1

Téma: B tým - referáty ze zápasů

Nová sezóna 2013/2014

2

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Lázně Bělohrad/Pecka B 4:1 (2:0)

Branky: M. Skalský, J. Antoš (pen.), P. Kuneš, O. Kramule

ŽK: 1:0 (T. Nálevka)

Sestava:
M. Marx - J. Antoš, V. Rychtera (75. R. Šafařík), M. Macák, R. Brant - T. Nálevka, M. Vondra, D. Palm, P. Kuneš (60. J. Šeda) - O. Kramule, M. Skalský (85. P. Novotný)

Referát:
Úvodní utkání přineslo zasloužený zisk tří bodů. Ačkoliv je rozdíl tříbrankový, zase tak jednoznačné to nebylo a konečné skóre mohlo být jiné na obě strany... Zajímavostí jsou naše tři branky z rohového kopu, nevídané smile

Důležitý okamžik přišel již ve třetí minutě, kdy kopeme první roh. Do souboje jde Dominik Palm, od kterého se míč dostane k Michalu Skalskému a ten se ve vápně nemýlí - 1:0. Hosty branka zaskočila, a tak další minuty patřily nám. Naše akce ale zůstaly nevyužity. Postupně se do hry vrátili i hosté z Bělohradu, když největší starosti dělal tradičně Radek Suchánek. Druhá branka přišla po chybě hostí, na centrovaný míč si nabíhal Dominik Palm a obránce hostí, který však v souboji na hranici vápna zahrál rukou a kopala se penalta. K té se postavil Anti a zvýšil na 2:0. Sporná situace ve vápně přišla i na druhé straně. Na konci poločasu padá v souboji hostující útočník, sudí nepíská a Suchánkovi naštěstí brání ve střele právě jeho ležící spoluhráč, následně ho již naše obrana vytlačila ze střelecké pozice.

Druhý poločas začal naši pasivní hrou, což se nám brzy nevyplatilo. Po dalším souboji ve vápně již sudí Novotný píská penaltu a hosté snižují na 2:1. Obrat se ale nekonal a my se brzy vrátili do dvoubrankového vedení. Z dalšího rohu zvyšuje na 3:1 Pavel Kuneš. Čtvrtou branku (opět z rohu) přidává hlavou Ondra Kramule 4:1. Další šance na obou stranách již zůstaly bez gólového efektu, z hostů byl nejblíže brance Suchánek, který minul a Martin Černý, který trefil tyč.

Zápas tak končí naší výhrou. Za týden nás čeká Milíčeves a opět budeme řešit problémy se sestavou (tentokrát již od prvních kol nové sezóny!)...

3

Re: B tým - referáty ze zápasů

Milíčeves - Hořice B 2:0 (0:0)

ŽK: 2:4 (J. Antoš, V. Rychtera 2x, P. Novotný)

ČK: 0:1 (V. Rychtera)

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
M. Marx - V. Machek (45. R. Machek), J. Antoš, V. Rychtera, R. Šafařík (70. J. Erben) - J. Stuchlík (80. P. Novotný), M. Vondra, O. Kramule, J. Šeda - P. Kuneš, T. Nálevka

Referát:
Zápas podobné úrovně jako ten z konce jarní sezóny, ale s tím rozdílem, že v tomto zápase jsme si bod nezasloužili. Za celý zápas jsme vystřelili asi tak 2x a asi jen jedna střela šla mezi tyče. Domácí rozhodli v druhém poločase, kdy potrestali naše chyby v rozehrávce rychlými brejky a nebýt Žvára v bráně, mohlo to být nakonec ještě horší.

Zápas přitom nezačal až tak špatně, hra byla vyrovnaná, ale takřka bez šancí. První jsme měli my, ale Nálevka byl těsně před střelou popostrčen domácím bekem, a tak šla střela mimo. Ani domácí si do prvního poločasu neobuli střelecké kopačky, takže to vypadalo na remízové utkání. Z prvního poločasu tak bylo důležité "pouze" to, že oba naši stopeři odcházeli do kabin se žlutou kartou!

Druhý poločas byli domácí lepší. Nám se nedařila kombinace, ztráceli jsme často i lehké balony a tím pouštěli domácí do brejků. Trest přišel po ztrátě z autu a rychlého brejku. Domácí útočník prošel celou naši obranou a nedal Žvárovi šanci 1:0. Při další podobné akci došlo k očekávanému a to, že jeden ze stoperů nedohraje... Rychtera fauluje Rejhu a po druhé žluté jdeme do deseti. Následuje další z brejků domácích, ale samostatný nájezd likviduje Žváro. Šanci na vyrovnání ztrácíme přibližně 15minut před koncem, na centrovaný míč do vápna si nabíhá domácí útočník a zvyšuje na 2:0. Do konce zápasu zachraňuje Žváro další akci z pravé strany. Poslední minuty už hosté hlídali a nám se ani ze standardních situací nepodařilo atakovat branku.

Příští týden hostíme Kopidlno...

4

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Kopidlno B 12:2 (8:0)

Branky: M. Skalský 3, J. Lacina 3, T. Nálevka 2, J. Šedivý, J. Stuchlík, A. Vávra, P. Novotný

ŽK: 2:1 (J. Antoš, R. Brant)

Realizační tým: J. Vydra, V. Rychtera, M. Macák

Sestava:
M. Marx - J. Šedivý (60. P. Novotný), J. Antoš, J. Rubeš (44. R. Brant), A. Vávra - J. Stuchlík, O. Krušina, D. Lacina, J. Lacina - M. Skalský (45. R. Šafařík), T. Nálevka

Referát:
Asi není moc na místě zde něco rozebírat, výsledek je jasný a hosté asi litují, že nakonec na hřiště vůbec dorazili. Přijeli těsně před začátkem, jejich A tým hrál doma s Jičínem a naše Ačko naopak bylo již po dopoledním zápase. Když se k tomu přidá aktuální stav hráčů v Bčku, bylo jasné, kdo nastoupí... A od prvních minut to bylo znát. Po prvním poločase to vypadalo, že nám nebudou stačit čísla na ukazateli. Druhý poločas byl ale již v poklidném tempu, kdy u obou mužstev bylo vidět, že jde jen o to, zápas dohrát. I díky tomu hosté vstřelili alespoň dvě čestné branky.

10min ... Skalský 1:0
14min ... Skalský 2:0
16min ... J. Lacina 3:0
19min ... Šedivý 4:0
30min ... J. Lacina 5:0
31min ... Skalský 6:0
34min ... J. Lacina 7:0
37min ... Stuchlík 8:0
===
58min ... Vodička 8:1
60min ... Vávra 9:1
64min ... Novotný 10:1
69min ... V. Dyčenko 10:2
70min ... Nálevka 11:2
88min ... Nálevka 12:2

Za týden jedem do Lužan a rozhodně nelze očekávat podobný průběh...

5

Re: B tým - referáty ze zápasů

Lužany - Hořice B 4:0 (1:0)

ŽK: 1:2 (J. Stuchlík, R. Brant)

Sestava:
M. Marx - J. Stuchlík, M. Macák, R. Brant, J. Duplinský - J. Šedivý, M. Skalský, M. Filák

Referát:
Osm statečných - opravdu jsem nezapomněl, kdo všechno hrál, víc nás nebylo... Děkuji všem za odvedený výkon, ostudu na hřišti jsme rozhodně neudělali, domácí jsme potrápili a ač to zní blbě, výsledek mohl být i tak mnohem lepší pro nás. Dva góly jsme dostali poměrně zbytečné a i v osmi jsme alespoň občas potrápili soupeře v obraně. Takže ještě jednou všem, co se na nás nevy.... děkuji.

K zápasu asi nelze nic moc psát. Vše ovlivnilo to, že nás bylo jen osm, což samozřejmě mělo dopad i na soupeře, který po celý zápas nevěděl, co hrát. My se zaměřili na obranu a cílem bylo nedostat moc branek. První jsme obdrželi v desáté minutě, kdy Lužanské trápení zachránil kdo jiný než Miloš Fejfar, který zkusil střelu z dály 1:0. Zbytek poločasu jsme ale odehráli na jedničku a domácí k ničemu nedostali. Nakonec to vypadalo, že by se mohlo jít do kabin i za nerozhodného stavu, ale Mates už neměl dost sil, aby brejk dotáhnul do konce. Stínem poločasu bylo těžké zranění domácího hráče, který si pravděpodobně přetrhal vazy v koleni a musela pro něj přijet záchranka. Tím mu přejeme brzké uzdravení.

Druhý poločas jsme chtěli udržet ve stejné režii, ale začátek nám moc nevyšel. Nejprve přišel laciný gól, kdy vyraženou střelu dorazil do branky hostující útočník 2:0. Následně jsme zkusili i trochu zaútočit a výsledkem byla třetí branka v naší síti 3:0. Tady už to vypadalo, že "dobrý" výsledek neuhrajeme. Raději jsme se tedy vrátili k naší hře z prvního poločasu. Do konce zápasu jsme domácí opět k ničemu nepustili. Bohužel přišla ještě čtvrtá branka, kdy centr z pravé strany zapadnul do zadního rohu Žvárovi branky 4:0. Korigovat na 4:1 mohl Šeďák, ale jeho hlavička skončila vedle branky domácích.

Doufám, že něco podobného se už nebude opakovat. Dnes nás to stálo body, protože v jedenácti lidech bychom v Lužanech nejspíše neprohráli, ačkoliv beru, že to pro ně také nebyl jednoduchý zápas. Jestli nás vůbec může něco těšit, tak to, že jsme nedostali více branek a slyšeli slova chvály od všech zúčastněných včetně rozhodčích a domácích diváků.

6

Re: B tým - referáty ze zápasů

Heslo zápasu: ,,Do bloku! Do bloku!" big_smile big_smile big_smile

7

Re: B tým - referáty ze zápasů

big_smile Asi tak budeme hrát častěji, max. ještě jednoho do útoku, na zálohu kašleme

8

Re: B tým - referáty ze zápasů

Železnice - Hořice B 2:0 (1:0)

ŽK: 4:2 (J. Šeda, R. Šafařík)

Realizační tým: M. Macák

Sestava:
M. Marx - J. Erben, R. Šafařík, V. Rychtera, V. Kulhánek - J. Stuchlík, J. Antoš, J. Šeda, R. Machek - T. Nálevka, P. Kuneš (80. V. Machek)

Referát:
Zápas na těžkém terénu nepřinesl k vidění nic moc oslnivého. Vzhledem k tomu, že jsme si moc příležitostí nepřipravili a nedokázali jsme proměnit ani penaltu, bylo jasné, že bodovat nemůžeme.
Úvod vyšel lépe domácím. První velkou příležitost po naší zbytečné ztrátě na půlce hřiště a rychlém brejku ještě proměnit nedokázali, ale trest přišel již v desáté minutě. Gól sice zaváněl ofsajdovou pozicí, ale platil 1:0 pro domácí. Od první branky se hra vyrovnala a postupně jsme se začali být aktivnějším týmem, ale spíše po vápno, finální přihrávky se nám nedařily a střely na branku z větší vzdálenosti šly bohužel mimo. A tak největší šance přišla přibližně ve 30. minutě, kdy centrovaný míč zasáhl rukou ve vápně domácí hráč a pískala se penalta. Tu bohužel Antimu chytil Šoltys. Další z brejků domácích využit nebyl, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.
Druhý poločas začal lépe pro nás, ale gól to nepřineslo. Brzy tak přišel trest v podobě dalšího brejku, který domácí ukázkově zakončili a bylo rozhodnuto 2:0. Zbylá část poločasu se spíše dohrávala, ani jedno mužstvo už další góly nepřidalo.
Za týden nás po dvou venkovních zápasech čekají Žlunice - hrát se bude v Bříšťanech již od 16:30.

9

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - TK Žlunice 7:1 (4:0)

Branky: T. Nálevka 3, J. Stuchlík 2, R. Šafařík (pen), P. Kuneš

ŽK: 0:3

Realizační tým: J. Vydra, M. Macák

Sestava:
M. Marx - R. Šafařík, V. Rychtera, J. Šeda, R. Brant - J. Stuchlík, D. Pour, D. Lacina, J. Antoš - T. Nálevka, P. Kuneš

Referát:
Další domácí zápas se již odehrával v Bříšťanech a opět to bylo spíše o výši skóre. Soupeř byl bezzubý a prakticky se za celý zápas k ničemu nedostal. Bohužel naše sestava se každý týden mění, a tak hlavně venkovní zápasy jsou úplně o něčem jiném, jinak bychom mohli mít více bodů v tabulce okresního přeboru, který letos nemá zrovna velkou úroveň...

Jak již bylo napsáno, zápas se odehrál v naší režii a brzy bylo rozhodnuto. Soupeř zazlobil poprvé a naposledy za stavu 1:0, kdy střela hostí skončila těsně nad. To bylo ale vše, tedy až do 82. minuty, kdy se dočkali alespoň čestného úspěchu a snížili na konečných 7:1

Nyní sled branek:

5. min T. Nálevka 1:0
18. min T. Nálevka 2:0
24. min P. Kuneš 3:0
30. min R. Šafařík (pokutový kop)
==
58. min J. Stuchlík 5:0
62. min J. Stuchlík 6:0
75. min T. Nálevka 7:0
82. min T. Szamko 7:1

Za týden jedeme v sobotu do Valdic a bylo by dobré dát co nejdříve vědět, kdo může a kdo NE!

10

Re: B tým - referáty ze zápasů

Valdice - Hořice B 1:0 (1:0)

ŽK: 3:0

ČK: 1:0

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
P. Kuneš - D. Pour, J. Antoš, O. Kramule, J. Šedivý - Z. Nečesaný, J. Duplinský, D. Lacina, J. Stuchlík - M. Skalský, T. Nálevka

Na střídání připraveni: J. Erben, P. Novotný

Referát:
Na zápase jsem nebyl, takže nemohu popsat. Z toho, co vím, tak se hrálo převážně na polovině domácích, ale finální fáze se vůbec nedařila. Domácí rozhodli z jednoho brejku a druhý poločas to už jen snažili udržet, s tím, že dohrávali v deseti.

Zápasy venku jsou jedna velká bída, letos opět nula bodů a dokonce žádná vstřelená branka!

11

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Nemyčeves 5:4 (2:1)

Branky: M. Skalský 2, T. Nálevka, J. Šedivý, D. Pour

ŽK: 3:5 (M. Tomáš, J. Šeda, M. Skalský)

ČK: 0:1

Realizační tým: J. Vydra, V. Rychtera, M. Macák

Sestava:
A. Pour - J. Šedivý, D. Pour, J. Šeda, M. Tomáš (55. J. Žáček) - J. Stuchlík, O. Kramule, J. Antoš, P. Kuneš - M. Skalský, T. Nálevka

Referát:
Pro diváky atraktivní zápas, který přinesl devět branek, dvě penalty, jedno vyloučení a kuriozitu v tom, že na obou stranách se do branky postavili hráči z pole. V našem případě již od začátku Aleš Pour, u hostů to bylo od začátku druhého poločasu, kdy musel pro zranění odsoupit jejich brankař. O vítězství se rozhodlo v poslední vteřině... Zápas byl zejména v druhé půlce možná zbytečně nervózní, čemuž přispěl i rozhodčí, který hru pustil. Slovní přestřelky jsme si ale po zápase se soupeřem vysvětlili, bez emocí to někdy nejde smile

Zápas jsme začali aktivně, ale paradoxně přišla první velká šance na druhé straně. Po chybě v naší rozehrávce šli hosté sami na našeho "golmana", ale ten se překonat nenechal. Poprvé v zápase tak platilo známé "nedáš, dostaneš". Hosté nechali ve vápně volného Skalského a ten poprvé rozvlnil síť za zády hostujícího brankaře 1:0.  V 17 minutě jsme měli další tutovku, ale Nálevka minul prázdnou branku. I zde se potvrdilo nepsané pravidlo. Brejk hostí skončil odpískaným pokutovým kopem (v tomto případě nesprávně odpískaným), který proměnil Brett 1:1. Do konce poločasu se ještě jednou vyznamenal Aleš Pour, který zabránil dalšímu nájezdu hostí. Nám se naopak podařil konec poločasu a svoji druhou brankou v zápase zvýšil Skalský na 2:1.

Druhý poločas byl hodně zajímavý, ale co se týče hry samotné, tak k ideálu to mělo daleko, zejména, když jsme vedli o dvě branky, tak jsme si zápas zbytečně zkomplikovali. Všemu ale předcházela vyrovnávací branka veterána Šimánka 2:2. V 66 minutě nachází Záček dlouhým balonem za obranu Nálevku a ten přehazuje vyběhnutého "brankaře" hostí 3:2. Čtvrtá branka padla po ukázkové akci, kterou zakončil křižnou střelou Šedivý 4:2. Běžela 74 minuta a zdálo se, že je po zápase. Místo toho ale přišel dramatický závěr. V 78 minutě jsme nedostatečně pokryli brejk hostí a vše skončilo druhou penaltou, kterou opět proměnil Brett 4:3. V 84 minutě napřáhl z velké dálky Čapek a vyrovnal 4:4. Hosté ucítili šanci na zisk tří bodů, což se jim možná ve finále nevyplatilo. Vše načal Řada, který se nechal po dvou žlutých vyloučit. Rozhodnutí pak přišlo v poslední minutě, kdy jsme kopali rohový kop. Míč se po závaru dostal až na zadní tyč, kde se nejlépe orientoval Dominik Pour a díky svému důrazu rozhodl utkání v náš prospěch 5:4. Poté už jen přišel závěrečný hvizd rozhodčího.

Příští týden zajíždíme do Jičíněvse a jako už tradičně to bude o tom, zda dáme dohromady jedenáct hráčů. Dnes nám pomohli tři dorostenci, kteří ten den odehráli dva zápasy, ale za týden hrají ve stejný den jako my...

12

Re: B tým - referáty ze zápasů

Jičíněves - Hořice B 3:1 (1:1)

Branky: J. Šedivý

ŽK: 3:1 (J. Žáček)

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
P. Kuneš st. - J. Žáček, V. Rychtera, M. Macák, M. Tomáš - J. Stuchlík, O. Kramule, O. Krušina, J. Šedivý - J. Antoš, T. Nálevka

Referát:
Zbytečná ztráta bodů na půdě posledního celku tabulky! Tradiční zápas venku, kdy se přizpůsobíme hře soupeře a vlastními chybami se připravíme o možný bodový zisk.

Úvod zápasu přitom nevypadal, že by to takto mělo skončit. Brzy se nám podařilo vstřelit vedoucí branku, když naši akci úspěšně zakončil Šedivý 0:1. V té chvíli jsme byli lepším mužstvem, ale bohužel ne na dlouho. Po dle mého názoru chybně odpískané penaltě (hráč si sám sobě nastřelil ruku) se domácí dočkali snadného vyrovnání 1:1. Od té doby to už byl tradiční obraz naší hry venku. Oboustranně to nebylo moc pohledné utkání. Domácí žádnou další šanci v prvním poločase neměli. My se opět trápili s finální přihrávkou, ale i tak se jedna z akcí povedla, ale hlavička Šedivého šla nad.

Druhý poločas těžko komentovat. Domácí si opět nic sami nevytvořili, ale přesto se radovali ze tří bodů. Z naší strany to bylo jedno velké trápení. Za stavu 1:1 mohl dát vedoucí gól Nálevka, ale jeho akce skončila střelou mimo branku. Zápas bez šancí směřoval k remíze, ale bohužel jsme dostali dvě laciné branky po střelách z dálky, a tak zápas skončil výhrou domácích 3:1.

13

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Chomutice 0:0 (0:0)

ŽK: 1:3 (J. Antoš)

Realizační tým: J. Vydra, M. Macák

Sestava:
M. Marx - J. Žáček, V. Rychtera, J. Šeda, M. Tomáš - J. Stuchlík, O. Kramule, O. Krušina (85. R. Brant), J. Antoš - M. Skalský, P. Kuneš (45. J. Šedivý)

Referát:
První podzimní ztráta i na domácím hřišti. S kým jiným, než s Chomuticemi. Utkání průměrné úrovně nepřineslo žádnou branku.

Moc zajímavého se na hřišti nedělo, v prvním poločase stojí za zmínku šance hostí, po naší chybě ve středu hřiště. Soupeř však šanci nevyužil a trefil pouze vnější konstrukci branky. Nám se nedařila finální přihrávka, což opět není nic nového. Když už jsme se po stranách dostali za obranu, tak zpětný centr nebyl přesný, nebo našel hostující obránce.

Podobně tomu bylo i ve druhém poločase, tam jsme ale v některých fázích přecijen měli na vrch, ale opět ta koncovka. Střela Tomáše skončila na břevně, další střely Antoše či Šedivého skončily opět mimo, nebo v náruči Kloutvora. Hosté zlobili v posledních minutách a je třeba přiznat, že v závěru měli zahrávat pokutový kop, po faulu na Morkse.

Zápas tak skončil remízou.

Příští týden nás čeká poslední zápas ve Wartburg aréně s Podhrádím. Už teď je třeba, aby si všichni zajistili volno, ať se aspoň na poslední venkovní zápas sejdeme v rozumném počtu!!!

Tréninky by měly být úterý, středa a pátek od 17:00.

14

Re: B tým - referáty ze zápasů

Podskalan Podhrádí - Hořice B 2:6 (1:1)

Branky: J. Antoš 2, M. Skalský 2, M. Tomáš, D. Krejčí

ŽK: 1:0

Realizační tým: V. Rychtera, M. Macák

Sestava:
P. Kuneš st. - R. Brant, V. Rychtera (45. J. Žáček), M. Macák, M. Tomáš - J. Stuchlík, O. Kramule,  J. Šeda (65. D. Krejčí), J. Antoš - M. Skalský, J. Šedivý

Referát:
První vítězství našeho celku venku v podzimní části okresního přeboru. Po předchozí tragické bilanci 0 bodů a 1 vstřelený gól, to odnesla Wartburg aréna, kde jsme zvítězili vysoko 6:2. Po první poločase by ale podobný výsledek čekal málokdo. Hrálo se na těžkém terénu, kde se fotbal moc hrát nedal, ale to jsme věděli už dopředu a oproti minulým sezónám jsme ani my nepřijeli s cílem hrát nějaký kombinační fotbal, což se nám na tomto hřišti nikdo nevyplatilo.

První poločas byl poměrně vyrovnaný, ikdyž začátek vyšel lépe domácím. V zápase bylo vidět dost soubojů a nepřesností, které byly způsobeny terénem. První gól přišel až v 37. minutě, kdy se u vápna dostal k míči Kramule, místo střely zvolil nahrávku na volného Antoše a ten křižnou střelou dostal náš tým do vedení 0:1. Bohužel jsme se neradovali dlouho. Po autovém vhazování a následném centru do malého vápna domácí vyrovnali 1:1.

Druhý poločas byl o něčem jiném. Vše rozhodla druhá a třetí branka. Poté se domácí sesypali a bylo to jen o tom, kolik branek jim vstřelíme. Důležitý druhý gól dal opět Antoš, který se trefil z přímého kopu - šibenice 1:2. Třetí branku vstřelil Skalský, který zužitkoval svůj nájezd na Kracíka 1:3. Další branky pak přidali opět Skalský, Tomáš a Krejčí, který zvýšil na 1:6. Domácí pak již jen snížili na 2:6. My už svoje šance nevyužili, a tak se skóre dál neměnilo. Vezeme cenné tři body, ze hřiště, kde se nám moc nedaří a v tabulce jsme po podzimní části na pátém místě. Škoda některých zápasů, zejména v Jičíněvsi a v Lužanech, mohlo to být lepší.

15

Re: B tým - referáty ze zápasů

Tak jsem se k tomu konečně dostal. Ani jeden hráč nenastoupil ve všech zápasech. Nejvíce minut má Anti, nejlepším střelcem je Skalda.

http://horickyfotbal.cz/wp-content/uploads/podzim2013.jpg

16

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Železnice 1:0 (0:0)

Branky: J. Rubeš

ŽK: 3:1 (J. Antoš, J. Rubeš, J. Šeda)

Realizační tým: V. Rychtera, M. Macák, J. Vydra

Sestava:
M. Marx - R. Brant (20. J. Šedivý), J. Rubeš (90. O. Kramule), J. Šeda, J. Stuchlík - J. Antoš, A. Šlambera, A. Pour, P. Kuneš - M. Sláma (60. M. Tomáš), M. Skalský

Referát:
V prvním jarním kole jsme hostili v Bříšťanech tým Železnice, s kterým se nám na domácí půdě dlouhodobě daří. Moc velká fotbalová podívaná to nebyla, ale pro nás skončil zápas vítězstvím a to je podstatné. Na šance byla zajímavější druhá půle. O tom, že vzít si dvojku a ještě k tomu kapitánskou pásku, není zrovna šťastná volba, se přesvědčil Brantik, který se zranil už na začátku utkání - tak se dej do kupy co nejdříve a příště zkus jiné číslo wink

První poločas nepřinesl moc zajímavého. Na naší straně stojí za zmínku šance Skalského, který se po otočce ve vápně snažil vstřelit branku, ale trefil hostujícího golmana. U hostů střílel nebezpečně Jerie, ale mimo naši branku.

Více zajímavého bylo v druhém poločase. Nejprve po naší chybě ve středu hřiště pálí hosté do tyče. Poté má další šanci Skalský. Následně vyrovnáváme na tyče... První a jediný gól utkání padá po hezké akci Šedivého, který se uvolnil na pravé straně, našel volného Skalského, ten dává pod sebe na Rubeše a vedeme 1:0. Z gólu jsme se nemuseli radovat dlouho, prakticky z další akce měli hosté velkou šanci, ale jejich útočník sám před golmanem špatně zpracoval a tím svoji šanci zahodil. V závěru se snažíme udržet výsledek, hosté střílí ještě jednou do tyče, ale skóre se již nemění a my bereme tři body, které nás posunuly do těsné blízkosti druhého místa, ale tabulka je poměrně dost vyrovnaná. Příští sobotu zajíždíme do Žlunic.

17

Re: B tým - referáty ze zápasů

Žlunice - Hořice B 3:1 (2:1)

Branky: T. Oláh

ŽK: 2:1 (J. Šedivý)

Realizační tým: V. Rychtera, M. Macák, J. Vydra

Sestava:
M. Marx - M. Sláma, V. Rychtera, J. Šeda, J. Žáček - J. Stuchlík, A. Šlambera, J. Šedivý, J. Kuneš - O. Kramule, T. Oláh

Referát:
V nově upraveném areálu, ale na velmi tvrdém terénu, který stěžoval hru obou týmů, jsme potvrdili naši špatnou bilanci na hřištích soupeřů. Celkově to nebyl moc kvalitní zápas. Provázela ho spousta nepřesností. Rozhodl zejména konec prvního poločasu, kdy soupeř odskočil opět o jednu branku. Druhý poločas už byl z naší strany křečovitý a nic jsme si nevypracovali.

Do zápasu jsme šli s vědomím, co nás může nejvíce ohrozit, tedy rychlý domácí brejk a Calta v útoku... Výsledek = 3.min a domácí vedou 1:0. Následovalo několik minut, kdy se hra odehrávala ve středu hřiště bez šancí na obou stranách. Postupně jsme se ale začali prosazovat my. Vše vyústilo v rychle rozehrané autové vhazování, po kterém šel Oláh sám na branku, ale bohužel golman domácích zasáhl. Několik minut poté se situace opakovala. Tentokrát si Oláh dobře pokryl míč, obešel stopera hostí a nedal golmanovi šanci 1:1. V tu chvíli jsme všichni věřili, že se podaří zápas otočit. Bohužel ve chvíli, kdy domácí byli tak trochu bezradní, tak se zranil Honza Šeda. Po několika minutách, co jsme hráli v deseti přišel roh domácích, po kterém jsme trestuhodně nechali volného hráče ve vápně, ten ještě prostrčil na svého spoluhráče, který z malého vápna dorazil hlavou do branky 2:1. Gól asi tři minuty před koncem poločasu... Honza se poté mohl vrátit do hry, takže zbytek zápasu jsme opět odehráli v jedenácti.

Druhý poločas už bylo jedno velké trápení. Dopředu se nám nedařilo nic. Když se pak domácím cca po deseti minutách podařilo vstřelit třetí branku, bylo rozhodnuto. Na další šanci na obou stranách se čekalo až do poslední minuty, ale Marx Caltu vychytal, takže konečné skóre se již neměnilo.

Za týden nás čeká domácí utkání s Vadlicemi, které se hraje v sobotu od 17:30 v Bříšťanech a je třeba opět bodovat, protože venku to na jaře bude asi klasika...

18

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Valdice 1:2 (1:1)

Branky: J. Prokůpek

ŽK: 1:1 (J. Žáček)

Realizační tým: V. Rychtera, M. Macák

Sestava:
M. Marx - R. Brant, V. Rychtera, L. Kočí, J. Žáček - J. Stuchlík, A. Pour, J. Šedivý, J. Prokůpek (55. R. Machek) - M. Sláma, T. Lacina

Referát:
Zápas dvou poločasů, v prvním jsme byli lepší a měli i více šancí, ale gól jsme dali pouze jeden. V druhém poločase, zejména v jeho začátku, se ujali hry hosté, kteří z toho nakonec vytěžili tři body.

V prvním poločase jsme měli více ze hry, hosté ztráceli míče a my je přehrávali. Postupem času přicházely i šance, ale bohužel bez gólového efektu. Finální fáze nám nevycházela a to se ukázalo jako rozhodující. Úvodní branku utkání vstřelil dorostenec Honza Prokůpek, který vystřelil z rohu vápna a trefil přesně bod převno Kazdovi branky 1:0. I poté jsme byli lepší, ale další branka nepřišla. Hosté vytěžili z minima maximum a v poslední vteřině poločasu dám vstřelili branku 1:1.

Vstup do druhého poločasu vyšel hostům, my jen odkopávali míče a nedokázali se dostat do hry. To potrestal již v 50. minutě hostující kapitán Pitthard 1:2. Následně se hra vyrovnala, hosté vsadili na defenzivu a brejky. Z nich mohli vstřelit ještě dvě branky, ale své akce nedotáhli do konce. Náš tlak byl spíše formou většího množství rohových kopů a střel z dálky, a tak si všechny body odváží hosté.

Za týden jedeme v sobotu do Nemyčevse, která je aktuálně na druhém místě okresního přeboru.

19

Re: B tým - referáty ze zápasů

Nemyčeves  :  Hořice  B   1 : 5  ( 0 : 1 )

Branky: Brett (p.k.) - Melichar 2, Rubeš (p.k.), Pour D., Palm P.
ŽK: 1:0
Sestava: Krejčí (75. Plachetka) - Stuchlík, Pour D., Šeda, Kočí J. - Palm P., Rubeš, Šlambera, Kuneš P. - Melichar
             (55. Kuneš J.), Oláh (75. Krejčí).

K dalšímu utkání OP odjel dorostenecký tým doplněný o Stuchlíka a Rubeše. Většinu utkání jasně dominoval  a zvláště
ve druhém poločase měl i mnoho dalších šancí, takže konečný výsledek mohl být i vyšší.
Utkání zahájila rychlá branka Melichara už ve 2. minutě. Do konce prvního poločasu měli domácí také dvě šance, na které
jsme odpověděli dvěma velkými příležitostmi Oláha, ale výsledek se neměnil.
Druhý poločas byl už zcela v režii našich dorostenců. V prvních pěti minutách se definitivně rozhodlo o výsledku. Nejprve
fauloval domácí brankář Oláha a nařízenou penaltu proměnil Rubeš. Za chvíli samostatný únik zakončil svou druhou brankou Melichar. Domácí poté snížili z přísné penalty na 1:3, ale v závěru potvrdili konečný výsledek po pěkných kombinačních akcích
D. Pour a P. Palm.

20

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Jičíněves 0:1 (0:1)

ŽK: 1:1 (R. Brant)

Realizační tým: V. Rychtera, M. Macák, J. Vydra

Sestava:
M. Marx - R. Brant, V. Rychtera, J. Šeda, J. Stuchlík - A. Šlambera, J. Šedivý, A. Pour, J. Kuneš - T. Oláh, M. Sláma

Referát:
Ztracené tři body v zápase, kde jsme byli lepší, ale branku bychom nevstřelili asi ani do půlnoci. Vše zakončila poslední vteřina, ve které jsme nastřelili břevno, poté již rozhodčí Jílek ukončil zápas a odstartoval bujaré oslavy hostů.

Úvod utkání vyšel lépe hostům, ne že by nás přehrávali, ale byli důraznější ve vápně, což brzy pramenilo úvodní a jak se ukázalo i vítěznou brankou. Rohový kop prošel na zadní tyč, tam se po závaru odrazil k hráči hostí a ten po zemi propálil Marxe 0:1. Podobnou situaci jsme zažili ještě za pár minut, ale střela šla nad. Následně jsme utkání ovládli my, největší šanci v prvním poločase měl Tomáš Oláh, který si naběhl na dlouhý míč za obranu, obhodil hostujícího brankaře, ale míč šel těsně mimo. V jednom případě hosté zachránilo břevno.

Druhý poločas lze shrnout jako hru na jednu branku, snad až na poslední minuty, kdy jsme mysleli už jen na útok a hosté měli nějaké brejky, které však nedokázali využít. Dvě dobré šance měl Šedivý, ale gól z toho nebyl. Branka přeci jen padla, když míč do sítě umístil Oláh, ale kvůli ofsajdu nebyla uznána. V poslední minutě zatáhl míč po pravé straně Kuneš, ale jeho pěkná střela skončila pouze na břevně. Více se už nestalo. Hosté si oddechli a mohli slavit z mého pohledu velmi šťastné tři body.

Za týden zajíždíme do Chomutic a při vyrovnanosti OP je třeba bodovat, abychom se nakonec nemuseli strachovat o záchranu.

21

Re: B tým - referáty ze zápasů

Chomutice - Hořice B 1:3 (1:1)

Branky: Scháňko – P. Kuneš, M. Skalský, M. Sláma

Rozhodčí: T. Haken – Dvořák, V. Mokošín

ŽK: 3:1

Sestava: M. Marx - M. Tomáš, J. Šeda, V. Rychtera, J. Stuchlík - P. Kuneš, J. Šedivý, A. Pour, M. Sláma - M. Skalský, T. Nálevka (65. J. Žáček)

Diváci: 25. Špatný výkon po změně stran přinesl domácím porážku.

22

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Podskalan Podhrádí 6:2 (2:2)

Branky: M. Skalský 2, T. Olah, J. Stuchlík, D. Krejčí, P. Kuneš

Realizační tým: J. Vydra

ŽK: 0:0

Sestava: M. Marx - R. Brant (55. D. Krejčí), J. Šeda, J. Rubeš, J. Antoš - M. Sláma (45. P. Kuneš), D. Palm, J. Šedivý, J. Stuchlík - M. Skalský, T. Oláh

Diváci: 150. Po nerozhodném prvním poločase ve druhém dějství domácí vstřelili čtyři góly a rozhodli. Utkání skončilo stejným výsledkem, jako na podzim, kdy se hrálo ve Wartburg aréně wink

23

Re: B tým - referáty ze zápasů

L. Bělohrad B – Hořice B 7:2 /2:0/

Branky: Jezbera P. 2x, Šorm 2x, Černý M. 2x, Jezbera D. – R. Machek, J. Šedivý

R: OFS Trutnov, ŽK 2 – 1, ČK 0 – 0

Sestava:
M. Marx - M. Tomáš, J. Rubeš, V. Rychtera, J. Stuchlík (45. V. Machek) - M. Sláma, A. Pour, J. Šedivý, J. Antoš (65. R. Šafařík) - T. Oláh, D. Krejčí (80. R. Machek)

Domácí po zpackaném utkání minulý víkend v Lužanech si chtěli napravit pošramocené svědomí, což se jim pod hradem nakonec povedlo a s chutí si zastříleli. Vítězstvím si stále udrželi naději bojovat o umístění na bedně.

24

Re: B tým - referáty ze zápasů

Hořice B - Milíčeves 2:3 (1:0)

Branky: P. Kuneš, P. Palm

ŽK: 3:3

Realizační tým: V. Rychtera, R. Palm, J. Vydra

Sestava:
M. Marx (65.  D. Plachetka) - J. Kočí, J. Šeda, J. Rubeš, J. Stuchlík - P. Kuneš, P. Palm, D. Pour, V. Machek (45. M. Skalský) - J. Šedivý, P. Kolovrátník

Referát:
Další ztracené body doma. Hosté se sice po zápase radovali a oslavili tak svůj postup do 1.B třídy, ale tři body si rozhodně nezasloužili a své výkony musí určitě o dost zlepšit, aby se ve vyšší soutěži udrželi déle, než tomu bylo v posledním případě. Nás mohou mrzet zejména šance z prvního poločasu a asi i trochu ztráta koncentrace po naší druhé brance.

První poločas byl většinou v naší režii. Již v úvodu jsme po faulu na Kuneše mohli jít do vedení, ale Machek penaltu nedal. Další chybu obrany již Kuneš potrestal a my vedli 1:0. Hosty jsou dlouho k ničemu nepustili a šance se rodily spíše na naší straně. Bohužel už bez dalšího gólového efektu. V posledních minutách poločasu měli hosté dobrou šanci, ale Marx střelu vytáhl na roh.

I úvod druhého poločasu patřil spíše nám. Když jsme se po střele Palma dostali do dvoubrankového vedení, asi málokdo čekal, že by zápas mohl dopadnout jinak, než naším vítězstvím. Bohužel ale přišla desetiminutovka, kdy se hostům podařilo ze dvou střel dát dvě poměrně laciné branky a rázem bylo vyrovnáno.

V tu chvíli se přestalo dařit i nám, akce často končily před vápnem hostí. Aby toho nebylo málo, tak se hosté další střelou dočkali i vedení, které si udrželi až do konce zápasu, který už byl z naší strany spíše křečí.

Hostům tedy gratulujeme k postupu, ale po včerejšku nevím, zda je to pro ně výhra.

25

Re: B tým - referáty ze zápasů

FK Kopidlno B – Jiskra Hořice B 6:3 (4:3)

Branky: Petr Klaban 2, Vodička, Ďorď, P. Berounský z pen., Zedek – V. Machek, R. Machek, R. Šafařík

Rozhodčí: R: Erlebach – Šťastný, Šotek, ŽK: 3:4. ČK: 1:0 (Brožíček), Diváci: 100

Sestava:
D. Plachetka - M. Tomáš, L. Kočí, V. Rychtera, R. Šafařík - J. Stuchlík, J. Šedivý, J. Antoš, V. Machek - R. Machek, M. Sláma

Existenční zápas domácí zvládli, utkání mělo zajímavý průběh a přineslo devět gólů.