1

Téma: B tým - referáty ze zápasů

Referáty z našeho působení v OPM 2015/2016.

2

Re: B tým - referáty ze zápasů

Cerekvice - Hořice B 3:3 (1:2)

Branky: J. Šedivý 2, J. Rubeš

Střídalo se hokejově, do zápasu nastoupili:

P. Kuneš st., R. Machek, V. Rychtera, J. Rubeš, V. Kulhánek, J. Stuchlík, M. Ernst, P. Kuneš ml., J. Šedivý, M. Skalský, V. Machek, M. Sláma, J. Minčák, P. Procházka, P. Novotný

Remiza v přátelském utkání, které se hrálo v Dohalicích. Utkání přineslo šest branek a několik dalších šancí na obou stranách, ale více golovek měli spíše domácí, zejména jejich útočník "Kuča", který nás hodně potrápil, ale ze svých šancí dokázal využít jen jednu. Jen je škoda, že góly v naší síti padaly spíše po našich chybách. Jinak bylo k vidění hodně nepřesností. Posledních cca 15 minut nás Cerekvice přehrávaly, kdy měly více sil. Víc asi nemá cenu psát, mistrovské utkání bychom v tomto duchu hrát rozhodně nemohli.

Tréninky jsou vypsány na Tymuj.cz. Nyní jsou čtyři týdny do prvního mistráku, takže je načase chodit trénovat! Kdo má dovolenou atp., tak ať to včas zapíše, ať je jasné, proč případně není na tréninku.

3

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Lázně Bělohrad B 1:5 (0:4)

Branky: J. Trejbal 46.min - R. Suchánek (20. min), J. Suchý (29. min), M. Černý (38. min z penalty), P. Feix (45. min), M. Černý (60. min)

Rozhodčí: Z. Materna - J. Šotek, M. Šťastný
Diváci: 96
ŽK: 1:2 (M. Ernst)

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
P. Kuneš st. - J. Stuchlík, P. Procházka, J. Kulhánek, R. Machek - J. Trejbal (66. D. Pour) , M. Ernst (64. P. Novotný), P. Kuneš ml., J. Minčák (56. M. Sláma) - M. Skalský, V. Machek (45. J. Šedivý)

Referát:
Tvrdá facka hned na úvod sezóny a jen čas ukáže, kdo si z toho něco vezme. Protože s podobným přístupem by letošní sezóna byla pouze o tom, zda se zachráníme či nikoliv. Nechci nijak strašit, ale je to tak a víceméně to jen potvrzuje, co jsem i psal na konci minulé sezóny, že třetí místo nelze přeceňovat, když nám celé jaro pomáhali hráči z A týmu. Bělohrad přitom nepřijel s nejsilnější sestavou, ale i tak vyhrál naprosto zaslouženě, protože jsme mu to ulehčili naši pasivní hrou, bez elánu, pohybu a spoustou chyb.

První minuty přinesly hru ve středu hřiště. První zajímavý moment přišel na naší straně, kdy si na dlouhý míč nabíhal Skalský a šel do souboje s golmanem, který vyběhl mimo vápno. Tento souboj byl ale ohodnocen jako nedovolený, takže následná střela na prázdnou branku se již nepočítala. O minutu později mají hosté šanci prvního brejku, ale Procházka zachraňuje. Ve 12. minutě střílí hosté z bohu nad. První chyba přichází ve dvacáté minutě, po ztrátě ve středu hřiště hosté rychlé nakopávají dopředu, míč propadne až na volného Suchánka, který nedává Kunešovi žádnou šanci 0:1. O devět minut  později již prohráváme o dvě branky 0:2 a vypadá to na ručník... V 32. minutě zahrávají hosté trestný kop, ale míč odkopává Kulhánek na roh. Když už se blížil konec poločasu, který by znamenal jakousi šanci na to, s výsledkem resp. hrou něco udělat, tak přichází dva gólové momenty. Nejprve dostávají hosté zadarmo pokutový kop, kdy Skalský nechtěně při zpracování zahrává rukou - penaltu proměnil Černý 0:3.  Možnost snížit měl ve 43 minutě Ernst, který se dostal sám před golmana, ale mířil pouze do něj. Závěr je pak naše klasika, místo toho, abychom za tohoto stavu poločas dohráli, tak se naivně snažíme útočit, přichází další chyba a brejk a gól do šatny 0:4.

Druhý poločas lze těžko hodnotit jako naše zlepšení, protože hosté už se tolik nesnažili. Hned v první minutě se prosazuje ve vápně Trejbal a dává alespoň čestnou branku 1:4. O minutu později se prosadil ke střele Skalský, ale bohužel míří mimo. V 56. minutě se nám vydařila akce, na jejímž konci byl po přihrávce Skalského Kuneš, ale náš další souboj tváří tvář s golmanem hostí končí opět bez branky. O dvě minuty později je odpískán faul ve středu hřiště. Následný trestný kop Černého prodlužuje nešťastně hlavou Šedivý a míč zapadá do naší branky 1:5. Od této chvíle se už víceméně dohrávalo a já už neměl chuť si něco zapisovat...

Další dvě kola nás čekají nejprve Stará a poté doma Nová Paka a rozhodně to nebude nic lehčího, zejména Nová Paka doma bude o hodně těžší zápas než nyní s Bělohradem, takže pokud se naše hra nezlepší, tak jen těžko budeme uhrávat lepší výsledky, než ten jaký byl včera.

4

Re: B tým - referáty ze zápasů

Stará Paka - Hořice B 4:2 (2:1)

Branky: Blažek J. 2, Rolf D., Faifr Č. - M. Ernst, V. Machek

Rozhodčí: Šamko V. - Skřivánek M., Šorm M.
Diváci: 150
ŽK: 3:2 (M. Ernst, Kuneš J.)

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
V. Tlustý - R. Machek, O. Kramule, J. Kulhánek, T. Fátor - J. Kuneš, J. Trejbal, A. Šlambera, J. Minčák - M. Ernst, V. Machek (75. P. Procházka)

Referát:
Z mého pohledu ztracené body, protože jsme rozhodně nebyli horším týmem, ikdyž výsledek napovídá jinak. Vše nakonec rozhodlo známé "Nedáš, dostaneš", a tak tři body zůstaly domácím.

Úvod utkání přinesl hned v druhé minutě šanci domácích. Trestný kop z větší vzdálenosti byl zahrán tvrdou přízemní střelou, která se otřela o tyčku. V šesté minutě dává Ernst balon za obranu na rozběhnutého Kuneše, ale toho bohužel zradil první dotek s míčem a tak míč skončil v náruči golmana domácích. O minutu později centruje Kuneš ze strany, ale obrana odkopává míč na roh. Do další šance se dostává po nahrávce Trejbala i Minčák, ale střílí na dlouhou nohu mimo bránu. V jedenácté minutě ztrácíme balon, brejk se nám nepodařilo zastavit ani faulem a tak domácí vedou 1:0. Těsně před pauzou na občerstvení přichází dvě šance na obou stranách. Střela V. Machka byla zblokovaná domácí obranou. Hostující pokus kryje golman Tlustý. Ihned po pauze se konečně dočkáme i my. Ernst vybojoval míč, prosadil se až do vápna a podél brankaře umístil střelu k tyči 1:1. V 31. minutě zkouší Ernst střelu z dálky, ale ta míří mimo. O minutu později byl před naší brankou nebezpečný závar, chybný odkop se odrazil se štěstím na domácího útočníka, ale ten míč poslal až nad ochrannou síť. V 35. minutě střílí z dálky Šlambera, ale i jeho střela šla nad branku. V 36. minutě přicházíme o míč v útočné fázi, chvíli se dožadujeme faulu a tak toho domácí využili k rychlému brejku. Kuneš akci zastavil faulem za hranicí velkého vápna. Bohužel pro nás pak domácí přímo z trestného kopu zvyšují střelou přes zeď na 2:1. Zbytek poločasu se již dohrával bez větších šancí.

Do druhého poločasu vstupujeme aktivně a domácí k ničemu nepouštíme. V 48. minutě se dostal do brejku Ernst, ale zakončení mu vyšlo na dlouhou nohu. V 49. minutě nám trochu nevyšla malá domů, ale Tlustý včas vyběhl a případnou šanci zachránil odkopem. Na druhé straně stříli Ernst mimo. V 50. minutě se opět dostáváme do hry. Kuneš si naběhl po pravé straně, zatáhl míč do vápna a naservíroval tutovku volnému V. Machkovi, který uklízí míč do odkryté branky 2:2. Domácí se v této fázi k ničemu nedostali a začali být nervózní. Hra se kouskovala zejména z důvodu jejich dohadování se s rozhodčím, případně hledáním míče na hru, což uškodilo spíše nám, takže se nám nepodařilo vstřelit třetí branku. Domácí se uklidnili až s další občerstvovací pauzou. Po ní se však do dvou šancí dostáváme nejprve my. Po nahrávce Trejbala domácí blokují střelu V. Machka na roh. V 70. minutě se do dobré šance dostává Ernst, ale jeho střelu bohužel vykryl brankař domácích. Přichází tak 72. minuta. Faulujeme na hranici vápna, chvíli to vypadá, že se bude pískat, ale míč se odrazil k hráčům domácích, takže rozhodčí nechal výhodu. Akce tak pokračovala centrem do našeho vápna, na který si naběhl domácí útočník a hlavou uklidil míč pod břevno naší branky 3:2. Bohužel tato jediná šance domácích v druhém poločasu byla rozhodující pro další vývoj. Nás to srazilo a naopak domácí v sobě našli ještě zbytek sil, což pramenilo nejprve střelou do boční sítě a v 75. minutě i další brankou na 4:2. Posledních 15 minut se spíše dohrávalo, u domácích mi přišlo, že se najednou začali bát, aby náhodou nedostali kontaktní branku, ale z naší strany již nebyly síly s vývojem něco udělat. Poslední možností tak byla 80. minuta, kdy Trejbal vyslal pěknou střelu, ale ta šla bohužel těsně mimo pravou tyčku. V poslední minutě mohli ještě domácí využít naší chybné rozehrávky, ale Tlustý vyběhnutím zachránil.

Jak zápas zhodnotit. V porovnání s Bělohradem to bylo jiné, hrálo se zodpovědně a většinu zápasu jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Velké díky patří i trojici dorostenců, kteří odehráli velmi dobré utkání (stejně tak i Mírovi Fátorovi, který nás podpořil na lavičce)!!! Myslím, že i domácí by ještě tak v 70. minutě brali i remízu, ale jediná akce rozhodla, že body zůstaly doma a my jsme tedy po dvou kolech bez bodu. V dalším kole nás čeká Nová Paka, která aktuálně vede tabulku.

5

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Nová Paka 0:9 (0:1) !!!

Branky: Wojcik D. 3, Malý R. 2, Jisl L., Vrbka J., Lenfeld J., Richter J.

Rozhodčí: T. Haken - J. Šotek, L. Stejskal
Diváci: 80
ŽK: 0:0

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
L. Tlustý - J. Bílek (50. T. Fátor), O. Kramule, J. Kulhánek (80. P. Procházka), R. Machek - P. Kuneš, J. Trejbal, J. Šeda, J. Minčák - V. Machek, M. Ernst (60. M. Sláma)

Referát:
Další propadák, který po prvním poločase čekal asi málokdo, ale po třetí brance jsme totálně rezignovali a pro hosty to byl jen trénink v zakončení...

Sice to bude znít divně, ale první poločas byl vyrovnaný. Soustředili jsme se zejména na defenzivní činnost, ale i tak jsme se dostávali do zakončení a hosty víceméně k ničemu nepustili. V 7min. střílí hosté z trestného kopu vedle. V dalších minutách končí naopak naše střely Trejbala, Ernsta či Kuneše v náruči golmana či mimo. Ve 25. minutě se vydal do útoku obránce R. Machek a jeho střelu z dálky musel vytáhnout golman hostí na roh. Poslední čtvrthodinka prvního poločasu již začínala být více v režii hostů, ale jejich šance končili mimo, nebo našim odkopem na roh. V 36. minutě nachází Trejbal Ernsta, ale jeho střela míří nad. Ve 40. minutě padá první branka utkání, hosté se prosadili po straně a následný střílený centr našel volného Wojcika ve vápně, který otevřel skóre na 0:1. Do konce poločasu se již nic neudálo.

Co nastalo v druhém poločase, to už ani nejde komentovat. Velká část diváků odešla sledovat utkání naší reprezentace s Lotyšskem a na hřišti to vypadalo podobně, jako kdybychom i my byli někde pryč. V rozmezí 13 minut dostáváme tři goly a je zcela po zápase. Přestáváme se soustředit na hru, často zkoušíme individuální akce, opouštíme prostory a chybujeme v přihrávce... Z toho všeho pak pramenili nálety hostů do naší otevřené obrany, které často končili soubojem jednoho hráče s naším brankařem, a tak skore rostlo a rostlo až se v 82. minutě zastavilo na hrozivém skore 0:9. Desátá branka nepadla, ale nebylo k ní daleko, v závěru trefili hosté ještě tyč.

Těžko něco hodnotit, ale takhle to zkrátka nejde, není možné za určitého stavu zcela vypustit a nechat to dojít do takového debaklu. Resume je jediné, jsme poslední a jestli se hodně věcí nezmění, tak se jentak výš neposuneme.

6

Re: B tým - referáty ze zápasů

Podskalan Podhradí - Hořice B 1:2 (1:1)

Branky: 34.min M. Říha - M. Ernst 2 (14., 47. min)

Rozhodčí: Z. Materna - R. Pikeš, M. Šorm

Diváci: 54
ŽK: 0:0

Realizační tým: M. Macák, P. Procházka, M. Fátor

Sestava:
P. Kuneš st. - R. Machek, J. Bílek (45. V. Machek), O. Kramule, V. Kulhánek - T. Fátor, J. Prokůpek, J. Trejbal, J. Stuchlík (85. M. Macák) - J. Minčák (75. P. Novotný), M. Ernst (90. P. Procházka)

Referát:
Důležité tři body, z mého pohledu zcela zasloužené. Na Podhradí se nám zkrátka daří. Až na několik málo výjimek se nám podařilo dodržet, co jsme si řekli před zápasem a díky specialistovi na Podhradí - Michalu Ernstvi - vstřelit dvě branky a utkání dotáhnout do vítězného konce. Domácí nejvíce zlobili asi dvacet minut na začátku druhého poločasu, ale pomyslný tlak se nám podařilo přestát bez inkasované branky.

Utkání se odehrálo na tradičně těžkém terénu, kterému sekundoval i silný vítr, takže fotbalové galapředstavení mohl očekávat jen málokdo. První významnější akce se odehrála ve 12. minutě, Minčák sklepl na Ernsta, ale těsně před ním zasáhl Kracík, takže se mu jej nepodařilo přelobovat. V 14. minutě střílí z dálky V. Kulhánek, míč se na penaltě odráží od obránců domácích, tam si jej vezme Ernst a po zpracování nedává Kracíkovi šanci 0:1. V 18. minutě se zastřelují i domácí, ale po teči z toho byl pouze roh. 21. minuta přinesla pokus Prokůpka, ale z velké dálky míč skončil pouze v náruči golmana Kracíka. V 25. minutě asi největší šance domácích v prvním poločase. Po centru míří domácí útočník pod břevno, ale Kuneš skvěle vyrazil na roh. V 32. minutě zkouší další střelu z dálky V. Kulhánek, ale tentokrát míří nad. Ve 34. minutě přichází první naše významnější chyba, ve středu hřiště se snaží Stuchlík fotbalově obejít soupeře, ale míč odskočí a z brejku inkasujeme vyrovnávací branku, kterou vstřelil Říha 1:1. Ve 37. minutě jsme mohli jít opět do vedení, Trejbal napřáhl z voleje za hranicí vápna a míč již padal do branky, ale tentokrát se vyznamenal Kracík a míč vyrazil na roh. Z něj se do střelecké pozice dostal V. Kulhánek, ale z úhlu se mu nepodařilo prostřelil obranu a míč skončil opět po odrazu rohovým kopem. Do konce poločasu již další šance nepřibyly. V poslední minutě se nám ale, bohužel, zranil stoper Jirka Bílek, což nám udělalo trochu vrásky na čele, jak seskládat obranné pozice do druhého poločasu.

Vstup nám vyšel náramně, hned ve 47. minutě hází Fátor roh, Stuchlík se prosadí po straně, posune na Ernsta a ten z velkého úhlu střílí druhou branku, která se nakonec ukázala jako vítězná 1:2. Následující minuty přinesly naše zatažení do obrany a tlak domácích, který ale často hatily nepřesné přihrávky či dlouhé míče, které po větru končily v zámezí. Z přibližně dvacetiminutého tlaku vytěžili domácí jednu šanci, kterou Kuneš vytáhl opět na roh. Poté přišlo naše zaváhání při rozehře, ale naštěstí míč odskočil, takže se domácí k zakončení vůbec nedostali. Od 65. minuty se opět dostáváme do hry, máme i několik brejkových příležitostí, ale Trejbal, V. Machek i Minčák je ke gólu, bohužel, nevyužili. Daří se nám držet míč více na polovině domácích, kteří se ke konci utkání dostali ještě do jedné šance, ale mířili mimo. Z utkání tak přivážíme první tři body, které je třeba potvrdit i v dalším domácím utkání s týmem ze Žlunic.

7

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - TK Žlunice 3:0 (1:0)

Branky: 34.min D. Palm, 55. min M. Ernst (pen.), 88. min P. Kuneš

Rozhodčí: M. Plíšek - K. Medlík, J. Skrbek
Diváci: 82
ŽK: 0:1

Realizační tým: M. Macák, P. Procházka

Sestava:
V. Tlustý - J. Stuchlík (70. P. Procházka), D. Palm, O. Kramule, R. Machek (70. P. Novotný) - J. Minčák (46. J. Šedivý), T. Hradecký (60. M. Sláma), J. Trejbal (66. V. Machek), P. Kuneš - M. Ernst, D. Pour

Na střídání připraven jako druhý golman P. Žižka

Referát:
Do nedělního utkání nastoupily i posily z A týmu, který hrál v sobotu. To nám výrazně pomohlo hlavně v defenzivní činnosti, spolu s výborným výkonem golmana Tlustého. Na obou stranách bylo k vidění několik příležitostí, které mohly ovlivnit vývoj utkání, ale na kdyby se nehraje. Branky jsme dávali my a konec utkání si již pohlídali.

Již v šesté minutě se dostává do stoprocentní šance Trejbal, kterého našel zpětnou přihrávkou Pour, ale bohužel trefuje jen obránce hostí. V osmé minutě dostáváme šanci trestného kopu, kterého se ujal znovu Trejbal. Jeho střela však skončila pouze na břevnu hostující branky a následný odražený míč umístil Ernst mimo branku. V 12. minutě se dostávájí do první brejkové příležitosti i hosté, ale jejich šanci odrazila naše obrana. Horší to bylo o dvě minuty později, kdy po našem rohu přichází další brejk hostů, ale velkou šanci zachránil dobrým vyběhnutím Tlustý! Ihned o minutu později se do ataku vydal Pour, už to vypadalo, že se prosadí i přes golmana, ale nakonec vše končí sraženým míčem na roh. V 17. minutě trefuje J. Calta z dálky břevno naší branky. Následuje několikaminutová fáze bez významnějších situací v obou pokutových uzemích, kterou narušila až 30. minuta a střela Poura z dálky do golmanovi náruče. V 32. minutě zkouší pozornost Tlustého opět J. Calta, ale náš golman opět skvěle vyráží na roh. Z něj se pak do šance dostává Fiala, ale hlavou míří vedle. První branka utkání tak přichází o minutu později, kdy jsme dostali šanci rohového kopu. Kuneš posílá padající list do vápna, kde se tradičně nejlépe orientoval Palm a hlavou nedal Myškovi žádnou šanci 1:0. Hned v další minutě má dobrou šanci Ernst, ale bohužel míří mimo. Následovaly dva střelecké pokusy - Poura a Kuneše, ale ani v jednom případě bez gólového efektu. Ve 41. minutě mají možnost k vyrovnání hosté, ale jejich šanci opět kryje Tlustý. Poslední zajímavou příležitostí byla 43. minuta, kdy dostal balon za obranu Pour, ale jeho samostatný nájezd zhatil praporek pomezního. V tomto případě se však o ofsajd nejednalo, takže škoda pro nás.

Druhý poločas už byl na šance méně zajímavý, ale přinesl dvě branky. V 47. minutě kope Trejbal další trestný kop, ale jen do náruče. Šance přišla i na druhé straně, ale Tlustý si nulu zhatit nenechal. Z brejkové situace se dostává do útoku Pour, který je při přihrávce pod sebe sražen ve vápně a píská se penalta, kterou v 55. minutě proměňuje náš podzimní kanonýr Michal Ernst 2:0. V následující minutě vyráží Tlustý trestný kop Romana na roh. V 58. minutě se dostává do šance opět Palm, ale tentokrát jde jeho hlavička nad branku hostů. V 63. minutě má příležitost ke skórování i střídající Šedivý, kterého vysunul Ernst, ale střela šla mimo. O dvě minuty později zahrává trestný kop Šedivý, ale dělovka (viz. video na Facebooku) šla jen do náruče smile V 67. minutě míří Palm opět hlavou nad. V této fázi utkání mám trošku "okno", protože jsme se věnovali zraněnému Stuchlíkovi, nicméně do šance se dostával Kuneš, který byl sražen (na videu je opět vidět, že se jednalo o penaltový zákrok - což by měli shlédnout zejména hostující hráči, kteří neustále komentovali výroky sudích...). V 82. minutě prochází po straně Procházka, zpětnou přihrávkou nachází V. Machka, ale tomu střela nevyšla a mířila vysoko nad. Tečku za utkáním udělal Kuneš, který si naběhl na zpětnou přihrávku Šedivého a stanovil stav utkání na konečných 3:0.

Bohužel utkání skončilo zraněním Honzy Stuchlíka - mírně vykloubené rameno a natažený vazy, tak mu přejeme brzký návrat na hřiště. Za týden nás čeká hodně těžké utkání v Železnici.

8

Re: B tým - referáty ze zápasů

Železnice - Hořice B 1:0 (1:0)

Branky: 5.min Crha Patrik

Rozhodčí: J. Skrbek - Z. Materna, P. Soukup
Diváci: 88
ŽK: 0:0

Realizační tým: M. Macák, P. Procházka, M. Fátor

Sestava:
V. Tlustý - R. Machek, J. Kulhánek, M. Macák, V. Kulhánek - T. Fátor, (80. R. Šafařík), P. Procházka, M. Ernst, J. Minčák - V. Machek, P. Kolovrátník

Referát:
Zajímavé utkání, s kterého jsme měli obavy zejména z důvodu několika výpadků v sestavě z různých důvodů. Nakonec nás k utkání odjelo dvanáct. Díky dalšímu výborného zápasu ze strany našeho brankaře jsme se drželi až do poslední minut a mohli získat i jeden bod za remízu, ale šance jsme nevyužili a tak těsné vítězství udrželi domácí.

První minuty utkání patřili domácím hráčům, kteří nás zatlačili a dobrým pohybem dělali problémy v obraně. Bohužel hned v páté minutě se dostali do vedení po rohovém kopu, který zapadl až na zadní tyč k volnému hráči, který se nemýlil 1:0. Domácí pak měli ještě další příležitosti, ale ty největší vychytal Tlustý, nebo skončili střelou mimo. Postupně jsme se dostávali do hry i my a začali se více prosazovat i směrem dopředu. Dobrou šanci měl Ernst, ale finální střela mu nevyšla nejlépe. Individuálně to zkoušel i Kolovrátník, ale poslední kličku, kterou by se dostal před golmana domácích mu zhatila obrana. Poločas tak končí těsným vedením domácích.

Druhý poločas byl plný možností na obou stranách. Hrálo se vyrovnané utkání, ale do přímého ohrožení se nám nedařilo dostat. Zajímavá tak byla velmi dobrá střela V. Kulhánka z dálky, která se otřela o břevno. Jak se blížil konec utkání, tak jsme se více vysouvali směrem dopředu a vzadu zariskovali, což znamenalo i více šancí pro domácích. V těchto fázích zápasu nás držel výbornými zákroky golman Tlustý. V závěrečných minutách trefili domácí břevno, ale šance přicházeli i na naší straně. Do zakončení se dostal Minčák a po individuální akci ve vápně i Ernst, ale střely bohužel šly mimo. V poslední minutě jsme zahrávali rohový kop, ale poslední velkou šanci utkání nevyužil Macák, který hlavou minul rohový kop R. Machka. Z dalšího rohu pak mířil jen nad.

Zápas se těžko hodnotí. Před utkáním bychom takový výsledek jistě brali, ale po zápase jsme byli zklamaní, že se nám nepodařilo uhrát bod, který si myslím, že jsme si i zasloužili. Domácí sice měli několik dalších šancí na skórování, ale tam nás podržel Tlustý. Na kdyby se ale nehraje. Za týden již musíme opět bodovat na domácím hřišti, kdy nás čeká Milíčeves.

9

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Milíčeves 2:1 (1:0)

Branky: 45.min D. Palm, 60. min V. Machek - 56. min J. Rejha

Rozhodčí: J. Kučera - P. Novotný, D. Střížka
Diváci: 73
ŽK: 3:5 (A. Vávra, P. Procházka, T. Fátor)
ČK: 0:1 (po 2xŽK J. Čapek 85. min)

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
V. Tlustý - R. Machek, D. Palm, P. Procházka, T. Fátor (85. T. Hradecký) - P. Kuneš (75. P. Novotný), A. Vávra, A. Pour, J. Šedivý (90. M. Macák) - M. Ernst, V. Machek (60. M. Sláma)

Referát:
Vyrovnané utkání, ve kterém začali lépe hosté, ale postupem času se hra vyrovnala a nakonec zůstaly tři body doma.

Již ve druhé minutě přichází první šance hostů, ale střela mířila nad branku. Ve čtvrté minutě máme příležitost trestného kopu, ale Šedivý míří rovněž nad. O minutu později chybujeme v rozehrávce, ale hosté se naštěstí sami připravili o šanci přihrávkou do ofsajdu. V osmé minutě přichází další brejková situace hostů, ale Tlustý vyráží střelu na roh. V 18. minutě zahrává trestný kop Procházka, ale pouze do golmana. V 22. minutě mají velkou šanci opět hosté, ale střela se nevešla mezi tyčky naší branky. V 30. minutě napřahuje z dálky Vávra a jeho pěkná střela končí jen těsně vedle levé tyčky. Když už to vypadalo, že se do konce poločasu nic nestane, přišla naše šance, při které byl na hranici vápna zastaven Šedivý, následný trestný kop namířil Pour na Palma, který se hlavou nemýlil a dostal nás do vedení 1:0 (gol je zachycen na našem Facebook profilu).

Druhý poločas jsme začali mnohem lépe a byli aktivnější. Již ve 48. minutě zahrává trestný kop V. Machek, jeho tvrdou střelu vyráží golman pouze před sebe, kde je volný Ernst, ale bohužel se mu míč nepodařilo umístit do branky. V 52. minutě vyráží trestný kop hostů Tlustý nad břevno své branky. O tři minuty později však chybujeme a hosté rychlou kombinací, na jejímž konci byl Rejha, vyrovnávají na 1:1. Naštěstí tento stav netrval dlouho. Již v 60. minutě se individuálně prosadil Vávra, který se dostal až do vápna hostí, zde nahrává na V. Machka a jeho střela končí u tyče 2:1. V 66. minutě střílí Ernst mimo. V 69. minutě mám šanci na brejk, Vávra posunuje míč na Slámu, jehož střelu vyráží golman na roh. V 71. minutě přichází další naše šance, za hranicí vápna se napřáhnul Vávra a jeho krásná střela skončila na břevnu. O minutu později se do šance dostává Šedivý, ale ani on nezamířil přesně. V 80. minutě nachází Novotný centrem Šedivého, ale hlavička skončila mimo branku. V 84. minutě naopak zatrnulo všem. Při vlastní rozehře vrací Fátor míč na Tlustého, ten míjí balon a všichni už jen sledují, zda neskončí v naší síti. Naštěstí se tak nestalo a my se mohli soustředit na poslední minuty stále jako vedoucí tým. Navíc v přesile, protože hosté šli v 85. minutě po druhé žluté do deseti. V nastaveném čase se po přihrávce Hradeckého dostává ke střele Macák, ale i jeho střela končí mimo v boční síti. Vedení se nám pak již podařilo udržet a získat cenné tři body.

10

Re: B tým - referáty ze zápasů

Chomutice - Hořice B 2:0 (1:0)

Branky: 35.min J. Novotný, 61.min. L. Michálek

Rozhodčí: P. Soukup - M. Plíšek, J. Kazda
Diváci: 120
ŽK: 5:3 (Minčák, Antoš, Kuneš)

Realizační tým: M. Macák, M. Fátor

Sestava:
V. Tlustý - T. Fátor (62. T. Hradecký), O. Kramule, M. Macák (71. P. Novotný), V. Kulhánek - J. Minčák, R. Machek, P. Kuneš, J. Antoš - P. Procházka (45. V. Machek), M. Ernst (63. J. Trejbal)

Referát:
Prohra venku opět bez vstřelené branky. Vyrovnaný první poločas, ve druhém již byli domácí lepším týmem a vzhledem k tomu, že jsme si nevypracovali žádnou šanci, tak zaslouženě vyhráli.

První poločas se hrál vyrovnaný fotbal, ve kterém domácí hrozili zejména ze standardních situací. Ve druhé minutě střílí nepřesně P. Kuneš. V páté minutě se do šance dostává Procházka, ale střela končí těsně vedle pravé tyče. V 11. minutě postupuje po straně Antoš, ale střela končí pouze v náruči golmana Čapka. Ve 12. minutě zahrávají domácí roh a na brankové čáře zachraňuje Fátor. V 17. minutě se k hlavičce dostává Minčák, ale míří nad. V 22. minutě střílí z dálky domácí, ale pro Tlustého to žádné ohrožení neznamenalo. V 23. minutě máme po faulu na Antoše možnost přímého kopu, ale Procházka míří pouze do středu branky. V 26. minutě přichází další roh domácích, ale šanci kryje Tlustý. V 28. minutě střílí Michálek, ale Tlustý bezpečně chytá. V této fázi se trochu přiostřuje, ale bez trestu ze strany rozhodčího. V 34. minutě přichází další standardka, po které se domácí dostávají do zakončení, Tlustý vyráží a míč se bohužel dostává k volnému Novotnému, který z první umisťuje do branky 1:0. V 42. minutě mají domácí možnost brejku, ale bez gólového efektu.

Druhý poločas přinesl druhý, snad ještě horší metr rozhodčího, který dával žluté karty na obou stranách často za úplné nesmysly a obecně to byl letos jeden z nejhorších výkonů, ne že by ovlivnil hru, ale na obě strany doslova vymýšlel fauly a další věci, které málokdo chápal, jak na naší, tak i domácí lavičce. Nerad se k rozhodčím vyjadřuji, ale dnes to nešlo, do dnešního zápasu jsme žádný takový problém neměli a každý rozhodčí pískal velmi dobře.... To jen vsuvka k rozhodčímu. V 61. minutě chybuje Fátor, jehož rozehrávku vystihli domácí a svoji šanci využili bohužel golově, kdy se z hranice vápna trefil Michálek 2:0. Nám se tak nepodařilo udržet jednobrankový rozdíl, který by nás držel ve hře, ale upřímně za celý druhý poločas jsme domácí vůbec neohrozili, takže v tomto zápase bychom dost těžko dávali jednu, natož dvě branky. Poslední čtvrthodina už byla vůbec křečovitá, domácí se dostali do několika 100% šancí, ale Tlustý již žádnou branku nepovolil.

Nyní nás čekají dva důležité zápasy na domácím hřišti a je třeba se na ně maximálně připravit a zlepšit útočnou hru, když jsme dosud dali jen 10 branek a to je málo...

11

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Jičíněves 9:0 (6:0)

Branky: D. Pour 3, M. Ernst 2, J. Minčák, M. Sláma, V. Machek, P. Procházka (pen)

Rozhodčí: P. Novotný - P. Soukup, D. Střížka
Diváci: 50
ŽK: 0:1

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
V. Tlustý - R. Machek, J. Šeda (45. P. Procházka), O. Kramule (45. V. Machek), V. Kulhánek - J. Antoš (45. M. Sláma), D. Pour (45. J. Trejbal - 80. M. Macák), P. Kuneš, J. Minčák - M. Ernst, J. Rubeš

Referát:
Od prvních minut jednoznačná záležitost, hosté se dostali do vážnější šance až ve 45. minutě po naší chybě v rozehrávce, ale to už za stavu 6:0...

Již ve druhé minutě centruje Kulhánek, ale Antoš míří hlavou mimo. V sedmé minutě se zastřeluje Ernst, ale pouze nad branku hostů. V desáté minutě míří Antoš pouze do golmana. První branka přichází ve 12. minutě. Rubeš se prosadil po straně a dává pod sebe na Ernsta, který umisťuje do branky 1:0. Ve 14. minutě zkouší střelu po zemi Rubeš, ale bez golového efektu. O minutu později zkusili z dálky vystřelit i hosté, ale střelu po zemi si Tlustý v pohodě pokryl. V dalších minutách střílí nepřesně Kulhánek a Antoš. V 19. minutě posílá míč ze strany Minčák na volného Poura, kterého si hostující obrana vůbec nevšímá a tak v pohodě dává na 2:0. V 25. minutě posunul Ernst na Antoše, který míří do břevna. V 26. minutě končí zblokovaná střela Poura v zámezí a kopeme roh. O minutu později se prosadil Kuneš, posunul na Poura a jeho zblokovaná střela končí v síti 3:0. V 29. minutě je sám před golmanem Minčák, ale nedává, z následného závaru se míč dostává k Ernstovi a ten dává druhou branku v zápase a zvyšuje na 4:0. V 32. minutě končí pěkná akce golem Rubeše, ale gol pro ofsajd neplatí. V 35. minutě si naběhl na centr Pour, ve vápně obešel vše, někoho i dvakrát a zvýšil na 5:0. V 39. minutě vyrazil golman hostí hlavičku Rubeše na roh. V 43. minutě dává Pour přes obranu na Minčáka a ten přes golmana skoruje 6:0. V 44. minutě míří Ernst do tyčky. V poslední minutě ztrácíme balon, hosté jdou do brejku, ale ikdyž se dostali přes našeho golmana, tak střelu z brankové čáry odkopnul Šeda.

Druhý poločas už se tak trochu i dohrávalo a šancí ubylo. V 50. minutě střílí Kulhánek nad. V 59. minutě chytá střelu Ernsta hostující golman. V 63. minutě druhá střela hostů, ale jen nad branku. V 68. minutě si na nahrávku naběhl Sláma a zvýšil na 7:0. Následně měli šanci hosté, ale akce skončila sražením útočníka a našeho golmana, který zápas dochytal s nakopnutým kolenem. V 72. minutě po centru Kulhánka střílí Sláma hlavou, ale je z toho pouze roh. V 76. minutě využíváme brejku, střelu Slámy golman ještě vyrazil, ale dorážku V. Machka již ne 8:0. V 86. minutě mají hosté roh, který míří až do branky, ale gol pro faul na našeho golmana v malém vápně neplatil. V poslední minutě je ve vápně faulován Ernst a následný pokutový kop proměnil Procházka 9:0. Více se již nestalo.

V tabulce jsme si připsali povinné body a zlepšili si střelecké statistiky, ale takových zápasů už moc nebude, takže za týden je třeba se maximálně soustředit na poslední domácí zápas podzimu proti Kopidlnu.

12

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Kopidlno B 6:3 (5:2)

Branky:  M. Ernst 3, J. Rubeš 2, J. Antoš

Rozhodčí: M. Klein - Z. Materna, M. Šorm
Diváci: 54
ŽK: 0:0

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
P. Kuneš - R. Machek, J. Kulhánek, O. Kramule, V. Kulhánek - J. Antoš, A. Pour (55. P. Procházka), J. Rubeš (75. M. Macák), T. Fátor (45. V. Machek) - M. Ernst, J. Stuchlík (65. P. Novotný)

Referát:
Zápas, který nepřinesl zrovna moc atraktivní fotbalovou podívanou, ale diváky uspokojil alespoň vysoký počet branek. Do utkání jsme vstoupili lépe, ale bohužel nechali soupeře vrátit se, alespoň na chvíli do zápasu. V poslední patnáctiminitovce prvního poločasu jsme ale třemi brankami utkání rozhodli a druhý poločas se spíše dohrával a podle toho to tak i vypadalo.

Již ve čtvrté minutě postupuje Rubeš od poloviny hřiště a dostává se až do vápna, ale jeho střela končí mimo. V šesté minutě si nabíhá na centr Fátor, ve vápně nachází Ernsta, ten ještě přihrává na volného Rubeše, který se v zakončení nemýlí a dává na 1:0. V desáté minutě si opět dobře naběhl Fátor, ale jeho střílený centr stihnul pokrýt golman hostí. Ve 14. minutě řešíme dobře brejkovou situaci. Fátor rozehrává na Stuchlíka, ten posouvá na Rubeše, který vrací na Ernsta, jeho střelu ale golman vyráží na vápno na volného Antoše, který střelou po zemi zvyšuje na 2:0. V této fázi jsme lepším týmem, ale bohužel naše šance neproměňujeme. V 16. minutě centruje V. Kulhánek na hlavu Ernsta, ale míč míří mimo tyče. V 18. minutě opět centruje Fátor, ale míč je zblokovaný na roh. Z následného rohu prodlužuje Rubeš až na malé vápno, kde zůstává volný R. Machek, ale bohužel mu střela nevyšla a mířila až nad břevno hostující branky. Vzhledem k tomu, že jsme měli více ze hry, začalo se zapomínat na zadní vrátka a to přineslo problémy. Hned v 23. minutě necháváme volné hráče a hosté snižují na 2:1. Aby toho nebylo málo, tak hned za pět minut po naší chybě, hosté vyrovnávají na 2:2 a začíná se od začátku. Naštěstí se z vyrování neradují dlouho, ve 30. minutě je vidět hezká akce, na jejímž konci je Rubeš, který z voleje dává svoji druhou branku v utkání 3:2. V 35. minutě centruje V. Kulhánek, opět nachází volného Ernsta, ale jeho hlavička skončila pouze na tyčce. V 37. minutě mají příležitost trestného kopu hosté, ale míří vysoko nad. V 38. minutě dává krásný centr Rubeš, který si Ernst výborně zpracuje a jde sám na golmana, kterého přehazuje a zvyšuje na 4:2.  Ve 41. minutě postupuje Ernst do vápna, kde je sražen. Následuje penalta, která stála za to... O předzápasové dohodě pro případ pokutového kopu věděli jen někteří.... Ernst si postavil míč, který jen posunul dopředu. Na něj si měl naběhnout Rubeš a vstřelit branku, ale trochu se to chlapcům zkomplikovalo a Rubeš vyrazil později, takže míč ještě stihl jediný vracející se obránce hostů odrazit, ale jen k Ernstovi, který doráží do branky a vedeme 5:2. V poslední minutě ještě střílí hosté, ale opět nad.

Druhý poločas už moc záživný nebyl, my přestali hrát a tak diváky postupně začali hodně bolet oči... V 47. minutě dostává na vápno míč V. Machek, ale z otočky míří mimo. O minutu později se do brejku dostávají hosté, ale V. Kulhánek zblokoval šanci na aut. V 50. minutě ztrácíme balon, ale hosté svoji šanci nevyužívají a opět míří nad branku. V 55. minutě jdou bratři Machkovi sami na golmana, ale Ráďa volí zakončení lobem, které však golman hostů zachytil. O minutu později centruje V. Kulhánek, na míč si nabíhá Stuchlík, ale hlavou míří mimo. V 59. minutě se ve vápně prosadil Procházka, ale střelu zblokovala obrana. O minutu později prokličkoval Stuchlík, ale střelu vyrazil golman na roh. Poslední třicetiminutovka už byla horší a více ze hry měli hosté. V 70. minutě zbrkle rozehráváme standardku (sice hosté nestáli řádně od míče, ale i tak bychom si měli brejk pohlídat, hosté se dostávají do brejku a tečovaná střela končí v síti 5:3. Další branku se už ale hostům vstřelit nepodařilo. My naopak deset minut před koncem využíváme další šance, na jejímž konci byl Ernst, který hattrickem stanovuje konečné skóre na 6:3.

Poslední domácí utkání na podzim jsme výsledkově zvládli. S Kopidlnem to byla opět přestřelka, minulý zápas skončil pro nás doma 6:4... Sezonu zakončíme příští sobotu v Lužanech.

13

Re: B tým - referáty ze zápasů

Lužany - Hořice B 0:2 (0:0)

Branky: 55. J. Antoš, 65. V. Machek

Rozhodčí: J. Kučera - R. Bryscejn (laik), P. Žižka (laik)
Diváci: 77
ŽK: 1:2 (Ernst, V. Kulhánek)

Realizační tým: M. Macák, P. Procházka

Sestava:
V. Tlustý - R. Machek, O. Kramule, M. Macák (57. J. Kulhánek), V. Kulhánek - J. Minčák (56. V. Machek), T. Hradecký, J. Antoš (75. P. Procházka), P. Novotný (45. J. Stuchlík) - M. Sláma (45. P. Kuneš), M. Ernst

Referát:
Třetí utkání v řadě s plným bodovým počtem znamená, že jsme na podzim v tabulce pravdy na nule, což znamená pozici v horní polovině tabulky a snad klidnější průběh jara. Z mého pohledu zasloužené vítězství, domácí v prvním poločase zahrozili asi jen ze dvou příležitostí a největší jejich šance přišly až v závěru utkání po našich chybách.

Utkání se hrálo na velmi nerovném terénu, takže bylo vidět několik odskoků či nepřesností právě z důvodu nerovného hřiště. V prvním poločase jsme byli aktivnější směrem dopředu, ale finální fáze se nedařila natolik, aby to přineslo gólový efekt. Několikrát jsme se pěkně prosadili po stranách, ale centrovaný míč zblokovala obrana či golman domácích, případně naše zakončení nebylo ideální. Na domácí straně bylo asi největší nebezpečí z trestného kopu za hranicí vápna, ale i tato střela šla nad břevno Tlustého branky. Do druhého poločasu se tak šlo za bezbrankového stavu.

Po prostřídání jsme byli od prvních minut druhého poločasu aktivnější a domácí začali pouze bránit. Bylo tak jen otázkou času, kdy se nám podaří vstřelit první branku utkání. To se podařilo v 55. minutě. Obrana odhlavičkovala míč na volného Kuneše, který posunul do běhu na Antoše, který si připravil míč do střelecké pozice a umístil jej na zadní tyč  0:1. V 60. minutě dostává míč za obranu opět Antoš, ale na nerovném terénu raději zvolil střelu z dálky, která šla mimo. V 63. minutě ztrácíme míč a domácí jdou do dobré šance, kterou však sráží Kramule na roh. V 65. minutě byla vidět krásná akce, která začala u V. Kulhánka a pokračovala kombinací na jeden dotek Antoš - Ernst - Stuchlík, přičemž posledně jmenovaný nacentroval míč do vápna, kde se hlavou prosadil V. Machek 0:2. V 68. minutě zahrává trestný kop Kuneš, ale V. Machek míří mimo. V 70. minutě zkouší střelu z dálky domácí, ale hodně nepřesně. V 74. minutě napřáhl z dálky Antoš a jeho vydařená střela skončila na tyčce domácí branky. O dvě minuty později se po straně prosazuje Kuneš, dává míč pod sebe, kde jej Stuchlík s tečí Procházky dostává do sítě, ale rozhodčí pro ofsajd branku neuznává... V 84. minutě přichází nepřesnost v rozehrávce Tlustého a J. Kulhánka, domácí se tak dostali sami před golmana, ale ten svoji chybu napravil a i nadále držel čisté konto. O minutu později vyráží i tvrdou střelu na roh. Poslední minuty si již v klidu hlídáme a odvážíme si zaslouženě tři body.

Bilance na podzim (tradičně bez remizy) 6 0 5 - 18 bodů a skore 27:26. Vše bylo řádně zhodnoceno na pozápasovém sedánku ALE ALEEEE big_smile

14

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Stará Paka 0:0 (PK 4:3)

Pokutové kopy proměnili: M. Ernst, P. Procházka, P. Kolovrátník, J. Stuchlík, nedal J. Kulhánek

Rozhodčí: M. Plíšek - M. Šnajdr, D. Duřt
Diváci: 57
ŽK: 1:4 (T. Hradecký)

Realizační tým: M. Macák, P. Procházka

Sestava:
V. Tlustý - R. Machek (50. T. Fátor), O. Kramule, M. Macák (70. J. Kulhánek), J. Stuchlík - J. Minčák, T. Hradecký, J. Trejbal, M. Ernst - T. Nálevka (45. P. Kolovrátník), V. Machek (80. P. Procházka)

Referát:
Přepište dějiny, B tým poprvé v historii remizoval od zavedení pokutových kopů smile

Remiza byla po průběhu celého utkání spravedlivá, ani jeden tým nijak nepřevyšoval. Tentokrát byl zápas chudší i na brankové příležitosti. Po zimě chtěly oba týmy bodovat, takže byl kladen důraz zejména na obrannou fázi. Když už se na jedné či druhé straně dostali útočníci do šance, tak je vychytali golmani.

První poločas byl od začátku opatrnější, týmy se oťukávaly a nikdo nechtěl udělat větší chybu. Jednu z větších šancí jsmě měli my, když hostující golman špatně rozehrál, ale naši útočníci bohužel příležitost nevyužili. Ohrožení znamenal i hlavičkový souboj V. Machka s hostujícím obráncem, po kterém míč mířil do branky, ale golman jej vytáhl na roh.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a připravili si několik šancí, které však skvěle pochytal golman Tlustý. Od 60. minuty se hra opět vyrovnala. Šanci na změnu skóre měl Minčák, ale nemířil přesně. A tak vše směřovalo k něčemu až neuvěřitelnému, že budeme kopat penalty.

Po prvních třech pokusech byly dva ze tří exekutorů úspěšní, a tak se pokračovalo. Rozhodující byla pátá série, kdy hostujícího Rolfa vychytal Tlustý a zejména díky němu jsme si mohli připsat o bod navíc.

15

Re: B tým - referáty ze zápasů

Nová Paka - Hořice B 4:1 (2:1)

Branky: V. Machek

Rozhodčí: M. Šťastný - M. Šnajdr, M. Skřivánek
Diváci: 81
ŽK: 1:0

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
V. Tlustý - R. Machek, O. Kramule, M. Macák, J. Kulhánek (65. D. Trávníček) - T. Hradecký - J. Minčák, J. Trejbal, A. Šlambera, M. Ernst - V. Machek (70. R. Tlustý)

Referát:
Do utkání s favoritem a vedoucím týmem tabulky jsme nastupovali s defenzivní taktikou. Myslím, že jsme domácí alespoň trochu potrápili a ikdyž to nakonec skončilo tříbrankovým rozdílem, ostudu jsme neudělali.

Rozestavení, které jsme pro toto utkání zvolili dělalo domácím hráčům problémy, a tak se během prvního poločasu nedostali do vážnějších šancí. Čím ale byli nebezpeční, to byly střely z dálky. První pokus skončil ještě na břevně naší branky, ale bohužel další dvě střely, již do branky zapadly. V obou případech se o to postaral Rosputniak a stály za to, první skočila před golmanem Tlustým a zapadla na zadní tyč. V druhém případě mu střela vyšla ještě lépe a ikdyž si na ni Tlustý šáhnul, stejně skončila v síti. Další šance jsme již nepovolili a velké množství rohovoých kopů se nám podařilo ubránit. Ke konci poločasu jsme využili trestného kopu, kdy se k odraženému míči dostal V. Machek a z velkého úhlu si vychnutnal domácího golmana, přes kterého míč umístil do branky. V poslední minutě měl šanci Ernst, ale míč v dobré pozici netrefil tak, jak by si představoval.

V druhém poločase jsme očekávali tlak domácích a ten přišel, nám se moc nedařilo dostat se na polovinu domácích. Přijatelný výsledek a případnou šanci na snahu o vyrovnání v posledních minutách jsme dorželi do 77. minuty, kdy se po závaru a několika šťastných odrazech dostal míč k Bažíkovi, který byl faulován a kopal se pokutový kop. Třetí branka rozhodla utkání a nám nedala možnost se o něco pokusit v závěru. Navíc o čtyři minuty chybujeme na vlastní polovině, soupeř rychle přenáší hru na druhou stranu a střílí čtvrtou branku. V posledních minutách se spíše dohrává, domácí ještě trefují tyčku.

Vítězství domácích bylo naprosto zasloužené, zejména v druhém poločase jsme se do ohrožení branky nedostali. Na druhou stranu si nemyslím, že by to bylo až tak v poklidném tempu a pohodové vítězství, jak se píše na fotbalunas.cz...

Za týden nás již čeká utkání, kde je třeba zlepšit ofenzivu a bodovat. Soupeřem bude Podhrádí.

16

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Podskalan Podhrádí 4:1 (2:1)

Branky: J. Šedivý 2, M. Ernst, R. Machek (pen)

Rozhodčí: P. Vít - M. Šťastný, T. Haken

Diváci: 49
ŽK: 2:1 (T. Nálevka, P. Kolovrátník)

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
V. Tlustý - R. Machek, O. Kramule, M. Macák, J. Stuchlík - J. Šedivý (65. P. Kolovrátník), T. Hradecký, D. Melaga (60. J. Trejbal), J. Antoš (80. T. Fátor) - J. Minčák, M. Ernst (55. T. Nálevka)

Referát:
Šťastné vedení po prvním poločase a zlepšený výkon ve druhém - to přineslo tři body domácímu týmu. Do utkání jsme vstupovali s vědomím, že to nebude lehký zápas a hosté budou zlobit zejména ze standardních situací. To se i potvrdilo.

První poločas přinesl na naší straně až příliš nepřesností, zejména v přechodové fázi, kdy jsme ztráceli balony a nedařily se nám ani finální přihrávky. Hosté velmi často využívali nakopávaných balonů na útočníka Říhu, který měl za úkol prodlužovat na spoluhráče. Nepříjemné byly i rohové kopy, které měli hosté dobře sehrané a mířili většinou do malého vápna, kde byl tlak na našeho golmana. To se nám naštěstí podařilo ubránit. První branka padla po faulu za hranicí velkého vápna. Míč si postavil Zelinger a přes zeď umístil do šibenice 0:1. Naše hra byly v tu chvíli opravdu špatná a spíše jsme už chtěli, aby byl konec poločasu a mohli jsme si to vyříkat v kabině. Místo toho přišel pro nás šťastný a pro hosty možná až moc krutý závěr poločasu. Nejprve ve 44. minutě Kramule nakopává míč do útočného "pásma", kde po nedorozumění golmana Kracíka a stopera dojde k hlavičce obránce a míč míří na prázdou branku resp. vedle, ale tam jej doběhnul Šedivý a umístil do sítě 1:1. O minutu později zkouší štěstí střelou z dálky Ernst (specialista na Podhrádí) a míč propadává Kracíkovi do sítě 2:1.

Druhý poločas už byl z naší strany o něčem jiném. Byli jsme fotbalovější a připravili si i několik příležitostí, ale v koncovce to nebylo ono. Uklidňující třetí branka přišla v 60. minutě, kdy Šedivý jde sám ze strany na Kracíka a přehazuje jej na zadní tyč 3:1. Do konce utkání jsme si výsledek pohlídali a tři minuty před koncem navýšili na 4:1. To bylo po dlouhém pasu za obranu, na který si naběhl Tomáš Fátor, Kracík trošku zaspal, takže byl v souboji s naším hráčem pozdě a fauloval jej. Následnou penaltu s klidem proměnil R. Machek. Hosté v zápase trefili asi třikrát břevno, ale nějakou výraznější tutovku neměli, snad jen v poslední minutě, kdy se po rohu dostal k míči opět Zelinger, ale jeho střela skončila na břevně.

V zápase nám vypomohli tři hráči z A týmu, kteří dnes budou připraveni na lavičce v Roudnici a dva dorostenci, kteří si protáhli sobotní fotbalový den, když nám hráli předzápas. Všem tímto děkuji.

Příští týden zajíždímě do Žlunic.

17

Re: B tým - referáty ze zápasů

TK Žlunice - Hořice B 2:1 (0:1)

Branky: J. Antoš

Rozhodčí: P. Novotný - J. Kučera, J. Šotek

Diváci: 30
ŽK: 2:2 (R. Machek, M. Ernst)

Realizační tým: M. Macák, J. Kulhánek, P. Procházka

Sestava:
V. Tlustý - R. Machek, O. Kramule, M. Macák, J. Stuchlík - M. Ernst (85. J. Kulhánek), J. Antoš, J. Šedivý (60. T. Hradecký), J. Minčák - V. Machek (80. P. Procházka), A. Pour (70. R. Tlustý)

Referát:
Náročný zápas, který hodně bolel, ať už z důvodu terénu či velkému důrazu ze strany domácích hráčů. Bohužel skončil vítězstvím domácích, ačkoliv by zápasu více slušela remíza. Pro oko diváka se moc pohledný zápas nehrál, nám se na těžkém terénu nedařila kombinace a domácí se o to ani moc nesnažili, snad až po změně stran s příchodem Fialy.

První minuty jasně naznačily, kde bude náš problém. Protože nejsme zvyklí nakopávat balony, ale spíše se prosadit po zemi, zkoušeli jsme to i ve Žlunicích, ale na velmi tvrdém a nerovném terénu to, bohužel, nešlo. Ztráceli jsme hodně balónů a tím dávali šanci domácím na brejky, které se nám však v prvním poločase podařilo bez větších problémů ubránit. Nakonec jsme se po prvním poločase mohli radovat my, když naše jediná vydařená akce po pravé straně skončila brankou Antoše 0:1. Bohužel to byla první a poslední střela mezi tyče.

Snaha o čisté konto v tomto zápase vzala za své po sedmi minutách druhého poločasu. Domácí kapitán už asi podobný gól jentak nedá. Stejně tak, jako to prováděl v obraně, nad ničím nepřemýšlel a nakopnul do skákavého balonu takovým způsobem, že skončil v šibenici naší branky 1:1. Důrazný způsob hry domácích nám dělal problémy a když už jsme měli šanci na protiútok, tak to zmařila naše nepřesnost, která byla dána hlavně tím, že jsme to chtěli řešit fotbalově, ne jen nakopávat. Šanci na gol měl po centru Antoše V. Machek, ale hlavou mířil nad. Zápas tak směřoval ke spravedlivé remíze, ale ani té jsme se nedočkali, když sedm minut před koncem se odražený míč dostává za naší obranu, kde zůstal volný Fiala a zvýšil na konečných 2:1 pro domácí. Nutno podotknout, že dle našeho názoru z ofsajdu, což po zápase přiznali i domácí. V posledních minutách jsme zkusili hru vabank, ale žádnou vážnější šanci jsme si nepřipravili. Naopak do otevřené obrany dvakrát zahrozili domácí, ale v obou případech gol nebyl uznán pro ofsajd. V jednom případě to bylo rovněž diskutabilní, ale to už pro jednu ani druhou stranu nic neřešilo.

Další týden hrajeme v neděli "pouťové" utkání se Železnicí a je třeba opět bodovat!

18

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Železnice 2:2 (1:1), 2:1PK

Branky: J. Minčák, J. Rubeš (pen.)

Rozhodčí: T. Haken - D. Střížka, T. Bango

Diváci: 150
ŽK: 2:1 (O. Kramule)

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
V. Tlustý - R. Machek (45. P. Kuneš), O. Kramule, M. Macák, V. Kulhánek - J. Antoš (70. V. Machek), T. Hradecký (45. T. Nálevka), A. Vávra (45. J. Trejbal), J. Minčák - J. Stuchlík,  J. Šedivý (75. J. Rubeš)

Na střídání v záloze připraven i P. Žižka, který nám opět skvěle rozcvičil golmana

Referát:
Oproti minulému týdnu se hrál fotbal, což je pozitivní. První poločas byl vyrovnaný, s více šancemi na straně domácího týmu. V druhém poločase však Železnice přebrala iniciativu, byla lepší a jen díky Tlustému v brance, měli domácí šanci na případné vyrovnání, které naštěstí přišlo v posledních vteřinách zápasu. Tam zachytal opět výborně golman Tlustý, čímž jsme získali, možná ale trochu nezaslouženě, bodík navíc.

V prvním poločase byla hra vyrovnaná s tím, že se oba týmy snažily o útočný fotbal. I přes ne zrovna ideální obrannou fázi jsme však v prvním poločase hosty nepustili do vážnější šance. I tak to ale byla Železnice, která udeřila jako první. Na hranici velkého vápna fauloval Vávra a následný pokutový kop s přehledem proměnil Beránek 0:1. Nám se koncovka nedařila, ale v tomto zápase vyšly vždy konce poločasů. V tom první v 42. minutě zužitkoval míč za obranu Minčák, který vyrovnal na poločasových 1:1.

Do druhého poločasu jsme plánovaně i neplánovaně vystřídali. Železnice se od prvních minut tlačila více do zakončení a nám se moc nedařilo. Praměnilo z toho několik slibných šancí, kdy nás naštěstí podržel výborný Tlustý! V druhé polovině utkání se hra začala trošku vyrovnávat a ještě 15 minut před koncem svítil stav 1:1. Těsně poté ale přišla naše chyba v obraně, odražený míč si zpracoval Beránek a střelou z dálky nedal Tlustému šanci 1:2. Do poslední fáze zápasu jsme se tedy pokusili o otevřenější hru, která přinesla šance na obou stranách. Nejprve odmítnul vyrovnání V. Machek, který neprotlačil míč do sítě z brankové čáry. Rozhodnutí přišlo v poslední minutě. Hosté nevyužili šanci, kdy šli sami na Tlustého. Naopak z našeho protiútoku vzešel trestný kop. Po jeho rozehrání se podařilo přehodit míč přes chybně vyběhnutého golmana hostí, tam po hlavičce Minčáka zahrál hostující obránce rukou a kopala se penalta. Tu proměnil Rubeš 2:2 a ihned poté se utkání ukončilo. I druhý zápas, kdy jsme kopali penalty, skončil vítězně pro nás. Za hostující se trefil pouze Beránek, dalšího exekutora vychytal Tlustý a třetí překopnul branku. Na naší straně se Rubeš i Nálevka nemýlili.

19

Re: B tým - referáty ze zápasů

Milíčeves - Hořice B 1:1 (1:0), 3:2PK

Branky: J. Stuchlík

Rozhodčí: M. Klein - M. Plíšek, P. Jiřička

ŽK: 3:1 (J. Rubeš)

Realizační tým: J. Kulhánek, P. Novotný

Sestava:
V. Tlustý - R. Machek, O. Kramule, J. Rubeš, V. Kulhánek - J. Antoš, T. Hradecký, J. Trejbal (60. V. Machek), J. Stuchlík - M. Ernst, T. Nálevka (45. J. Minčák)

Referát:
Referátu se tentokrát ujal "reportér bez hranic" Petr "FOX" Novotný smile

Psal se krásný den, sluníčko líně odpočívalo na obloze a my jsme zahájili náš mistrovsý zápas v Milíčevsi přesně v 17:00. Cesta k domácím nebyla jen tak ledajaká, tentokrát jsme si přijeli pro plnou krosnu bodů.

Ze začátku jsme se s domácím soupeřem oťukávali a čekali, s čím na nás přijde. Začal dvěma po sobě kopanými rohy hned v 2.minutě. Bezvýsledně. Poté se pár minut nic nedělo, takže byl čas si dojít v takovém vedru na chladnou Kofolu. V 10. minutě jsme poprvé vyzkoušeli brankářovy rukavice, ale ten s tím problém neměl, střela šla přímo na něj, takže míč sebral do náruče. Ve 12 minutě jsme to zkusili opět, ale střela letěla vysoko nad. Domáci to chtěli zkusit také, takže ve 14 minutě střílí, ale též to byla střela mířená přesně do brankářových rukou. Opět si můžeme odpočinout, neboť se nic zajímavého nedělo. To ale neplatí o 23. minutě, kdy domácí vypálili na Tlustého a ten se ve vzuchu pěkně propnul a střelu vyrazil, následná dorážka domácích vak mířila spíš do sousední Butovse. Ve 27. minutě přišla první žlutá karta po faula na našeho Kulhánka, který nedal znát bolest!! Možná trošku.

A pak přišla první branka, kdy ve 29 minutě po rohovém kopu obránci hostí podskočili balón a osamocený hráč domácích bez zaváhání ve výskoku dává gól hlavou. To domácí nabudilo a o 4 minuty déle po douhém sprintu vybíhá domácí utočník z offsidu (dle ostatních příhledících) a beží si vsítit další branku. Ovšem když se nemůžeme spolehnout na pomezního, můžeme se spolehnout na našeho kapitána v bráně, který fantasticky vychytal samotného utočníka. Dále ve 36. minutě jsme měli dva po sobě jdoucí rohy, avšak nic z toho. Ve 37. kopeme standartní situaci, Antoš si staví balón a míří, bohužel jen vedle branky. Domácí nás trápili ve většině případů z rychlých brejků, ve 39. a 42 minutě, kdy vysílali rychlé utočníky, avšak naše obrana je o míč obrala nebo střela šla mimo bránu. Ve vedru a přímém slunku jsme uvítali hvizd rozhodčího ve 45. minutě, kdy hlásil poločas.

Do druhého poločasu jsme vystřídali Nálevku, za kterého nastoupil Minčák.

Po poločase se oba týmy pomalu rozehrávaly. Až v 54 minutě se opět objevuje samotný útočník domácích před naším golmanem, avšak Tlustý svým pohledem utočníka nejspíše vyděsil a ten pálil vedle. 60. minuta a další střídání, na hřiště nastupuje V. Machek a střídá Trejbala. No a pak přišla naše chvíle, 67. minuta a po standartní situaci se míč dostal do chumlu před bránou, kde lítal ze strany na stranu a né a né do brány. Na to se nemohl koukat Stuchlík a míč vyslal za golmanovy záda. Srovnáno 1:1. 72. minuta a z našeho rohu se stává brejk domácích, který je zakončený střelou vedle. V 75. minutě střílí domácí utočník skoro od rohového praporku a trefuje tyč, to mi málem upadla klobása z tácku. V dalších minutách dostali domácí žlutou kartu, stále nás trápili rychlí utočníci, kteří byli snad zakletí a střely buď vytahoval Grandiózní lapač Hořic nebo balony létají mimo. Antoš měl také chuť slavit, avšak z prava střílí vedle.  Poté domácí, taky vedle. 89. opět domácí, tentokrát né vedle ale nad. V 92. přichází poslední žlutá karta pro domácí a hvizd hlavního "arbitra" ukončuje zápas remízou 1:1. Jde se na penalty.

Naši tři borci leští kopačky a rovnají mířidla. Začíná Rubeš, nekompromisně. Domácí srovnávají. Druhý si rovná balón R. Machek, bohužel golman stranu vystihl a míč lapil. Domácí dávají gol. Antoš nastupuje, střelou málem vytáhl trávu ze země, když trefil pravý horní roh a poté balon spadl do brány. Domácí musí dát a nechávají si 2 body. A trefují. Většina bodů zůstává doma a my naší krosnu plníme pouze z jedné třetiny. Závěrem jsme se všichni pěkně opálili, udělali si žízeň a budeme se těšit na přiští kolo, kdy se pokusíme obrat o body Chomutice.

20

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Chomutice 2:2 (1:1), 0:2PK

Branky: V. Machek, J. Šedivý

Rozhodčí: J. Kučera - D. Střížka, M. Hron

ŽK: 1:1 (V. Kulhánek)

Realizační tým: M. Macák, V. Tlustý

Sestava:
P. Žižka - J. Stuchlík, O. Kramule, T. Hradecký, V. Kulhánek - J. Antoš (15. P. Kolovrátník), J. Rubeš, M. Ernst (60. M. Sláma), J. Minčák - V. Machek, J. Šedivý

Referát:
Je až neuvěřitelné, jak se nám na jaře "zalíbily" pokutové kopy, které nás, bohužel, ve výsledku stojí body. Dnešní zápas v listopadovém počasí byl poměrně zajímavý. Bohužel se nám nevydařil konec prvního a začátek druhého poločasu. Po zbytek zápasu jsme byli jasně lepším týmem, ale z mnoha šancí jsme využili jen dvě. Hosty podržel golman Čapek. V penaltovém rozstřelu jsme tentokrát selhali, a tak na nás zbyl pouhý jeden bod.

Už od prvních minut jsme na soupeře vlétli. Ve druhé minutě prochází po pravé straně Rubeš, nachází před brankou volného V. Machka, který ale na malém vápně míři pouze do golmana. Z následného rohu prodlužuje Šedivý a míč padá na břevno Čapkovi branky. O minutu později zkouší štěstí hosté, ale slabá střela šla jen doprostřed branky. O minutu později chytá střelu Šedivého Čapek. V 6. minutě vybíhá Čapek a odkopává míč, který z první zkouší umístit zpět do branky Rubeš, ale bohužel šla střela mimo. Ve 14. minutě sprintuje za nakopnutým balonem Antoš, jeho důraz bohužel končí svalovým zraněním. Je až neuvěřitelné, jak se nám v tomto směru letos "daří", za poslední týden se v A a B týmu zranilo 8 hráčů.... V 21. minutě kopeme trestný kop po faulu na Rubeše, ale Šedivý míří pouze do našeho hráče ve zdi. V 26. minutě se konečně dostáváme odměny za náš tlak. Rubeš z dálky střílí, Čapek jen vyráží před sebe, kde je volný V. Machek a tentokrát se nemýlí 1:0. O minutu později zahrávají hosté trestný kop, ale Žižka jej vyráží do bezpečného prostoru. V 30. minutě nahrává Rubeš na aktivního Kolovrátníka, ale jeho střela šla vedle. Bohužel to bylo v prvním poločase z naší strany vše, až nepochopitelně jsme začali ztrácet balony a hosty dostali do hry. V 32. minutě sehráli velmi vydařenou akci, z které měli první tutovku, ale hostující útočník selhal a míč zamířil mimo tyče. O dvě minuty později zahrávají hosté trestný kop, po skrumáži se míč dostal na volného hráče, který dává branku, ale pro ofsajd nebyla uznána. V 37. minutě zkouší štěstí z trestného kopu V. Machek, ale golman chytá. Dvě minuty před koncem poločasu přichází za naši pasivitu trest, jak jinak než z rohového kopu... Na přední tyči zůstal zcela volný Šubrt a hlavou vyrovnal 1:1. V poslední minutě měl dobrou příležitost Kolovrátník, ale střelu zblokovala obrana na roh.

Do druhého poločasu jsme chtěli zlepšit hru a navázat na první půlhodinu, kdy hosté nebyli víceméně za půlkou. Ale opak byl pravdou, hned v první minutě chybujeme několikrát v obraně a hosté se štěstím dostali míč do branky 1:2. O dvě minuty později mohlo být srovnáno. Kolovrátník prošel po levé straně, nacentroval míč na Rubeše a ten z voleje trefuje tyč. V této chvíli kromě chladného počasí přichází i menší průtrž mračen, kterou zakončuje šance hostů v 61. minutě. Tu však nevyužili a přišel opět zlom. V 63. minutě si posouvá míč Šedivý a z dálky umisťuje střelu k tyči 2:2. Konečně začínáme hrát a až do konce zápasu hosty jednoznačně přehráváme. V 65. minutě prochází obranou Stuchlík, ale jeho šanci zhatila obrana na roh. V 67. minutě střílí Rubeš vedle branky. V 70. minutě nachází Kolovrátník V. Machka, ale střela je opět vyražena mimo.  O minutu později jsme měli několik šancí na jednou, ale nikdo z našich hráčů nedokázal míč umístit do branky. 73. minuta přinesla šanci Slámy, kterého vychytal golman Čapek. O minutu později zahrává trestný kop V. Kulhánek, míč míři do branky, ale Čapek jej pro jistotu vyráží na roh. V 76. minutě zkouší střelu z otočky Kolovrátník, ale ta končí pouze v náruči golmana hostí. O minutu později má Kolovrátník dobrou šanci na vstřelení branky, ale volí spíše razantní zakončení a míč míří vysoko nad. V 82. minutě chytá trestný kop Rubeše Čapek. V 83. minutě se po rohovém kopu odráží míč k volnému Stuchlíkovi, ale i on míří nad. V 85. minutě zahrávájí hosté trestný kop, který byl prodloužen na volného hráče, jenž ale míří vysoko nad. O minutu později se individuálně prosadil Rubeš ve vápně, našel volného Slámu, který ale opět ztroskotal na Čapkovi. Po následném rohu se dostává do šance V. Kulhánek, hlavou míří pod břevno, ale tam opět zasahuje Čapek.

Bohužel se nám z tlaku nepodařilo vstřelit vítěznou branku, a tak přišly na řadu opět penalty (potřetí za sebou). Z naší strany nedal Rubeš, ani V. Kulhánek, hosté naopak obě své penalty proměnili, a tak získali trochu šťastný bod navíc oni.

Nyní nás čekají dvě nepříjemná utkání na hřištích soupeře - v Jičíněvsi a Kopidlně a je potřeba konečně bodovat plným ziskem.

21

Re: B tým - referáty ze zápasů

Jičíněves - Hořice B 2:7 (1:3)

Branky: M. Ernst 4 (1x pen.), J. Trejbal 2, J. Stuchlík

Rozhodčí: P. Novotný, M. Šnajdr, laik

ŽK: 0:0

Realizační tým: M. Macák, V. Tlustý, J. Tomášek, A. Vávra, M. Fátor

Sestava:
J. Tomášek - J. Stuchlík, O. Kramule, D. Palm, T. Fátor - J. Minčák, J. Rubeš (40. A. Šlambera), D. Melaga, J. Trejbal (55. T. Hradecký) - M. Ernst, M. Sláma (70. P. Procházka)

Referát:
Jednoznačná záležitost pro hostující tým. Aniž bych se chtěl nějak dotknout domácího celku, tak je vidět, že jsou tuto sezónu zaslouženě na konci tabulky a do dalších sezón je čeká těžký úkol, aby se opět dali nějak dohromady. V našem týmu si svůj první zápas za muže odbyl mladší dorostenec Jarda Tomášek.

Již v páté minutě centruje o vápna Fátor, ale Ernstovi se nepodařilo míč trefit, takže se domácí ubránili. O pět minut později se po závaru odráží míč k Trejbalovi, který však trefuje jen brankaře domácích. Ve dvanácté minutě obchází Ernst i golmana, ale dostává se do nevýhodné pozice pro střelu, bohužel, volí nahrávku vzduchem na zadní tyč, kterou si Trejbal nezpracoval. V 18. minutě zkouší střelu z dálky Melaga, ale míč šel těsně mimo. V 20. minutě střílí Minčák, ale obrana jeho střelu zblokovala na roh. Ve 24. minutě se do dobré šance dostává Rubeš, ale bohužel trefuje jen brankaře domácích. O minutu později dává dlouhý míč z obrany Kramule, ve vápně nachází Rubeše, kde ho domácí hráč nešikovně fauluje a je z toho pokutový kop, který proměnil Ernst (poradil si i s umístěním míče do jamky wink) 0:1. Ve 30. minutě se poprvé dostávají k něčemu i domácí, ale jejich střela z dálky mířila jen do náruče Jardy Tomáška.  V 32. minutě odskakujeme na rozdíl dvou branek, Palm nachází Trejbala a ten zvyšuje na 0:2 pro hosty. V 38. minutě se do protiútoku dostali domácí, z pravé strany centrují do vápna, kde si míč nešťastně srazil Tomášek do branky 1:2.  O dvě minuty později pak domácí míří nad. Ve 42. minutě jsme sehráli pěknou akci, Šlambera se prosadil před velkým vápnem, dává zpětnou nahrávku na nabíhajícího Ernsta, který z první umisťuje k tyči 1:3. První poločas zakončujeme střelou Melagy do branky, ale pouze té tréninkové wink

Začátek druhého poločasu jsme tentokrát zvládli bravurně. V první minutě centruje Minčák, ale jeho pokus je zblokovaný. Pokus Šlambery o minutu později končí nad. Ve 48. minutě postupuje po pravé straně Fátor a krásným centrem nachází Ernsta, který hlavou dává na 1:4 a kompletuje tím svůj hattrick. O minutu později doráží Ernst na rozehrávku domácích, golman chybuje a Ernst v poklidu umisťuje do prázdné branky na 1:5. V 50. minutě si nabíhá na centr za obranu Šlambera, ale míří mimo. V 54. minutě posouvá Šlambera míč na Slámu, ten míří do golmana, ale následně ještě přichází přihrávka na Trejbala, který zvyšuje na 1:6 z pohledu hostů. V 60. minutě střílí z dálky Ernst, ale míč končí mimo branku. V 65. minutě se zastřeluje Stuchlík, ale rovněž mimo tyče. V 75. minutě pak postupuje Stuchlík po levé straně a jeho střílený centr si obrana sráží do branky 1:7. V 77. minutě nacházíme ve vápně Šlamberu, ale tomu se střelecky nedařilo a míří nad.  V 80. minutě má velkou šanci Melaga, ale míč se jen opřel do tyče a chvilku polaškoval na brankové čáře, než jej obrana odkopla pryč. V 81. minutě kryje střelu domácích Tomášek. V 84. minutě zapomínáme na obranu, domácí rychle rozehrávají a dostávají se před brankaře Tomáška a snižují na konečných 2:7. V 85. minutě centruje Šlambera do vápna, ale Procházka i Hradecký minuli. V poslední minutě se mohl prosadit ještě Minčák, ale mířil do golmana.

Povinné vítěžsví na hřišti posledního celku. Ikdyž jsme se místy přizpůsobili, tak jsme si zápas v poklidu pohlídali. Za týden nás čeká rozhodně těžší soupeř, když zajíždíme do Kopidlna.

22

Re: B tým - referáty ze zápasů

Kopidlno B - Hořice B 4:1 (2:1)

Branky: A. Šlambera

Rozhodčí: V. Šamko - Z. Materna, M. Plíšek

ŽK: 3:2 (T. Hradecký, R. Tlustý)

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
V. Tlustý - R. Machek, O. Kramule, T. Hradecký, T. Fátor - J. Minčák, A. Šlambera, J. Trejbal, M. Ernst - M. Sláma (65. P. Novotný), V. Machek (45. R. Tlustý)

Referát:
Na tento zápas nejraději zapomenout. Na jaře nejhorší výkon. Ve většině případů bez pohybu a chuti. Ikdyž se nedaří, tak by se mělo alespoň bojovat, ale my se pak už více věnovali komentování s rozhodčím a soupeřem. Domácí vyhráli zaslouženě a klidně nám ke konci utkání, když už to byla z naší strany totální katastrofa, mohli přidat více branek.

Úvod utkání přitom vyšel na jedničku. Fátor vrací odražený míč do vápna, tam jej nejdříve minul Sláma, ale i tak se míč dostal až k Šlamberovi, který pod brankařem střílí první branku utkání 0:1. Bohužel je to z naší strany víceméně vše. Drželi jsme sice míč více na kopačkách, ale bez nabídky nebylo moc prostoru kam nahrávat, a tak jsme se někdy až sami zbytečně dostali do komplikací nepřesností v rozehře. Ve čtvrté minutě domácí mohli srovnat, ale zpětný míč do malého vápna odkopává do bezpečí Fátor. Domácí se postupně dostali do hry a využili našeho nedůrazu. Prakticky celý zápas to vypadalo, že hrajeme o deseti, domácí vždy měli někoho volného, komu nahrát a který měl dostatek času s tím něco udělat. Trest přišel v 18. minutě, kdy volný bek domácích centruje do vápna, kam si stihl doběhnout střední záložník a hlavou vyrovnal na 1:1. O dvě minuty později střílí Zikmund nad. Ve 22. minutě kryje střelu domácích Tlustý. Ve 23. minutě zahráváme standardní situaci, míč doletěl k V. Machkovi, ale ten mířil hlavou vysoko nad. 26. minuta přinesla druhou branku domácích. Zikmund měl dostatek času na to, aby si připravil střelu, ta Tlustému vypadává z rukou a domácí pohodlně doráží do naší branky 2:1. O dvě minuty později vyráží střelu domácích Tlustý na roh. Zbytek poločasu se již spíše dohrává.

V druhém poločase jsme chtěli s utkáním ještě něco udělat, ale... Ikdyž domácí začali spíše zezadu, aby neinkasovali, nebyli jsme vůbec nebezpeční. Když už jsme se dostávali do blízkosti branky, tak volíme složité nahrávky a sami se zaháníme, což nás stojí síly, které pak chybí směrem dozadu. Poměrně nezáživný fotbal končí třetí brankou domácích, kteří se dostali do brejku a v 74. minutě zvyšují na 3:1. V té chvíli už odpadáme úplně a jen díky nepřesnosti domácích to neskončilo větším debaklem. Dopředu už nejsme vůbec nebezpeční, ve středu hřiště už prakticky nikdo ani nebyl, takže odražené míče si v poklidu sebrali domácí a útočili vesele dál. Z mnoha šancí se jim ale povedlo skórovat až v 89. minutě, kdy zvyšují na konečných 4:1. Naše "bojovnost" mohla přinést ovoce leda tak červenou kartou....

Je třeba se nad tímto zápasem a přístupem hodně zamyslet. Že se nedaří, to tak někdy bývá, ale v takových zápasech se musí alespoň bojovat a když už ani to nepomůže, tak zkrátka přijmout porážku a snažit se aspoň o to, aby z toho nebyl ostudný výsledek, ne se na to vykašlat a jen čekat, kolik branek dostaneme.

23

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Lužany 3:2 (0:0)

Branky: P. Kolovrátník, D. Pour, M. Skalský

Rozhodčí: D. Střížka - L. Stejskal, P. Novotný

ŽK: 1:1 (D. Pour)

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
V. Tlustý - J. Stuchlík, R. Machek (25. M. Sláma), O. Kramule, T. Fátor (75. J. Kněžourek) - Z. Nečesaný, D. Pour, A. Pour, P. Kolovrátník - M. Skalský, M. Ernst

Referát:
Povinné tři body se nerodily vůbec lehce. Kdyby soupeř potrestal naše chyby a alespoň v některé z tutových šancí zachoval klidnější hlavou, mohlo to být zcela jinak. Kvůli zraněním a absenci chyběli další hráči, takže jsme byli rádi, že pomohli kluci z Ačka, dorostu i "mladík" Aleš Pour ze staré gardy wink

Úvod utkání patřil nám. Již ve druhé minutě mohl skórovat hlavou Ernst, ale mířil vedle levé tyče. O minutu později zkouší střelu z dálky Skalský, ale po teči z ní je pouze rohový kop. O minutu později naznačují hosté, čím budou hrozit, po naší ztrátě rychle posouvají míč dopředu a rychlík Tománek jde do prvního brejku, který zastavuje Kramule odkopem na roh. V páté minutě naopak hrozíme my, Skalskému však centr nevyšel a skončil v náruči golmana hostů. V sedmé minutě rozehrává Tlustý velmi nepřesně na kopačku hostujícího útočníka, ten však ve vyložené šanci míří vedle. V 17. minutě střílí z dálky Stuchlík, ale střela jde vysoko nad. V 19. minutě přichází další chyba a tutová šance hostů, opět bez gólového efektu. O minutu pozdějí trefují hosté břevno domácí branky! V 31. minutě jdou hosté do dalšího brejku, ale ani tentokrát z toho branka nepadla. V 35. minutě se do šance dostáváme i my, ale Skalský zamířil vedle. V poslední minutě zahrávají hosté standardní situaci, po odražení střílí na naši branku a trefují již podruhé břevno, dorážka jde následně mimo.

V druhém poločase jsme upravili rozestavení s ohledem na nucenou změnu na postu předstopera, který se zranil již v 25. minutě a do zbytku poločasu jen zastoupil A. Pour. V 50. minutě se zastřeluje D. Pour, golman hostů chytá. O minutu později zahráváme trestný kop, který nejprve Skalský tečuje hlavou, golman vyráží a důrazný Kolovrátník opět hlavou doráží do branky 1:0. Z vedení se však neradujeme moc dlouho. V 57. minutě ztrácíme míč, hosté rychle nakopávají dopředu, kde se Tománek prosadil proti našim stoperům a sám před golmanem vyrováná na 1:1. V 61. minutě zachraňuje další šanci hostů Kramule odkopem na roh. V 65. minutě opět přichází šance hostů, ale Tlustý vyběhnutím vyděsil hostujícího útočníka a ten zamířil vedle. O minutu pozdějí vysílá další střelu D. Pour, ale vedle branky. V 71. minutě nahrává A. Pour do vápna na Nečesaného, který prodlužuje hlavou, ale jen do náruče. 72. minuta přináší druhou branku na naší straně. Z dálky se napřáhl D. Pour a bodlem umisťuje k tyči 2:1. V této fázi jsme konečně více nebezpeční a hosty zatlačujeme k vápnu. Další šanci měl Nečesaný, ale bohužel zamířil jen do golmana. V 74. minutě se do šance dostává opět Nečesaný, přehazuje golmana, ale toho ještě zastupuje obránce a míč odkopává mimo nebezpečí. V 75. minutě střílí opět D. Pour, golman hostů chytá. O minutu později nevychází střel Nečesanému, takže s ní golman hostů neměl větší problém. V 83. minutě napřahuje D. Pour, tvrdou střelu vyráží golman pouze před sebe, kde prodal svůj důraz Michal "Skaldog" Skalský a ve skluzu zvyšuje na 3:1. Bohužel, místo, abychom soupeře už do ničeho nepustili, tak zápas zbytečně necháme zdramatizovat. V 85. minutě vyráží střelů hostů Tlustý. V 86. minutě ztrácíme míč na polovině soupeře, ti opět rychle rozehrají na rychlíka Tománka, který snižuje na 3:2. Závěr pak patří hostům. V poslední minutě nahrává Tlustý soupeři, který však další tutovku nevyužil. Vše pak končí pěknou střelou hostů, kdy se naopak Tlustý vytáhl a míč vyrazil na roh. Nakonec tedy zůstaly tři body doma, ale hra na konci sezóny není zrovna ideální a nebýt totální neschopnosti hostů, kteří mnoho šancí trestuhodně zahodili, tak jsme se vítězství nedočkali.

Za týden nás čeká rozlučka na Pecce...

24

Re: B tým - referáty ze zápasů

Lázně Bělohrad/Pecka B - Hořice B  4:2 (3:0)

Branky: J. Stuchlík, M. Sláma

Rozhodčí: D. Žerovnický - J. Janota, K. Šiling

ŽK: 5:0

ČK: 0:1 (M. Ernst)

Realizační tým: M. Macák, M. Fátor

Sestava:
V. Tlustý - J. Stuchlík, O. Kramule, R. Tlustý (53. P. Procházka), T. Fátor - T. Hradecký - Z. Nečesaný, M. Ernst, A. Šlambera, J. Minčák - M. Sláma

Referát:
Předem bych chtěl poděkovat domácímu vedoucímu Petru Milošovi za uctění památky zesnulému Vladimíru Košťálovi, nejen minutou ticha, ale i jeho osobní účastí na smutečním obřadu.

Utkání bylo, ikdyž jsme si to nepřáli, opět vyhecované, co vygradovalo koncem prvního poločasu, kdy neudržel nervy M. Ernst. Ale zpět k fotbalu. Pokud bychom zapomněli na poslední pětiminutovku prvního poločasu, která víceméně rozhodla o celém zápase, tak jsme byli domácím vyrovnaným partnerem. Pro nezaujeté diváky bylo k vidění poměrně dost příležitostí na obou stranách. V prvních minutách jsme byli aktivnější, ale naše šance jsme využít nedokázali. Naopak domácí se již ve 14. minutě trefili a otevřeli skóre zásluhou Radka Suchánka. Zbytek poločasu byl vyrovnaný s šancemi na obou stranách. Poté ale nastala poslední pětiminutovka, kdy jsme si nepočínali ideální v obranné fázi a nechali si utéct domácí na rozdíl tří branek. Vše pak vyústilo zbytečným vyloučením Michala Ernsta.

Do druhého poločasu jsme tedy šli s cílem, abychom neodjeli s ostudným debaklem, který bychom si jinak za předvedenou hru určitě nezasloužili. Domácí se brzy trefili i po čtvrté, a tak to vypadalo zle. Nicméně i v deseti hráčích jsme se nezaměřili jen na defenzivu a často zejména zásluhou Nečesaného znepříjemňovali situaci domácí obraně. V druhém poločasu byly rovněž k vidění šance na obou stranách. Ale posledních 30 minut se gólově dařilo již jen nám a díky dvě trefám snížit na rozdíl dvou branek. O naše branky se postarali Honza Stuchlík a Matěj Sláma, shodně hlavou. Odjíždět jsme tak mohli se vztyčenou hlavou. Na rozdíl od hráčů Miletína, kteří zde v předzápase prohráli a definitivně padají do 1.B třídy. To je ale v jejich případě asi úspěch, protože jinak si nedokážu vysvětlit to, že hráč ze základní jedenáctky vesele slavil s hráči Bělohradu...

Zápas z mého pohledu výborně zvládla trojice rozhodčích a nenechala se nijak ovlivnit náročným domácím publikem.

Sezonu končíme v tabulce pravdy na nule a celkově na šestém místě. O lepší umístění jsme se připravili ztrátou zejména v domácích zápasech.