26

Re: PŘÍPRAVKA STARŠÍ

http://img268.imageshack.us/img268/7260/plakatturnajppr2862009.jpg

27 Naposledy upravil: wusa (2009-06-29 09:45:48)

Re: PŘÍPRAVKA STARŠÍ

Turnaj starších přípravek – Stará Paka 28.06.2009
Ve Staré Pace se konal fotbalový turnaj fotbalových přípravek – vítězů okresních přeborů Královéhradeckého kraje + domácích.
Mužstva byla přiřazena do dvou skupin.

Skupina A

Jiskra Hořice
Sokol Stěžery
Stará Paka

Skupina B

TJ Náchod
Spartak Opočno
Slavoj Kunčice

Sestava našeho týmu :
Kuba Kněžourek, Fanda Kubát, Adam Šlambera, Filip Zakl, Honza Kočí, Dan Šubr, Míša Pour, Péťa Petr a Tomáš Fátor.

V prvním utkání jsme se měli střetnout s domácím mužstvem  - se Starou Pakou. Jenže situace se rapidně změnila po tom, co Paka prohrála své první utkání ve skupině se Stěžerami 0:1. V tu chvíli hlasatel zahlásil, že k dalšímu utkání nastoupíme ne proti domácím, ale právě proti Stěžerům. Přeci pořadatel turnaje nenechá hrát své mužstvo dvojzápas a ještě k tomu proti Hořicím !
V prvním utkání jsme tedy hráli proti Stěžerům. Zápas to byl velice pohledný a vyrovnaný. Každý ze soupeřů čekal na chybu protivníka. A ta přišla zhruba minutu před koncem hrací doby, kdy Honza Kočí našel dlouhým centrem zleva Tomáše Fátora, který pak střelou z dálky, kterou namířil těsně pod břevno, překonal brankáře soupeře! Nastala obrovská radost z vítězství a všichni jsem věřili v postup do finále, protože ve druhém zápase nám stačilo uhrát proti Staré Pace i remízu.
Všechno bylo ale jinak. Zápas byl vcelku vyrovnaný, naše mužstvo působilo fotbalovějším dojmem. Pak ale přišla na řadu „taktika“ domácích. Tři vymyšlené fauly na hranici pokutového území znamenaly tři trestné kopy, ze kterých domácí hráč, který už celé jaro kopal za Hradec Králové, dal tři branky a bylo po nadějích. Kluci, ale i přítomní rodiče, takovýto způsob prohry jen velice těžce nesli.
V posledním utkání jsme nastoupili v zápase o umístění na 5. a 6. místě proti Náchodu. Zklamání z předchozího zápasu bylo velké a po celý zápas kluci bojovali spíš sami se sebou, než se soupeřem. Utkání skončilo 1:1, když naši branku zaznamenal Adam Šlambera. Došlo k penaltovému rozstřelu, nejdříve v sérii tří kopů, po nich byl stav stále nerozhodný. Od čtvrtého kopu se mužstva střídal vždy po jednom. Naši rozhodující penaltu proměnil Honza Kočí.

Turnaj nakonec vyhrála Stará Paka, která na penalty porazila Opočno. Třetí skončily Stěžery, čtvrté Kunčice.

Po skončení turnaje jsme se přesunuli do Hořic, kde na nás už čekal zbytek žákovského mužstva a kluci společně s trenéry Mirkem Fátorem a Jirkou Urbanem vyrazili na týdenní soustředění do Orlických hor.