1

Téma: B tým - Referáty ze zápasů

Referáty

2

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Přípravný zápas

SOKOL  ROZTOKY  :  JISKRA  HOŘICE  B/C        3  :  8   ( 2 : 3 )

Branky: Plecháč 3, Nálevka 2, Šedivý, Kulhánek J. a vlastní domácích.

Hráli: Marx - Šafařík, Košťál, Březák, Kedroň - Vydra, Vondra, Erben, Šedivý -
Plecháč, Kulhánek J. - Nálevka.

Obě mužstva hrála v improvizovaných sestavách a tak bylo k vidění spousta branek
a mnoho dalších šancí zůstalo bez využití. Pozitivem bylo zahrání si na dobrém hřišti
a že se tentokrát nikomu nic nestalo (kromě domácího mladíka, kterého knokautoval
odkopem R. Březák). Na příští neděli se vyjednává zápas s Robousy.

3

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Miletín - Hořice B 4:1 (2:0)

Branky: J. Trejbal

ŽK: 3:2 (D. Trávníček, J. Žáček)

Realizační tým: J. Kulhánek, M. Macák, J. Erben

Sestava:
M. Marx - J. Šedivý, J. Žáček, M. Haman (45. J. Šlambera), D. Trávníček (65. M. Šafránek) - J. Stuchlík, M. Vondra, J. Trejbal, Z. Minich (75. M. Filák) - M. Sláma, O. Hudek

Na střídání dále připraveni: P. Novotný, J. Kupka

Referát:
Obě mužstva musela z rozdílných důvodů (zranění, dovolené) nastoupit v pozměněných sestavách. Vzhledem k loňskému umístění v tabulce měl být favoritem Miletín, který se netají postupovými ambicemi. Zápas byl spíše průměrné úrovně a to na obou stranách. Rozhodlo se zejména v úvodním poločase, kdy se nám hra nedařila a domácí dokázali využít naše chyby. Celkový výsledek je až moc krutý a rozhodně nevypovídá o kvalitě obou týmů, zvláště když poslední dvě branky padly v závěru utkání, kdy jsme hru otevřeli a hráli na tři obránce.

První poločas začal opatrně na obou stranách, hrálo se zejména ve středu hřiště. Obě mužstva jakoby byla nervózní ze začátku sezóny. Bohužel první náznak šance skončil úvodní brankou domácích, když se při souboji ve vápně omylem ve skluzu trefil do vlastní branky Haman 1:0 (15. min). V té chvíli byli aktivnější domácí, ale hrozili spíše z rohových kopů. Při jednom z nich padla branka, která však nebyla pro ofside uznána. Druhý gól padl po naší ztrátě, kdy jsme nedokázali včas vystoupit proti domácímu útočníkovi, který přihrál (pravděpodobně do ofsidové pozice) svému spoluhráči a ten se nemýlil 2:0 (38. min). Z naší strany stojí za zmínku snad jen dva trestné kopy, které však skončily vysoko nad Kněžourkovou brankou.

Druhý poločas jsme začali aktivněji, bylo vidět více pohybu a chuti s výsledkem něco udělat. Právě díky důrazu jsme vybojovali míč ve středu hřiště, Stuchlík následně našel Trejbala, který si dobře pokryl míč, prosadil se až do vápna a vše zakončil střelou pod břevno 2:1 (53. min). V té době jsme byli lepší, ale více se nám uhrát nepodařilo. Postupem času naše aktivita uvadla a domácí se dostali znovu do hry. Jejich šance však pokryl Marx. Se závěrem utkání jsme se rozhodli hru otevřít, ale hra na tři obránce se nám vymstila asi již po dvou minutách, když domácí využili brejkové situace 3:1 (85. min). Poslední branka padla v závěrečné minutě, a tak se zrodilo až příliš kruté skóre 4:1 (90. min).

Nápravu a první body v sezóně můžeme získat již příští sobotu na domácím hřišti proti Kopidlnu.

4

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Hořice B - Kopidlno B 3:1 (2:0)

Branky: M. Vondra, J. Šlambera, J. Vydra

ŽK: 2:1 (J. Erben, M. Macák)

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
M. Marx - J. Stuchlík, J. Žáček, M. Macák, D. Trávníček (45. N. Ivakhnyuk) - J. Šedivý, M. Vondra, J. Erben, J. Vydra (75. M. Šafránek) - J. Šlambera, M. Filák (70. P. Novotný)

Na střídání dále připraveni: P. Jahelka, R. Palm

Referát:
V prvním domácím utkání nás čekala rezerva Kopidlna, která byla navnaděna výhrou z prvního kola 4:1 nad Chomuticemi. V zápase však po celou dobu tahali hosté za kratší konec a my zaslouženě vyhráli.

Od prvních minut jsme hráli se zabezpečenou obranou a snahou hrát zejména po krajích. Postupem času přišly i první příležitosti, když hosté často nestíhali pokrývat naše útočící hráče. První branka však padla po chybě hostujícího golmana, který si srazil do branky střílený centr Míši Vondry 1:0. Naše aktivní hra pokračovala i v dalších cca 15 minutách, ale bez gólového efektu. Hosté zlobili převážně ze standardních situací, ale v prvním poločase bez vážnějšího ohrožení naší branky. Poslední čtvrthodina už nebyla tak vydařená a hrálo se spíše ve středu hřiště. Když už se zdálo, že se v prvním poločase nic nestane, přišla rychlá akce po pravé straně, kterou zakončil přesnou střelou k přední tyči Kuba Šlambera 2:0.

Cílem pro druhý poločas bylo co nejdříve přidat třetí branku a nedat tak soupeři šanci na zvrat. Toho jsme dosáhli již v 61. minutě, kdy Honza Vydra zužitkoval jeden z mnoha centrů od Jirky Šedivého, opět přesnou a pohotovou střelou 3:0. Od této chvíle hráli hosté zejména směrem dopředu se snahou zkorigovat skore. Pro nás to znamenalo několik možností na brejkové situace, ale ani jednu jsme nedotáhli do zdárného konce. Postupem času hostům přibývaly standardky kolem našeho vápna, ale naštěstí se žádná neujala. Čisté konto jsme si pokazili až v poslední minutě utkání, kdy se po odraženém míči a následném centru zpět do našeho vápna prosadil Šafařík (ne ten náš smile) 3:1. Následoval již jen hvizd rozhodčího a tři body zůstaly doma.

Za týden nás čeká těžké utkání s Chomuticemi, kterým se zatím nedaří (dva zápasy venku, nula bodů).

5

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Chomutice - Hořice B 2:1 (1:1)

Branky: M. Vondra

ŽK: 0:3 (J. Erben, A. Pour 2x)

ČK: 0:1 A. Pour

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
M. Marx - J. Stuchlík, J. Žáček, M. Macák, R. Šafařík - J. Šedivý, M. Vondra, J. Erben, J. Vydra - J. Šlambera, A. Pour

Na střídání: nikdo

Referát:
Tento zápas asi raději moc nekomentovat. Prohrálo se a zejména díky druhému poločasu zaslouženě, protože nás soupeř zatlačil a k ničemu nepustil. Tento průběh ale více méně zajistil svým "citem pro hru" sudí Pikeš, který nás od 15. minuty poslal do deseti za kritiku rozhodčího (tedy dle toho, jak to bylo zapsáno v zápise, ve skutečnosti se mu nic hrozného neřeklo)... První poločas byl vyrovnaný, stejně jako skóre, ale ve druhém se nám již nepodařilo nic jiného, než jen obrana a odkopávání míčů. Z naší strany to bylo zejména čekání na konec utkání s vírou, že domácí přesilovku nevyužijí.

Kromě sudího mělo na zápas vliv i počasí, které dělalo problémy prakticky všem, zejména golmanům. První branku vstřelili domácí přibližně v desáté minutě, když Marx neodhadnul let balónu, který se zastavil ve vzduchu přímo před domácího hráče, který této příležitosti využil ke vstřelení branky 1:0. Takovýchto situací bylo v zápase několik na obou stranách, dnes si míč dělal co chtěl... Pak následovalo první představení sudího Pikeše a jeho dvě žluté karty Pourovi během jedné minuty. Škoda, že takto nepřistupoval třeba v zápase na Pecce na konci minulé sezóny, kdy mu domácí nádávali do všech orgánů a jemu to bylo jedno, tady nepadlo sprosté slovo, ale jen výtka k rozhodnutí... Od té doby to byl z jeho strany chaos na obě strany, ale asi máme takového rozhodčího, který odpovídá úrovni soutěže v které hrajeme a nemá cenu to tady více rozebírat. V podstatě jsme my ani domácí nic jiného nečekali, už když jsme znali nominaci na utkání... Domácí úvodní branky ani početní převahy k dalšímu tlaku nevyužili. Naopak jsme to byli my, kdo mohl skórovat, ale své sólo Šedivý nevyužil. Ve 24. minutě jsme získali možnost trestného kopu. Zde si svoji slabší chvilku vybral i golman domácích Kloutvor, který propustil za svá záda střelu Vondry 1:1 (asi bychom si měli všichni objednat jeho čarovné kopačky, golmani si pak míče sami háží do branky smile). Zbytek poločasu byl vyrovnaný a protože domácí nevyužili některé své příležitosti ani rohové kopy ke konci poločasu, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Přestávka nás však spíše dostala do útlumu. Domácí vystřídali čerstvé hráče a od prvních minut nás zatlačili na naši polovinu. Pomalu začaly přicházet i první šance, některé tutové, ale žádná se neujala. Bylo vidět, že domácí útočníci neměli potřebný klid v koncovce a často situace řešili příliš zbrkle. My jsme se však nedokázali z tlaku vymanit, a tak bylo otázkou času, kdy padne branka. Toto bohužel přišlo v 80. minutě, kdy se před Marxe dostali dva domácí hráči. První z nich sice nepochopitelně nahrával ještě svému spoluhráči, dle našeho názoru do ofsaidu, ale branka padla a sudí ji uznal 2:1. Ono, když je postranní cca 5m od úrovně, tak se to těžko dá odmávat. Domácí si za průběh druhého poločasu vyhrát zasloužili, ale kdyby padl gól z některé z tutovek, tak by se to dalo lépe zkousnout, než takto...

Konec zápasu už nic nového nepřinesl. My jsme neměli dostatek sil na závěrečný tlak a domácí další branku nepřidali.

Za týden nás čeká další těžké utkání venku na půdě Lužan a už by bylo dobré přivést nějaké body i z venku, naposledy jsme uhráli bod v Libuni, loni v říjnu sad

6

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Lužany - Hořice B 4:0 (3:0)

ŽK: 0:0

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
M. Marx - J. Stuchlík (75. J. Šedivý), J. Žáček, M. Macák, R. Brant - J. Vydra, J. Šlambera, D. Trávníček, D. Michálek - M. Sláma (45. M. Fajgl), M. Skalský

Referát:
Utkání bylo prakticky rozhodnuto po prvních 15 minutách, kdy jsme prohrávali 2:0. Do poločasu stihli domácí vstřelit ještě třetí branku z penalty a již nebylo o co hrát. V podstatě všechny branky byly opět po našich chybách, buď v nepřesné rozehrávce, nebo v chybném pokrytí hráčů... Dostali jsme další tvrdou lekci a je třeba se z toho ponaučit, jinak budeme padat tabulkou stále níž a níž...

Již ve druhé minutě využili domácí svoji první "šanci" ke skórování. Po autovém vhazování se odrazil míč do středu hřiště, kde byl volný domácí hráč a bez jakéhokoliv atakování z naší strany napálil míč k tyčce 1:0. To ovlivnilo začátek zápasu, kdy jsme se prakticky k ničemu nedostali a svými chybami pomáhali domácím k tlaku. V 15. minutě dostal šanci na trestný kop z hranice vápna Fejfar a tradičně se nemýlil 2:0. Další minuty přinesly mírné zlepšení v našich řadách, ale jen málo akcí se povedlo dotáhnout do koncovky. I nadále jsme ztráceli balony a domácí toho využívali k rychlým brejkům, které dirigoval ze středu hřiště Fejfar. Jeden z nich skončil faulem našeho golmana a následnou penaltu z přehledem proměnil opět Fejfar 3:0.

Druhý poločas byli domácí zalezlí, ale my jsme se nedostali k žádné vážnější šanci. Náš "tlak" byl dán pouze velkým množstvím rohových kopů, ale bez zakončení. Dnes se prostě nedařilo vůbec nic... Domácí čekali pouze na brejky, případně na naše chyby. Jedna taková přišla asi dvacet minut před koncem, kdy naši nepřesnou rozehrávku v obraně vystihl domácí útočník, který zpečetil skóre zápasu na konečných 4:0.

Dnes asi těžko nalezneme nějaká pozitiva, nezasloužili jsme si ani bod. Velké množství chyb a prohry v osobních soubojích, to byl jeden z hlavních důvodů naší prohry.

Za týden nás čeká domácí uktání s Valdicemi, kterým máme co vracet a je nutné naplno bodovat. Vše se ale odvíjí už od tréninkové morálky...

7

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Hořice B - Valdice 8:0 (3:0)

Branky: T. Nálevka 2, J. Šlambera 2, M. Haman 2, J. Vydra, A. Pour

ŽK: 0:0

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
P. Jahelka - J. Šedivý, J. Žáček, M. Macák, R. Šafařík (45. R. Brant) - J. Stuchlík (45. J. Šlambera), M. Vondra, D. Trávníček (60. J. Erben), J. Vydra - A. Pour, T. Nálevka (45. M. Haman)

Na střídání dále připraveni: M. Skalský, A. Vávra

Referát:
Výsledek hovoří za vše, ale zároveň není možné ho nijak přeceňovat. Hosté prakticky nic nevymysleli a po celý zápas tahali za kratší konec. Jejich hra byla plná nepřesností, a tak naši branku vůbec neohrozili. Dalším rozhodujícím faktorem v úmorném vedru bylo to, že jsme měli možnost vystřídat čtyři hráče. Hosté pouze dva s tím, že se do hry musel zapojit i jejich trenér.

Od začátku utkání jsme byli aktivnější. Hosté pouze odkopávali balóny, většinou stejným směrem, kterým stáli, a tak jsme si vyzkoušeli několik po sobě jdoucích autových vhazování. Naše převaha se poprvé ukázala ve 14 minutě, kdy pěkný centr Stuchlíka využil Nálevka 1:0.  Po další akci z levé strany přišel i druhý gól, který v 19 minutě vstřelil Vydra 2:0. V dalších minutách se nám další branku vstřelit nepodařilo, ačkoliv příležitostí bylo několik. Důležitý třetí gól vstřelil opět Nálevka, který využil "chytrý odkop" Šafaříka z brankové čáry hostí smile 3:0 (běžela 41. minuta).

Druhý poločas byl zejména o tom, kolik branek vstřelíme. Hostům docházeli síly, byli všude pozdě a kazili velké množství přihrávek. Na naší straně se projevilo to, že jsme do druhého poločasu vystřídali tři čerstvé hráče. Tah s posunutím Hamana do útoku se vyplatil již v 50. minutě, kdy vedeme 4:0. V 58. minutě vstřelil svoji první branku v zápase pozdější spalovač šancí smile Šlambera 5:0. Gólového úspěchu se dočkal i Pour, který využil chybu v rozehrávce hostí a tradičně přeloboval golmana 6:0 (63. minuta). V 65. minutě to je již 7:0, kdy se trefil opět Šlambera. Následující minuty již byly zejména o tom, dohrát zápas a nezranit se. I tak jsme si ale připravili několik šancí, které však zůstaly nevyužity. Tečku za utkáním udělal Haman, který minutu před koncem zvyšuje na konečných 8:0.

Výhru je třeba potvrdit již následující kolo na hřišti Žeretic!

8

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Žeretice - Hořice B 2:1 (2:1)

Branky: M. Haman

ŽK: 2:1 (J. Vydra)

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
M. Marx - R. Brant, J. Žáček, M. Macák, R. Šafařík (45. J. Šlambera) - J. Šedivý (55. J. Erben), M. Vondra, D. Trávníček, J. Vydra - M. Haman, M. Skalský

Referát:
Sobotní odpoledne v Žereticích byla velká paráda. Zejména v prvním poločase jsme předvedli výkon, který by nestačil ani na bod v okresní soutěži. Venku prostě neporazíme ani přípravku, možná by bylo lepší, kdybychom ven ani nejezdili. Prohra s takovým týmem je prostě ostuda, domácí možná ještě teď nevěří, že vyhráli. Nám ale nezbývá nic jiného, než držet .... Pryč jsou ty doby, kdy jsme hráli o čelo tabulky, nikdo se neporazí sám (tedy až na nás).

K zápasu... První poločas byla hrůza, děs, kdybychom cestou nabrali jakýchkoliv jedenáct lidí, tak to asi odehrají lépe než my. Nulový pohyb, bez důrazu, prostě nic. Domácí hráli hlavně na brejky a my jim to jen usnadňovali. Trest za naši hru přišel poměrně brzy, když domácí využili naší chyby a střelou z vápna otevřeli skóre 1:0. Ikdyž jsme hráli bídně, tak jsme si připravili několik tutovek, ale asi jsme se vystříleli v zápase s Valdicemi. Po jedné z mála vydařených akcí trefil Michal Skalský nůžkami, bohužel, jen tyčku. I tak se nám ale podařilo vyrovnat, když se v tomto zápase naposledy trefil Michal Haman 1:1. Místo toho, abychom domácí dorazili, tak přišel další z brejků a bylo to opět 2:1. To bylo víceméně za první poločas vše, skórovat mohli jak domácí, tak i my, ale další branky už nepadly.

Druhý poločas byl sice lepší, domácí jsme prakticky k ničemu nepustili, ale to bylo asi tak všechno. Domácí se od prvních minut druhého poločasu nemohli dočkat konce zápasu a získu překvapivých tří bodů. Za první půlku zasloužených. My bychom nedali druhou branku asi ani kdyby se hrálo do noci a že šancí bylo několik. Největším spalovačem se včera stal Michal Haman, který šel třikrát sám na branku, ale ani jednou tuto šanci nevyužil. Hraje nás ale jedenáct a nemá cenu něco shazovat na jednotlivce, kdybychom hráli celý zápas alespoň jako v druhé půli, tak jsme nemohli prohrát. Když už dostávali domácí hráči pokyny ve stylu "Nesnažte se kombinovat" a ve spojení s naší nemohoucností, bylo jasné, že si to "vychutnáme" až do posledních vteřin zápasu.

Jestliže loňská sezóna byla nevydařená, tak letošní je ještě horší. Nezbývá než doufat, že aspoň udržíme domácí neporazitelnost - teď nás čekají dva zápasy s Podhradím a Robousy a je nutné oba vyhrát. Jak jsem již psal, venku neporazíme nikoho, takže jestli chce nějaký tým zvednout sebevědomí, ať si nás pozve.

9

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Hořice B - Podskalan Podhradí 2:0 (2:0)

Branky: J. Kulhánek 2

ŽK: 2:1 (J. Erben, M. Skalský)

Realizační tým: J. Vydra, R. Březák

Sestava:
M. Marx - R. Šafařík (55. R. Brant), J. Žáček, M. Macák, J. Šedivý - J. Vydra, M. Vondra, D. Trávníček, J. Stuchlík (65. J. Erben) - J. Kulhánek (45. H. Haman), M. Skalský

Referát:
Důležitá výhra v zápase, kdy jsme po dlouhé době měli i trochu štěstí. Oproti minulému utkání v Žereticích se hrálo zodpovědně a bojovalo se až do poslední minuty. Ambiciózní hosté budou prohru asi dlouho rozdýchávat v čele s trenérem Voldánem, který to neustál už po prvním poločase. Na druhou stranu hráči hostí si zaslouží uznání, když i za nepříznivého stavu dvakrát přiznali teč a obrátili tak rozhodnutí rozhodčích ve svůj neprospěch.

Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Podhradí hraje důrazně a využívá svých dlouhých hráčů, na které nakopává míče golman Kracík. Další nebezpečí hrozilo ze standardních situací, které mají nacvičené. Naštěstí pro nás se žádná neujala.

První příležitost měli hosté již asi v páté minutě. Akce skončila brankou, která však nebyla uznána pro ofsajd, což rozčílilo zejména střídačku hostí, kteří však nemohli situaci vidět v potřebném úhlu. Postupně jsme se dostávali do akcí i my. Z jedné z nich pramenila standardní situace. Odražený míč od zdi napálil Jindra Kulhánek parádně přímo do šibenice 1:0. Hosty tato branka utlumila a my měli více ze hry. V té době jsme byli aktivnější, ale druhá branka ne a ne padnout. Až přišla cca 30. minuta, jeden z nakopnutých míčů jsme odrazili na pravou stranu, kde míč zatáhnul Honza Vydra a před brankou našel dnešního střelce Jindru Kulhánka, který si míč pro jistotu zpracoval a přidal druhý gól 2:0. Před zápasem slíbil, že za poločas dá tři branky, což se málem i povedlo, ale jeho poslední šanci zmařil Kracík. Poslední čtvrthodinu jsme trochu polevili a zejména vlastními chybami v rozehrávce dostali Podskalan do hry. Naštěstí branka již nepadla.

Druhý poločas byli aktivnější hosté, kteří nás od prvních minut zatlačili. My se soustředili zejména na obrannou hru, ale i tak měli hosté poměrně dost šancí, naštěstí ale žádnou z nich nevyužili. My hrozili zejména z brejků, ale v tomto směru je pro nás branka zakletá, jakmile jdeme sami na golmana, tak nejsme schopni to využít. Asi největší šanci měli hosté po secvičené standardní situaci, kdy se po narážečce dostali sami před našeho golmana, ale Žváro byl proti a výrazně pomohl k tomu, že jsme v zápase udrželi čisté konto.

V tabulce máme 9 bodů a ve vloženém středečním kole nás čeká druhý tým tabulky z Robous s 16 body (včera porazily Robousy doma rezervu Bělohradu 5:2)!

10

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Hořice B - Robousy 0:3 (0:1)

ŽK: 3:3 (J. Šedivý, D. Trávníček, J. Stuchlík)

Realizační tým: J. Vydra, R. Březák

Sestava:
M. Filák - R. Šafařík (65. J. Erben), J. Žáček, M. Macák, J. Šedivý - D. Michálek, M. Vondra (45. J. Šlambera), D. Trávníček, J. Stuchlík - J. Vydra (45. M. Haman), M. Skalský (45. P. Ruml)

Referát:
Další z našich nevydařených zápasů, hodně podobný tomu v Žereticích. Robousy určitě nebyly lepší než Podhradí v sobotu. Rozdíl byl ve dvou bodech. Zaprvé dokázaly Robousy využít všechny naše chyby a za druhé jsme zejména v prvním poločase hráli bez nasazení, bez chuti, prostě jako kdyby se měly Robousy porazit sami.

První poločas byl z naší strany hodně špatný, všude jsme byli pozdě, prohrávali souboje, neustále faulovali kolem našeho vápna... Nám se podařilo jen pár akcí, ale koncovka je stále špatná. Více šancí však měli hosté. Gól však padl po naší chybě v rozehrávce, kterou vystihl hostující útočník a šanci bezproblémů využil 0:1. Škoda, že podobně trestat neumíme my... Do poločasu se již nic dalšího nestalo, kromě toho, že jsme se zbytečně rozhádali, místo toho, abychom se podpořili a zkusili vyhecovat.

Druhý poločas jsme chtěli hrát aktivněji, ale vše padlo s druhou brankou. Po rohovém kopu byl sražen hostující hráč v hlavičkovém souboji a z následné penalty hosté zvýšili svůj náskok 0:2. V druhém poločase jsme si připravili opět několik šancí, ale alespoň čestný gól nám dopřán nebyl. Po další chybě v rozehře hosté zvýšili na konečných 0:3. Zbytek zápasu se hrál spíše na polovině hostí, kteří se již zaměřili na obranu a následné brejky, ale změnu skóre to nepřineslo ani na jedné straně.

Tímto zápasem skončila naše neporazitelnost na domácím hřišti a jsme stejně jako loni v boji o záchranu, což je ostuda. První krok máme před sebou v sobotu, kdy zajíždíme na půdu Žlunic, které mají na kontě o pět bodů méně než my.

11

Re: B tým - Referáty ze zápasů

video ze zápasu
Bečko - Robovousy :-))

http://www.stream.cz/uservideo/616450-fotbal-horice

12

Re: B tým - Referáty ze zápasů

no, kromě toho vrtulníku nic zajímavého, bohužel... nás radši netočit

13

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Žlunice - Hořice B 4:2 (0:1)

Branky: R. Šafařík, M. Skalský

ŽK: 1:2 (J. Šlambera, J. Žáček)

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
M. Marx - J. Stuchlík, J. Žáček, M. Macák, R. Šafařík - J. Šedivý, J. Erben, M. Vrťátko, J. Šlambera - M. Haman (50. D. Lacina), M. Skalský

Referát:
Bohužel další venkovní prohra. Dnes se sice bojovalo, ale i tak odjíždíme bez bodu, když jsme rozhodující dvě branky obdrželi v posledních dvou minutách zápasu. A tak jediné pozitivní je to, že se konečně trefil Michal Skalský a také to, že Češov i Žeretice prohrály...

Již v první minutě měli domácí první příležitost. Zlobil zejména rychlý Calta, který však naštěstí některé situace zbytečně řešil sám na sebe. První branku vstřelili domácí, ale rukou, a tak nebyla uznána. Nám se zpočátku nedařilo dostat do hry. Netradičně jsme tak ohrožovali domácí zejména z rohových kopů. Jeden z nich prošel až k Žlunickému specialistovy Robertu Šafaříkovi, který nás dostal do vedení 0:1. Hra se trochu vyrovnala, ale větší šance měli spíše domácí. Největší z nich zahodil domácí hráč, když z malého vápna přestřelil naši branku.

Druhý poločas se však vůbec nevydařil, alespoň co se týče výsledku. A jako tradičně jsme k tomu přispěli vlastními chybami. První šanci domácích se nám podařilo odvrátit. O několik minut později však bylo vyrovnáno. Po rohu se dostal míč na zadní tyč a domácí hráč míč prostrčil mezi nohy Marxe 1:1. Černou pětiminutovku završil brejk domácích a následný faul Žáčka, po kterém se kopala penalta. Tu využil Calta 2:1. Domácí se následně stáhli a chtěli tento výsledek udržet. Dlouho se jim to dařilo a i my dokázali vstřelit branku po chybě domácí obrany. Důraz Michala Skalského znamenal jeho premiérovou trefu v našem týmu. Po chybě obránce přeloboval hlavou domácího golmana 2:2. Konec utkání však přinesl další chybu na naší straně, když Marx neudržel nakopnutý míč a ten se odrazil k domácímu útočníkovi, který "polostřelou" opět zahrál na housle našeho golmana a rozhodl utkání 3:2. Hned z rozehry jsme ztratili míč a Fiala přeloboval Marxe, čímž stanovil konečné skóre na 4:2.

Utkání by asi více slušila remíza, ale asi nám není venku přáno. Je to snad již 13 prohra v řadě na venkovním hřišti...

14

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Hořice B - Jičíněves 1:2 (1:0)

Branky: M. Skalský

ŽK: 1:2 (J. Žáček)

Realizační tým: J. Vydra, R. Březák

Sestava:
P. Jahelka - J. Šedivý (45. P. Ruml), J. Žáček, M. Macák, R. Šafařík - J. Stuchlík, D. Trávníček, A. Pour (45. M. Haman), J. Vydra - M. Skalský (55. J. Kulhánek), O. Hudek (45. T. Nálevka)

Referát:
Bohužel další prohra na domácím hřišti, celkově třetí v řadě. V tabulce máme již šestibodou ztrátu a situace je kritická. Nyní nás navíc čekají dvě těžká utkání v Železnici a doma s Bělohradem/Peckou...

První poločas jsme byli aktivnější a vzadu se nám dařilo ve většině případů pokrýt nakopávané balóny hostujících hráčů. Dlouho však nepřicházela žádná větší šance. Někdy jsme až zbytečně moc chtěli hrát na sebe a místo rychlé kombinace chodili sami do více hráčů, což často vedlo ke ztrátě míče. Postupně se však rodily i šance, bohužel bez gólového efektu. Přiblizně pět minut před koncem poločasu se vydařila pěkná akce na jeden dotek, kterou zakončil Michal Skalský 1:0. Do konce poločasu jsme mohli při troše štěstí přidat i druhou branku, kdy Danek Trávníček trefil z dálky pěknou střelou břevno.

Druhý poločas nás ale zastihl opět v horší formě. Soupeře jsme nechali hrát, a tak se postupně osměloval a začal ohrožovat i naši branku. Když se k tomu přidala i naše nepřesná rozehrávka, bylo zle... První trest přišel z brejkové akce, která byla možná ofsajdová, nicméně hrálo se dál a Sajdl vyrovnal 1:1. Po vyrování přišly šance i na naší straně, ale většinou se podařilo obráncům zblokovat střely těsně před golmanem. Po další naší chybě přišel opět brejk a Sajdl rozhodl utkání svojí druhou brankou 1:2. Hosté se následně stáhli do defenzivy a čekali hlavně na brejky. Do konce utkání šli asi třikrát sami na Jahelku, ale ani jednou tuto šanci nevyužili. Těsně před koncem zápasu jsme měli šanci na vyrovnání, ale Macák nedokázal využít centr z pravé strany a minul branku.

Po deseti kolech máme pouhých devět bodů, tak málo jsme snad nikdy neměli a situace v tabulce jasně ukazuje, že letos to bude opět boj o záchranu, stejně jako v loňském roce, kdy jsme však po podzimu měli 18 bodů...

15

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Železnice - Hořice B 0:1 (0:1)

Branky: J. Šedivý

ŽK: 2:1 (J. Šedivý)

Realizační tým:

Sestava:
P. Jahelka - J. Stuchlík, J. Žáček, M. Macák, R. Brant - J. Šedivý, J. Erben, M. Vondra, M. Šafránek (55. P. Novotný) - M. Skalský, J. Kulhánek (60. J. Šlambera)

Referát:
Důležité vítězství po bojovném výkonu a výborném vstupu do utkání. Po roce se nám konečně podařilo bodovat venku!!!

Do zápasu jsme vstupovali s pozměněnou sestavou. Rozhodujícím faktorem bylo to, že všichni hráči odvedli maximum a bojovalo se do posledních minut.

Vstup do zápasu patřil nám. Domácí nevěděli, co hrát, často chybovali a jen sledovali, jak narůstá náš tlak. Ten se proměnil v úvodní branku přibližně v 15. minutě, kdy z pravé strany nacentroval Michal Skalský na volného Jirku Šedivého a ten prostřelik domácího golmana Šuka 0:1. Domácí se postupně začali osmělovat, ale do výraznější šance se nedostali a když už ano, tak vše pokryl náš golman Jahelka. Tedy až na jedno drobné zaváhání, kdy míč z brankové čáry vykopnul Stuchlík. Ale v tomto zápase při nás bylo i trochu štěstí, což je také někdy potřeba. Dnes se mu šlo ale hodně naproti bojovným výkonem. Do konce poločasu stojí za zmínku ještě břevno, které jsme nastřelili z trestného kopu.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem utkání dotáhnout do vítězného konce. V předchozích dvou utkáních jsme totiž shodně také vedli 1:0 a nakonec odcházeli bez bodu... Ve druhé půlce tak byli aktivnější spíše domácí a my hráli ze zabezpečené obrany. Domácí by však dnes asi nedokázali vstřelit branku ani z té nejvyloženější šance. Buď jim chyběl klid při zakončení, nebo ztroskotali na Jahelkovi. Rozhodnout utkání mohl opět Šedivý, kterého ve vápně našel dlouhým pasem Novotný, ale tentokrát jej vychytal Šuk. Konec utkání jsme si již pohlídali a po třech utkáních bez bodu si konečně připsali tři body a trochu se přiblížili středu tabulky.

16

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Hořice B - Lázně Bělohrad/Pecka B 2:2 (2:2)

Branky: M. Skalský, J. Šedivý

ŽK: 3:1 (J. Šedivý, M. Skalský, M. Ernst)

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
P. Jahelka - J. Stuchlík, J. Žáček, M. Macák, D. Trávníček - J. Šedivý, J. Erben (60. M. Ernst), M. Vondra, M. Šafránek (70. P. Novotný) - M. Skalský, J. Kulhánek

Referát:
Zápas sousedů v tabulce skončil nejspíše spravedlivou dělbou bodů. V závěru utkání mohly oba týmy vstřelit vítěznou branku, ale ani v jednom případě se to nepodařilo. Zezadu se na nás dotáhly Žlunice, které překvapivě vyloupily Podhrádí 7:2!

Poslední dobou je pravidlem, že úvod utkání patří nám. Již ve druhé minutě se prosadil po zaváhání hostující obrany Michal Skalský 1:0. Následující minuty patří našemu mužstvu, jsme aktivnější a Bělohrad k ničemu nepouštíme. Bohužel toto trvá asi jen dvacet minut. Následně začínáme zbytečně chybovat a hosté se tak dostali zpět do hry, což korunovali dvěma slepenými brankami. Nejprve zachytili naši nepřesnou rozehrávku ve středu hřiště a na dvakrát dopravili míč do Jahelkovi brány 1:1. Minutu poté zahrávali hosté roh a dostali se do vedení 1:2. Konec poločasu již byl zase vyrovnanější. Nám se naštěstí podařilo i vyrovnat, kdy po pěkné akci na jeden dotek zakončoval Jirka Šedivý 2:2.

Druhý poločas byl vyrovnaný s několika šancemi na obou stranách. Na naší straně měl největší šanci skórovat Jindra Kulhánek, ale odražený míč se mu nepodařilo nasměrovat mezi tyče. Hosté měli největší šanci dvě minuty před koncem, ale jejich samostatný nájezd vychytat Petr Jahelka.

Bod je spravedlivý, ale v současné době bychom potřebovali bodovat naplno, abychom se dostali do středu tabulky, nyní nám k tomu chybí pět bodů...

17

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Češov - Hořice B 4:1 (2:0)

Branky: M. Macák

ŽK: 1:0

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
M. Marx - J. Stuchlík, J. Žáček, M. Macák, D. Trávníček - J. Šedivý, J. Erben, M. Vondra, R. Brant (20. A. Šťastný) - M. Skalský, J. Kulhánek (60. P. Novotný)

Na střídání dále připraven: R. Šafařík

Referát:
Výlet do Češova skončil zaslouženým vítězstvím domácích. Z naší strany to byl jeden z nejhorších výkonů, co pamatuji ne-li ten vůbec nejhorší... Bez pohybu, bez důrazu, 95% chybných přihrávek, prostě hrůza a ostuda, korunovaná tím, jak jsem se většinu zápasu jen hádali mezi sebou. S takovými výkony si ani nezasloužíme hrát okresní přebor. Jediné tři celky, které jsou v tabulce pod námi (zatím neznáme výsledek z Lužan), nás ve všech případech porazily!!!

Rozhodnuto bylo už v páté minutě, kdy domácí vstřelili dva slepené góly. Jeden po dlouhém autu, druhý z brejku. Toť vše z prvního poločasu.

U třetího gólu se potvrdilo známé nedáš, dostaneš. Zbytek zápasu už byl jen chaos, nebyli jsme ani ve předu, ani vzadu... Čtvrtý gól padl z dalšího nakopnutého balónu, který využil domácí útočník, který si pohrál s naší obranou. Další šance domácí nevyužili. My měli za zápas asi dvě šance, ale v obou případech odpovídalo zakončení dnešnímu výkonu. V poslední minutě zápasu jen korigujeme na konečných 4:1 pro domácí.

Do té doby vstřelili domácí celkem 13 branek za 12 zápasů!!! Nám dali hned čtyři....

Za týden si k nám jede zastřílet Miletín, tedy pokud předvedeme opět takový výkon jako v Češově.

18

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Hořice B - Miletín 1:3 (0:1)

Branky: M. Macák

ŽK: 2:1 (J. Šedivý, J. Kulhánek)

Realizační tým: J. Vydra

Sestava:
P. Jahelka - J. Stuchlík, J. Žáček, M. Macák, R. Šafařík - J. Šedivý, D. Trávníček, M. Vondra, M. Šafránek (45. P. Novotný) - M. Skalský, M. Filák (75. J. Kulhánek)

Na střídání dále připraven: N. Ivakhnyuk

Referát:
Poslední zápas sezóny skončil vítězství lídra tabulky. Oproti minulému utkání v Češově to byl zcela jiný výkon. Opět se bojovalo a na všech bylo vidět, že nikdo nechce dát Miletínu nic zadarmo. Bohužel na body to nakonec nestačilo. Pro jarní část sezóny nás čeká náročný úkol, pokud možno se co nejrychleji dostat ze sestupového pásma. Základem bude předvádět alespoň takový výkon jako s Miletínem.

V prvním poločase byli aktivnější hosté, které měli i více brankových příležitostí. Z naší strany konnčili akce spíše kolem vápna hostí. Paradoxně jsme měli nejvíce šancí z rohových kopů. Mírná převaha hostí přinesla první gólový efekt již v 10. minutě, kdy skóre otevřel Bartoníček 0:1. Další šance již skončily nevyužity a to i díky výbornému Jahelkovi.

V druhém poločase jsme hru vyrovnali a zároveň se nám dařilo včas eliminovat útoky hostí. Již ve středu hřiště se o to starali zejména Danek Trávníček a Michal Vondra. Vše podstatné se odehrálo v posledních 15. minutách. Nejprve se nám podařilo vsítit vyrovnávací branku, kdy si prodloužený rohový kop srazili hosté do vlastní branky 1:1. Bohužel jsme se neradovali dlouho a dvě minuty poté vstřelil vítěznou branku Machačka 1:2. Podruhé se nám již vyrovnat nepodařilo. Konečnou podobu skóre zajistil dorážkou na zadní tyči Jukl 1:3.

Prozatím neznáme všechny výsledky posledního kola, ale je jasné, že přezimujeme na nelichotivém 12. místě. Otázkou je, jakou ztrátu budeme mít na týmy ve středu tabulky.

19

Re: B tým - Referáty ze zápasů

První přátelské utkání končí remízou (hráno v Jičíně na umělé trávě)

Hořice "B" - Robousy 2:2 (1:2)

Branky: J. Erben, J. Antoš

Trenér: V. Táborský

Sestava: Hůla - A. Šťastný, M. Macák, R. Šafařík - J. Erben, N. Ivakhnyuk - J. Šedivý, Z. Minich, M. Šafránek - J. Antoš - R. Machek, V. Machek, P. Novotný

Referát:
Na úvod přípravy jsme sehráli utkání s dosud druhým celkem tabulky OP Jičín. Během utkání jsme vyzkoušeli několik herních variant a do týmu se úspěšně zapracovali i někteří nováčci z řad dorostenců. Obě branky jsme vstřelili netradičně hlavou po standardních situacích. Naopak tradičně jsme inkasovali po našich chybách v obraně...

20 Naposledy upravil: v.t. (2012-02-28 09:16:34)

Re: B tým - Referáty ze zápasů

prosím všechny hráče C mužstva,kteří chtějí nastupovat k přípravným zápasům,aby alespon jedenkrát za zimní přípravu dali o sobě vědět,zůčastnili  se tréninku,aby nedocházelo k situacím jako včera před odjezdem na př.zápas.
Upozornuji všechny,že utkání hrají ti,kteří chodí trénovat a hráčů,kteří mohou nastupovat v OP nebo OS  je dost.  trenér

21

Re: B tým - Referáty ze zápasů

V sobotu jsme odehráli druhé přátelské utkání, tentokráte vítězně s Chomuticemi. Hrálo se v Bříšťanech.

Hořice "B" - Chomutice 3:1 (1:1)

Branky: J. Antoš 2. M. Skalský

Trenér: V. Táborský

Sestava: Hůla - J. Stuchlík, M. Macák, R. Brant, R. Šafařík - M. Šafránek, N. Ivakhnyuk - J. Šedivý, M. Skalský, M. Vondra - J. Antoš - R. Machek, V. Machek, R. Březák, A. Šťastný

Referát:
Druhý zápas v přípravě přinesl vítězství, které se zrodilo v posledních 15 minutách. Zejména první poločas byl hodně kostrbatý, a tak je i nadále hodně co zlepšovat. Do vedení jsme se dostali brankou Antoše, ale bohužel další branky se nám v prvním poločase vstřelit nepodařilo. Hosté tradičně potrestali naši chybu v rozehrávce. Poločas tak skončil 1:1.

Ve druhém poločase se nám podařilo vstřelit dvě branky - HLAVOU!!!, nejprve po pěkném centru Stuchlíka skóroval Skalský (již se zlomeným nosem...) a tečku za utkáním udělal opět Antoš 3:1.

22

Re: B tým - Referáty ze zápasů

V sobotu jsme odehráli třetí přátelské utkání (v Bříšťanech).

Hořice "B" - Roztoky u Jilemnice 1:1 (0:1)

Branky: J. Šedivý (pen.)

Trenér: V. Táborský

Sestava: R. Hůla - J. Stuchlík, M. Macák, A. Šťastný, M. Šafránek - N. Ivakhnyuk - J. Šedivý, R. Březák, R. Šafařík, M. Vondra - J. Antoš - J. Kupka, Z. Minich, M. Filák

Referát:
V dalším přátelském utkání se nám podařilo vyválčit bod v poslední minutě, kdy se po faulu na Kolju kopala penalta, kterou zužitkoval Jirka Šedivý. Hosté ve druhém poločase nedali penaltu.

Více brankových příležitostí bylo na naší straně, ale v koncovce se nám nedařilo.

Celkově zápas naznačil, že je stále co zlepšovat a to ve všech řadách.

23

Re: B tým - Referáty ze zápasů

V sobotu jsme odehráli poslední přátelské utkání (v Bříšťanech).

Hořice "B" - Miletín 1:2 (0:1)

Branky: J. Antoš

Trenér: V. Táborský

Sestava: M. Marx - J. Antoš, P. Novotný, A. Šťastný, R. Šafařík - J. Šedivý, M. Macák, J. Stuchlík - M. Vondra, N. Ivakhnyuk, M. Šafránek - R. Březák, J. Erben

Referát:
V posledním přátelském utkání nás čekal dosavadní lídr okresního přeboru. Zejména v druhém poločase jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Nakonec si však vítězství odvezli hosté, kteří vstřelili druhou branku těsně před koncem zápasu. Pro jarní část mistrovské sezóny je třeba navázat právě na výkon z druhého poločasu, kdy celý tým bojoval, napadal soupeře, což mu dělalo značné problémy. Když by se k tomu zlepšila i koncovka, pak bychom měli získávat konečně i nějaké body, které nutně potřebujeme.

24

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Hořice "B" - Chomutice 1:5 (0:3)

Branky: M. Vondra

ŽK: 0:0

Trenér: V. Táborský

Sestava: R. Hůla - R. Šafařík (70. V. Machek), M. Macák, P. Novotný (75. M. Šafránek) - N. Ivakhnyuk (20. M. Filák), J. Erben - J. Stuchlík (45. R. Machek), O. Hudek, M. Vondra - A. Šťastný, J. Antoš

Referát:
První jarní zápas - jasná porážka od Chomutic. Rozhodl zejména konec prvního poločasu, kdy jsme si v rozmezí několika málo minut nechali vstřelit tři branky. Když přišla čtvrtá branka na začátku druhého poločasu, bylo jasné, že v tomto zápase potřebné body nezískáme. Chomutice nebyly o tolik lepší, ale rozhodují chyby, kterých děláme hodně a soupeř je na rozdíl od nás dokáže vždy potrestat.
Čestný úspěch zařídil Michal Vondra, když srazil centrovaný míč do branky Kloutvora.
Za týden nás čeká další zápas s Lužany a všichni víme, že tento zápas musíme odehrát tak, aby tři body zůstaly doma.

25

Re: B tým - Referáty ze zápasů

Hořice "B" - Lužany 2:3 (1:2)

Branky: A. Šťastný, vlastní

ŽK: 3:2 (J. Kupka, R. Šafařík, J. Antoš)

Trenér: V. Táborský

Sestava: M. Filák - R. Šafařík, M. Macák, A. Šťastný, J. Kupka - J. Antoš (75. J. Erben), Z. Minich, O. Krušina, R. Březák (20. M. Šafránek - 60. L. Košťál) - T. Flégl, M. Skalský

Na střídání dále připraven V. Machek

Referát:
Dva zápasy doma, nula bodů... Celkově již pět zápasů v řadě bez vítězství a jen jeden bod (z toho jsme čtyřikrát hráli doma!). Je třeba zase co nejdříve začít sbírat body a bojovat, jedině tak se z toho dostaneme, nikdo nám nedá nic zadarmo.

Oproti minulému týdnu bylo vidět zlepšení, zápas byl vyrovnaný a rozhodly drobnosti. Lužany dokázaly více využít nepříznivého terénu a často zkoušely střely z dálky, kde každá z nich mohla odskočit či změnit směr. My se často snažili dostat až moc k brance místo toho, abychom vystřelili.

Úvodní branka však padá po chybě obrany, tentokráte se nám nepodařilo pokrýt autové vhazování, míč proskákal k hostujícímu hráči a ten doklepl míč do branky 0:1. I přesto jsme se snažili hrát, ale bez většího ohrožení branky. Při jednom z průniků byl zastaven Flégl na hranici vápna, kde se mohla pískat i penalta, ale rozhodčí to posoudil jako zákrok mimo vápno. K vyrovnání došlo po rohovém kopu, kdy si odražený míč při souboji s Antošem hostující obránce sám doklepnul do branky 1:1. Ačkoliv jsme věděli, že každá standardní situace bude znamenat riziko pro našeho golmana, tak jsme soupeři darovali jednu za druhou. Druhá branka padla po odraženém míči, který za hranicí vápna hosté napálili přímo do šibenice 1:2.

V úvodu druhého poločasu se po rychlé akci dostal do brejku Michal Skalský, parádně napálil míč, ale k naší smůle jen do vzdálenější tyče, od které se po brankové čáře odkutálel mimo... A tak přišel trest v podobě třetí branky. Po faulu za hranicí vápna si míč postavil Ulvr a opět vymetl šibenici 1:3. S blížícím se koncem utkání jsme provedli pár změn v sestavě s cílem vstřelit kontaktní branku, ale to se nám podařilo až v poslední minutě, kdy po rohovém kopu propálil vše v cestě Adam Šťastný 2:3. Pak již ale následoval jen konečný hvizd rozhodčího, a tak jsme opět bez bodu.