26

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Valdice - Hořice "B" 3:1 (2:1)

Branky: J. Antoš

ŽK: 1:2 (J. Kupka, M. Skalský)

Trenér: V. Táborský

Sestava: R. Hůla - R. Šafařík (40. R. Brant), M. Macák, A. Šťastný, J. Kupka - J. Stuchlík, Z. Minich, O. Krušina, T. Flégl (65. J. Erben) - J. Antoš (45. L. Košťál), M. Skalský (85. M. Šafránek)

Referát:
Ve Valdicích jsme odehráli podobné utkání jako v minulém týdnu, které málem dopadlo i stejným výsledkem, ale i tak bychom na žádné body nedosáhli.

Během zápasu bylo k vidění na obou stranách několik brankových příležitostí, přičemž domácí hrozili zejména ze standardních situací, ze kterých jsme obdrželi dvě branky. My jsme dokázali zužitkovat jen jednu z nich, kdy míč po levé straně zatáhnul Honza Stuchlík, prodloužil na Michala Skalského a ten ještě nabídnul tutovku Antimu, který nezaváhal.

Ačkoliv se odehrálo vyrovnané utkání a snaha se upřít nedá, stále čekáme na první jarní body. Na vstřelení branky se hodně nadřeme a na druhou stranu jsme schopni velmi lacino inkasovat.

27

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Hořice "B" - Žeretice 7:2 (5:1)

Branky: M. Skalský 4, J. Stuchlík, R. Brant, L. Košťál

ŽK: 0:0

Trenér: V. Táborský

Sestava: R. Hůla - M. Macák, R. Brant, Z. Minich, L. Košťál - J. Stuchlík (75. O. Krušina), J. Rubeš, M. Vondra, D. Michálek - J. Antoš, M. Skalský

Referát:
Zasloužené vítězství nad posledním celkem tabulky. Již od prvních minut bylo jasné, kdo bude mít v zápase navrch. V úvodní patnáctiminutovce jsme vstřelili tři branky a bylo rozhodnuto. Povedlo se nám tak soupeři oplatit podzimní porážku, kde jsme střelecky selhali.

První branka padla již ve druhé minutě, kdy hezkou akci zakončil křižnou střelou Honza Stuchlík 1:0. V desáté minutě vsítil svoji první branku v zápase i Michal Skalský 2:0. Třetí branka padla po rohovém kopu, kdy si na zpětnou nahrávku naběhl Radek Brant a v zakončení se nemýlil 3:0. Brzké vedení nás trochu uspokojilo a hra mírně polevila, nicméně i tak jsme si vytvářeli další šance, které se nám však nedařilo dotáhnout do gólového efektu. Výjimkou tak byla 30. minuta, kdy další nájezd na golmana proměnil opět Michal Skalský 4:0. Následně poprvé promluvili do skóre i hosté, když využili zaváhání v obraně a snížili na 4:1. Poločasový účet uzavřel Michal Skalský s přispěním hostujícího obránce 5:1.

Druhý poločas byl již na branky chudší, nicméně příležitostí ke vstřelení branky bylo opět hodně, jen je nedokážeme všechny proměnit. Na 6:1 zvyšuje svým posledním golem v utkání Michal Skalský. Sedmou branku vstřelil Lukáš Košťál, který se prosadil ve vápně a nedal golmanovi šanci. Tečku za utkáním udělali hosté, kteří snížili na konečných 7:2.

Za týden nás čeká dvojzápas v Podhrádí (neděle) a Kopidlně (úterý).

28

Re: B tým - Referáty ze zápasů

video HOŘICE "B" - ŽERETICE

29

Re: B tým - Referáty ze zápasů

SK Podskalan Podhradí - Hořice "B" 2:1 (2:0)

Branky: M. Vondra

ŽK: 2:0

Trenér: V. Táborský

Sestava: M. Marx - A. Šťastný, M. Macák, R. Brant, R. Šafařík - J. Stuchlík (75. J. Kulhánek), M. Vondra, J. Antoš, T. Flégl, M. Šafránek (65. N. Ivakhnyuk) - M. Skalský

Referát:
Šťastné vítězství domácích, které se zrodilo již v prvních minutách utkání. V tomto zápase se však nemáme za co stydět, i přes špatný začátek bylo vidět, že všichni chtějí hrát a minimálně vyrovnat. Zejména druhý poločas byl pod naší taktovkou, ale bohužel více než vstřelení kontaktního gólu se nám nepodařilo.

Ačkoliv jsme chtěli udržet čisté konto co nejdéle, opak byl pravdou. Již ve druhé minutě se odráží míč před velké vápno, domácí jej vrací před naší branku, kde byl osamocený útočník, který se nemýlil 1:0.  Podobně tomu bylo v desáté minutě, kdy vyražený míč padá přímo na nohu domácího hráče a od něj se odrazil do branky 2:0. I přesto jsme zápas nevzdali a převzali otěže utkání. V prvním poločase nám však chyběla finální část, i tak jsme ale měli několik příležitostí, které však končily těsně mimo branku, nebo nepřesností v zakončení (někdy způsobené i terénem, ale s tím se už "na kopci" počítá).

Druhý poločas patřil nám. Snažili jsme se co nejdříve vstřelil kontaktní gól, ale stále chybělo trochu štěstí. Domácí po celý zápas hrozili zejména ze standardních situací, ale ve druhém poločase jsme je již dokázali pokrýt. Gól se nám podařilo vstřelit až deset minut před koncem utkání, kdy centrovaný míč do vápna od Jindry Kulhánka doráží do sítě Michal Vondra 2:1. Konec utkání byl ve znamení našeho tlaku, měli jsme několik rohů a standardek, které domácí často se štěstím odrazili mimo vápno. Zároveň zde byl i sporný moment, kdy domácí hráč zahrál rukou ve vápně (míč mířil na branku), ale penalta se nepískala... V poslední minutě máme rohový kop, na který jde i náš brankař, ale bohužel to končí pouze odkopem domácího obránce z brankové čáry. Pak již následoval konec utkání, pro nás bohužel bez bodu. Minimálně jeden jsme si ale odvézt měli...

Další šanci máme v úterý na horké půdě v Kopidlně.

30

Re: B tým - Referáty ze zápasů

TJ Kopidlno - Hořice "B" 2:1 (2:0)

Branky: M. Skalský

ŽK: 0:0

Trenér: V. Táborský

Sestava: P. Jahelka - A. Šťastný, M. Macák, R. Brant, J. Kupka (75. N. Ivakhnyuk) - R. Šafařík (45. J. Šedivý), J. Antoš, T. Flégl, M. Vondra (65. J. Kulhánek) - M. Skalský, D. Frýda (30. J. Stuchlík)

Referát:
Jestliže v neděli na Podhradí přišlo naše mužstvo minimálně o bod, tak v Kopidlně to je ztráta hned tří bodů. Bohužel ale výsledek je úplně stejný jako v minulém kole. Domácí vyhráli nezaslouženě, ať si oni i jejich fanoušci říkají co chtějí. Snad jediný, kdo si zaslouží pochvalu je jejich golman Brodský, kterému mohou děkovat za vítězství stejně tak jako naší střelecké nemohoucnosti, které momentálně chybí i trochu štěstí...

Od prvních minut se hrála vyrovnaná partie bez větších šancí na obou stranách. Zlom přišel ve dvacáté minutě, kdy nás sudí potrestal penaltou za hru rukou (jak jinak by to v Kopidlně mohlo být...). Stejný rozhodčí, který nám na Podhradí daleko jasnější penaltu nepísknul, dal na pokyn domácího kapitána, který si penaltu vykřičel a sám ji proměnil 1:0. Gol nás trochu srazil, ale i tak se domácí nedostali do žádné velké šance. V prvním poločase vystřelili jednou na branku a znamenalo to vedení o dvě branky. První střela (nepočítám penaltu) z rohu vápna zapadla přímo do šibenice... 2:0. Naší asi největší šancí byla hlavička Antiho, kterou však golman se štěstím vyrazil.

Druhý poločas byl již jasně v naší režii. Hru oživil hodně příchod Jirky Šedivého, který se vrátil po zranění. S postupem času přicházeli i šance, ale nám často chybí klid v zakončení. Když se nám po pěkné akci na levé straně a přesném zakončení Michala Skalského podařilo snížit 2:1, věřili jsme, že tentokrát zápas otočíme. Šance na to byly. Domácí jen čekali na konec utkání a na to, zda obdrží gól, nebo výsledek udrží. V poslední minutě máme tři standardky, v každé z nich jsme měli šanci na vstřelení branky, ale buď se míč odrazil těsně vedle, nebo jej vytěsnil Brodský... Zápas tak končí naši prohrou.

Do dalšího důležitého zápasu je třeba jít s hlavou nahoře, pokud dokážeme soupeře dostat pod tlak, jako v posledních dvou utkáních, tak to prostě musí přijít, zvlášť když máme během zápasu mnohem více gólových šancí než soupeř.

31

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Hořice "B" - TK Žlunice 3:4 (1:3)

Branky: M. Skalský, J. Šedivý, M. Vondra

ČK: 0:1

ŽK: 2:3 (J. Antoš, M. Skalský)

Trenér: V. Táborský

Sestava: P. Jahelka - A. Šťastný, M. Macák, R. Brant (55. N. Ivakhnyuk), L. Košťál - M. Vondra, J. Antoš, T. Flégl (70. J. Kulhánek), M. Skalský - V. Rychtera (45. J. Šedivý), J. Stuchlík

Referát:
Prohra v důležitém zápase, kde jsme se mohli v případě výhry dotáhnout na soupeře. Rozhodl zejména výkon v prvním poločase, chyby a nepokrytí hostujícího Calty. Oproti minulým utkáním jsme zabrali až příliš pozdě a ani závěrečný tlak nám body nepřinesl.

Úvod utkání byl vyrovnaný, ale pouze do chvíle, kdy nám poprvé v zápase unikl Calta a vsítil první branku 0:1. I přes obdrženou branku se nám podařilo brzy vyrovnat, kdy pěknou kombinační akci zakončil Michal Skalský do prázdné branky 1:1. Tento stav opět netrval dlouho, když po zpětné přihrávce zůstali ve vápně tři hráči hostujícího týmu a zakončení již pro ně bylo snadnou záležitostí 1:2. V následujících minutách nás zlobil hlavně Calta, kterého jsme nedokázali pokrývat. Šance však byly i na naší straně. Blízko vyrovnání byl Honza Stuchlík a následně i Vašek Rychtera, kterému sudí neuznal gól pro offside. Když už se blížil konec prvního poločasu, přišla naše další chyba v obraně a hosté se snadno dostali do dvoubrankového vedení 1:3.

V minulých zápasech nám vždy patřil druhý poločas. Dnes tomu tak, bohužel, nebylo a těsně po přestávce jsme obdrželi čtvrtou branku 1:4. Teprve od této chvíle jsme dokázali hru vyrovnat a postupně zatlačit soupeře na jeho polovinu. Hosté již pak pouze odkopávali balony. Příležitosti přicházely, ale další branku jsme vstřelili až v závěru utkání. Po faulu na Stuchlíka přišla penalta a vyloučení hostujícího hráče. Penaltu na dvakrát proměnil Jirka Šedivý 2:4. Za chvíli na to jsme dali i třetí branku, kdy se ve vápně prosadil Michal Vondra 3:4. Víc jsme však opět nedokázali, ikdyž i v tomto zápase jsme měli šance na vyrovnání a kromě jiného nastřelili asi tři břevna... Kromě chyb, laciných gólů a špatné koncovky tak nemáme ani kousek štěstí...

32

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Jičíněves - Hořice "B" 2:2 (0:2)

Branky: J. Šedivý (pen.), V. Kulhánek

ŽK: 2:0

Trenér: V. Táborský

Sestava: M. Marx - V. Machek, M. Macák, R. Brant, J. Antoš - J. Šedivý, O. Krušina (45. R. Machek), Z. Minich, V. Kulhánek - T. Nálevka, J. Stuchlík (50. M. Fajgl)

Referát:
Bod z venku, který nic neřeší a pro nás je ztrátou, zejména s ohledem na průběh prvního poločasu.

První poločas byl prakticky celý v naší režii. Soupeře se nám dařilo držet na jeho polovině a postupně přicházely i první příležitosti ke skórování. Domácí byli spíše pasivní. V prvním poločase zahrozili snad jen jednou, když netrefili střílený centr do vápna. Nám se dařilo pronikat po stranách a často jsme se až překvapivě snadno dostali i do vápna. Při jedné akci si Tomáš Nálevka obhazoval ve vápně domácího obránce a ten zahrál rukou. Následnou penaltu využil Jirka Šedivý 0:1. Po několika minutách se opřel do míče Víťa Kulhánek a z velké vzdálenosti vymetl levou šibenici domácího golmana 0:2. Další šance se nám však využít nepodařilo, a tak se šlo do kabin s dvoubrankovým vedením.

Druhý poločas už byl, bohužel, jiná písnička. Nepodařilo se nám navázat na hru z prvního poločasu a zbytečně jsme nechali domácí, aby se vrátili do zápasu. Z pasivní hry na začátku druhé půle pramenily i dvě branky domácích, kterým se podařilo vyrovnat. Ještě předtím jsme však nevyužili šanci získat zpět dvoubrankové vedení. Teprve po vyrovnávací brance jsme se alespoň trochu začali tlačit zpět před branku domácích, ale bohužel bez gólového efektu. Poslední možnost na vstřelení třetího gólu skončila na břevně, a tak zápas skončil remízou 2:2.

Domácí byli s výsledkem spokojeni, pro nás je to ztráta dvou bodů, které by nám hodně pomohly. Následující víkend nás čeká Železnice, která v neděli porazila na domácí půdě Chomutice 3:2.

33

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Hořice "B" - Železnice 2:0 (2:0)

Branky: M. Skalský, J. Šedivý (pen.)

ŽK: 6:2 (J. Antoš, M. Vondra, O. Krušina, Z. Minich, R. Šafařík, J. Kulhánek)

Trenér: V. Táborský

Sestava: M. Marx - M. Macák, J. Antoš, V. Rychtera, L. Košťál (45. V. Machek) - M. Vondra (60. A. Šťastný), O. Krušina (70. R. Šafařík), Z. Minich, P. Kuneš - J. Šedivý (85. J. Kulhánek), M. Skalský

Referát:
Důležité vítězství ve vyrovnaném utkání s týmem, proti kterému se nám v poslední době daří. Konečně se nám podařilo vyvarovat se hrubých chyb a hlavně bojovat od první do poslední minuty zápasu.

Do utkání jsme vstoupili lépe a hned v páté minutě se ujali vedení, když střelu Jirky Šedivého neudržel golman Šuk, k dorážce se dostal Michal Skalský a nemýlil se - 1:0 (splnil tak do putníku zadání od trenéra, že má vstřelit branku, která bude znamenat naše vedení). Následně se hrálo vyrovnané utkání, hosté se snažili hrát kombinačně, ale do větších šancí se dostali spíše po standardních situacích. Příležitosti byly i na naší straně. Zároveň jsme konečně stříleli i z větších vzdáleností, ale nebezpečné střely Minicha či Krušiny se tentokrát neujaly.

Když už se blížil konec prvního poločasu, přišla naše výjimečně smile rychlá brejková akce, Šedivý zatáhnul míč do vápna, kde byl faulován a následně proměnil penaltu - 2:0.

I druhý poločas byl vyrovnaný, hosté se snažili vstřelit co nejdříve kontaktní branku, což se jim naštěstí nepodařilo. Blízko byl Jerie, který z trestného kopu mířil těsně nad. Konec utkání jsme si již pohlídali a zaslouženě brali tři body.

Příští neděli zajíždíme na horkou půdu na Pecku, kde nás čeká rezerva Lázní Bělohrad.

34

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Lázně Bělohrad/Pecka "B" - Hořice "B" 6:3 (3:0)

Branky: M. Skalský 2, J. Šedivý (pen.)

ŽK: 1:3 (J. Kulhánek, R. Šafařík, ?)

Trenér: V. Táborský

Sestava: M. Marx - M. Macák, J. Antoš, R. Brant, R. Šafařík - J. Šedivý, M. Vondra, J. Erben (20. O. Krušina), L. Košťál - J. Kulhánek (20. M. Fajgl), M. Skalský

Referát:
Zápas dvou rozdílných poločasů, který však i přes naši snahu a aktivitu v druhém poločase skončil prohrou o tři branky.

Úvod utkání se nám, bohužel, vůbec nevydařil a již v páté minutě jsme inkasovali po sporné dorážce na hranici ofsajdu. Zanedlouho přišla i druhá branka a když bylo v cca 25. minutě skóre 3:0 pro domácí, vypadalo to s námi hodně špatně. Za tohoto stavu ještě sudí odpustil domácím penaltu. Teprve poté jsme se začali více pohybovat a napadat rozehrávku domácích. Přišly i šance, největší z nich měl Michal Skalský, ale ten si obul střelecké kopačky až do druhého poločasu.

Druhá půle byla z naší strany mnohem lepší. Domácí jsme zaskočili aktivní hrou, s kterou si dlouho dobu nevěděli rady. První naši branku vstřelil Michal Skalský, který se prosadil před domácím brankařem 3:1. Prakticky v zápětí šel opět sám na branku Skalský, byl sražen golmanem a z následné penalty snížil Jirka Šedivý 3:2. Bohužel ve chvíli, kdy jsme byli lepším týmem, přišla čtvrtá branka domácích, kteří se prosadili po standardní situaci 4:2. Ani za tohoto stavu jsme se nevzdali a po rychlé akci opět snížili na rozdíl jedné branky. Druhým gólem v zápase se o to postral Michal Skalský 4:3. Rozhodnutí přišlo v 85. minutě, náš pokus o rychlou rozehrávku standardní situace zachytili domácí a brejk využil Petr Jezbera 5:3. Minutu před koncem vsítil poslední branku zápasu Lukáš Jezbera křižnou střelou na zadní tyč 6:3.

Vzhledem k dalším výsledkům okresního přeboru je dvě kola před koncem jisté, že zůstaneme na 12. příčce bez možnosti se posunout výše, nebo naopak spadnout na sestupové příčky.

PS: Zpráva z OFS: "V pohledném utkání s množstvím branek rozhodla zkušenost a střelecká pohotovost domácích. Oko diváka si přišlo na své, takové utkání se líbí každému fanouškovi."

35

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Hořice "B" - Češov 5:1 (2:1)

Branky: J. Antoš 2, J. Šedivý 2, M. Skalský

ŽK: 0:0

Trenér: Všichni

Sestava: P. Jahelka - A. Šťastný (45. J. Erben), M. Macák, V. Rychtera, L. Košťál - J. Šedivý, M. Vondra, J. Antoš, P. Kuneš (60. M. Šafránek) - M. Filák (60. P. Novotný), M. Skalský (75. J. Kulhánek)

Referát:
Jednoznačná výhra nad předposledním celkem tabulky v zápase spíše tréninkového tempa před hrstkou nejvěrnějších diváků smile Soupeři jsme tak oplatili podzimní porážku 1:4, ale branek mohlo a mělo být opět více...

V zápase jsme byli lepším týmem, ale soupeř nám naštěstí pomáhal i vlastními chybami, protože s naším zakončením bychom se těch branek asi nedočkali. Na druhou stranu jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili a za celý zápas vystřelil asi třikrát na branku.

Pod první branku se výrazně podepsal golman hostí, kterému nadělil "dělovkou" jesličky Honza Antoš 1:0. Na dva nula mohl zvyšovat Matěj Filák, ale bohužel nedal do zakončení potřebou razanci a tak se opět potvrdilo známé Nedáš dostaneš. Z protiútoku se prosadil Ouhrabka a vyrovnal na 1:1. Z vyrovnání se hosté neradovali dlouho. Do vedení nás znovu dostal Jirka Šedivý, který si zaběhl za obranu na centr Michala Vondry a míč umístil k zadní tyči 2:1. Více příležitostí se nám v prvním poločase využít nepodařilo, tedy až na jednu z nich, kdy jsme vsítili třetí branku, která pro útočný faul nebyla uznána.

Druhý poločas přinesl další tři branky a několik zbytečně vyhrocených soubojů. I ve druhé půlce jsme však měli další šance, největší z nich Pája Kuneš ml. (aby jej déle narození nezaměnili smile), který však minul branku, a tak si na svůj první gól v Btýmu musí ještě počkat. O třetí branku se tak postaral Jirka Šedivý 3:1. Čtvrtý gól přidal Honza Antoš, který si zpracoval balón ve vápně a umístěnou střelou (alespoň tvrdil, že to tak umístit chtěl) nedal golmanovi šanci 4:1. Tečku za utkáním udělal Michal Skalský, který využil brejkové situace a poslal míč k levé tyčce hostujícího brankaře 5:1.

V tabulce to pro nás nic neznamená, stále zůstáváme na 12. místě, kde budeme i po posledním kole, kdy zajíždíme do Robous.

36

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Robousy - Hořice B 3:2 (1:1)

Branky: J. Šedivý, M. Filák

ŽK: 0:0

Trenér: Všichni

Sestava: M. Marx - J. Antoš, M. Macák, V. Rychtera, L. Košťál - M. Vondra, Z. Minich, J. Trejbal, J. Šedivý (60. P. Novotný) - M. Skalský, M. Filák

Referát:
Těsná prohra s druhým celkem tabulky v zápase, který se hrál za takřka nelidských podmínek. V úmorném vedru bylo důležité hlavně vydržet, čemuž pomáhaly i přestávky vždy v půlce poločasů za účelem občerstvení. Ačkoliv se prohrálo, ostudu jsme rozhodně neudělali a v rámci možností bojovali až do poslední minuty.

Začátek utkání patřil domácím, nám se nedařilo udržet míč, a tak jsme se spíše zaměřovali na defenzivu. Domácí se dostali do vedení přibližně ve dvacáté minutě 1:0. Po obdržené brance jsme se začali prosazovat i my, první příležitost ještě nevyužil Michal Vondra, ale další "šance" již byla gólová. Vyrovnávací branku vstřelil Jirka Šedivý 1:1. Do konce poločasu již další branky nepadaly. Na straně domácích se o gól snažil hodně aktivně Honza "Hony" Kulhánek, ale našemu hráči, který je zde na hostování, jsme branku vsítit nenechali smile

Druhý poločas byl tak trochu v očekávání jeho konce, protože síly rychle docházely a na rozdíl od domácích jsme měli možnost pouze jednoho střídání, které nakonec bylo vynucené kvůli zranění Jirky Šedivého. Domácí se i díky tomu dvakrát prosadili a dostali do dvoubrankového vedení 3:1. Z posledního zbytku sil jsme vytěžili další branku, kdy se po pěkném centru do vápna prosadil hlavou Matěj Filák 3:2 a určil tak konečné skóre našeho posledního zápasu v tomto ročníku okresního přeboru.

Končíme tedy na dvanáctém místě s velkým bodovým odstupem jak na předposlední Češov, tak i na Žlunice, které skončily před námi.

Rozlučka se sezónou se přesouvá na 14.7. Jakmile bude stanoven začátek letní přípravy, dám to sem na stránky, tak je sledujte! Příští rok to snad již po těch dvou hrozivých letech bude zase lepší a budeme se pohybovat v horních patrech tabulky, tak jako tomu bylo v dřívějších ročnících.