1

Téma: B tým - referáty ze zápasů

Referáty k utkáním.

2

Re: B tým - referáty ze zápasů

Kopidlno B - Hořice B 2:1 (1:0)

Branky: D. Trávníček

ŽK: 2:2 (D. Trávníček, M. Filák)

Realizační tým: M. Macák

Sestava: M. Marx - V. Machek, V. Rychtera, J. Kulhánek, R. Šafařík (60. P. Procházka) - R. Machek, D. Trávníček, M. Sláma, J. Uher - M. Filák, P. Novotný

Referát:
V úvodním kole nové sezóny jsme zamířili do Kopidlna, kde se nám dlouhodobě nedaří. Opět odjíždíme bez bodu, ale v tomto zápase je to opravdu ztráta. Domácí rozhodně lepší nebyli. Celkově to byl takový "unavený" fotbal, jako by ani nešlo o první kolo. Na naší straně to bylo markantní hlavně v prvním poločase.

Po úvodním seznamování přišel brzký gól. Na centr z pravé strany si naběhnul nehlídaný Klaban a hlavou nedal Marxovi šanci (13. min.) 1:0. Následovalo několik minut bez většího vzruchu na obou stranách. My jsme se snažili o kombinační hru, ale ve finální fázi to dost skřípalo. Naši první šanci měl Filák, jehož šanci vytáhl golman hostí na roh. Z protiútoku se dostal k hlavičce opět Klaban, ale tentokrát mířil nad. Po zbytek poločasu to bylo víceméně vyrovnané, hrozilo se spíše střelami z dálky, ale žádná z nich nebyla gólová.

V první minutě druhé půlky mířil domácí Berounský vedle. Takřka ve stejné minutě přišla pohledná akce na naší straně, kdy Novovný našel pasem za obranu Trávníčka a ten nedal Brožíčkovi šanci (47. min.) 1:1. O dvě minuty později to zkoušel Trávníček z dálky, ale mířil do golmana, stejně jako na druhé straně Zikmund. Bohužel i přes naši mírnou převahu přišla druhá branka. Hostující stoper prošel až k našemu vápnu, tam si převzal míč opět Klaban a střelou z dálky vrátil domácím vedení (54. min.) 2:1. Do konce poločasu pak už domácí bránili těsné vedení a dostali se už jen do jedné šance, kterou Marx vykryl. My to zkoušeli různě, ale bez gólového efektu. Kulhánek střílel z dálky nad branku domácích. Sláma mířil vedle a Procházka v dobré příležitosti netrefil míč, tak jak by si představoval. Pět minut před koncem to zkoušel R. Machek z dálky lobem přes vyběhnutého golmana, ale bohužel šel míč těsně nad. Nic dalšího se již nestalo, a tak začínáme sezonu těsnou prohrou.

Příští neděli hostíme Jičíněvěs. Pokud budeme chtít bodovat, musíme zlepšit pohyb a finální fázi. Na druhou stranu v této sestavě jsme hráli poprvé a i to mělo zejména na úvod utkání značný vliv.

3

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice - Jičíněves 6:2 (4:1)

Branky: M. Skalský, J. Stuchlík, J. Antoš, J. Šedivý, M. Filák, D. Pour (pen.)

ŽK: 0:1

Realizační tým: V. Rychtera, M. Macák

Sestava:
M. Marx - V. Kulhánek (45. V. Machek), D. Pour (75. M. Ernst), J. Kulhánek, P. Novotný (45. R. Machek) - J. Stuchlík, J. Šedivý (60. P. Procházka), D. Trávníček, M. Sláma - M. Skalský (45. M. Filák), J. Antoš

Referát:
Do zápasu jsme šli posílení o hráče z A týmu a o vítězi bylo rozhodnuto prakticky po dvaceti minutách, kdy jsme vedli o čtyři branky. Soupeř sice snížil na rozdíl dvou brankek, ale po páté brance Filáka bylo rozhodnuto.

Již ve čtvrté minutě si nabíhá na centr Šedivého Skalský a hlavou nás dostává do vedení 1:0. O tři minuty později nahrává Skalský Stuchlíkovi a je to již 2:0. V desáté minutě jde Antoš sám na branku hostí, ale gól nedává. To se mu ale podaří hned o minutu později, kdy střelou zvyšuje na 3:0. Další střely Trávníčka a Slámy se neujaly. Na další branku jsme čekali do dvacáté minuty, když se trefil Šedivý 4:0. O minutu později jde tentokráte sám na golmana Skalský, ale nedává. Následuje náš útlum a hosté se pomalu začali osmělovat. Do dobré šance se dostává hostující Sajdl, ale J. Kulhánek zachraňuje. I další setkání této dvojice končí vítězně pro našeho stopera. Nicméně i tak dávají hosté branku, kdy se do sítě trefil Skrbek 4:1. Do poločasu se již nic nezměnilo.

Úvod poločasu patřil hostům, kterým se ve 49. minutě podařilo snížit na 4:2, kdy se opět prosadil Skrbek. Uklidnění na naše kopačky vrátil Filák, který využil krásnou přihrávku Poura 5:2. Další šance se nám nedaří využít. Příležitosti měli Trávníček a Procházka. Poslední branka padla po individuální akci Poura, který byl sražen ve vápně a penaltu sám proměnil 6:2. Následují naše dva nájezdy na golmana hostí, ale Stuchlík, ani poté Trávníček nedávají. Poslední šanci má Procházka, který střelou z dálky trefuje tyč.

Zasloužené vítězství, které však nelze přeceňovat, v podobné sestavě se moc scházet nebudeme. Za týden nás čeká těžké utkání v Železnici.

Po zápase jsme se těšili na pečená kuřátka, ale bohužel je kuchař nechal v troubě déle než bylo zdrávo, tak snad příště, Roberte big_smile

4

Re: B tým - referáty ze zápasů

Sokol Železnice - Hořice 5:1 (2:1)

Branky: M. Filák

ŽK: 2:1 (J. Uher)

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
M. Marx - R. Machek, V. Rychtera (65. P. Procházka), J. Kulhánek, P. Novotný - J. Stuchlík, J. Šedivý, M. Ernst, J. Uher (60. R. Šafařík) - M. Filák, M. Sláma

Referát:
Zasloužené vítězství domácích, kterým jsme to ve větší části zápasu značně ulehčili našimi chybami, díky kterým se dostávali do přečíslení. Domácí sice nahlásili do novin, že výsledek mohl být dvouciferný, ale zase tak velké oči bych neměl, ve fotbale se málokdy stane, že se využijí všechny šance a ikdyž to někdy byly opravdu 100% šance, tak dokud není míč v síti, gól se nepočítá. To bych mohl s klidem napsat, že jsme jim včera mohli dát pět branek, šance na to také byly...

Už od začátku byli domácí lepší, ale bohužel hlavně díky nám. Ztráceli jsme míče a oni se jednoduše dostávali do přečíslení. Již v páté minutě prohráváme po rohovém kopu. První naše šance přichází v desáté minutě, kdy Stuchlík nachází centrem ve vápně Filáka, ale ten v souboji s domácím golmanem míří vedle. Následuje opět tlak domácích, kteří buď své šance zahazují, nebo je vychytá Marx. V dvacáté minutě už však prohráváme o dvě branky... V polovině poločasu přichází světlé chvíle i na naší straně. Nejprve po standardce Ernsta těsně míjí hlavou branku Sláma. O minutu později využíváme brejk, Filák nahrává lépe postavenému Slámovi, ten míří do tyče a odražený míč vrací do branky Filák. Více se nám však nepodařilo a protože ani domácí gól nevstřelili, šlo se do kabin za pro nás ještě příznivého stavu.

Začátek druhého poločasu měl náznaky zlepšení zejména defenzivní hry, ale to vydrželo jen do šedesáté mínuty, kdy se po další chybě v naší rozehrávce na dva doteky dostávájí domácí před Marxe a zvyšují na 3:1. To byl asi rozhodující okamžik, kdy už bylo jasné, že se bude hrát jen o konečné skóre, zvláště, když si o devět minut později dáváme vlastní gól. Střílený centr ze strany ze Novotný snaží odrazit mimo, ale bohužel skončil v naší brance. Domácí se následně dostávají opět do několika slibných příležitostí, ale bez gólového efektu. Na naší straně stojí za zmínku střela Ernsta, kterou vytáhl Šuk na roh a akce Filáka a Stuchlíka, kterou opět polapil domácí golman. Když už to vypadalo na konec, tak přišla poslední minuta a pátý zásah v naší brance. Poté již byl odpískaný konec utkání.

Za týden nás čekají v neděli Lužany a je na čem pracovat. Zejména se musí zlepšit obranná fáze, kdy nám středem příliš snadno procházeli domácí hráči a zároveň i rozehra, kde bylo až moc chyb. Stát se může všechno, ale vždy je třeba hned zabrat zpět za míč, ne sklopit hlavu a nechat to na obraně, ať si s tím poradí. Doufejme, že jsme si zápas blbec vybrali v Železnici a další utkání na podzim zvládneme lépe.

5

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice - Lužany 5:1 (2:0)

Branky: J. Melichar 2 (1xpen), J. Šedivý (pen), J. Antoš, D. Pour

ŽK: 1:3 (J. Melichar)

Realizační tým: M. Macák, V. Rychtera

Sestava: P. Žižka - R. Machek, J. Kulhánek, J. Antoš, M. Sláma - J. Stuchlík, M. Ernst (55. J. Uher), J. Šedivý, O. Hudek (45. D. Pour) - J. Melichar, P. Procházka (45. T. Olah)

Referát:
Pro hosty možná až příliš krutá porážka. Kdybych zápas hodnotil podobně, jako minule domácí ze Železnice, tak jsme také mohli dát dvakrát víc branek, ale tak to zkrátka není. Hosté nás několikrát ohrozili, zejména zlobil Rejman, který kromě branky trefil i tyčku. O vítězství rozhodla třetí branka, kdy jsme velmi rychle zareagovali na snížení hostů a tím odrazili jejich možnou snahu o vyrovnání.

Již v první minutě má šanci Melichar, ale golman střelu vytáhnul na roh. V sedmé minutě se poprvé ukazují i hosté, ale střela Rejmana šla nad naši branku. Stejně skončila i jeho další střela ve třinácté minutě. Následuje naše akce, Melichar postupuje na branku hostů, ale před zakončením byl faulován. Následující penaltu sám proměnil 1:0. V další fázi patří hra nám, střela Ernsta byla zblokována, Machek míří do golmana. Ve třicáté minutě střílí hosté, ale opět nad branku. Další branková situace přichází ve 39. minutě. Ernst posílá přihrávkou za obranu do samostatného úniku Melichara, ten volí kličku a je zezadu postrčen. Rozhodčí píská další penaltu. Z lavičky možná trochu přísnou, ale za brankou to prý bylo vidět jasně, že došlo k faulu. Penaltu proměňuje Šedivý 2:0. Do poločasu míří ještě vedle branky Ernst a na druhé straně míjí branku hlavou i Rejman.

V druhém poločase jako první udeřili hosté. Aktivní Rejman se dočkal, když střelou z dálky trefil přímo pod břevno, od kterého se míč odrazil za brankovou čáru 2:1. Hned v další minutě má dobrou šanci Šedivý, ale jeho střelu golman vyrazí. Z následného rohu nachází Sláma Antoše, který na zadní tyči nedává golmanovi šanci 3:1 v 52. minutě. To bylo rozhodující. V další fázi přichází naše tutovky. 55. a 56. minuta - dvě takřka stejné situace, hosté nezvládají mrtvý ofsajd, Olah jde dvakrát sám na branku, ale ani jednou se mu nepodaří vsítit branku. V 59. minutě má svoji šanci na snížení i Fejfar, ale míří vedle. 63. minuta a opět nájezd Olaha, který končí střelou do golmana. V 76. minutě vyráží golman střelu Šedivého vedle branky. Nad střílí i Antoš a Melichar. V 80. minutě střílí nad hostující Špicar. V 82. minutě zahrává trestný kop Šedivý, ale míč jde těsně nad branku hostí. Čtvrtý gól přidává Melichar v 85. minutě. Při akci mu utíká míč a již to vypadá na další zahozenou šanci, ale na dlouhou nohu ještě trefuje míč, který prochází pod golmanem hostí až do branky 4:1. O minutu později střílí Melichar vedle. V předposlední minutě o sobě dává naposledy vědět Rejman, když hlavou míří do tyče. U branky si bere míč Pour, který s míčem prokličkuje až před golmana, volí kličku a... následuje trik, který byl asi inspirován trestným kopem Němců na MS, kdy Müller při rozběhu padá... i Dominik padá, ale než stačili zaskočení hosté zareagovat, vstává a míč posílá k zadní tyči 5:1.

Za týden nás čekají Valdice. Zápas se odehraje již v sobotu od 17:00!

6

Re: B tým - referáty ze zápasů

Valdice - Hořice 3:0 (1:0)

ŽK: 1:1 (P. Novotný)

ČK: 1:0 (90.min P.Vilímek)

Realizační tým: M. Macák, V. Rychtera

Sestava: M. Filák - R. Machek, V. Rychtera, J. Kulhánek, J. Uher (17. V. Machek) - M. Sláma, J. Šedivý, D. Trávníček, J. Stuchlík - P. Novotný (62. P. Procházka), M. Ernst

Referát:
Další zápas venku bez bodu a tentokrát i bez vstřelené branky. Domácí rozhodně nebyli lepším tým, ale jejich akce byly nebezpečnější a zakončení důraznější. My se snažili hrát fotbal, ale časté chyby dostávaly domácí do brejků. A naše šance končily  buď mimo, nebo střelou typu malá domů... A tak rozhodla poslední minuta první půlky a následně první té druhé...

Již ve čtvrté minutě zkouší z dálky lobem pozornost domácího golmana Šedivý, ale ten se překvapit nenechá a vyráží na roh. V osmé minutě střílí opět Šedivý do golmana - trestný kop. Následuje první z brejků domácích, který Filák odvrátil na roh. Na další akci na obou stranách se čekalo až do 24. minuty. Po levé straně zatáhl míč Šedivý a poslal centr do vápna na Novotného, tomu věak vyšlo zakončení na dlouhou nohu a z drobré příležitosti je tak pouze náš roh po odkopu domácího beka. Následný střílený roh Šedivého míjí těsně zadní tyč domácí branky. Ve 34. minutě zkouší lob i domácí, ale míří nad. O dvě minuty později mají velkou šanci domácí, ale dobrým zákrokem je vychytal Filák, následná dorážka byla tečována nad branku. V 38. minutě další šance domácích po brejku, na poslední chvíli zasahuje Trávníček a ukopává míč na Filáka. Ve 40. minutě kopeme trestný kop, který na zadní tyči těsně míjí hlavou Ernst. Naši největší šanci má ve 41. minutě Stuchlík, ale jeho střela neměla potřebný důraz, navíc šla do golmana. Poslední minuty poločasu patří domácím, nejprve míjí hlavou naši tyčku a pak takřka v poslední minutě přichází první trest, který plynul z naší chyby. Brejk využil Kalenda, který dává ve vápně pod sebe na volného Zugara, který už má snadnou práci a do prázdné otevírá skóre 1:0.

Druhý poločas začal přesně tak, jak jsme nechtěli. Na vápně zůstává nepokrytý domácí hráč, který míří pod břevno naši branky 2:0. O dvě minuty dávájí domácí gól, ale pro ofsajd nebyl správně uznán. V další fázi přichází spíše naše "šance", ale když už jsme se k něčemu dostali, tak to zhatilo slabé zakončení, nebo jsme trefili domácího golmana. Stejně skončily i dvě naše standardky, Šedivý míří nad, Procházkovu střelu chytá golman. V 69. minutě míří mimo i domácí. Následuje další naše střela Ernsta, ale opět s malou razancí. V 74. mají šanci domácí, ale po rohu střílí nad naši branku. Třetí a poslední branka padá v 82. minutě. Domácím opět darujeme míč a střela z vápna končí u tyče 3:0. Do konce poločasu už se nic dalšího neujalo, velkou šanci měl Šedivý, ale domácí golman jej vychytal. V poslední minutě dostává domácí hráč za urážky rozhodčího červenou kartu.

Za týden hrajeme v sobotu již v 13:15! doma s Novou Pakou. Problémy však jsou hlavně na venkovních zápasech. Zde se musíme vyvarovat chyb, z kterých jsou domácí do brejků. Vzhledem k tomu, že další venkovní zápas je na Pecce, tak by to mohlo mít katastrofální dopad ve stylu včerejšího zápasu, kdy rezerva Bělohradu vyhrála na Pecce 15:0 !!! proti Nemyčevsi.

7

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice - Nová Paka 2:1 (1:0)

Branky: J. Rubeš, J. Šedivý

ŽK: 3:0 (R. Machek, D. Trávníček, J. Kulhánek)

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
D. Krejčí - R. Machek, J. Kulhánek, J. Antoš, P. Novotný (55. V. Machek) - J. Stuchlík, D. Trávníček (68. P. Procházka), J. Šedivý, M. Sláma (45. M. Filák) - J. Rubeš, M. Ernst

Referát:
Důležité tři body, které se rodily v zápase dvou různých poločasů. První patřil nám, ale od druhé branky byly nebezpečnější hosté.

Úvod utkání nám vyšel skvěle. Již v páté minutě dává Ernst přesnou přihrávku za obranu na Rubeše a ten se v zakončení nemýlí, vedle golmana uklízí míč k tyči 1:0. V deváté minutě zkouší Ernst střelu z dálky, ale míří nad. Podobně končí i první příležitost na druhé straně - to běžela 16. minuta. O dvě minuty později mohli hosté využít šanci, kdy se dostali za naší obranu, ale přihrávku zachytil dobře vyběhnuvší Krejčí. V následujících minutách sice jsme více u míče, ale bez šance. Hosté zkouší pozornost Krejčího pouze střelami z dálky, ale ty končí mimo. V 28. minutě prošel obranou Antoš, ale dobrá akce byla zakončena střelou nad. Další možnost přišla z rohu, ale míč těsně míjí R. Machek. V 35. minutě střílí hosté opět nad. Konec poločasu přinesl ještě tři velké šance, z toho dvě na naší straně. Nejprve se prokličkoval Rubeš hostující obranou, ale místo nahrávky volnému Šedivému zkusil zakončení přímo před golmanem a gól z toho nebyl. V následující minutě po narážečce Stuchlík - Šedivý míří druhý jmenovaný vedle tyče. Poslední slovo měli hosté, když využili naší špatné komunikace v obraně, ale míč nakonec uklidil do bezpečí Antoš.

Začátek druhého poločasu byl ještě v naší režii. Nejprve Kulhánek míří z trestňáku vedle. V 56. minutě využíváme bojovnosti Rubeše, který získaný míč přihrál na volného Šedivého a ten zvyšuje na 2:0. Paradoxně tím končí naše aktivita a zbytek poločasu je plný nepřesností a odkopů, čemuž ale napomáhal i těžký terén. S ním se v druhé půlce lépe poprali hosté. Již v 59. minutě nás hosté trestají. Po faulu se věnujeme spíše diskusi s rozhodčím a nemáme pokryté hráče. Hosté toho využívají rychlou rozehrou, která končí jejich kontaktním gólem 2:1. Následovalo asi dvacet minut, kdy nebylo k vidění téměř nic, hosté se snažili hrát, ale do zakončení se nedostali, my spíše odkopávali. Poslední minuty jsou zejména o tom, udržet vedení. Závěr přinesl šance hostí. Nejprve míří nad, další šanci chytá Krejčí. Poslední a možná největší šance přichází v 88. minutě, ale Krejčí dobrým postavením zabránil vyrovnání.

Díky vítězství držíme domácí 100% bilanci, teď by to chtělo bodovat ještě v některém z venkovním zápasů. Ale za týden na Pecce to nebude rozhodně lehké, utkáme se s týmem, který momentálně neztratil ani bod.

8

Re: B tým - referáty ze zápasů

Lázně Bělohrad/Pecka "B" - Hořice 2:1 (2:0)

Branky: R. Suchánek, M. Loner - J. Stuchlík

ŽK: 4:0

Rozhodčí: Mokošín P., P. Novotný, laik

Realizační tým: V. Rychtera, M. Macák

Základní sestava domácí:
A. Turek, J. Zeifart, O. Velich, M. Černý, D. Jezbera, L. Michálek, R. Suchánek, P. Jezbera, V. Nezbeda, M. Loner, K. Fink
Střídali: K. Černý, P. Novák, T. Blažek, R. Šorm, P. Zahradník

Sestava hostů:
P. Kuneš st. - P. Novotný, V. Rychtera, J. Antoš, J. Stuchlík - D. Trávníček - R. Machek, J. Šedivý, M. Sláma, V. Machek (65. M. Filák) - J. Melichar

Referát:
Nebudu lhát, z utkání na Pecce jsme měli obavy, zejména s ohledem na předchozí výsledky domácího celku, který aktuálně vévodí okresnímu přeboru. Navíc jsme na utkání jeli pouze se dvanácti hráči. Někdy ale není na škodu, když se na zápas jede s respektem, o to víc se pak bojuje. Zápas na Pecce byl zatím náš nejlepší venku, i přes prohru je třeba hráče pochválit za přístup a dobře zvládnutou taktiku. Domácí se do poslední chvíle strachovali o vítězství a při troše štěstí to mohla být i remíza, která by dle mého názoru utkání slušela, ikdyž domácí asi budou jiného názoru, protože nedali penaltu a na konci utkání zahodili dvě šance, když jsme hráli s otevřenou obranou.

Už od prvních minut bylo vidět, že domácím nesedí naše defenzivní taktika. Navíc hráli dost nepřesně, takže byl prostor i pro naše příležitosti. Už v druhé minutě ukázal Melichar, že bude dělat domácím problémy, střelu ze strany však golman chytá. Domácí ohrozili naši branku poprvé v páté minutě, ale roh šel nad branku Kuneše. V desáté minutě se dostává do další šance Melichar, ale Turek opět chytá. V 15. minutě měl velkou šanci Loner, ale míří mimo branku. O tři minuty později pokračují domácí ve hře, ikdyž ve vápně ležel Trávníček, ale šanci vyrazil Kuneš na roh. Nebezpečný byl i následný roh, ale střela šla mimo. V 21. zkouší střelu z dálky Novotný, ale rovněž mimo. Ve 24. minutě přichází další střela Melichara, ale končí vedle pravé tyče. O minutu později zkouší pozornost Kuneše z dálky Michálek, ale Kuneš bez problémů chytá. Ve 30. minutě se ke dvěma střelám dostal i Velich, ale nejprve po rohu blokuje jeho střelu Trávníček. O chvíli později míří z dálky nad. Následují dvě střely na naší straně, ale Šedivého byla zblokována a Sláma míří jen do golmana. Ve 35. minutě přichází první branka. Suchánek si pokryl míč ve vápně a z otočky otevírá skóre 1:0. O minutu později končí trestný kop Antoše v náruči Turka. V 37. střílí Suchánek, ale Rychtera odvrací na roh. V předposlední minutě poločasu míří Sláma vedle tyče. Když už jsme se chystali do kabin, přišla naše chyba, kdy jsme nepokryli ve vápně Lonera, ke kterému se odrazil míč. Ten se nemýlil a dostal domácí do dvoubrankového vedení 2:0. Ihned poté se píská poločas.

Úvod druhého poločasu patří nám. První brejk končí zblokovanou střelou Šedivého. Následně postupuje na branku Melichar, byl postrčen zezadu, ale nepíská se... Ve 48. minutě jde opět do vápna Melichar, je sražen, ale penalta se opět nepíská. Je třeba ještě napsat, že v první půlce rozhodčí odpustil penaltu i nám. V 50. minutě se do vápna dostal i V. Machek a jeho střela končí v boční síti. V 54. minutě se dostává ke střele opět Melichar. Jeho obstřelení vnějším nártem však končí těsně mimo branky. V 55. minutě blokuje střelu Černého Rychtera. V 59. minutě dochází ke střetu Suchánka a Trávníčka a tentokrát se již penalta píská. D. Jezbera však v souboji s Kunešem neuspěl, když jeho pokus k pravé tyči zneškodnil. V 67. minutě střílí opět Melichar, ale nad branku. O minutu později přichází pokus Antoše, ale střela šla na golmana. Velkou šanci jsme měli v 70. minutě, po rohu zůstal nekrytý Antoš, ale míč dobře netrefil. V 72. minutě střílí mimo kdo jiný než Melichar smile Nad brankou končí i pokus Filáka z 80. minuty. O minutu později střílí Loner, ale vedle levé tyče. Následně přichází náš brejk, který zakončil utěšenou střelou k tyči Stuchlík 2:1. V 85. minutě mohlo být vyrovnáno. Melichar se však gólu opět nedočkal, ikdyž by si ho zasloužil. Míč mu sklouznul, a tak jeho šance skončila v náruči golmana Turka. Trest mohl přijít o minutu později, ale P. Jezbera trefuje jen tyč. V 90. minutě se nepíská faul na Novotného, a tak se do šance dostává Loner, ale míří vedle. Závěr již hrajeme jen na jednoho obránce, čehož mohl využít P. Jezbera, který šel sám na Kuneše, ale jeho pokus o lob skončil v nárůčí vyběhnuvšího Kuneše. Lajdácké zakončení jsme mohli potrestat v poslední minutě, ale bohužel náš roh končí po hlavičce Rychtery mimo.

To bylo vše, a tak body zůstávají na Pecce. Pro nás je to škoda, za celý zápas jsme si bod zasloužili, celý tým odehrál velmi dobré utkání. Naopak domácí svoji hrou zklamali.

9

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice - Podskalan Podhrádí 5:2 (3:1)

Branky: D. Pour 2, J. Šedivý, T. Nálevka, P. Procházka - M. Veselý, O. Ramšák

ŽK: 1:2 (J. Šedivý)

Rozhodčí: J. Styblík - J. Šotek, L. Haken

Realizační tým: V. Rychtera, M. Macák

Sestava: P. Kuneš st. - P. Novotný, J. Rubeš (45. M. Ernst), J. Kulhánek, R. Machek (45. V. Machek) - M. Sláma (75. M. Filák), J. Šedivý, D. Trávníček, J. Stuchlík - T. Nálevka (58. P. Procházka), D. Pour

Referát:
Průměrné utkání, které nám přineslo povinné tři body na domácím hřišti. Hosté možná budou ukřivdění, alespoň tak mi to přišlo z reakcí trenéra hostí, který si neustále na něco stěžoval, ale upřímně nevím proč, jestli byly nějaké situace sporné, tak rozhodně ne ty, které vedly k brankám. No a bohužel nemáme na každém metru podavače míčů, takže někdy došlo ke zdržení cca 20s než se začalo znovu hrát, to se nikde ani ve Wartburg aréně nestává... Za to se tedy omlouváme.

Úvod utkání byl opatrný a hrále se spíše ve středu hřiště. První zajímavá situace přišla ve 13. minutě, kdy si hostující obránce mále vstítil vlastní gól, ale jeho pěkná "střela" skončila pouze na břevnu Kracíkovi branky. O minutu později se již ale radujeme. Nálevka postupuje zprava a křižnou střelou nedává golmanovi šanci 1:0. Podobně tomu bylo i v 17. minutě, ale svoji šanci nevyužil Pour a střílí vedle tyče. Stejně skončilo jeho zakončení o tři minuty později. V 22. minutě se dostává před brankaře Nálevka, ale jeho pokus o přelobování končí v náruči Kracíka. Další gólová akce přišla ve 24. minutě, po pěkné narážečce se dostává do šance Pour a přes golmana zvyšuje na 2:0. Ve třicáté minutě střílí Šedivý nad branku hostů. Další změna skóre přišla ve 34. minutě, Pour prokličkoval až před Kracika, obcházího ho, proběhne s balonem za brankovou čáru a následně pokračuje až na střed hřiště 3:0, s komentářem "Zatím mi ho nikdo nevzal big_smile". O minutu později mohlo být sníženo, ale hosté míří naštěstí jen do tyče. Z brejku střílí opět Pour, ale Kracík vyráží na roh. V 38. minutě ztrácíme balon a hosté snižují střelou k tyči 3:1 (Ramšák). Ve 41. minutě střílí hosté z dálky, ale jen do náruče našeho golmana. V předposlední minutě mohl zvýšit Rubeš, ale Kracík opět vyráží na roh.

V úvodu druhé půle testuje pozornost Kracíka Trávníček, ale v souboji vítězí hostující golman. Ve 48. minutě blokuje střelu hostí ve vápně Pour. O dvě minuty později trefují hosté břevno. V 58. minutě měli hosté náznak šance, ale míč ve vápně pokryl Kuneš dřív, než se k němu dostal hostující útočník. V 70. minutě přichází čtvrtá branka. Procházka dostává míč za obranu, v souboji si pokryje balon před obráncem a postupuje sám na Kracíka, ten jeho první střelu chytá, ale na dorážku je už bezmocný 4:1. V 73. minutě tečuje Kracík střelu Stuchlíka na roh. O minutu později se o střelu pokouší i Vik, ale i jeho střela byla sražena na roh. Hosté se dočkali snížení v 77. minutě. Po rohu zůstal volný Veselý a propálil vše před sebou 4:2. Na tento gól se nám ještě podařilo zareagovat v 82. minutě. Pour vybojoval míč ve středu hřiště a nahrává volnému Procházkovi, ten si pohrál s obránci hostí a naservíroval míč Šedivému, který nedal Kracíkovi šanci 5:2. Do konce poločasu se již nic nestalo, poslední střela hostů z dálky neznamenala pro Kuneše žádné nebezpečí.

Za týden nás čekají rozjeté Chomutice.

10

Re: B tým - referáty ze zápasů

Chomutice - Hořice 1:2 (0:1)

Branky: T. Beňo - M. Ernst, R. Machek

ŽK: 3:2 (J. Šedivý, P. Kuneš ml.)

Rozhodčí: J. Kučera - J. Šotek, D. Střížka

Realizační tým: V. Rychtera, M. Macák

Sestava:
P. Kuneš st. - P. Novotný, J. Kulhánek, M. Sláma, J. Stuchlík - R. Machek (62. V. Machek), J. Šedivý, D. Trávníček, P. Kuneš ml. - M. Ernst (45. A. Vávra), A. Pour (64. P. Procházka)

Referát:
První body a hned tři z venkovního zápasu. Dle mého názoru zasloužené. Byli jsme fotbalovější, ale některé akce chybnou finální přihrávkou nedotáhli do konce. Takže konec zápasu přinesl domácím snížení a šanci na body.

Hned v první minutě přichází první roh domácích, ikdyž jsme se jich chtěli vyvarovat. Novotný ale střílí nad branku. Následuje hluchá desetiminutovka, kdy nejsou šance ani na jedné straně. My kombinujeme a domácí boří, někdy dost na hraně. Zde ale platilo to, že jsme akce nedokázali dotáhnout do konce. Z brejku tak přišla další možnost domácích, ale střela byla zblokována. V 19. minutě se poprvé ukázal Kuneš, který vytlačil střelu domácích na roh. Nedáš dostaneš. Konečně se nám vydařila kombinace a hned to skončilo brankou. Přihrávkou za obranu se dostal do dobré příležitosti Šedivý, který ale ještě posouvá na volného Ernsta a ten dává do prázdné branky první gól zápasu 0:1. O pět minut později zkouší střelu z dálky Trávníček, ale míří vedle. V 29. minutě zahráváme roh na krátko, Šedivý centruje do vápna, ale Kuneš míří hlavou nad. Další příležitost nastala ve 33. minutě, ale vše padá na nepřesnosti ve finální přihrávce. 39. minuta přinesla další šanci domácích, v dobré pozici ale pálí domácí útočník pouze do boční sítě. Tečku za poločasem dal tři minuty před koncem domácí Novotný, jehož střela šla ale nad branku.

Úvod druhé půle patřil opět našim hráčům. Nejprve střílí Šedivý nad. V 49. minutě přichází druhá branka. Na levé straně vybojoval míč Stuchlík, který posouvá do úniku Šedivého, místo střely volí opět (jako u první branky) nahrávku na volného Ráďu Machka, který umisťuje do prázdné a vedeme 0:2. V 61. minutě mohlo být rozhodnuto, Šedivý postupuje sám na golmana, ale míč mu sklouznul a střela skončila vedle branky domácích. Od této chvíle trochu polevujeme a domácí se snaží o snížení. Největší problémy přichází tradičně z rohů a standardek, kterých ke konci utkání přibývalo. V 64. minutě střílí z dálky jen do Kunešovi náruče. V 76. minutě to již zavání snížením, ale hlavičku Novotného skvělým zákrokem chytá Kuneš. Domácí se nakonec dočkali snížení, které přišlo tak trochu z ničeho. Rozehraný trestný kop se dostal do závaru ve vápně až k Beňovi, ten míč netrefil ideálně, ale jeho polostřela se paradoxně doklopýtala až k naší levé tyčce a od ní končí v síti 1:2. Do konce utkání se již nic vážnějšího nestalo. Konečně se nám chvíli podařilo udržet míč na soupeřově polovině a tím si pohlídat vítězství.

Za týden hrajeme v sobotu již od 13:00 s Nemyčevsí, která v tomto kole poprvé vyhrála nad Starou Pakou, naším posledním soupeřem v této části podzimní sezony.

11

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice - Nemyčeves 2:1 (1:1)

Branky: V. Rychtera, R. Machek - L. Hrdlička

ŽK: 3:4 (J. Kulhánek, M. Sláma, M. Ernst)

Rozhodčí: D. Duřt - P. Novotný, D. Střížka

Realizační tým: V. Rychtera, M. Macák

Sestava:
P. Kuneš st. - P. Novotný, J. Kulhánek, V. Rychtera (45. J. Šeda), J. Stuchlík - P. Kuneš ml. (57. R. Machek), J. Šedivý, M. Ernst, M. Sláma - A. Vávra, J. Melichar (65. P. Procházka)

Referát:
Utkání na těžkém terénu mnoho krásy nepřineslo a tři body se rodily opravdu velmi těžce. Utkání rozhodl svoji brankou R. Machek v 81. minutě.

Úvod utkání napověděl, že se opět bude opakovat tradiční scénář, když hrajeme s celky z dolních pater. Již v první minutě jsme nechali volného hráče, ale ten si míč nezpracoval. Ihned na to se poprvé dostal do šance Melichar, ale mířil do golmana. Ve třetí minutě je již naše nedůslednost potrestána. Centr z pravé strany našel na zadní tyči nikým nehlídaného Hrdličku, který umístil míč pod břevno 0:1. Již v šesté minutě mohlo být srovnáno. Vávra se prokličkoval až do vápna, kde byl sražen. Ale následnou penaltu zahodil Kuneš střelou nad branku. Blízko první brance jsme byli v 10. minutě, ale Jirka Melichar měl opravdu smůlu, jeho střela se odrazila od zadní tyče po brankové čáře  i do druhé tyčky, ale gól z toho nebyl. Ve 13. minutě střílí z dálky Šedivý, ale jeho střela je sražena na roh. Stejně skončily i další dvě střely Šedivého a Ernsta - z dálky vedle branky. V 17. minutě se do další příležitosti dostal Melichar, ale míč skončil opět u golmana. V 20. minutě zkouší štěstí z dálky i stoper Kulhánek, ale brankař byl na místě. Vedle míří i střela Melichara. V 26. minutě střílí opět Kulhánek, ale střelu po zemi golman chytá. V 29. minutě vyslal pěknou střelu Šedivý, ale bohužel šla těsně mimo zadní tyčky. Pěkná akce se zrodila v 32. minutě, kdy se do vápna dostal Stuchlík, následně dal pod sebe na Vávru, ale jeho střela byla zblokována. Následoval brejk hostí, ale špatné zakončení skončilo v náruči Kuneše. V 35. minutě měl další šanci Melichar, ale jeho střelu opět obrana odvrátila na roh. V 39. minutě přišly dva rohy po sobě. Vždy byl u zakončení Rychtera. Poprvé jeho šanci ještě obránci odrazili na roh, ale v druhém případě již míč končí v síti 1:1. Poslední slovo v prvním poločase měli hosté. Nejprve balon za obranu dobře přečetl Kuneš a odvrátil na aut. Minutu před koncem byl zcela volný hostující hráč ve vápně, ale tak dlouho otálel se zakončením, až mu míč sebrali naši obránci.

Druhý poločas byl již víceméně boj. Hosté se snažili udržet remízový stav. Hned v první minutě střílí mimo Melichar. V 57. minutě se dostal do dobré příležitosti Kuneš, ale místo zakončení volil přihrávku na Šedivého a byl z toho jen roh. V 58. minutě střílí Melichar jen do boční sítě, stejně končí i střela Slámy v následující minutě. Dobrou šanci měl v 62. minutě Šedivý, ale zakončení se mu vůbec nevydařilo a slabá střela končí v náruči golmana (v druhém poločase již chytal hráč z pole z důvodu zranění golmana). V 64. minutě stříli v pádu Melichar, ale golmana chytá. Následuje několik hluchých minut, které utne branka Rádi Machka, který střelou k tyči zvyšuje na konečných 2:1. V 85 minutě zkouší hosté signál. Roman nachází Trče, ale jeho střela byla zblokována. O minutu později se do šance dostal i Procházka, ale střílí nad. Do konce zápasu se již nic dalšího neudálo, a tak na podzim držíme 100% domácí bilanci.

Poslední utkání podzimu nás čeká příští neděli ve Staré Pace.

12

Re: B tým - referáty ze zápasů

Stará Paka - Hořice 5:1 (3:0)

Branky: V. Kazda, V. Pospíšil, D. Pakosta, J. Blažek (pen.), J. Bíl – T. Olah

ŽK: 1:4 (J. Kulhánek, M. Ernst, D. Melaga, P. Kuneš)

Rozhodčí: M. Skřivánek - M. Šnajdr, M. Šorm

Realizační tým: V. Rychtera, M. Macák

Sestava:
P. Kuneš st. - P. Novotný (45. M. Ernst), J. Kulhánek, D. Melaga, J. Stuchlík - R. Machek (60. T. Olah), J. Šedivý, D. Trávníček, V. Machek - M. Sláma, P. Procházka (45. J. Šeda)

Referát:
Nepovedený zápas a zasloužené vítězství domácích. Nedařilo se nám vůbec nic, za celý zápas jsme zamířili na branku snad jen jednou a byl z toho gól. Našemu nepovedenému zápasu zdatně sekundoval i výkon hlavního sudího. Zde poprvé na podzim platilo, že jakou soutěž hrajeme, takového máme sudího.

Světlá chvilka na naší straně přišla již v první minutě. Po hezké akci V. Machka a Stuchlíka se dostal do šance Procházka, ale mířil mimo branku. Ve třetí minutě se zastřelují i domácí, ale také mimo tyče Kunešovi branky. V šesté minutě střílí z dobré pozice Šedivý, ale obránci odvrací míč na roh. Z protiútoku mají dobrou šanci i domácí, ale Melaga odkopává míč také na roh. Z roho se domácí prosazují hlavou, ale opět odkopáváme. V desáté minutě střílí domácí Blažek do našeho golmana. V 12. minutě se k odraženému míči dostává Sláma, ale opět se nám nedaří trefit mezi tři tyče. V 15. minutě mají domácí další šanci na otevření skore, ale Kuneš chytá. O minutu později už ale prohráváme. Po standardní situaci se dostal k míči nekrytý Pakosta a nohou prodlužuje k tyči 1:0. Následuje několik hluchých minut, které na moment naruší střela domácích v 28. minutě, ale Kuneš chytá. Bohužel v 37. minutě přichází druhá branka domácích. Ztrácíme míč a domácím necháme až příliš času na to, dostat se k odraženému míči. Ti toho využili a na centr ze strany si nabíhá Kazda, který zvyšuje na 2:0. Ve 40. minutě opět ztráta, která končí střelou domácích do brankaře. Dvě minuty před poločasem odpískal sudí spornou penaltu, kterou domácí proměňují 3:0.

Druhý poločas začal opět naší šancí, Šedivý se sice dostal do vápna, ale zakončení odpovídalo našemu výkonu...byla z toho polostřela, která sotva doletěla ke golmanovi. V 50. minutě chytá střelu z dálky Kuneš. V 57. minutě byl v dobré šanci R. Machek, ale hlavou netrefil ideálně míč, takže místo střely na branku byla zpětná nahrávka na Slámu, který míří těsně nad. O minutu později kopeme trestný kop, ale Kulhánek míří pouze do golmana. Čestné branky jsme se dočkali v 70. minutě, balon za obranu si pokryl Olah a postrčil vedle Richtera 3:1. Do podobné šance se dostává i o sedm minut později, ale na poslední chvíli si posune o něco víc míč, než je třeba a Richter chytá. Následně se do brejku dostává i Trávníček, který byl zastaven posledním hráčem domácích... kope se trestný kop, ale střelu Melagy paradoxně zachraňuje Trávníček, který stál ve zdi. V této chvíli již zcela otevíráme hru a toho začínají využívat i domácí, kteří toho do té doby moc v druhém poločase nepředvedli (až na to, že po prvním poločase pro jistotu schovali jeden míč, takže v druhém už se hrálo jen se dvěma - ale nám by nepomohlo ani to, kdyby se hrálo bez tohoto mírného zdržování). V 87. minutě přichází brejková situace, kterou domácí úspěšně zakončují 4:1. O dvě minuty později zvyšují na konečných 5:1, kdy si slabší chvilku vybral i Kuneš smile

Zakončení podzimní části se nám tak nevydařilo. Domácí byli všude o krok dřív. Kazili jsme spoustu i jednoduchých přihrávek... Přezimujeme tak na pátém místě se ztrátou 12 bodů na suveréní Bělohrad, který za celý podzim prohrál jen jednou a to ve Staré Pace... smile Naším soupeřem pro první jarní kolo by měla být opět Stará Paka, takže doufám, že jim to vrátíme i s úroky.

13

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Kopidlno B 6:4 (6:0)

Branky: J. Antoš 2, V. Machek 2. T. Nálevka, M. Ernst – Petr Klaban 3, T. Vodička

ŽK: 4:3 (J. Kulhánek, R. Machek, J. Stuchlík, P. Kuneš ml.)

Rozhodčí: M. Seidel - T. Petr, P. Žák

Realizační tým: V. Rychtera, M. Macák

Sestava:
V. Tlustý - J. Stuchlík, J. Kulhánek, R. Machek, M. Sláma - J. Antoš (59. P. Novotný), A. Pour (59. J. Trejbal), P. Kuneš, M. Ernst (82. R. Šafařík) - V. Machek, T. Nálevka

Referát:
Utkání dvou různých poločasů s konečným hokejovým výsledkem. Asi málokdo by tipoval, že zápas skončí tímto výsledkem, když ještě v 69. minutě vedeme 6:0!

První poločas byl plně v naší režii, hosté naši branku ani jednou neohrozili. První branku vstřelil Nálevka, který využil přihrávku Kuneše za oranu 1:0. V osmé minutě trefuje Antoš kolenem břevno. Na gol ale nečekal dlouho, již o tři minuty později zvyšuje střelou k tyči na 2:0. Na třetí branku si domácí fanoušci museli počkat do dvacáté minuty. Odražený míc se dostal k V. Machkovi a ten nedal golmanovi šanci 3:0. O tři minuty později zvyšuje V. Machek na 4:0 a to po akci Nálevky, který si obešel i brankaře hostí, ale bez golového efektu, takže nakonec zvolil přihrávku na volného Vláďu Machka. V 33 minutě přichází další přesná přihrávka od Kuneše, kterou zužitkoval Antoš a vedeme 5:0. Poslední branku v první poločase pak vstřelil Ernst, který z rohu vápna mířil přesně k zadní tyči 6:0. O minutu později je po faulu pískána penalta, ke které se vydal golman Tlustý, ale jeho střela skončila pouze na břevně. To bylo vše a asi nikdo nevěřil, že to bude i vše z naší strany až do konce zápasu...

Druhý poločas byl zcela jiný, hosté do něj vstoupili s cílem alespoň snížit konečné skóre a my zcela přestali hrát a často zapomínali na obranu. To se začalo projevovat od 69 minuty, kdy hosté poprvé vsítili branku 6:1. Hned o dvě minuty později stejný hráč Petr Klaban snižuje na 6:2. Aby toho nebylo málo, tak v 77 minutě po rohovém kopu završuje svůj hatrick a je to již jen 6:3. Tečku za utkáním udělal Vodička, který v 84. minutě dopravil odražený míč do naší sítě 6:4. Po golové stránce to bylo naštěstí vše. Minutu před koncem se zranil po odkopu golman Tlustý a do brány musel Kulhánek, který udržel během minuty čisté konto smile

14

Re: B tým - referáty ze zápasů

Jičíněves - Hořice B 0:2 (0:0)

Branky: J. Antoš (pen.), T. Nálevka

ŽK: 4:0

Rozhodčí: J. Kučera - J. Šotek, laik

Realizační tým: V. Rychtera, M. Macák

Sestava:
P. Kuneš st. - R. Machek, V. Rychtera (75. P. Novotný), D. Trávníček, J. Stuchlík - J. Antoš, D. Melaga, A. Pour, J. Šedivý (80. J. Trejbal) - V. Machek (82. P. Procházka), T. Nálevka

Referát:
Tři body ze hřiště, kde se nám tradičně moc nedaří. Ačkoliv zde byly dva sporné okamžiky, kvůli kterým se domácí zlobili na rozhodčího, myslím, že naše vítězství bylo zasloužené, zejména v prvním poločase jsme byli lepším mužstvem a byla jen škoda, že se nepodařilo využít některou z našich příležitostí. O výsledku tak rozhodla až 83 minuta, kdy Nálevka zvýšil na konečných 2:0 pro naše barvy.

První naše šance přišla v sedmé minutě, ale lob Šedivého vyráží golman na roh. Po něm se opět dostává do šance Šedivý, ale hlavou míří nad domácí branku. V 15 minutě rozehráváme trestný kop, který směřuje V. Machek mimo branku domácích. V 20. minutě přišla naše chyba v rozehrávce, ale vše skončilo pouze rohem domácích. O pět minut později střílí Pour nad branku. Ve 30. minutě přišla šance domácích, ale opět z toho byl pouze roh. Z následného protiútoku našel Pour Šedivého, který šel ze strany na golmana domácích, ale jeho střela na zadní tyč skončila těsně mimo. O minutu později střílí Melaga, ale po teči je z toho pouze roh. V 37. minutě chytá střelu domácích Kuneš. O minutu později přichází asi největší šance prvního poločasu. Antoš místo střely volí nahrávku na volného V. Machka, ale jeho střela končí pouze na břevně domácí branky. Minutu před poločasem se po naší chybě dostali do šance domácí, ale jejich šanci zmařil Kuneš.

Druhý poločas přinesl první zajímavý moment až v 57. minutě, kdy domácí trefili tyč Kunešovi branky. V 60. minutě zahrál domácí hráč rukou ve vápně a následnou penaltu proměnil se štěstím Antoš 0:1. Hra se odehrávala spíše ve středu hřiště. Domácí se dostali do šance po naší nepozornosti, na míč za obranu si naběhl i Kuneš a po jeho souboji padá ve vápně domácí hráč, penalta se však nepískala. Rozhodnutí tak přišlo sedm minut před koncem, kdy se střelou za hranicí vápna prosadil Nálevka, který vymetl šibenici domácí branky 0:2. V posledních minutách ještě dvakrát zkoušíme střelu z delší vzdálenosti, ale Melaga ani Procházka se golově neprosadili.

Jak jsem již psal, vítězství bylo zasloužené, ikdyž zde byly sporné momenty, které však z lavičky mohou vypadat jinak, než jak je viděl rozhodčí.

15

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Železnice 2:4 (1:2)

Branky: J. Antoš, M. Ernst

ŽK: 2:3 (V. Kulhánek, M. Ernst)

Rozhodčí: M. Plíšek - J. Styblík, D. Střížka

Realizační tým: V. Rychtera, M. Macák

Sestava:
P. Kuneš st. - V. Machek (60. P. Procházka), J. Kulhánek, D. Trávníček, M. Ernst (85. P. Novotný) - J. Antoš, J. Šedivý (30. J. Šeda), A. Pour, V. Kulhánek - P. Kolovrátník (45. J. Stuchlík), T. Nálevka

Referát:
První naše bodová ztráta na domácím hřišti. Zápas se nám nevydařil, byl plný chyb, které hosté dokázali potrestat. Paradoxně i přes ne příliš vydařený zápas jsme měli několik slibných příležitostí. Kromě tří tyček jsme nevyužili ještě další šance. Naopak hosté bez problémů využili našich chyb, kdy jsme jim prakticky všechny branky darovali. Vzhledem k předvedené hře si ale tři body zasloužili více.

Utkání začalo naší chybou, kdy Šedivý nahrál hostům a ti brejk využili 0:1. Nicméně z vedení se dlouho neradovali, hned ve třetí minutě využívá Antoš nahrávku Víti Kulhánka a je vyrovnáno 1:1. V další šanci se ocitnul Kolovrátník, ale po rohu mířil do golmana. Kolem desáté minuty přichází dvě šance Nálevky. Střelu z dálky pokryl golman a následně po přihrávce Kolovrátníka trefuje poprvé v zápase tyč resp. břevno. Ve 14. minutě si naběhl Nálevka na přihrávku Poura za obranu, ale jeho šance končí další tyčkou. Další naše akce končili nepřesnými střelami. Nadějně vypadal centr po trestném kopu, ale míč od Víti Kulhánka jen prolítnul malým vápnem, aniž by jej někdo tečoval do branky. V této fázi hosté neměli moc příležitostí, ale my jsme se postupně začali přizůsobovat a hlavně kazili často jednoduché přihrávky, čímž se hosté dostali do hry. Jejich první střely však končí také mimo. V poslední minutě poločasu přichází faul. Hosté tradičně rychle rozehrávají a než jsme se začali věnovat hře, už byl hostující hráč před Kunešem a "šatňák" byl na světě 1:2.

Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu, hosté zpočátku spíše vyčkávali a byli pasivnější. Nám se povedla pěkná akce v 53. minutě, kdy Stuchlík prošel po levé straně, centrem našel volného Ernsta, který opět srovnává skore 2:2. V 57. minutě trefujeme třetí tyčku, tentokrát Pour hlavou. V 60. minutě napřahuje z dálky Víťa Kulhánek, ale bohužel míč těsně míjí branku. O minutu později mohl skorovat Procházka, ale bohužel zaváhal při zpracování. Pak již ale začali úřadovat hosté. V 64. minutě zachránil šanci hostů dobrým vyběhnutím Kuneš. V 70. minutě přichází nepřesnost ve středu hřiště, kterou hosté potrestali brankou 2:3. A co víc, prakticky z rozehry přichází ztráta Trávníčka, která znamenala již dvoubrankové vedení Železnice 2:4. Poslední minuty přinesly šance na naší straně, ale bez golového efektu. Trávníčkovi se střela nevydařila a Procházkovi sebral jasný gol obránce hostí zákrokem na brankové čáře.

Hosté byli efektivnější a udělali méně hrubých chyb, což rozhodlo. Nás trápila rozehrávka a obranná fáze, kdy byli hosté pohyblivější. Hraje se na goly, ne na šance, takže tři body získali hosté.

Za týden v sobotu jedeme do Lužan - co nejdříve potvrdit účast na Tymuj!

16

Re: B tým - referáty ze zápasů

Lužany - Hořice B 5:3 (2:3)

Branky: Z. Nečesaný, J. Antoš (pen.), J. Šedivý

ŽK: 3:1 (V. Kulhánek)

Rozhodčí: P. Novotný - laik, laik

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
V. Tlustý - D. Trávníček, J. Kulhánek, M. Sláma, V. Kulhánek - J. Antoš, Z. Nečesaný, A. Pour, J. Stuchlík (55. P. Procházka) - M. Ernst, J. Šedivý (65. J. Trejbal)

Referát:
Zápas, který jsme měli jasně vyhrát skončil naši prohrou, kdy jsme se opět srazili na zem sami vlastními hrubkami, kterých je v posledních zápase opravdu až moc. Ve čtyřech zápasech na jaře jsme dostali 13 branek!

Utkání začalo pro naše barvy velmi dobře. Již v páté minutě dává Michal Ernst míč za obranu a Zbyněk Nečesaný podstřeluje golmana 0:1. Ve dvanácté minutě střílí domácí, ale Tlustý kryje. V 15. minutě zahráváme roh, ale odražený míč se Stuchlíkovi nepodařilo dostat mezi tyče. Brzy poté přichází velká šance domácích, ale po naší chybě. Dva obránci šli do souboje a tím odkryli levou stranu. Domácí útočník však míří pouze do břevna. Následují naše šance, které však vždy končí buď mimo branku, nebo jsou tečované na roh. V 31. minutě, ať se na mě nikdy nezlobí, dělá velkou hrubku sudí Novotný, který přehlíží jasnou malou domů. Z následné rozehry se dostanou domácí až do vápna, kde Trávníček fauluje a je z toho penalta pro domácí 1:1. I nadále jsme ale aktivnější my. Bohužel střelu Víti Kulhánka a Nečesaného vyráží golmana na roh. Ve 40. minutě faulují ve vápně domácí Nečesaného a následnou penaltu proměňuje Antoš 1:2. O dvě minuty později vedeme již o dvě branky. Z rohu vápna se trefuje k zadní tyči Šedivý 1:3. Místo toho, abychom poločas dohráli a udrželi si dvoubrankové vedení, tak se zbytečně zatahujeme a v poslední minutě je z toho roh. Po jeho rozehrání se domácí lehce dostávají středem před našeho golmana a snižují na 2:3. Šatňák (pro Víťu smile) je na světě.

I přes snížení jsme si nepřipouštěli, že bychom tento zápas měli prohrát, ale druhý poločas, to byla opět tragédie, která ale bohužel pramení z toho, jaká je tréninková účast - dochází brzy síly a o to víc hrubek vytváříme. Již ve třetí minutě druhého poločasu využívají domácí brejkové situace a vyrovnávají na 3:3. V 57. minutě po chybě v obraně postupují domácí sami na Tlustého, ale svoji snad 200% šanci zazdili do tyče. Do vedení nás mohl dostat Antoš, který prošel po pravé straně, ale mířil pouze do brankaře. Odražený míč domácí rychle rozehrávají do naší otevřené obrany - Trávníček ani Stuchlík nedokázali hru přerušit, a tak se domácí ujali vedení 4:3. O minutu později chytá střelu Nečesaného domácí brankař. V 75. minutě máme smůlu, kdy střela Procházky končí pouze na břevně. Deset minut před koncem darujeme po nedorozumnění Tlustého a Trávníčka laciný gol domácím, kteří zvyšují na 5:3. V posledních minutách již stojí za zmínku jen pěkná střela Víti Kulhánka, kterou opět vyráží golman na roh.

Příští týden hrajeme v neděli s Valdicemi.

Tréninky viz. Tymuj!!!!

17

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Valdice 2:1 (1:0)

Branky: J. Antoš, V. Machek

ŽK: 2:4 (J. Trejbal, A. Vávra)

Rozhodčí: Horák R. - Šotek J., Střížka D.

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
V. Tlustý - D. Pour, D. Palm, R. Machek, A. Vávra - J. Antoš, J. Šedivý (75. P. Novotný), P. Kuneš, M. Ernst (60. D. Trávníček) - P. Procházka (45. J. Stuchlík), V. Machek (70. J. Trejbal)

Referát:
Prvních šedesát minut nenasvědčovalo tomu, že bychom mohli zápas prohrát. Po snížení na rozdíl jedné branky nás však Valdice zatlačili zejména díky standardním situacím. V poslední minutě zahodil možnost vyrovnat hostující Repka, který hlavou minul levou tyč.

Do utkání jsme vstoupili lépe a celý první poločas byli lepším týmem. Již v páté minutě střílí Ernst těsně mimo. Další jeho střelu vyráží Kazda na roh. V osmé minutě mohl jít V. Machek sám na brankaře, ale místo toho volil střelu, kterou golman pokryl. V 12. proniká do vápna Vávra, ale jeho šanci odvrátil hostující obránce. Na konci první čtvrthodinky máme příležitost trestného kopu, Šedivý však míří pouze do náruče hostujícího golmana. O minutu později mohli mít hosté první šanci, ale tu zmažil ofsajd. V 17. minutě se nám nepodařilo využít závaru ve vápně Valdic, takže vše skončilo opět odkopem obránců. Další střely Kuneše, Procházky a Vávry končí mimo branku. V 31. minutě se konečně prosazujeme. Antoš postupuje po pravé straně a téměř z brankové čáry zamíří k zadní tyči 1:0. V 36. minutě mají Valdice možnost trestného kopu, ale míří pouze do naší zdi. O dvě minuty později chytá šanci hostů Tlustý. V posledních dvou minutách měl dvě šance V. Machek, ale nejdříve nedosáhl jen těsně na centrovaný míč z pravé strany a o minutu později mířil z trestného kopu nad branku Kazdy.

I úvod druhého poločasu byl v naší režii. Již ve 49. minutě se dostal před Kazdu Antoš, který místo střely naservíroval míč na Vláďu Machka a ten se nemýlil 2:0. V 52. minutě střílí V. Machek, ale opět nad branku Valdic. 60. minuta přinesla první větší šanci Valdic, ale po rohu míří nad branku. My v této fázi zbytečně ztrácíme balony. Hosté se dočkali snížení v 64 minutě, kdy Tlustý nedosáhl na centrovaný míč a Sedlák jej umístil do prázdné branky 2:1. V následujících minutách hosté zabrali a snažili se nás ohrozit zejména centrovanými míči. V 77. minutě zastavil šanci hostů dobrým vyběhnutím Tlustý. O tři minuty později máme příležitost z trestného kopu, Trejbal však míří těsně vedle spojnice. Další šance hostů končí opět po teči Tlustého na rohu. V 86. minutě míří Novotný hlavou vedle branky. V poslední minutě přišla strkanice před hostující brankou, kde měl Kazda po dvou strčeních vidět červenou kartu, ale zůstalo u žluté. V nastavení jsme dali ještě možnost hostům vyrovnat. Kopal se trestný kop a do vápna se vydal i golman Kazda. Míč se dostal až na zadní tyč, kde byl volný Repka, ale svoji šanci naštěstí nevyužil a hlavou mířil vedle. Tři body tak zůstali na Gothardě.

Za týden zajíždíme v NEDĚLI do Nové Paky!

18

Re: B tým - referáty ze zápasů

Nová Paka - Hořice B 1:3 (1:2)

Branky: D. Pour, V. Machek, P. Novotný

ŽK: 2:2 (V. Tlustý, M. Ernst)

Rozhodčí: Skřivánek M. - Šnajdr. M, Šorm. M.

Realizační tým: V. Rychtera, M. Macák

Sestava:
V. Tlustý - R. Machek (80. P. Novotný), D. Palm, J. Kulhánek, J. Stuchlík - J. Šedivý, D. Pour, A. Pour, M. Sláma (45. P. Procházka) - V. Machek (60. J. Trejbal), M. Ernst

Referát:
Důležité tři body se soupeřem, který byl ještě před zápasem o příčku před námi. Kromě dvaceti minut na začátku druhého poločasu jsme zápas zvládli velmi dobře a když jsme šest minut před koncem vedli o dvě branky, bylo rozhodnuto. Domácí ale za stavu 1:2 neproměnili resp. zahodili penaltu, což mohlo vývoj zápasu dost ovlivnit.

Utkání jsme začali aktivně a domácí měli v obraně značné problémy, z kterých však nebylo nic víc než rohové kopy. V 18. minutě se poprvé radujeme. Stuchlík dává balon za obranu na D. Poura, ten si přehazuje obránce a následně cca z penalty nedává golmanovi žádnou šanci 0:1. O dvě minuty později vedeme již o dvě branky. Ernst našel volného V. Machka a ten střelu umisťuje vedle domácího brankaře 0:2. Ve 23. minutě si vybíráme slabší chvilku, domácí využíji naší nepozornosti ve středu hřiště a rychlou akci zakončují střelou vedle Tlustého 1:2. V 27. minutě střílí domácí vysoko nad branku. 30. minuta přinesla šanci na naší straně, ale Vláďa Machek střílí pouze mimo, poté co byl rozhozen obráncem, ale nespadl, tak se penalta nekopala smile O dvě minuty později měl další velkou šanci D. Pour, již šel sám na golmana, ale po kontaktu s ním již balon nedoběhl a ten skončil vedle prázdné branky. V 39. minutě střílí D.Pour z dálky nad. V poslední minutě se do dobré šance dostal Šedivý, ale bohužel míč netrefil.

Jak již jsem psal, začátek druhé půle byl z naší strany horší, opět jsme zbytečně chybovali v rozehrávce a domácí nakopnutými balony dělali naší obraně velké potíže. V 49. minutě jedna taková akce končí chybným vyběhnutím Tlustého a následnou penaltou. Tu však domácí doslova zazdili a vůbec netrefili naši branku. V 56. minutě měl šanci střídající Procházka, ale centrovaný míč nedokázal usměrnit do sítě. V 58. minutě mají šanci domácí, ale vše kryje Tlustý. 61. minuta přinesla pohlednou akci na jeden dotek - Procházka, D. Pour a Ernst, který míří jen těsně vedle tyčky domácí branky. V 63. minutě zahráváme rohový kop, ale střelu Palma kryje domácí golman. O minutu později nachází Trejbal D. Poura, ale jeho střela šla mimo branku. Následovala doslova hororová pětiminutovka, kdy se co minutu dostávali domácí před našeho brankaře, ale ten několika výbornými zákroky další branku za záda nepustil, takže jsme stále měli šanci udržet vítězství. V 84. minutě je rozhodnuto. Ernst našel v malém vápně volného Novotného a ten se nemýlil 1:3. Poslední minuty zápasu se snažíme odehrát na polovině domácích, z čehož vyplynuly ještě střela Šedivého, která byla tečovaná na roh a hlavička Palma, která skončila nad brankou domácích. Poslední střelu zápasu měl domácí dorostenec Rosputniak (hraje na střídavý start za hořický dorost), ale i on mířil vedle.

Za týden nás čeká první celek tabulky - Lázně Bělohrad/Pecka B.

19

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Lázně Bělohrad/Pecka B 0:2 (0:1)

ŽK: 3:2 (J. Stuchlík, T. Nálevka, P. Kuneš ml.)

Rozhodčí: Skřivánek M. - Medlík K., Duřt D.

Realizační tým: V. Rychtera, M. Macák

Sestava:
P. Kuneš st. - J. Stuchlík, R. Machek, D. Palm, V. Kulhánek - J. Antoš, J. Šedivý, P. Kuneš ml., J. Trejbal (70. P. Procházka) - V. Machek (45. A. Pour), T. Nálevka

Referát:
Druhá prohra na domácím hřišti s vedoucím celkem tabulky OPM. Hosté si za zápas připravili více šancí, a tak je vítězství zasloužené. Když srovnám zápas s Železnicí, tak jsme paradoxně hráli lepší fotbal, ale bez větších šancí, což rozhodlo.

Úvod zápasu patřil hostům. Ve druhé minutě se dostal za obranu Rychecký, ale střílí mimo. Ve čtvrté minutě vyráží střelu Černého Kuneš. Z následného rohu se prosadil hlavou Novák 0:1. Zbytek poločasu byl víceméně o hře ve středu hřiště. Ve 13. minutě jsme zahrávali trestný kop. Míč si postavil Nálevka, ale jeho pěkná střela skončila, bohužel, jen na tyčce Turkovi branky. V 16. mninutě zahrává trestný kop L. Jezbera, ale míří vysoko nad naši branku. O minutu později jsme zblokovali střelu Rycheckého na roh. V 24. minutě máme šanci po rohovém kopu, ale V. Machek netrefil hlavou ideálně a míč skončil mimo branku. O minutu později se podařila hezká akce V. Machka a Antoše, který hledal před brankou Trejbala, ale tomu se nevydařilo zpracování. Poslední vážnější šance v prvním poločase patřila hostům, když v 25. minutě naběhl Nováka na centrovaný míč, ale mířil opět vedle.

V úvodu druhého poločasu střílí Šedivý opět mimo. V 55. minutě zahráváme roh, ale Pour míč nadzdvihl hlavou pouze nad branku. V 56. minutě chybuje R. Machek v rozehrávce, hosté však netrestají, zejména díky zákroku Kuneše, který vyběhnutím zabránil ve skórování K. Černému. V 59. minutě byl blízko gólu Pour, ale ve slibné šanci hlavou minul. V 61. minutě zabraňuje skluzem D. Palm a Kuneš chytá míč, za což se hosté dožadovali odpískání malé domů. V 64. minutě zastavujeme brejk hostů faulem. Následný trestný kop našel volného Rycheckého a ten hlavou vsítil druhou branku 0:2. V 66. minutě zahrává Nálevka další trestňák, ale tentokrát míří vysoko nad. Neúspěšně skončil i trestný kop Kuneše, jehož střelu vyráží Turek na roh. V 88. minutě mohl snížit Palm, ale z otočky mířil nad branku. To bylo z obou stran vše, a tak body míří na Pecku.

Za týden nás čeká v neděli (pozor v rozpisu je sobota) Podhradí!

20

Re: B tým - referáty ze zápasů

Podhradí - Hořice B 0:4 (0:4)

Branky: M. Ernst 2, J. Melichar, D. Pour

ŽK: 1:1 (P. Procházka)

Rozhodčí: Plíšek M. - Šorm M., Roudný J. (laik)

Realizační tým: V. Rychtera, M. Macák

Sestava:
V. Tlustý - R. Machek, D. Palm, V. Rychtera (45. P. Procházka), M. Sláma (60. V. Machek) - J. Antoš, J. Kulhánek, D. Pour, J. Šedivý - J. Melichar, M. Ernst

Referát:
Zasloužené vítězství v zápase, které moc fotbalové krásy nepobralo. Domácí ohrozili naši branku až v posledních 15. minutách, kdy už naše koncentrace byla nulová. Za týden proti Chomuticím bude třeba zcela jiný výkon. Konečně se také jednou podařilo nám potrestat většinu chyb domácích. Ve spoustě utkání to bylo spíše naopak.

Utkání začalo poklidným tempem a v tomto duchu se to drželo až do konce. V prvním poločase domácí zlobili pouze z rohových kopů, ale ani v jednom případě neskončila střela mezi tyčemi. Naši první větší šanci měl Šedivý z trestného kopu, ale golman ji vyrazil na roh. O minutu později střílí Melichar, jehož střelu vyráží golman na břevno a roh - nakonec byl ale odmávaný ofsajd, takže vzrušení bylo zbytečné smile Další šanci měl až v 27. minutě Palm, ale jeho střelu zblokovali obránci na golmana. Dvě velké šance přišly v 30. minutě. Po rohu míří R. Machek do brány, ale domácí golman vytáhne střelu na roh. Z následného druhého rohu se mohl prosadit hlavou Rychtera, ale i jeho šanci chytil domácí brankař. Ke konci poločasu přichází dvě hrubky domácích. Nejprve v 38. minutě vykopává míc od branky brankař Mauer, rozehru zachytil Ernst, který si připravil míč a přes vyběhnutého golmana dává první branku utkání 0:1. O dvě minuty později přinutí důrazem v útočné fázi Melichar k chybě domácího obránce, míč se dostane k volnému Ernstovi a ten uklízí míč opět do sítě 0:2.

Druhý poločas je už z naší strany hodně vlažný, a tak domácí měli více prostoru v útočné fázi. V 50. minutě se dostali do dobré příležitosti, ale střela jen prolítla malým vápnem. V 60. minutě si vzal míč na levé straně obrany Sláma, prošel až k vápnu a naservíroval míč volnému Melicharovi, který nedal golmanovi šanci a zvýšil na 0:3. To bylo na naší straně na dlouhou dobu vše. V rozmezí 75 a 80 minuty měli domácí tři velké šance po našich chybách v obraně, ale čestný gol jim nepovolil golman Tlustý. V poslední minutě si vzal míč D. Pour, prošel kolem obranného "valu" domácích a ukončil utkání čtvrtou brankou 0:4.

V sobotu hostíme na jaře dobře hrající Chomutice.

21

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Chomutice 2:1 (1:0)

Branky: P. Procházka 2 (1x pen)

ŽK: 1:2 (J. Šedivý)

Rozhodčí: Kučera J. - Střížka D., Šotek J.

Realizační tým: V. Rychtera, M. Macák

Sestava:
V. Tlustý - R. Machek, J. Kulhánek, J. Šeda, J. Stuchlík - J. Kuneš, J. Šedivý, A. Pour (45. D. Pour), J. Trejbal - V. Machek (45. A. Šlambera), P. Procházka (67. P. Novotný)

Referát:

Utkání ve velkém horku bylo náročné pro všechny aktéry, ale i pro diváky, kteří tentokrát dali spíše přednost jiným aktivitám.

Nakonec jsme se ze zisku tří bodů radovali my. Řekl bych, že zaslouženě, protože jsme měli během zápasu více příležitostí a v posledních minutách si již vedení pohlídali. V utkání se kopaly dva pokutové kopy, po jednom na obou stranách. V obou případech se exekutoři (kapitáni) nemýlili.

První čtvrthodina mnoho nepřinesla, až v jejím závěru se dostává do zakončení Procházka, který míří mimo, ale zároveň byl i atakován ze zadu obráncem hostí, penalta se však nepískala. O minutu později míří J. Kuneč k tyči, ale golman Čapek vyráží na roh. Další šance přišla v zápětí, ale V. Machek netrefil ideálně míč. V sedmnácté minutě mají šanci i hosté, jejich střelu však Tlustý vyráží a následnou dorážku zastavil praporek pomezního. Do další slibné šance se dostal R. Machek, který prošel sám až před Čapka, ale jeho střelu opět zneškodnil. V 30. minutě mají 100% šanci hosté, kteří jsou sami na Tlustého, ale ten dobrým vyběhnutím zabránil gólu. Když už to vypadalo na bezbrankový poločas, přišla poslední akce na naší straně. Šedivý byl faulován ve vápně a následný pokutový kop proměnil Procházka 1:0.

I úvod druhého poločasu byl ve znamení šancí na naší straně, ale většinou s nepřesným zakončením. V 53. však přichází faul v našem vápně a druhá penalta v zápase, kterou proměnil Šubrt a bylo vyrovnáno 1:1. Tento stav nevydržel dlouho, v 60. minutě byl ve vápně důrazný Trejbal, odražený míč se dostal k Procházkovi a ten přehodil golmana Čapka a dostal nás opět do vedení 2:1. O dvě minuty později mohl Procházka zkompletovat hattrick, po pěkné akci J. Kuneše, který mu servíroval před prázdou branku, ale bohužel gol nemohl platit pro ofsajdové postavení. O minutu později střílí hosté mimo branku. V 67. minutě se před Čapka dostal Šedivý, ale křižná střela po zemi šla těsně mimo. Hosté si už větší šanci nevytvořili, standardní situace končili spíše střelami nad. A vzhledem k tomu, že ani my jsme své šance nezakončili přesně (v poslední minutě po nahrávce D. Poura mířil do branky Šlambera, ale jeho střela byla tečovaná na roh), skončili utkání výsledkem naším tříbodovým ziskem.

Za týden zajíždímě do Nemyčevse.

22

Re: B tým - referáty ze zápasů

Nemyčeves - Hořice B 0:3 (0:2)

Branky: M. Ernst (pen), V. Machek, J. Šedivý

ŽK: 1:0

Rozhodčí: Skrbek J. - Novotný P., Šnajdr M.

Realizační tým: V. Rychtera, M. Macák, P. Žižka

Sestava:
V. Tlustý - R. Machek (45. P. Procházka), J. Kulhánek, V. Rychtera, J. Stuchlík - M. Ernst, D. Pour, D. Melaga, J. Trejbal - V. Machek, J. Šedivý

Referát:
Vítězné utkání, kde jedinou komplikací bylo počasí, které nakonec zabránilo tomu, aby se odehrálo celé. Nicméně se odehrálo potřebné množství minut, aby mohl být výsledek platný, a tak před posledním kolem postupujeme na čtvrtou příčku tabulky.

Již od prvních minut bylo naše mužstvo aktivnější, domácí často chybovali a bylo znát, že jim patří nelichotivé poslední místo. V první minutě přichází první šance. V. Machek nachází Šedivého, ale ten míří mimo. V šesté minutě dává Trejbal míč za obranu, Šedivý ještě posouvá na volného Ernsta, který si chtěl obhodit protihráče, ale byl přitom faulovaný. Následný pokutový kop sám proměnil 0:1. V 15 minutě prošel po pravé straně Ernst, který následně nacentroval míč do vápna na V. Machka, který z voleje umisťuje míč podruhé do  branky 0:2. Ve 20. minutě se do dobré šance dostával Ernst, ale míč mu odskočil. V 21. minutě se nám trochu nudil brankář Tlustý a tak rozehrál přímo na kopačky domácího Šimánka. Ten se však k zakončení nedostal, našel volného protihráče, kterému ve skórování zabránil Tlustý, čímž svoje pochybení napravil. V 25. minutě byl opět v šanci Ernst, ale jeho další střela končí vedle branky. O minutu později prochází do vápna Trejbal, je faulovaný, ale i přesto pokračuje ve hře, nachází V. Machka, jehož střela ale opět nenašla prostor mezi tyčemi domácí branky. V 27. minutě mají šanci domácí, ale míč padá z výšky jen na břevno a následnou dorážka hlavou skončila vysoko nad. Ke konci poločasu se přihnala bouřka, která následně zkomplikovala další průběh zápasu.

Po delším čekání se počasí trochu umodřilo, a tak se šlo pokračovat. Hned v 52. minutě střílí z hranice vápna Šedivý a vedeme 0:3. V 54. minutě se prosadil individuálně Ernst, ale střela končí mimo. V 55. minutě se k odraženému míči v našem vápně dostal domácí útočník, ale střela šla hodně mimo. Z protiútoku zkouší pozornost golmana pěknou střelou z dálky V. Machek, ale míč končí po teči brankaře na rohu. Následně začíná opět pršet a když už se přihnala další bouřka, bylo utkání ukončeno výsledkem 0:3.

Příští týden hrajeme v neděli proti Staré Pace. V případě našeho vítězství se udržíme v tabulce nejhůře na čtvrtém místě.

23

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Stará Paka 4:0 (1:0)

Branky: V. Machek, V. Kulhánek, J. Stuchlík, M. Macák

ŽK: 0:0

Rozhodčí: Medlík K. - Šotek J., Kučera J.

Realizační tým: V. Rychtera, M. Macák

Sestava:
P. Žižka - J. Stuchlík, D. Pour, V. Rychtera (45. P. Procházka), R. Machek (80. M. Macák) - V. Kulhánek, J. Šedivý, M. Ernst, J. Antoš - V. Machek (60. P. Novotný), J. Trejbal

Referát:
V posledním kole OPM jsme hostili tým ze Staré Paky, kterému jsme měli co oplácet (podzimní prohra 5:1). Díky vítězství 4:0 se nám to podařilo a v pohárové matematice jsme pomyslný dvojzápas vyhráli díky vstřelenému gólu na hřišti soupeře big_smile V utkání jsme byli lepším týmem a zejména v prvním poločase jsme zahodili několik jasných šancí.

Již v páté minutě vedeme 1:0, když se po průniku a centru Stuchlíka prosadil hlavou V. Machek. V desáté minutě posílám balon za obranu Ernst, ale Antoš míří mimo tyče. 13. minuta přinesla střelecký pokus R. Machka, který z dálky zamířil na golmana hostí, kterému míč vypadává na břevno. V 16. minutě posílá Trejbal do šance Šedivého, ale jeho šanci zmařil obránce odkopem na roh. V 17. minutě našel D. Pour volného Ernsta, ale i on nezamířil mezi tyče. Velkou šanci měl ve 32. minutě i Trejbal, který si naběhl na nahrávku Šedivého, ale ze střely měl radost pouze Riegrův obelisk... smile V 34. minutě se poprvé zastřeluje V. Kulhánek, ale míří jen do golmana. V 35. minutě kopou trestný kop hosté, ale se střelou si poradil bez problémů Žižka. To je v prvním poločase vše.

47. minuta přinesla akci hostí, kteří však ze strany míří pouze do boční sítě. V 52. minutě posouvá míč do běhu V. Machek na V. Kulhánka, který krásnou střelou do horního rohu nedává hostujícímu golmanovi žádnou šanci 2:0. V 61. minutě přichází další střelecký pokus hostí, ale i v tomto případě si s ním poradil brankář Žižka. V 65. minutě se po straně prosadil Antoš, nachází volného Stuchlíka, ale ten prozatím míří mimo. V 66. minutě si tradičně vzal balon D. Pour, prošel prakticky přes celé hřiště, ale zakončení mu zmažil skluzem hostující obránce. V 70. vyráží golman Richter střelu Šedivého na roh. O minutu později střílí z dálky Ernst, ale střela skončila pouze v Richterově náruči. V 74. minutě centrují hosté před branku, ale útočník se hlavou neprosadil a míří vedle Žižkovi branky. Z následující akce dáváme třetí branku. Ernst našel před brankou v náběhu Stuchlíka a ten "uklízí" pod břevno 3:0. V 78. minutě se do šance dostává Novotný, ke kterému se odrazila střela Šedivého, ale míč se mezi tyče nedostal. V 84. minutě ztrácíme balon a hosté mohou jít do brejku, Žižka však drží čisté konto a následnou dorážku zhatil dobrým postavením D. Pour. V 87. minutě zvyšujeme na 4:0. Centrovaný míč propadl přes Stuchlíka a volný Macák (instinkt zabijáka smile) dává poslední branku utkání. V 89. minutě si naběhl za obranu Trejbal, ale branku se mu vsítit nepodařilo.

Tím končí letošní ročník, ve kterém se nakonec umisťujeme na třetí pozici. Velké díky patří klukům z Ačka, kteří nám v zápasech výrazně pomáhali a myslím, že se nikdo neurazí, že bez nich bychom na této pozici rozhodně nebyli. A tím nechci snižovat výkony jiných hráčů. Doufám, že příští sezona se podaří nejen výsledkově, ale hlavně přístupem k tréninku a zápasům, abychom neustále neřešili na poslední chvíli, kdo bude hrát...