápně nekompromisně umístil z halfvoleje angličanem do sítě 0:1. Domácí se v této fázi spíše brání a často chybují. Bohužel tento obraz hry vydržel pouze do 20. minuty. Nejprve si se střelou domácích poradil golman Tlustý, ale o minutu později přichází chyba naší obrany a domácí hlavou srovnávají skóre 1:1. To znamenalo obrat hry, domácí se tak dostali do utkání a začali být více nebezpeční. V 23. minutě přichází střela z vápna, ale Tlustý nohou vyráží. V 29. minutě máme špatně pokrytý útok domácích, který končí kličkou přes Branta a střelou k tyči 2:1. Teprve po druhé brance začínáme zase být více ve hře a opět se dostáváme i před branku domácích. V 34. minutě zahrává Sláma trestný kop, který se štěstím odvrací obrana na roh. O minutu později se prosadil ve vápně Ernst, nahrává pod sebe, ale střela je zblokována, stejně jako dorážka Skalského. V 38. minutě postupuje Trejbal a nahrává ještě volnému Antošovi, který ale míří těsně nad. Poslední slovo měli domácí, kteří ve 41. minutě nevyužili dobré střelecké pozice a zamíříli vysoko nad.

Začátek druhého poločasu byl vyrovnaný. O všem nakonec rozhodla 56. minuta. Sláma opět zahrává velmi dobře trestný kop na zadní tyč, ale Antoš jen těsně minul míč. Zde se pak potvrdilo známé pravidlo nedáš - dostaneš. Domácí posílají míč za obranu, jejich útočník byl u míče dříve než vyběhnuvší Tlustý a přes něj zvyšuje na 3:1. Rozhodující okamžik, který byl pak ještě umocněn v 63. minutě, kdy domácí po další nepřesnosti uzavírají skóre hlavou na 4:1. V 73. zachránil Tlustý vyběhnutím možnost vstřelení páté branky. V 75. minutě střílí nebezpečně Antoš, ale golman domácích chytá. V 80. minutě centrují domácí do vápna, ale Tlustý vyboxoval do bezpečí. Když se pak neujala další střela Antoše, ani střela Šedivého v poslední minutě, skončilo utkání 4:1 pro domácí.

Za týden nás čeká další těžší soupeř, v sobotu nás čeká "B" derby proti Bělohradu, který si v prvním jarním kole smlsnul na Chomuticích.

14

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Lázně Bělohrad /Pecka B 2:3 (1:0)

Branky: A. Vávra, M. Sláma

ŽK: 3:3 (J. Šeda, J. Šedivý 2x)

ČK: J. Šedivý (65. min) - M. Černý (50. min)

Sestava: V. Tlustý - R. Brant (67. J. Kočí), T. Lacina, J. Šeda, J. Stuchlík - J. Šedivý, J. Rubeš, J. Trejbal, J. Antoš - M. Sláma (65. M. Vondra - 77. D. Šubr), A. Vávra (57. M. Ernst)

Realizační tým: M. Macák, T. Nálevka

Referát:
Zápas se hodnotí velmi těžko. Velkou část zápasu jsme byli lepším týmem, vedli o dvě branky a hráli proti deseti... To všechno nám nahrávalo do karet, ale stačilo 15 minut a vše se rozsypalo a z derby nemáme opět ani bod.

Již v první minutě zkouší pozornost Turka Rubeš, ale střela z dálky končí v jeho náruči. O minutu později centruje Šedivý na Antoše, který hlavou míří vedle. V 19. minutě centruje do vápna Brant, kde si na míč naskočil Rubeš, ale ani jeho hlavička se nevešla mezi tyče. V 23. minutě zahrává Rubeš trestný kop, který směřuje na volného Vávru, ale ten, bohužel, na míč nedosáhl. O tři minuty později kope Rubeš další trestný kop, který tentokrát našel Antoše, ale jeho hlavička jde opět mimo. V 29. minutě se poprvé radujeme. Roh si postavil Sláma a podobně jako v Kopidlně zamířil na zadní tyč, kde byl volný Vávra, který nás dostal do vedení 1:0. V 31. minutě se poprvé osmělují i hosté. Odražení míč se dostal k Suchánkovi, ale jeho střelu zblokoval Šeda na roh. I ten byl nebezpečný, ale obraně se podařilo míč uklidit do bezpečí. V 34. minutě chytá naši střelu z vápna Turek. V 37. minutě jsme mohli jít do přečíslení, ale nakonec míč ztrácíme a hosté toho využívají k brejku, který končí zblokovanou střelou a dalším rohem. Míč, který směřoval do vápna se odrazil a hosté technickou střelou mohli srovnat. Naštěstí pro nás míč směřuje těsně vedle naší tyče. V 39. minutě posílá Rubeš míč za obranu na Šedivého, ten dává pod sebe do vápna na nabíhajícího Antoše, ale bohužel na míč těsně nedosáhl. V 40. minutě vyráží Turek střelu Rubeše. V 43. minutě se vysunul Stuchlík a jeho střela byla ztečovaná na roh.

Začátek druhého poločasu nám vyšel náramně. Nejprve se v 47. minutě odrazil míč na vápna k Slámovi, který pozemní střelou k tyči zvýšil na 2:0. V 50. minutě jdou hosté do deseti, když po dvou žlutých došlo k vyloučení Černého. Nic tedy nenasvědčovalo, že bychom zápas neměli dotáhnout do vítězného konce. Bohužel, přichází chyba Tlustého, který chtěl vyboxovat míč a povedlo se mu to tak nešťastně, že míč nasměroval na hlavu Nováka, od kterého se míč obloukem odrazil do sítě 2:1. Aby toho nebylo málo, tak ztrácíme i početní výhodu, když Šedivý zbytečným faulem na hranici hostujícího vápna oslabil i naše mužstvo. V této fázi nás hosté začali jasně přehrávat a vidina vyrování je hnala dopředu, nám se nedařilo držet míč, což se stalo osudné v 66. minutě. Po ztrátě na pravé straně jdou hosté hned do útoku a střela z vápna končí v naší síti a je vyrovnáno. V 70. minutě střílí Suchánek, ale Antoš odvrací do bezpečí. V 72. minutě mají hosté velkou šanci na třetí branku, ale Tlustý míč vyráží. V 75. minutě vyvezl míč Kočí, posunul na Stuchlíka, ale jeho střela byla zblokována. V 77. minutě míčí míč do našeho vápna, kde jej v souboji nešťastně nasměroval Kočí do naší sítě, takže hosté otočili stav na 2:3. V 80. minutě si na centrovaný míč naběhl Rubeš, ale jeho hlavičku chytá Turek. V posledních minutách otevíráme hru, ale vše je křečovité a k žádné větší šanci se nedostáváme. Naopak v poslední minutě mohli hosté vstřelit další branku. Po našem rohu, kdy se na polovinu soupeře vydal i golman Tlustý, vyrazili do brejku, nejrychleji se ale vrátil Rubeš, který ve vápně stihl odkoupnout pokus hostů o střelu do prázdné branky.

Velká škoda, protože tento zápas jsme měli jednoznačně dotáhnout do vítězného konce. Bohužel, naše chyby dostali hosty do zápasu a my na to už nedokázali zareagovat. Hosté se tak dotáhli na vedoucí Nemyčeves, která doma prohrála s Kopidlnem, které se na nás v tabulce dotáhlo. První jarní body tak musíme hrát za týden na hřišti posledních Chomutic, kde se musíme vyvarovat podobným chybám a hlavně nic nepodcenit, to, že mají prozatím jeden bod, neznamená, že nemohou získat další.

15

Re: B tým - referáty ze zápasů

Chomutice - Hořice B 0:4 (0:0)

Branky: J. Melichar, J. Stuchlík, J. Rubeš 2

ŽK: 1:1 (A. Pour)

Sestava: V. Tlustý - J. Stuchlík, T. Lacina, R. Machek (46. J. Kočí), M. Tomáš (60. D. Šubr) - J. Antoš(C), J. Trejbal (46. A. Pour), J. Rubeš, P. Kolovrátník - J. Melichar (74. P. Hátle), M. Sláma

Realizační tým: V. Tlustý, J. Vydra

Referát:

K zápasu na půdu posledních Chomutic jsme odjížděli s vědomím, že nás nečeká jednoduchý zápas, což první poločas částečně potvrdil. I přes převahu jsme nebyli schopni vstřelit branku. Naštěstí jsme udeřili poměrně zkraje toho druhého a poté, když jsme přežili největší šanci domácích, jsme náskok ještě navýšili a zaslouženě zvítězili.

Hned od začátku byla převaha patrná. Však žádná šance, ve kterých se ocitli Melichar, Antoš a Rubeš, nebyla zužitkovaná. Hosté hrozili pouze sporadicky. Avšak po chybě rozehrávajícího Tlustého měli velkou příležitost. Naštěstí zakončující Lemberk nepředvedl klid v zakončení a Tlustý svou chybu napravil zdařeným zákrokem. Poločas tak skončil smírně. V 48. minutě se poradařilo vstřelit branka nám. Po centru do vápna podstoupil souboj Kolovrátník, od kterého se míč odrazil k Rubešovi a po jeho střele pohotově doklepl Melichar - 0:1. V zápětí měli domácí obrovskou šanci na vyrovnání, ale naštěstí ji neproměnili. V 63. minutě se dopředu vydal bek Stuchlík a po jeho akci levá-pravá-levá a střele k tyči zvýšil náskok na 0:2. V 70. a 75. minutě se Rubešovi povedlo ještě dvakrát navýšit náskok. Nejdříve střelou zpoza vápna k tyči a poté po krásném centru Kočího patičkou. Do konce zápasu se již nic zásadního nestalo a tak jsme si odvezli 3 povinné body.

V sobotu zajíždíme na horkou půdu Nemyčevse, bylo by skvělé navázat na výhru z Chomutic a přiblížit se k čelu.

16

Re: B tým - referáty ze zápasů

Dobrá práce, Pepo! Díky.

17

Re: B tým - referáty ze zápasů

Nemyčeves - Hořice B 4:0 (1:0)

ŽK: 2:1 (T. Lacina)

Sestava: D. Dufek - D. Šubr, T. Lacina, J. Kočí, V. Kulhánek - J. Antoš, A. Šlambera, J. Trejbal, J. Stuchlík - M. Sláma, M. Ernst  (25. P. Hátle)

Realizační tým: M. Macák, V. Tlustý

Referát:
Utkání v Nemyčevsi se nám herně nevydařilo. Při troše štěstí jsme mohli zápas zdramatizovat, ale naše šance jsme nevyužili a poté již domácí odskočili na rozdíl dvou branek a utkání dotáhli do vítězného konce. Tři body zůstaly zaslouženě v Nemyčevsi, což je třeba uznat. Na druhou stranu si neodpustím rýpnutí do trenéra týmu domácích Horny, který po zápase není ani schopný podat ruku a omluvit se za svoje chování... Aktualizováno: Pan Horna se dodatačně omluvil emailem, což přijímáme.

Utkání začali lépe domácí a už ve čtvrté minutě trefují břevno, následnou dorážku vychytal Dufek. O minutu později zahrávají trestný kop, ale jen do náruče našeho golmana. V sedmé minutě dostává míč za obranu Hochman, který se prosadil přes našeho obránce a ze strany s tečí golmana Dufka protlačil míč do sítě 1:0. Bohužel i v této fázi se nám nedařilo dostat do utkání a vinou nepřesností jsme se pořádně nemohli dostat na polovinu soupeře. Výjimkou byla šance Šlambery, které volil ještě kličku přes obránce, který ho ve vápně připravil o míč. V 12. minutě vedl míč Šlambera po pravé straně, ale jeho pokus o nahrávku na volného Slámu zachytil domácí obránce. Od 20. minuty se hra začala vyrovnávat, ale šance přicházely spíše po standardkách. V 21. minutě zahrává roh Kulhánek, ale Antoš byl v souboji v malém vápně neúspěšný, a tak z šance byl pouze další roh pro hosty. V 25. minutě se blýskl Dufek, který chytá střelu k tyči. V 27. minutě centroval Stuchlík na Šlamberu, ten posunul na Slámu, ale jeho střela mířila vedle. Těsně před koncem poločasu měli domácí velkou příležitost ke skórování, ale Dufek míč chytil.

Druhý poločas byl vyrovnanější, ale i tak jsme měli do herní pohody daleko. V 50. minutě centrují domácí nebezpečně do vápna, ale Kočí míč odrazil na roh. V 55. minutě se domácí mohli podruhé radovat, ale hlavička končí pouze na naší tyči. Téměř z protiútoku se mohlo potvrdit nepsané pravidlo Nedáš, dostaneš. Kulhánek našel přihrávkou do vápna volného Trejbala, který byl sám před golmanem domácích, ale jeho šance bohužel zůstala nevyužita. V 63. minutě ztrácíme míč na polovině hřiště a domácí to rychlým přechodem do útoku dokázali využít ke vstřelení druhé branky 2:0. V 65. minutě jsme měli asi poslední šanci na to s výsledkem něco udělat. Do dobré střelecké pozice se dostal Sláma, ale jeho střelu chytil golman Kateřiňák. V této fázi už víceméně hrajeme bez zabezpečné obrany, což domácím vyhovuje. V 70. minutě na poslední chvíli zachraňuje Lacina odkopem na roh. V 75. minutě už tak úspěšní nejsme, ve vápně zůstal volný Jezbera a z první zvýšil na 3:0. O tři minuty později jsme nepokryli hráče po rohovém kopu, a tak se výsledek utkání opět měnil v náš neprospěch 4:0. V 80. minutě zkouší střelu z dálky Hátle, ale míří nad. Náš zmar byl dokonán v 82 minutě. Trejbal se individuálně prosadil ve vápně, nahrál na Slámu, jeho střelu Kateřiňák opět vyráží, ale nemá míč pod kontrolou a je otočený zády do hřiště, k míči se dostal Antoš, ale jeho zakončení bohužel skončilo střelou do domácího golmana, který tak ani nevěděl, jak ubránil čisté konto.

Na tento nevydařený zápas je třeba zapomenout. Už za týden máme možnost napravit nevydařený vstup do jarní sezóny doma proti Staré Pace. Lehké utkání to ale rozhodně nebude.

18

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Stará Paka 6:1 (3:0)

Branky: J. Rubeš, A. Šlambera, P. Kolovrátník, V. Kulhánek, J. Šedivý, R. Brant

ŽK: 2:1 (A. Šlambera, P. Hátle)

Sestava: D. Dufek - J. Stuchlík, T. Lacina, D. Melaga (45. T. Nálevka), V. Kulhánek - J. Antoš, A. Šlambera (70. D. Šubr), J. Rubeš, J. Šedivý (55. M. Ernst) - M. Sláma (65. R. Brant), P. Kolovrátník  (55. P. Hátle)

Realizační tým: M. Macák, V. Tlustý

Referát:
Utkání se již od prvních minut vyvíjelo jednoznačeně v náš prospěch. Oproti jiným zápasům se nám dařilo střelecky, a tak byly k vidění i pěkné branky. Zejména první poločas byl jasně v naší režii, po výměně stran už se víceméně dohrávalo a hostům se podařilo vstřelit alespoň čestnou branku.

U ve třetí minutě nebezpečně centruje Šedivý, ale hostující obránce v souboji o míč s Antošem zahrává hlavou na roh. V sedmé minutě zahrává Rubeš trestný kop, nicméně střela jde nad. V 9. minutě se uvolnil Šedivý, ale jeho střela z dálky byla sražena na roh. O minutu později se poprvé radujeme, odražený míč za hranici vápna vypálil z první Rubeš a nedal golmanovi šanci 1:0. Ve 13. minutě se radujeme podruhé, tentokrát se o branku postaral Šlambera, který se prosadil podobně jako Rubeš střelou z dálky 2:0. Hosté se v těchto fázích vůbec nedokázali dostat do hry, a tak přicházely další šance na naší straně. Již ve 14. minutě mohl skórova Kolovrátník, ale ve vápně se mu nepodařilo trefit správně míč. V 15. minutě se poprvé dostávají před naší branku i hosté a to díky trestnému kopu, který skončil zakončením hlavou do náruče našeho golmana. Dufek si podobně počínal i o minutu později při dalším trestném kopu. V 17. minutě aktivně hrající Šedivý centruje do vápna, ale Sláma hlavou míří vedle. V 23. minutě hlavičkuje Antoš, ale pouze do golmana. V 24. minutě střílí hosté z dálky k tyči, ale Dufek si se střelou poradil. V 25. minutě jsme trochu zazmatkovali ve vápně, ale hosté ze závaru nic nevytěžili a míč nakonec skončil v náruči Dufka. V zápase nám střelecky vyšlo vše, na co jsme šáhli, což se ukázalo i v 27. minutě, kdy se opět krásnou střelou prosadil Kolovrátník a zvýšil na rozdíl tří branek 3:0. V 30. minutě střílí z vápna Rubeš, ale vedle branky. Poslední možnost v prvním poločase měli hosté, ale jejich střela z dálky ze 37. minuty mířila vysoko nad. Do konce poločasu už se nic významného neudálo, rozdíl tří branek vedl i k menší aktivitě na naší straně.

I úvod druhého poločasu patřil našim hráčům. V 49. minutě centruje z trestného kopu Šedivý, na přední tyči dochází k souboji Kulhánka a hostujícího obránce a po teči jednoho z nich (nikdo neví koho smile) skončil v brance 4:0. V 52. minutě si naběhl na centr Kolovrátník a hlavou zamířil do břevna. O minutu později je na světě "bůro". Po střele se míč odrazil na malé vápno a ve skrumáži se dle našeho názoru nejlépe orientoval Nálevka a míč usměrnil do branky (v oficiálním zápise je jako střelec označen Šedivý) 5:0. Hosté nakonec neodjížděli bez vstřelené branky. V 65. minutě po naší chybě ve středu hřiště se dostali do brejkové situace a hostují Rolf tak dostal šanci jít sám na Dufka a tuto možnost využil 5:1. V 66. minutě zahrávají hosté trestný kop, který šel jen těsně nad břevno naší branky. V 68. minutě se po centru dostal k hlavičce Stuchlík, ale jeho střelu golman hostí vyrazil a následnou dorážku se mu již nepodařilo usměrnit mezi tři tyče. V 75. minutě si naběhl za obranu Šubr, ale bez gólového efektu, když jeho střelu vyrazil golman Musil. Gólovou tečku za utkáním udělal Brant, který si počkal na zadní tyči a z první umístil míč ke vzdálenější tyči 6:1. V 80. minutě mohl zvýšit skóre Šubr, ale ani jeho druhá šance nebyla využita a minisouboj vyhrál opět golman Musil. Zbytek utkání se již dohrával a my se tak mohli radovat ze zisku tří bodů.

V utkání se ukázalo, jak je důležité zkoušet střelbu z dálky. V některých utkáních se často snažíme až moc kombinovat i ve vápně a ve finále z toho jsou brejkové situace, což bylo hodně znát třeba v posledním zápase v Nemyčevsi. Příští týden zajíždíme do Železnice, kde nás čeká hodně těžké utkání i s ohledem na to, že se ve stejný den hrají i zápasy našeho dorostu a A týmu.

19

Re: B tým - referáty ze zápasů

Železnice - Hořice B 1:0 (1:0)

ŽK: 4:2 (J. Rubeš, J. Antoš)

Sestava: D. Dufek - J. Stuchlík (30. D. Šubr), T. Lacina, R. Machek, R. Brant (40. T. Hradecký) - M. Sláma, J. Antoš, J. Rubeš, J. Šedivý - M. Ernst, V. Machek (60. P. Vích)

Realizační tým: M. Macák

Referát:
V utkání, ve kterém nelze nikomu nic vytknout, odjíždíme bez bodu. Je to velká škoda, protože domácím jsme byli více než vyrovnaným soupeřem, a tak utkání rozhodla jedna chyba v našem vápně, kterou domácí dokázali potrestat. Ještě jednou díky všem i klukům z dorostu, kteří se přesunuli z HK po svém odehraném zápase.

V úvodu utkání jsme mohli jít šťastně do vedení, centrovaný míč od Stuchlíka si domácí obránce málem srazil do vlastní branky. V 8. minutě si dobře naběhl domácí hráč na centrovaný míč, ale zakončení bylo nepřesné. V 14. minutě vyjíždíme do brejku, Rubeš již nasměroval míč do branky, ale domácí obránce jej odkopnul z malého vápna do bezpečí. V 20. minutě střílí domácí, ale se slabou střelou neměl Dufek žádné problémy. V 28. minutě zahrávají domácí trestný kop, ale hlavičkují mimo. O minutu později nahrál Ernst na Rubeše, ale jeho střela skončila vysoko nad. Po první půlhodině jsme byli nuceni poprvé střídat, když svalové zranění zabránilo Stuchlíkovi pokračovat ve hře. O pět minut později přišel nakonec rozhodující moment zápasu. Domácí nahrávají míč do vápna, kde se jej nepodařilo včas odkopnout Brantovi, čehož využil domácí hráč a střelou na zadní tyč nedal Dufkovi šanci 1:0. Brant navíc v souboji o míč utrpěl zranění kotníku, takže nás čekalo druhé vynucené střídání v obraně, což nám dost výrazně ovlivnilo plány na střídání, které jsme měli před zápasem. V poslední minutě zahráváme roh, ale V. Machek zamířil hlavou vedle.

Hned v první minutě druhého poločasu zůstali po rohu dva volní hráči domácích na zadní tyči, ale nedomluvili se, a tak zakončení bylo nepřesné. V 49. minutě mohli diváci vidět nejhezčí akci utkání, kdy se Rubeš krásně uvolnil ve vápně, ale jeho střela z první šla bohužel do prostoru, kde stál golman Šuk, který následně polapil i dorážku. V 59. minutě postupuje do vápna Antoš, nahrává pod sebe na Ernsta, ale jeho střela šla nad. Přesně po hodině hry se dostali do dobré šance domácí, ale Dufek nám pomohl důležitým zákrokem. V 64. minutě střílí z dálky Beránek, ale vedle. Postupem času více otevíráme zadní vrátka, takže domácí mohli chodit do rychlých brejků. V 67. minutě na poslední chvíli zachránil atak domácích Šubr, když centr zblokoval na roh. Následnou střelu z dálky zblokovala obrana. V 75. minutě mají domácí možnost trestného kopu z hranice vápna, ale Dufek střelu chytá. V posledních minutách se snažíme o tlak, ale bohužel kromě několika závarů před vápnem, jsme si už větší šanci vytvořit nedokázali.

Utkání tak pro nás končí bez bodu, bez dvou zraněných hráčů, ale odjíždíme se vztyčenou hlavou, ostudu jsme rozhodně neudělali, na jaře to byl náš nejlepší zápas venku. Tak snad se nám druhá polovina jara vydaří výsledkově lépe, abychom se udrželi na předních příčkách tabulky.

20

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Lužany 2:3 (0:1)

Branky: T. Nálevka, J. Antoš

ŽK: 1:2 (R. Machek)

Sestava: D. Dufek - R. Machek (45. D. Šubr), T. Lacina, J. Rubeš, R. Brant (45. P. Kuneš) - P. Kolovrátník (60. J. Kočí), J. Antoš, A. Vávra, J. Šedivý - M. Sláma (60. J. Kněžourek), T. Nálevka

Realizační tým: M. Macák, V. Tlustý

Referát:
Velké množství šancí, ale špatná koncovka. To rozhodle, že si hosté odváží šťastné tři body. Rozhodují ale branky, ne počet šancí. Hosté byli efektivnější a díky brance minutu před koncem se mohli radovat z vítězství. Pro nás je to zklamání a už teď lze říci, že jaro je neúspěšné, což je po podzimu velká škoda. Jsem rád, že opět pomohli i kluci z dorostu!

Začátek utkání byl z naší strany ospalý, hosté hrozili zejména díky svým rychlým útočníkům, ale více šancí bylo na naší straně. V 3. minutě zahrávají hosté trestný kop. Slabou střelu pod zní chytá bez problémů Dufek. V 10. minutě má velkou šanci Nálevka, který sám ve vápně volí střelu z první, ale pouze do brankaře. V 13. minutě střílí z dálky hosté, Dufek vyráží na roh. V 17. minutě chybuje Brant, hosté jdou sami na Dufka, ale míří nad branku. V 18. minutě zahrává trestný kop Šedivý, ale ani on míč nenasměroval mezi tři tyče. V 20. minutě rozehrál šikovně trestný kop Rubeš, který obloučkem našel volného Nálevku, ale ani tentokrát se nám zakončení nevydařilo. Tak přišel trest, když hostující Rejman postupoval přes naše bránící hráče a za hranicí vápna vypálil přímo do šibenice 0:1. V 29. minutě se prosazuje Vávra, ve vápně ještě nahrává volnému Nálevkovi, ale jeho střelu srazila hostující obrana na roh. Z následujícího rohu hlavičkuje Vávra, ale golman opět vyráží na roh. O minutu později mířil dobrý míč za obranu na Nálevku, ale tentokrát nás zastavilo nepřesné zpracování. V 35. minutě míří Rubeš z trestného kopu nad. Další střela Rubeše pak končí pouze v náruči hostujícího brankaře. V 39. minutě střílí Nálevka, ale opět z toho je pouze rohový kop. Ve 40. minutě další velká šance na vyrovnání, Antoš už přehodil golmana hostů, ale na brankové čáře zachránil obránce. V poslední minutě zkouší střelu z dálky i hosté, ale pro Dufka to neznamenalo žádné nebezpečí.

V druhém poločase byla naše převaha jednoznačná, hosté se zatáhli a soustředili se pouze na případné brejky. Nicméně v tomto zápase jsme potřebovali tak 15 šancí na každou branku... Hned v první minutě mohlo být vyrovnáno, když Nálevka posunul na Slámu, ten ještě prodloužil na Kuneše, ale jeho střelu golman vyrazil. Po rohu míří Šedivý hlavou nad. V 50. minutě má opět dobrou příležitost Šedivý, ale končí pro tento zápas tradičně naším rohem. V 53. minutě střílí hosté mimo naší branku. V 55. minutě střílí z dálky Antoš, golman pouze vyráží, ale dorážku jsme opět nenamířili mezi tyče. V 58. minutě chybujeme, hosté zakončují střelou, ale tu Dufek vyrazil. V 61. minutě už ale hostům brejk vyšel, v obraně jsme nepokryli volného hráče a ten nedal Dufkovi šanci 0:2. Naději jsme získali v 64. minutě, kdy střelou na zadní tyč konečně prolomil smůlu v koncovce Nálevka 1:2. Náš tlak v tuto chvíli pokračoval. V 65. minutě zakončuje slabě Šedivý, takže golman bez problémů kryje. V 67. minutě vyrazil z pozice stopera Kočí, dostal se až k zakončení, ale i jeho střelu golman chytá. V 70. velká šance Rubeše, bohužel, opět do golmana. V 75. minutě další hlavička Rubeše, ale ani tentokrát jsme se vyrovnání nedočkali. To přišlo o minutu později, kdy si na centr naběhnul Antoš a vyrovnal na 2:2. Všichni jsme věřili, že již zápas otočíme, ale vše padlo na koncovce... Hned v 77. minutě jsme mohli vstřelit třetí branku, ale Šedivý v malém vápně přestřelil... V 80. minutě už se radujeme, ale pro ofsajd nemohl být Rubešův gól uznán. V 84. minutě pálí Kočí, ale střelu golman srazil na roh. V 85. minutě je k vidění závar v hostujícím vápně, ale vše se odráželo od bránících hráčů, takže ani z toho branka nepadla. V 86. minutě mají brejkovou šanci Lužany, ale Šubr odkopává na roh. V 87. minutě má šanci Kuneš, ale golman vyrazil, stejně jako jeho další střelu z 88. minutě. Minutu před koncem zastavujeme brejk faulem za hranicí vápna. A aby byl den blbec dokonán, tak se hostující hráč přes zeď trefil do šibenice, takže ze zápasu nemáme ani bod.

Těžko hodnotit zakový zápas, předně nám dlouho trvalo, než jsme se dostali k aktivitě, ale rozhodující bylo zakončení. Z takových šancí a tlaku se zkrátka musíme umět prosadit a zlepšit zakončení a potom bychom bez problémů podobné utkání vyhráli. Nezbývá než pogratulovat Lužanům ke třem bodům a k jejich efektivitě. Vyhrál horší tým, ale tak už to bývá a vinu si za to neseme sami.

21

Re: B tým - referáty ze zápasů

Libáň - Hořice B 0:6 (0:1)

Branky: M. Skalský 2, J. Rubeš, P. Kolovrátní, T. Nálevka, A. Šlambera

ŽK: 0:2 (M. Ernst, J. Rubeš)

Sestava: D. Dufek - J. Kněžourek (45. A. Šlambera), T. Lacina, J. Kočí (45. P. Hátle), J. Antoš - P. Kolovrátník, J. Rubeš, M. Ernst, J. Šedivý - M. Skalský, T. Nálevka (80. V. Tlustý)

Realizační tým: M. Macák, V. Tlustý

Referát:
Zápas mnoho fotbalové krásy nepřinesl. Domácí se drželi do doby, než padla druhá branka. Od té doby už to byla jednoznačná záležitost a jen otázka konečného skóre. Děkuju opět dorostencům za výpomoc a také Láďovi, že dorazil a nakonec i nastoupil po zranění Teimexe wink Nechybělo moc a mohl se prosadit i golově.

První poločas byl plný nepřesností, čemuž pomáhalo jednak počasí a hlavně tvrdé hřiště, které dost ovlivnilo naši hru a dlouho trvalo, než jsme se dostali do hry. Ve 3. minutě zkouší pozornost golmana domácích Rubeš, ale míří jen do náruče. V 6. minutě dostává míč za obranu Kněžourek, ale střela míří hodně vysoko. V 7. minutě se již radujeme. Trestný kop zahrává Kočí na přední tyč, kde jej tečuje RUBEŠ a vedeme 0:1. Minutu poté mohlo být vyrovnáno, když šel domácí útočník sám na Dufka, ale i jemu terén nepomohl a sám se tak připravil o možnost střely, takže se stihl vrátit Kněžourek a míč odkopl do bezpečí. V 21. minutě opět chybujeme v rozehře a necháváme domácí dostat se do slibné příležitosti, nicméně i tentokrát se o ni vlastní nepřesností připravují. V 22. minutě zůstává volný hráč domácích na vápně, ale odražený míč nedokázal umístit mezi tři tyče. Po pauze na občerstvení jsme se konečně začali více prosazovat, z čehož pramenila šance Nálevky z 25. minuty, kdy dostal míč za obranu od Rubeše. Bohužel váhal v zakončení a domácí obrana stihla zakročit. V 30. minutě proniká po levé straně Kolovrátník, jehož tvrdá střela šla těsně nad. V 33. minutě měl dobrou příležitost Nálevka, ale místo zakončení volil nahrávku, kterou obrana zachytila. V 34. minutě se do brejku dostali domácí, ale jejich střela skončila vedle zadní tyče. V 36. minutě mohl zvýšit skóre Antoš, ale jeho šanci zmařil domácí golman a vyrazil míč na roh. Následovala série tří rohů, ale bez větší šance. Poločas zakončili domácí střelou v 42. minutě, která se ale opět nevešla do branky.

Druhý poločas už jsme zvládli mnohem lépe. Přestali jsme nakopávat balony a zpřesnili přihrávky. Domácím docházeli síly a po druhé brance již zcela odpadli. V 47. minutě vybojoval míč Skalský, našel volného Kolovrátníka, ale mířil pouze do golmana. V 50. minutě se vydal na výlet z obrany Šedivý, dostal se až do vápna, míč se odrazil k Nálevkovi, ale golman byl pozorný. V 63. minutě dáváme konečně rozhodující gól utkání. Po pravé straně pronikl Hátle, nahrál na volného Skalského, který míč dotlačil do brány 0:2. V 67. minutě je to již 0:3 z pohledu domácích. Antošovu střelu ještě golman vyrazil, ale dorážka Kolovrátníka již skončila v síti. V 71. minutě nechává domácí obrana prostor na vápně Skalskému, jehož střela končí brankou 0:4. Gólovou desetiminutovku zakončil v 74. minutě Nálevka 0:5, který se zároveň při střele zranil. Chvíli hrajeme o deseti, ale obraz hry se vůbec nezměnil. V 80. minutě naskakuje do utkání náš další golman, který se tentokrát usadil na hrotu. Hned v první minutě co byl na hřišti mohl skórovat, ale střela šla nad. V 82. střílí nad i Ernst. V 84. minutě zahráváme trestný kop, který Šlambera umístil přes zeď do branky 0:6. V 87. minutě má velkou šanci Tlustý, naskočil si na centr a hlavou pěkně zakončuje, bohužel, do prostoru, kde stál domácí brankař. V 89. minutě přichází centr za obranu, Skalský se do hry nezapojuje, aby nebyl pískán ofsajd, čehož využil Rubeš a vstřelil sedmou branku, kterou rozhodčí nejprve uznal, poté zase odvolal. Podle pravidel by gol platit měl, ale stalo se, a tak utkání končí 0:6 pro hosty.

Dnešní zápas nakonec skončil jednoznačně, ale i tentokrát se nám mohla vymstít nepozornost na začátku utkání, kdy se domácí jen vlastní nepřeností připravili o možnost skórovat. Celkově ale Dufek nemusel nijak významně zasahovat a od druhé branky to již byla jednoznačná záležitost. Škoda minulého týdne, body v tabulce nakonec mohou chybět, abychom se umístili alespoň do pátého místa. Za týden nás čeká domácí utkání s Milíčevsí.

22

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Milíčeves 1:1 (1:1) 2:3 na penalty

Branky: F. Kubát

ŽK: 0:0

Sestava: D. Dufek - R. Brant (60. D. Šubr), J. Kočí (45. M. Ernst), J. Rubeš, J. Stuchlík - J. Šedivý, A. Šlambera, A. Vávra, J. Antoš - M. Sláma (75. J. Kněžourek), F. Kubát

Realizační tým: M. Macák, V. Tlustý

Referát:
Ani v dalším domácím zápase se nám nepodařilo naplno bodovat. Po vyrovnaném prvním poločase jsme se ve druhém začali více prosazovat a měli opět několik velkých šancí na vstřelení vítězné branky. Koncovka se nám ale na jaře moc nedaří a když byli hosté úspěšnější v zahrávání pokutových kopů, tak nám zbyl pouze jeden bod.

ešance přišla v 6. minutě, když si na centr z pravé strany naskočil Antoš, ale hlavou netrefil ideálně míč, a tak s tím golman hostů neměl žádné problémy. V 8. minutě se zastřelují hosté, ale slabá střela po zemi nebyla pro Dukfa nebezpečná. O minutu později zkouší střelu z dálky Kubát, ale obrana ji srazila na roh. Stejně se počínala hostující obrana i ve 13. minutě při střele Rubeše. V 22. minutě se po pravé straně prosadil dobře hrající Kubát, míč se následně dostal až k Šedivému, ale bohužel jeho zakončení skončilo vysoko nad. V 23. minutě ztrácíme míč, hosté jdou do rychlého brejku, ale naštěstí na poslední chvíli zachránil situaci Stuchlík, který skluzem odehrál míč na roh. Další ztráta se nám již vymstila. V 27. minutě hosté využívají chyby a jdou do vedení gólem Čapka 0:1. V 31. minutě střílí z dálky Stuchlík, ale i jeho střela jde těsně nad. V 33. minutě chybuje hostující obrana, toho využívá Sláma, který posunul míč na Šedivého, ten ještě našel volného Kubáta a jeho střela do šibenice znamenala srovnání na 1:1. První start za muže, první branka! V 39. minutě zahrává Šlambera trestný kop, ale je sražen na roh. V 42. minutě měli hosté velkou šanci, ale naštěstí to až moc překombinovali a branka z toho nebyla. V 44. minutě napřáhnul ke střele Kubát, ale jeho prudká střela skončila jen na obránci hostů.

V 47. minutě se do šance dostává Šlambera, ale i tentokrát to obrana dokázala odrazit. V 52. minutě střílí z hranice vápna Vávra, jeho střlu po zemi však golman vyrazil na roh. V 55. centruje Šedivý, ve vápně se nejlépe zorientoval Rubeš, ale hlavičkuje těsně nad. V 66. minutě se hosté poprvé dostali alespoň ke střele, ale Dufek s ní neměl žádné starosti. V 68. minutě střílí opět Vávra, ale ani tato střela neměle gólové parametry. V 75. minutě se do šance dostali i hosté, vše však skončilo jen rohovým kopem. V 76. minutě máme velkou šanci my, Kubát posunul míč na Ernste, ten už obešel golmana a už to vypadalo na vedoucí branku, jenže do střely se mu postavil  hostující obránce. O minutu později další možnost na gól, na pěkný centr si naběhl Kubát, ale hlavička skončila pouze na břevně. V 78. minutě střílí Ernst, ale obrana ji srazila na roh. V 85. minutě mohl rozhodnout Vávra, ale jeho střela z levé strany skončila jen v boční síti. V 86. minutě střílí hosté ze strany na zadní tyč, ale Dufek byl pozorný. V 87. minutě si na odražený míč naběhl Stuchlík a střelou z první mohl utkání rozhodnout, bohužel, golman hostů předvedl pěkný zákrok a udržel své spoluhráče ve hře. Poslední šanci měl v 88. minutě po rohu Vávra, ale ani tentokrát z toho branka nebyla, což znamenalo první jarní remizové utkání. V penaltách se hosté ani jednou nemýlili, z naší strany proměnil Rubeš, Vávra, ale třetí pokutový kop Antoše skončil na břevně. Milíčeves tak odváží tři body.

Za týden jedeme k poslednímu jarnímu utkání ven do Žlunic, kde to bude hodně těžké i s ohledem na terén. Pokud ale chceme být do pátého místa, musíme bodovat naplno!

23

Re: B tým - referáty ze zápasů

Žlunice - Hořice B 3:3 (1:1) 2:3 na penalty

Branky: P. Kolovrátník, A. Vávra, P. Hátle

ŽK: 0:0

Sestava: D. Dufek - R. Brant (30. A. Šlambera), T. Lacina, J. Antoš, J. Stuchlík - J. Šedivý, M. Ernst (60. P. Hátle), A. Vávra, P. Kolovrátník - M. Sláma (45. F. Kubát), M. Skalský

Realizační tým: M. Macák

Referát:
Další nezapomenutelný zážitek letošního jara se odehrál ve Žlunicích. Celkově se nám moc nedařilo, na tvrdém a nerovném terénu jsme často ztráceli balony a jen díky velmi špatné koncovce domácích jsme se nakonec mohli dostat do dvoubrankového vedení. Posledních deset minut jsme ale totálně selhali v taktice a místo dohrání zápasu nechali domácí v poslední vteřině srovnat. Žlunice vsadili vše na útok a důraz, který nám chyběl. Ano, vyrovnávací branka byla sporná, ale k centru do vápna a souboji s naším brankařem vůbec nemuselo dojít, kdyby se míč odkopnul a tím by se zápas ukončil, místo toho máme jen dva body. Kdybychom se nedostali do vedení 3:1, tak bych to neřešil, protože domácí měli víc šancí, ale takhle je to velká škoda a zbytečná ztráta bodu.

Již ve druhé minutě se ukázala schopnost Skalského, který nevynechá žádný souboj. Vybojovaný míč se odrazil k rohovému praporku, kam si pro něj doběhl, posunul míč na Šedivého, ten se prosadil do vápna a střílenou nahrávkou našel na zadní tyči Kolovrátníka, který otevřel skóre utkání 0:1. Hned v páté minutě mohlo být vyrovnáno, ztrácíme míč, ale domácí útočník nezamířil přesně. Stejně si počínali domácí i při šanci v 8. minutě, kdy zamířili hlavou vedle. V 10. minutě zahrávají domácí roh, který našel volného hráče ve vápně, ale ani on se hlavou netrefil mezi tři tyče. V 11. minutě centruje Brant, ale hlavička Šedivého končí nad brankou domácích. V 17. minutě jde sám na brankaře Sláma, ale jeho zakončení vystihl domáci golman. V 19. minutě jsme nedůrazní při odkopu, míč se dostal k volnému útočníkovi a ten srovnal skóre 1:1. V 28. minutě vyslal povedenou střelu Vávra, ale golman ji vyrazil. Další střela Vávry z 34 minuty končí vedle. V 37. minutě mají dobrou šanci domácí, ale Dufek skvěle chytá. Stejně si počíná i při další šanci domácích ze 40. minuty. V 42. minutě střílí z dálky Roman, ale jeho střelu Dufek chytá. Další hrozba přišla při centru v 43. minutě, kde při obranném zákroku zamířil Antoš hlavou vedle naší branky.

První větší šanci v druhém poločase měli domácí, jejich střelu z 50. minuty ale Dufek vyrazil na tyč. Hned o minutu později je vyrovnáno i na tyčky. Šedivý poslal pěkný centr do vápna, kde se nejlépe orientoval Skalský, ale jeho hlavička, bohužel, končí jen na tyčce. V 53. minutě jsme mohli prohrávat. Po odpískaném faulu se věnujeme diskusi a máme i volnou branku, domácí hráč ihned zkouší střelu do prázdné, ale naštěstí minul. V 57. minutě postupuje s míčem Šedivý, který pak našel přihrávkou Stuchlíka, ale jeho střela končí v boční síti. V 61. minutě ztrácíme míč, domácí jdou do rychlého brejku, překonávají i Dufka, ale Lacina naštěstí zachránil odkopem téměř z brankové čáry. V 65. minutě přichází další ztráta na naší straně, ale domácí míří vedle. V 73. minutě postupuje po pravé straně Kubát, nahrává do středu na Vávru, ten se uvolnil kličkou přes hráče a střelou k pravé tyči nás dostal do vedení 1:2. V 75. minutě se po závaru odrazil míč za hranici vápna, kde byl volný Roman, ale jeho střela šla vysoko nad. V 79. minutě jdeme do brejku my, na odražený míč si nabíhá Hátle a svoji první brankou za dospělé zvyšuje na 1:3. V 81. minutě střílí Šambera nad. Domácí v této chvíli zůstávají vytažení ve snaze o zdramatizování zápasu. Bohužel i díky naší netaktické hře a malému důrazu se jim to postupně vyplatilo. V 83. minutě zůstává zcela volný hráč na rohu našeho vápna, naše obrana mu nechala spoustu prostoru a času na to, aby zamířil a snížil na 2:3. Aby toho nebylo málo, přichází poslední minuta utkání, po závaru na vápně, kde se nám nepodařilo míč odkopnout do bezpečí, což by na 99% znamenalo konec utkání, se domácí dostali k centru do vápna, kde došlo k souboji Dufka a domácího hráče, po kterém našemu brankaři vypadl míč a vzhledem k tomu, že tam bylo několik volných hráčů domácích nebylo pro ně problém míč usměrnit do sítě a vyrovnat 3:3. Jednalo se o zákrok, který se mohl písknout, ale důležitější bylo, že Žlunice šly mnohem více za vyrovnáním a udělali pro to vše. My jsme bohužel bezhlavě otevírali hru a pak se nestíhali vracet. Ihned po rozehře se odpískal konec zápasu a šlo se na penalty. V nich jsme byli tentokrát šťastnější a v páté sérii rozhodli o zisku jednoho bodu navíc. Penalty proměnili Šlambera, Antoš a Šedivý. Nedařilo se Kubátovi a Hátlemu. Domácí byli nepřesní ve třech případech.

Výhra by pro nás znamenala šanci na předskočení soupeře v tabulce, takhle jsme před posledním kolem odkázáni na "pomoc" soupeřů. Teoreticky ještě můžeme být i čtvrtí, ale prvně musíme zvládnout poslední zápas sezony s Podhradím a týmy okolo nás naopak nebodovat.

24

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Podhrádí 6:0 (5:0)

Branky: A. Vávra 2, M. Skalský 2, J. Rubeš, J. Šedivý

ŽK: 1:0 (T. Lacina)

Sestava: D. Dufek - P. Kolovrátník, T. Lacina, M. Vodnárek, J. Stuchlík - J. Šedivý, J. Rubeš, A. Vávra (55. A. Šlambera), M Sláma - T. Nálevka (44. F. Kubát), M. Skalský (60. J. Kněžourek)

Realizační tým: M. Macák, V. Tlustý

Referát:
Poměrně snadné utkání, kdy už v 15. minutě bylo rozhodnuto. Druhý poločas se dohrával jen z povinnosti, a tak i hosté mohli vsítit nějakou branku, ale to se jim nepovedlo ani z pokutového kopu.

Hned v první minutě si nabíhá na centr Skalský, ale jeho první střela v utkání mířila do golmana. Ve třetí minutě pálí z pravé strany Nálevka, ale golman hostí míč vyráží na roh. Z následného rohu se po závaru dostal míč k volnému Skalskému, který se v podobných situacích nemýlí 1:0. V 11. minutě jdeme do přečíslení, na centr z levé strany si naběhl Kolovrátník, ale hlavičkuje mimo. V 13. minutě zahrává rohový kop z pravé strany Šedivý a míč zatočil přímo do brány 2:0. O minutu později vedeme již o tři branky. Po akci na jeden dotek se před golmana dostává Rubeš a ani on v zakončení nezklamal 3:0. V 20. minutě padla další branka, ale střílející Sláma byl v ofsajdu, takže nemohla být uznána. V 27. minutě se do velké šance dostal Vávra, ale bohužel míč nasměroval vedle levé tyče. V 28. minutě nachází Rubeš volného Nálevku, ale i tentokrát zachránil golman hostů a střelu vyráží na roh. Po rohu se dostal míč ke Kolovrátníkovi, kterému se však zakončení hlavou vůbec nepovedlo. V 32. minutě se poprvé dostávají k zakončení i hostů, ale průnik z pravé strany skončil střelou vedle. V 35. minutě se individuálně prosadil Rubeš, míč se nakonec dostal ke zcela volnému Skalskému, což znamenalo vedení 4:0. V 37. minutě již na tabuli svítí bůro. Centr do vápna nachází Vávru, který si dobře zpracovává a pěknou střelou nedává golmanovi šanci 5:0. V 44. minutě mohl změnit skóre Sláma, ale golman hostů chytá.

Druhý poločas začal rychlou brankou. Ve 47. minutě jde Vávra sám na bránu a zvyšuje již na 6:0. Od této chvíle jsme už přestali hrát, což je určitě škoda... Díky tomu se tak hosté mohli více prosadit. Nejblíže k brance měli v 55. minutě, kdy po faulu Lacinu nařídil rozhodčí pokutový kop. Zelinger však míří pouze do tyče. V 60. minutě centruje do vápna Kolovrátník, míč se dostává k Šedivému, ale i jeho zakončení zastavila branková konstrukce. V 65. minutě mají další šanci na vstřelení hosté, ale Dufek byl proti. V 75. minutě už byl překonán i Dufek, ale střelu hostů odrazil náš obránce do bezpečí. V té době již hrajeme o deseti, kvůli zranění Laciny, za kterého již nebyl připraven další hráč na střídání. Utkání se následně dohrává bez jakýchkoliv zajímavých momentů.

Poslední utkání jsme tedy výsledkově zvládli. Finální pořadí určí až dnešní zápasy okresního přeboru, ale už nyní víme, že zbytečné ztráty bodů v jarní části sezony budou chybět. Na kdyby se sice nehraje, ale stačilo opravdu málo a nebyl problém být do třetího místa.