1

Téma: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

Referáty

2 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-09-11 22:09:52)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

Včera 1.9.2011 jsme odehráli první přátelské utkání před novou sezonou. Utkali jsme se s mužstvem FKM JAVORKA na hřišti v Bělohradě. Hráno na 4x15 v rozestavění 4+1.

Sestava:
brankář: Vašek CHLÁDEK
obrana: Ondra PÁCALT, Tomáš RATHOVSKÝ, Martin HAVELKA, Tadeáš POUR
útok: Marek BANGO, Ondra BANGO, Michal MORAVEC, Vojta POUR, David GABRIEL, Lukáš RATHOVSKÝ

JISKRA HOŘICE - FKM JAVORKA   4 : 9    (0 : 0, 0 : 2, 2 : 4, 2 : 3)   
branky: M. HAVELKA 2x, O. PÁCALT, O. BANGO

Ač je výsledek jednoznačný, tak samotná hra nebyla tak špatná, ale bohužel jsme doplatili na neproměňování spousty šancí. Soupeř po odchodu řady starších hráčů nás tak jednoznačně nepřehrával, ale na rozdíl od našich hráčů byl mnohem důraznější jak v osobních soubojích, tak i v zakončování svých šancí. V sobotu zajíždíme k prvnímu soutěžnímu utkání na hřiště do Robous, kde nám budou za soupeře družstva domácích a Chomutic. Doufejme, že se kluci vyvarují chyb, po kterých jsme inkasovali některé branky a naloží se svými šancemi lépe ku prospěchu celého mužstva.

3 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-09-11 22:05:45)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

3.9.2011 jsme odehráli 1.kolo okresního přeboru na hřišti SK HOŠEK ROBOUSY.

Sestava:
brankář: Vašek CHLÁDEK
obrana: Ondra PÁCALT, Tomáš RATHOVSKÝ, Martin HAVELKA, Tadeáš POUR, Erik KAREL
útok: Marek BANGO, Ondra BANGO, Michal MORAVEC, Vojta POUR, David GABRIEL, Lukáš RATHOVSKÝ

JISKRA HOŘICE - SOKOL CHOMUTICE      3 : 2  (1 : 1)   
branky:Marek BANGO 3x

Novou sezónu jsme začali těsnou výhrou, která se nerodila zrovna jednoduše. Oproti čtvrtečnímu prohranému přátelskému utkání, kdy naše hra měla mnohem větší kvalitu, jsme tentokrát nedokázali na hru soupeře nic vymyslet. Zásluhou Marka jsme se sice ujali vedení, ale dlouho nám nevydrželo a do poločasu se soupeři podařilo stav utkání srovnat. Nic nám není platná převaha, když nám chybí finální přihrávka, nebo důraznější zakončení. I ve druhém poločase se hrálo za větší aktivity našeho mužstva, ale opět jsme si nedokázali poradit s vypracovanými šancemi. V závěru jsme přeci jenom strhli dvěma slepenými góly vedení na svou stranu, ale  soupeř se nevzdal a dokázal ještě snížit na rozdíl jedné branky. V samotném závěru mohlo být ještě hůř, kdy jsme propadli na půlce hřiště a soupeř postupoval sám na Vaška, ale ten soupeři srovnat nedovolil.

JISKRA HOŘICE - SK HOŠEK ROBOUSY   2 : 5  (1 : 3)   
branky: Marek BANGO, Martin HAVELKA

Podobné utkání, jako to předešlé, s tím rozdílem, že mužstvo Robous disponuje velice šikovným hráčem Halászem, který nám opět vstřelil téměř všechny branky (4). Opět jsme si vypracovali několik slibných příležitostí, ale stejně jako s Chomuticemi, i tentokrát jsme je nedokázali využít. Nutno podotknout, že naše hra se dala srovnávat s tou soupeřovou pouze ve chvílích, kdy byli na hřišti Marek, Martin, Tomáš, Ondra PÁCALT, ostatní, kteří odehráli jedny ze svých prvních utkání se jim nemohli vyrovnat, takže jsme v těchto případech pouze  bránili, ale i přes tuto skutečnost se kluci snažili, což bude doufejme pokračovat a bude to dobrá výchozí pozice do budoucna.

4 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-09-11 22:05:07)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

Ve čtvrtek 8.9.2011 jsme odehráli přátelské utkání s mužstvem Sokola Dohalice na jeho hřišti. Hrálo se 3x15 v rozestavění 4+1.

Sestava:
brankář: Martin HAVELKA
obrana: Tomáš RATHOVSKÝ, Vašek CHLÁDEK, Ondra PÁCALT
útok: Marek BANGO, Ondra BANGO, Michal MORAVEC, Lukáš RATHOVSKÝ, David GABRIEL

Jiskra HOŘICE - Sokol DOHALICE   18 : 3   
branky: O.BANGO 5x, M.BANGO 4x, O.PÁCALT 3x, V.CHLÁDEK 3x, T. RATHOVSKÝ 2x, vlastní.

Jednoznačná záležitost našich kluků. Domácím přešla větší část hráčů do vyšší kategorie a ti co zůstali, ač byli v loňské sezóně tahouny mužstva se našim klukům nevyrovnali. I tak naše hra postrádala v některých chvílích nějaký nápad, kluci se to snažili tahat až do branky, místo aby se pokusili o nějakou kombinaci. Taktéž by se mohlo mluvit i o inkasovaných brankách, protože všechny tři jsme obdrželi po špatném pokrytí protihráče, což by se nám s kvalitnějším soupeřem mohlo vymstít. Je fakt, že soupeř vstřelil tyto branky ve třetí části, kdy naše obrana, která hrála pouze ve třech toho měla už opravdu dost.

5 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-09-11 22:09:01)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

V sobotu 10.9.2011 jsme odehráli 2.kolo Okresního přeboru v Bříšťanech.

Sestava:
brankář: Martin HAVELKA
obrana: Vašek CHLÁDEK, Erik KAREL, Tomáš RATHOVSKÝ, Tadeáš POUR
útok: Marek BANGO, Ondra BANGO, Lukáš RATHOVSKÝ, Vojta POUR, David GABRIEL

Jiskra HOŘICE - Start BŘÍŠŤANY      11 : 0  (5 : 0)   
branky: T.RATHOVSKÝ 3x, M.BANGO 2x, O.BANGO 2x, M.HAVELKA 2x, D.GABRIEL, E.KAREL.

Jasná záležitost našich kluků. Soupeř se dostal za celé utkání ke dvěma střelám a to v prvním poločase. Po celí druhý poločas se hrálo pouze na polovině soupeře, čehož dokázal využít i Martin ke vstřelení dvou branek a k dalším střelám, které se podařilo soupeři ubránit. Kluci se neustále snažili ohrožovat soupeřovu branku, ale oproti čtvrtečnímu přátelskému utkání byla vidět i nějaká kombinace. Nejhezčí moment se odehrál v závěru utkání, kdy Vašek čistě obral o míč soupeře a postupoval sám na jeho branku, ač mohl sám pohodlně zakončit, tak ještě přesně nahrál Davidovi před odkrytou branku, který nezaváhal, ale míč směřující do branky ještě pro jistotu dorazil Erikbig_smile. V týdnu (nejspíš ve čtvrtek) zajíždíme k předehrávce 21.kola do Miletína.

6 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-09-15 00:48:55)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

K předehrávce 21.kola jsme ve středu 14.9.2011 zajížděli na hřiště SK MILETÍN.

Sestava:
brankář: Marek BANGO
obrana: Tadeáš POUR, Ondra PÁCALT, Tomáš RATHOVSKÝ, Vašek CHLÁDEK
útok: Martin HAVELKA, Ondra BANGO, Erik KAREL, Lukáš RATHOVSKÝ, David GABRIEL

Jiskra HOŘICE - SK MILETÍN   5 : 3  (4 : 1)   M.HAVELKA 2x, O.BANGO, T.RATHOVSKÝ, V.CHLÁDEK

Po celí první poločas jsme lepším mužstvem a svoji převahu potvrzujeme čtyř brankovým vedením. V závěru poločasu po jedné z mála našich chyb se podaří soupeři vstřelit branku a stanovit poločasový výsledek na 4 : 1. Do druhého poločasu Miletínští střídají post brankáře, což se ukáže jako dobrý tah, protože hráč, který v prvním poločase chytal, začal jako útočník našim klukům zle zatápět a po několika únicích snižuje na 4 : 3. V těchto chvílích jsme tím mužstvem, které je horší, k čemuž přispěli i některé sporné verdikty rozhodčího, kdy každý vzájemný souboj je pískán proti našemu mužstvu a některé zákroky na naše kluky nepíská. Především tvrdý zákrok na našeho brankáře, po kterém ještě daruje domácím aut. Nejsem z těch, který si stěžuje na výkon rozhodčího, ale tady jsem to neunesl, za což se všem omlouvám. Po snižující brance a po zmatku z již výše popsané události darujeme soupeři pokutový kop za chycení balónu v pokutovém území. Ten ale soupeř posílá pouze do břevna a z následného protiútoku Vašek zvyšuje na konečných 5 : 3. Za předvedený výkon musíme klukům poděkovat, ale především za to, jak se vypořádali se situací kolem mého zkratu, kdy se nenechali odradit od své hry a snažili se utkání vyhrát.

7 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-09-18 18:49:00)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

Včera 17.9.2011 jsme se představili na vlastním hřišti, kde nám byli za soupeři mužstva FC VTJ MILÍČEVES a TJ KOPIDLNO.

Sestava:
brankář: Erik KAREL
obrana: Ondra PÁCALT, Vašek CHLÁDEK, Tadeáš POUR, Tomáš RATHOVSKÝ
útok: Martin HAVELKA, Odra BANGO, Lukáš RATHOVSKÝ, Vojta POUR, David GABRIEL, Marek BANGO

JISKRA HOŘICE - FC VTJ MILÍČEVES     2 : 5   (1 : 3)   V.CHLÁDEK, M.BANGO

Pohledné a vcelku vyrovnané utkání, v kterém jsme se dopustili více chyb nežli soupeř, což nás stálo lepší výsledek. První poločas jsme prohráli 3 : 1, kdy soupeř potrestal tři chyby našich obránců, a kdy jsme sami zahodili nejméně stejný počet šancí, které dokázal soupeř proměnit. Do druhého poločasu jsme vstoupili mnohem aktivněji a dokázali soupeře přitlačit k vlastnímu pokutovému území, ale bohužel se nám nepodařilo proměnit ani jednu ze svých příležitostí, naopak v době našeho největšího tlaku jsme se opět dopustili chyby v obraně, čehož soupeř využil a zvýšil své vedení na 4 : 1. Přes tuto obdrženou branku jsme i nadále pokračovali v nastolené hře, což se vyplatilo a Marek předvedl parádu, kvůli které se chodí na fotbal, kdy obešel tři hráče soupeře z vlastní poloviny a ve finále si vychutnal brankáře soupeře, což mimo jiné ocenili i trenéři soupeře. Bohužel to byl jeden z mála momentů, kterým se v tomto utkání Marek presentoval. Na konečných 5 : 2 uzavřel soupeř v poslední vteřině utkání.


JISKRA HOŘICE - TJ KOPIDLNO  5 : 4  (3 : 1)   M.HAVELKA 2x, V.CHLÁDEK, O.PÁCALT, O.BANGO

Druhé utkání jsme nezačali zrovna šťastně, kdy jsme z první nešance obdrželi branku. Při této brance opět zaspala naše obrana (Tomáš). Po této brance jsme začali hrát hru, kterou jsme se presentovali ve druhém poločase prvního utkání, a třemi brankami otočili stav utkání. Druhý poločas byl bohužel pro změnu obdobou toho prvního z prvního utkání, kdy jsme nedokázali proměnit i ty nej šance a opětovnými chybami v obraně dovolili soupeři dostat se do utkání. Za stavu 4 : 3 jsme díky výbornému výkonu Erika v brance ustáli tlak soupeře a brankou Vaška zvýšili na rozdíl dvou branek. Ale soupeř se nevzdal a těsně před koncem snížil na rozdíl jediné branky. Naštěstí už neměl dostatek času na srovnání výsledku a my jsme se protrápili k nejtěsnějšímu vítězství. Dnešní dvouutkání se nevyvedlo našim nejzkušenějším hráčům (Vašek, Tomáš), kdy se svými individuálními chybami podepsali pod sedm z devíti obdržených branek, a nebo nebyli až na pár vyjímek na hřišti téměř vidět (Marek). Naopak potěšil výkon těch nejmladších (Vojta, Lukáš), kdy se zapojili více do hry a dostali se i k zakončení. Asi největším překvapením byl výkon Erika v brance, který nám svými zákroky nejspíš ulehčil práci s hledáním vhodného brankáře. Jeden ze svých nejlepších výkonů podal v obou utkáních Ondra PÁCALT, ale i hra ostatních se zlepšuje, zejména Ondra BANGO se propracovává k jedněm z těch lepších, kdy se trefil téměř v každém doposud odehraném utkání.

8 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-09-25 20:25:48)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

4.kolo jsme odehráli ve středu 21.9.2011 na hřišti v Nové Pace, kde jsme se utkali s mužstvy spojených ze Staré a Nové Paky, která nastupují pod názvem Nová/Stará Paka A, B.

Sestava:
brankář: Erik KAREL
obrana: Tomáš RATHOVSKÝ, Ondra PÁCALT, Vašek CHLÁDEK
útok: Marek BANGO, Martin HAVELKA, Ondra BANGO, David GABRIEL, Vojta POUR

JISKRA HOŘICE - NOVÁ/STARÁ PAKA B.    4 : 2   (3 : 1)   M. HAVELKA 2x, O. PÁCALT, V. CHLÁDEK

Družstvo N/S Paky B. je ve skutečnosti loňské mužstvo Staré Paky. Samotné utkání jsme začali velice dobře a zatlačili soupeře k vlastní brance, ale co čert nechtěl, soupeř po metrovém autu vstřelil branku, kterou samozřejmě pan sudí uznal. Přesto jsme si vypracovali spoustu dobrých příležitostí a jen škoda, že se nám jich nepodařilo zužitkovat víc, ale i tak jsme se do poločasu ujali vedení 3 : 1. Druhý poločas jsme pokračovali ve hře, kterou jsme se presentovali v prvním poločase a jen necitlivým posuzováním pana sudího jsme dovolili soupeři snížit z pokutového kopu, který byl písknut po čistém odebrání balonu v pokutovém území. Přesto jsme soupeři nic jiného nedovolili a sami navýšili vedení na konečných 4 : 2.

JISKRA HOŘICE - NOVÁ/STARÁ PAKA A.   1 : 2   (0 : 0)      V. CHLÁDEK

Smolné utkání, kdy byl první poločas z obou stran vyrovnaný. Obě mužstva si vypracovala po jedné dobré příležitosti. Druhý poločas jsme byli lepším mužstvem, přesto jsme po první střele mezi tyče po chybě Erika prohrávali. I tak jsme se tlačili před branku soupeře a po jedné z mnoha střel jsme srovnali zásluhou Vaška, který prostřelil brankáře mezi nohama. Po této brance jsme soupeře naprosto přehráli, ale bohužel jsme nevyužili ani jednu z asi šesti šancí, kdy jsme postupovali sami na brankáře. A jak to ve sportu a fotbale obzvlášť chodí, pořekadlo ,, nedáš - dostaneš,, se ukázalo jako pravdivé. Soupeř z druhé střeli na branku, minutu před koncem utkání rozhoduje. Ještě jsme se snažili alespoň o srovnání, ale i přes závěrečný rohový kop se nám to nepodařilo.

9 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-09-25 21:08:40)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

K 5.kolu Okresního přeboru jsme zajížděli na hřiště SK MILETÍN, kde jsme se utkali s mužstvy TJ SOKOL LIBÁŇ A a B

Sestava:
brankář: Erik KAREL
obrana: Vašek CHLÁDEK, Ondra PÁCALT, Tadeáš POUR
útok: Martin HAVELKA, Ondra BANGO, Lukáš RATHOVSKÝ, David GABRIEL, Vojta POUR, Ondra KOVÁČIK, Michal MORAVEC

JISKRA HOŘICE - TJ SOKOL LIBÁŇ B.    7 : 4  (2 : 2)  V.CHLÁDEK 5x, M. HAVELKA, O. PÁCALT

Úvod utkání se nám velice podařil, kdy jsme soupeře k ničemu nepustili a převážně hráli před jeho brankou. Bohužel jsme nevyužili ani jednu ze svých šancí, což soupeře očividně povzbudilo. Hra se začala vyrovnávat a také padli první branky, k naší nevoli jsme to byli mi kdo inkasoval jako první a to hned dvojnásobně. Po těchto dvou brankách jsme kluky nabádali k častější střelbě z větší vzdálenosti, což se ukázalo jako dobrá varianta a do konce prvního poločasu se nám podařilo zásluho Vaška srovnat stav utkání. Do druhého poločasu jsme nastoupili se stejným úmyslem. Soupeře jsme opět přehrávali, ale na rozdíl od prvního jsme mu tentokrát nic nedovolili a sami v rozmezí čtyř minut vstřelili čtyři branky, čímž jsme určili vítěze tohoto utkání. Soupeři se podařilo pouze dvěma brankami zkorigovat stav utkání na 6 : 4, ale poslední slovo jsme měli opět mi a uzavřeli na konečných 7 : 4.

JISKRA HOŘICE - TJ SOKOL LIBÁŇ A.      3 : 9   (0 : 5) V.CHLÁDEK 2x, O.PÁCALT

V prvním poločase jednoznačná záležitost lepšího mužstva LIBÁNĚ, které bylo téměř stoprocentní v proměňování svých příležitostí. Především hráč č. 11 nám dělal největší problémy a sám nám nastřílel sedm branek a jen za poločas čtyři. Druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší a především těsným bráněním hráče č.11 se nám dařilo eliminovat hru soupeře, ale i přes to se prosadil a celkově jsme neměli potřebnou kvalitu, především v útočné fázi, čemuž nasvědčuje i fakt, že z deseti branek, které jsme dnes vstřelili, se prosadili v devíti případech obránci. Především Vašek měl dnes svůj den a sám se trefil sedmkrát. Nic nám nebylo směrem do předu platný, že přijel na toto utkání Marek BANGO, protože i on se musel zapojovat více do bránění, čímž se nedostával k většímu ohrožení branky soupeře. Dnes si největší uznání zaslouží oba skórující obránci, ne jenom za vstřelené branky, ale i za to, že téměř neslezli z hřiště a i přes to dokázali celé mužstvo svojí hrou držet nad vodou.

10 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-10-05 22:38:53)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

K předehrávce 22.kolo okresního přeboru mladších přípravek jsme ve středu 5.10.2011 nastoupili na domácím hřišti proti mužstvu SK MILETÍN.

Sestava:
brankář: Erik KAREL
obrana: Vašek CHLÁDEK, Ondra PÁCALT, Tadeáš POUR, Tomáš RATHOVSKÝ
útok: Martin HAVELKA, Ondra BANGO, Marek BANGO, David GABRIEL, Vojta POUR, Ondra KOVÁČIK

JISKRA HOŘICE - SK MILETÍN    3 : 1 (1 : 0)  V.CHLÁDEK, O.BANGO, M.HAVELKA

Od úvodního hvizdu jsme byli jednoznačně lepším mužstvem. Po mnoha šancích, které zaváněli brankou, zejména šance Ondry B., jsme se ujali vedení až střelou Vaška tři minuty před koncem poločasu. Do druhého poločasu Miletínští opět změnili brankáře, ale oproti minulému vzájemnému utkání jsme tentokrát soupeře do žádné příležitosti nepustili, a naopak sami se nadále snažili ohrožovat soupeřovu branku. V polovině druhého poločasu jsme vstřelili druhou branku po kombinaci Ondry PÁCALTA, který nahrál před prázdnou branku Ondrovi BANGOVI, který se konečně napočtvrté střelou k tyči  prosadil. Třetí branka v soupeřově brance skončila po kombinační souhře všech hráčů, kteří z Miletínských udělali statisty, kdy od vlastní branky přešli po ose Vašek - Tomáš - Marek - Martin až do zakončení. Miletínští se ke konci utkání dočkali snížení, kdy se po menším zaváhání našich obránců prosadil Šimon MACHAČKA. Zítra zajíždíme k dohrávce 6.kola do Robous.

11 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-10-09 16:36:00)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

K dohrávce odloženého 6.kola jsme zajížděli na hřiště SK HOŠEK ROBOUSY.

Sestava:
brankář: Erik KAREL
obrana: Vašek CHLÁDEK, Tadeáš POUR, Tomáš RATHOVSKÝ
útok: Martin HAVELKA, Ondra BANGO, Marek BANGO, David GABRIEL

JISKRA HOŘICE - SK HOŠEK ROBOUSY   3 : 3  (1 : 2)  pk 1 : 3  vlastní, V.CHLÁDEK, M.HAVELKA

Dohrávané utkání jsme začali mnohem lépe, nežli předešlé utkání s tímto soupeřem. Naší snahou bylo uhlídat nejlepšího střelce soupeře Michala HALÁZSE, což se nám do poloviny prvního poločasu celkem dařilo, bohužel po prvním zaváhání, kdy jsme mu dali víc prostoru se soupeř ujímá vedení. Za chvilku se stejná situace opakovala a prohráváme 0 : 2. Ale tentokrát jsme se nevzdali a do poločasu snížili na 1 : 2. Úvod druhého dějství jsme nezachytili a po první střele prohráváme 1 : 3. Ani tato branka nás nezlomila a v průběhu celého druhého poločasu jsme lepším mužstvem, za což jsme odměněni dvěma brankami, kterými stanovujeme konečnou podobu výsledku v základní hrací době. V pokutových kopech se nám už tolik nedaří a prohráváme 1 : 3 což přisuzuje bod navíc pro mužstvo Robous. I přes to jsme odehráli jedno z nejlepších utkání v podzimní části. Kluci nevypustili zápas a snažili se do konce utkání strhnout vítězství na svou stranu.

12 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-10-09 16:35:12)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

V 7.kole jsme se představili opět na domácím hřišti, kde nám bylo za soupeře mužstvo FK START BŘÍŠŤANY.

Sestava:
brankář: Erik KAREL
obrana: Vašek CHLÁDEK, Tadeáš POUR, Tomáš RATHOVSKÝ
útok: Martin HAVELKA, Marek BANGO, David GABRIEL, Ondra KOVÁČIK, Vojta POUR, Lukáš RATHOVSKÝ

JISKRA HOŘICE - FK START BŘÍŠŤANY     9 : 1    (2 : 1)   V.CHLÁDEK 3x, M.HAVELKA 2x, M.BANGO 2x, T.POUR, D. GABRIEL

Jednoznačné utkání, v kterém jsme dali větší prostor klukům, kteří hrají méně. Ale i tak jsme v celému utkání dominovali a vytvářeli si spoustu šancí, které jsme většinou proměňovali. Soupeř se prosadil pouze ve  chvíli, kdy jsme měli na hřišti pouze ty kluky, kteří začínají. Přesto jsme měli nějaké výhrady ke hře těch zkušenějších, kteří se mohli více snažit o kombinaci, která naštěstí v druhém poločase přišla, z čehož pramenilo jednoznačné vítězství. Tímto vítězstvím jsme zakončili velice vydařený a pro kluky náročný týden, když jsme ze třech utkání získali sedm bodů při skóre 15 : 5. V úterý dohráváme odložené utkání s mužstvem TJ SOKOL CHOMUTICE na jeho hřišti od 17'00 hod.

13

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

K druhému utkání odloženého 6.kola jsme zajížděli na hřiště TJ SOKOL CHOMUTICE.

Sestava:
brankář: Erik KAREL
obrana: Vašek CHLÁDEK, Tadeáš POUR, Tomáš RATHOVSKÝ
útok: Martin HAVELKA, Ondra BANGO, David GABRIEL, Vojta POUR, Lukáš RATHOVSKÝ

JISKRA HOŘICE - TJ SOKOL CHOMUTICE   3 : 3 (1 : 2) Pk: 2 : 3  M.HAVELKA 2x, V.CHLÁDEK

Dohrávané utkání jsme začali vcelku dobře, ale nedokázali jsme využít dvě dobré příležitosti ke skórování. Poté se osmělil i soupeř, který nám předvedl, jak naložit s brankovými příležitostmi. Ze dvou střel dva góly, kdy zejména druhý padá na vrub Erika. Po obdržených brankách jsme opět převzali iniciativu a zásluhou Martina snížili na 1 : 2. Těsně před poločasem se nejprve vyznamenal Erik, když včasným vyběhnutím zneškodnil samostatný únik soupeře a posléze jsme smolně nedotlačili ani na dva pokusy balón do branky, který vypadl brankáři před naše hráče. Druhý poločas byl zcela v naši režii, kdy nejprve srovnal Vašek a posléze po dobře rozehraném rohu dal vedoucí branku Martin. Nadále jsme pokračovali v nátlakové hře a soupeře nepustili k naší brance. Bohužel jak to ve fotbale chodí, místo aby jsme si pojistili vedení, kdy jsme měli tři vyložené šance, se soupeři minutu před koncem podaří nádhernou střelou pod břevno stav utkání srovnat. V samotném závěru je nám naskytnuta výhoda trestného kopu, ale bohužel Vašek netrefuje a tak na řadu přicházejí pokutové kopy. Ty jsme začali lépe než s Robousy, kdy po dvou sériích vedeme dva nula, poté naši kluci neproměňují, soupeř ano a srovnává v poslední sérii na 2 : 2. Rozhodnutí má na svých kopačkách Vašek, ale neproměňuje a z následné se soupeř ujímá vedení, poté neproměňuje Martin a soupeř se raduje z bodu navíc. Přesto jsme s výkonem kluků spokojeni, především Martin odehrál jedno ze svých nejlepších podzimních utkání. Škoda jen neproměněných příležitostí Ondry a Davida.

14 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-10-16 21:59:48)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

V 8.kole jsme se představili na hřišti TJ KOPIDLNO, kde jsme se utkali s mužstvem domácích a FC VTJ MILÍČEVES.

Sestava:
brankář: Tadeáš POUR
obrana: Vašek CHLÁDEK, Ondra PÁCALT, Tomáš RATHOVSKÝ
útok: Marek BANGO, Martin HAVELKA, Ondra BANGO, Lukáš RATHOVSKÝ

JISKRA HOŘICE - FC VTJ MILÍČEVES  3 : 3  (2 : 1) pk: 3 : 2  M.HAVELKA, V.CHLÁDEK,T.RATHOVSKÝ

Úvod utkání jsme zvládli na výtečnou, kdy jsme soupeře zaskočili aktivní hrou a především dvoubrankovým vedením po pěti minutách. Soupeř byl očividně zaskočen vývojem utkání a nedokázal se prosadit přes naši obranu. Kluci přesně plnili úkol, pohlídat kapitána soupeře a eliminovat hru obránců. Ke konci poločasu se soupeři podařilo z trestného kopu snížit na 2 : 1, což byl i výsledek prvního poločasu. Do druhého vstoupil soupeř mnohem aktivněji, ale přes naši dobře fungující obranu se nedokázal prosadit a když jsme z několikátého úniku zvýšili na 3 : 1, tak to naše šance na body výrazně posílilo. Nakonec se soupeři přece jenom podařilo stav utkání srovnat, ale i přes to byl dost zaskočen z naší aktivní hry především v prvním poločase, druhý jsme se soustředili na dobrou obranu, která se nám velice dařila, jen škoda, že jsme  za stavu 2 : 0 neproměnili dvě tutovky, nebo nezvýšili z nějaké brejkové situace za stavu 3 : 1. Soupeř se prosadil pouze z trestných kopů a jedné střeli z dálky, do mnoha šancí jsme ho nepustili a když přece, tak výtečně, až nečekaně zasáhl Tadeáš v brance, který v ní stál poprvé. O vítězi utkání museli rozhodnout pokutové kopy, v kterých jsme po dvou sériích vedli 2 : 0, poté jsme dvě neproměnili soupeř srovnal a rozhodnutí měl na kopačkách Vašek, ale stejně jako minule, ani tentokrát nedal, a tak se rozhodovalo v další, kdy soupeř nedal a Marek s přehledem proměnil. Jak se říká do třetice všeho dobrého. Pochvalu zaslouží všichni kluci, kteří makali a nedarovali soupeři ani milimetr zadarmo.

JISKRA HOŘICE - TJ KOPIDLNO    5 : 2   ( 4 : 2)  M.HAVELKA 3x, V.CHLÁDEK, M.BANGO

Utkání s domácími jsme začali opět aktivní hrou a z druhé šance se ujali vedení. Asi vinou uspokojení z rychle vstřelené branky kluci trochu ubrali ze své aktivity, čehož soupeř dokonale využil a během dvou minut otočil na 2 : 1. Naštěstí jsme tuto sprchu ustáli a v závěru poločasu otočili třemi brankami na 4 : 2. Druhý poločas jsme odehráli téměř po celou dobu na polovině soupeře, a i když jsme vstřelili pouze jednu branku, tak bylo neustále na co koukat. Kluci se snažili o kombinaci až do branky a jen menší důraz a nezkušenost u těch nejmladších, kterým jsme dali ve druhém poločase větší prostor zachránil soupeře od většího přídělu. V brance se velice dobře presentoval Tadeáš, který i přes pět obdržených branek v součtu obou utkání předvedl několik dobrých zákroků a i hra Lukáše a Ondry se postupem času zlepšovala, především v druhém utkání se oba presentovali kvalitní hrou, kdy byli soupeři více jak vyrovnaným protivníkem.

15 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-10-24 22:52:22)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

Podzimní část soutěže jsme zakončili na hřišti SK MILETÍN, kde jsme se utkali s mužstvy NOVÉ/STARÉ PAKY A,B.

Sestava:
brankář: Tadeáš POUR
obrana: Vašek CHLÁDEK, Martin HAVELKA, Tomáš RATHOVSKÝ
útok: Ondra BANGO, Lukáš RATHOVSKÝ, Vojta POUR, Ondra KOVÁČIK, Erik KAREL

JISKRA HOŘICE - NOVÁ/STARÁ PAKA   A      3 : 2  (1 : 1)  M.HAVELKA 2x, V.CHLÁDEK

Dnešní utkání bylo obdobou toho minulého s tímto soupeřem, s tím rozdílem, že se obě mužstva v prvním poločase jednou prosadila. Druhý poločas jsme se ujali vedení po brance Vaška, ale po rohovém kopu soupeře a chybě u tyče jsme si srazili balón do branky. Po této brance se soupeř nadechl k velkému náporu,  který jsme dobrou hrou všech hráčů a s přispěním paní štěstěny přestáli, když dvakrát vychytal Tadeáš soupeře v brejkových situacích a při dalších dvou se soupeřovi útočníci připravili svojí zbrklostí o lepší zakončení. Po přečkaném náporu jsme se také dostali k zakončení a po jednom z rohových kopů jsme se ujali vedení druhou brankou Martina, který byl důrazný v před brankovém prostoru. V posledních dvou minutách jsme se soustředili na dobrou obranu a snažili se vyrážet do rozhozené obrany soupeře, který v těchto chvílích hrál velice sobecky, když se jednotliví hráči snažili o samostatné akce, s kterými si naši kluci s přehledem poradili. Jak jsem podotkl na začátku, tak se opravdu opakovalo minulé utkání, akorát v opačném pořadí. Dnes se soupeř snažil o hru a naopak my byli šťastnější v zakončení.

JISKRA HOŘICE - NOVÁ/STARÁ PAKA B     5 : 2   (3 : 2)      V.CHLÁDEK 2x, O.BANGO, E.KAREL, T.RATHOVSKÝ

Dobře odehrané utkání v podání všech hráčů. Jen obě branky v naší brance byli naprosto zbytečné. První po zaváhání Tadeáše a druhá po špatném postavení ve zdi. Jinak se soupeř k naší brance téměř nedostal. Druhý poločas se odehrával pouze na polovině soupeře. Kluci se snažili o kombinační hru, z které pramenili dobré příležitosti. Podzimní část jsme ukončili velice dobrou hrou v obou utkáních, kdy jsme se snažili začlenit větší část kluků do hry, kteří se snažili a svojí hrou se aktivně zapojovali. Celkově jsme se presentovali dobrou hrou ve všech utkáních, kdy jsme v posledních osmi utkáních nepoznali hořkost porážky a to ani se soupeři na prvních příčkách. Bilance podzimní části:  11 - 1 - 2 - 4    78 : 55    37b

16 Naposledy upravil: ZdenekR (2014-01-10 06:07:12)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/5/5593/5593535_3cc18ffe14c9537da68cb186929e596c/images/STATISTIKAPODZIMU2011-2012.jpg?ver=0

17

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

Pár fotek z posledního utkání
http://jiskrahoricemp.rajce.idnes.cz/Ml … 2011_2012/

18 Naposledy upravil: ZdenekR (2014-01-10 06:07:44)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/5/5593/5593535_3cc18ffe14c9537da68cb186929e596c/images/tabulka2011-2012_1.jpg?ver=0

19

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

DVA REFERÁTY Z NAŠICH UTKÁNÍ S TJ KOPIDLNO

18.9.2011.
Z Hořic nevezeme ani bod, za to dobrý pocit ze super výkon.

Do Hořic jsme zajížděli s tím, že by jsme se mohli poprat o body s mužstvem SK Miletín, který má tým asi stejně vyrovnaný jako náš, a pokusit se vzdorovat dobrému mužstvu Hořic.

Hořice  :  Kopidlno  5  :  4    ( 3 : 1 )

Sestava: Svoboda (Trávníček): Poláček, Bernard, Machačný, Pekárek, Drnec, Krejčík, Petr, Nemčanský
Branky: Bernard 2x, Poláček, Krejčík

V druhém zápase nás čekal trochu silnější soupeř, který má ve svých řadách dva tři střelce a velmi dobré hráče. Obával jsem se přístupu našich hráčů, protože vždy, když jsem je v minulosti pochválil za první zápas, druhý už takový nebyl. Kluci však na soupeře vlétli a prvních 6 minut soupeře zatlačili před jejich branku. Náš tlak vyvrcholil parádním dloubákem do šibenice z kopačky Dana Poláčka a ujali jsme se vedení. Do poločasu jsme však vedení neudrželi a v závěru poločasu inkasovali a prohráli poločas 3 : 1. To však kluky nabudilo ještě k většímu nasazení a výkonu a brankou Bernarda a Krejčíka jsme vyrovnali na 3:3. Vzápětí jsme však znovu dvakrát inkasovali a stihli jen snížit na konečných 5:4 z kopačky Bernarda.  Prohra je za předvedený výkon sice nespravedlivá, ale tak už to ve fotbale někdy chodí.


16.10.2011
Vyrovnané zápasy a Miletínem a Hořicemi body opět nepřinesl.

Tj Kopidlno - Jiskara Hořice  2  :  5  ( 2 : 4)
B: Bernard, Krejčík - Havelka 3x, Chládek, vlastní
Sestava: Trávníček - Bernard, Svoboda, Krejčík, Pekárek - Nemčanský, Drnec, Pláček, Petr

Druhý zápas nás čekal ještě kvalitnější soupeř z Hořic. Do zápasu jsme vstoupili opět chybou a prohrávali 0:1, ale dvěma brankami Krejčíka a Bernarda jsem stav otočili na 2:1.  Soupeř se prosadil o dvě minuty později a vyrovnal na 2:2. Pak jsme začali být pasivní a nesoustředění a v  posledních dvou minutách jsme dvakrát inkasovali, když Trávníček vykopl na prvního hráče, který byl z Hořic a ten mu balón vrátil zpět do branky a další nedorozumění před brankou skončilo vlasním brankou Poláčka, poločasových 2:4 bylo tedy zasloužené a my jsme potřebovali hodně věcí zlepšit. V druhém poločase si kluci vzali má slova k srdci a zase začali plnit to, co jsme si řekli. Hlavně první čtyřka zahrála druhý poločas perfektně, na souhru Krejčíka s Bernardem byla radost se dívat. Snaha však ke vstřelení branky nevedla a v závěru jsme inkasovali na konečných 2:5.

20 Naposledy upravil: ZdenekR (2014-01-10 06:09:40)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

S TJ SOKOL DOHALICE JSME ODEHRÁLI V NEDĚLI 13.11.2011 PRVNÍ PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ V HALE
                 http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/5/5593/5593535_3cc18ffe14c9537da68cb186929e596c/images/Hoice-Dohalice.jpg?ver=0
V prvním našem utkání v hale, které se hrálo v rozestavění 4+1; 3 x 15 min + pokutové kopy, jsme dali především prostor borcům narozeným v roce 2004 - 2006, které jsme doplnili dvěma hráči v poli a oběma brankáři ročník 2003.

Sestava:
brankář: Tadeáš POUR, Erik KAREL
obrana: Tomáš RATHOVSKÝ, Šimon SVOBODA, Ondra PÁCALT, Filip JAVŮREK
útok: Ondra BANGO, Tomáš VOJTÍŠEK, Lukáš RATHOVSKÝ, Michal MORAVEC, Adam PODUBECKÝ, Ladyslav KOVALCHUK

Branky: Ondra BANGO 3x, Šimon SVOBODA 2x, Tomáš RATHOVSKÝ

Od začátku až do konce utkání jsme byli aktivnějším mužstvem, pouze ve třetí části jsme soupeře nechali více hrát. Především zásluhou Dominiky se soupeři podařilo snížit na přijatelnější výsledek, kdy nám dala ze čtyř branek tři. Naopak nám se ve třetí části nedařilo proměňovat šance, které jsme si vypracovali. Přes to jsme byli s utkáním spokojeni, na klucích bylo vidět, že se někteří za tu krátkou dobu co chodí už něco naučili a ti zkušenější měli možnost vyzkoušet si nějaké dovednosti navíc. Především Ondra BANGO předvedl pár pěkných věcí a jeho druhá branka vyčnívala nad všechny, kdy bez přípravy z běhu uklidil balón tam kam ve fotbale patří ,,a to by se pořád chtěl cpát do branky!smile'' a Michal MORAVEC, který zejména ve třetí části předvedl některým starším borcům příkladnou práci útočníka, když neustále napadal a znemožňoval rozehrávku soupeře, ale ani ostatní nezklamali a co je důležitější, všichni se snažili. A i když se nakonec mezi střelce zapsal i jeden z nejstarších, tak zrovna po obou 2003  (Tomáš R. a Ondra P.) jsme to nechtěli, ti měli především usměrňovat oba své kolegy v obraně.

21 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-11-21 14:15:31)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

VYDAŘENÉ VYSTOUPENÍ NA TURNAJI A-Z STAV CUPU V HOLICÍCH

V sobotu 19.11.2011 jsme se zúčastnili halového turnaje pro ročník 2003 a mladší v Holicích, který pro naše borce dopadl nadmíru dobře.
Hrálo se ve dvou skupinách 1x11 min,4+1. Našimi soupeři byli ve sk.B. : JISKRA ÚSTÍ nad ORLICÍ, FK NÁCHOD, SK HOLICE ZELENÍ a FK PARDUBICE.

Sestava:
brankář: Erik KAREL
obrana: Tomáš RATHOVSKÝ, Ondra PÁCALT, Vašek CHLÁDEK
útok: Marek BANGO, Martin HAVELKA, Ondra BANGO, Michal MORAVEC

           http://img4.rajce.idnes.cz/d0401/5/5673/5673216_3f92b73d46fa2d3b0784c876f9229b57/images/Hoice-st.jpg
Branky: Marek BANGO, Martin HAVELKA

Naše první utkání jsme začali velice aktivní hrou, což platilo i o soupeři, takže bylo k vidění velice zajímavé utkání. První vážnější akci tohoto utkání jsme si vypracovali mi, ale bohužel jsme ji neproměnili, naopak soupeř se po technické chybě brankáře, kdy opustil brankové území s balónem v ruce dostává z pokutového kopu do vedení. Stejným způsobem srovnáváme stav utkání na 1 : 1, kdy svůj pokutový kop proměňuje Marek. Po této brance přebíráme iniciativu a snažíme se strhnout vedení na svou stranu, ale bohužel po naší další chybě prohráváme 2 : 1. Ani tentokrát kluci nic nevzdávají a po několika šancích srovnáváme brankou Martina na konečných 2 : 2. Přes pár chyb, které soupeř využívá jsme odehráli toto utkání od začátku do konce ve velkém tempu a je jen škoda, že jsme neproměnili alespoň jednu nebo dvě šance, které jsme si před vyrovnávací brankou vypracovali.

           http://img4.rajce.idnes.cz/d0401/5/5673/5673216_3f92b73d46fa2d3b0784c876f9229b57/images/Hoice-Nchod.jpg
BRANKA: Marek BANGO

Druhé utkání jsme odehráli se známějším soupeřem, se kterým jsme měli už tu čest hrát a o kterém jsme věděli, že hraje dobrý fotbal. Vývoj utkání byl z naší strany nad očekávání, když jsme soupeře nepustili téměř do žádné šance. Pouze po jednom z našich rohových kopů jsme propadli na prostředku hřiště, kdy soupeř postupoval sám na našeho brankáře, ale Tomáš dokázal téměř přes celé hřiště soupeře doběhnout a naprosto čistým způsobem ho odstavit od balónu a tím zamezit jeho střele. Od tohoto okamžiku jsme byli aktivnějším mužstvem a v samotném závěru pečetili svůj perfektní výkon nečekaně rychlím rozehráním trestného kopu Markem, který nedal gólmanovy soupeře žádnou šanci.

            http://img4.rajce.idnes.cz/d0401/5/5673/5673216_3f92b73d46fa2d3b0784c876f9229b57/images/Hoice-Holice.jpg
Branky: Martin HAVELKA 2x, Marek BANGO, Vašek CHLÁDEK

Třetí utkání jsme odehráli s mužstvem domácích, které bylo nejslabším soupeřem v naší skupině. Po rychlém vedení , kdy jsme v 6 minutě vedli 4 : 0 jsme dali větší prostor našim nejmladším hráčům Michalovi a Ondrovi B. Především Michal si v tomto utkání zahrál mnohem více, nežli v předešlých, ale vůbec nezklamal, ba naopak pouštěl se do soubojů s o mnoho větším obráncem soupeře a svým pohybem mu dělal velké problémy. Samotné utkání jsme odehráli v naprosté pohodě, až na závěrečný zkrat Erika v brance, když si opět nepohlídal své postavení a dovolili jsme soupeři vstřelit čestný gól z pokutového kopu. Při této penaltě se Erik zaskvěl dobrým zákrokem, kdy vystihl směr střeli, ale bohužel soupeř ji otřel o tyč, s čímž nemohl nic dělat.

             http://img4.rajce.idnes.cz/d0401/5/5673/5673216_3f92b73d46fa2d3b0784c876f9229b57/images/Hoice-Pardubice.jpg

S vědomím, že máme již jistý postup nejhůře z druhého místa jsme nastoupili k tomuto utkání s mnohem věhlasnějším soupeřem. Ačkoli soupeř disponoval dobře individuálně vyspělými hráči, tak si troufám tvrdit, že jako kolektiv jsme působili jednoznačně lepším dojmem a i tomu odpovídal průběh utkání, kdy se soupeř snažil vše řešit individuálně, což jsme si pohlídali včasným přistupováním k oběma šikovným útočníkům a do žádné šance je nepouštěli a sami hrozili kolektivní kombinační hrou, z čehož pramenili naše dvě veliké příležitost, které nám svým dobrým zákrokem vychytal soupeřův brankář. Asi tři minuty před konce jsme bohužel dostali smolný gól, když se balón odrazil od jednoho z našich hráčů k zcela volnému hráči soupeře a ten už věděl co dělat. I po této brance jsme se snažili alespoň o srovnání stavu a téměř do konce utkání dobývali branku soupeře, ale kýženou branku se nám nepodařilo vstřelit a naopak soupeř uzavírá z trestného kopu z poloviny hřiště ranou pod břevno na konečných 2 : 0. I přes prohru postupujeme z druhého místa do čtvrtfinále, kde nás čeká třetí z druhé skupiny.

                                                  ČTVRTFINÁLE

               http://img4.rajce.idnes.cz/d0401/5/5673/5673216_3f92b73d46fa2d3b0784c876f9229b57/images/tvrtfinle.jpg
Branka: Martin HAVELKA

Čtvrtfinále přináší velice opatrnou partii, kdy jsme mírně aktivnějším mužstvem. První větší příležitost si vypracováváme mi, ale bohužel Markovi balón nesedl, tak jak si představoval. O chvíli později se už prosazujeme, když Martin i s trochou štěstí proměňuje Markovu pobídku. Poté už zodpovědnou hrou dozadu a pěknými výpady na soupeřovu branku hlídáme výsledek tohoto utkání a postupujeme do SEMIFINÁLE, kde na nás čeká vítěz druhé skupiny a to mužstvo SPARTAK RYCHNOV NAD KNĚŽNOU.

                                                       SEMIFINÁLE

                http://img4.rajce.idnes.cz/d0401/5/5673/5673216_3f92b73d46fa2d3b0784c876f9229b57/images/Semifinle.jpg

V semifinále nastupujeme proti jasnému vítězi druhé skupiny, který vstřelil 10 branek a žádnou neinkasoval a pouze jednou remizoval s našim předešlým soupeřem. Do utkání vstupujeme s vědomím, že musíme uhlídat hráče č.17, který byl největší hrozbou všem soupeřům. Na tento úkol jsme stanovili maximálně těsné bránění Vaškem popřípadě Ondrou P. Stanovená taktika už od začátku přináší své ovoce, kdy soupeř bez svého nejlepšího hráče není schopen nic vymyslet a mi jsme tím lepším mužstvem na hřišti a také si vypracováváme dvě velice slibné příležitosti, při kterých se blýskl brankář soupeře, který mimochodem stojí na tomto turnaji poprvé v brance, perfektními zákroky a drží své mužstvo ve hře. Soupeř se za celé utkání dostává k jediné polo šanci, kdy se Vašek nechává unést hrou a zapomíná na svého hráče, který míří sám na naši branku, ale opět naše dobře pracující obrana včas zasahuje a ve spolupráci s Erikem donucuje hráče k pohybu mimo střeleckou pozici. V závěru máme ještě jednu dobrou příležitost, kdy po rohovém kopu nejsme schopni dorazit balón ve skrumáži za brankovou čáru. O postupujícím do finále tak musí rozhodnout pokutové kopy. V pokutových kopech jdou na řadu první Rychnovští a jejich nejlepší střelec neproměňuje. Martin svoji ano a vedeme 1 : 0, poté Vašek soupeři chytá a případná proměněná penalta Markem nás posouvá dál, ale bohužel přestřeluje. Ve třetí se štěstím soupeř proměňuje a na Vaškovy je aby rozhodl, ale bohužel ani on nedává a na řadu přichází rozhodující penalty. Soupeř svoji proměňuje a na řadě je Tomáš. Ač dobře kopnutá tak ještě famóznějším zákrokem chycená penalta rozhoduje o našem boji o 3. místo, kde se utkáme s poraženým z druhého semifinále mezi FK PARDUBICE a FK NÁCHOD

                                                        o 3. MÍSTO

                 http://img4.rajce.idnes.cz/d0401/5/5673/5673216_3f92b73d46fa2d3b0784c876f9229b57/images/o3.msto.jpg

Branky: Vašek 2x

Výsledek druhého semifinále nám přisoudil mužstvo FK NÁCHOD, který taktéž prohrál v penaltovém rozstřelu, když po základní hrací době hrál  1 : 1.
Utkání přineslo hodně zvratů, když se nám soupeř zdál ještě méně nebezpečnější, než v našem vzájemném utkání ve skupině.  V boji o 3.místo jsme se dostali do vedení po dobře rozehraném přímáku Vaškem. Poté jsme díky dvěma chybám Erika přišli o vedení a rázem prohrávali 2 : 1. Načež po další trefě Vaška srovnáváme na konečných 2 : 2, a opět musejí rozhodovat pokutové kopy. Jako první  proměňuje Ondra PÁCALT a soupeř netrefuje, v další Erik vymetá horní roh soupeřovi branky a ujímáme se vedení 2 : 0, ale i soupeř proměňuje, ve třetí sérii kope Ondra BANGO, který trefuje tyč a tím soupeři dává naději na srovnání, ale proti je Vašek, který chytá, čímž kluci dostáli svému předsevzetí po prohraném semifinále  a obsazujeme pěkné TŘETÍ MÍSTO.
Závěrem musíme všem klukům poděkovat za předváděné výkony a za odhodlání s jakým i za nepříznivého stavu ke všem utkáním přistupovali a také rodičům, kteří byli v každém našem utkání šestým hráčem a snažili se klukům udělat perfektní kulisu, což se jim dařilo a pro kluky to bylo nejlepší poděkování za jejich předváděné výkony.

KONEČNÉ POŘADÍ:

1. FK PARDUBICE
2. SPARTAK RYCHNOV NAD KNĚŽNOU
3. JISKRA HOŘICE
4. FK NÁCHOD
5. SK VYSOKÉ MÝTO
6. JUNIOR SKUTEČ
7. JISKRA ÚSTÍ NAD ORLICÍ
8. SK HOLICE BÍLÝ
9. SK HOLICE ZELENÍ
10. SLOVAN HAVLÍČKŮV BROD

22

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

4.12. hrajete s Dohalicema
v který hale ?
a v kolik hodin?

23 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-11-22 04:20:34)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

4.12. hrajeme od 14'00 hod. v hale u Obchodky.

24 Naposledy upravil: ZdenekR (2011-11-28 11:15:09)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

http://img5.rajce.idnes.cz/d0508/5/5748/5748176_c14ad371fad23cb69c51556b0e45b515/images/SHTTrebes.jpg
V neděli jsme se zúčastnili dalšího z řady turnajů mladších přípravek pro ročník 2003 a mladší, tentokrát ve sportovní hale v Třebši.
Turnaje se zúčastnilo celkem osm převážně hradeckých mužstev vyjma nás a mužstva Třebechovic, která se utkala systémem každý s každým na 1x12 min., v rozestavění 4+1. Na turnaj jsme odjížděli s několika omluvenkami, což předem naznačovalo jisté problémy v sestavě.

Sestava:
brankář: Tadeáš POUR
obrana: Vašek CHLÁDEK, Ondra PÁCALT, Erik KAREL
útok: Marek BANGO, Ondra BANGO, Tomáš VOJTÍŠEK, Lukáš RATHOVSKÝ

          http://img5.rajce.idnes.cz/d0508/5/5748/5748176_c14ad371fad23cb69c51556b0e45b515/images/Hoice-Tebechovice.jpg
branky: Vašek, Marek
V našem prvním utkání jsme se především trápili s balónem, s kterým se turnaj odehrával. Nevím čím to je, ale specifikem tohoto turnaje jsou míče. V loňském roce si hráči všech mužstev stěžovali na tvrdost balónů a letos pro změnu na neskutečný odskok. Samozřejmě, že podmínky měli všichni stejné, ale díky extrémnímu odskoku nebylo na hřišti vidět moc fotbalových prvků, spíše komických situací, kdy se většinou brankář všemožně a v mnoha případech neúspěšně snažil zabránit brance, protože ho prostě balón přeskákal. Ale k samotnému utkání. Oproti minulému roku, kdy jsme s Třebechovicemi odehráli sice vyrovnaná utkání, ale vždy s nepříznivým výsledkem se nám dařilo mnohem lépe, ba naopak byli jsme to mi, kdo byl po většinu utkání aktivnější. První velkou šanci jsme ještě nevyužili, ale po jednom závaru Vašek nastřelil soupeře, který usměrnil balón za vlastního brankáře, poté přidal branku Marek a pečetil na konečných 2 : 0 v náš prospěch.


          http://img5.rajce.idnes.cz/d0508/5/5748/5748176_c14ad371fad23cb69c51556b0e45b515/images/Hoice-FCHK.jpg
branky: Vašek, Marek
Ve druhém utkání narážíme na hradecké FCéčko. Utkání jsme začali iniciativně a po pár minutách se dostáváme do několika příležitostí, z kterých se zásluhou pohotové střeli Vaška ujímáme i s trochou štěstí vedení. Poté se hra odehrává především uprostřed hřiště, ale po chybě soupeřova brankáře při rozehře Marek upravuje hlavou na 2 : 0. Zrovna tady nám odskok velice pomohl, protože jak jsem již psal brankář dělal co mohl, ale na balón prostě nedosáhl. Po jednoznačném průběhu jsme se vlastními chybami připravili o dvoubrankový náskok, kdy nejprve Erik nepochopitelně z pozice obránce utíká a nechává zcela volného svého hráče, který pohotově snižuje na 2 : 1 a poté po zaváhání Ondry P. , kdy neodehrává balón z první soupeř v samotném závěru srovnává na konečných 2 : 2.


          http://img5.rajce.idnes.cz/d0508/5/5748/5748176_c14ad371fad23cb69c51556b0e45b515/images/Hoice-TebeB.jpg
branky: Marek 2x
Ve třetím utkání narážíme na první ze čtyř domácích celků. Hra je celkem vyrovnaná, ale postupem času jsme mírně aktivnější. Po důrazu Marka před brankou se ujímáme vedení o chvíli později Marek přidává druhou branku, po které dobru hrou dovádíme utkání do vítězného konce.


          http://img5.rajce.idnes.cz/d0508/5/5748/5748176_c14ad371fad23cb69c51556b0e45b515/images/Hoice-TebeA.jpg
Dalším našim soupeřem je A tým domácích. Tento soupeř je mnohem lepší nežli předchozí, a také je to na hře znát, když nás od začátku zaskočí aktivní hrou, ale do žádné větší příležitosti ho nepouštíme. V době, kdy se hra začíná vyrovnávat se soupeři daří v pokutovém území při vhazování uvolnit kolem Vaška a umístěnou střelou prostřeluje Tadeáše. I přes obdrženou branku pokračujeme ve své hře, a snažíme se o vyrovnání, když už vypadá, že se Vašek protlačí přes soupeřova posledního obránce, přichází faul, při kterém pan sudí dává údajnou výhodu Vaškovi, který sotva daný faul ustává a po odrazu míče o jeho nohy končí v zámezí. Ani tato situace nás neodrazuje od tlaku na soupeřovu branku, ale přichází další sporný moment, kdy soupeř v blízkosti svého pokutového území zahrává evidentně rukou, což se opět nepíská a ještě ke všemu je uznáno vhazování pro mužstvo domácích. Nakonec si domácí svůj náskok hlídají a vítězí 1 : 0.


          http://img5.rajce.idnes.cz/d0508/5/5748/5748176_c14ad371fad23cb69c51556b0e45b515/images/Hoice-FCNHK.jpg
branka: Marek
Hráči Nového Hradce se od začátku presentují velice pěknou hrou a po zásluze se ujímají vedení 2 : 0. Poté se hra začíná srovnávat a přicházejí i naše šance, ale nejprve Ondra B. ve stoprocentní šanci netrefuje balón a poté Markovi schází kousíček od vstřelení branky. Po několika minutách se přeci jenom Marek prosazuje a snižuje na 1 : 2. Přes veškerou snahu se nám i zásluhou dobré hry soupeře srovnat nedaří.


         http://img5.rajce.idnes.cz/d0508/5/5748/5748176_c14ad371fad23cb69c51556b0e45b515/images/Hoice-Tebedvky.jpg
branky: Marek, Vašek
Utkání s dívkami domácích přináší především souboje s velkou útočnicí, které vyžadují těsné bránění, což se nám v úvodu daří. V předešlém utkání tuto útočnici trenérka šetřila, což se podepsalo na jejich výkonu, když děvčata bez její přítomnosti prohrála 1 : 6 s FC Hradec. Naopak nám se podaří otevřít účet utkání, když Marek usměrňuje hlavou chybnou rozehru brankářky za její záda. Bohužel z vedení se dlouho neradujeme, když nám výše zmíněná hráčka dvakrát uniká a svůj druhý pokus proměňuje a srovnává na 1 : 1. Poté přichází opět chyba Erika, kdy nikoho při rohovém kopu nehlídá a jeho volná hráčka uklízí balón do prázdné branky 1 : 2. Aby nebilo všemu konec, tak po špatné rozehře od branky zvyšuje největší hrozba soupeřek na 1 : 3. Naši kluci však nic nevzdávají a dvě minuty před koncem po pěkné střele Ondry P. a odrazu od obrany prostřeluje Vašek levou nohou vše co mu stojí v cestě a vykřesává naději na srovnání výsledku. Ačkoliv po celé zbývající dvě minuty máme balón ve své moci, tak se nám nedaří ani ohrozit branku soupeře a prohráváme 2 : 3.


         http://img5.rajce.idnes.cz/d0508/5/5748/5748176_c14ad371fad23cb69c51556b0e45b515/images/Hoice-TebeC.jpg
branky:Vašek 2x, Ondra B.
S C týmem domácích je to jednoznačná záležitost našeho mužstva. I když spousta šancí nekončí brankou. Především dva samostatné úniky Ondry PÁCALTA volají po brankách, které by byli třešničkou na dortu, až na jedinou chybičkou jinak perfektního dnešního výkonu. Konečně se také trefuje Ondra B., který se prosazuje asi z pátého pokusu. Taktéž jsme nechali konečně odpočnout Marka, který v předešlých utkáních ani jednou neslezl z hřiště a po vstřelení druhé branky i Vaška a nechali hrát hlavně ty nejmladší. Soupeř se dostává k jedinému ohrožení naší branky a to po našem faulu před pokutovým územím, ale z následné střeli netrefuje branku.
Na to s jakými problémy, kdy nám vypadl Tomáš RATHOVSKÝ a Martin HAVELKA jsme na tento turnaj odjížděli hodnotím turnaj a konečné 5.místo kladně. Pouze utkání s FC HK mně mrzí, nebýt této zbytečné ztráty, byli by jsme o dva stupínky výše. Bylo vidět, že ti co měli nahradit Toma a Marťu nemají ještě tu kvalitu, která by nám zaručila lepší umístění.

FOTOGALERIE:
http://www.rajce.net/a5748572

25 Naposledy upravil: ZdenekR (2014-01-10 06:10:33)

Re: Referáty ze zápasů Mladší přípravka

S DOHALICEMI OPĚT VÍTĚZNĚ

         http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/5/5593/5593535_3cc18ffe14c9537da68cb186929e596c/images/Hoice-Dohalice_1.jpg?ver=0

branky:Vláďa KOVALCHUK 2x, Vojta POUR, Šimon SVOBODA

Sestava:
brankář: Erik KAREL
obrana: Tomáš RATHOVSKÝ, Filip JAVŮREK, Šimon SVOBODA, David GABRIEL
útok: Vláďa KOVALCHUK, Vojta POUR, Adam PODUBECKÝ, Matěj ŠŤASTNÝ

4.12.2011 jsme odehráli druhé přátelské utkání se SOKOLEM DOHALICE.
Hrálo se v rozestavění 4+1, 3x15 min. + penalty. V utkání jsme dali přednost všem hráčům narozeným v roce 2004 a mladším, ze starších hrál pouze Tomáš a Erik, což bylo po domluvě s Dohalickými. V úvodu byla hra hodně nepřesná, přes to jsme byli aktivnější a nebezpečnější, ale i tak skončila první čtvrtina 0 : 0. V druhé se začali kluci prosazovat mnohem častěji a po jednom z rohových kopů se ujímáme vedení po trefě Vládi. Po této brance v podobné situaci přidává naši a zároveň i svoji druhou branku opět Vláďa. Ve třetí se nejprve několika velice dobrými zákroky presentuje Erik, když ve dvou případech likviduje samostatné nájezdy dvou dohalických hráčů, aby po jednom z rohových kopů a následné střele Erika usměrnil dobrou tečí Vojta za bezmocného gólmana hostí 3 : 0. V závěru nejprve po několika zbytečných zmatečných chybách Erika dostává soupeř šanci ke skorigování výsledku, ale zásluhou výtečných obraných zákroků Šimona a Filipa, kdy nedovolí soupeři včasným přistoupením zakončit do odkryté branky, se naopak nám daří uzavřít díky přesné nahrávce mezi dva obránce a hezkým zakončením do protipohybu brankáře Šimonem na konečných 4 : 0. V pokutových kopech se nám moc nedaří, kdy proměňujeme pouze jeden Šimonem a prohráváme 1 : 4, ale na druhou stranu bylo i při pokutových kopech vidět zlepšení, protože vyjma Toma a Erika se snažili všichni kluci mířit k tyči. Velice dobré utkání odehrál Šimon, který byl nebezpečný jak směrem k soupeřově brance, tak i velice spolehliví směrem do obrany, je jen škoda, že není naším hráčem! Taktéž Erik předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů v brance, až na již zmiňované chyby v závěru utkání.  Z nejmenších se předvedl ve velice dobrém světle Matěj (2006), ale ani ostatní nezaostávali a snažili se přispět dobrým výkonem k dnešnímu vítězství. V mnoha případech bylo vidět, že i ti, kteří začínají, se něco naučili, protože v porovnání s hráči soupeře, kteří hrají stejnou dobu byli naši kluci o poznání kvalitnější. Ale abych jen nechválil, tak se také našlo mnoho negativních věcí v jejich hře, a to především někdy chybějící větší důraz před brankou, přesnější a důraznější zakončování a chybějící pohyb bez balónu.