26 Naposledy upravil: Robben (2008-10-06 16:18:41)

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

Omlouvám se, ale ze včerejších zápasů, si nepamauji skoro nic.

MD

Červený Kostelec - Jiskra Hořice
0:3 (0:0)

B: Černý(p), Novotný, Rubeš

První poločas byl spíše vyrovnaný, hrálo se na obouch stranách, ale možná jsme měli míč na kopačkách delší dobu než soupeř. Začátek druhého poločasu byl stejný jako první, ale poté se nám během 5 minut podařily vstřelit dva góly po únicích Robina Orcta. Nejdříve byl sfaulován v pokutovém území a následnou penaltu proměnil Černý a poté po jeho střele do tyče dorazil Novotný. Domácí se stále snažili aspoň vyrovnat, ale naštěstí jsme za dalších 15 minut vstřelili gól a to soupeře úplně zlomilo. Konec se dohrával v klidu a po zápase na tabuli(i když žádnou neměli) svítilo konečných 0:3.

SD
Červený kostelec - Jiskra Hořice
2:0 (1:0)

Tento zápas začal hrozivě, když ve 2. minutě zústal na trávníku ležet Tomáš Lacina po brutálním zákroku. Soupeř s ním nešel do hlavičkového souboje, ale místo toho ho kopl do hlavy. Rozhodčí musel zápas přerušit a Toma odvezla záchranka do nejbližší nemocnice. Domácí hráč však doustal pouze žlutou kartu. Od té doby rozhodčí pískal sebemenší faul nebo nebezpečnou hru a dělal z toho pěkný "guláš"!! Po chvilce to jeden domáci hráč neunesl a po jednom odpískaném zákroku zvolal "to si děláš p**** ne???". Dostal žlutou kartu a rozhodčí dal pokyn, aby šel na lavici a sundal si prsten, hráč ho sundal z prstu a zahodil ho, rozhodčí na to nedbal a řekl, že za čáru musí jít stejně. Hráč mu na to "pouze" odpověděl "vyliž si p****!!!" a už se šel sprchovat. Domácí střídačka se otřásala v základech, rozhodčí jim však pohrozil a druhý poločas byli už zticha:). I když hráli domácí v 10 stihli nám dát do poločasu gól. Jeden z mnoha nakopnutých balónů obrana neodvrátila a rychlý útočník z rohu vápna prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Do druhého poločasu jsem nastoupili s tím, že výsledek obrátíme v náš prospěch, ale nedařilo se nám to, soupeřovi rychlí útočníci nám dělal probémy, domácí na ně pouze nakopávali balón a když jsme je neodvrátili bylo zle. Jeden takovýto dlouhý balón se nám vymstil. Domácí zahrávali tresťnák a dlouhý míč zapadl za obranu a domácí hráč vstřelil druhou branku. Utkání bylo velmi vyhrocené a z velké části za to mohl rozhodčí. Ale za naší prohru si můžem jen a jen sami.:(

Na závěr bych zde chtěl popřát Tomovi, aby zranění nemělo žádné následky, a aby se brzo zotavil a vrátil se na trávník. Jsme s tebou Tome!!

27 Naposledy upravil: Robben (2008-09-21 19:53:51)

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

MD

Jiskra Hořice - Rychnov n/K
0:6 (0:3)

B: nikdo

Sestava:
Filák - Fajgl, Šlambera, Ruml, Novotný - Krušina, Rubeš, Minich, Kratěna - Filounek(r.96!)
Ano počítáte správně, chybu jsem tam neudělal.

Do toho zápasu jsme nastoupili s tím, že zazdíme obranu a budeme spoléhat na brejky. Už od začátku soupeř kousal, ale my jsme se dobře bránili a tak jsme si gól vstřelit nenechali. V záloze jsme byli schopni kombinovat, ale Fillas to měl na hrotu velice těžké. Bohužel jsme si ještě v prvním poločase nechali dát tři góly. Dva z nich byli z dálky krásnými ranami, proti kterým nemohl branař nic dělat. Druhý poločas byl jasně pro hosty, síli docházely a tak za zmínku stojí pouze tresný kop z vápna, který jsme však nedokázali proměnit v gól.

SD

Jiskra Hořice - Rychnov n/K
2:1 (1:0)

B: Vaňátko 2x

Sestava:
Dufek - Ruml(Stuchlík), Žáček, Brant, Šlambera(Rubeš) - Šedivý, Hudek, Palm, Filák - Novotný(Fajgl), Vaňátko

Už odd začátku jsme byli lepším týmem, jen se nám nedařilo vstřelit branku. Hosté nakopávali balóny a jejich útočníci se snažili utéct našim obráncům, ale ubránili jsme je. Potom se nám konečně podařilo vstřelit branku, Vaňas z velkého úhlu přehodil branaře a míč zapadl do šibenice. Do konce poločasu se již nic nedělo. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že náskok navýšíme, ale nedařilo se, sice jsme hráli aktivněji, ale gól ne  a ne přijít. Jeden z útoků se však povedl a Vaňas si obhodil brankáře a levačkou, za pomoci soupeře, vsítil branku. Doufali jsme, že již zápas dohrajeme, ale hosté se nevzdávali a snížili, naštěstí jsme již výsledek udrželi a 3 body zústávají u nás.

28 Naposledy upravil: Robben (2008-09-27 19:56:20)

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

MD

Jiskra Hořice - SK Jičín
2:1 (0:0)

B: Černý(p), Rubeš

Sestava:
Filák - Fajgl, Šlambera, Ruml, Pour - Kratěna, Minich, Rubeš, Krušina(Novotný) - Černý(V. Machek), Langr(R. Machek)

Dnes přijel silný soupeř z horní poloviny tabulky. Bylo to takové menší derby. První poločas byl vyrovnaný. Byly chvíle, kdy jsme dokázali soupeře přehrávat a vytvořili jsme si i nějaké šance, ale ty zůstaly neproměněny. Do druhého poločasu jsme vlétli a hned ve druhé minutě jsme zahrávali pokutový kop, který s přehledem proměnil Pepa Černý. Soupeř chtěl výsledek zvrátit, ale namísto toho jsme po 15 minutách vstřelili pojišťovací branku. Zbytek zápasu byl ve znamení hostů, tlačili a chtěli dát gól, ale to sem jim naštěstí podařilo až ve 3. minutě nastavení a tak 3 body zůstávají doma!!

SD

Jiskra Hořice - SK Jičín
0:0

Sestava:
Dufek - Žáček, Šlambera(Stuchlík), Brant, Lacina - Filák(Rubeš), Palm, Hudek, Šedivý - Vaňátko(Ruml), Novotný

První poločas se nám moc nedařilo, hosté nás přehrávali. V útoku jsme nebyli schopni něco vymyslet a v obraně jsme dělali menší chyby, Borka však chytal jako vždycky skvěle. Druhý poločas byl o něco lepší, iniciativu jsme převzali my, ale gól jsme vstřelit nedokázali. Nejblíž ke gólu byl Fox, který napřáhl z 30 metrů, ale jeho rána skončila "pouze" na břevně. Měli jsme i pár standardek, ale vždy nám ke vstřelení gólu kousek chyběl. Hosté nehráli špatně a tak bod je myslím spravedlivý pro oba celky.

29 Naposledy upravil: Robben (2008-10-06 21:40:09)

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

MD

MFK Nové Město n/M - Jiskra Hořice
5:1 (4:0)

B: Černý(p)

Sestava: Filák - Fajgl(V. Machek), Ruml, Šlambera, Novotný - Černý, Vrťátko, Rubeš, Kratěna - Pour(Krušina), Orct(R. Machek)

Už od začátku jsme byli horším týmem a jenom jsme se bránili. Dokud jsme nedostali první gól, tak to ještě šlo, ale poté dali domácí první a následně i druhý gól a v podstatě jsme to složili. Protože naše hra dopředu, nebyla moc chvályhodná. O poločasu jsme ještě dostali dvě branky a tak poločas skončil výsledkem 4:0. DO druhého poločasu jsme šli s tím, aby jsme aspoň udrželi ten výsledek a neudělali si takovou ostudu. Bohužel jsme dostali branku po nepřehledné situaci v pokutovém území. Naše hra dopředu se však trochu zlepšila a po jednom útoku P. Novotného jsme zahrávali penaltu, kterou proměnil P. Černý. Do konce zápasu jsme ještě měli pár brejků, které však gólem neskončily, a tak zápas skončil výsledkem 5:1.

SD

MFK Nové Město n/M - Jiskra Hořice
1:3 (0:2)

B: Langr, Šedivý, Ruml

Sestava: Dufek - Hudek, Lacina, Vaňátko, Palm(Novotný) - Šlambera(Filák), Žáček, Rubeš(Ruml) - Stuchlík, Langr, Šedivý

Hned z první akce jsme málem vstřelili branku. J. Šedivý zatáhl po kraji, nacentroval, míč se odrazil k Jardovi Žáčkovi na vápno a ten z voleje nebezpečně vystřelil, střelu však zblokoval obránce. Byli jsme mnohem aktivnější jen góly nepadaly, Poté však Filip Langr z vápna umístěnou střelou k tyči a Jirka Šedivý po centru Honzi Stuchlíka změnili skóre v náš prospěch. A takovým výsledkem skončila první půlka. Druhá půlka byla více vyrovnaná, domácí se snažili zkorigovat výsledek, ale to se jim nedařilo. Naopak my jsme dokázali vstřelit šťastnou branku, kdy Kuba Šlambera vypálil na bránu a míč se odrazil od nohy Pavla Rumla, a tak jsem náš výsledek pojistili. Hosté dokázali snížit z dobře kopnutého trestného kopu, ale víc jsme jim už nedovolili.

30 Naposledy upravil: Robben (2008-10-11 19:32:31)

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

MD

Jiskra Hořice - Jiskra Jaroměř
1:3(0:2)

B: Rubeš(p)

Sestava: Filák - Vrťátko(Machek. V), Ruml, Šlambera, Pour - Černý(Machek. R), Rubeš, Minich, Kratěna - Langr, Fajgl(Novotný)

Dnes nás čekal těžký soupeř, přijel k nám třetí tým tabulky. Byli techničtější, důraznější a i větší, ale i tak jsme je dokázali přehrávat a byli chvíle, kdy jsme hráli pouze my. Bohužel jsme však nedokázali vstřelit žádný gól a tak těsně před poločasem jsme obdrželi hned dvě branky. Hosté nás moc neohrožovali až na rychlého útočníka, který právě zařídil tyto branky. Do druhého poločasu jsme vlétli a hned jsme po faulu na Novotného proměnili penaltu a tak snížili na 1:2. Náš tlak pokračoval, ale při naší smůle jsme vstřelili pouze tyč. Tlak pomalu ustupoval a 10 minut před koncem jsme obdrželi třetí a zároveň poslední branku utkání. Odehráli jsme dobré utkání, bohužel výsledek tomu neodpovídá. Opět za nás hráli kluci Machkové(st. žáci) a nutno podotknout, že opět velmi dobře.

SD

Jiskra Hořice - Jiskra Jaroměř
2:1(1:1)

B: Šlambera, Hudek

Sestava: Dufek - Brant, Lacina, Vaňátko(Minich), Hudek - Šlambera, Žáček, Rubeš(Filák) - Stuchlík(Langr), Novotný(Ruml), Šedivý

Už od začátku jsme byli lepší, soupeř sice hrozil, ale s jeho útoky jsme si poradili. My jsme však z našich útoků také nic nevytěžili. Po jednom rohu jsme však dokázali vstřelit branku, kdy míč vybojoval Šedivý, přihrál Šlamberovi a ten z otočky zasunul ke kolíku - 1:0. Chtěli jsme přidat další branky, ale místo toho jsme za 5 minut po rohovém kopu inkasovali - 1:1. Dál jsme usilovali o to, že se dostaneme do vedení, ale do poločasu se nám to nepovedlo. Druhý poločas dál pokračoval boj o to, kdo se dostane do vedení. Dlouho se to nikomu nedařilo, ale poté se z přímého kopu krásně trefil Hudek- 2:1. Další gól jsme už nevstřelili, spíše jsme bránili výsledek a ten jsme také udrželi.

31

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

MD

SK Smiřice - Jiskra Hořice
0:3(0:2)

B: Meisner 2x, Langr

Sestava: Filák - Černý, Ruml, Langr, Kratěna - Šlambera, Rubeš(Machek R.), Minich - Machek V., Meisner(Joch) - Novotný

Tento zápas byl už od začátku jasný co se týče držení balónu a šancí. Těch jsme měli opravdu nepočítaně, ale gól jsme v prvních 20. minutách vstřelil pouze jeden. Naštěstí domácí opravdu v ničem nehrozili, obrana zmatkovala a balón se dostával na naší půlku jen po výkopech brankaře a nebo po dlouhých balónech od obrany, která pouze zakopávala balóny. Mnoho hlaviček po rozích nám končilo buď na tyči nebo těsne nad bránou. Poté se však jedna ujala, a tak jsme náš náskok navýšili. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe, začali jsme hrát kombinační hru, ale góly stále nepřicházely. Z jedné akce však padl a byl to velice náhodný gól. Do vápna letěl přízemní centr, který si náš útočník chtěl zpracovat, ale míč mu odletěl od nohy a přeloboval branaře - 3:0. Zápas jsme již dohráli v poklidu a většina se spíše šetřila na zápas SD.

SD

SK Smiřice - Jiskra Hořice
1:3(0:2)

B: Stuchlík, Šlambera, Hudek

Sestava: Dufek - Žáček, Lacina, Vaňátko(Langr), Brant - Filák, Hudek, Rubeš(Černý), Stuchlík - Šlambera(Ruml), Meisner(Novotný)

Šli jsme do zápasu s tím, že to úplně jednoduché asi nebude, ale začátek se nám povedl. Hned v 5. minutě jsme vstřelil gól a to nás uklidnilo. Snažili jsme se náskok navýšit, ale museli jsme myslet i na obranu, protože domácí občas zahrozili. Dařilo se nám především po levé straně, kde hrál Honza Stuchlík, který zátahl balón a pěkně centroval. Z jedné takovéto akce jsme vstřelili i druhý gól. Další gól jsme již do poločasu nevstřelili. Domácí také ne. Když už totiž zaútočili, tak jim to překazila buď naše obrana nebo náš branař. Začátek druhé půlky probíhal podobně jako té první, ale domácí začali tlačit trochu více, cítili, že jeden gól je vrátí do hry a ten také bohužel vstřelil, ale ještě předtím jsme dokázali navýšit naše vedení na 3:0, a tak nás ten gól moc nemrzel. Domácí již nic nevymysleli , a tak jsme vedení 3:1 udrželi.

Děkujeme Jochovi a bráchům Machkovým, že nám opět vypomohli a také děkujeme p. Vydrovi, že zápas odkoučoval.

32 Naposledy upravil: Robben (2008-10-25 16:09:19)

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

Jiskra Hořice - Sokol Třebeš
3:1(1:1)

B: Orct, Černý, Filounek

Sestava: Filák - Pour, Šlambera, Ruml, Kratěna - Orct, Rubeš, Minich - V. Machek(R. Machek, Černý), Novotný - Langr(Filounek)

Prvních 15 minut byli hosté lepší, ale nevyužili své vyložené šance, a tak jsme udeřili my. Po naší ojedinělé akci jsme šli do vedení. Hra se více vyrovnávala, ale hosté stále tlačili a chtěli vyrovnat. Po zbytečné ztrátě na půlce se jim to také povedlo. I hned vyslali rychlého útočníka do brejku, ten nacentroval do vápna a druhý útočník nezaváhal. Naše hra nebyla moc vydařená, ale bojovali jsme a do poločasu jsme si další gól dát nenechali. My jsme ovšem také nehrozili. Druhý poločas jsme si začali přihrávat po zemi a hosty jsme přehrávali. Tlačili jsme, ale žádné vyložené šance nepřicházely. Pak jsme prostřídali a dokázali jsme vstřelit gól, kdy po brejku zvýšil náš náskok Černý. Hosté se však nevzdávali a my jsme o vítězství museli tvrdě bojovat. Při jednom jejich útoku nás zachránil Pour, když se obětově vrhl do střely soupeře a odvrátil na roh. Asi 5 minut před koncem však přišlo vysvobození. Ml. žák Filounek nám zařídil vítězství 3:1, když z vápna vystřelil. Branař se marně po ráně natahoval, nakonec jí i vyrazil, ale pouze do břevna a míč poté spadl do brány. Hosté ještě vlétli do útoku, ale nestihli už vůbec nic.SD

Jiskra Hořice - Sokol Třebeš
9:0(1:0)

B: Šlambera, Lacina, Hudek 2, Vaňátko 3, Rubeš 2

Sestava: Dufek - Brant(Langr), Lacina, Vaňátko, Černý - Filák, Žáček, Hudek, Stuchlík(Ruml) - Šlambera(Minich), Rubeš


Do 20. minuty jsme byli lepším týmem. Bohužel šance zústaly neproměněny. Poté hosté začali tlačit, měli míč více na nohách, naštěstí však jejich finálové přihrávky byli katastrofální. Kdyby však od nich přišel gól, zápas by takto asi neskončil. Když jsme dali 2 minuty před půlkou "šatňáka", byli jsme rádi i za toto malé vedení, kdo by byl řekl, že jim "naložíme devítku". Poločas tedy skončil 1:0. Gól nás hodně povzbudil a tak jsme do druhého poločasu vlétli a nepustili hosty k ničemu. Druhý gól přišel asi v 55. minutě a od té doby jsme hráli jen my. Některé hráče z Třebše to nebavilo, povídali si s diváky na tribuně, ale nás to bavilo a moc. Od 55. minuty do 71. minuty jsme vstřelil dalších 6 branek a v hlavách jsme měli jen známý pokřik "deset, deset!!!" To se nám nepovedlo, vstřelili jsme "pouhých" 9 branek, jednu lepší než druhou. Tu desátou si totiž schováváme na Slavii.

33

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

MD

Slavia HK - Jiskra Hořice
0:0

Sestava: Filák - Minich, Šlambera, Ruml, Rubeš - Krušina(Novotný), Pour - Machek V.(Černý), Orct, Machek R.(Kratěna) - Langr

Tento zápas, byl spíše takovým předzápasem. Vše se soustředilo na SD, a tak jsme nastoupili poněkud v jiném rozestavení a to spíše obranném. I tak jsme však dokázali hrát vyrovnanou partii a první poločas jsme snad byli i o něco lepším týmem. Bohužel ke vstřelení gólu nám chyběla přesná finálová přihrávka. Domácí měli 2-3 dobré hráče, kteří jim vše odehráli. Měli dobré rychlé útočníky a snažili se hrát vše přes ně. První poločas se nám dařilo je pokrýt, jen jednou nás přeletěl dlouhý centr, který si však domácí útočník špatně zpracoval, a tak z toho nebylo nic. Druhá půle byla spíše ve znamení domácích. My jsme nedokázali udržet balón a tak jsme skoro jen bránili. Měli jsme i pěkné štěstí, když se, po jednom protiútoku domácích, míč kutálel osamocen po malém vápně. Dobíhali k němu skoro současně náš hráč i jejich, naštěstí náš hráč byl na místě o setinku dříve, a tak bylo nebezpečí zažehnáno. Štěstí pomohlo i domácím. Za druhý poločas jsme měli snad jednu jedinou šanci. Po centru z levého křídla se ve vápně ocitl Langr a po jeho střele z voleje míč brankáře trefil do hlavy a odrazil se nad bránu. Remíza je myslím spravedlivá pro oba mančafty.

SD

Slavia HK - Jiskra Hořice
3:1(2:0)

B: Hudek

Sestava: Dufek - Ruml(Langr), Lacina, Žáček(Černý), Vaňátko - Šlambera, Minich(Kratěna) - Šedivý, Rubeš, Novotný(Filák) - Hudek

Domácí na nás vlétli hned od začátku. Byli jsme pod stálým tlakem. Domácí byli tehničtější i ryhlejší a to se hned projevovalo. V 20. minutě to bylo už 2:0. Teprve v tu chvíli jsme začali aspoň trochu hrát. Ale branku jsme vstřelit nedokázali, když už jsme se dostali do šance, tak jsme ji neproměnili. Měli jsme jeden přímý kop nedaleko pokutového území. Byl proveden vcelku dobře, ale brankář se nachytat nenechal a střelu chytil. Do poločasu jsme ještě mohli dostat nějakou tu branku, ale podržel nás Borka, který měl včera více práce než v předchozích zápasech. V druhém poločase jsme chtěli slavii trochu potrápit a pokusit se aspoň vyrovnat, ale nedařilo se. I když domácí tolik netlačili, my jsme nebyli schopni se dostat do šance. Místo našeho upravení výsledku přišlo navýšení skóre od domácích. Útočník dostal míč do vápna a prostřelil našeho brankaře. My jsme však pořád chtěli aspoň vstřeli gól. To se nám povedlo, když po pravé straně zavezl Hudi míč do vápna a namísto přihrávky vystřelil z velkého úhlu ke kolíku a překvapený brankář zústal jen stát. To bylo asi 15 minut před koncem, čas na zdramatizování tedy byl, ale my jsme ho nevyužili. Zápas tedy skončil lépe pro domácí a nutno říct, že zaslouženě.

34

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

Břemus cup 2009

Hořice - Kunčice 1:1(0:0)

B: Fajgl

Sestava: Filák - Šedivý, Lacina, Ruml, Brant - Palm, Šlambera - Stuchlík, Rubeš, Novotný - Langr... Fajgl, Krušina O., Orct

Dnes jsme zahájili Břemus cup zápasem s Kunčicemi na nautrálním hřišti v Novém Bydžově. První půli to byl velice vyrovnaný a pro oko diváka asi i nudný zápas, málo šancí a žádný gól. Naše kombinační hra vázla na nepřesných přihrávkách, které bylo v tomto zápase až přes přílíš. Když už jsme se konečně dostali nějakou narážečkou k vápnu, nebyli jsme schopní vystřelit. Druhou půlku jsme měli, až na pár minut, převahu, ale opět jen po vápno. Místo aby jsme to "křápli", snažili jsme se vymyslet gólovou přihrávku do malého vápna a tím jsme většinou celou akci zkazili. Gól padl z pěkné akce z lajny, kdy Stuchlík zatáhla po lajně, obehrál obránce a přihrál do malého vápna, kde Fajgl s menšími problémy vstřelil vedoucí branku. Hosté se však nevzdali a po pěkně provedeném přímém kopu vyrovnali. Poté se přelévala hra z jedné strany na druhou, ale pořádnou šanci si nikdo nedokázal vytvořit a tak jsme se rozešli za nerozhodného výsledku 1:1.

35

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

Hořice - Nový Bydžov B

1:5 (1:1)

B: Hudek

Sestava: Dufek - Žáček, Lacina, Ruml, Stuchlík - Minich, Orct, Rubeš, Krušina - Šedivý, Hudek

Do prvního poločasu proti nám snad nastoupio torzo ligového dorostu Bydžova, doplněné o pár mužů. Hra se přelévala ze strany na stranu, šance střídala šanci. My jsme hrozili z rychlích protiútoků. Kdyby poločas skončil 3:1 nikdo by se nedivil, ale tak nebylo daleko k tomu, abychom 1:3 prohrávali. Hosté zahodili pár vyložených šancí, kdy třeba na malém vápně netrefili míč. Do druhého poločasu soupeř vystřídal nejméně 5 čerstvých hráčů a bylo to znát. Čerství útočníci nám zatápěli seč mohli a jen díky Borkovi to skončilo jen 1:5. My jsme toho do předu už moc nepředvedli, pár krásných nadějných akcí jsme měli, ale buď jsme zkazili finální přihrávků nebo jsme špatně zakončili. V poslední minutě jsme ještě zahrávali přímý kop kousek od vápna, soupeř však zahrál ofsajd systém a tak bylo pro nás těžké si naběhnout a zakončit. Nepovedlo se a zápas skončil výsledkem 5:1 pro Nový Bydžov B.

36

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

Hořice - Nový Bydžov MD
1:1(0:0)

B: vlastní - Sláma(hořický odchovanec)

Sestava: Dufek - Ruml, Lacina, Langr, Šedivý - Palm, Minich, Hudek, Rubeš, Krušina - Fajgl... Filák, Novotný

První poločas byl z naší strany velice špatný. Nedokázali jsme si vytvořit pořádnou šanci a když už jsme založili nějakou akci, nebyli jsme schopni vstřelit gól, ať už proto, že máme špatné zakončování nebo proto, že jsme si vylámali zuby na gólmanovi. Soupeř hrozil hlavně díky rychlému útočníkovi(Rejfek), který strávil 2 roky v hořických SŽ. V druhém poločase se hra přelévala z jedné strany na stranu. Soupeř vstřeli branku, i když jsme hráli o něco víc my, ale nebyli jsme opět schopni vstřelit branku. Párkrát jsme šli ve 3 na branku, ale gólman nás vychytal. Až se konečně ujal jeden útok, kdy jsme po levé straně šli do útoku, následovala přihrávka na penaltu, odkud si obránce srazil míč do branky. V tu chvíli jsme byli na koni, ale bohužel to bylo 5 minut před koncem, a tak se už výsledek neměnil.

37 Naposledy upravil: Robben (2009-02-19 20:26:00)

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

Hořice - Kopidlno
2:1(1:1)

B: Šedivý, Krušina

Sestava: Filák - Ruml, Lacina, Šlambera, Stuchlík - Hudek, Orct, Rubeš, Šedivý - Palm, Vaňátko... Novotný, Minich, Leplt, Krušina

Nelehký soupeř se proti nám včera postavil. Áčko Kopidlna s hodně mladými hráči, řekl bych i dorostenci. Ale již od začátku jsme byli o trochu lepším týmem a i když jsme včera hráli vcelku dobře, naše stále chyby nás neminuly. Vstřelit branku je pro nás problém i přes to, že si vytvoříme několik šancí. Dále ztrácíme poměrně mnoho míčů a to většinou nepřesnou přihrávkou. Naštěstí první, kdo vstřelil při vyrovnáne hře branku, jsme byli my. Po centru z pravé strany si na míč do vápna naběhl Šedivý a mírnou střelou do protipohybu posadil míč ke kolíku. Místo abychom náskok navýšili nebo alespoň udrželi, přišlo vyrovnání. Ujala se spíše slabší střela k tyči. Druhý poločas jsme přeci jen hráli více my, opět jsme však šance nevyužívali. Poté na hřiště nastoupil rekonvalescent Krušina a ještě více rozhýbal hru. Po jedné akci z pravé strany si položil kličkou dva obránce a přesnou ranou zvýšil skóre v náš prospěch. Soupeř už moc nehrozil, snad jen jeden povedený roh, který padal na zadní tyč, ale s ním si branař poradil. Zápas tedy skončil za stavu 2:1 pro Hořice.

38 Naposledy upravil: Robben (2009-04-07 19:31:13)

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

MD

Hořice - MFK Úpa
0:3

Sestava: Filák - Krušina O., Duplinszki, Šlambera, Bečvář(Leplt) - Vagenknecht(Ruml), Minich, Lacina D.(Rubeš), Joch, Machek R.(Machek V.) - Novotný

První zápas mladšího dorostu byl spíše druhým zápasem starších žáků. Celkem jich bylo v naší sestavě 8. Již od začátku bylo vidět, že jsou hosté lepším týmem. Starší žáci, kteří nám pomohli, se prali s únavou a s menší fyzickou zdatností, ale nutno podoknout, že se prali statečně. Sice jsme již v 18. minutě dostali první branku, ale tento nadějný výsledek jsme udrželi do poločasu. Ve druhé minutě druhé půlky jsme inkasovali z penalty. Asi v 10. minutě druhého poločasu jsme vystřídali unavené žáky, za čerstvé dorostence a chtěli jsme zápas zdramatizovat a i když se míč na naše kopačky dostal o trochu více než v první půlce, zápas jsme nezdramatizovali, ba naopak ještě dostali jeden kousek. Zápas tedy zkončil za stavu 3:0 pro Úpu.

SD

Hořice - MFK Úpa
1:2(0:1)

B: Hudek

Sestava: Dufek - Ruml, Vaňátko(Filák), Lacina T., Šedivý(Novotný) - Hudek, Krušina(Žabokrtský), Palm, Vávra, Rubeš - Leplt(Šlambera)

Klíčový zápas pro náš SD se už od začátku nevyvíjel dobře. První poločas byl jasně v režii hostů. Pro nás byl problém dostat se na soupeřovu půlku, hrálo se skoro jen na té naší. 10 minuta - rychlý útočník hostů zavezl míč do šestnácky - 0:1. Díky našemu brankaři zkončila půlka pouze 1:0 pro hosty. Do druhého poločasu jsme chtěli vlétnout, bohužel nás podsekla 5. minuta, kdy se opět prosadil hostující rychlík. Po našem rohu proměnil rychlý brejk. Ale my se pořád jen tak nedali, druhý poločas byl mnohem povedenější, alespoň z naší strany. Po 10 minutách mírné převahy jsme korigovali na 2:1, ale i když jsme se sebevíc snažili, více jsme vstřelit nedokázali. Bohužel jsme ztratili body na čelo tabulky, musíme to napravit v přístím kole v Bydžově.

39 Naposledy upravil: Robben (2009-04-15 19:30:00)

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

MD

RMSK Nový Bydžov B - Jiskra Hořice
6:2(4:0)

B: Orct 2

Sestava: Filák - Joch(Tulka), Ruml, Šlambera, Krušina O. - Vágenknecht, Minich, Rubeš, Kuneš(Orct) - Hlaváč(Duplinszki), Novotný

V neděli jsme odehráli druhý jarní zápas za letního počasí. Již po 10. hodině bylo vedro k padnutí. Hned po začátku, jsme šli sami na bránu, bohužel nevyužito. První útok domácích - 1:0 a takhle to bylo celý poločas, my jsme zahodili nejméně 3 tutovky, kdežto domácí je všechny využili. První půle byla vyrovnaná co do šancí, ale na držení míče a góly vyhrál Bydžov. Po pár minutách druhého poločasu jsme inkasovali 5. gól, ale poté se naše hra zlepšila a byly chvíle kdy jsme byli lepším týmem. Po dvou pěkných akcích jsme během 5 minut dvakrát skórovali a domácí se začali obávat, i když to bylo ještě o 3 branky. Naš tlak mírně polevil, ale stále jsme byli lepší, bohužel jsme další gól nedali, ale naopak ještě jeden dostali. Konečné skóre, nutno podotknout, že pro nás velmi kruté, bylo 6:2.

SD

RMSK Nový Bydžov B - Jiskra Hořice
4:1(1:1)

B: Duplinszki

Sestava: Dufek - Tulka(Ruml), Krušina, Lacina, Palm - Vaňátko - Vávra, Orct(Filák), Šlambera, Šedivý(Stuchlík) - Duplinszki(Minich)

Krutý výsledek pro náš tým, který byl od začátku vyrovnaným soupeřem. Hra se přelévala ze strany na stranu a pouze se čekalo, kdo vstřelí první branku. Bohužel to byli domácí. Dlouhý centr na roh vápna, kde stál volný hráč, který pohotově prostřelil Borku - 1:0. My jsme se však nevzdávali a dokonce jsme těsně před koncem vyrovnali, kdy po mele po rohu dotlačil do brány Duplinszki. Balón ani viditelně nepřekročil brankovou čáru, ale rozhodčí byl blízko a branku uznal. Do kabin se odcházelo za stavu 1:1. Druhý poločas byl stejný jako první, nerozhodné skóre a oba týmy čekali na vstřelení branky. V 70. minutě domácí záložník poslal skvělou kolmici do pokutového území, avšak Dufek krásně vyběhl a odkopl míč těsně před půlku, kde však stál pohotový domácí hráč, který se z velké dálky trefil do poloprázdné brány. Míč se snažil ještě zasáhnout náš obránce, ale míč byl tak umístěn, že bez pomocí ruky ho nešlo zasáhnout. Soupeř se dostal na koně a my jsme již z výsledkem nic neudělali, ještě sme však dostali 2 kousky a tak zápas zkončil za, troufnu si říct nespravedlivého výsledku, 4:1.

40

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

MD

Jiskra Hořice - Vrchlabí
2:2(0:1)

B: Hlávač, Duplinszki

Sestava: Filák - Leplt, Tulka, Ruml - Machek R.(Táborský), Šlambera, Rubeš, Kuneš(Orct) - Vágenknecht(Krušina O.), Hlaváč, Machek Vl.(Duplinszki)

V tomto zápase jsme doplatili na nešvar, který se nás drží už od zimní ligy v Chudonicích. Nepromněňujeme jasné šance. Hned ve 3 minutě jsem dostali branku, ale od té doby jsme hráli jenom my. Hosté nakopávali balóny a k nim se dostali pouze po chybách našich obránců, ale těch moc nebylo. Poločas jsme vyhráli jak na držení balónu, tak i na šance, ale na góly to bylo 0:1. V druhém poločase jsme pokračovali v neustálém tlaku, hosté měli míč na kopačkách ještě méně, než v první půlce. A v 55. minutě se nám tlak povedl zužitkovat ve vyrovnávací branku. Duplinszki, který byl v tu chvíli 2 minuty na hřišti, se prosadil po levé straně, namazal Hlaváčovi na vápno a ten krásnou střelou z vápna vyrovnal. Po 20. minutách se nám podařilo strhnout vedení na naší stranu, kdy se po rohu na přední tyč trefil Duplinszki, kterému se zápas velmi vydařil. Bohužel hosté hned po trestném kopu vyrovnali a i když jsme se snažili, vedoucí gól jsme již nevstřelili.


SD

Jiskra Hořice - Vrchlabí
10:0(5:0)

B: Hudek 4, Vávra 2, Palm 2, Stuchlík, Duplinszki

Sestava: Dufek - Vaňátko(Šedivý), Lacina, Krušina L., Palm - Duplinszki, Šlambera(Orct), Novotný(Krušina O.) - Vávra, Hudek(Filák), Stuchlík

Už od začátku jsme byli lepší, jen ten gól ne a ne padnout. Až v 25. minutě to protrhl Hudek, který tak načal svoji čtyřbrankovou show. Hosté už v tu dobu hráli od deseti a bylo rozdáno asi 6 žlutých a všechny pro hostující hráče. Od té doby vlastně nebylo co řešit. Poločas zkončil za stavu 5:0. Po 5. minutách druhého poločasu zkompletoval Hudek hattrick a po dalších 5. minutách vstřelil svoji čtvrtou, poslední, branku. Poté byla asi 30. minutová pauza, kdy jsme sice hrálo na soupeřově půlce, ale bylo to velmi vlažné a bez branek. Až v 80. minutě se trefil Palm a poté Duplinszki a Vávra, který v poslední minutě završil desítku.

41

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

MD

Slovan Broumov - Jiskra Hořice
1:1(1:0)

B: Rubeš

Sestava: Filák - Leplt, Šlambera, Ruml - Kuneš(Táborský), Machek R., Rubeš, Minich, Machek Vl., Vágenknecht - Novotný

První poločas byl jasně pro domácí, kteří útočili do plných. Bránili jsme co jsme mohli a dopředu jsme se moc nedostávali, snad jen párkrát po několika narážečkách, po kterých bylo vidět, že to směrem dopředu půjde. Bohužel jsme po sólové akci jednoho protihráče inkasovali a poločas zkončil 1:0. V druhém poločase nám patřilo více ze hry, i když domácí stále tlačili, my jsme dokázali dobře kombinovat a když se do útoku posunul Leplt, bylo to ještě lepší. Po několika minutách na hrotu Leplt zamotal několik obránců, míč se odrazil na vápno a ten jsme dokázali dotlačit do brány - 1:1. Okamžitě jsme začali usilovně bránit, protože sebrat bod čtvrtému týmu tabulky byl velký úspěch a i když měli domácí dva trestné kopy z nebezpečné vzdálenosti, dokázali jsme výsledek ubránit a skvělý bod jsme si z Broumova odvezli domů.

SD

Slovan Broumov - Jiskra Hořice
6:1(1:0)

B: Stuchlík

Sestava: Dufek - Krušina(Leplt/Ruml), Lacina, Palm, Šedivý - Rubeš(Minich), Šlambera(Novotný), Filák - Stuchlík, Hudek, Vávra

První poločas stejný jako u mladších. Soupeř byl lepší, kombinoval, měl rychlé útočníky, prostě a jednoduše nás přehrával skoro ve všechn směrech. My se pouze bránili, ve předu sice náznaky útočení byli, ale bohužel se nedařilo. Po jednom rohu, se domácí tlak změnil ve vedoucí branku. Do poločasu jsme měli však šanci na srovnání, bohužel Honza Stuchlík nedosáhl ve vápně na centrovaný míč a nic z toho nebylo. Po prvním poločase to vypadalo na vyrovnaný zápas a však 6. minuta - 0:2. 10 minuta - nedorozumnění brankařem se stoperem - červená karta pro Lacinu - penalta - 0:3. Od té doby nebylo co řešit, my byli v 10, domácí ve velkém laufu. V 30. minutě to bylo již 6:0, hned na to sice zkorigoval Stuchlík, ale to bylo od nás vše, naštěstí od domácích taky, takže zápas zkončil hrozivých 6:1.

42

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

MD

Jiskra Hořice - Červený Kostelec
2:1(1:1)

B: Šlambera, Hlaváč

Sestava: Filák - Ruml, Šlambera, Leplt - Machek R.(Krušina), Minich, Rubeš, Vágenknecht - Machek Vl.(Táborský), Novotný, Kuneš(Hlaváč)

Ze začátku měl soupeř více ze hry a vyústil z toho první gól z penalty po ojedinělé chybě obrany. Poté jsmě měli převahu my, hosté nám nechávali mnoho prostoru. Po jedné akci se nám podařilo vyrovnat, kdy chybu ze začátku zápasu odčinil Šlambera. Druhý zápas byl o dobývání soupeřovi brány a když už jsme ji konečně dobyli, rozhodčí ji kvůli nesmyslnému ofsajdu neuznal. My jsme však byli stále tlačili a nakonec se nám podařilo strhnout vítězství na naší stranu.


SD

Jiskra Hořice - Červený Kostelec
1:2(0:1)

B: Ruml

Sestava: Filák - Leplt(Novotný), Ruml, Krušina, Stuchlík - Duplinszki, Šlambera, Fajgl(Rubeš) - Vávra(Minich), Hudek, Orct

První poločas byl z pohledu diváka trochu nudný, žádné velké šance, hodně nepřesností a to z obou stran. Bohužel hosté dokázali vstřelit, na rozdíl od nás, vedoucí branku. V Druhém poločase jsme byli o něco lepší, i když hosté stále hrozili, naš tlak však rostl a povedlo se nám vyrovnat a mohli jsme i vyhrát, byli jsme v laufu a k vstřelení druhé branky bylo na dosah, bohužel jsme místo vstřelení branky jednu inkasovali a tak jsme prohráli 2:1.

43 Naposledy upravil: Robben (2009-05-12 15:55:55)

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

MD

Spartak Rychnov n/K. - Jiskra Hořice
3:0

Sestava: Filák - Leplt, Šlambera, Ruml, Orct - Táborský(Kuneš), Minich, Rubeš(Machek R.), Duplinszki, Vágenknecht(Machek V.) - Fajgl

Hosté již od začátku ukazovali, že patří do horní poloviny tabulky a to až k vrcholu. Ne, že by hráli nějaký líbivý fotbal, ale jinak nás ve všem přehrávali. Bohužel už ve 4. minutě jsme inkasovali po rohovém kopu. Do konce poločasu to bylo, co na góly, vše. I když se domácí snažili naše velmi dobře hrající obrana je nepustila do vápna a jejich střely lítaly vysoko nad bránu. V druhém poločase jsme se soupeřem hráli vyrovnanější partii a byly i šance na vyrovnání, ovšem zústaly nevyužité a jak se říká "nedáš, dostaneš". Nepovedený centr od rohového praporku zapadl do brány. Tento gól si náš brankař asi za rámeček nedá. Domácí vedení nakonec zvýšili na 3:0 a to bylo z tohoto zápasu vše.


SD

Spartak Rychnov n/K. - Jiskra Hořice
5:2(2:1)

B: Šlambera, Hudek

Sestava: Filák - Ruml(Rubeš), Lacina(Machek R.), Kušina L. - Šlambera, Leplt - Hudek(Machek V.), Palm, Stuchlík - Krušina O., Vávra

SD měl mít, alespoň podle tabulek, lehčího soupeře než MD, ale na hřišti to tak nevypadalo. Než jsme se stačili rozkoukat už jsme prohrávali 2:0. Naštěstí jsme se vzpamatovali a snížili a do poločasu jsme mohli i vyrovnat, bohužel se to nepovedlo. V Druhém poločasu jsme byli lepším týmem, byla to jen otázka času, kdy vyrovnáme. Po několika neproměněných šancí se nám to povedlo. Dalších 30 minut bylo o tom, kdo vstřelí vedoucí branku a i když jsme k tomu měli trochu blíže, byli to nakonec domácí, kteří nevstřelili jen vedoucí, ale další dva kousky a tak jsme nakonec prohráli 5:2.

Přeji Tomáši Lacinovi, který utrpěl vážně zranění nohy, ať se brzy uzdraví a raději ať již do Rychnova nejezdí.

44

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

MD

SK Jičín - Jiskra Hořice
3:1 (1:1)

B: Leplt

Sestava: Filák - Ruml, Šlambera, Leplt - Krušina O.(Kuneš), Minich, Rubeš, Orct(Táborský) - Hlaváč, Fajgl(Novotný), Duplinszki(Vágenknecht)

Čekal nás těžký soupeř, kterého jsme však dokázali na podzim porazit. Bohužel začátek zápasu se nám nevyvedl a hned v 1. minutě jsme obdrželi branku po rohovém kopu. Rychlý gól nás zaskočil, ale ne na dlouho. Troufám si říct, že jsme, alespoň v první půli, byli lepším týmem. Náš tlak vyústil ve vyrovnávací branku. Do poločasu jsme měli ještě jednu šanci, ale ta zústala nevyužita. Druhý poločas byl o tom, kdo první vstřelí vedoucí gól a byli to bohužel domácí. A i když jsem se snažili, vyrovnávací gól nepřišel, ba naopak domácí zvýšili na konečných 3:1.


SD

SK Jičín - Jiskra Hořice
6:0 (2:0)

Sestava: Filák - Palm, Lacina, Krušina L., Šlambera - Novotný, Vávra, Hudek, Stuchlík - Leplt, Vaňátko

První poločas nevypadal na takovéto hrozivé skóre. Domácí možná byli o trochu lepším týmem, ale i my jsme dokázali zahrozit. V 15. minutě jsme dostali 1. branku po dorážce po trestném kopu. Jinak domácí moc příležitostí neměli. Až v závěru první půle se jim podařilo vstřeli "šaťnáka". Bohužel druhá půle byla od nás tragická. Soupeř byl mnohem lepší, hrál dobrou kombinační hru a my jsme působili jako terčíky, mezi kterýma si měli přihrávat. Bohužel málo kdy "terčík" trefili, aby nám balón odevzdali. Skóre se zastavilo na 6 brankách a můžeme být rádi, že to nebylo ještě více.

Bohužel se nám opět zranil hráč, takže přeji Ondrovi Hudkovi, aby se co nejdříve uzdravil.

45

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

kluci držím palce v neděli příjdu se na vás podívat nebudu moc hrát do konce sezony vypadá to že mám přetržený meniskus hodně štěstí kluci bojujte!!!!!!!!!!!!!!!!!!

46

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

MD

Jiskra Hořice - Nové Město nad Metují
0:4 (0:3)

Sestava: Filák - Leplt, Langr(Šlambera), Joch(Ruml) - Machek Vl., Krušina O., Hlaváč(Minich), Machek R.(Rubeš) - Vondrouš, Kukan, Vágenknecht

Skoro celý první poločas nehrál mladší dorost, ale spíše starší žáci a nutno podotknout, že srdnatě bojovali, ale fyzická převaha byla znát. Z velkého tlaku hosté vstřelili 3 branky, ale mohlo to být i víc. My jsme neměli prakticky ani jednu příležitost. V druhém poločase jsme byli mi, kdo tvořil hru, kdo měl míč více na kopačkách a kdo měl větší tlak, ale byli to paradoxně hostě kdo vstřelil další branku. Od té doby jsme však zahodili nejméně 3 tutové šance, které by zápas velice zdramatizovali. Kdyby tyto šance byly proměněny a my si více hlídali ofsajd, po zápase jsme mohli odcházet ze hřiště třeba s bodem, bohužel na kdyby se nehraje. Hosté tedy zvítězili 4:0.

SD

Jiskra Hořice - Nové Město nad Metují
3:1 (1:1)

B: Leplt, Vaňátko, Vávra

Sestava: Dufek - Leplt, Ruml, Lacina - Duplinszki, Minich, Rubeš, Orct - Šlambera, Ruml, Novotný

První poločas byl o dobývání soupeřovi brány. Hosté neměli moc příležitostí a když, tak to zkončilo nepřesnou střelou. Po jedné akci však sudí odpískal penaltu, kterou však, bohudík, hosté neproměnili. Nám se stále nedařilo vstřelit branku. Po druhé vzápase nám pomohlo štěstí, po fatální chybě hostujícího brankaře jsme vstřelili šaťnáka. V druhém poločase byli oba týmy jak vyměněné. Hosté začali hrát a nám se nedařilo. Hosté dokázali vyrovnat a byli blízko k vstřelení vedoucího gólu, ale buď nás podržel brankař nebo střela zkončila mimo. Vůbec nejnebezpečnější byl tresný kop z hranice vápna. Hostující hráč to trefil pěkně, ale míč pouze olízl břevno a to z horní strany. Naštěstí se nám asi čvrt hodiny před koncem podařil vstřelit vedoucí gól a v poslední minutě po rohu završil Vávra na konečných 3:1.

47 Naposledy upravil: Robben (2009-06-07 19:00:21)

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

MD

Jiskra Jaroměř - Jiskra Hořice
2:0(2:0)

Sestava: Filák - Duplinszki, Šlambera, Minich, Leplt - Machek R.(Machek Vl.), Krušina, Rubeš, Kukan(Filounek), Vágenknecht(Langr) - Hlaváč(Maxmilián)

V zápase, ve kterém se velmi jiskřilo, byli lepší půlku domácí. Ne o moc, ale dokázali si vytvořit dvě gólové šance a ty taky proměnili. My jsme na tom se šancemi byli o něco hůře. Druhou půlku jsme domácí nepustili skoro k ničemu i přesto, že soupeřovi hráči byli proti 6 našim žákům fyzicky zdatnější. Hlavně posledních 20 minut, kdy náš tlak sílil, jsme na hřišti byli jenom my a soupeřovi hráči plnili úlohu terčíků na tréninku. Hráli jsme krásnou kombinační hru a soupeře jsme jasně přehrávali. Bohužel jsme nedokázali vytěžit žádný gól, ale i tak jsme byli částečně spokojení z krásné hry, za kterou by se rozhodně nemusely stydět týmy z divize.


SD

Jiskra Jaroměř - Jiskra Hořice
1:1(0:0)

B: Langr

Sestava: Dufek - Vaňátko, Lacina, Langr, Stuchlík - Žabokrtský, Minich(Leplt), Rubeš(Duplinszki), Novotný - Vávra, Filounek(Šlambera)

První půle byla spíše vyrovnaná. Nám se sice v útoku nedařilo udržet balón, ale soupeře jsme moc do šancí nepouštěli. Posledních 15 minut první půle nám sice domácí hodně zle zatápěli, ale branka nepadla. Druhé půle byla podobná jako první. Žádné vyložené šance ani na jedné straně. Ovšem závěr zápasu, který se rozhodčímu zrovna nepovedl, stál za to. Nejdříve vychytal domácí brankař Vávru, který byl v další akci faulován v pokutovém území, ale píšťalka zústala bez odezvy. Za 5 minut na to, byla proti nám písknuta penalta za velice podobný zákrok - 0:1. 10. minut na to pro nás rozhodčí písknul nesmyslný faul 30 metrů od brány. K míči se postavil Langr a nechytatelnou ranou do šibenice vyrovnal. Divili se nejen domácí fanoušci a hráči, ale i my. Zápas tedy skončil smírně, a snad i spravedlivě, 1:1.

48 Naposledy upravil: Robben (2009-06-07 20:26:30)

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

MD

Jiskra Hořice - SK Smiřice
6:1(1:1)

B: Langr a Šlambera 2x, Leplt, Rubeš(p)

Sestava: Filák - Joch, Langr, Duplinszki, Vágenknecht - Orct(Machek R.), Krušina, Kuneš(Rubeš) - Hlaváč, Kukan(Leplt), Machek Vl.(Šlambera)

K prvnímu poločasu by se spíše hodil nadpis Hořice SŽ - Smiřice MD 1:1. Za náš tým nastoupili pouze dva mladší dorostenci. Ale bylo to vyrovnané. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale žádné vyložené šance nebyly ani na jedné straně. Druhý poločas byl však jasně v naší režii. Po proměněné penaltě na 2:1 jsme hráli pouze my a to krásnou kombinační hrou. Fotbal se opravdu musel líbit. Zápas skončil 6:1 a my jsme si připsali 3 povinné body.


SD

Jiskra Hořice - SK Smiřice
1:1(1:0)

B: Leplt

Sestava: Dufek - Leplt. Lacina(Duplinszki), Šlambera, Stuchlík - Žabokrtský(Vaňátko), Minich, Rubeš, Novotný(Filák) - Hudek, Filounek(Fajgl)

První půle, alespoň začátek, byla spíše pro nás. Dobře jsme kombinovali, ale bohužel jsme si nevytvořili žádné tutové šance. Závěr první půle však patřil hostům, kteří náš zatlačili před naše pokutové území a pro nás byl problém se z něj dostat. Naštěsí se nám však v poslední minutě podařilo rychle rozehrát přímý kop z půli hřiště a Leplt zařídil první změnu skóre v náš prospěch. Druhé půle byla podobná jako první. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale gól ne a ne přijít. V závěru jsme již doufali, že jednobrankové vítězství uhajíme, byla by to první porážka Smiřic na jaře, ale hosté 5 minut před koncem po brejku srovnali. Bod je myslím zasloužený, ale pro nás trochu krutý.

49

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

MD

Třebeš - Jiskra Hořice
4:0(1:0)

Sestava: Filák - Hlaváč, Šlambera, Orct, Bečvář(Ruml) - Maxmilián(Vondrouš), Krušina, Vágenknecht - Machek R., Filounek(Leplt), Machek Vl.(Rubeš)


Naše sestava opět obsahovala mnoho starších žáků, kteří nám chodí pomáhat. Tentokrát to měli těžší, protože v daný den měli zápas v nohou. První poločas byl docela vyrovnaný, na to kolik jsme měli mladších hráču v sestavě, jsme proti týmu ze špice tabulky hráli velice dobře. Chvílemi jsme pěkně kombinovali a snad i více bojovali a domácí nebyli schopni vstřelit branku. Bohužel jse vysvobodil rozhodčí, který písknul nesmyslnou penaltu - 1:0. V druhém poločase byla naše hra ještě o něco lepší, bohužel góly padaly pouze na naší straně. A to ještě hosté neproměnili další penaltu, o které by se dalo opět diskutovat. Skóre se zastavilo na 4:0, což bylo pro nás trochu kruté.


SD

Třebeš - Jiskra Hořice
1:1(1:1)

B: Langr

Sestava: Dufek - Duplinszki, Ruml, Langr, Vaňátko(Filák) - Novotný, Hudek, Šlambera, Fajgl - Filounek(Žabokrtský), Leplt

Již ve čtvrté minutě jsme prohrávali 1:0. Domácí měli ze začátku mírnou převahu, která se pomalu přelévala na naši stranu a v závěru poločasu se nám tlak podařil přeměnit ve vyrovnávací branku, kterou vstřelil z trestného kopu střelec posledních zápasů Langr. Druhý poločas byl opět napínavý, čekalo se kdo vstřelí vedoucí branku. Šance na to byly na obou stranách, ale všechny šance zústaly nevyužity. Zápas skončil smírně 1:1.

50

Re: MD a SD - REFERÁTY ze zápasů

MD

Jiskra Hořice - Slavia Hradec
2:4(1:3)

B: Bečvář, Duplinszki

Sestava: Filák - Hlaváč(Fajgl), Šlambera, Ruml, Orct - Kušina(Joch), Rubeš, Minich - Bečvář(Novotný), Langr, Vágenknecht(Duplinszki)

Tento zápas začal smolně, hned ve 3 minutě jsme dostali hloupou branku, která nás lehce rozhodila, ale ve 20. minutě jsme dokázali srovnat. Hra byla vyrovnaná a přelévala se ze strany na stranu. Bohužel hostům se podařilo vstřelit druhou a po deseti minutách i třetí branku. Druhý poločas patřil trochu více nám. Sice jsme hosty nedržely pod nějakým velkým tlakem, ale míč jsme měli nakopačkách o něco častěji. Bohužel to však byli oni, kdo vstřelili další branku. Zkoušeli jsme výsledek z korigovat a trochu jsme otevřeli obranu, která ale už další šance soupeře zmařila. My jsme však korigovali až v samém závěru a to na konečných 2:4.


SD

Jiskra Hořice - Slavia Hradec
3:8(2:2)

B: Hudek 2 (1 z penalty), Rubeš

Sestava: Dufek - Žabokrtský, Minich, Ruml, Duplinszki(Langr), Novotný(Fajgl) - Filák, Šlambera, Hudek, Vaňátko - Rubeš

Kdo se podívá na výsledek, řekne si, že to musela být ostuda, ale kdo byl přítomen, tak mohl říct, že to byla ostuda pro hosty. Soupeř chtěl za každou cenu vyhrát, protože bojoval a posup do divize, ale rozhodně by si to za tento výkon nezasloužil. Sami si můžete zkontrolovat, kolik hráčů figuruje i v sestavě MD. Soupeř byl první poločas lepší, ale my jsme z toho mála, co jsme v útoku měli, dokázali vytěžit maximum. 1 trestný kop + 1 penalta = 2 branky, jednoduchá rovnice. Hosté měli mnoho šancí, ale buď ztroskotali na našem dobře chytajícím gólmanovi nebo šance zahodili sami. Druhý poločas byl však jasně v režii hostů. Nám docházeli síly a když jsme dostali 3 branku, která později rozpoutala střelnici, položilo nás to do kolen. Už jsme jen dokázali zkorigovat na 3:8. Herně vcelku dobrý, ale na výsledek špatný zápas.